Stadsnieuws MÉM W wilt 1i Uzenl UW* §aan m foer.1 RIJDT per HILLTAX Kunt Ge niet slnpen? MKESLCACHETS van Baaren tweede blad heldersche courant van dinsdag 16 october 1934. Het Gouden Feest van „Pro Patria". PHILIPS-^ADiO Technisch Bureau Spoorstraat 36 - Telefoon 461 Speciale Servicedienst 'AKKERTJES"' Uit het politie-rapport. Laat Uw kans niet voorbijgaan. Doe mee GEMENGD NIEUWS Door en auto overreden en gedood. Kind verdronken. 1 V Licht op voor alle voertuigen. pinsdag Woensdag 16 October 17 October 17.34 uur. 17.32 uur. Aan het Instituut „Mercurius" Loods- gracht 72, slaagde voor het diploma typen de heer A. P. Gerth van Wijk, alhier. Bij het laatst gehouden examen slaagde te 's-Gravenhage voor het Machinistendiplo ma A de heer H. Koopmans. MAÏLVERZENDING. De laatste buslichting voor de mailverzen ding heeft plaats Woensdagavond 2055 aan het hoofdkantoor, stadsbussen lichting 3. AANKOMST INDISCHE MAIL. De N.V. Stoomvaart Mij. Nederland deelt mee dat de speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het motorschip Chris- tiaan Huygens Dinsdagmorgen 16 Oct. om 10.15 van Genua zal vertrekken, Aankomst 'Woensdagmorgen 17 Oct. om 9 uur 39 te Amsterdam. „DIENT ELKANDER DOOR LIEFDE". De dames van bovengenoemde vereeniging kwamen de bewoners van het Verpleeghuis aan de Kerkgracht een gezelligen Zondagmid dag bezorgen, dóór voor hen stichtelijke lie deren te zingen, met begeleiding van orgel spel. Tijdens de pauze werden de bewoners ont haald op versnaperingen; de vrouwen ontvin gen ieder een doos chocolade „Veka" krake lingen en koekjes. De mannen een doosje siga ren en een pakje tabak. EVANGELISATIEGEBOUW, VIJZELSTRAAT. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie hoopt morgenavond, in het Evan gelisatiegebouw „Zaait aan alle wateren", Vijzelstraat, Ds, Veldkamp, van Leeuwarden, te spreken. Het vorige jaar heeft Ds. Veldkamp, die een boeiend spreker is, ook eenige malen ln Den Helder gesproken en vond toen een aandachtig gehoor. De toegang tot deze samenkomst is, blijkens de advertentie, vrij. EEN MUZIKALE KRAAN, Aati het Nationaal Solisten Concours, uit geschreven door de Hillegomsche Harmonie kapel, ter gelegenheid van het 40 jarig be staan, nam op 14 October deel Nico Houper- mans, Houpermans kwam uit in de le af- deeling voor Es Clarinet en behaalde met 1.57 punten (max. 160) een len prijs. Een prachtig succes. De jury bestaande uit de heeren M Adam, 2e dirigent H, O. V. te Haarlem en M. de Klerck, bekend muziekverslaggever te Haar lem, was vol lof over het gepresteerde. (Zeer muzikaal, prachtige toon, enz.) Dit is al de 2e maal dat Houpermans van dit jaar aan het Solisten-concours deelnam; beide malen met een len prijs bekroond. Houpermans is een leerling van den heer J. Bijster, en is een van de jongste leden van het Stedelijk Muziekcorps. VORSTELIJKE EMIGRANTEN. le Abonuementsvoorstelling Casino Zaterdag a.s. heeft de plaatsbespreking voor de 1ste abonnementsvoorstelling plaats. Opgevoerd zal worden „Vorstelijke Emi granten" van Jacques Deval. In de hoofd rollen: Else Mauhs, Jan Musch en Ko Ar- noldi. Voor bijzonderheden betreffende de pelaatsbespreking verwijzen wij naar de ad vertentie van morgen en Donderdag, VOOR DE KINDEREN, Die meewerken aan de Kindermatinee, De meisjes, die vanavond om 7 uur bij my thuis zouden komen, om bij de piano, de lie deren voor den Kindermiddag in te studee- ren, worden verzocht inplaats daarvan om 7 uur op kantoor in de Koningstraat te komen Kindervriend. