Ingezonden gemengd nieuws HELDERSCHE COURANT V,AN DONDERDAG 25 OCTOBER 1934 Hen oppasser door een olifant gedood. Autobus in brand. Door een auto overreden en gedood. De overval met roof op den Rijswijk.scheweg te 's-Gravenhage. Weer een huis geblokkeerd. Onbewaakte overwegen. Een auto door een trein gegrepen. De bestuurder gedood. Een geraffineerde autodieï. Een brutale diefstal, onder bedreiging. Een meevaller. Drie merkwaardige Nederlanders gestorven. „Vijand van de maatschappij no. 1". Het lijk van een walvisch in de haven van Sydney. Een eigenaardige postzegel- verzameling. Nagekomen Stadsberichten, van dat hg primo een houten huisdeur had vernield oftewel inge trapt en secundo een overhemd, eigendom van «Jen heer Germen Prins met wien hij 't op 12 Juni aan den stok had. De vernielde huisdeur behoorde aan den Huisheer van Prins. Prins eis< hte een schadevergoeding van 9.25 voor deur en overhemd. Een collega van verdachte, de heer N. Boon, die ook een rol in dit bak kersrelletje had gespeeld, gaf van het gebeul de een keurig op schrift gesteld verslag, waaruit moest blijken dat ook de heer Pi ins Zich niet bepaald hoffelijk had gedragen. De officier vorderde 10.boete of 10 da gen, vonnis 5.of 2 dagen, met afwijzing der vordering. Wieringen. Een loslippig Vrouwtje. Als laatste der 19 verdachten verscheen mej. S. E., huisvrouw M. B. te Wieringen, die op 29 Juni, naar aanleiding van een ruzie over wederzijdsche kinderen haar buurvrouw mej. van der Veen een haar vrouwelijke waar digheid zeer krenkende beleediging had toe gevoegd. voor de kuische ooren onzer lezer essen zeer ongeschikt. Mej. B. ontkende de beleedigende woorden te hebben geuit en liet als getuige décharge compareeren mej. B.- M., die een levendige beschrijving gaf van de scène en volgens deze getuige zou verdachte hebben gezegd: „Ik heb een goeien man en daar hou ik van!" Zij kon echter den officier niet overtuigen en werd gevorderd 10. boete of 5 dagen. Uitspraak 7.boete of 6 dagen. Den Helder. ,.Oud wijf" is ook beleeéPgend. De heer G. K. te Den Helder, niet op 't appèl verschenen, had op 25 Juli den heer L., bevolkingsambtenaar, die een onderzoek kwam instellen te zijnen huize onder meer een oud wijf genoemd. Eisch en vonnis 15. boete of 10 dagen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Strafzitting Dinsdag 23 October. Uitspraken vorige zitting. P. V., arbeider, Grootebroek, valsche op gaven voor den werkloozensteun, 1 maand ge vangenisstraf. A. J. M., aannemer, Alkmaar, verduistering van een vrachtauto, 30 October hervatting. J. Zw, melkhandelaar, Heiloo, hooger be roep vonnis Kantongerecht Alkmaar, vonnis bevestigd. R. de V., vertegenwoordiger, Amsterdam, thans gedetineerd te Alkmaar, oplichting, 1 jaar gev. met 2 maanden aftrek. A. S., grondwerker, Schoorl, mishandeling gepleegd te Wieringerwaard, 1 maand gev. P. J. Sm., zonder beroep, Wieringen, schuld- misdrijf, het toebrengen door schuld van ern stig lichamelijk letsel, vrijgesproken. Ver dediger was Mr. Buiskool te Schagen. De truc met het 5 -frank-stuk. De 35-jarige, te 's-Hertogenbosch geboren en te Amsterdam wonende koopman F. H. M. D., had een mooie truc bedacht om aan geld te komen. Hij was goed voorzien van Belgische 5 francs-stukken, wel 10 in getal. Hij ging alstoen diverse winkels binnen, kocht 'n kleinigheidje en gaf in betaling 'n 5 francs stuk, dat veel op een rijksdaalder gelijkt, in betaling en nam doodleuk, als het niet werd gemerkt, het wisselgeld in ontvangst. Ook in Alkmaar paste hij die truc toe, o.m. in den winkel van bakker S. aan den Stations weg en later in den winkel van de firma K., maar hier kreeg hij pech, want mej. W., die meneer een doosje Haagsche Hopjes a 0.25 had verkocht, kreeg het verschil tijdig in de gaten en verzocht haar patroon assistentie te vragen aan den heer J. K., 'n stevigen belas tingambtenaar. Deze heer pakte den geld- kunstenaar, die niet in het bezit bleek te zijn van een normaal Hollandsch geldstuk, bij de kladden en rekende hem in. Verdachte, die erg schrok, toen mej. W. hem attrapeerde, had