lesprogramma Voor drie weken Madeira. Bewijzen - f lidmaatschap Drukkerij De Boer 0 GEMENGD NIEUWS BandietenovervalinMantsjoekwo Fransche torpedoboot- jagers te Smyrna beschoten. Huiseigenaren en kinderrijke gezinnen. Het monster van Loch Ness, Duitsch reizigersverkeer naar Nederland practisch onmogelijk gemaakt. Het vermiste opleidings schip Kobenhavn. Een gemeenterekening aan het gemeentebestuur teruggezonden rongas-ver Dreigende ratten plaag in Egypte De eigendommen der Habsburgers. De zaak-Lindbergh Chineesche kunstschatten die uit paleizen zouden zijn ontvreemd. I HELPERSCHE COURANT VAN DINSDAG 9 OCTOBER 1934 1 1 personen vermoord. Volgens een te Tsjangtsjoen uitTsjits- jikar ontvangen bericht, heeft een zwaai- gewapende Chineesche bende een Japan- sche autobus, waarin eenige kolonisten waren gezeten, overvallen. Na hevigen strijd zijn vijf Japanners en zes Koreanen gedood. De bandieten hebben bovendien drie Mantsjoerijsche onderdanen met hun vrouwen en kinderen naar het gebergte ontvoerd. U zult dus evenmin Uw ver trouwen schenken aan genees middelen, die hun goede hoe danigheden nog niet bewezen hebben. Maar een product, dat reeds 35 jaar zijn werkzaamheid en onschadelijkheid bewezen heeft, een product waarop vanaf zijn geboorte door kundige vak- menschen toezicht gehouden wordt, kunt U ten volle Uw vertrouwen schenken. Zulk een product is Aspirin. Bij hoofd- of kiespijn, rheumatiek en verkoudheid dus uitsluitend EEN SCHAT IN DE RIVIER. Duikers die in de Oost-rivier, bij New York werken meenen er in te zijn ge slaagd de plaats te vinden waar het wrak ligt van het Britsche schip Hussar, dat in 1780 was gezonken met 600.000 aan geld aan boord. Een misverstand Bij een bezoek van Fransche oorlogs schepen in de Turksche wateren, heeft zich, volgens berichten uit Parijs en Stamboel, een ernstig incident voorgedaan. Reeds sedert eenige dagen verwachtte men de komst van twee der modernste en grootste Fransche torpedobootjagers, „Guépard" en „Cassard", die een officieel bezoek aan Stamboel zouden brengen. Beide schepen zijn echter in de Middel- landsche Zee van koers veranderd, daar zij eerst de haven van Smyrna wilden aandoen. Deze haven is echter door de Turksche regeering officieel tot oorlogs haven verklaard, zoodat elke nadering van vreemde schepen uitdrukkelijk ver boden is. Toen de Fransche oorlogsbodems ge noemde haven toch naderden, moeten zij door de Turksshe kustbatterijen bescho ten zijn, welk vuur door de Franschen zou zijn beantwoord. De Fransche oorlogsschepen hebben Parijs van het gebeurde in kennis gesteld. De Turksche regeering is voornemens, een communiqué over het incident uitte geven. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. Een lid van de robbenfamilie, deld vermogen per aangeslagene was van alle vergeleken jaren het laagst over 19321983 en 1933—1934, n.1. 65.000, terwijl het hoogste bedrag 87.000) werd aangetroffen voor 1917—1918. Opgemerkt zij, dat deze bedragen den stand van het vermogen aangeven bij den aanvang van het belastingjaar op 1 Mei. VOOR MILITAIREN VERBODEN GESCHRIFTEN. Legerorder Is gewijzigd. De boeken en brochures van De Arbeiderspers niet langer ver boden voor militairen. Het Volk meldt: Van den voorzitter van den raad van ministers, den heer Colijn, heeft onze di rectie het volgende bericht ontvangen: In de legerorder, waarin de geschrif ten, waarvan het in het bezit hebben of verspreiden