ATT ©INI M Dlotfhal N.H.V.B.-Overzicht, Een royaal verdiende overwinning voor Helder „De Volenwijckers" slaan H.R.C. met 31. K.N.V.B.'Overzicht. RIJDT per HILLTay HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 2? OCTOBER 1 934. U Helder wint van Zaand.jk, H.R.C. verliest «n Amsterdam - Racing II slaat Ajax III met 3-1. - Texel behoudt de leiding. Succes op de tweede plaats. Derde klasse A. De een won, de ander verloor, zoo was het den afgeloopen Zondag. Ditmaal was het de club van Goedknecht c.s., die de gelukkige was en dank zij een 4—1 overwinning op Zaan dijk weer een plaatsje op de competitieladder klom. Daarentegen kon de club van Thijssen c.c. het tegen de Volewijckers niet bolwerken, jjet 3_i werd verloren, welke uitslag niet geheel en al een verrassing is, daar de groen- witten over een prima elftal beschikken. oO pet. van de 100 wi3t Den Helder dus binnen te halen in deze afdeeling. Met dat al raken onze clubs steeds weer achterop, vooral in de uitwedstrijden is het succes gering, zoodat we vooralsnog van geen van beide hoogere aspiraties mogen verwachten. De Alkmaarsche Boys schijnen iets af te takelen, althans een gelijk spel (2—2) tegen KW wijst in die richting. Ook Assendelft en de Meteoor deelden de puntjes (3 3), uitsla gen, die de spanning in kop en staart deden verhoogen, zooals onderstaande stand aan toont Volewijckers 5 4 0 1 16 8 8 Hollandia 5 4 0 1 14— 8 8 Alkm. Boys 6 2 3 1 17 17 7 Helder 5 2 12 16—12 5 KVV 4 12 1 58 4 HRC 5 1 2 2 79 4 Meteoor 6 1 2 3 13 21 4 Assendelt 4 112 9 13 3 Zaandijk 6 114 13 14 3 Vierde klasse A. Texel heeft het toch met B.K.C. klaar weten te spelen; een 4—1 overwinning is geen klei nigheid en wijst erop, dat de leiders inderdaad sterker waren. De eilanders bleven dus leiden, echter thans op de voet gevolgd door... Succes, dat met een 40 overwinning op Alkmaar, dat hiermede uitgeschakeld werd, zich op de 2e plaats nestelde. Hetgeen dus door ons voor zien is, zal geschieden: de strijd zal gaan tus- schen Texel en Succes. Wat wij echter niet vermoedden was het krachtdadige optreden vanNieuwe Niedorp, dat voor de derde maal in successie won. D.T.S. werd overtui gend in eigen huis met 40 geslagenEr zal dus terdege met de dorpers rekening gehou den moeten worden. Kes. Tweede klasse A. Hier valt weer een prachtige prestatie van het tweede elftal der Heldersche roodjakken te vermelden: het kansje, dat wij hen toe dachten werd ten volle benut en Ajax III met een 31 nederlaag naar dear, old Mokum teruggezonden. W.F.C. II houdt echter voor- loopig voet bij stuk en won alweer, ditmaal op eigen terrein van V.S.V. II (31). Het wachten is op een struikelen van de Wormer- veerders. W.M.S. II—K.F.C. II 3—2. T.O.G. IIWest-Frisia II 41. V.V.A. II—A1C. Victrix II 3—5. Bes. derde klasse A. Zoo goed als het eerste het deed, zoo slecht deed Helder II het. Met liefst 51 ging men roemloos in Hoorn ten onder Alc. Victrix III—Q.S.C. II 3—4. Z.F.C. IIIKennemers II 24. W.F.C. III—Assendelft II 2—0. Eerste klasse D. M.L.D. gaat wel vooruit, doch geheel genezen is zij nog niet van de kwaal, die verliezen heet. Eervol werd met 31 tegen Schoorl het onderspit gedolven. Volhouden maar, heeren. Het Watergevogelte nestelde zich als derde door Helder III kansloos met 52 te kloppen, terwijl de andere club uit den Ouden Helder een kostbaar kleinood ter waarde van 1 punt meebracht uit Petten. Het gelijke spel, 44, slaan wij hoog aan. Tevens bewezen de Boys H.R.C. III een goeden dienst, dat zelf uit spelend van Wieringerwaard won (24) en derhalve een puntje op de leiders inliep. Beiden staan nu gelijk en vooral de kansen van de Racers staan o.i. zeer gunstig. J.V.C. én Suc ces II, hielden zich evenals de anderen aan onze voorspelling en speelden lustig gelijk, nadat de mannen van Tigchelaar eerst met 25 achter gestaan hadden. 2e klasse F. H.R.C. 4—H.R.C. 5 2—2; Helder 4—Helder 5 64; DoskoSparta 2 13. 3e klasse E. H.R.C. 6—B.K.C. 2 4—1; Kolhorn—J.V.C. 2 1—1; Succes 3—Oudeschild 3—3. Vierde klasse A. Dirkshorn—Sparta 3 0—2. 4e klasse H. Oudeschild 2—Watervogels 2 2—3: -Texel 3 «—Helder 6 53. 