Vertegenwoordiger ^Jehekhingen 5e koon 5e koop édat is voordetliger!. bport Marktberichten. Marineberichten. BANKETBAKKERIJ. Adverteren doei verkoopen. föiat uw BINNENLAND De maatregelen tot beperking van den rundveestapel. Opzichters in den Wieringermeerpolder. De plannen van den heer Fokker De verkoop van haring aan Rusland. De Nederl.-Japansche onderhandelingen. Wat voor weer vandaag BUITENLAND „Katholieke martelaren" in Duitschland De verkiezingen van 6 Nov. in de Ver. Staten. Voetbal Jioïfbal £W5Ü!S - De Amsterdamsche zes-daagsche. io-1-111"ermTrr nWÏ XAT f!wv. Burgerlijke Stand aangeboden aangeboden gewaagd aangeboden gewaagd HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 8 NOVEMBER 1 934. ledig Maggi-fleschje opnieuw nut 'MliggVlronW vullen i waarop het brandspuithuisje staat, aan de ge meente Obdam, alsmede van een gedeelte bermsloot aan den polder Obdam. een en an der in verband met de wegverbetering te Ob dam. werd mede besloten. Met het voorstel tot verkoop van een strook grond van den St. Aagtendijk aan de prov. N.H. ten behoeve van de verbetering van den Hoflanderweg te Wijk aan Zee en Duin vereenigde men zich even eens zonder hoofdelijke stemming. Geldleening. Aangenomen werd het voorstel tot het aan gaan van een leening ter conversie van de lee ning. in 1926 aangegaan met het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, groot 75.000. waar op 17.000 is afgelost. De nieuwe leening is groot 58.000 en wordt 4 pari tegen 4 pet. gesloten bij de Le- vensverzekerings-Maatschappij van het N. O. G. te Amsterdam met jaarlijksche aflossingen van 2900. - Het bestuur werd voorts gemachtigd om ten behoeve van den dienst 1935 bij de Nederland- sche Bank een kasgeldleening te sluiten van ten hoogste 750.000. rentende ten hoogste 114 pet. boven het promesse-disconto van de Ned. Bank. Werken in eigen beheer. Dijkgraaf en hoogheemraden werden voorts gemachtigd om alle werken, voorkomende in den dienst 1935, waarvan de vermoedelijke kosten de som van 10.000 te boven gaan (voor werken beneden dit bedrag was reeds eerder deze machtiging verleend) zoo noodig in eigen beheer uit te voeren. De werken aan de Hondsbossche Zeewering zijn hiervoor uit gesloten. Getracht zal worden van de gemeente Enk huizen den eigendom te verkrijgen van de Oos- terdijk van Drechterland, opdat dan alle IJs- selmeerdijken in N.H. aan het hoogheemraad schap behooren. Begroot in g 1935. Aan de orde was hierop de behandeling van de begrooting 1935; gewone dienst ontvang sten en uitgaven 1024.360; buitengewone dienst 243.160. Het heffingspercentage wordt op 3.7 gesteld, hetgeen een belastingverlaging van 5 pet. beteekent. Het batig saldo van den dienst 1933 be draagt 107.430.46. Medegedeeld werd, dat Ged. Staten zich be reid hebben verklaard om te bevorderen, dat het mogelijk wordt, de door de waterschap pen verschuldigde bijdragen te verlagen, in dien blijkt, dat de jaarlijksche onderhoudskos ten der van hen overgenomen dijken en wegen lager zijn dan het bedrag der bijdragen. De tot standkoming daarvan vindt vertraging tengevolge van een toezegging van genoemd college, gedaan in de Statenvergadering van 23 Mei 1933, om een onderzoek in te stellen of en in hoeverre wijziging zou kunnen en moe ten worden gebracht in de tegenwoordige wijze van dekking van de kosten van dijksonder- houd in N. H. Noorderkwartier, ook met be trekking tot de draagkraent van verschillende groepen belastingplichtigen. Nadat eenige vragen waren beantwoord, werd de begrooting conform vastgesteld. Ir. Alph. Roebroeck. Directeur-generaal van den landbouw. 