van Baaren Callantsoog. Texel C. REIJ HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 27 OCTOBER 1934 Rheumatiek Wereldspaardag 31 Oct. Visscherij. Uit het politie-rapport. PHILIPS-RADIO Technisch Bureau Spoorstraat3 6 - Telefoon 461 Speciale Servicedienst P.S. Ontvangen type 572A RADIO- GRAMOFOOM f 350.—. Vraagt vrijblijvend demonstratie Spionnage in Den Helder op 't militaire duinterrein. Het bloembollenbedrijf. Inkrimping van den veestapel. Breezand. Anna Paulowna. Julranadorp. DEN BURG - TEXEL 10 onovertroffen tegen I jich», verkoudheid, »piL i»cb>a* hoofd- en zenuwpijn. Attesten I van ruim 6000 Prof* en Doktoren erkennen de goede en onscba I delijke werking van T o g a I De vraag zal bij menigeen wel eens rijzen of er ook dit jaar een aigemeene spaardag moet worden herdacht? In dezen tijd van schier overheerschende moedeloosheid, achtei- uitgang, wantrouwen, wanhoop aan betere toekomst. Ook nu dus een aansporing tot het beoefenen van de deugd van het sparen En dan nog wel een w e r e 1 d-spaardag, d.w.z. een herinnering aan het nut van spa ren door alle spaarbanken van de geheele wereld, dus een internationale samenwerking, terwijl aan de grenzen van elk land in figuur lijken zin een Chineesche muur wordt opge trokken, oneindig hooger dan men in China zelf ooit zal hebben gedroomd? Heeft d&t zin? Heeft «tót nog eenige goede beteekenis? Een volmondig: „Ja!" moet daarop het ant woord zijn. Allen die beseffen dat alleen internationale samenwerking de welvaart der afzonderlijke naties weer kan herstellen, zullen instemmen met dit saamhoorigheidsgevoel der spaarban ken, vereenigd in den in 1924 opgerichten In ternationalen bond van spaarbanken. Deze in stellingen hebben niet een individueel doel, maar een gemeenschappelijk doel, t.w. door het aanwakkeren van den spaarzin het algemeen welzijn is bever/deren. Bij hun pogen dat doel te benaderen, reiken zij rond de wereld elkaar de hand. En één dag per jaar (op den 31sten October) verhoogen deze spaarbanken te zamen hun activiteit. Zij doen dit ook nu, ondanks het feit, dat in de laatste jaren tegen het sparen van geld wel eens bezwaren worden geopperd en men in sommige landen campagnes voert voor het meer uitgeven van geld. De spaar banken laten wederom van zich hooren, in de stellige, op eeuwenoude ervaring gevestigde, overtuiging dat spaarzaamheid tot zegen der menschheid strekt. De tiende herdenking van den Wereld spaardag is aanstaande en we kunnen met overtuiging zeggen, dat deze dag zich voor goed een plaats veroverd heeft bij alle volke ren van de geheele wereld en bij alle spaar banken, zelfs de kleinste en meest afgelegene, 7261 Spaarinstellingen uit 27 landen, waartoe ook Holland behoorde, hebben in 1932 aan deze jaarlijksche herinnering aan het nut van sparen deelgenomen. De Wereldspaardag is in den loop der jaren ontegenzeggelijk een mach tig middel gebleken om den spaarzin te ver breiden en aan te kweeken. Niettemin is het vanzelfsprekend, dat in het bijzonder in ons land een dergelijke verhoogde actie in de huidige voor velen zoo buiten gewoon moeilijke tijdsomstandigheden slechts op bescheiden wjjze dient te geschie den. De Nutsspaarbank te Den Helder deelt deze meening volkomen. Gezien de omstan digheid dat sedert het begin van dit jaar het spaardersaantal wederom met ruim vijfhon derd vermeerderde, meent zij echter, dat de herdenking van den Wereldspaardag nochtans niet in stilte behoeft te geschieden. Het kantoor der Spaarbank zal op 31 Octo ber van des morgens 9 uur tot des avonds 8 uur onafgebroken geopend zijn. Het publiek zal gelijktijdig aan 2 loketten geholpen wor den. Niemand late zich dus weerhouden door de vrees lang te moeten wachten. Een