GARANTIE" BLUE BAND „Ik geef U Callantsoog. Wieringen. E E Breezand Texel. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 20 NOVEMBER 19j4. VERSCH GEKARND Julianadorp. 't Zand. De gratis kindermiddag van de Heldersche Courant te Breezand. Anna Paulowna. Sint Nicolaasmiddag van de Heldersche Courant te Anna Paulowna. TOEGANG GRATIS. de garantie van een product, bereid onder de strengste controle. Een j waarborg, dat slechts de beste grondstoffen werden uitgezocht om Blue Band te maken. Een belofte voor een smakelijk maal, waar groot en klein van zullen smuilen STAII OF HOPE. Woensdagavond 7 uur spreekt Ds. N. de Zeeuw, van Echten (Friesland). GEMEENTERAA D. Aanwezig alle leden. Voorzitter, tevens secretarie: Mr. D. Bree baart. De Voorzitter opent de vergadering, waar na hij den heer Weij, die eenigen tijd onge steld is geweest, geluk wenscht met zijn her stel. Vervolgens feliciteert de Voorzitter den heer Kruisveld met diens 45-jarig huwelijks feest en verzoekt dezen gelukwensch ook aan diens vrouw over te brengen. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Van Gedcp. Staten is om advies ingeko men een ontwerp-regeling van de jaarwed den van burgemeesters, secretarissen en ont vangers in deze provincie. B. en W. stellen voor te verzoeken de gemeente voor de jaar wedde van den burgemeester (in klasse 2 1900.—2300) in klasse 3 te plaatsen 25502850). Aldus wordt besloten. Van den Ned. Bond van Landarbeiders is een adres ingekomen houdende verzoeken i.z.: a. werken van werklooze leden in de werk verschaffing gedurende de z.g.n. wachtweek; b. verhouding werkgelegenheid tusschen georganiseerde en niet-georgarirerde arbei ders; c. toeslag op de kasuitkeering; d. verstrekking van goedkoope kleeding, groenten en boter. Deels wordt aan deze verzoeken voldaan, wat betreft het onder a en b genoemde en wordt overgedragen op de Commissie van Toezicht op de Arbeidsbemiddeling, welke in deze adviseert. Wat betreft c en d; hieraan kan niet voldaan worden. Misschien kan dit het volgende jaar, wanneer er rijkssubsidie wordt gegeven voor de werkverschaffing, waardoor het crisiscomité kan worden inge schakeld. De heer K. ten Boekei zond een schrijven, waarin hij mededeelde, dat hij niet in staat is rente en aflossing te betalen voor zijn wo ning verkregen door bemiddeling van de landarbeiderswet De Voorzitter zegt, dat Ten Boekei inder tijd is gekomen om een geldleening aan te gaan via de Gemeente met het Kijk, Dit was wettelijk in orde en is toegestaan. Nu moet de gemeente ruim 155.per jaar betalen en wanneer ten B. niet betaalt, laat de ge meente hem voor niets wonen en geeft met verloop van tijd de woning nog aan hem cadeau. Spreker heeft versteld gestaan van de groote brutaliteit om zoodanig schrijven te richten aan den Raad. Wel is deze man ook werkloos geweest, maar in de werkver schaffing verdiende hij nog 2.50 meer dan zijn mede-arbeiders. Had hij dit dan maar betaald, aldus spreker. Het is nogal kras om botweg te zeggen ik betaal niets. Zijn mede- menschen betalen dan tenslotte zijn woning en dit is totaal onjuist. De heer Kooger doet het voorstel 'n ophaal- De heer Weij vindt het ook wel een beetje te erg. Het is wel 'n moeilijk geval. De Voorzitter zegt, dat het nog eens ge probeerd moet worden iets los te krijgen. Spreker krijgt echter het idee, dat het met onwillige honden slecht hazen vangen is. De heer Kooger doet het voorstel 'n ophaaïy dienst in het leven te roepen voor deze woningen. Burgemeester en Wethouders zullen dit nog nader overwegen. Uitgifte gemeentegrond. Uitgegeven zullen worden 2 perceeltjes gemeentegrond, resp. groot 755 M2 en 