's Gravenhage, 7 Nov. Eenige maanden geleden is op het deDartement van Economi sche Zaken een scheiding aangebracht tus- schen den crisis-arbeid en den niet-crisis- arbeid in den landbouw. De minister heeft den 'crisis-arbeid opgedragen aan het college van regeeringscommissarissen, onder voor zitterschap van den secretaris-generaal van het departement. De directie van jlen Landbouw behartigt den niet-crisis-arbeid. Deze werkverdeeling, die noodzakelijk is geworden door de groote uitgebreidheid .van het te verrichten werk, heeft een alleszins bevredigend resultaat op geleverd. Op de directie van den Landbouw evenwel ontbrak de directeur-generaal. Het ligt in het voornemen van den minister om daartoe de benoeming te bevorderen van den heer ir. A-t L. H. Roebroek, lid van de directie van den Wieringermeerpoider te Alkmaar. Van den nieuwen functionaris wordt ver wacht, dat hij den voorlichtingsdienst, het landbouwonderwijs, de proefstations en an dere takken van de directie van den Land bouw Opnieuw zal organiseeren. (De Tel.). Het hoofdbestuur van den Ned. Slagers- bond heeft ingevolge opdracht van het hoofd bestuur onder de aandacht van den minister van oecoomische zaken gebracht: Het hoofdbestuur verheugt zich erover dat de minister heeft besloten tot verlaging van de crisisheffing op rundvleesch. Echter wordt die vreugde weggenomen, door het besluit van afslachting van 150.000 runderen. Het zou z. i. mogelijk geweest zijn nog voor het einde van dit jaar de 20 pet. crisis heffing af te schaffen, omdat dan het ver lies op de eerste afslachting zou zijn aan gezuiverd. Thans wordt de verlaagde heffing ter bestrijding van het verlies uit de tweede ilóolaCilUng ZCk0r bcstendigd tot het begin tenziJ de minister mocht besluiten om een deel der kosten van de afslachting te vinden uit de gelden, die nu wellicht minder noodig zullen zijn voor zuivel-export-steun. De toestand in het slagersbedrijf is zóó slecht geworden door den grooten teruggang in het vleeschdebiet en daarnaast door het feit, dat de meeste slagers, om debiet te be houden de crisishefing uit hun winst of ten deele geheel hebben betaald, dat een blijvende belasting op het bedrijf zeer zwaar drukt en velen noodlottig wordt. Door verlaging van de crisisheffing zullen de vleeschprijzen z.i. niet dalen. Afschaffing van de 20 pet. heffing had ruimte gelaten voor de verlaging over de ge- heele linie van 5 tot 10 cent per K G. Het Hoofdbestuur van den Slagerbond vreest als gevolg van de nieuwe afslachting opnieuw een ontwrichting van de markt van ach.iee en n - voor weide- en mestvee en voorziet daarom geen verlaging van slachtveeprijzen en geen noemenswaradig her stel van het vleeschgebruik. Derhalve zal de normale opruiming van den veestapel, via de slachtveemarkt ten deele door den maatregel van afslachting, blijven beperkt en wordt het doel: ratio nalisatie van den veestapel en veehouderij niet bereikt. Ook het voornemen van den minister om de beschikbaarstelling van blikken crisis- vleesch te verruimen, zal licht gaan ten koste van het debiet der slagers. De functie van bedrijfsleider met 1 Nov. 1935 opgeheven. De directie van den Wieringermeerpolder heeft thans aan alle bedrijfsleiders bij de staatslandbouwbedrijven in de Wieringermeer meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de functie van bedrijfsleider met ingang van 1 November 1935 op te