4e klasse E, Helder 7—H.R.C. 7 4—1; J.V.C. 3—Held; Boys 3 61; Callantsoog 2B.K.C. 4 23, Dirkshorn 2Wieringerwaard 2 44, Adspiranten. H RC b Helder a 15; Helder bSuccesa 1—1; Helder c—Sparta a 3—1; Helder f— Sparta b 0—3; H.R.C. c—H.R.C. e 5—2. Zaandijk op regelmatige wijze met 4 I geslagen. De thuiswedstrijden hebben tot nu toe dit Ss izoen Helder louter successen gebracht allo T,'ofS HPUweiï,' uï6 de withemden momenteel In het debet hebben, werden op eigen grond behaald. Niet alleen dat de uitslagen gunstig waren, ook het vertoonde spel was steeds van goede kwaliteit en dat van Zondag j.1. zouden we als zeer goed willen qualificeeren. Het toch dfenrt nakke Zaandi-ik «'"d volkomen va uiend met 4—1 geslagen en het is alleen aan het uitstekende werken van den Z. doel man te danken, dat de score voor H. niet nog voordeeliger is geworden. Niet alleen de keeper is hier echter van de oorzaak, want hoe goed het spel der withemden ook verzorgd was, het schieten was en bleef een zwak punt. Met uitzondering van de eerste en laatste zijn de goals dan ook niet gekomen uit ferme schoten. Een ander zwak punt was het midvoorspel van Burger, die weer geheel in zijn oude fout verviel, het spel ophield en de ballen, zoo hij ze al af gaf, dat veel te laat deed. Had hij zich er op toegelegd het spel net zoo snel te houden en onverwachts te openen als zijn medespelers, het succes zou ongetwijfeld grooter zijn geweest. Zooals we zeiden maakte het spel van de thuisclub een zeer goeden indruk, vooral tactisch en op uithoudingsver mogen. Vooral op het laatste punt waren de mannen van Henk de Boer de tegenstanders den baas af. De blauwhemden raakten vol komen uitgespeeld wat zijn oorzaak natuurlijk vond in het verrassende open spel, waaraan H. zich den geheelen wedstrijd met zorg heeft gewyd. Vooral na rust is H. dermate sterker geweest, dat de zege geen oogenblik in ge vaar heeft verkeerd. De Zaankanters hebben nochtans een goeden indruk achtergelaten, zij zijn niet zoo sterk als verleden jaar, maar hun speltype is fraai van opzet, doch niet doel matig van uitvoering. Technisch waren zij be hoorlijk onderlegd, terwijl de midvoor een waar meesterschap over den bal demonstreerde en een schot, had dat hem, met den keeper, tot de beste speler van het Z.-elftal maakte. Tusschen deze beide faire tegenstanders is het dus een uitermate interessante kamp geworden, die veel voetbalgenot geschonken heeft. Inder daad het spelpeil is gestegen en dat kan den toeschouwer slechts verheugend stemmen. Helder verscheen in deze opstelling: Muller Schotting Evers L. Trap Kluft B. de Boer Spigt D. Bak Burger Smit H. de Boer, welke ongetwijfeld voldaan heeft, Evers was een beste back, terwijl de geheele halflinie uitstekend gespeeld heeft- Vooral B. de Boer was er weer geheel in en dan is hij heel wat mans. Van de voorhoede zeiden wij al iets van Burger. Verheugend was het goede spel van den aanvoerderlinksbuiten, die verraste door zijn goeden kijk op het spel, goede voorzetten en snelheid van handelen. We hebben de Boer in langen tijd niet zoo'n goeden wedstrijd zien spelen. Ook D. Bak kan nog best meekomen' hij heeft heel nuttig werk verricht, alleen zijn ausdauer begint wat te lijden. Spigt en Smit kunnen beiden op een goeden wedstrijd terug zien, eerstgenoemde kreeg te weinig werk om er geheel in te komen. De leiding berustte bij den heer Paardebek, een oude bekende, die het er vrij goed heeft afgebracht. We zouden dezen arbiter overigens niet graag bij een vinnigere, belangrijke kamp zien fungeeren. Voor de rust had de thuisclub wind tegen en stelde alles in het werk om het doelpunten der gasten te voorkomen. Aanvankelijk - was de verdedigingstactiek nog niet geheel in orde, maar met het Stijgen in vorm van Evers verhieven zich ook de prestaties van de ande ren, zoodat de Z. voorhoede na in den beginne enkelé goede kansen gehad te hebben, later niet veel kans meer kreeg. De midvoor was in deze periode echter een voortdurend gevaar, elke kans beloerde hij. Na 22 minuten spelen b.v. trapte Muller slecht uit, onmiddellijk reageerde de midvoor, wendde zich om en schoot de bal direct retour. Muller viel tevergeefs uit en de bezoekers hadden de leiding. Even goedkoop kwam H. even later aan den gelijkmaker. De heer Paardebek kende de thuisclub n.1. een strafschop toe om duisteren reden. Burger accepteerde de kans en doel puntte. Het was een gelijkopgaande strijd, die zeer geïnteresseerd door de vele aan wezigen werd gevolgd. Wisselende kansen, ,op en neergolvend spel. Reeds denken we de rust met gelijken stand te zien ingaan, als Smit plotseling een fraaie aanval inleidt met een center naar den linksbuiten, deze zet hard voor doel, Bak zit er goed achter, passeert een back om vervolgens met een prachtschot te scoren. Zooals gezegd is Helder na de thee voort durend in de meerderheid geweest, slechts enkele malen wisten de Z. forwards tot het H.