het doosje Haagsche Hopjes weer terug gegeven. Mevr. S.H., die eveneens de meneer met het 5 francs-stuk in haar banketwinkel op Woensdag 27 Juli had bediend, had hem ver kocht een pakje Indische chocolade. Hij vroeg Haagsche Hopjes, doch die waren niet voor radig. Mevr. S. kreeg ock het 5 francs-stuk tijdig in de gaten en verzocht een meer gang baar geldstuk. Dit had mijnheer echter niét voorradig en na eenige smoesjes verdween hij met bekwamen spoed. Nu kende hij mevr. S. absoluut niet meer. De liefhebber van Haagsche Hopjes bleek zoo ongeveer geheel van vermogensdelicten te hebben geleefd. Hij was 10 maal veroordeeld, soms tot 2 jaar, ter zake diefstal en aanver wante afdwalingen. De officier achtte poging tot oplichting be wezen en requireerde 8 maanden gevangenis straf met onmiddellijke gevangenneming. Mr. Verdoorn, verdediger van verdachte, be streed de dagvaarding, die poging tot oplich ting ten laste legde. Men had hier te doen met een voltooid feit en dat had verdachte vrijwillig ongedaan gemaakt. Pleiter ging over 't algemeen heelemaal niet accoord met die dagvaarding en concludeerde tot slot van zijn geleerd en breedvoerig betoog, rekening te houden met het tegenwoordig streven van verdachte, zich een eerlijke positie te ver schaffen. Hierop deed verdachte het nog eens dun netjes over, werd hevig pathetisch en ver- zocht niet direct gevangen genomen te worden. De gevangenneming werd afgewezen. Een ernstig ongeluk heeft plaats gehad vL h 0Tbrengen Van Wn olifant van den dierentuin te Hannover naar den Zoo te Frankfort a.d. M„ waaraan het dier verkocht was. De hoofdoppasser van den Frankforter dierentuin was een week gele den te Hannover gekomen om vertrouwd te worden met de eigenaardigheden van den oli fant en daarna de leiding van het transport op zich te nemen. Er had zich reeds een zekere vriendschap tusschen hem en het dier ontwikkeld. Woensdagavond begaf de opjasser zich in het hok van den olifant waar hij iets aan den ketting verrichtte! Daarbij moet het dier op de een of andere wijze geprikkeld zijn, want het greep den man plotseling beet, slingerde hem tegen den muur en bracht hem met den slurf een sfag op het hoofd toe. Met moeite kon de oDDasser nog uit de kooi komen. Hg moest onmiddellijk naar het bracht worden, waar hij korten tgd later overleden. Binnenland gehelme distilleerderij ontdekt. In Twente zijn in de laatste weken drie clandestiene distilleerinrichtingen ontdekt de laatste Dinsdagavond te Enschede aan den Janningsweg bij de weduwe l., welke daar met twee ongehuwde dochters woont. De kommiezen hebben daar in tegenwoor digheid van den commissaris van politie een inval gedaan en een volledige inrichting in beslag genomen, benevens eenige kuipen met gistende vloeistoffen en verschillende ingre diënten. Niemand gedeerd. Dinsdagavond is onder de gemeente Veghel een autobus toebehoorende aan den garage houder J. van H., uit Schjjndel in brand ge raakt. In de bus bevonden zich 15 meisjes uit Veghel, die werkzaam zijn op een kousen- fabriek te Schijndel, en huiswaarts keerden. Toen de brand werd ontdekt, ontstond in de autobus een paniek. De meisjes en de chauffeur slaagden er in om de bus ongedeerd te verlaten. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door warm loopen van den motor. De bus is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Bunnik is Dinsdagmiddag de gemeente werkman C. Tessels, bij het nemen van een bocht van, een ledigen vrachtauto gevallen en onder de achterwielen van dit voertuig terecht gekomen. Hij was terstond dood. O In hooger beroep heeft het Haagsch ge rechtshof vandaag de zaak behandeld tegen de beide verdachten van den overval met roof, gepleegd op Zaterdagmiddag 12 Mei j.1. op den koopman E. J. H. F. Blancke, in diens woning aan den Rrjkswgkscheweg te 's-Gra- venhage, ter zake waarvan de 30-jarige mon teur G. H. en de 27-jarige electricien J. A. O., door de Haagsche rechtbank zijn veroordeeld ieder tot 10 jaar gevangenisstraf. Verhoor van verdachten. Verdachte H., wien de president naar de reden vroeg