BBiKE 5e kuui 0 profiteert toch ook van onze Vloeschwaren-Reclame? Kleine Advertentiën HXt de ttattm. RUSSISCHE Ril! mm^KÊÊÊ Wêm extra goedkoop V N.V. PARFUMERIE 651 of HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 25 OCTOBER 1934. Menschel ij ke offers, bestaande uitpoppen. Zwervers en trekkers. W* - - «HMI Hi pw I 1 KEIZERSTRAAT 28 Door het enorme succes wordt de CADEAU AANBIEDING nog enkele dagen voortgezet! ZIET DE NIEUWE ETALAGES aangeboden ALBERT HEIJN, Onze bekende 2-Daagsche maakt U het leven goedkooper! W.ï t jtó (gevraagd, te koop,te huur enz.),v. 1 t/m. 4 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. Aan ons Bureau te bevragen of met brieven 10 cent extra 5c koon e aangeboden BEL OP Permanent Central. Droogte in het Westen van Britsch-Indië. Naar gemeld wordt, is in het Westelijk deel van Britsch-Indië een bedenkelijke situa tie ontstaan door het uitblijven van de moeson-regens, waarvan groote droogte het gevolg is. De bronnen zijn opgedroogd, het graan wordt hoe langer hoe schaarscher en voor het vee is er haast geen voedsel meer over. Men roept de hulp der goden in, in de hoop, dat deze voor regen zullen zorgen, het geen met schilderachtig ceremonieel gepaard gaat. Zoo hebben 9 Brahmanen zes uur lang tot hun borst in het water gestaan, onder het znigen van liederen ter eere van Indra, den god die naar men meent, den regen contro leert. De Brahmanen hopen, dat na de voor den ritus vastgestelde 12 dagen de regen zal neerstroomen, evenals iri 1904 en 1918 toen periodes van droogte eindigden nadat soort gelijke ceremoniën hadden plaatsgehad. Op vele plaatsen worden menschelijke of fers gebracht, doch die offers bestaan slechts uit poppen. II September, herfstmaand, toonde ons, dat hij nog grotendeels tot de zomer behoorde. Warm straalde de zon haar licht naar de aarde, zoele winden stroomden toe. Wel trachtte de herfst het spel van zon en licht te verstoren, door ruwe stormen en kletterende regenbuien, maar 't zachte weer verdrong koude en guur heid. Wel klom de zon elke dag wat minder hoog aan de hemel en dook hij wat vroeger onder de kim. Elke dag maakte de herfst nieuwe verove ringen. Bruiner kleurde de heide, geler tintte het lover, al meer bladeren vielen af, die niet ver vangen werden. Sterker staken de bessen af tegen 't dor rend blad, als boden ze zichzelf tot voedsel aan de zwervers en trekkers, opdat deze hun zaden zouden meevoeren en zo meehelpen zou den tot verspreiding der planten. Langs de grachten ruiste het riet met zijn donkere pluimen. Gedragen door de Oostenwind waren uit verre landen heel wat gasten onder de vogels gearriveerd. BUj, dat ze al zo'n heel stuk van de weg hadden afgelegd, werden ze hier ver rast door de overvloed van voedsel, door de zomer, die hier heerste. Een 50-tal leeuweriken, door de vroeg in vallende koude uit hun Russische vaderland verdreven, waren neergestreken op een kla- verland aan de voet der duinen. Onder vrolijk getsjerp vlogen ze elkaar na, stoeierid, spe lend. Een enkele steeg zelfs hoger en hoger en luid klonk het leeuwerik gezang, zo lang ge mist, weer over de velden. Knutterend vlogen de kneutjes over, ja van uitgelaten vreugde jaagden de mannetjes al zingend hun wijfjes na. Graspiepers mengden zich in 't koor met schelle stem. Stiller vlogen de tapuiten rond, die we zo goed aan de witte vlek boven de staart herkennen. En in de bosjes en struiken pinkte en tik- kerde, kweelde en kwetterde het van vogel leven. Een zanglijster beproefde z'n oude zang, maar bracht het niet verder dan een enkele strophe. Herinneringen aan de lente werden in ons wakker. Deze