verlicht opschrift aan de gevel van de Spaarbank wijst op den bijzonderen dag. Ter herinnering, en niet minder ter aanmoediging, ontvangen zij, die op 31 October spaarder der Nutsspaar bank worden, e "i fraalen kunstkalender cadeau. In vorige jaren is aciitei eenvoigens in ge stage klimmende mate door de burgerij voor de herdenking van den Wereldspaardag be langstelling aan den dag gelegd; in 1933 door 217 personen. Mogen Woensdag a.s. wederom velen de Spaarbank betreden en door een in leg (van hoe geringe grootte ook) of door het openen van een nieuwe spaarrekening, blijk geven ook in tijden van economisch pessimis me in te stemmen met het nuf van sparen. Sedert eenigen tijd wordt er weer ge regeld gevischt op garnalen, welke levend aan de Vischafslag worden aangevoerd en pet lit worden verkocht om vervol gens door onze plaatselijke handelaren en kooplieden van elders naar Amsterdam te worden vervoerd. Den laatsten tijd schijnen er weer in vol doende mate garnalen aanwezig te zijn in het Marsdiep en op de Reede om een vrij behoorlijke vangst te kunnen bemachtigen. Het is echter zeer jammer voor de belang hebbenden, dat de garnalen zoo klein van stuk zijn, als de garnalen wat grooter wa ren, want er is wel belangstelling voor, zou er werkelijk wel handel in zijn, thans wordt de prijs daardoor zeer gedrukt, voor dit kleine goed kan niet veel worden betaald. Hopen we dat de soort wat grooter mag worden, dan is er voor de garnalenvisschers stellig een weekgeldje te verdienen. Voorts is het interessant op te merken, hoe geleidelijk aan verschillende dingen wor den uitgedacht en in practrjk gebracht om zich aan te passen aan de behoeften van dit betrekkelijk nieuwe bedrijf; Want voorheen werden hier ter plaatse de garnalen nooit levend verhandeld. Verleden jaar schreven wij van deze plaats, hoe de bunnen van de visschersvaartuigen werden verruimd en van koperen platen voorzien om het water zoo versch en frisch mogelijk te houden, op dat het mogelijk zou zijn de gevangen gar nalen in goede conditie te houden. Thans kan men in de Buitenhaven bij de schuiten karen zien liggen zoo groot haast als een behoorlijke kippenren. Deze karen worden gebruikt om de ge vangen garnalen in te bewaren totdat ze •verkocht worden. Tot dusver voeren de visschers tegen den avond uit, om garnalen te visschen en kwa men dan tegen markttijd, d.i. 's morgens twee uur binnen, dat alles om de garnalen, welke maar weinig kunnen verdragen zoo goed en levend mogelijk aan de markt te kunnen afleveren. Thans gaan zij, die in bet bezit zijn van zco'n groote kaar, overdag visschen, en bren gen bn aankomst de vangst onmiddellijk over m de kaar waarin de garnaal ruimte m overvloed heeft en in uitstekende conditie blijft en tegen markttijd uit de kaar ge schept wordt. Vooral bn korte dagen en lange nachten, als ook bij ruw weer biedt deze wijze van verzorging den betrokkenen veel gemak en ook voordeel op, want de beste garnalen brengen natuurlijk het meeste geld op. Dank zij het mooie weer was het ook mo gelijk om ter visscherij naar de Noordzee uit te varen, zoodat er ook aanvoer was van N oordzee visch. De vangst was over het geheel met on bevredigend. Ook de vischprijzen waren, hoewel niet hoog, toch ook niet slecht. De prijzen zijn den laatsten tijd tamelijk stabiel. Tongen van j 0.90 tot j 140 per kilo, al naair grootte; tarbot en griet j 0.60 en 0.70 per kilo; schol j 6.50 tot i 7.50 per kist moet voor dezen tijd bevredigend genoemd worden. Sedert eenigen tijd wordt ook aan onze vischafslag paling aangevoerd, in hoofdzaak door Texelsche palingvisschers, en wel met succes, want telkenmale was er voldoende belangstelling voor, zoodat de paling tegen flinken