heffen en met ingang van dien datum de functie van opzichter in te stellen, waarvoor alleen die bedrijfsleiders in aanmerking komen, die als zoodanig heb ben uitgemunt en daarbij over voldoende ad ministratieve en theoretische landbouwkennis beschikken en de persoonlijke kwaliteiten, die hen daarvoor geschikt doen zijn. Vermoedelijk zullen ongeveer dertig opzich ters noodig zijn. Intusschen kunnen de in func tie zijnde bedrjjfsboeren in aanmerking komen voor het pachten van boederijen in de Wie ringermeer, waarvoor hun een voorkeursrecht wordt verleend; desgewenscht wordt zoo veel mogelijk met hun wenschen t.a.v. de plaats van pachting, alsmede inrichting van de boer derij rekening gehouden. Een vertegenwoordiger van het persbureau Vaz Dias heeft den heer Anthony Fokker naar zijn plannen gevraagd in verband met opdui kende berichten over den aankoop van een groote fabriek in Engeland. De heer Fokker antwoordde: Er is inderdaad het een en ander in de maak, maar alles moet zijn tijd van voorbe reiding hebben. De geheele internationale pers hangt aan de telefoon. U kunt de berichten wat mij betreft dementeeren. De een weet nog meer dan de ander en allen weten meer dan ikzelf. Definitiefs valt er nog niets te zeg gen. Nog een vraag in het Engelsche Lagerhuis. Nadat de vorige week in het Britsche La gerhuis het lid Loftus den minister van han del Runciman geïnterpelleerd had over de le vering van haring door Nederland aan Sow- jet-Rusland, heeft thans het lid Sir Murray Sueter den minister de vraag gesteld, of het hem bekend is,- dat de Russische regeering in Nederland 25.000 ton haring heeft gekocht, tegen gedeeltelijke betaling in zout, en voorts, dat deze transactie zou zijn mogelijk gemaakt door een Nederlandsch-Russisch handelsver drag. De minister heeft daarop geantwoord, dat hij een bericht hierover in de bladen had ge zien, en dat, naar hem was medegedeeld, de hoeveelheid, waarom het hier gaat, 25.000 vaten en niet tons, bedraagt. Voorzoover hem bekend was, was er geen handelsverdrag tusschen Nederland en de Sowjet-Unie gesloten. (Inderdaad heeft, gelijk men zich herinnert, de N. N. Reederij en Vischhandel v.h. Frank Vrolijk te Scheveningen 25.000 ton haring naar Rusland verkocht). Afbreken van de conferentie? V. D. meldt uit Tokio; De NederlandschJapansche handelscon ferentie, die sinds Juni te Batavia wordt ge houden, dreigt afgebroken te zulen worden, daar er geen vooruitzichten zijn voor het be reik. van overeenstemming tot regeling van de handelsrelaties tusschen beide landen. Alle Japansche berichten uit Batavia mel den, dat de Japansche delegatie, onder lei- ding van Haruichi Nagaoka, uit Batavia zal vertrekken, daar zij de onderhandelingen met ie Ntderlands vertegenwoordigen,, die zij ervan beschuldigen bij de onderhandelingen geen ernst te betrachtetn, niet wenschen voort te zetten. •"--^egedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Naar waarnemingen verricht In den morgen van 7 November. Verwachting: Zwakke tot matige Z.W. wind, zwaar be- wolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk zachter. Eierenveiling- 21,000 kippeneieren: 5254 kg 4.00 4.30. 