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 9—16 October 1934 Wijzigingen. Scliagen: M Hoep, Laagpjde B 42, winke lier in fruit en comestibles. Overgegaan aan: D. Leijen. Texel: Coöp. zuivelfabriek „Eendracht" G.A., postbus 14, Den Burg, Bestuurswijzi ging Auna-Paulownas Spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank, Molerivaart 68. Bestuurs wijziging AANRIJDING OP DEN POLDERWEG. Waarschijnlijk door het niet in acht nemen der verkeersregels, heeft Maandagmiddag een aanrijding op den Polderweg plaats gevonden. Een reeds op leeftijd zijnde heer maakte per fiets de bocht KrugerstraatPolderweg, en kwam in aanraking met den luxe-auto van bakkerij Van Hees, die in de richting Ko ningsplein reed. De heer bekwam een diepe hoofdwonde, en werd ter toepassing der eerste hulp naar de >.St. Lidwina-stichting" overgebracht. De politie heeft het geval in onderzoek; hoe wel het wei vaststaat, dat de chauffeur van Óen auto geen schuld treft RECTIFICATIE. fn ons verslag „Wat wil de Oranjegarde 7 zeiden wy o.a., dat de heer Leo Lens een be kend medewerker was van „de Nieuwe Rot terdammer". De heer Lens is echter de be- Eende dichter van de z.g. Roffelrijmen, die in de Christelijke Rotterdammer voorkomen. «adsritten y.af tO ctp.p. Buitenrltten liet. p. K.M. "Maats Julianapartx, tegenover „öellevue" v° WIJST» IHoofdgracOiH 24. Tel, 565 „Pro Patria" bestaat 50 jaar. Dat een vereeniging tegenwoordig 50 jaar het leven houdt is zeldzaam, doch dat zij dezen respectabelen reef tijd behaald, en toch nog de frischheid en het jeugdig enthousiasme bezit, zooals P. P. dat is, wel een extra ver melding waard. En daar het bestuur meende, dat een der gelijk jubileum op passende wijze dient ge vierd te worden, maakte men er iets bijzon ders van, zoodat men zeker in den opzet ge slaagd zal zijn: Dit jubileum te laten voort leven in de herinnering van allen, die zijde lings of direct met de vereeniging te maken hebben. Maar ter zake: Zaterdagmiddag had in „Casino" de receptie plaats, ter opening van de feestelijkheden. Het waren al glunderende gezichten die wij daar zagen, zoowel van de dames als van het mannelijk gedeelte. De tafeltjes waren ge-1 orneerd met frissche herfstbloemen, en op ,het podium concerteerde een strijkje. Enfin, daar hing die bijzondere sfeer, die men zoo moeilijk onder woorden kan brengen, maar die van te voren verzekert: dit wordt een knal-dag. En... zoo werd het. De voorzitter van P. P. opende met een kort speechje, en heette allen welkom. Apart noemde hij burgemeester Driessen, die met de heeren van het gemeentebestuur De Boer, Smits en Kamman, zoo vriendelijk waren ge weest, aan de uitnoodiging gehoor te geven. Eveneens den heer Schuyling, als vertegen woordiger van den Commandant der Marine, den afgevaardigde van het K.N.G.V. en de afgevaardigden van de zusterorganisaties. Spr. deelt mee, van tal van oudleden brieven en telegrammen te hebben ontvangen. Een hiervan, van den heer J. Öortgijsen, mede oprichter van P. P. leest hij voor. De schrij ver, die in Voorburg woont, kan, hoe zeer hém dat spijt, zelf niet komen, maar men zal er wel van overtuigd zijn, dat hij in deze dagen meeleeft met P. P. waar hij zulke prettige herinneringen aan heeft. Eveneens is bericht binnengekomen van „Olympia" uit Wièringerwaard, van den heer Zeegers (O.K.K.) van den Turnkring Holl. Noorderkwartier en de H.B.S.-vereeniging. Vervolgens gaat de heer Veen in het kort de historie van P. P. na, en doet dit op gees tige wijze. Hjj vertelt, hoe men in de grijze oudheid naast de gymnastiek ook het scher men en schijfschieten beoefende, welke later veranderd werden in korfballen en athletiek. Wat het korfballen betreft, memoreert spr. dat P. P. hier een zekeren roem in behaalde, en ook inzake hardloopen mocht de vereeni ging zich als een gevreesden rivaal doen leeren kennen. Als men de oude jaarverslagen naleest, al dus de heer Veen, dan komt men herhaaldelijk de namen tegen van F. C. H. Schlamilch, H. Buhse, D. Hagenaar en mevrouw E. A, de Broekertvan Zoonen. Het zijn allen bekende namen en zij hebben veel gegeven om P. P. te maken tot wat het thans is Het is vooral de heer Hagenaar die gedurende een lange rij van jaren op voortreffelijke wijze de gelden beheerde, en de heer Schlamilch, als leider der jongensklassen. Spr. roemt de inderdaad buitengewone prestaties van deze heeren. die terecht tot eerbied dwingen. En dandaar is de huidige