prijs werd omgezet, zeer tot te'^e~ denheid van de betrokken visschers. - Met de botvisscherij wil het nog niet erg vlotten, de aanvoer was zeer gering. nationale REVUE MET LOU BANDV. De Casino-directie deelt ons mede, dat ook hier in Den Helder door de Nationale Revue een serie opvoeringen gegeven zal worden van de groote Revue „Dat zou je wel willen welke j.1. Donderdag per Radio werd uitge zonden en momenteel in „Carré" te Amster dam 2 maanden wordt opgevoerd. Ook hier zal Lou Bandy de hoofdrol vervullen. De data worden nader bekend gemaakt. EDUARD VERKADE „ABS OUDERS SLAPEN". Evenals in het vorig seizoen zullen in Casino op enkele Zondagavonden goedkoope volks- vaorstellmgen worden gegeven door de meest vooraanstaande gezelschappen. Als eerste komt het vermaarde gezelschap van Ed, Verkade, „De Hagespelers", op Zondag 4 November met hun allernieuwste tooneelstuk „Als Ouders Slapen". Een schitterende voorstelling en een buitengewoon geestig blijspel, dat in Amster dam zeer veel succes heeft. Verkade zal er persoonlijk in medewerken. Dus zullen ook de meest smalle beursbezitters van goede kunst kunnen genieten. Autobotsing. Donderdagmorgen had op den hoek Spoor straat Keizerstraat een aanrijding plaats tus- schen twee auto's tengevolge waarvan een der voertuigen licht werd beschadigd. Een onderzoek wordt ingesteld. Drie fietsen gestolen. Door een drietal personen werd aangifte gedaan van vermissing van hunne rijwielen, welke zij eenigen tijd onbeheerd op den open baren weg hadden doen verblijven. Mishandeling. Door een persoon werd aangifte gedaan dat hij Woensdagmorgen is mishandeld. Een on derzoek wordt ingesteld. Diefstal. Door de politie werd een persoon aange houden als verdacht van diefstal van eenig geld. Na verhoor is de verdachte, die het telaste gelegde bekende, weer op vrije voeten gesteld. Inbreker aangehouden. Gisterenmiddag werd in deze gemeente door de politie uit Schoorl, in samenwerking met de recherche alhier, een persoon aange houden, die verdacht wordt van een dezer dagen te Schoorl gepleegde inbraak. De ver dachte is voor nader onderzoek naar Schoorl overgebracht. HET EEN -RICHTINGSVERKEER IN DEN OUDEN HELDER. De Commissaris van Politie te Den Helder vestigt de aandacht op het volgende: Eenigen tijd geleden werden verschillende straten in den Oude Helder voor het verkeer in één richting gesloten verklaard. Dezer dagen zijn de vereischte verkeers borden aangebracht en zal tegen eventueele overtreders proces-verbaal worden opgemaakt. De bedoelde verkeersregeling komt op het volgende neer: De Walvischstraat, voor zoover betreft het gedeelte tusschen de Laan en de Breestraat, mag slechts worden bereden in de richting naar de Breestraat. De Paardenstraat mag slechts worden he reden in de richting naar de Langestraat. De Breedwarsstraat mag slechts worden be reden in de richting naar de Breestraat. De Trompstraat mag slechts worden hereden in de richting naar de Laan. Bovenstaande gesloten-verklaringen gelden voor alle rij- en voertuigen, ook voor rijwielen, behalve voor kruiwagens en kinder wagens. Bovendien is het verboden op bovengenoemde straten motorrijtuigen of andere rij- en voer tuigen, waaronder begrepen handkarren, te doen parkeeren, plaatsen of geplaatst te hebben. De ronde, rood gekleurde borden, met daarop een horizontale witte streep, heteekenen, dat men de straat van die zijde niet mag inrijden, terwijl de borden met éen peil de rijrichting aangeven. De borden met een doorgestreepte P be- teekenen, dat men in die straten geen motor rijtuigen of andere rij- en voertuigen mag doen parkeeren, plaatsen of geplaatst hebben. De Commissaris van Politie voornoemd, A. J. VAN DER HOEVEN. Een Heldersche