PAG. 6 OCTOBER 1934 -T Juttfpt, Beste jongens en meisjes! Jullie hebben natuurlek in de krant Donderdag het verslag van onze eerste Kindermiddag, op Texel, gelezen. Nu we hebben het zo fijn gehad. De zaal was eivol, er kon geen baby meer bij en de kinderen hebben echt genoten. Onze twaalf vriendinnetje zongen zo leuk en dansten zulke aardige volksdansen de goochelaar deed zulke wonderlijke dingen, dat alle jongens en meisjes met open mond zaten te kijken. Je begrijpt, we popelen om nu ook in Casino voor jullie op te treden, want wat zal het aardig zijn als er straks een zaal vol Heldersche vriendjes en vriendinnetjes is, als het twaalftal jullie zal kunnen laten zien, wat het geleerd heeft, als prof. Samir Haofim jullie zijn wonderlijke toeren vertonen kan. Maar dat duurt nog een paar weken, want Woensdag a.s. hopen we naar Wieringen te gaan en de Woensdag daarop naar Wie- ringerwaard en dan is Den Heder aan de beurt. Natuurlijk verzuimt niemand van jullie den middag bij te wonen, want het wordt fijn, dat kan ik nu verzekeren, om dat we al een geslaagde middag hebben gehad. Over twee weken vertel ik jullie alle bizonderheden wel. Corrie Postmus. Last van zeeziekte hebben we niet gehad, hè, Corrie alleen op de terugweg, dicht bij Den Helder, deed de boot even als een hobbelende geit, maar dat was wel leuk. S t ien t j e Beeko a. Een klein briefje Stieijtje, maar. een aardig versje zond je me én dat druk ik hieronder nu af, dan kunnen alle vriendjes en vriendinnetjes het lezen. HET LIEVE BUURTJE. Naast mij wonot een meisje Van nauwelijks twee jaar. Het is werkelijk een schatje, En ik houd erg veel van haar. Ze kan zoo aardig babbelen En vraagt dan steeds aan mij Mag ik mee naar school toe? Dan zeg ik: je bent nog te klein. Ik geef haar dan een kusje, En zeg: „Ga nu naar moe, Als 'k straks weer uit school kom, Ga ik weer naar je toe." Stientje Beekma. Nellïe Nieuwdorp. Maar dat komt in orde, hoor, Nellie, jij komt een Woensdag middag naar Sientje luisteren en ik weet •dat jij geduld hebt om nog een paar we ken te wachten. Sientje heeft je natuur lijk alle bizonderheden van Texel verteld en hoe fijn het daar geweest is en hoe leuk de boottocht was, en hoe lekker de ranja smaakte en de chocola. Geertje Putting. Wat hebben jul lie het leuk gedaan, Geertje, ik heb er echt plezier in gehad. Heb je wel gezien hoe alle kinderen stil toekeken, wel een bewijs dat ze genoten. En nu Woensdag weer om 1 uur met de autobus naar Wieringen. Fijn, hé? Lien v. Gessel, Zo, Lien, ben je daar weer, ik dacht dat je 't Juttertje en de Kindervriend vergeten was, maar nu be grijp ik, dat het komt door alle „intellec- tueele" zorgen. Mooi woord, hé? Jij weet natuurlijk wel wat het betekent, want je bent immers op de H.B.S. Waren de vorige raadsels zo moeilijk, of had je het zo vre selijk druk De Kindermiddag begint om 2 uur. Kan je dat uurtje niet vrij krijgen? Zus Wilckens. Als je eenmaal een echte vriendin hebt, Zus, dan blijft ze dat je leven lang, ook al zie je elkaar niet el ke dag, en woon je niet naast elkaar. Ik weet natuurlijk niet of dat met jou en Sientje zó is, maar echte vriendschap is blijvend. Ik heb natuurlijk ook geuiverd, op kantoor konden we de laatste middag zowat niet werken, want