directeur M.. p, van Hooydonk. In 1888 zag men genoemde heer werken op militair' gebied, en werd het initiatief genomen hem als leider aan te stel len Zoo geschiedde en P. P. heeft nooit spijt gehad van haar keuze. Wat hij deed is onge looflijk. Hij gaf het beste deel van zijn leven voor P. P- en op passende wijze heeft men verleden jaar dezen stoeren werker die hulde gebracht, welke hem toekomt. Maar ook thans weer meent hij dank te moeten bren gen voor de prestaties van den heer H. en doet dit ook namens alle leden. Wat genoemde leden deden, vormden de fundamenten waarop de latere besturen voort konden bouwen. Op een door den heer Uithol gemaakte gia- phische voorstelling van de up en downs der vereeniging blijkt, dat men op heden niet te klagen heeft. Het is thans een groeiende ver eeniging die met haar 50 jaren nog al de frischheid der jeugd behouden heeft Spr. stelt een dronk in op den verderen voor uitgang van P. P. en geeft daarna het woord aan burgemeester Driessen. Namens het gemeentebestuur breng, deze zijn felicitaties over, en spreekt als wensch uit dat de vereeniging met dit bestuur nog vele jaren mag arbeiden. Natuurlijk wilde men niet komen met leege handen, maar heett gemeend een kleine bloemenhulde te offree- ren. Deze kleine hulde bleek intusschen een pracht van een mand te zijn, met een keut van bloemen. De heer Veen dankt, en spreekt tevens den wensch uit, dat men in de toekomst even veel medewerking van het gemeentebestuur zal ontvangen als men dit reeds jaren dooet. Hierna spreekt de heer Schuyling. als ver tegenwoordiger van den Commandant der Marine. Spr. weet als hoofd van de sportschooL der Marine, wat het voor jonge menschen betee- kent een vaardig lichaam te hebben. Onge twijfeld heben dezen een voorsprong op de anderen, die niet aan sport doen. Wel be oefent men in de gymnaatiekschool der ma rine een andèr systeem, n.1. het Zweedsche, dit doet niets aan het feit af,dat men het zelfde doel riastreeft: zoowel geestelijk als lichamelijk van de menschen goede gemeen schapsleden te maken. Duidelijk geeft het devies van P. P. dit aan: „Pro Patria', voor het vaderland, de heer Schuyling hoopt dat P p. nog lange jaren voort maggaan met haar krachtigen arbeid, ter sterking van de jeugd in Den Helder, en tevens van die ln N'vervolgens wordt het woord gevoerd door den heer van Eekeren, als afgevaardigde van het K.N.G.V.' Ook deze spreker brengt zijn beste wenschen naar voren, en complimen teert de vereeniging met dit jubileum. Dat er menschen zijn, die zoo lang de ver eeniging trouw bleven, getuigt, aldus spr. voor de mentaliteit, den geest, welke P. P. kenmerkt. Niet in het minst is ln dit ver band te noemen de naam van den wakkeren directeur, die met het klimmen van zijn jaren oog had voor de nieuwe stroomingen in te gymnastiekwereld, en deze ook toepaste, waar hij dit noodzakelijk achtte. Namens het Verbond overhandigt de heer vaa Ëeheren den voorzitter een zilveren her- En'dan"?»1 het de heer Schlamilch die het woord neemt, en die zegt'het heerl.jk te viu- den als oude Pro Patrlaan zijn vereeniging te mogen feliclteeren. Hij heeft al heel wat jubilea meegemaakt, doch hij is trots ook dit nog te beleven. Hij spreekt de hoop uit dat er nog een lange rij van jaren voor zijn oude vereeniging is weg gelegd. Het is de heer Veen, die steeds weer met enkele hartelijke woorden dankt, en veelal een geestige toespeling op het gesprokene maakt. Vervolgens wordt het woord verleend aan de vele vertegenwoordigers der vereenigingen, welke zonder uitzondering hun wensch ge paard doen gaan met een bloemstuk, en die allen P. P. het beste voor de toekomst wen schen, en haar complimenteeren met dit jubileum. Daar is O.K.K., Turnlust, H.F.C.-Helder, Licurgus (uit Schagen), H.S.V. (H.B.S.V. was afwezig, doch stuurde een bloemenhulde), D.O.K.E.V., de Ver. Sportpark Den Helder, de j H.Z.V.