690 M2, aan de heeren J. J. Dito te Den Helder, voor het bouwen van een steenen villa, en B. v. d. Velde te Arnhem voor 2 houten zomerwonin gen, voor den prijs van resp. 30.20 en f 27.60. Winkelsluitingwet. Vastgesteld wordt een nieuwe verordening tot afwijking van bepalingen der winkelslui tingswet 1930. Bij de oude verordening kon men door een vergissing, die niet opgemerkt was, des Zondags onbeperkt open blijven. In deze verordening zijn nu opgenomen alle ver ruimende bepalingen, welke voor de bad plaatsen gelden. Opcenten personeele belasting. Een nieuwe verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting wordt vastgesteld. Er zullen 200 opcenten geheven worden. Subsidie-aanvragen. Goedgekeurd worden de voorstellen tot het verleenen van de volgende subsidies: a. Schager Handeldrijvende en Industri- eele Middenstandsvereeniging 20. b. V.V.V. Callantsoog 70.—; c. Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal 5. d. Comité ter ontspanning en ontwikkeling van werklooze jeugd 50.—; e. Witte Kruis, voor haar ontsmettingsin richting te Alkmaar 1 cent per inwoner. Aan andere aanvragen kan niet worden vol daan, hoewel men wel met de betrokken ver- eenigingen sympathiseert. Begrootingen 1935. Na voorlezing van het rapport der commis sie tot onderzoek der beide begrootingen wordt: a. goedgekeurd de begrooting van het Al gemeen Armbestuur dienst 1935, welke sluit met een bedrag van 4542. b. vastgesteld de Gemeente-begrooting dienst 1935. Deze sluit wat den gewonen dienst betreft in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 46.271.10. met een onvoorzien van 339.40 en wat betreft den Kapitaaldienst met 10.058.74. De begrooting dienst 1934 wordt gewijzigd overeenkomstig het voorstel van B. en W. Als vertegenwoordiger der gemeente (be stuurslid) in het departement Den Helder en Omstreken van de Nederlandsche Maatschap pij van Nijverheid en Handel wordt mr. D. Breebaart met algemeene stemmen benoemd. Samenstelling stembureau*. Deze zijn als volgt samengesteld: Stembureau I. Voorzitter: mr. D. Breebaart; leden: S. Kooger en A. Kruit; plaatsvervangende leden: Jb. Mooij Tzn. en A. Thomasz. Stembureau II (Gr. Keetcn): Voorzitter: H. Kruisveld; leden: J. Weg Tz en J. C. v. d. Plas; plaatsvervangende leden: K. Hollander én Jb. Visser. Stembureau III (Koegras): Voorzitter: M Vries; leden: G. W. Jimmink en P. van Diepen; plaatsvervangende ledenr P Visser en J. C. v. Graas. Hoofdstembureau Voorzitter: mr. D. Breebaart; leden: H. Kruisveld, S. Kooger, M. Vries en A. v. Meer- ten; plaatsvervangende leden: Jn. Brouwer, R. Hollander en J. C. van der Plas. Rondvraag. De heer A. Kruit heeft nog geen hek om de vuilniskuil gezien. Men had toch besloten dit te plaatsen. De Voorzitter zegt toe, dat zoo spoedig mo gelijk tot plaatsing zal worden overgegaan. De heer Kruit wil nog weten, wanneer het Hoogheemraadschap met den dorpsweg zal be ginnen. Het beslissende stuk ligt nog bij Ged. Sta ten. Wanneer het besluit terugkomt, zal men weldra aanvangen. Hierna sluiting. NAJAARSVERGADERING V.V.V. Zaterdagavond j.1. vond in Hotel „De Haan" de najaarsvergadering plaats van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer alhier. De voorzitter, de heer P. Vos, brengt dank aan de Strandfeestcommissie van het afgeloo- pen jaar en tevens aan de commissie, welke de verloting organiseerde. Spr. merkt op, dat de verloting een batig saldo van 94.— heeft opgeleverd. De voorzitter deelt verder mede, dat aan het gemeentebestuur is verzocht, om de stee nen, welke zullen vrijkomen bij het asphal- teeren van den weg aan de Noordzijde van het dorp, te verwerken aan den weg aan de Zuidzjjde. Op dit verzoek is gunstig beschikt. In het V.V.V.