de militairen verboden is, worden opgesomd, werden voorheen ge noemd „alle publicaties, uitgegeven door de N.V. De Arbeiderspers. De legerorder is thans ten deze gewijzigd en geldt nu alleen voor „alle dagbladen en periodie ken, uitgegeven door de N.V. Arbeiders pers." De beteekenis van deze wijziging is, dat voor militairen het verbod van het in bezit hebben of verspreiden van boeken, brochures e.d., uitgegeven door De Arbei derspers, is opgeheven. Dezer dagen heeft kapitein Fraser aan een gezelschap zoölogen de film laten zien, die hij 15 September heeft gemaakt van het z.g. monster van Loch Ness. De deskundigen kwamen tot de conclusie, dat het beest waarschijnlijk een lid is van de robbenfamilie, en wel de grijze zeehond, de grootste der Europeesche zeehonden. Tusschen ijsbergen verbrijzeld Een consulair protest, Naar aanleiding van een tooneel voor komend in de revue »Laat gaan wat gaat«, sedert verscheidene weken reeds in den Scala Schouwburg te Antwerpen vertoond, welk tooneel erop gericht is Hitier be lachelijk te maken in de oogen van de toeschouwers, heeft de Duitsche consul te Antwerpen bij het college van B. en W. een stap gedaan ten einde de schrapping van dit tooneel te bekomen. Verzekerd wordt, dat burgemeester Huysmans geant woord heeft niet te kunnen ingrijpen zoolang de openbare orde niet wordt ge stoord, wat totdusver nóg geenszins het geval blijkt te zijn geweest. SPRIT-WEBER VEROORDEELD, i Vijf jaar tuchthuis. Het hooger beroep van den drank smokkelaar Sprit-Weber tegen zijn ver oordeeling tol 5 jaar tuchthuis is door het hof van appèl te Berlijn verworpen en de officier van justitie heeft al zijn eischen toegewezen gekregen. Behalve de 5 jaar tuchthuis heeft Weber 10 jaar verlies van burgerrechten en 90.000 mk boete subsidiair 90 dagen tuchthuis ge kregen. Men meldt uit Stockholm aan de N.R.Crt.: Sedert het Deensche opleidingsschip Kobenhavn in den winter van 1928 op 1929 op een reis van Buenos-Aires naar Melbourne spoorloos verdwenen is, heb ben telkens weer berichten en geruchten de ronde gedaan, die bij de ouders en verwanten van de 45 leerlingen en de overige opvarenden van de Kobenhavn even de hoop deden herleven, dat het mysterie ontsluierd zou worden, maar die even zoovele malen ongegrond of van be trekkelijk weinig waarde bleken te zijn. Men is er ernstig aan gaan twijfelen of er wel ooit nog iets over het lot van schip en bemanning bekend zal worden en men heeft geleerd alle berichten met veel voorbehoud te aanvaarden. Zoo staat men ook zeer sceptisch tegenover het be richt van de New-York Times, welk blad volgens Politiken den tekst heeft gepu bliceerd van een afschrift van enkele dag boekbladen, die door een Schotschen wal- vischvaarder in een op het Bouvet-eiland aangespoelde flesch gevonden zouden zijn. De Schotsche zeeman kende de taal van Te Bremen is een huiseigenaar gear resteerd, omdat hü met 1 October aan zes kinderrijke gezinnen de huur had opge zegd. DE GROOTSTE LOCOMOTIEF TER WERELD. Op de P.L.M. Reuter meldt uit Saint-Sebastien, dat de minister van financiën heeft bevolen het innen uit te stellen van de inkomstenbe lasting, welke de oorzaak was van het conflicht tusschen de regeering en de Baskische gemeenten. I11 den gemeenteraad van het dorpje Wijdenes zijn de sensaties den laatsten tijd niet van de lucht. Voor morgen bevat de agenda van de raadsvergadering wederom een belangrijk