-Zeemacht stuurde bloemen, de heer Polak en Helders Belang, dat ook een bloe- j menhulde zond. Men begrijpt, dat met al deze bloemen, die vóór 't bestuur gedepón'éerd waren, de heeren achter de „groene tafel" wel in een prieel j leken te zitten. P. P. kan wel dankbaar zijn voor deze hulde van hartelijke woorden enj schitterende bloemen. De heer Veen dankt allen die gesproken! hebben, en hoopt hen des avonds zonder uit-i zondering weer te zien. Hoewel de receptie hiermede ten einde is, f noodigt hij de aanwezigen gaarne uit nog eenf praatje na te houden, wordt voldaan. waaraan door velen DE EERE-AVOND. Het was wel een heel ander aspect, dat de Casino-zaal des avonds bood: het was er vol, eivol, en dat met een publiek hetwelk was aan te zien, dat het er een vroolijken avond van wilde maken, waarin het, dit by voorbaat ge-: zegd, uitermate geslaagd is. De heer A. Veen riep het welkom toe, enj noemde in het bijzónder burgemeester Dries sen, wethouder de Boer, en den heer Schuy- j ling.. Eveneens de eere-leden, die natuurlijk gekomen waren en de tallooze oud-leden, waarvan velen een lange reis maakten om hier tegenwoordig té zijn. Met enkele woorden releveerde spr. zijn reeds ter receptie gesproken wenschen, eni deed de aangename mededeeling, dat menj gemeend heeft, hoewel de heer van Hooy donk nu niet direct een voorstander van het, „cadeaux-stelsel" is, hem een herinnering aan] te bieden. Het is een vergrooting van dej groepsfoto van P. P„ waar door den heerj Sneltjes een bronzen plaat bij vervaardigd: werd, voorzien van inscriptie. Een der jongste: leden bood het cadeau aan, waarna mevr. van' Hooydonk met een pracht van een bouquet bedacht werd. In een kort praatje releveerde de heer Veen nog even voor de zaal wat de heer van H deed voor P. P. Hij (spr.) heeft eens op een: goeden dag uitgerekend hoelang de echtge- noote van den directeur deze heeft moeten af staan. Hij komt tot het resultaat van maar eventjes...... 3 jaar. Hierna vangt direct het sportieve gedeelte aan, en wel met diverse oefeningen van de meisjes, die er in hun rose jurkjes allerliefst uitzageh r De jongensklasse A. bracht 'ditmaal vrije- en lenigheidsoefeningen, die een welverdiend applaus ontvingen. Als dat zoo voortgaat zul len velen over' eenige jaren wactratgé vecteT genwoordigers der heerenaf deeling )zijn. Het. is niet doenlijk alle nummers in het bij zonder te vermeiden, docht er zijn uitzonde ringen, en dan denken wij direct aan -de rhythmische oefeningen van de meisjesklasse B. die een keurig staaltje van deze charmante gymnastiek gaven. De staafoefeningen der heeren-afdeeling werden zeer op prijs gesteld. Er werd ferm gewerkt, en met een gelijkmatigheid die de goede voorbereiding kenmerkt. Aan de barren werkten de dames op een wijze, die niet voor het mannelijk kunnen be hoeft onder te doen, en daarna was men ge naderd aan een bijzonder gedeelte van het programma: n.1. een gedicht, vervaardigd door den heer Ph. Polak, getiteld: „Van Oud tot Nieuw" en voorgedragen door mej. A. de Snayer. En het was hier. dat er behoor lijk gelachen werd. Want velen zagen hun vader of zuster gekiekt ongeveer der tig of veertig jaar geleden, met al de attri buten, kenmerkend voor dien tijd. Inderdaad: de witte broeken en gestreepte shirtjes maak ten een wonderlijken indruk, en werkten op den lachlust van het auditorium. Ook zag men de leden verzameld in de groene dreven van Tivoli, de oude oefenplaats van P. P. Enfin, daar waren vele herinnerin gen en evenzoo vele lachsalvo's. Hierna werd het programma verder afge werkt, met als aanvang hoogrek der heeren. Er schuilen uitstekende krachten in P. P en vooral in deze afdeeling komen zij naar voren. Laten wij apart vermelden twee oudleden» die san den rek zwierden, of zij nimmer anders gedaan hadden, en welke waren de heeren C. Smit en Boon. Natuurlijk was een daverend applaus de dank voor deze prestaties. Het nummer kotszwaaien voor dames viel ook in den smaak, maar het was ons inziens nummer 12, de finale, welke voor het vrou welijk programma den eerepalm verwierf, Het betrof de lénigheidsoefeningen, gevólgd door idem rhythmische. Het was keurigtur nen, en een compliment voor den leider van dit alles is zeker op zijn plaats. -1. 