-bosch zijn narcisssen geplant, welke welwillend zijn aangeboden door den heer J. v. Honschoten. Het verheugt spr. te kunnen mededeelen, dat de bekende vogelken ner Jan P. Strijbos weer een lezing zal hou den voor de V.V.V. De commissie tot nazien der rekeningen, wordt samengesteld uit de heeren De Waal, Schut en Kuiper, resp. voor 1, 2 en 3 jaar. In het vervolg zal dus elk lid 3 jaren zitting houden. Na een toelichting door den heer Mr. D. Breebaart wordt de begrooting 1935 goedge keurd. De post onvoorziene uitgaven is groot 1 140.—. Voorgelezen wordt het verslag van de A. V.V.V. vergadering, welke op 12 Juni 1834 is gehouden te Groningen. Hieruit blijkt, dat er een commissie is gevormd om het Hoofd bestuur der A. V. V. V. te reorganiseeren, opdat de V.V.V.'s onderling meer voeling krij gen. In deze commissie is ook benoemd onze afgevaardigde, de heer Mr. D. Breebaart. Besproken wordt de agenda der a.s. verga dering van de Federatie van V.V.V. in den kop van Noord-Holland. Door de vergadering wordt opgemerkt, dat de autobustochten nog niet in orde zijn. Dit zal op de a.s. Federatie- vergadering worden besproken. Er zal een gids door de Federatie worden uitgegeven, welke niets kost van aan maak. Rondvraag. De heer Kooger vraagt, of het geoorloofd is, om gasten te sturen naar niet-leden der V.V.V. De Voorzitter antwoordt, dat het reglement hierover niets zegt. Getracht moet worden, zulke niet-leden dan lid te maken. De heer Vos stelt voor een commissie te vormen tot het voorbereiden van een tocht naar de bloemententoonstelling, welke in April te Heemstede wordt gehouden. De heeren Kuiper en Vos nemen zitting in de commissie. GUNNING. Men deelde ons mede da' de winter Ie-, an- tie van brandstoffen aan de leden van de RK arbeidersbond „St. Deus Dedit" na Ouder- hansche inschrijving aan den laagsten in schrijver P. de Leeuw te Burgerbrug is opge dragen. VERGADERING VEEFONDS. De heer A. Schiiderman, Voorzitter van het Onderling Veefonds te Anna-Paulowna, be treurde in zijn openingswoord de geringe op komst. De heer J. D. Aij gaf, nadat de notulen waren goedgekeurd, een overzicht van den stand van zaken. In het tijdvak van 1 Decem ber 1933 tot den vergaderingsavond (Zater dag j.1.) was het fonds zoo gelukkig geweest, dat men thans over een voordeelig saldo van f 415.74 beschikt en dat, niettegenstaande men voor 4 koeien 500.87 moest uitkeeren en er slechts f 35 voor terug ontving. In verband met dit gunstige resultaat stelde het bestuur voor, in de eerstvolgende drie maanden maar 1 premie te heffen en voor de daaropvolgende 3 maanden naar omstan digheden te handelen, dus geen premie te hef fen als dit niet noodzakelijk wordt geacht. Na eenige besprekingen, waarbij de heer De Graaf opmerkte, dat deze reserve toch eigenlijk, in vergelijking met het totale bedrag waarvoor de koeien verzekerd zijn, gering is, ging men, met het oog op de tijdsomstandigheden, toch met het bestuursvoorstel accoord. De bestuursverkiezingen hadden tot resul taat, dat de heer A. Schilderman werd her kozen en de heeren D. de Graaf en C. v. d. Linden werden gekozen. De heer J. D. Aij nam op zich, de eerste paar jaren het pen ningmeesterschap te blijven voeren. Nadat als commissie voor het nazien der hoeken waren gekozen de heeren J. Roosloot, G. Tiel en W de Wit en bij de rondvraag o. a. was meegedeeld, dat men voor de keuring van het vee voor het fonds een keuze kon doen uit de veeartsen De Boer, Dekker en Wester en dat een koe, die wordt „gehouden om de melk" voor het fonds op naam gesteld wordt van dengeen, waarbij ze