voorstel, n.I. het opnieuw vaststellen van de gemeente-rekening over 1933. Deze is van Ged. Staten terugontvangen met de opmerking dat twee halve centen als een cent zijn opgeteld, wat niet had mogen gebeuren. Sint Bureaucratius is nog niet dood De reiziger mag maar 10 mark bij zich hebben. Van do Duitsche maatregelen om het verteren van Duitsch geld in Nederland te voorkomen, hebben de betrokken be drijven in ons land in het afgeloopen seizoen reeds de gevolgen ondervonden. Men weet dat reizigers uit Duitschland bq het overschrijden van de grens niet meer dan 50 mark bq zich mochten heb ben, waarvan dan ook nog de treinreis op Nederlandsch gebied moest worden betaald, want biljetten tot verder dan de grens werden in Duitschland niet ver strekt. Thans is met ingang van het begin dezer maand, zonder dat daarvan duide- lijk kennis is gegeven, een nog vrij wat strenger maatregel getroffen. De Duitsche autoriteiten hebben n.1. het bedrag dat is toegestaan van 50 op slechts 10 mark teruggebracht. Ook in den vorm van chèques mag geen geld over de grens worden meegenomen. Door deze nieuwe bepaling is het bezoek van Duitschers aan ons land praktisch onmogelijk ge maakt. Voor Nederlanders, die zich thans in Duitschland bevinden, is het van belang van deze bepaling goede nota te nemen, daar zij anders door hun »te veelc aan Duitsch geld aan de grens in moeilijk heden zullen komen. Twee dooden Zaterdagmorgen is een jonge arbeider, die op den bodem van een put te Wanken- dorf, bq Neumünster, werkzaamheden verrichtte, bewusteloos geraakt. Een ka meraad, die hem naar boven wilde bren gen, geraakte eveneens onder den invloed van brongassen en kwam evenmin weer boven. Men heeft beide lichamen toen met haken en touwen naar boven gebracht, maar bij beiden was het leven reeds uit- gebluscht. 9.30 Vaz Dias. 10.3511.30 Gramofoonmuziek, WOENSDAG 10 OCTOBER, UIT EEN BOOM DOOGEVALLEN. Te Beesel is Zaterdagavond de 37-jarige landbouwersknecht H. Beursken bij het peren plukken uit een boom gevallen. Hij brak een halswervel en was op slag Hilversum, 301 m, DONDERDAG 11 OCTOBER. VARA-programma. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: Instru mentaal Cabaret o.I.v. L. Verbena, lezing Prof. Dr. J. Tinbergen en gramofoonpl. 12.00 De Notenkrakers o.I.v. D. Wins. 12.30 Orgelspel J. Jong. 12.45 Vervolg Notenkrakers. 1.00 Vervolgorgelspel. I.151.45 Vervolg Notenkrakers. 2.00 Gramofoonpl. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters o.I.v. J. v. d. Horst. 6.30 R.V.U. J. W. Schotman: Het vertaalpro bleem 7.00 Sportpraatje. 7.20 Orgelspel J. Jong. 7.40 Lezing W. H. Vliegen. 8.00 S.O.S.-Berichten. 8.03 Gramofoonpl. 8.15 Bonte Avond m.m.v. VARA-orkest o.I.v. D. Wins en C. Steijn (accordeon). Zang: Jopie Koopman en Alb. de Booy. VARA- tooneel o.I.v W. v. Cappellen. In de pauze: Vaz Dias en VARA-Varia. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 301 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Voordracht W. Hunsche. i 11.15 Vervolg ensembleconcert. 11.45 Vervolg voordracht. 12.00 De Minstreels en gramofoopnl. 2.00 Gramfooopnl. 2.30 Vioolrecital B. Lensky. Aan den vleugel: E. Veen. 3.003.45 Naailes. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Radio-tooneel v. d. jeugd. 5.30 Omroeporkest o.I.v. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Omroeporkest. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o.I.v. G. Walter, m.m.v. S. Prokofieff (piano). 