de telefoons ra telden maar en we hebben allemaal een zucht van verlichting geslaagd toen de Uiver in Melbourne was. Tini Wilmink. Vanmiddag zit je tante, o nee, de tante van je moeder in het Tehuis voor ouden van dagen, dit briefje aan jou te lezen. En dan zie ik die andere oude vrouwtjes zich over het Kin derhoekje buigen, zoals je me schrijft en dan komen oude herinneringen bij hen bo ven, toen ze nog waren zoals jij en m'n andere vriendjes en vriendinnetjes en ze kunnen zich niet begrijpen dat ze nu grijze haren hebben en niet zo vlug meer lopen kunnen en niet zo goed meer lezen. Het leven gaat zo snel, als een droom en je wil eigenlijk wel altijd jong en sterk blijven. O, nu zou ik je nog wel door willen schrij ven, maar ik bemerk tot m'n schrik dat het al zo'n grote brief geworden is. Ja, ze ker, je mag wel eens een verhaaltje schrij ven. Dag, tot volgende week. Hier staat nog het heel aardige versje dat je gemaakt hebt. Heb je dit werkelijk zelf gemaakt, of uit een boekje overgeschreven? TWEE POPPENMOEDERTJES. Och Wiesje, mag ik asjeblieft Ook eens met Loesje spelen? Vraagt Jetje aan haar zusje Wies. Ik ga me zo vervelen. Ik dank je lekker! antwoordt Wies, Loes is mijn eigen popje, 'k Weet zeker als jij met haar speelt, Bederft haar krullekopje. 'k Zal heus voorzichtig wezen Wies Maar Wies zet 't op een lopen Met Loesje, 't is haar lieveling. De deur heeft zij al open. Ze brengt nu Loes in veiligheid. Wil haar in 't bedje leggen, Maar Loes kijkt, heel verwonderd en Doet net of ze iets wil zeggen. Toe moedertje, wees nu eens lief, Ik hou van tante Jetje. En als zij met mij spelen wil, Is dat voor mij een pretje. Zus Wies bedenkt zich nu niet lang, Loopt vlug weer naar haar zusje. En zegt: Speel jij nu maar met Loes, Maar geef mij eerst een kusje! Zo is de vrede dus hersteld En heel de lange morgen Gaan Wies en Jetje om de beurt Het poppenkind verzorgen. Tini Wilmink. Lena v. Zandwijk. Zie je wel dat dat duimzuigen je wel nieuws oplevert, Lena, nu kreeg ik tenminste een volle brief. Piet v. Ho rik. Zie je wel dat je je niet behoeft te vervelen, Piet, al is het vroeg donker. Er is zoveel waar je je tijd mee kunt vullen, dat een dag eigenlijk 36 uur moest duren, inplaats van 24 en dan moest je er dertig van kunnen werken. Ik denk dat je er graag dertig van zou wil len voetballen is 't niet? Sientje Warmerdam. O, jij hoort natuurlijk van Tonie al het nieuws van de Kindermiddagen, Sientje. Nu, ik had jou graag een plaatsje bij het twaalftal ge gund, hoor, en ik weet niet welke andere plannen er nog in m'n brein opkomen, maar als ik je een pleziertje kan bezorgen, dan graag. Ik zou alle kinderen wel blij willen zien en natuurlijk ook alle grote mensen. Sjaantje Klik. Goeienmiddag, Sjaantje, nu kom ik met jou een babbel tje houden. Ik heb je vast al vaak gezien, als je met je zusje liep te wandelen, want dat wist je misschien niet, maar ik ken je vader, je moeder, je broertje, je zusje, je andere zusje en je andere broertje en dan nog zo'n zusje, maar het hele kleintje ken ik niet, als jij met de kinderwagen loopt, moet je me haar maar eens laten zien. Vind jij dat je veel broertjes en zus jes hebt? Maar dat is juist gezellig. Wij hadden het vroeger thuis ook zo leuk en ik denk dat het bij jullie thuis vaak ook we) fün is als je elkaar tenminste niet aan je haren trekt. Nu, dag, tot over een paar weken. L i e n y v. L o p i k. 