waarom hij in hooger beroep was gekomen, antwoordde snikkend, en bijna on verstoorbaar: Na het gebeurde is mijn ge weten ontwaakt; ik zou alles willen doen als ik het maar weer goed kon maken. Ik weet zelf niet hoe ik tot zoo'n ongeluk ben geko men. President: U is tot 10 jaar veroordeeld, ter- wijl de maximum straf op uw misdrijf zwaar der is. Bovendien is u het geweest, die de ge- heeel zaak op touw hebt gezet, want u hebt O. ingelicht en is bij hem gekomen. Verdachte H., steeds huilend, zeide, dat hij met het lot van O., die maar geen werk kon krijgen, begaan was. Hij zeide voorts, dat, toen hij gehoord had, dat er in het huis een „rijke jood" woonde, het plan bij hem gerijpt is. President: U laat het nu voorkomen, alsof de omstandigheden u er toe hebben geleid, maar ik wijs u er op, dat u reeds zesmaal is veroordeeld, waarvan eenige malen wegens diefstal. Verdachte zeide, dat hij wel wist, dat zijn vroegere misslagen hem hierbij ook aangere kend zouden worden. President: Uw optreden was onmenschelijk. Verdachte H.: Ja! beestachtig! President: U hadt u moeten bedenken toen u nog terug kon treden, maar u hebt het ge- plegd geweld voortgezet in plaats van weg te vluchten. Tot verdachte O.: U hebt uw straf aan vaard. Het slachtoffer aan het woord. Hierna had het verhoor van het slachtoffer, den koopman E., plaats. Op de vraag of hij de beide mannen als de daders herkende, voer getuige uit en zich naar de verdachtenbank keerend en wijzend op de beide mannen, riep hij uit: ,,ja, die boe ven die zijn het". De president verzocht getuige zich van kwaliteiten te onthouden. Deze had vervolgens een relaas van de be kende feiten, waarop H. zeide geen aanmer king te hebben, doch O. zeide dat getuige over dreef en trachtte de zaak voor hem zoo zwart mogelijk te maken. President: Dat kan niet. Het kan niet zwar ter, want de feiten zijn zoo zwart als maar mogelijk is. Daarop keerde de getuige zich om en de kap waarmede hij de hoofdwonde bedekte, op lichtend riep hij: „Kijk maar wat je werk is dat hebben jullie gedaan"; daarna toonde hij zich ook aan de beide verdedigers. Verdachte H.: Dat is zóó nooit mgn bedoe ling geweest. Adv.-generaalAls twee slachtersjongens zijn jullie onder het bloed aangetroffen. President: Het kon u niet schelen, het was u om geld te doen. Op verzoek van mr. Kan werd de dokters verklaring door den officier voorgelezen. Requisitoir. De advocaat-generaal, mr. baron Speyart van Woerden, zeide kort te kunnen zijn, om dat de materieele feiten, mede door de beken tenis van de verdachten zijn komen vast te staan. Van eenige overdrijving door het slachtof- er is hier geen sprake; dat bewijzen de foto's, dat bewijst ook de verschijning van den ge troffene zelf ter zitting. Hier kan, naar spr 's meening, geen beroep op eenige clemente! worden gedaan en mitsdien concludeerde hg tot bevestiging van het vonnis. Beide verdedigers verzochten het Hof clej- mentie voor hun cliënten. De president deelde mede, dat het Hof op 6 November arrest zal wijzen. Het voorbeeld van Rijkswaterstaat om bjrj een conflict omtrent een weg, iemand dep toegang tot zijn huis te versperren blijkt aan stekelijk te werken. Sinds 57 jaren woont <?e erfgooiersfamilie Krynen te Bussum in een boerderij op den hoek van de Landstraat ejn een verhard breed pad, dat naar den Driest- weg leidt. Het erf ligt aan dit pad en de wa gens van de Krynens die vrachtrijders ^jn rijden hier af en aan. Zij wisten wel dat het pad in eigendom behoort aan (je Stalmanns, die iets vérder aan de Land- straat een smederij hebben, doch niminêr werd hun of de bewoners van den Driesf;- weg, die van deze korte verbinding naaf hét centrum van het dorp gebruik maakten, iejs in den weg gelegd Een paar dagen geledén vroeg K. of S. eenige ijzeren staven wilde verleggen, daar hij met het uit- en inrijden hiervan last had. S. betoogde dat hij op z^n' „eigen weg" mocht doen wat hg wou en om hieromtrent eiken twijfel weg te nemen, liet hij langs de geheele lengte van het erf v£n K. ijzeren staven stapelen, dewelke hij ten overmate met