58 -60 kg 5.20—5.40, 61—63 kg 5.30 —5.50, 64—67 kg 5.60. kl. witte 3.404.40; 200 eendeneieren 2.80. Kardinaal Innitzer over den toestand in Duitschland. V.D. meldt uit Weenen: In een vergadering te Weenen heeft Kardi naal Innitzer in een rede o.a. het volgende verklaard: ,,Ik heb gedurende de laatste weken vele bezoeken uit Duitschland ontvangen. Het is verschrikkelijk, wanneer deze menschen hun belevenissen schilderen, in het Duitsche rijk mogen de katholieken niet eens meer openlijk met elkaar spreken; doch de katholieken en de belijdenis-getrouwe protestanten blijven standvastig. In de kranten mag over katho lieke bijeenkomsten niets meer geschreven worden, ook dan niet wanneer kardinaal Faul- haber spreekt. De katholieke jeugd mag in het geheel niet meer bijeenkomen; maar deson danks houden 80 pet. van de leden der katho lieke -eugdvereenigingen bijeenkomsten, zooals de Christenen in de katakomben. Wachtwoor den worden uitgegeven, en vergaderingen ge houden, ofschoon de deelnemers weten, welke gevaren daaraan varbonden zijn. .Oostenrijk is de hoop der katholieken in het rijk", aldus besloot kardinaal Innitzer zijn verklaringen. De democraten behalen een groote overwinning. De president en zijn familie naar de stembus. De president der Vereenigde Staten, Roose- velt, heeft met zijn vrouw en zijn moeder ge stemd in het oude stadhuis van Hyde Park bij New-York. Per auto heeft de President zich met zijn familie in den regen naar het stemlokaal begeven. Een zeer groote menigte was op de been om het hooge gezelschap te zien. Groote opkomst der kiezers. Ondanks den regen is zeer druk gestemd. Voor zoover uit de eerste verkiezingsuitsla gen is op te maken, winnen de democraten in de meeste staten. Te Pittsburgh zijn twee mannen door scho ten getroffen. Incidenten. Zes dooden. Zes personen zijn om het leven gekomen en tientallen gewond, terwijl één persoon ont voerd is bij de diverse verkiezingsrelletjes, welke Dinsdag hebben plaats gehad. Het Huis van Afgevaardigden. De stand der bekend geworden uitslagen was gisteravond: Huis van Afgevaardigden met 435 zetels: gekozen 304 Democraten, 105 Republikeinen, 4 vooruitstrevenden en 3 onafhankelijken. Van 19 zetels is de uitslag nog twijfelachtig, aangezien nog enkele veraf gelegen bureaux binnen moesten komen en de partijen elkaar zoo weinig ontliepen, dat weinig stemmen den doorslag konden geven. De Democraten hadden 312 zetels in het oude Huis en zullen dat aantal ongetwijfeld weer bereiken, maar in het Midden-Westen hebben de Republikeinen eenige onverwachte overwinningen behaald, vooral in Illinois, Idaho en Kansas. De Democratische meerderheid in den Senaat. De Democraten hadden van de zetels in den Senaat, waarover gestemd wordt, gisteren reeds 25 overoverd, hetgeen met de zetels, die zij reeds in dit lichaam hebben, 68 maakt, wat meer dan twee derden is; de Senaat be staat uit 93 leden. Voor het eerst sinds de oprichting van de Republikeinsche Partij hebben de De mocraten in den Senaat een meerderheid van meer dan twee derden in dit lichaam. Men schat, dat de Democraten in totaal in het heele land 10.200.000 stemmen hebben verworven en de Republikeinen 7.600.000. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Nov. 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 343700 K.G. AMSTERDAM, 7 Nov. 1934. Aanvoer en prijzen waren als volgt: 254 Vette kalveren, le kw. 52—58 cent, 2e kw. 40—50 cent en. 3e kw. 3238 cent per K.G. levend gewicht; 18 Nuchtere kalveren 36.50; 389 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 3839 cent enkele hooger, zware var kens 3536 cent per K.G. slachtgewicht. Ter veemarkt waren 3 wagons geslachte runde ren uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Nov. 1934. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 23000 K.G. Roode kooi 1.20—2.80, door schot 1—ƒ1.10; 11000 K.G. Gele kool 1.20 1.60; 11000 K.G. Vroege witte kool 0.60 1.50; 22000 K.G. Deensehe witte kool 0.701.60; 10000 K.G. Uien: uien 2.40 2.70, grove uien 3.10—3.30, nep 2.20 2.30, drielingen 1.30—1.40; 2000 K.G. Bieten 0.60—1.60; 2700 K.G. Peen 1— 1.20; alles per 100 K.G. en 1450 stuks Bloemkool (reuze) 3.307.20 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 7 Nov. Friso 2.50; uien 2.50; drielingen 1.20' grove 3.20—3.30; peen 0.90—1; roode kooi 1.20—2; witte kool 1.10—1.50; gele kool 1.101.40; Deensehe witte kool 1.201 50 alles per 100 kg. SCHAGEN, 8 Nov. 10 paarden 90—230; 143 geldekoeien (ma gere) 90160; 70 idem (vette) f 140245- 9 kalfkoeien 150—100; 45 vaarzen 60-^ 115; 38 graskalveren 22—50; 45 nuchtere kalveren 414; 140 schapen (vette) 14 20.50; 541 overhouders 8—13; 2 bokken en geiten 47; 4 varkens (magere) 14; 18 idem (vette) per kg 0.31—0.32; 132 biggen 7—10; 28 konijnen 0.75—1.50; 54 kippen 0 25 0 75 20 e6nden f 0 10—010; haantjes de zeevaartschool voetbalt te alkmaar. De jongens van de Heldersche Zeevaart school hebben weer een voetbalelftla, dat flink in elkaar zit, hetgeen ook blijft, uit de reis, die zij met dat elftal gaan ondernemen. Za terdag a.s. gaan spelers, officials enz. per bus naar de stad van Waag en kaas om daar te spelen tegen het elftal van de RHBS, al daar. Vertrek om 12,45 uur vanaf de zeevaart school. We zijn benieuwd wat de mannen met de zeebeenen op het land presteeren op voet- balgebied. Succes, zeerobben! de held. boys en haar gewonde spelers. De sportvrienden komen te hulp bravo! De ware sportidee komt zoo af en toe eens echt over onze sportbeoefenende medeburgers gevaren. Dat merken we nu weer eens, nu twee van de spelers van de Heldersche Boys. die gewond werden bij voetbalwedstrijden, hulp behoeven. Jan Krijns heeft zijn been ge broken en Stark heeft het been gescheurd. Dure doktersrekeningen, verzuim van werk, men begrijpt het. Het Boys-bestuur heeft niet bij de pakken neergezeten en onder leiding van den wnd. oorzitter, den heer E. Oosten dorp is men er op uit getrokken om finan- cieele hulp te verschaffen. Men klopte bij de groote vereenigingen Helder en HRC aan, die sportaan hun medewerking toezegden, de commissaris van politie had geen bezwaar en zoo is het mogelijk, dat voor de beide ge wonde spelers een collecte gehouden wordt bij thuiswedstrijden van HRC en Helder. Hen zal den bezoekers van deze wedstrijden een speldje aanbieden, de baten hiervan ko men geheel ten goede van de beide genoemde spelers. Gaarne bevelen wij deze collecte bij onze sportminnaars aan. voetbalcompetitie van de m. s. v.- zeemacht om den „faroka"- beker. Wedstrijden op Zaterdag 10 November a.s. Terrein OZD: v. SpeykOZD aanvang 2 u. Terrein Ankerpark: Mar. Kaz.Schorpioen aanvang 2 uur. De uitslagen van Zaterdag 3 November zijn: Kon. InstituutSchorpioen 26. v. SpeykComb. Stafm. W/sch 71. OZDWachtschip 62. SL^n°S5£Z strijd met heel go* Kori- hal Voor de rust wist KVT de leiaiig ^mevlotma.s3^rNvaJe de^als nadeel het mocht dan ook gelukken den standI op te voeren tot 5-0. Wel is waar had SVC zeker een paar tegenpunten verdiend maar door slecht schieten en pech is het niet ge lukt Het is de eerste wedstrijd die gewonnen is, maar door goed spel en onderling verstaan is er veel te bereiken. De scheidsrechter J. Kikkert was goed. De stand van hedenmorgen 6 uur b(J de neutralisatie was als vplgt: 1. Pijnenburgv. Kempen 326 punten. 2. BuysseDeneef 189 punten. 