'i Ou with the «taow. ,,On with the Show" is een muzikaal aller1- lei, maar dan dit allerlei in den meest uitgèu breiden zin van het woord. De Show, waarvan de muziek door deri heet' S. Spruit vervaardigd is, werd geleid dool' „The Mixed Follies", doch daar waretl tal- looze solistische intermezzl. Daar was een trio, bestaande uit damês, welke voor de microfoon de refreins zong, en een dito van heeren, dat het op weer an dere wijze deed. De „scenery" lezen wij óp het programma, is afkomstig van den heer; H. Njjpels, en leek ons zeer geslaagd „On with the ShowHet duurde drie. P.S. Ontvangen Jype 572A RADIO- GRAAAOFOOIM (J 350.-'. Vraagt vrijblijvund demonstratie, Neem dan voor 't naar bed gaan, eens zoo'n "AKKERTJE" en slaap heerlijk rustig en fijn door die Volgent recept von Apotheker Dumont ge- kwartier, en ik vermoed dat de meesten ge- wenscht zullen hebben, dat het drie maal zoo lang duurde. Want daar was behalve „hot and straight" van de „Follies", een allervroo- lijkste afwisseling van cabaret. En dit alles onder machtige leiding van „leader" De Snayer", die zijn mannetjes ongehoorde geest drift wist op te wekken, en een leeuwendeel in het succes had. Het is niet doenly'k allen te noemen. Een uitzondering maken wij voor Herman Nrjpels, die als ..whispering bariton" (dit was toch de bedoeling??) ter Bühme verscheen. Daar wa ren al de bekende liedekens: Lazy Bones, Close your eyes, enz. enz. Een hoogtepunt was „Where is the tiger" en ziedaar kwam hij, langzaam aangekropen, en met een zuig- flesch zoetgehouden Het was grotesk... doch het publiek gierde. Doch er werd ook gemusiceerd op een wijze die van virtuositeit der diverse heeren tuigde. Enfin, het waren een dolle drie kwartier, en bij het vallen van het doek werden allen, die aan de Show meegewerkt hadden een ovatie gebracht. En daarna ving het bal aan, hetgeen zeker niet aan „Stimmung" gemankeerd zal hebben, en waar om beurten gemusiceerd werd door de Casino-band en „The Mixed Follies". Zondagmiddag is er in „Casino" een after- noon-ball gehouden, des morgens een autorit met de oud-leden. De eerste twee dagen heeft P.P. op waar dige wijze ingezet. GROOT NATIONAAL SOLISTEN CONCOURS TE HILLEGOM. i Winnubst-lid maximum aantal punten. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der Hillegomsche Harmoniekapel heeft deze een Nationaal Concours uitgeschreven voor solisten, op 13, 14 en 21 October te Hillegom, waaraan ruim honderd solisten aan deelne men. Op Zaterdag 13 Oct. j.1. debuteerde op buitengewoon fraaie wijze het lid van de Harmoniekapei Winnubst de heer I. K. te Wiel op dit concours, door met zijn solo nummer het maximum aantal punten 180 te behalen (160 pt. waren voldoende voor een lsten prijs) zijnde het hoogste aantal op dit concours tot nu behaald, waarvoor een zil veren beker als extra prijs is uitgeloofd. Uitkomende in de 1ste Afd. Solisten werd uitgevoerd „Walzer Aria No. 2" van Jos. Serafini Alschansky voor Tuba, waarvan, door de jury-leden de heeren Mar. Adam, 2e Dirigent der Haarlemsche Orkestvereeniging en Jos. de Klerk, Toonkunstenaar te Haar lem, in al de rubrieken, zuiverheid, tempo, nuanceering, voordracht, rhytmielc, klankje- halte,-techniek en keuze van het nummer met een 10 werd beoordeeld, met lof voor deze prestatie. De heer te Wiel welke met eenige aanwij zingen van den heer H, B. Schenkels, Direc teur van Winnubst, zijn nummer had inge studeerd en voor het eerst op een solisten concours uitkwam, kan met groote voldoe ning op dit succes terugzien. DEMONSTRATIE H. B. B. Wij verwijzen naar een in dit voorkomende advertentie van den schen Bestuurders Bond, waarin leden geestverwanten worden opgewekt voor nummer Helder en de op demonstratie op morgenavond 7.15 uur, het Stationsplein, DE „SUIKERFREULE" BELEEFT EEN GOEDE UITVOERING. Door het gezelschap Charles Braakensiek. Vele critici hebben reeds geschreven, dat het met het tooneei gedaan is en we zouden tot hetzelfde oordeel komen, als we alleen maar letten op het bezoek, dat door Den Helders burgerij aan de toch zoo zeer ge renommeerde „Suikerfreule" gebracht werd. Maar voor dit weinige bezoek golden twee redenen, die met het tooneei als zoodanig niets te maken hadden. Eerstens was het weer koud en rgeenachtig-guur, hetgeen nu juist geen gang naar Casino ambieerde en twee- dens drukte het feit, dat de voorstelling op Zondagavond gegeven werd. zijn stempel op de quantiteit, daar er velen om principieele reden 's Zondags niet naar een schouwburg gaan. Was de Casino-zaal dus matig gevuld, het ten tooneele gevoerde verdiende meer dan dat. Er werd n.1. door het Haagsche gezelschap van den heer Ch. Braakensiek zulk een vlotte vertolking gegeven van Van Wermeskerken's „Suikerfreuie", dat we wenschten het stuk op een avond van een werkdag nog eens opge voerd te zien. Dan zou er mede dank zij den gunstigen indruk van het auditorium van J.1. Zondag een, grooter belangstelling be staan, die 'èn het stuk èn liet gezelschap zeker waard is. Den inhoud van het blijspel veronderstellen wij bekend te zijn, dus hebben we 't even over de rollen en hun vertolkers. De titelrol werd op zeer geslaagde wijze vertolkt door Coba Kelling; er is herhaaldelijk oni haar créatie van Betje uit Kattenburg, de zoo maar tot Njonja doewa gebombardeerde vrouw van den 2en machinist, gelachen. Haar dictie en juiste interpretatie stempelen haar tot. een groote kracht in het plat-komische. Beschaafd, zeer juist aangevoeld tegenspel werd gegeven door Johan Kelling als v. d. Kooy, de 2e machinist van de suikerfabriek „Toeloeng Baroe". Hij en z'n collega-vriend Schuit (Braakensiek) waren met Betje de drie leidende figuren, die het stuk droegen. Braakensiek vertolkte het ver-indischte type. den totok in de rimboe, die daar niet meer uitkomt en onder de palmen eerlang zal rusten. Het is een rol, die sterk spel eischt, want van achter den komiek moet steeds het tragische naar buiten gluren. Braakensiek gaf een prachtige vertolking. De kleinere rollen waren alle in goede handen: Trude, de voor-dochter door Helena v. d. Plaat, Nittel, de wnd. administrateur door H. Dillerwaard en Oessin, de djongos door B. v. d. Linden. Speciale vermelding verdient Henk van Buuren, die van den administrateur met den lichten tropenkolder een pracht-figuur maakte. Het waren niet alleen de individueele pres taties, maar vooral het uitstekende samenspel en de buitengewone wijze, waarop het stuk er „in zat" (men speelde zonder souffleur), die de opvoering tot een model maakte. Jammer van die weinige menschen HELDERSCHE HOT CI.UB. Alhier werd op 14 September 1934 opge- richt Jte Heldersche Hotclub" aangesloten bij de „Nederlandsche Hotclub" secretariaat te IJsselmonde. Het doel dezer vereeniging is het bevorderen van goede Jazzmuziek in Nederland, o.a. door het organiseeren van voordrachten door bekende figuren en lei dende jazz-critici, één en ander muzikaal ge ïllustreerd, na afloop waarvan gelegenheid zal bestaan te dansen op muziek van moder ne Bands. Reeds werd de medewerking verkregen van de Casino Directie voor de 1ste bijeen komst op a.s. Zondag te 2.15 uur in de foyer, terwijl de leden hierna toegang hebben tot de thé-dansant te geven door Johny Dunn and his Hot Rhythm Landers". Men zie de advertentie. Vernieling. Aangifte gedaan door een bewoner van de Weststraat dat door eenige jongens een aan zijn perceel aangebracht naambord is vernield. Meisje aangereden. Aangifte gedaan dat van een troep kinde ren, die langs den weg liepen, een meisje door den bestuurder van een auto is aange reden, waardoor zij evenwel onbeduidend let sel bekwam. Een onderzoek wordt ingesteld. BOND VAN NEDERLANDSCHE VISSCHERSVEREENIGIN GEN. Vergadering te Amsterdam. Vergadering van