't Is een leuke mid dag geworden, Lieny. Wat een leuke kin deren ook, hé, die Texelsche. Ik geloof dat ze niet zo rumoerig zijn als de Heldersche En vond je het niet gezellig al die beken de gezichten te zien. De familie Boot en Plaatsman en „Ome Piet" met z'n vrouw en anderen die je van den zomer hebt ge zien. En denk er om, nu Woensdag weer het beste beentje voor hoor. Sientje Nieuwdorp. Wat leuk van je onderwijzer dat je om kwart voor elf al van school mocht, Sientje. Nu kon je alles rustig doen, eten, je verkleden en naar de boot wandelen. Je zal 's morgens zeker meer bij de boottocht en de voor stelling van 's middags geweest zijn, dan bij je sommen. Maar denk er om, dat mag niet, hoor, want je schoolwerk gaat voor. Bertha Hendriks e. Dat is leuk dat jij nog zo'n klein broertje hebt, Ber tha, daar kan je mee spelen, mee wande len, als een grote pop aankleden, want zo'n jongetje van drie jaar vindt dat nog wel leuk. Agatha Koelemey. Natuurlijk ben ik meegegaan naar Texel, Agatha. Ik was veel te benieuwd hoe jouw vriendinnetjes het er af zouden brengen, 't Ging reuze, hoor, juffr. Dieterich had ze goed afge richt, je zal het zelf zien, in Casino. Marie v. Horik. Gefeliciteerd, Marie. Je hebt het boek gewonnen en ik vind fijn dat jij het hebt, jij stuurt zo trouw je briefje, jij maakt zulke leuke versjes, waarvan er hieronder weer een volgt. Snel maar als de wind naar kantoor. KUN JE RADEN, RAAD DAN MEE! Ik ken er 'n huisje 'n Huisje spierwit Geheel zonder deuren Daar woont juffrouw Smit. Ze vindt er haar huisje Zo vreselijk klein Benauwd en zo donker Wat zou het wel zijn? Haar kleedje dat is er Zoo geel als nach, Ik zou haast verraden Wat dat wel zijn mag. Kunt jullie nu raden Wie die juffer is? Het is er n Je weet het gewis. Marie van Horik. Catharina Does. Stuur alsjeblieft geen bonnen, Catharina, want ik heb geen ruilkantoor. Je mag in het ruilhoekje ver melden hoeveel bonnen je te ruilen hebt en dan komen de kinderen die ruilen wil len wel bij je thuis. Fransje v. Engel. Natuurlijk, Fransje, dat wil ik voor je doen, de groeten aan m'n Rotterdamsche vriendinnetje, Marie Leys, die zo belangstellend naar je geïnformeerd had. We zijn allemaal blij, dat je weer beter bent, omdat we weten hoe naar het is als je ziek moet zijn, als je niet buiten kan spelen en maar stil in bed moet liggen. Wat een leuk postpapier heb je. Voor je verjaardag gehad? Wim Koorn, Den Burg (T.) Maar Wim, nu had jij toch even na de voor stelling van Woensdag achter het toneel moeten komen, dan had ik toch even met je kennis kunnen maken, want dat had ik wat aardig gevonden. Ik ken naturlijk graag de jongens en meisjes waar ik we kelijks in dit hoekje mee babbel. Klaas Blokker. Nu, 't is heusch niet alleen omdat ik de jongens zulke druktemakers vind, Klaas, dat ik ze niet meenemen op tournooi, hoor, maar omdat de jongens nooit op zo'n aardige wijze zulke leuke versjes kunnen zingen, zulke aardige spelletjes kunnen doen als meisjes. Je kan toch geen partijtje voetbal geven op tooneel of een knokpartijtje. Dat zou goed voor jongens zjjn. snap je, maar