zware kettingen aan elkaar bevestigde. Krynen zocht toen twee uitwegen; één om zijn gevoelens ten opzichte van S. te koelpn en een voor zijn karren en paarden. De eerste liep uit op het hoofd van S. en vier knechten van S. waren noodig om hem te ontzetten. De tweede liep uit op de Landstraat; K. had hier een gedeelte van de heg weggebroken en maakte gebiuik van een oud smal pad, dat tusschen de boerderijen van hem en van zijn moeder loopt. Daar de Landstraat een drukke verkeers weg is geworden, kwam de politie spoedig jbj) verkeersstoornissen te pas en maakte procés- verbaal op wegens het zonder vergunning maken van een uitweg. Zij wist niet beter: of het andere breede pad is een openbare weg en zij maakte ook tegen S. proces-verbaal jop en wel wegens het afsluiten van een openjia- ren weg. Daar deze niet van zins is om de, ijzeren barricade weg te nemen, zat Kryiien zonder uitweg. Hij bekleedt o.a. de functie van vervoerder van beer, zoodat de politie de gemeente in een onaangenaam parket l?ad gebracht. Zij heeft K. nu verlof gegeven om han gende het geding, van den nood-weg gebruik te maken. Mr, M. de Kort, raadsman tan Krynen, heeft Dinsdagmiddag een expjoit doen uitbrengen, waarbij Stalmann gemaand wordt om binnen 48 uur de belemmering; te verwijderen. Mr, de Kort voert aan dat S. in 1931 het jaar waarin de Wegenwet in wer king trad verzuimd heeft om een bord „Eigen weg" te plaatsen en daar het pad toen reeds meer dan dertig jaren als publieke doorgang had gediend is het door dit verzuim openbare weg geworden. (N. R. CrL) .i ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING I: De zaak tegen den commisskris van politie te Hengelo (O.). De rechtbank te Almelo heeft Dinsdag morgen uitspraak gedaan in de zaak tegen den commissaris van politie te Hengelo <jO.), wien ten laste werd gelegd als leider van jeen politiecursus valsche begrootingen te hebben opgemaakt, ten einde subsidie te verkrijgen van den R.K. Politiebond „St. Miehaël"te 's-Hertogenbosch. Het O. M. had in deze zaak drie maanden gevangenisstraf geëiseht. i De rechtbank heeft hem heden ontslagen van alle rechtsvervolging. i GEMEENTE-ARCHITECT VAN HUIZEN VRIJGESPROKEN. I •Ute Wegens valschheid in gesch 11/2 jaarge ëischt. De Amsterdamsche rechtbank heeft derj 45- jarigen gemeente-architect van Huizen, ver dacht van valschheid in geschrifte en gebruik maken van het valsche geschrift, vrijgespro ken. Het O. M. had wegens valschheid in ge schrifte. tweemaal gepleegd, een gevangenis straf van één jaar en zes maanden geëiseht. EEN BLOEIENDE MEIDOORN. Aan den weg van Beveiwijk naai Wgk' aan Zee staat, waarschijnlijk tengevolge van. het, fraaie herfstweer, een meidoorn gedeeltelijk, te bloeien. j Dinsdagmiddag heeft op den onbewaakten overweg aan den Wierdenschenweg te Rjjssen een locaaltrein van Goor een auto aangeraden, waarin 5 personen zaten. De auto werd 140 meter meegesleurd en is totaal vernield; De bestuurder, de heer H. uit Almelo, brak een arm en een been en liep een hersenschudding' op. Hjj is kort na het ongeluk overleden! De naast hem zittende heer W. uit Almelo heeft een heen gebroken. De drie achterin zittende dames hebben geen noemenswaardig )etsel gekregen. Dezer dagen is uit de residentie naar Duitschland (Wiesbaden) uitgeleverd, de 25- jarige koopman A. K,, afkomstig uit Mainz, die er zijn werk van maakte, auto's te stjelen! daarna ze te verkoopen, om deze vervolgens opnieuw van de koopers te stelen, enz. Zoo had hij o.a. gedaan met een auto te Wiesbaden, met welken auto, nadat hg;dien voor de eerste maal door diefstal in zgn bezit had gekregen, hij de grens naar Zwitserland was overgegaan, om aldaar den wagen I van e hand te doen aan een argeloozen Zwitser, wien hrj vervolgens den wagen twee etmalen ?ntS,tal' 0m er mee °P reis gaan ;naar Nederland, n.b. door Duitschland. In ons land aangekomen, trachtte hij in Juni j.1, in de re- sidentie den auto weder te verkoopen, doch liep in de val. Hij werd gearresteerd en in af wachting van zijn uitlevering hier ter stede in bewaring gehouden De auto is