-doel door te dringen. Veel kansen hebben zij dan ook niet gehad, de thuisclub echter des te meer- Aanval op aanval rolde aan, schot op schot werd gelost, doch doelpunten bleven het eerste half uur uit. Juist in een periode, dat de withemden even den druk verminderden kwam de derde goal. Spigt zette n.1. hard en laag voor, Burger dook naar voren en kopte schitterend in. De thuisclub voelde zich nu veilig en speelde kalm verder. Het peil daalde zienderoogen en de wedstrijd dreigde uit te gaan als de bekende nachtver- llchting, maar Smit zorgde voor een pakkend slot door via een kluwen van spelers een keihard schot in het doel te plaatsen, De scheidsrechter liet niet meer aftrappen. De gewijzigde voorhoede van geen succes; met rust een gelijke stand. Volenwyckers, een der gegadigden voor de plaats, is er na een spannenden wedstriid van dikwijls goed spel, in geslaagd HRC met met 31 te slaan. De Amsterdammers bezitten een goed team onder leiding van den oud-Ajax-speler Martens zeer zeker een ernstig woord zal meespreken bij de bezetting van de le plaats. Deze ploeg is snel en handig en demonstreer de tegen HRC een spel dat goed opengehouden werd, en door zijn accuratesse aan de verde diging der Racers zeer zware eischen stelde, waaraan deze ondanks de gróótste inspanning, met altijd wist te voldoen. Zeker, de „finishing touch ontbrak nog wel eens b.v. on besuisd schieten en te lang drijven maar al met al een aanval die best meetelt. De middenlinie, met aan het hoofd den spil een prachtspeler, die vooral na rust op den voorgrond trad is nog wel het beste deel der ploeg, die voor een uitnemend verband Z°ud^' ®n achter blonk de rechtsback uit. met de gewijzigde voorhoede geen succes gehad wel was de middenvoor ,et, tweede elftal geen mislukking (zijn u!6Zen was lau8 niet slecht) maar het geheel klopte ook nu niet. Er werd nog te een afwachtende houding aangenomen; e binnenspelers talmden steeds te lang met dedeu dat eerst als ze volkomen gedekt stonden. Tegen een achterhoede als die van de Volewijckers is snel handelen, ge paard aan een goede opstelling, meer dan geboden. Nu echter zagen wij meer dan eens evenals tegen KVV het geheele binnen- trio op één punt opgesteld, waardoor vrijheid van handelen uitgesloten was. De schermutse- lingen, die hieruit ontstonden, eindigden dan meest in het voordeel der tegenpartij. Daarbij komt nog, dat het de club in geen opzicht meeliep; men was werkelijk niet fortuinlijk. In elk geval heeft deze match wel geleerd, dat aan het voorhoedespel nog zeer veel aan dacht moet besteed worden. Het terrein aan den Mosweg was zeer dicht I bezet, toen de heer Buntsma het sein tot be ginnen gaf. HRC kwam in deze opstelling uit; van Es Siersma Beier Post Stolk v. Striet Leavy Kuiper v. d. Pol Roomeyer Dissel, De geheele eerste helft is het een strijd geweest van twee ploegen die volkomen tegén elkaar opgewassen waren; een periode van gelijk opgaand spel, dat van goede kwaliteit was. Het passeeren, het aangeven en ook het kopwerk, was beslist verdienstelijk. Voor doel was het longpassing der gastheeren gevaar lijker dan het gedrongen spel der roodjes. Niettemin ontstonden voor de doelen ettelijke gevaarlijke situaties. HRC kreeg na 8 min. spelen de eerste hoek schop te nemen, die door Dissel keurig ge nomen werd; de keeper wist door hoog op te springen den bal weg te stompen, waaruit toen nogmaals een corner ontstond. Daarop kwam Stolk met den bal naar voren, doch hij schoot net naast. Als dezelfde speler echter zeer gewaagd terugspeelt, weet van Es door bliksemsnel uitloopen het gevaar nog te keeren. 14 minuten was er gespeeld toen de thuisclub het tot een 'corner bracht, die echter achter geplaatst werd, waarna de linksbuiten over de lat kogelde. Twee minuten later, na een algemeene H-aanval, ontstond voor het Am- sterdamsche doel een geweldige strubbeling, tweemaal werd de bal ingezet, maar telkens weggewerkt, maar ten slotte door den midden voor in het doel geschoten, waardoor HRC de leiding had. Onmiddellijk daarop onderneemt de V-rechtsbuiten een snelle rush. Beier krijgt het nakijken, maar de voorzet is veel te hard en te scherp, waardoor geen der andere voor hoedespelers het leder bereiken kon. Onmid dellijk hierop zien we dezelfde attaque van den linksbuiten van H; hij doet het beter, maar met de grootste moeite weet de doel man het leder baas te blijven en over den toeloopenden Leavy heen weg te werken. Siersma werpt zich dan onvervaard voor de voeten van den V-rechtsbuiten, waardoor voor de thuisclub een prachtkans voor den gelijk maker verloren gaat. Direct daarop is het weer deze vleugelspeler, die opvalt door zijn goed spel; nu kan hij voorzetten. Het leder wordt op het doel gericht; van Striet, op de hielen gezeten door den rechtsbinnen, wil het gevaar nog keeren, maar helaas, zijn poging om den bal over te halen misluktinplaats daarvan werkt hij in eigen doel. Alzoo