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit Carlton, Amsterdam: Orkest van Dinteren. Buitenland Reuter meldt uit Alexandrië De steden en dorpen in geheel Egypte worden op het oogenblik bedreigd door een ratten- en muizenplaag, hetgeen het uitbreken van builenpest doet vreezen. De ratten en muizen zijn uit hun holen langs den oever van don Nijl verdreven door den abnormaal hoogen waterstand van de rivier, waardoor de aangrenzende gebieden overstroomd zijn. Onder leiding van de regeering wordt thans een ge organiseerde jacht op de ratten begonnen en voor ieder exemplaar, dat bij de auto riteiten, hetzij dood of levend, wordt in geleverd, wordt een premie uitbetaald. Wat zal worden teruggegeven Een brief van Hauptmann Er is een onvoltooide brief gevonden van Hauptmann aan P. Fisch, een broer van I. Fisch. Uit dien brief blijkt, dat Hauptmann en I. Fisch in November 1933 een zaak begonnen met een kapitaal van 35.000. In 1933 had Hauptmann met beursspeculaties veel verloren. In 1932 had hij kennis gemaakt met I. Fisch. Vroeger had Hauptmann beweerd, I. Fisch reeds in 1931 te hebben Jeercn kennen. Volgens de N. Y. Daily News heeft de taxi-chauffeur Perrone verklaard, Haupt mann te herkennen als den man die den brief, waarin losgeld voor het kind van Lindbergh werd geëischt, had verzonden. Ook gaf Perrone aan de politie een beschrijving van den mogelijken mede plichtige van Hauptmann. Het blad weet nog te vertellen, dat Perrone de onderhandelingen over het losgeld had gezien. Verleden jaar ;,s een poging gedaan hem uit den weg 10 ruimen. Bijna was hij onder een auto geraakt, die reed met gedoofde lichten* Perrone vreest, dat hij ten doode is opgeschreven omdat hij openlijk h;ld verklaard, den zender van den losgeldbrie' te kunnen herkennen. Binnenland Huizen, 1875 m Volgens een Reuter bericht uit Sjanghai ontleend aan de Shanghai Evening Post is de justitie te Nanking een actie begonnen tegen den voormaligen directeur van het Museum te Peiping (Peking) Ji Pei-tsji. Deze directeurschü'nt uit de paleizen te Peking kunstschatten ter waarde van 50.000.000 Chineesche dollars te hebben ontvreemd. De dief stallen zouden zqn geschied onder den dekmantel van de bewering, dat de kost bare voorwerpen anders in handen zou den kunnen vallen van de Japanners. Ji Pei-tsji had de kunstschatten in kisten laten pakken en naar Sjanghai, Tientsin en Dairen laten brengen en in het bui tenland verkocht. Er zijn verscheidene lieden bij het schandaal betrokken, o.w. een neef van den leider der Kwo-min-tang. Men verwacht een groot schandaal als - 111 Oct. de zaak in behandeling 8.00—10.00 KRO. 10.00—1.45 NCRV. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Uitz. van de Morgenvergadering tot Herd. v. d. Afsch. van 1834 (Opening door Dr. H. Colijn). 12.15 NCRV-Harmonie-orkest o.I.v. P. v. d. Hurk. 1.30 Uitz. v. d. Middagvegr. tot Herd. v. d. Afsch. van 1834. 5.00 Handenarbeid v d. jeugd. 5.30 Pianorecital H. v. Dalen. 6.30 Causerie door B. J. Amesz. 7.14 Gramofoonpl. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayè. 8.00 NCRV-Kleinorkest o.I.v. P. v. d. Hurk. 9.00 L. W. J. v. Hasselt: Zielezorg. 9.30 Vaz Dias. i 9.40 Chr. Gem. Zangvereeen. ,,Jehaleël" o.I.v. W. v. Laar, m.m.v. NCRV-Kleinorkest o.I.v. P. v. d. Hurk en W. L. Doortmond (orgel en piano). 10.4011.45 Gramofoonpl.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2