in beslag genomen. r De broodslijter M. van "V. uit de Frans Bekkerstraat heeft aangifte gedaan, dat gis teravond op den Ouden Waalbavendijk te Rotterdam een man hem onder bedreiging met een revolver, zijn geldtasch met f 48. heeft afgenomen. Van V. reed op zijn fiets over dien dijk. Aan den kant van den weg stond een man met een motorfiets. Op de duo zitting zat een tweede man. Deze stapte af, toen Van V. naderde. Plotseling zag van V. een revolver op zich gericht. De man riep hem toe: Geef hier die taseh. Als je schreeuwt schiet ik je dood! Zeer verschrikt heeft Van V. den man toen zijn geldtasch, welke hij aan een riem over zijn schouder had hangen ge geven. Daarna is Van V. zoo snel mogelijk op zgn fiets politiehülp gaan halen. De beide mannen waren echter reeds met hun motor fiets verdwenen. DRIE MENSCHEN BIJ EEN AUTO ONGELUK VERBRAND. Maandagnacht tegen 2 uur kwam nabg Eitorf door tot nog toe onbekende ooizaak een vrachtauto met zoo groote kracht tegen een boom terecht, dat het voorste gedeelte geheel in elkaar gedrukt werd. De benzine tank en de auto geraakte in brand. De drie inzittenden, twee broers en een jonge vrouw, verbrandden levend. EEN TANKSCHIP IN NOOD. Het tankschip Doheny, aldus meldt Reuter uit San Francisco, heeft S.O.S.-seinen uitge zonden. De brug en het roer zijn door een stortzee weggeslagen. Het schip heeft een be manning van 40 koppen. Na de eerste draad- looze hulpteekenen werd niets meer gehoord. Blijkbaar was de radio-installatie van het schip in het ongereede geraakt. Het s,s, Olympia komt het in nood verkeerende schip te hulp, maar bevindt zich op 700 mijl af stand. TERECHTSTELLING DOOR MIDDEL VAN GIFBEKER SN ESTLAND. By verordening van den staatspresident is een nieuwe strafprocedure ingevoerd. Om trent de doodstraf wordt bepaald, dat deze in Estland op last en onder toezicht van den of ficier van justitie wordt voltrokken. Indien de veroordeelde den wenseh uitspreekt, zich zelf te vergiftigen, geeft de gevangenis-in specteur bevel hem vergif te verstrekken, doch indien hij het niet binnen vijf minuten doorslikt, geschiedt de terechtstelling door ophanging. De geneeskundige dienst van den staat bepaalt den aard en de samenstelling van het vergif. GESLAAGDE STUDENTENGRAP TE BIRMINGHAM. Driedaagsch bezoek van „prins Din Dbingo". Studenten van de universiteit van Bir- mingham hebben gedurende drie dagen de stad beetgenomen met een fictieve persoon lijkheid, prins Mohammed Din Dbingo. De „prins" heette de heerscher te zijn van een Fransch mandaatgebied in den Soedan en «en bekend filanthroop en archaeoloog. Hij kwam Vrijdag te Birmingham aan, ge kleed in volledig inlandseh eostuum en was, naar medegedeeld werd, uit Parijs komen vliegen om het patronaat te aanvaarden over een liefdadigheidsrevue. Verder vertelde men, dat de prins vroeger in Birmingham medicij nen gestudeerd had. De studenten van de medische faculteit poogden dadelijk hem te ontvoeren om „los geld" voor hem te vragen. Er volgden een ge vecht om het bezit van den „prins", die ten slotte ontsnapte na een lange jacht door de straten door een voorbijkomenden auto te re- quireeren. Bij de première van de revue overschaduw de de ontvangst van den prins die van den lord mayor en het gemeentebestuur geheel. Ieder stond op toen de tonen van het Fran- sche volkslied bij het binnentreden van den vorstelijken gast weerklonken. Ieder nam de plechtigheid ernstig op en zelfs de politie toonde geen argwaan. Een detachement agen ten was speciasil met de veiligheid van den prins belast na de pöging om hem te ontvoe ren. In den schouwburg had men een aparte loge voor liem gereserveerd en toen hij aan het eind van de voorstelling het eerste op stond, juichte het publiek hem enthousiast toé. De „prins" is in werkelijkheid een medisch student uit den Soedan afkomstig. (Hbl). Bij het controleeren van de kas van maat- schappelgken steun te Warschau heeft men een groote verzegelde kist gevonden, die be langrijke sommen aan papier- en zilvergeld bevatte, zoowel als ringen en andere sieraden. Naar gebleken