voortrek, noemt men wel de „zingen de trek", in onderscheiding met de groote trek, die nog komen moet; wanneer de vogels geen tijd meer hebben, maar zich haasten, hun winterkwartieren te bereiken. Wie kennis wil maken met reizigers uit verre landen, wie de vogelroep wil beluisteren, moet er vooral ook in deze tijd op uit trekken. Overal kan men ze ontmoeten de gevederde vrienden. De „Donkere Duinen", 't Kerkhof laantje, de parken in de stad, de tuinen langs de Haven, zijn pleisterplaatsen, die vele vogels tot tussenstation kiezen op de lange najaars- reis. Menige vreemde trekker heb ik daar leren kennen. In de bosjes verschenen eerst de mezen, vro lijk klonk hun roep: geen tuintje bleef onbe zocht, geen struik werd overgeslagen. Hier vingen ze een insect, daar verrasten ze een rups, die vergeten had zich bijtijds te verpop pen. In spleten en kieren vonden ze de vlin dereitjes, hoe goed verborgen. Ze pikten aan de zonnepitten, proefden van een overrijpe peer. 't Waren vooral zwarte mezen. Eigenlijk is alleen de kop zwart en dan nog niet geheel, want de streek onder 't oog, de wang, is wit en ook in de nek hebben ze een grote witte vlek. Met pimpelmeesjes reisden ze samen. Die waren heel wat kleuriger in hun geel- blauw-witte pakje. Enkele dagen bleven ze, toen vertrokken ze weer. Maar steeds ver schijnen nieuwe troepjes mezen en misschien ontdekt ge tussen fleze vrolijke, levenslustige vogeltjes ook nog de staartmees en kuifmees, want die reizen ook vaak mee. De grootste onder de mezen is wel de koolmees, die ver schijnt meestal pas als de koude invalt. Dan verlaat hg de bossen, omdat de beijzelde tak ken en besneeuwde bodem alle voedsel verber gen. In de nabijheid der menselijke woningen is dan nog wel wat te vinden. Met alles is hjj dan tevreden. Zelfs valt hij kleinere vogels aan, hakt met zijn sterke snavel de schedel beenderen stuk, om zich aan de hersenen te goed te doen. Mezen zijn er wel de hele winter. Als echte zwervers dwalen ze rond over een groot ge bied en veraangenamen een winterwandeling met hun blij geschetter of ragfijne geluidjes var tussen 't hout. Omstreeks dezelfde tijd verschijnen de rood- staartjes en roodborstjes. De eerste kunnen we eigenlijk 't best herkennen als ze wegvlie gen, dan tonen ze ons hun bruinrode rug en staart Ze zijn schuwer dan de roodborstjes, en bovendien blijven ze niet zo lang. Als de winter invalt, zijn ze verdwenen, terwjjl vele roodborstjes bij ons blijven. Wanneer we deze in de koude tijd verzorgen, leggen ze alle schuwheid af. Vorige winter heeft een rood borstje van November tot April ons trouw bezocht, 's Nachts sliep het in een rhododen- dron, niet hoger dan een halve meter boven de grond. Toch zat het daar veilig verborgen, geen kat heeft het daar gevonden, 's Morgens als het begon te dagen hoorden we zijn vrolijk getik, overdag verscheen het enige malen, en altijd was er op de grond wel wat voor hem te vinden. 's Avonds, 't was soms al bijna donker, dan verried het zich weer door zijn glasheldere stem. Even op de schutting, in de klimroos enweg dook het. Toen de lente aanbrak, werden we verrast door zijn liefelijk gekweel. In het begin heel zacht. Hij had zolang niet gezongen, eerst moest hij wat oefenen. t Werd steeds beter en luider en voor hij vertrok heeft hjj ons menig oogenblik van genot verschaft, als hij zo heel dichtbij, in hulst of roos, zijn heerlijk lied zat voor te dragen. Even boven de grond sluipt langs de tak ken een grijs-groen vogeltje. Over 't midden van de schedel loopt een oranje-gele streep, begrensd door zwarte zomen, hieraan heeft het zijn naam te danken: goud-haantje. Hoog en fijn klinkt gedurig zijn: si-, si-si-si. Erg schuw is hij niet, al staat men soms vlak bij, liij gaat rustig z'n gang, zoekend naar insec ten en hun eieren. Soms treft men er een, die kleuriger is, waarbij het oranje op de kop bijna rood wordt en 't oog in een zwarte streep ligt, dit is het vuurgoudhaantje. Echte zwervertjes. In de zomer broeden ze in het Oosten van ons land. In de winter versterkt met soortgenoten uit koudere streken zwer ven ze overal rond. 