was de stand gelijk. Het spel blijft intusschen het aanschouwen meer dan waard. Een corner wordt door den H-keeper goed verwerkt en een vrije schop, door den middenhalf van de thuisclub genomen, gaat net naast. Volewijckers krijgt dan nog twee corners cadeau door onoordeelkundig spel, en dan is het rusten. Reeds na enkele minuten speelde de gladde bal de H-defensie geducht parten, ettelijke mistrappen werden gedaan, maar de voorhoede der thuisclub wist hiervan niet te profiteeren. Even daarna spande het weer geducht voor het heiligdom van v. Es, maar ook nu ging de bal naast. De spil van V loste daarna van verren afstand een hard schot, maar net naast. Na 10 min. spelen was het woord aan HRC, waar het Dissel- was, die een goed schot op doel loste, dat even goed gestopt werd. Ging het spel het eerste kwartier vrijwel over en weer, "langzamerhand kreeg de thuis club een overwicht, daartoe in staat gesteld door het stuwende werk van haar halfback- linie, waar het de spil was die het geheele middenveld beheerschte. De voorhoede speelde voortreffelijk samen, maar was voor doel wel eens te onstuimig en ondoordacht, waardoor het goede veldspel niet voldoende tot uit drukking kwam. HRC speelde nu veelal met drie achterspelers, daar Stolk zich terugge trokken had en Roomeijer als vierde half fungeerde. Het geheel was een vertooning van weinig mooi spel, maar met tal van bewogen mo menten, meestal voor het doel van HRC. Siersma valt op door de resolute wijze waarop hij den middenvoor van zijn schot afhoudt en den bal fraai wegkopt. Een schot van Kuiper wordt gestopt en daarna moet de H.-aan- voerder op corner redden, om even later een leelijke mistrap te doen, welke fout door Stolk, die snel teruggeloopen was, weer werd goed gemaakt. Steeds kwam Volewijckers terug, een doelpunt kon tenslotte niet uitblijven. De spil zag zijn schot nog net over de lat gaan, maar even later er was 21 minuten ge speeld scoorde de middenvoor na een mooie omhaal een prachtig doelpunt wat Van Es volkomen verraste. Onmiddellijk hierop ging de H.-rechtsbuiten er tusschenuit, goed is zijn voorzet, Kuiper staat op de goede plaats en kopt prachtig in, maar tegelijkertijd kwam hij te vallen, en den bal ging naast. Vanaf toen kwam H. weer meer naar voren, maar de voorhoede stond tegenover een verdediging die thans haar beste spel speelde, waardoor maar zelden goed doorgebroken kon worden. Het meeste gevaar dreigde dan ook voor HRC, waar v. Es herhaaldelijk op zyn qui- vive moest z(jn. De buitenspelval bewees goede diensten, maar toch moest nog herhaaldelijk op corner geredt worden. We zien nog eens een goed opgezette aanval van HRC, waarna Dissel den bal voor het doel bracht en Leavy precies naast schoot. De zege voor Volewijckers werd definitief toen na 32 min. spelen Siersma met den bal kwam te vallen en Vol. maar voor het in trappen had. Van Es moest daarna nog eens uitloopen om erger te voorkomen. De laatste 10 min. is het een kick-and-rush-spel geweest. Het veld was er intusschen niet beter op ge worden, het was zwaar en de meeste spelers waren dan ook zeer vermoeid. Het mooie was er af en met een 31 kwam het einde, waar door de Amsterdamsche club haar vierde achtereenvolgende zege boekt en thans, met evenveel punten als Hollandia, aan den kop gaat. H.R.C. U—AJAX III 3—1. Enthousiasme beslist. De derde thuiswedstrijd van de roode reser ves is in een even onverwachte als mooie zege op Ajax III geëindigd. Wel voornamelijk door het zeer geestdriftige spel in het laatste gedeelte van dit treffen, waartegen Ajax' betere techniek weinig vermocht. De overwining is des te mooier, daar de roodjes lang niet op hun sterkst verschenen, daar o. m. de spil en middenvoor met het eerste elftal medespeelden Voor rust speelde H.R.C. II met den van doel tot doel staanden wind tegen. Spoedig ontwikkelde zich een wedstrijd, die boeide door het enthousiasme waarmede beide ploegen zich in den strijd wierpen. Spoedig was het te merken, dat het een zware wedstrijd voor de thuisclub zou worden, want zooals bij alle Ajax- elftallen, was de techniek tot in de puntjes verzorgd. De Amsterdammers stelden zich steeds keurig op en de bal ging, goed afgepast, van speler tot speler. Hier tegenover paste maar één tactiek, n.1. dat spel te breken, door hiertegen de grootst mogelijke geestdrift te plaatsen, de tegenpartij door hardnekkig kleven zoo weinig mogelijk vry spel te geven. Deze tactiek lukte voor rust niet volkomen, maar daarna des te meer. Ajax bleef voorloopig het beste van het spel behouden, maar men beging de fout het samenspel te ver door te voeren, waardoor de Racing-backs in de ge legenheid gesteld werden nogal eens met succes in te grijpen. Maar toch zouden de bezoekers eindelijk loon naar werken krijgen, want toen den H.