is, betreft het hier bijdragen van de burgerij van Warschau uit het jaar 1920, die toen tijdens den bolsjewistisehen opmarsch uit Warschau voor ondersteuning van den staat zijn gegeven. Zij hebben de staatskas echter nooit bereikt, daar men ze bg het gemeentebestuur vergat. Intusschen zijn de bankbiljetten, die een zeer groot be drag vertegenwoordigd hebben, reeds lang waardeloos geworden, en alleen de juweelen konden nog aan het ministerie van financiën worden overgedragen. De man die de ijsco's invoerde. Een gierige zonderling. Men meldt uit Kaapstad d.d. 5 October: Hier zijn in den laatsten tijd eenige beken de Nederlanders gestorven: de heer Breuk hoven, 91 jaar oud de Kaap heeft een uit stekend klimaat. Hij was boerenknecht ge weest te IJselmonde, kwam plm. 1885 ge trouwd hierheen en had succes in een kleinen kruidenierswinkel. Van den Berg, uit Nieuw- veen, leerde de bevolking onzer stad room- ijsblokjes koopen op straat, op de sportvel den op de badplaatsen, in de bio's. Overal ziet men thans de witte ezelwagentjes of vrachtauto's met de groote houten letter Al bovenop Dc fabriek was de eerste en is nog altijd de beste. De derde is een paar dagen gelee ven de heer Simmelink, uitGronrnge violist, 57 jaar oud. Hij kwam hier in 1918 en was een paai jaar bij het Sta^°*es dat hg een enkelen keer op onze feestenspecl de. Niemand is ooit in zijn kamer g de. Bemand is ooit in zijn kamer geweest, zijn adres voor brieven is 16 jaar lang Restante geweest. Hij was geweldig zuinig en zag er vooral in zijn kleeding vervallen uit Hij dronk niet en rookte met, behalve bij anderen. Van zijn reizen en concert.enl te Madrid, Rome, Weenen, enz. kon hg veel ver tellen; hij sprak vloeiend Spaansch en lta- liaansch. Zijn ongezonde ar™edige manier van leven maakten hem ziekelijk. Toen het te erg werd liet hij zich vervoeren naar het Gemeente Gasthuis, waar de verpleging niels of weinig kost. Daar stierf hij, zonder testa ment behalve eenige ongeteekende wilsbe schikkingen, zoodat het Consulaat en de Weeskamer deze zaak in handen hebben. de zaak-lindbergh. Hauptman in hongerstaking. Bruno Hauptmann, die te New-Jersey moet terecht staan wegens de ontvoering en het vermoorden van het kindje van Lindbergh, is in de gevangenis te Flemmgton een honger staking begonnen. Dillinger is dood. Hij was de „vijand van de maatschappij no. 1". Toen hij was neerge schoten kwam de titel vacant. Spoedig werd hij verleend aan Charles Floyd. Deze had er recht op; hij was een der beruchtste „gangsters en bankroovers van de Ver. Staten". Talrijk is het aantal moorden, door hem gepleegd. Men zegt, dat hij niet minder dan zes politieagenten gedood had. Maar Floyd werd door de agenten achter haald, omsingeld en doodelgk gewond. Aan zijn wonden is hg bezweken. Weer was de titel vrij; en nu schgnt George Nelson, inmisdadi- gerskringen doch ook onder de courantenlezers, algemeen bekend als „baby-gace" aan de beurt te zijn. De titel is voor een Amerikaansch bandiet wel roemrijk maar naar het nu blijkt levensgevaarlijk voor den tijdelijken drager. Feitelgk was niet Dillinger de eerste die er mee werd aangeduid. Voor hem was en nu inderdaad als eerste van de reeks de beruchte Al Capona van New-York gesignaleerd en wel door de voormannen van wet en orde, die aan het indertijd ergerlijke bandietenwezen in Cbieago, waar Al Capone koning van „de onderwereld" was, een eind wilden maken. Dat bleek, voor zoover het Capone betrof, veel gemakkelijker dan men vermoed had. Hg werd gepakt en vervolgd wegens belasting ontduiking, en tot zeer langdurige opsluiting veroordeeld. Sindsdien is hg overgebracht naar den staat Californië, waar hij in een hechte gevangenis, op een eiland, is opgesloten. Boly Face is dus de 4de drager van den noodlotbrengenden titel. Hjt verkszr wordt belemmerd. De haven van Sydney wordt sinds eenigen tijd onveilig gemaakt door het lijk van een walvisch, dat het verkeer in de haven belem mert. Het beest werd gedood' bij een aanvaring met een stoomschip welke een geregelden dienst met plaatsen in de buurt