den Bond van Nederland sche Visschersvereenigingen op 13 Oct. j.1., in het gebouw „De Ruyter", De Ruyterkade te Amsterdam. De voorzitter, Joh. W. Stevenson .opent de vergadering te 2 u. 20. Aanwezig waren de Visschersvereenigingen van Den Helder, Wieringen, Oosterend, Texel, Urk en Scheveningeh. Verder waren aanwezig de heeren: A. B. Brouwer, Chef Afd. Visscherijen, Smit, Van der Wal, Brouwer vóór de Gemeentebesturen van 's-Gravenhage, Harlingen en Urk, en Woestenberg en Goedknecht voor de visch- afslagen van Harlingen en Den Helder. Na het welkomstwoord van den voorzitter en de lezing der notulen der vorige vergade ring, werd overgegaan tot de verkiezing van een definitief Dagelijsch Bestuur, in plaats van het voorloopige bestuur. Gekozen werden de heeren Brands van Urk, Kaan van Wierin gen en Stevenson van Den Helder. Berichten van verhinering waren ingekomen van de heeren Duymaer van TWist en BrandS. Een schrijven van de Vereeniging van Visch- meelfabrikanten werd besproken en den voor zitter werd opgedragen dit te beantwoorden. Verder was ingekorhen een antwoord van Maatschappelijk Hulpbetoon uit Den Haag op een schrijven van den voorzitter, een schrijven van den uitgever van „Het Visscherijbedrijf", hetwelk voor den voorzitter reden is zijn groote teleurstelling pit te spreken over het feit, dat er niet één behoorlijk vakblad is, dat vischhandel en visscherijen kan voorlichten. Er is nu wel verschenen „De Vischhandel", or gaan van den Bond van Kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf, waarvan dient te worden afgewacht, of het de taak van alge meen vakblad zal gaan vervullen. Diverse ingekomen aanbiedingen werden voor kennisgeving aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat hij 30 Juli J.1. een onderhoud mocht hebben op het Departe ment van Economische Zaken met den Secr.- Generaal, waar hij tevens gelegenheid had de verslagen van de vorige vergaderingen en de Statuten van den Bond te overhandigen. Vervolgens komt ter sprake de stichting van de Ned. Visscherijcentrale. Door deze stichting heeft de Regeering getoond er van doordrongen te zijp, dat ook de visscherijen door de abnormale tijden dermate getroffen zijn, dat Zij de helpende hand wil bieden. Reeds daarom verdient de Regeering onzen dank en moeten wij met vertrouwen tegemoet zien, wat er straks staat te gebeuren en bij voorbaat onze loyale medewerking toezeggen bij de uitwerking van die plannen. Dit kunnen we des te beter, omdat ook leden van den bond in het bestuur Van de Ned. Visscherij centrale zijn benoemd, n.1. de heeren Dijkhui zen van Scheveningen en Stevenson van Den Helder. De heer A. B. Brouwer deelt de vergadering mede. dat hij niet alleen tegenwoordig is in zijn functie van Chef van de Afd. Visscherijen, maar mede als vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken. Vervolgens gaf spreker een keurige uiteenzetting van doel, werkwijze en plannen van de Ned. Vis scherijcentrale en verklaarde zich volgaarne bereid om vragen over dit onderwerp te be antwoorden. Van die gelegenheid werd zeer dankbaar ge bruik gemaakt en vele: aanwezigen stelden vragen, welke uitvoerig werden beantwoord. De voorzitter dankt den heer Brouwer har telijk voor hetgeen, hij heeft gedaan in het be lang van het welslagen van deze vergadering. De Voorz. verzocht den heer Brouwer ook den dank van den bond aan den Minister te willen overbrengen voor de welwillendheid, dat Zijne Excellentie zich op deze vergadering wilde doen vertegenwoordigen. Met een dankwoord tot de overige aan wezigen werd de vergadering te 4u.30 door den voorzitter gesloten. LANDBOUW-CRISIS-ORGANISATIE VOOR N.