-rechtsachter zich bezondigde aan haken, werd de toegestane strafschop onberispelijk in een doelpunt omgezet, waardoor de Ajaciden de leiding kregen en tot de rust behielden. De eerste minuten van de tweede helft be hield Ajax IH nog een overwicht, zonder dit echter te kunnen uitbuiten, maar toen kwamen de Racers geweldig o"pzetten. Men begon nu pas goed vat op het spel der tegenpartij te krijgen. Naarmate de geestdrift steeg, werd HRC sterker, vooral toen, ook uit een penalty, de partijen op gelijken voet gebracht werden. Ajax begon minder te spelen; door het over rompelende tegenspel raakte het verband er uit, terwijl de thuisclub steeds beter werd. De eene aanval volgde op den ander en met twee prachtige doelpunten in de laatste 20 minuten werd dit prachtige élan beloond. Alzoo kwam met een 31 overwinning voor HRC II het einde en heeft dit elftal thans 10 punten uit .6 wedstrijden, terwijl WFC II de eerste plaats blijft bezetten met 12 punten uit het zelfde aantal wedstrijden. Dan volgen de V.S.V.- reserves met 7 punten. WATERVOGELS-NIEUWS. WATERVOGELSHELDER IH 5—2. Het is al ruim 10 uur als de heer Metselaar voor aantreden blaast. H. trapt af en is meteen in den aanval en weet langen tijd druk op het W. doel uit te oefenen. Als er een kwartier gespeeld is, weet H. een mooi doelpunt te maken, na een kwartier gevolgd door een tweede, die uit een doelworsteling geboren wordt. 20 voor H. dat wordt W. toch te bar, onstuimig komen zy opzetten en even voor de rust weet zy uit een voorzet van rechts een mooi tegenpunt maken. Na rust heeft W. het windvoordeel en dit is best merkbaar, er wordt flink samengespeeld en het H. doel is geregeld in gevaar; de H. keeper is echter uitstekend op dreef. Hij is niet bij machte om aan den druk weerstand te biedeh, hij moet dan ook gelaten toezien dat W, den stand tot 5—2 weet op te voeren. Heldersche Boys-nieuws. PETTEN I—HELDERSCHE BOYS I 4—4. Als, scheidsrechter Limburg laat tossen, wint Heldersche Boys den tos en kiest tegen wind. Als Frans den bal goed afgeeft aan Gerrit, twyfelt deze niet en met een kalm schot geeft hy zijn club de leiding. De vreugde duurt niet lang, want Petten gaat er van door en zet onhoudbaar in 11. De Boys hebben steeds het beste yah het spel en het gelukt dan Gerrit weer door mooi afgeven van Herman zijn club voor de tweede maal den leiding te bezorgen. Wederom maakt P. gelijk om ver volgens sterker te worden. Even voor rust weet de thuisclub de leiding te nemen. Na de thee hebben de Boys het elftal ge wijzigd, Blom bezet de spilplaats en F. Kuiper is weer in den voorhoede, de Boys spelen nu met wind mee en zijn nu steeds sterker. Als de gelijkmaker verwacht wordt, valt een doelpunt aan de anderen zijde, na een goede doorbraak van Petten. De Boys geven zich niet gewonnen en zetten alles op alles; hun .werk wordt dan ook bekroond want eerst is hét Frans die met een mooi schot den achterstand verkleinde 43 en kort er op Jaap die den gelijkmaker scoorde. Nu strijden -beide ploegen voor de overwinning; er moet nog 15 minuten gespeeld worden, veel spanning •;nat)Uttrlijk,. doch tot doelpunten komt het niet -meer. TEXEL I—B.K.C. Mét klinkende cijfers, heeft „Texel" Zondag voor de vierde maal een overwinning in deze competitie in den wacht gesleept. Byzonder 'gemakkelijk hebben de gasten het echter den Texelaars niet gemaaktzelden hebben wij hier nog een elftal rhet meer enthousiasme zien spelen dan dat der bezoekers. Gelukkig dat ditmaal een uitnemend scheidsrechter de leiding had, de heer Augustijn had bij zulk een zware taak. In 't eerste kwartier was „Texel" ondanks den vrij sterken tegenwind sterk in den aanval, er werd evenwel zoo krachtig verdedigd, dat er bijna voor de voor linie (die ditmaal sterk uitkwam) bijna geen doorkomen aan was. Toen eèn derB. K. C.ers reeds kort na den aftrap wat al te zwaar H. Ran aanviel, werd Texel een penalty toege kend, die Vlaming onhoudbaar in het doel schoot. Ongeveer tien minuten later loste bij een snellen aanval Witvliet een onverwacht hard schot, dat den B. K. C. doelman te machtig bleek, waardoor de stand 20 voor Texel werd. Duchtig werd daarna de keeper van B.K.C, nog aan den tand gevoeld. Het bleek evenwel, dat de gasten een doelverdediger van den eersten rang onder de lat hadden ge plaatst; in de moeilijkste situaties kwam hij telkens weder als overwinnaar uit den strijd. Door deze uitnemende verdediging kwam de voorlinie der gasten er beter in, de aanvallen werden steeds gevaarlijker en weldra kwam 'dan ook een tegenpunt, een prachtige goal, die keurig werd voorbereid door den linker vleugelman en zóó zuiver werd ingekopt, dat Dukers geen schijn van kans had2.1. Voor de rust blaef nu de voorlinie van B. K. C, voor Texel een voortdurende bedrei ging, maar de gelijkmaker bleef uit. Het B. K. C.