onderhoudt. Daarna dreef het de haven binnen, zeer tot last van de in- en uitvarende schepen. Men sleepte het kadaver de haven uit, doch binnen korten tijd was het terug. Een sleepboot heeft het nu twintig mijl van de kust weggesleept, maar volgens de laatste berichten moet het zich weer op veel korteren afstand bevinden. Men gelooft, dat het hardnekkig de haven blijft opzoeken. Te Londen is gisteren een merkwaardige postzegelverzameling verkocht van een Fran- schen verzamelaar, die ten minste één exem plaar verzameld had van alle Fransche en ko loniale poststations met ongeschonden, dus volkomen leesbaar stempel. Er zgn in Frank rijk 11.000 en in de koloniën 3000 postkan toren. De moeilijkst te verkrijgen zegel was die van het Duivelseiland geweest, omdat de gouverneur aan het desbetreffende verzoek niet had voldaan, de gevangenen er niet mogen schrijven en de verzamelaar er verder niemand kende. Maar tenslotte was het hem toch ge lukt vandaar een brief te krijgen. De collectie kracht 10.500 op, UITSLAG OPENBARE VERKOOPING, Door Notaris Engelmann zijn gisteren avond 7.30 uur, in het gebouw „Musis Sacrum" aan de Koningstraat, publiek verkocht de na volgende perceel en: Huis en erf, aan de le Vroonstraat no. 42, groot 83 centiaren. Kooper de heer A. J. v. d. Laan q.q. voor 2050.—. Huis met voortdurend recht van erfpacht op den grond, aan de Van der Duin van Maas damstraat no. 29, groot 1 are 12 centiaren. Kooper de heer D. Pot q.q. voor 2692. Huis en erf, aan de Molenstraat no. 48, groot 1 are 18 centiaren. Kooper de heer J. Jacobs q.q. voor 1700.—. Huis en erf aan de Klaas Duitstraat 4, groot 83 centiaren. Uit de hand verkocht. Woon- en winkelhuis met groof erf, vrjje port en twee boeten aan de Koningdwars- straat no. 57, groot 1 are 23 centiaren. Kooper de heer J. W. London q.q. voor f 1825.—. Pakhuis met bovenwoning en pakhuis met erf aan de Achterstraat nos. 67 en 68, groot 1 are 7 centiaren. Kooper de heer A. Govers voor 1300 UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. Door Notaris A. M. Engelmann, is giste renavond 7.30 uur, in het gebouw Musis Sacrum" publiek verkocht: Arbeiderswoning met erf en tuin op den hoek van het Minnewegje te Callantsooir groot 11 Aren 90 centiaren; kooper A Co' vers voor 620. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactiq Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Redactie. Het is naar aanleiding van de in uw bia<j gepubliceerde vragen aan het College van H en W. door Dr. Feenstra Kuiper, dat ons bestuur u beleefd verzoekt het onderstaande in de rubriek ingezonden, te willen opnemen, waarvoor wg u bij voorbaat dank zeggen. Hoogachtend, voor het bestuur W. KRAAK, 2e Voorz. Wij zullen en dat spreekt van zelf niet"in de beantwoording van deze vragen treden wij menen dat dit gerust aan het College kan worden overgelaten. En evenmin de vragen de z.g.n. Rode Val ken betreffende. Ons doel is slechts te willen aantonen dat Dr. Feenstra Kuiper zich bezijden de werke lijkheid beweegt, opzettelijk, of door gemis aan kennis dezer zaak en om onomstotelijk aan te tonen, dat het niet de bedoeling van dezen Dr. was voor het heil en 't zedelijk wel zijn der Marine-mensen in het krgt te treden maar dat het slechts de blinde haat is, tegen! over de Moderne Arbeidersbeweging in het bijzonder en tegenover de naar, voor zijn klasse, verbetering strevende Arbeider in het algemeen. le. was deze demonstratie niet georgani seerd door de S.D.A.P. Deze demonstratie was georganiseerd door de Helderse Moderne Vakbeweging en droeg derhalve geen politiek karakter, maar was bedoeld als een ondersteuning van onze Peti tionnement-actie, was bedoeld de inwoners van Den Helder te bewegen hun handteeke- ning te plaatsen onder de rechtvaardige eisen voor een betere werklozenzorg. Dus geen politieke liefhebberij, maar een ijzeren noodzakelijkheid, om op deze manier de Nederlandse Regering en de mensen als Dr. Feenstra Kuiper aan hun Doctoraal ver stand te brengen, dat de toestand zoals hij thans is gegroeid, een toestand waarin steeds en alleen de