3. BrocardoGulmbretière 125 punten. 1 ronde. 4. SchönHürtgen 100 punten. 2 ronden: 5. De Wolfv. d. Heyden 241 punten. 3 ronden: 6. BraspenninxHill 120 punten. 4 ronden: 7. PellenaarBogaert 141 punten. 6 ronden: 8. BrescianiPrieto 186 punten. 11 ronden: 9. Gebr. Vroomen. Marineraad. Bij Koninklijk besluit van 2 Novmber, met ingang van 26 November 1934: a. is eervol ontslag verleend aan den ge- pensionneerden kap. ter zee H. A. Romswinc- kel als lid en aan kap. ter zee J. T. Furstner en den gepensionneerden kap.-luit. ter zee H, van Nie als plaatsvervangende leden van den marineraad; b. zijn benoemd in den marineraad: tot lid kap. ter zee J. E. Meijer Ranneft en tot plaatsvervangende leden kap.-luit. ter zee H. Spits en de gepensionneerde kap. ter zee L. M. Gregory. Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau, onder bével van luit. ter zee lekl. W. van den Don ker, is op 5 dezer van Willemstad vertrokken met bestemming Colon (Panama). Hr. Ms. Hertog Hendrik, onder bevel van kap. ter zee C. E. L. Helfrich, is Dinsdagmid dag 12 uur Dungeness gepasseerd. Luit. ter zee 2e kl. E. M. Harnsveld, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren. is 24 October met het m.s. Dempo van Batavia naar Nederland vertrokken. De navolgende onderofficieren zijn aange wezen om met het op 28 November 1934 van Amsterdam vertrekkende mailschip Marnix van Sint Aldegonde naar Nederlandsch-Indië te worden uitgezonden: Majoor-vliegtuigmkr. (M) G. L. van Aal», burg, transportedt.schipper A. Blokland bootsman H. Verkijk, sergeanten-konstabel A de Bruijn, W. F. de Kleijne, sergeanten vlieger J. P. X Bielfeldt. J. F. Rijkhof, ioors-torpedomaker J. K. Donker, t. j. va_ Roon. sergeanten-torpedomaker H. W. paaZ? C. P. Crlspijn, H. Hoogland. J. C. Huussen Rooij. sergeanten-torpedomaker H. w'. Raal C. P. Crispijn, H. Hoogland. J. C. Huussen sergeanten-vliegtuigmkr (M) W. Groven, m L. M. de Keijser. A. Quispel, C. J. de Wilde. De ondervolgende schepelingen worden aangewezen om in de maand Januari 1935 met Hr. Ms. K XVI naar Oost-Indië te worden uitgezonden: Schipper J. J- p v- d. Spek, kwartiermr W. W. H. Peeters, matrozen le kl. H. Goed hard M. Jacobs, J. A. Koppes, matrozen 2e kl W A. Snellaars, A. Hartman, D. C. Janse korp.-konst. W. P. Marquenie, serg.-telegr. j^ G Harrems, korp.-telcgr. G. de Bruijn, maj- torpmr. J. C. Brouwer, serg.-torpmr- J. van Kapel, korporaals-torpmr. J. Moerbeek, H. A. Tiggeler, majoor-macht. J. van Loo, serg.. macht. P. A. Besuijen. korporaals-macht J. H. Zandbergen, P. H. F. Bastin, J. Spardjjn, stokers-o.man B. Schaatsbergen, N. Klijzing' A v. der Wal, majoor-monteui H. Beumer' sergeant-monteur C. den Braber korporaal monteur A. Freen, korp.-kok H. Maat, korp, z.verpl. C. M. Sturm, marinier le kl. L. Herro sen. De ondervolgende schepelingen worden aangewezen om in de maand Januari 1935 met Hr. Ms. K XVII naar Oost-Indië te wor den uitgezonden. Schipper W. van Baars, kwartiermr. G. H. Bot, matrozen le kl. W. Barentsen, W. Kolen brander, D. J. Paape, J. van Renssen, J. Me- su, C. Wentzel, korpl. konst. F. A. C. Cleem- putte, sergt.-telègr. C. Nieuwpoort, Korpl.- telegr. J. P. Jacobs, majoor-torpmr. w. J. v. der Valk, sergt.-torpmr. N. J. van Veen, kor poraals-torpmr. G. van Leeuwen, G. W. G. Krijger, majoor-macht. C. Kindt, serg.-macht. M. J. H. v. der Klein, korporaals-macht. M. Bronké, A. K. v. den Heuvel, stokers-o.man A. J. de pont, G. Stins.C. M. Bals, majoor- monteur H. J. Dupuij, sergt.