-doel ontsnapte nog eenmaal door een bizonder gelukje aan een doorboring; de ge vallen keeper kreeg daarby een bal, die hij miste, nog juist tegen het hoofd, waarna de bal uit rolde. In de tweede helft gaven de spelers aan beide zyden al spoedig blijken van vermoeienis. Lang hield ook nu nog de verdediging van B.K.C. stand tegen de steeds meer opdrin gende Texelsche voorlinie; de keeper vooral bleef keurig werk verrichten, vooral prachtig was het stoppen van het keihard schot van Henk juist op den doellyn. Het derde doel punt van „Texel" kwam van een vrjjen trap, vry ver van het doel. De bal werd daarbij door N. de Graaf onhoudbaar ingeschoten. Een prachtig doelpunt was vooral het laatste; by een snelle doorbraak schoot de Texelsche linksbinnen zóó hard, dat de bal onhoudbaar langé de keeper suisde4—1 voor Texel. Na dit doelpunt vloog het leder nog eenigen tijd van doel tot doel, de aanvallen van de thuisclub vooral waren in deze periode zeer gevaarlyk, doelpunten bleven echter uit. Met Texel in den aanval klonk het eindsignaal. Succes-Nieuws, SUCCES I—ALKMAAR 4—0. Zondag j.1. speelde Succes I haar 6e comp.- wedstryd en kreeg op bezoek Alkmaar I. Het was uitstekend voetbalweer en het ter rein verkeerde in keurige conditie. Van beide zijde wordt direct flink aangepakt en een snel tempo ingezet. De eerste aanvallen worden van beide zijde goed afgeslagen. Bij een mooie aanval op het doel neemt S. de leiding 1—0. Dit brengt de A. verdediging, inzonderheid de backs, wel eenigszins van de kook en wordt npgal eens gemist. De S.ers zitten geweldig op de bal en ontstaat menig hachclyk mo ment voor het A. doel. De rechtsbinnen maakt 2—0 en even later schiet dezelfde speler kei hard tegen de paal. A. laat zich evenwel niet ontmoedigen en brengt ook nogal eens ver warring in de S. verdediging. Als de S. keeper te lang met de bal loopt krjjgt A. hiervoor een vrije schop te het A. doel wordt weggewerkt. Eeni coruiter_ wordt tusschen een klu P j3 (je stand ste hoekje van het doe: ge'kopluiden 30, De S.ers a Xn ook verschiflende M« 3 0 .O» S N"d»dUie""voigl direcl de S. linksbuiten schiet de bali^'^®^ zal de bal uit doel koppen. dochongelukkige wiize belandt de bal in eigen doel. 4—0. Hei is wonderlijk hoe de Alkmaarders bijven'vol houden De vleugels zijn uiterst snel doch binnentrio krijgt niet veel kans haar schuL terstalente te toonen, enkele malen hebben zy werkelijk pech. De wedstrijd blijft spannend. Elk oogenblik verwacht men een tegenpun doch als de bal wordt weggewerkt volgt direct weer een snelle S. aanval welke uiterst ge vaarlijk blijven. Het A. doel ontkomt dan ook enkele malen ter nauwernood aan een dcxir- boring, hoewel ook de keeper u'tst®ke"d verricht. Verandering in de stand komt niet meer en zoo komt het einde met een 40 overwinning voor Succes, welke i uitstekenden wedstrijd kan terugzien. J.V.C. NIEUWS. Om 2 uur kwam JVC I en Succes II in het veld. Succes had het windvoordeel en het leek in den beginne of het voor JVC I een debacle zou worden, want na 20 minuten spelen, leidde Succes met 4—0. Gelukkig begon JVC toen er een beetje beter in te komen. JVC weet te doelpunten, krijgt een penalty toegewezen, welke van de lat terugketst en niets oplevert. JVC brengt den stand op 4-2. Weer een penalty, nu aan den anderen kant en deze wordt benut. Met de rust was de stand 5—2. Na de rust miste JVC nogmaals een strafschop. (Jullie mogen wel eens oefenen in het strafschoppen nemen, jongens!) Toch gaf JVC zich niet gewonnen en wist de par tijen nog op gelijken voet te brengen Wieringerwaard-nieuws. Het was voor Wieringerwaard dezen Zond dag geen succesvolle dag, het tweeed elftal speelde te Dirkshorn en kwam met een 42 nederlaag thuis. Het eerste elftal speelde 's middags thuis tegen HRC 3 uit Den Helder en verloor met dezelfde cijfers. We kunnen zeggen, dat de twee penalty's die W.waard tegen zich kreeg de nederlaag heeft betee- kend. De scheidsrechter van 't Hof voldeed in zeer geringe mate. W.waard bréngtden bal aan het rollen en er worden van beide zyden góede aanvallen ondernomen, doch de achterheoden weten de situatie te handhaven. Een aanval van HRC wordt door den linksback goed afgeslagen, waarbij een kleine strubbeling ontstaat, de scheidsrechter fluit en tot aller verbazing wordt hiervoor penalty gegeven, welke on houdbaar wordt ingezet (0—1). Geenszins ontmoedigd zet W.W. den strijd voort, en we zien enkele zeer goede kansen door te lang aarzelen verloren gaan. Tot kort voor de rust aan aanval der roodbroeken wordt onderno men, dé keeper is uit z'n doel, er volgt een schot van den midvoor, doch de bal blijft even voor de lijn liggen, waar de toestormen de linksbinnen de re3t doet (11). Hierna gaat de riist in. Direct na de rust wordt door W.W. het of fensief ingezet, en al spoedig hebben ze de leiding (21). Uit een kopbal bij een aanval op het W.W.