't Zijn de kleinste van onze inlandse vogels, zelfs nog iets kleiner dan het winterkoninkje. Dit is wel meer be kend, ook al omdat het net als het rood borstje in de wintertijd dichter bij de men- schen z'n toevlucht zoekt. Het is ook luid ruchtiger, telkens klinkt z'n helder: tèk, ték. Niet zelden hoort men zelfs z'n schetterend liedje in de winter. Onbevreesd bezoekt het- de struiken en boompjes tot in de kleinste tuinen. Parmantig houdt het kleine bruine ding z'n staartje omhoog; snorrend vliegt het van boom tot boom .Jammer, dat het winter koninkje nog niet tot onze zomervogels be hoort. Bijna overal in ons land broedt het. We missen nog te veel bos en dichte struiken. Vele van de mooiste vogels, die even zuide lijker broeden, vinden blijkbaar bij ons nog geen geschikt plekje voor hun nest. Ook minder bekende vreemdelingen treffen we vaak op onze herfstwandeling. Soms sluipt tussen het dichte gebladerte een grijs vogel tje, de vleugels meer groenachtig grijs, de schedel dof zwart, 't is de zwartkop-tuin- fluiter, die ons met z'n bezoek vereert. En dan de grauwe vliegenvanger, een stemmig muisvaal geteekend vogeltje. De manier, waarop hij z'n prooi bemachtigd, is opvallend. Schijnbaar rustend zit hij op paal of hek, Zoemt een insect voorbij, dan werpt hij zich in de lucht, weet handig z'n buit te vangen, en keert altijd weer naar hetzelfde plekje te rug. Kleuriger is 't zwartgrauwe vliegen- vangertje, vooral als dit in 't voorjaar terug keert, dan is al het bruine diepzwart gewor den, de lichte borst en buik zuiver wit. Eenige jaren geleden langs de Strooweg in de heesters van de Donkere Duinen, ontdekte ik zo'n vliegenvanger in feestkleed, 't Is een zeldzaamheid, vooral in het voorjaar gaan ze meest langs een korte weg naar hun broed plaatsen terug. September gaat voorbij. October is niet minder rijk aan vogelleven. Andere gasten dagen op. A. S. Bij het stukje: „De Zilvermeeuw" was de onderteekening weggevallen, terwijl bij het vorige stukje in de Heldersche Courant van Donderdag II Oct. 1.1. abusievelijk S. S. was geplaatst. I Eenige grepen uit een algemeen economisch overzicht XI. Rostov a. d. Don. Van 14 op 15 Juli reisden wij van Sta- lingrad naar Rostov. De afstand bedraagt 600 km, wjj zaten voor dat traject 24 uur achter een in den trein. Overmatig snel ging het dus niet. Rostov telt ongeveer een half mil- lioen inwoners en ligt circa 27 mijl van den mond van de rivier de Don. Wij bevinden ons hier in het belangrijkste centrum van Noord Kaukasië. De verschillende regeerings-instan- ties zijn in Rostov gevestigd. Daarnaast is de stad een vooraanstaande haven en een be langrijk spoorwegknooppunt. Bezoek aan een melkfabriek. Op een warmen aag kregen wij gelegen heid een belangrijke melkfabriek in Rostov te bezoeken. Tot het jaar 1923 was er in deze stad feitelijk geen behoorlijke melkvoorzie- ning. De melk werd vóór dien tijd op de markt verkocht, waarbij het begrip hygiëne herhaaldelijk op den achtergrond werd ge drongen. In 1923 werd een kleine melkfa briek gebouwd, die een product afleverde, hetwelk aan vastgestelde eischen voldeed. Tusschen 1923 en 1930 werd