Dreyfus. Een burger op de Heldersche Begraafplaats had 't direct al erg verdacht gevonden Vlak bij het groote, dreigende kanon achter het kerkhofstond de man't Was een spion van een vreemde mogendheid, 't Kon niet anders. Het was nog vroeg in den morgennog geen zeven uur. De spion stond stil en bekeek eerst het kanon met vreemde aandacht toen nam hij een veldkijker tuurde daar mee lang in de lucht maakte voorts met zijn arm een cirkelbeweging en greep ten slotte een notitieboek, waarin hij ijverig aan- teekeningen maakte. Toen stapte hij naarhet tweede kanon. Weer tuurde hij een kwartier lang over het veldkeek weer strak naar 't kanon betastte hetnam opnieuw zijn veldkijker en richtte die naar den ouden fortingang op de duinen. Hierbij pende hij weer getallen en cijfers. 't Gedrag van den man was werkelijk ver dacht. Zijn deukhoedszijn fietszijn blauwe jas, alles werkte mee om hem geen goede bedoelingen toe te schrijven. De burger, die verscholen, van achter de grafzerken den spion gadesloeg, deed wat Sherlock Holmes ook gedaan zou hebben. Hoed, jas, man, fiets, het aangelaat des mans nam hij terdege in zich optoen liet hij de telefoon rinkelen en deelde de politie en den garnizoensautoriteit mede, wat hij ge zien had. De Stelling Den Helder in gevaar! Groote consternatie! Zou 't een. Japanees geweest zijn, die deze kanonnen nageteekend had voor het „Land van de Rijzende Zon" of was het een spion uit Monaeo? Wie was de man met den veldkijker? Politie en militaire autoriteiten deden on derzoek naar den gehehnziimigen spion. 's Middags wordt er gebeld hij een eerzaam onderwijzer hier ter stede. Voor de deur staat een militair-politieman. De onderwijzer vraagt wat er loos is. De militair, ernstig en beheerscht, zegt: A hum, bent u vanmorgen om zeven uur in de duinen geweest? De onderwijzer knikt. Inderdaad, ik ben daar iederen morgen om dien tij'd. Droeg u een blanwe regenjas, een deuk hoed en zit op de fiets, die u bij u had, de dynamo rechts? As je me nou! zegt de onderwijzer perplex, 't Komt precies uit. Wie heeft me zoo be- spionneerd Aha... een groot woord zegt de militair. Juist bespionneerd, dkt is het woord! U wordt verdacht van spionnage, meneer. Wat moest u bij het kanon, bij twee kanonnen een kwar tier staan? Waartoe diende die veldkijker en. vooral die cijfers en getallen? Spionnage me neer, zuiver spionnage! De onderwijzer staat een oogenblik perplex, doch slechts een oogenblik, want toen trok over zijn spiormagegelaat een vroolijke, zon nige lach Dat lachen kan u zuur opbreken, waar om lacht u? zei de militair. Hebt u gespion- neerd cf niet? Dat heb ik, zei de Heldersche school meester. Iederen dag, voor ik naar school ga, om daar jeugdige spes patriae hersens te »cherpen, maak ik een wandeling naar Huis duinen. At» medewerker van de ..Heldersche Courant" en als vertegenwoordiger van het „Trekstation Texel" vind ik daar altijd wat te doen. Uren lang sta ik stil in de duinen cm d© vlucht der vogels, spreeuwen, leeuweriken, merels en vinken gade te slaan... dat is iets eénigs... daar ga ik in op. Vanmorgen stond ik op het militaire duin- terrein. Vanuit het Noorden komt een trek spreeuwen aanzetten. Spreeuwen kwetteren niet, doch ruischen bijna geruischloos voorbij. Prachtgezicht! Ik neem mijn binoele, noteer de richting waaruit ze komen, hoe hoog ze vliegen, hoeveel er zijn enhet kanon diende mij daarbij als schrijftafel Even later kwam er weer een troep vogels, toen stond ik bij het tweede kanon. Een breede lach kwam op het gelaat van de militaire politie. Dacht ik, direct al, alles kits! U ia meester Sast... geen namen, sprak de natuurlief- hebbende meester. Tegen zijn collega-medewerker van de „Heldersche