-doel komt de gelijkmaker (22). Hierna volgt een heete strijd, waarbij aan beide kanten hard wordt gewerkt. Bij een aanval op het W.W.-doel snerpt plotse ling' hetf luitje efl wordt voor een aangescho ten handsbal penalty toegekend. Ook deze wordt onhoudbaar ingezet, Nu is het spel van de Roodbroeken verloren. K. Schenk probeert nog" te rédden en verwisselt van plaats, maar kórt voör het einde wordt de keeper voor de vierde maal gepasseerd. GALLANTSÖOG-NIEUWS. Zóndag j.i. speelde Callantsoog 2 thuis tegen B.K.C. 4. In een matigen wedstrijd wist B. een benauwde 32 overwinning uit het vuur te sleepen. Voor rust wist B. met den wind in den rug driemaal te doelpunten. Rust stand 30. Na rust is C. 2 niet meer voor het B.-doel weg te slaan. Door treuzelen en slecht schieten blijven doelpunten uit. Toch weet C. nog twee maal te doelpunten. Een tweetal penalty's worden hard overgeschoten. (Waar zijn de schutters In den stand komt geen verande ring meer en heeft C. 2 op het nippertje ver loren. Anna Paulowna. N.A.S.B.-VOETBAL. A PII van den Arbeiders Sportbond kreeg Hoorn II op bezoek en verloor met 71. Voor de rust maakte Hoorn 4 goals en scoorde A.P. het eenige tegenpunt. Na de rust kwamen dan nog 3 doelpunten voor de gasten, waar van een uit een strafschop. Onder leiding van scheidsrechter Koen uit Amsterdam kwamen daarna A.P. I en Hoorn I in het veld. Ook deze wedstryd werd door Hoorn gewonnen. Voor de rust scoorde Hoorn eenmaal en hoewel A.P. vaak in de meerder heid was, zagen de Polderschen geen kans tegen te scoren. Het tweede doelpunt verkreeg Hoorn doordat een der backs in eigen doel trapte. Hierby bleef het, zoodat met 2—0 voor Hoorn het einde kwam van dezen aardig gespeelden wedstrijd. AFDEELING I. Eerste klasse. De leiding bleef hier In handen van het sterke Feyenoord, dat er met 3—2 in slaagde te Velsen VSV te overwinnen. Een lastige klip omzeild! DHC nestelde zich echter vlak achter de Rotterdammers door den uitwed strijd tegen VUC met 21 te winnen. ADO stelde teleur door te Rotterdam van Overmaas te verliezen (2-1), terwyl Ajax wat van de schade inliep door met liefst 60 HFC in te maken, dat nu weer onderaan bengelt XerxesRCH 4—2. Tweede klasse A. OVVO schiet nu toch aardig in de richting want de lastige derby tegen AFC werd met 3 1 overwonnen. Waarmede deze Amitar- dammers dus de leiding behouden. Blauw-Wit zorgde er echter voor niet te ver achterop ie komen, want DOS werd in eigen huis met 5—3 geslagen. Alcmaria stelde wel wat teleur door het tegen Hercules niet verder dan een l—1 gelijk spel te brengen. OSV, de wonder lijke ploeg, deed weer eens uitstekend werk met 5—4 te kloppen. Hierdoor blijft de laatste plaats voor BFC gereserveerd dat met liefst 8—1 tegen Kinheim ten onder ging""uer Tweede klass B. ZVV handhaafde haar leidende positie mid dels een 3—1 zege op Bloemendaal dat in Zaandam op bezoek was. Velox raakt na een prachtig begin echter steeds meer achterop Wij achten de 5—4 nederlaag die de Stichte naren in Amsterdam tegen de Spartaan op liepen als een slechte prestatie. WFC kon hei tegen het Gooi niet harden en verloor met 1—0. hetgeen niettemin een verdiensteliike prestatie is. Tenslotte West-Frista-EDO Stadsritten v.af 10 ct.p.p. Buitenritten 5C» Standplaats Julianapark, tegenover r-n K* v.d. WIJST, Hoofdgracht 24 Tel s"8" welke wedstryd door de Haarlemmer'. 2—1 gewonnen werd, waardoor zij met stryd om de leiding betrokken blijven t omgekeerd W,-Frisia zich voorloopig geschakeld kan beschouwen. u't- AFDEELING II. Eerste klasse. Met vreugde zullen de vele aanhanger, eerste overwinning in de eerste klasse DWS begroet hebben,'met de 3—1 0p Exct.,VHn uit verrichtte de benjamin een schitterend prestatie. Hermes doet het prachtig, nuw Sparta afdoende afgeschud, want met 4 wonnen de Schiedammers. Het aloude Haart 1 echter is de verrassing van het seizoen ww de roodbroeken staan nu no. 2 met even v verliespunten als de leiders. Zondag werd v ZFC met 4—3 gewonnen. KFC raakte wee1* iets achterop door een teleurstellende dra tegen Stormvogels, dat op bezoek was terwin ook HBS en DFC de puntjes deelden (2—2) Interland. De te Helmond gespeelde semi-interiand wedstryd tusschen Zuid-Nederland en Luxem" burg bevestigde de superioriteit, die de Hol" landers nog altyd over het Groot-Hertogdom hebben. Met 3—1 wonnen de Zuid-Nederlanders AFDEELING ITI. Eerste klasse. HeraclesEnsch. Boys 2—0; ZAC—AGOVV 5—3; Go AheadPECO—2; Enschede—Vitesse 4—1; Wageningen—Tubantia 2—1. AFDEELING V. Eerste klasse. FrieslandBe Quick 32; LeeuwardenVeen- dam 24; Velocitas—Achilles 2—1; GVAV— HSC 7—4; Sneek—Frisia 2—2. E.L.T.O.