dikwijls onder zeer bezwarende omstandigheden gewerkt. De vraag naar melk steeg, maar de capaci teit der fabriek was van dien aard, dat on mogelijk aan de toenemende consumptie kon worden voldaan. Plannen voor uitbreiding der fabriek werden gemaakt en goedgekeurd, waarna op 6 November 1931 het nieuwe, mo derne complex in gebruik kon worden geno men. De capaciteit dezer fabriek is gebaseerd op een productie van 50.000 1. melk op fles- schen en 35 tot 40.000 kg boter p. d. De be volking van Rostov drinkt grootendeels fles- schenmelk. Deze melk is gedurende 30 minu ten gepasteuriseerd. Behalve melk worden ook: kaas, yoghurt en ijs gefabriceerd. De geheele productie is voor Rostov zelf be stemd. De directeur der fabriek, een flinke persoonlijkheid, heeft vóór de bezichtiging een uiteenzetting van het bedrijf gegeven. Daarna kreeg ik een witte, lange jas aan en een witte muts op het hoofd en was blijkbaar voldoende uitgerust om mij overal vrij te kunnen bewegen. Alles zag er kraakzindelijk uit. De vloeren zijn frisch, de machines zien er correct uit en de vrouwelijke en mannelijke arbeidskrachten dragen nette, practische kleeren. Het personeel, ambtenaren en arbei ders te zamen, bedraagt ongeveer 450. Het loon van den zoogenaamden niet-gekwalifi- ceerden arbeider bedraagt circa 100 roebel per maand. Onder deze groep arbeidskrach ten worden dan gerekend, de arbeiders, die geen speciaal-arbeid verrichten, de inge nieurs, die aan dit bedrijf verbonden zijn ver dienen een maandsalaris, hetwelk varieert tusschen 350 en 500 roebel per maand. Dit bedrag is zeker niet aan den hoogen kant. Ik heb b.v. op de Zwartezee-boot tusschen Sebastopol en Odessa uren lang gesproken met een jong Duitsch ingenieur, werkzaam in de vliegtuigindustrie. Hij verdiende 1000 Roebel plus 200 R.M. per maand. Intusschen keeren wij terug tot de melkfabriek. De ar beiders werken zeven uur per dag met één uur rust. Het loon is stukloon. Men geve zich van dit feit wel rekenschap. Stuk-loon in Sovjet-Ruslandeen kapitalistische tendenz, een uitvloeisel van het vermaledijde bij uit nemendheid, in een toekomstige heilstaat op socialistischen grondslag. Aan de melkfabriek te Rostow is een kinderbewaarplaats verbon den. Op zich zelf niets bijzonders, want men zou er zich in hooge mate over verbaasd hebben, indien deze inrichting ontbroken zou hebben! Het „en pension" geven der kinderen door de arbeiders en/of arbeidsters werk zaam aan de fabriek, brengt geen kosten voor hen mede. De fabriek zelf betaalt 65 roebel per maand en per kind. Aan de fa briek zijn voorts verbonden een eigen fa- briekskeuken en een eigen eetzaal. De arbei ders krijgen op de fabriek hun ontbijt en hun middageten, waarvoor zij een kleine vergoe ding moeten betalen. Voor het ontbijt 25 tot 35, voor het middagmaal 75 kopeken. De fa briek zelf exploiteert een winkel op coöpe ratieven grondslag; heeft eigen moestuinen, waaruit de arbeiders, tegen laag gestelde prijzen, groenten voor eigen gebruik kunnen koopen. De eetzaal ziet er smakelijk uit, al is het meubilair buitengewoon eenvoudig. In het midden lange tafels met de bekende stoelen gegarneerd en in de zijvleugels kleinere zit jes. In een der hoeken staat een vleugelpiano door Jhr. Dr. J. C. Sllollerus en werden wij door een luchtig wijsje ver welkomd bij het binnentreden. Later aan het einde van ons bezoek zaten wij er- zelf en verslonden het noodige ijs uit een keurig papieren bekertje, een bord yoghurt en een klein fleschje melk. Het is de eenige keer geweest in Rusland, dat ik met een wei nig bezorgdheid aan mijn eigen figuur heb gedacht! De verkoopprijs der