Courant" zei deze Heldersche Dreyfus hetzelfde. Geen naam hoor, of Je bent nog niet gelukkig!... In ieder geval was het zeer actief van den burger op de begraaf plaats om de autoriteiten te waarschuwen, want ik geloof graag, dat mijn doen en laten iedereen verdacht moest voorkomen. Ik had net zoo goed een heusche mannelijke Mata-Kari kunnen zijn. Moeten de maatregelen tot beperking van teelt en de minimumprijzen gehandhaafd blijven? Het hoofdbestuur van de Aigemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur heeft tegen Maandag 5 November een buitengewone aige meene vergadering te Haarlem uitgeschreven, waarin het gemachtigd wenscht te worden, de wenschen van de aigemeene vergadering met betrekking tot de maatregelen ter sanee ring van het bloembollenbedrijf voor 1934/*35 ter kennis te brengen. Daartoe legt het aan de aigemeene vergadering de volgende vragen ter beantwoording voor: Moeten de minimumprijzen gehandhaafd blijven? i Blijven maatregelen ter controle van den uitvoer noodzakelijk? Ter toelichting schrijft het hoofdbestuur in het Weekblad voor bloembollencultuur onder meer: l Een kleine minderheid van het hoofdbe stuur Staat op het standpunt, dat onverwijld aan alle saneeringsmaatregele» een einde moet worden gemaakt, en ziet alleen heil in volledige vrijheid van teelt en handel. De meerderheid acht het oogenblik voor loslating van het stelsel nog niet gekomen. Zjrj wenscht in ieder geval de beperkende maatregelen op de teelt te zien gehandhaafd, zoowel wat betreft de door ieder te beteelen oppervlakte, als wat aangaat de overdracht van teeltbewijzen. Ten opzichte van de minimumprijzen ia de meening in het hoofdbestuur verdeeld. Voer en tegenstanders van de handhaving van de minimumprijzen zijn in het hoofdbestuur na genoeg even talrijk. De voorstanders van de minimumprijzen betoogen, dat daardoor de teelt en handel nog eenigszina looneml zijn geweest en prijsinaan- King en dumping voorkomen werd en bij vrije prijsvorming zou, naar hun meening, Enge land onmiddellijk door eontingenteering en lofverhooging van invoerrechten onze» in- vioer belemmerd hebben. De tegenstanders va" d<„ "ww vreezen, dat b„ bloembolle», die EngeTan indere mate schaal wordt uitgeoefend, en Nederiand- i„ Duitschland en Beigie nabij.de Nederian sche grens, zich - toenemende bet buitenland zal verplaatsen. 3 voorts de minimumprijzen wegens «e gelijkheid van afdoende eontróle, van toenemend geknoei en een ernstig g vaar voor «te bandelsmoraliteit Zij nieenen, dat door afschaffing van de nummumprijze de normale gang van zaken het spoedigst hersteld zal kunnen worden. Voor- en tegenstanders van de minimum prijzen in het hoofdbestuur zijn beiden be ducht voor de enorme lasten, die aan bloembollenbedrijf uit hoofde van de sanee ring zijn en zullen worden opgelegd. Een sterke meerderheid in het hoofdbestuur acht maatregelen van controle op den uitvoer noodzakelijk, waaronder voornamelijk is te verstaan het voorkomen van den uitvoer van plantgoed naar het buitenland, het tegen gaan van het zenden van bloembollen naar aucties in het buitenland, het beletten van dumping en leveren aan buitenlandsche wan betalers. Ofschoon uit handhaving van de minimumprijzen een controle op den buiten- landschen handel vanzelf voortvloeit, acht het hoofdbestuur het gewenseht, dat onder alle omstandigheden de noodige aandacht aan een dergelijke eontróle gegeven wordt. Bezwaren van den Koninkl, Neef. Middenst. Bond. Naar verluidt zou het in het voornemen liggen opnieuw een groot aantal mt 150.000 dragende pinken en vaarzen te doen afslach ten en in blikken, gelijk dit het vorig jaar is geschied' met 115.000 stuks vee. Het groote bedrag, dat daarmede gemoeid