lasten van de door het kapita listisch wanbeheer ontstane crisis op de minst draagkrachtige worden afgewenteld, een toe stand waarin meer dan 300.000 arbeiders met hun gezinnen buiten hun wil en schuld van eenig verdienste zijn verstoken. Een toestand die niet alleen voor de directe slachtoffers funeste gevolgen heeft, maar ons geheele volk en niet het minst de Midden stand (de neringdoenden) treft op een wijze die elke beschrijving te boven gaat, niet lan ger kan voortduren, dat er maatregelen moe ten getroffen op grotere schaal en vooral met het oog op de naderende winter. Een toestand, Dr. Feenstra Kuiper, van volledige uitputting in de gezinnen van de tot op heden te schriel gesteunden, welke gij, van uit uw positie wel kunt waarnemen, maar niet wilt aanvoelen, ware dit wel zo, dan waren deze vragen in de pen gebleven en zou u uw blijkbaar opgekropte dadendrang heb ben in dienst gesteld, met ons, voor het be houd van onze Nationale (het door u en uw klassegenoten zo voorgestane Nationale) Volkskracht. Wat betreft de gespeelde Internationale, behalve dat deze opmerking de moraliteit van dezen Dr. volkomen tekent, wijst het boven dien nog op een volledige onbekendheid van de materie waarover werd geschreven, want te menen, dat de Internationale een specifiek lied der S.D.A.P. zou zijn en niet een lied van de gehele Moderne Arbeidersbeweging der gehele wereld is te naïef. Dat tenslotte Dr. Feenstra Kuiper aan dringt bij het College van B. en W. op ver bod van openbare demonstraties, past geheel in het kader der opvattingen van menings vrijheid van dezen Dr. en zijn klassegenoten. Maar, en dat weten wij wel zeker, dat de arbeiders niet gewend zijn hun oor brj men sen als dezen Dr. te luisteren te leggen, dit zal hem Woensdag 24 October duidelijk ge worden zijn, toen wederom een groot aantal inwoners van Den Helder achter onze eisen voor een betere Werklozenzorg, voor het be houd van onze Nationale volkskracht hebben gedemonstreerd om de bevolking van Den Helder aan te sporen ons Petitionnement te tekenen. Hooggeachte heèr Redacteur. Nu de winter weer aankomt, en de werk loosheid het vooruitzicht van velen is, wordt door verschillenden plannen gemaakt, om iets te doen in 't belang der werkloozen. De C. J. M. V. „Volg Mij" te Juiianadorp heeft daarom de gelegenheid geopend vool werklooze jonge mannen om, nu zij hun vak of studie niet practisch kunnen uitoefenen» zich toch theoretisch verder daarin te kun« nen ontwikkelen. Hun wordt de gelegenheid geboden, boekeit over allerlei vakken te komen halen a.s. Don« derdag van half 7 tot half 8 in het boven* zaaltje der Ned. Herv. Kerk te Juiianadorp- Boeken over landbouw o.a. bedrijfsleer, boekhouding, natuur- en weerkunde en be mesting: over tuinbouw o.a. plantenziekten, schade lijke dieren; over veeteelt o.a. de stalinrichting, vee voeder, veeziekten; over paarden- en rundveeteelt, honden* konijnen; over pluimveefokkerij, kamer- en sierplan ten en heesters; over techniek, handwerk, handelskennis, opvoeding, gezondheidsleer, enz., enz,, worden tegen geringe kosten verstrekt, indien nood zakelijk het geheele jaar door. Niet alleen studie en vakboeken zijn te ver krijgen, maar ook ontspanningslectuur van beslist goede strekking. Tijdschriften, romans, verhalen, ontdekkingsreizen enz. Zoowel vakboeken als ontspanningslectuur, zijn niet allèen voor werkloozen, maar voor iedereen. Ook meisjes en vrouwen kunnen van onze bibliotheek gebruik maken. Wij hebben boe ken over nuttige en fraaie handwerken, huis houding, kookboeken enz. Voor kleinere jongens en meisjes is ook lectuur. Eerste voorwaarde is de boeken rein en zindelijk houden. Wie een boek vuil terug brengt wordt uitgesloten als lezer. Aanschaffing van Catalogus is verplicht. De bibliotheek is eigendom van de vereeni- ging voor reizende bibliotheek te Broek M Waterland. Beheerder is de voorz. der C. J- M. V' hij wien alle inlichtingen zijn te bekomen. Dankend voor de plaatsruimte, Uw dw., JOH. WAASDORP- Juiianadorp, 22-'10-'34,

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10