melk bedraagt 60 ko peken per kg. Voordat de arbeider aan het werk gaat, is hij verplicht onder de douche te gaan. Driemaal per maand moet hjj zich naar de coiffeurswinkel begeven, welke in de fabriek is ondergebracht en waar hjj zijn handen moet laten verzorgen. Een drietal doktoren zjjn aanwezig om bij voorkomende ongelukken, hulp te verleenen. Éénmaal per maand dient de arbeider zich voor tanden-onderzoek bij den fabriekstand- arts te melden. Aan de vrouwelijke arbeidfsrs wordt een vacantie van twee maanden gég- ven vóór de geboorte en van twee maanden na de geboorte van een kind. Eiken dag ont vangt de directeur der fabriek een lijst, waar op nauwkeurig vermeld staat, hoe of de ar- beiderst gewerkt hebben. Blijkt na een inge steld onderzoek, dat de mindere productie een gevolg is van een minder goed functionee- ren der machines, dan wordt getracht daarin verbetering te brengen. Door middel van spe ciale cursussen, uitgaande van de fabriek, worden de arbeiders in de gelegenheid ge-t steld zich in hun vak te bekwamen. De zieke arbeider ontvangt, zoolang hij ziek is, zijn volle loon. Voor deze uitbetaling bestaat een bijzondere kas. Ook in geval van invaliditeit ontvangt de arbeider het volle loon. De uit betaling daarvan geschiedt eveneens uit een bijzondere kas. Zemograd (Zerno-Koren, Stad). Grad- Een der meest-interessante excursies, welke ik in Rusland heb gemaakt, was die naar Zernograd, naar het onmetelijke staats- landbouwbedrjjf. Ongeveer 95 K.M. van Ros tov waren wjj eerst aan het einddoel van een reis, die niet zonder moeilijkheden gepaard; ging. Over hobbelige wegen, die onze auto tocht allerminst veraangenaamden, reden wij door een eindeloos steppengebied, hier en daar afgewisseld door een klein dorpje. Het landbouw-probleem is nog altijd voor Rus land een der moeilijkste vraagstukken. Men kan daarvan alleen een duidelijk beeld i krij gen, indien men zich regenschap geeft van de toestanden op landbouwgebied vóór de revo- litie. Uit mijn vorige brieven heeft de lezer meer dan eens begrepen, dat in het oude Rusland drie machten bestonden: de Tsaren, de Landheeren en de Kerkelijke Overheid. Niet voor niets treft men thans schier over al afbeeldingen aan van de verhouding, welke jarenlang bestaan heeft tusschen landheer en boer en zjjn statistieken gemaakt van de rijkdommen, welke de landheeren door een uitbuitingssysteem wisten te vergaren. Vol gens West-Europeesche begrippen waren de landbouw-toestanden in Rusland vóór de re volutie achterlijk. Wel werd de lijfeigenschap in Rusland in het midden der vorige eeuw officieel afgeschaft, maar daarmede was de onafhankelijkheid van den boer allerminst be reikt. Men bedenke daarbij, dat het met de ontwikkeling van den boer nog droevig was gesteld. Grootendeels waren het analphahe- ten, die in hooge mate bijgeloovig waren. Be grip van moderne landbouwtechniek ont brak geheel. Machinale bewerking van het land was een onbekend iets. De woning toestanden waren dikwijls buitengewoon be droevend. Het vee huist meer dan eens met de leden van het boerengezin onder één dak. De boerendorpen waren al zeer slecht inge richt. Plaveisel ontbrak, terwijl voor voldoen de afwatering niet was gezorgd. Het is dui delijk dat door deze feiten aan de hygiënische toestanden niet de minste zorg werd besteêd. Naast den landheer had de boer ook met den geestelijke te maken. Van verbindingen met naburige dropen was nauwelijks sprake. Ge durende een gedeetle van het jaar waren de landwegen onbegaanbaar. Het is volkomen verklaarbaar, dat er niet veel behoefde te gebeuren om deze boeren bevolking in opstand te