-monteur G. Sel- derbeëk, korpl.-monteui B. G. Merck, korpl.- kok L. J. A. van Vliet, marinier le kl. J. j, van Koperen. van Den Heldet Van 67 November. ONDERTROUWD: J, Middelie en E. L, Klust; W. C. Kok en T. E. Gerheim; B. van Amsterdam en E. Renting; K. W. M. Brantje en M. E. Govers; A. Ellen en F. Kooij; J. Pie- terse en M. S. de Graaff; L. C. Geerling en M. J. Levering; J. Moleman en M. C. M. Dekker; D. A. v. Duijn en M. Kolster. BEVALLEN: E. LogOtterspoor, d.; Th. BosmaVisser, d.; J. P. v. AmersfoortDito, z.; A. J. SchellingerPasman, d. OVERLEDEN: E.. J. Logt, 1 dag.; H. Darphorn, 29 jaar. 111 Vooruitbeia ld: 10 ct. p. regei miuiinum Met voorn libel: 15ct. p. regel) 40en60o VAN WIE? Dinsdagavond werd een„viie- gende hollander"die onbeheerd aangetroffen was in Krugerstr hk. Singel, gebracht op Kru- gerstraat 4. De rechtmatige jeugdige eigenaar kan daarzijn eigendom terughalen. Gevraagd 2 Kostgangers, met huiselijk verkeer. Adres; Bureau v. d. blad. Verloren: een zilveren Ring mat ruwe parel. Tegen be looning terug te bezorgen bij Mevr. de Boer, Koningstr. 87. nillilllllllilllliilHIillllllllllilil gewaagd Vooruitbetaald lOcl. p. regelminimum Niet vooruitbc!: 15cl. p. regel40en60c. Verpleegster vraagt tegen 15 Jan. gestoff. Kamer, zonder pension. Brieven onder no. 535, aan het Bureau van dit Blad. Degene, die Zondagavond uit Ti voli een verkeerde Hoed heeft meegenomen, wordt be leefd verzocht deze daar te ruilen. Falcon en andere Regenjassen en Mantels. KOOMAN. Vooruitbetaald 10 ct. p regel I minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel j 40 euliOc. Gevraagd: Meisje, voor dag en nacht, zelfstandig kunnende koken en werken. Aan te melden: Vrijdag en Zaterdag na 8 uur. Mevr. Steeden v. Hooweninge Soembastraat 1. le Klasse Stoomververij chem. W. biedt aan goede bij of hoofd verdienste als vertegenw. voor Den Helder. Actieve-, eerl. pers. gel. onder opg. van Godsdienst te schrijven onder Nr. 536, aan het bureau van dit blad. Vooruitbetaald. 10ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel) 40 en 60 c. Te huur net WOONHUIS, Hoogdvvarsstr. 4, p. w. f 3.50. Adres: Emmastraat 88. Moderne WONING, De la Reystraat 20, f 6.50, per w. Ambonstr. 68, 72 76, f 7.— per week, water inbegrepen. Te bevr.: Soembastraat 55. Te huur Perceel Molenstr. 121, f 5.50 per week, waterl. inbegrepen. Te bevr.: Hoofdgracht 80. Te huur of te koop het ruime Heerenhuis Singel 25. Te bevr.: Singel 170. Te huur gem. Zit-SSaspk. met serre. Adres: Dijkstraat 38. WONING te huur, Loodsgracht 24. Te bevr.: Breewaterstr. 70. Te huur: Bovenhuis, Keizersgracht 95, t. 0. Keizersbrug. Adres: Kanaalweg 129, of BOSCH, Weststraat 100. Aangeboden Zit-Slaapkamer a/d. straat a f 5- per week. Adres: Weststraat 36. Te huur: Een mooi HUIS, Breestraat 83, bij den Singel, f 5.75 per week, plus water. Adres: Kerkgracht 42. Groote ruime AUTO-BOX, voorzien van elec. en water. Adres: Kanaalweg 62. Aangeboden Zit-Slaapkamor ook geschikt v. studeerkamer of kostganger. Adres: Beukenkampstraat 3. Te huur: Flinke Zit-Slaapkamer, geschikt voor twee vrienden, liefst K. M. Adres: Zuidstraat 86. Mooi Burgerwoonhuis met Tuin te huur, te Breezand. Huur f 4.50 p. w., en f 12— voor tuin. Adres: Woningb. Vereen., Anna Paulowna. Gevraagd voor St. Nicolaas een flinke NOODHULP, goed bekend met korstwerk. Br. met opg. verl. loon onder No. 524, Bureau van dit blad. Voufuitbetaald: 10 ct. p. regel f minlmiiio Mletvoorultbet: 15 ctp. regel 40en60c. Betrouwbaar en actief Persoon, belast 'zich met het innen van kwitantiën, ophalen van huren l°/o en alle voorkomende administratiën. Brieven onder No. 527, aan het Bureau van dit Blad. Te huur de nieuwe Woonh. Ruyghweg, 3 Slaapk., vaste wascht.,gr. zolder, f 7.50 p.w. Mod. Huis, Boerhaavestr. 