ik denk dat de zaal gauw leeg zou i0pea zo'n voorstelling. "H Cor Wisse. Zo, vechtersbaas, hebh. jullie een „schoolslag" geleverd. Dat hM den wij vroeger ook altijd, 't waren woon veldslagen die we leverden VoT schooltijd, maar 't ging altijd zonder bloed' vergieten, hoor. Heb jij ook met rooiè wangen voor de radio zitten luisteren naa de prestaties van de „Uiver". Alle men sen waren geloof ik aangestoken. Tini Dros, Eierland (T.) Waarom geen briefje, Tine, was er niets te vertel. Ien van den overkant? Marie Leys, Rotterdam. Dat heb niet geweten, Marie, dat je jarig was, an- ders was ik vast even over komen wippen, naar Rotterdam, in een brief dan, zie Ik kom dus nu met m'n felicitatie als de Boeing na de Uiver, maar toch, van harte hoor. Ik hoop dat je een heel, heel jaar hebt, gezond en blij en met veel ver rassingen. We hebben allemaal tegen elkaar gezegd: ,,'t Is jammer dat Marie er niet bij is." Want het was op Texel om een meisjesuitdrukking te gebruiken „enig". Kon je 14 November maar naar Den Helder komen, hè Loop eens naar de chef van de K.L.M., misschien weet die er raad op, we hebben hier een goed vlieg- kamp waarop je landen kan. Nu, dag, tot volgende week. IN 'T OOSTELIJK ZWEMBAD. Wrj gaan een keer in de week Altijd heerlijk zwemmen, We zijn dan geheel op streek En haast niet te temmen. Een uur blijven we er in, Wel genoeg voor een keer. Maar is het naar onze zin, Dan wordt het wel eens meer. We zwemmen en we springen, Geheel de trjd maar door, Verzinnen dan veel dingen En doen z' elkander voor. Zwemmen is een heerlijk iets, Ik hoop het vaak te doen. Net zoveel als op de fiets, Zoals op Texel toen. Marie Leys. Gerda Groot e. Dat jij en Frans vorige week bijna te laat waren met in zenden en dat Frans nu juist een prijs won was toch wel een bizondere verrassing. Een dubbele verrasing zou ik zeggen. Maar goed dat je nog hard naar kantoor gehold bent om je oplosingen te brengen, hè? Nellie Boot, De Waal (T.). Dat be grijp ik, Nellie, dat je geen tijd had van de week. Je hoofd zat zeker tot boven aan toe vol met de Kindermiddag en dan kan er naturulijk geen briefje meer uitkomen, dat zal de volgende week beter gaan. Zeg thuis maar dat het konijn heerlijk ge smaakt heeft. M'n vrouw dacht dat ik Texelsche koek meegenomen had en vond het een reuze verrassing toen er ui' het pak een Texelsch konijn kwam. De groeten thuis hoor en aan alle Waalse kennissen. A n d ré W is m e y e r. Fijn is m'n herfstvacantie, hè, André Nu kan je weer eens heerlijk doorwaaien, alle stofnesten uit je hoofd, dan ga je straks weer frisch en opgewekt naar school en leer je tien- maal makkelijker. Dina Wismeyer. Nu ben ik op tijd om je te feliciteeren, Dina, want morgen ben jij jarig. Ik hoop dat je een fijne dag hebt, waaraan je nog terugdenkt als 1® grijze haren hebt. Of krijg jij die nuoit Heel veel plezier morgen, hoor, als ik ie tegenkom, zal ik je hand even gauw druk ken. Rika Sinnige, Julianadorp. Leuk. dat je oom in Koegras nu ook abonn wordt van de Heldersche Courant. Die w"1 natuurlijk weten wat z'n nichtjes aan me schrijven. Geef zijn naam en adres maar even op kantoor op of je kan het ook aan m£j doen. Woensdag1 in de autobus,

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 22