brengen. Het begrip „vrijheid" klonk hen als muziek in de ooren, en de gedachte „eigen" grond te zullen be zitten. had jarenlang een onbereikbaar iets geschenen. i Ga den muur ff U ontvangt reeds bij aankoop voor 50 ct. EEN CADEAU Wij nemen uit onze lage prijzen onderstaande greep 6stuks BoracicColdcream Zeep v. 1.40 v. 89 ct. en hierbij nog gratis een flesch Eau de Cologne 90 Lavendelzeep, 6 groote stukken, v. 75 ct. v. 49 ct. Kilostaaf Huishoudzeep v. 49 ct. nu 29 ct. Origineele Dr. Brunsche Watten, 250 gram, v. 59 ct. v. 39 ct. Huishoudzeep nu 2 pakken (8 stukken) v. 25 ct. Groote tube Berkodont Tandpasta a 49 ct. Een Odol Tandenborstel40 ct. En een Odol Beker Samen voor 49 ct. Groote staaf Rèdelé Scheerzeep a 49 ct. en hierbij gratis 10 org. Indiana Scheermesjes l/2 Liter Eau de Cologne of Lotion v. 3.25 v. 2.05 Groote flesch Eau de Cologne 90 °/0 v. 1.50 v. 1.00 En nog diverse andere artikelen voor speciaal lage prijzen Vooruitbetaald: 10cl.p. regel minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel40 en 60c. CENTRUM. Te huur een zeer ruim modern ingericht HEERENHUIS met Tuin (hoekhuis). Te bevragen: Janzenstraat 2. Te huur: Modern Woonhuis La Reystraat, 2 gr. slaapk, v. waschtafel f6 50 p.w., w. inbegr. Adres: London, Hertzogstr. 52. Te huur mooie WONING Heci. Treubstr. 45, f 6.25 p.w., water inbegrepen. Adres: Weststraat 98. Te huur het moderne WOON HUIS, Californiestr. 88,f6 50 p.w. Adres: Emmastraat 88. Te huur modern Huis, bev. 3 slaapk., vaste wascht. en zol der, huurpr. f 6.50 (water inb Huygensstraat 29. Te bevr. Krugerstr. 56. Te huur: Het mooie en ruime Woonhuis Begoniastraat 22. f 6.50 p. w., water vrij. Te bevragen: Joubertstr.43 Te huur mooie WONING Krugerstraat 23 a, f 32— p.m., d.t.a.v. Ruime WONING Brakkeveld- weg 146 a, f 6.50 p.w., d.t.a.v. Te bevr.: F. FElS Jr., Woningbureau Weststraat 46. Gemeub. Kamer, vaste wascht, m.o.z. pension, vr. keuken. Hoofdgracht 40 (om hoek) Van ZATERDAG 27 October t.m. V R li 0 A G 2 November a.s. bijj per '/2 pond j Boterham worst17 ct. Hoofdkaas 17 ct. Leverworst 16 ct. Bloedworst15 ct. Brunswijkerworst 25 ct. Plockworst 29 ct. Duitsche Cervelaatworst 29 ct. Tongen worst32 ct. Procureurspek32 ct. Geldersche Ham25 ct. Theeworstjes per stuk 20 ct. Cornedbeaf per blik 25 ct. ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE! Alleen Vrijdag en Zaterdag Afgehaald uit den winkel Extra Goedkoop Prima Toiletzeep per doos (3 st.) 23 ct. 2 doozen voor 39 ct. Chocolade Beestjes p. '/2 p. v. 29 v. 26 ct. Albert Heijn Den Helder: Spoorstraat 108-110, Tel. 570; Van Galenstraat 41 hoek Piet Heinstraat, R. 687. Tel. 645 h LI .'ij i*' f. Te huur: Een flink Woon huis, v.Limbnrg Stirumstr. 18 Te bevragen Jan in 't Veltstraat 25 Te huur het ruime Woonhuis, Wilhelminastraat 11, huurpr. f 6.25 p. w., water vrij, direct te aanvaarden. Adres: „Het Woningbureau", Weststraat 100. Onze Vleeschwaren zijn dagelijks versch verkrijgbaar. „Voor iets fijns op de Boterham, naar: ALBERT HEIJN" Te huur: nieuw Winkelhuis, huur f9.water inbegr., bev. 3 sl.k., vaste wascht. en zolder, Huygensstraat 31. Te bevr.: Krugerstraat 56. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet voorultbet: 15 ct. p. regel 1 40 en 00 c. Te koop: z.g.a.n. Divan met Divankleed, f 7.50, tevens een Toiletstel, f 3.50. Adres: Bureau v. d. blad* t Te koop: Kleed, 16els, wol, en 9 els, nieuw, Tafel, eiken, Kapstok, Beun. Adres: Kolensteeg 1, (bij den Kanaalweg) Dijkstr. 26. Ruyghweg E3. Keurig Woonhuis te koop, flinke hypotheek beschikbaar Te zien en te bevr.: 2e Vroonstraat 40,

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3