3 gr. Slaapk., f 9.— p.w. Modern Huis, De la Reystr. 48, f 6.50 p.w. Mooi Huis, Govers- str., f 5.50 p. w., alle w.1. inb. Adres: London, makelaar, Hertzogstraat 52. Te huur: Een modern Huis., bev.: 3 Slaapkamers, vaste Waschtafel, Kamer en Suite, Sperwerstr. 2, h. Ooievaarstr.' Te bevr.: Strooweg 12a. Te huur: Het flinke ruime Pand Ruyghweg 131, voorzien van 3 Slaapkamers, enz., huui f 5.50 per week, water vrij. Adres: Het «Woningbureau» Weststraat 100. Te huur: Geriefelijke Woning, van alle gemakken voorzien. Adres: Breestraat 22. TE HUUR: mooie Woning Krugerstraat23 d.t.a.v., a f 32 per maand, w! inbegrepen. Mooie Woning Brakkeveld- weg 146, d.t.a.v., a f 6 per week, water inbegrepen. Mod. Woning, Goudsbloem- i straat 20, d. t. aanv., f 6.35 1 p. w., waterl. inbegr. Ruime Woning Van Speyk- straat 40, te aanv. 1 Dec f 7.— p. w., waterl. inbegr. Inl.: I FELS, Weststr. 46. Nette Slaapkamer, f 3— p. w., ruime Zit-Slaapkamer, f 4.50 per week, stil gezin. Adres: Janzenstraat 6. Te huur modern Heerenhuis Binnenhaven 31, riant uitzicht. Adres: Makelaar R. DIJKSHOORN, Molengr.35. Te huur: het nieuwe, mo dern ingerichte WINKEL- EN WOONHUIS, Bierstraafla Te huur: Een geriefelijk Huis, aan de Joubertstraat 3, Slaapk., f 6.75, water vrij. Adres: Woningbureau DEKKER, Koningdw.str. 41. HUIS te huur Weezenstraat 35. Te bevr.Koningstraat 96. Een frissche Slaapkamer te huur, met of zonder kost. Adres: Diikstraat 41, Moderne Woningen, De la Reystraat 20 f 6 50 neï week. Ambonstraat 68, 72-76 bevr" Soembastraat 55. iiiiSilHllllllllilllllllllIIII «a'nmT'I" Westgracht 64. Te koop aangeboden Wasscharij en Strij chting. Brieven onder No. 535, aan het Bureau van dit Blad. Te Koop 3 deelen „De Wereld en Hare Volkeren" van Prof. Dr. Uhle. Te bevr. Krugerstr. 104b. Te koop aangeboden een goed loopende zaak, voor uitbreiding vatbaar. Zonder contanten onnoodig te reflecteeren. Brieven onder No. 537, aan het Bureau van dit Blad. Te Koop Paletot en Cape, fl. maat. Zoo goed als nieuw. Janzenstraat 6. TE KOOP Citroën Vrachtwagen 2$ ton. in prima staat. Te bevr. Javastraat 91. Te koop: Eenige Kachels, een Fornuis, Mangel en een Buflet. AdresSchagenstraat 123. Een beste Kachel, met pijp en beun, f 4,50, LAKSPUIT, compleet f6, z.g.a.n., Rijwiel, met lamp en belastingmerk. Adres: Vlamingdwarsstr. 1. Te koopFord-Sedan, moet weg, spotprijs. Adres: Nieinvstr. 46. HEDEN ONTVANGEN: mooie fluwelen Dames- panfoffels, metspons-rub berzolen, v. dames f 1.25, voor meisjes f 1.— p. Mooie Viltcosijs f0.85 p.p. Lerencosijs, zwart, f 50 P P-, rood f 1.65 p.p., blauw f 1.95 p.p. Verder alle mogelijke soorten in voor raad, in: Schoenen magazijn ,iDe Kleine Winst" Koningstraat 31. 1'e koop wegens vertrek naar Indië een modern uitgeruste Motor, z.g.a.n. merk „Imperial". Adres: Zeemanshuis, Weststraat 82, (na 5 uur). Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelminimum NIetvoorultbet: ISct. p. regel40 en 00 Ter overname gevraagd een ZAAK welke een burgerbe staan oplevert. Brieven onder No. 539, aan het Bureau van dit Blad. Te koop gevraagd een nog in goeden staat zijnde LINNENKAST. Br. met nrijsopg. onder NP# 640. Burei u van dit blad.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8