-IIOLLAND. Om de leden-aangeslotenen onzer organisa tie in de gelegenheid te stellen inlichtingen te vragen over de cri3is-maatregelen zullen de rayon-administrateurs volgens onderstaand plan zit-uren houden: W. de Jong, eiken Maandag van 11—13 uur te den Burg, Texel tn Hotel „de Landbouw"; eiken Donderdag van 10—12 uur te Schagen ln Hotel C. Boontjes. A. Tesselaar, Eiken Zaterdag van 1.30—11 uur te Alkmaar tn Café Bos, Waagplein. FeuilletonPag. I Buitenlandsch Overzicht I Buitenlandsch Overzicht De gemeentefondsbelasting in het jaar 1931/11935. De financieele toe stand zeer veel slechter geworden 7 Het werkfonds 1931/: Gt/G plannen I werkverruiming ingediend 8 Geen meerdere pestgevallen te Ba tavia 6 Prinses Juliana opent het Nat. Hoofd kwartier der Ned. Padvinders 7 De Indische mail komt Woensdag middag in ons land 5 Een bijeenkomst aan de Kleine En tente op 19 October te Belgrado 8 Inplaats van minister Barthou is oud-minister-pres. Laval benoemd 8 Bij een brand te Kerkdriel zijn twee woningen afgebrand6 Branden en ongelukken tengevolge van het noodweer van gisterennacht 6 Bij een ernstig auto-ongeluk in Frankrijk zijn zes menschen gedood 6 De oud-president van Frankrijk, Raymond Poincaré, is gisterennacht op 7//-jarigen leeftijd overleden 8 In 35 seconden over het Engelsche kanaal? Met een postraket G Het stoffelijk overschot van konnig Alexander in Zuid-Slavie 8 Omtrek-nieuws7 Marktberichten 8 Marineberichten 8 Sportnieuws 8 Dinsdag 10 October: Tivoli bioscoop, 7 uur. Witte bioscoop, 7% uur. Séance telepaath Maloïtz, Casino, 8.15 uur. R.K. Kerk, Kerkgracht, 8.30 uur, Lezing voor niet-katholieken, door pater Wijnand Sluijs. Woensdag 17 October: Kindermiddag Gymn.vereeniging id'ro Pa* tria", Casino, S uur. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat, 8 uur, Ds. Veldkamp, van Leeuwarden, Marine-Concert, Casino, 8.30 uur. Donderdag 18 October Lezingen en filmvertooningen Ned. Fabrikan tenhuis, Musis 2.30 en 8 uur. Tien onschuldige kwartjes kunnen U de ioo.ooo bezorgen Maandag 29 Oct. trekt L0TIS1C0 op een dag alle prijzen der Nederlandse Staatsloterij. Omdat zij haar eigen trekkingen regelt, inge volge hare in 1932 wettig goedge keurde statuten, is I.0TISIC0 zont cr RISICO. Men is STEEDS van de UITKERINGEN VERZEKERD. Verkrijgbaar bij Sigarenmagazijn Makelaars- Assurantie- FIRMA H. WORM HOUDT, kantoor,, Vraag en Aanbod" Spoorstraat 12 Tel. 380 Plantsoenstraat 3 BinnenlarJ Zaterdag reed de 12-jarige jongen Duin, wonend te IJmuiden bij de stoompont te Velzen op den nieuwen weg VelzenAmster dam. Eensklaps kwam Hij achter een auto vandaan. Hij werd toen door een anderen auto overreden en gedood. Het lijk van den jongen werd naar het r. k. ziekenhuis to IJmuiden vervoerd. Zaterdag is op het kruispunt van den Stei- berweg en den Kooiweg, op de grens der ge meente Beea (Limb.) een aanrijding geschied, waarbij de losse werkman J. Penders op slag werd gedood. Zaterdag zijn vier spelende jongens door het kantelen van een vlotje aan den Papaver weg nabij de Fordfabriek te Amsterdam in het water van het Papaverkanaal geraakt. Drie van hen wisten aan wal te komen, doch de vierde bleef onder water. De drie jongens waarschuwden onmiddellijk onwonenden en binnen zeer korten tijd was een boot van do havenpolitie aanwezig. Tegen half drie werd het lijk van den 10-jarigeri C. Huisman opge haald. Hij woonde aan de Weegbrugstraat» OFFERBLOKKEN GELICHT. Gisternacht is ingebroken in de r.k. paro chiekerk St. Hubertus te Genhout (bij Beek), Alle offerblokken, waarvan de inhoud bestemd was voor den bouw van een nieuwe kerk, zijn gelicht. De inhoud moet van beteekenis zijn g ;weest. UIT EEN ROTTERDAMSCHE BRAND KAST 4500 ONTVREEMD. Zaterdagmorgen ondekte het personeel van het kantoor van den Algemeeneti Bond van Handels- en Kantoorbedienden aan den West zeedijk, dat er 's nachts ongenood bezoek was geweest. Het bleek, dat inbrekers aan do achterzijde via een schutting het terrein van het kantoor hadden bereikt en zich door het verbreken van een ruit toegang hadden ver schaft. In het kantoor bleek de brandkast ge forceerd te zijn, waaruit een bedrag van 4500 ts gestolen. Uit alles blijkt, dat er vak- kundlgeu aan het wérk zijn geweest-

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9