zal zijn; zal dan wederom gevonden moeten wordbn in de zware heffing van 20 van de waarde van het slachtvee, dat voor de normale consumptie wordt aangewend. Het Algemeen Bestuur van den Ko ninklijken Nederlandschen Middenstandsbond heeft hierin aanleiding gevonden om den Minister van Economische Zaken bekend te maken met de bezwaren tegen deze plannen en het verzoekt den Minister niet tot die afslachting te besluiten. De heffing van 20% op vleesch naast den bestaanden accijns van 10% en een omzet belasting, die op den inkoop omgerekend een 7 zal bedragen, vermeerderd met de hooge slachtreehten en keurioonen in vele gemeenten, zal tot gevolg hebben, dat op het consumptie-artikel vleesch een last van 40 van de» inkoop drukt. In elk geval komt het slagersbedrijf, waaraan de verwoestende in vloeden van de crisis niet gespaard zijn ge bleven, dan nog in grooter moeilijkheden. Benerzijds wordt het vleeseh duur ge maakt niet alleen door de heffing, maar ook rejeds door het enkele feit van het uit de markt nemen van 150.000 stuks vee an derzijds komt op de binnenlandsehe eonsump- tiemarkt het ingeblikte vleeschprodwet, dat het normale debiet van den slager verkleint. Het is den Minister bekend, dat steeds Se kring van degenen, die voor de eonsumptie van blikvleeseh en steuntrekkenden, kunnen thans vele andere», waarbij ook stichtingen en inrichtingen, die tot nog toe veelal vleesch bij den slager kochten, dit crisis blik vleeseh geleverd krijgen. Bovendien is de voorraad blikvleeseh, af komstig van de vorige afslachtingen, nog zeer groot. De voorgenomen afslachting heet moodig voor de zuivelpositïe. Door deskundigen is echter aangetoond, dat met de reeds eerder plaats gehad hebbende afslachting het be oogde doel, n.1. het stuiten en verminderen van den melkstroom, niet bereikt is en be twijfeld wordt of een nieuwe afslachting dit doel zal hereiken, dan wel voldoende nabij zal komen. Om daadwerkelijk te komen tot een vermindering van de zuivelproducten dienen volgens vele deskundigen en belang hebbenden andere middelen te worden toe gepast. Ook in veehouderskringen worden vele te genstanders van de voorgenomen afslachting aangenomen. Het moet uitermate onbillijk worden ge noemd, dat op de vleeschbranche de moei lijkheden van het zuivelbedrijf worden afge wenteld vooral daar de vleeschpositie dit niet noodzakelijk maakt. Zelfs is er volgens deskundige belanghebbenden een tekort aan goed slachtvee, welk tekort door de voor genomen maatregelen nog zou worden ver groot. De hooge vleesehprijzen hebben de con sumptie doen dalen en in verband daarmede hadden de slagers en vleesehgrossiers juist een verlaging eter voor hen ondragelijk hooge heffing verwacht. Het Algemeen Bestuur voornoemd ont houdt den Minister cijfermateriaal, omdat dit van andere zijde reeds werd verschaft. Op alle deze gronden richt het Algemeen Bestuur voornoemd tot den Minister het dringend verzoek niet tot afslachting va» vee als hoven bedoeld te besluiten, a-ngezien daarvan uitermate narieefige gevolgen voor tal van mdddenstandsbedrijven te duchten vallen. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur e» n.m. 3.30 uur, «te heer P. Boon. PREDIKBEURTEN. NedL Herv. Gemeente. 's Avonds 7 uur, Ds. M. A. C Vorstman Herdenking kerkhervorming; medewerk W van zangkoor „Omhoog". Gerief. Kerk. Morgen» 10 uur e» 'm middags D». S. V. Zutdema. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Géén dienst. ZemHngKRebouw „De Sier der Hope". •s Avond» 7 mi», de heer C. F. Bijten». van Een Helder. "Vrijdag 2 Nov. H avonds 7*„Ds. Licht»,. berg, Pred, der Ger. Gem. te Lissen, lezing van ds. van wichen. Woensdagavond j.1. hield Ds. v. Wieken, consulent voor de n.H. Gemeente alhier een. lezing in de N.H. Kerk, getiteld. „Avonturen in handen» Achterbuurten". Een flink aantal belangstellenden was aan wezig toen de spreker te half acht den avond opende met een woord vai» welkom. Na in het gebed te zijn voorgegaan, begint spr. 2ijn rede over het boek van Ds. Lex in Poplar (Londen). De ervaringen van dézen bekenden prediker geven afwisselende stof voor een geheele» avond. Nu eens worden de hoorders meegevoerd naar obscure kamertjes, waar misdadigers hun buit verdeel en, da» weer zien we staaltjes van trouwhartige rondbor stigheid, die we in zoo'n milieu niet ver wacht hadden. Ook de humor komt in ruime mate voor, terwijl anderzijds menige ernstige ervaring grooten indruk maakt. Met groote aandacht luisterde men naai: Ds. v. W u-hen, die zijn toehoorders wel wist te boeien. Deze besloot de bijeen komst met een oproep om tot regelmatig kerkbezoek over te gaan. Ver- melden we nog, dat Mevrouw Breebaart—v. d. Horst het muzikale gedeelte van dezen avond verzorgde. f.V.7 .-VERLOTING Wederom 1» de trekking va» de V.V.V.- verlotimg uitgesteld. Inplaats van hedenavendj, zal «te trekking plaats vinden ep Katerdag 3 Nov. a.s. PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gem, 's Morgens 10 uur, Dsn M, v. Wichen KERKNIEUWS. De E'erw. heer O. Moen, eand t. d, H. Dienst te Huisduinen, heeft het op hem uitgebrachte beroep tot predikant hij de Ned. Herv. Kerk te den Hoorn aangenomen. pastoor j. 11. nagel. Naar wij uit goede bron vernemen, is m den toestand van pastoor Nagel eenige ver betering gekomen, hoewel volstrekte rust nog noodzakelijk is. BURGERLIJKE STAND Van 23 tot en met 26 Oct. 1934. GEBOREN: Pieter, z. v. C. J. Boon en G. Schotanus; Wolterdina Jantje, d. v. P. J. Bugel en G. Zoer, OVERLEDEN: J. J. Lente, 81 jaar, wed, van W. Mets. POLITIE, Gevonden: 1 heerenfiets. Oosterend. WEINIG SUIKERBIETEN. Aan den loswal te Oost is men druk bezig met 't laden van stroo, 't ontschepen van draineerbuize» en t laden van suikerbieten, «iie naar de suikerfabrieken te Halfweg wor den vervoerd, t Aantal suikerbieten, dat ver zonden wordt bedraagt stellig niet meer dan de helft va» dit van vorige jaren, 't Ontbre ken van regeeringssteun voor dit gewas, ia stellig oorzaak geweest dat dit mindeT ver bouwd werd dan in vorige jaren. uitvoering oosterend. Woensdagavond werd in het Gebouw va» Christelijke Belangen te Oosterend, onder Iet- ding van den heer W. Bakker, ten bate va» de kas van het gebouw een muziekavond ge geven, waaraan medewerking werd verleend door de muzieftvereeniging „Excelsior" en eenige leden van de zangvereeniging „De Lof- stem". Het gebouw was geheel bezet, toen om 8 uur de heer Bakker de bijeenkomst opende. „Excelsior" zette het muzikaal gedeelte in met den Pelikaan-marseh", waarna afwisse lend muziek- e» zangnummers en voordrach ten gegeven werden. Blijkens het enthousiasme der aanwezige» viel het gegevene zeer in de» smaak. Ongeveer 11 uur sloot de heer Bakker de bijeenkomst. Boek- en Papierhandel Bureau tot plaatsing van Advertenties in alle bladen Levering van Naamplaat jes en Stempels BeteeM aanbevelend predikbeurten. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 Ds. Visser 's av. 7.30 u. Gemeenteavond Oosterend, v.m. 10 u., Ds Kok. Maandeollecte» Waal, v.m. 10 u.„ Ds. van 't Hooft. 1 Nov. 'sav 7.30 w.„ Bijbellezing De Coeksdorp, v.m. 10 u., Ds. Balm Oudeschild, Ds. Sehorte Koog, 'sav. 7.30 uur, Ds. va» 't Hooft Doopsgezinde Gemeente. De» Burg, v.m, 10 u., Ds. Vi». Gereformeerde Kerh Den Burg, (geb Fanfare) 'sav. 7.30 Ds: v.d. Lé«* Oesters»#, v m. 19 e» 3 Ds v.«f. Lef Gereformeerde Kerk Oasterend, V.M. Jte» j mh Ds, Bws*e*

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10