—nieuws. Zondagmorgen om 10 uur stond ELTO II tegen SVC van Cocksdorp op het terrein. SVC behaalde een 3—2 overwinning, hetgeen voor den Helder lang geen onbevredigend resultaat was. Het was een pittige partij korfbal met veel spannende momenten; terwijl men aan beide kanten goede doelkansen kreeg. Het waren de gasten die hiervan het eerst profi teerden; met een 10 voorsprong ging de rust in. Na de rust was het weer SVC dat een doelpunt scoorde (20), maar na de vakverwisseling was het een dame van ELTO welke den stand op 21 wist te brengen, terwijl een ELTOer geen 5 minuten later den gelijkmaker scoorde. Het was jammer dat de middenvakspelers nu niet opgewassen bleken te zyn tegen hun tegenparty en de ballen werden steeds weer door de gasten onderschept. SVC wist weer de leiding te nemen, waarmee het einde kwam. ELTO I heeft een klinkende 70 overwin ning behaald op KVKV II. Het begin was uiterst spannend, maar al gauw begon ELTO zich los te werken en kon men zien wie de sterkste partij was. Het middenvak was schit terend in vorm en de Alkmaarders kregen er hun ballen haast niet doorgespeeld. ELTO wist ze steeds te onderscheppen. Ook de aan val was goed op dreef, de spelers wisten zich goéd vrij te werken en kregen zoodoende keurige kansen, welke men al gauw in doel punten omzette. Met de rust had den Helder al een 40 voorsprong. Na de rust speelde ELTO met tegenwind, maar veel last had men er niet van. De stand werd geleidelijk opge voerd tot 70, waarby ELTO, uitgezonderd de laatste 10 min. een belangrijk overwicht had op de Alkmaarders, maar dit moeten we de gasten meegeven, ondanks den grooten achterstand hebben ze het geen moment op gegeven en hebben tot het einde toe hard gewerkt. ELTO heeft thans de leiding in haar afdeeling. De uitslagen van Zondag ;.1. waren Den Helder Elto II—S.V.C. 2 -3. Den Burg; Verdo N. IIZwaluw 36. De Waal: D.T.S.—O.K.C. 2—4. De stand i3 nu: gesp. gew. gel. verl. P- p.v. pt. O.K.C. 5 4 1 9 22 7 S.V.C. 5 3 11 7 15 14 Zwaluw 4 3 1 6 25 8 D.T.S. 4 2 2 4 7 9 Verdo N. II 5 2 3 4 13 16 Elto II 4 4 0 6 20 K.V.T. 3 3 0 2 16 D. O. K. Zondag hield D.O.K. een persoonlijken wed strijd over een afstand van pl. m. 85 km. met als tegenstanders de renners van de Wielren- vereeniging „Alcmaria". Toen om 10 uur het startsein werd gege ven, bonden pl. m. 35 renners den strijd aan. De eerste ronden, die in een flink tempo ge reden werden, konden er geen renners toe de zesde ronde werden de demarages van komen om eenigen voorsprong te behalen. In eenige renners beloond en wel voor een 7-tal D.O.K.-leden en 4 van „Alcmaria", zoodat deze dus den kopgroep vormden. Ongelukki gerwijze waren er eenige leden van D.O.K., o.a. P. Hollander, Doons en Dienaar, die door pech achterhaald werden en weer om beurten er in mochten slagen weer bij den kopgroep te komen. Vooral mag hier P. Hollander ge- om toch nog bij de eerste 7 te eindigen. De noemd worden, die 5 maal pech ondervond en achtste ronde bracht hoegenaamd geen wijzi ging, alleen war eneenige renners door den kopgroep gedribbeld. In de 9de ronde viel dan de beslissing bij de sprint, die dan in schit terende spurt door ons lid Stuurman gew/J- nen werd, tijd 2 u. 38 m. 45 sec. Den wind in aanmerking genomen een fraaie tijd. De win naar had dan ook van het talrijke publiek een ware ovatie in ontvangst te nemen. No. 2 werd Bol (Alcmaria) op 15 m; No. 3 Auhus (Alcmaria) op m; No. 4 Snijders (D.O.K.) op banddikte; vervolgens de renners Dienaar, Box, Kossen, P. Hollander en Tichelaar, allen D.O.K. Hierby komt ook nog een woord van hulde toe aan F. Zoons, de jongste renner van onze Vereeniging, die met geringen achterstand als 12de eindigde en hierdoor ook een fraaie herinneringsmedaille zeer zeker verdiend heeft. DE ZESDAAGSCHE. Donderdag 8 Nov. a.s., den laatsten s .i yddag" van de Zesdaagsche, zullen er nq den heer Gorter, Parallelweg 1, weer goed- worde'n 3poorkaarties verkrygbaar gesteld e_vens kan daar voor plaatsbespreking voor e R, A. I-gebouw gezorgd worden. oor verdere byzonderheden verwyzen we naar de advertentie in dit nummer,

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8