staat, volgde sluiting. OUDERAVOND SCHOOL II. Na opening en goedkeuring der uitgebreide notulen van den heer D. Nieuwland, herin nerde de heer De Vries er aan, hoe de school het onverwachts op 1 April met een leer kracht minder moest stellen. Toen heeft de heer Vergaai) het Idee geopperd, dat ouders en anderen, die er wat voor voelden, uit ejgen middelen een onderwijzeres zouden aanstellen. Spreker dankte in de eerste plaats den heer Vergaaij voor het vele werk, dat hij tot het bereiken van het gestelde doel heeft verzet en dan allen, die het hunne bijdroegen om te ma ken, dat het plan financieel slaagde. Vanaf 1 Juni heeft Mej. Blok de eerste klas en zoo wel deze als de hoogste kon nu alleen blijven, wat zeker zijn vruchten voor het onderwijs zal afwerpen. De gelden voor dit doel bijeen gebracht, worden beheerd door den heer De Vries. Als commissie ter controle van dit be heer zijn aangewezen de heeren H. Davids, G. van Oeveren en G. Tiel. Het praatje, den vorigen ouderavond aan het vervolgonderwijs gewijd, heeft geen bij zondere resultaten gehad. Het aantal leerlin gen van den cursus is niet minder dan van verleden jaar, maar er konden en moesten er meer zijn. Een oogenblik dreigde het St. Nicolaasfeest voor de kinderen in gevaar te komen, omdat de vraag gesteld werd, of daar wel, gezien de geringe opkomst, prijs op gesteld werd door de ouders. Toch meenden de aanwezigen ten slotte, dat men het feest ongeveer op dezelfde wijze als verleden jaar moest vieren. Bij de rondvraag werd nog besloten den schoolarts uit te noodigen op den volgenden ouderavond een lezing te houden over beroeps keuze, waarna sluiting volgde. EEN BAZAR. Het bestuur van de Oranje-Vereeniging be sloot ter stjjving van de kas, die door minder ontvangsten tengevolge van de ongunstige weersgesteldheid op den laatsten Koninginne dag, een tekort vertoont, einde Nov.begin Dec. een bazar te houden. O Het heeft zoo storm geloopen om kaarten, dat de groote zaal van café Borst Zaterdag reeds totaal uitverkocht was. Het belooft een middag van echt genoegen te worden. Een middag waarop de Kinderen met alleen wat te zien krijgen en waarop ze huri hart kunnen ophalen aan vroolijken zang, en; aardige volksdansjes, maar waarop ze ook een versnapering ontvangen en als besluit van den feestmiddag een aardig stuk speel goed mee naar huis krijgen. Gezellig zal het worden, zoo schreven „we,! maar daarvoor is natuurlijk de medewerking van allen noodig m»t alleen van de twaalf meisjes en prof. Samir Haofiem op het too- neel, maar ook van de kinderen in de zaal en! daarom doen wij op alle ouders die met komen! een beroep, om ook toezicht te willen houden op de kinderen. Het is nu eenmaal een feit, dat een kind dat plezier heelt, licht tot bal dadigheid overgaat en dan- is een wenk yan een oudere voldoende, om den jongen of het meisje weer rustig te doen zijn. We hopen een middag van plezier te hebben, waarop niet alleen de jeugdige bezoekers en hun ouders met genoegen op terugzien, maar waaraan wij ook met genoegen terugdenken. Werkt daartoe allen mee. En nu, veel plezier morgenmiddag. Aan de zaal zullen in geen geval meer kaar ten verkrijgbaar zjjn. De zaal wordt om half vier opengesteld. EEN GEVAARLIJKE POLDERSCHOONE. Mej. P. P., echtgenoote van den heer A. J. te Anna Paulowna was op 29 Juli in zulk een opgewonden toestand geraakt, dat zij zich niet meer kon bedwingen, en haar dorpsgenoote mej. S. G. B., huisvrouw van G. S. met een breekijzer te lijf wilde gaan. De aangevallene, beducht voor haar dierbaar leven, nam de vlucht, en borg het veege lijf. De heibel was ontstaan door de kinderen, 'n geregelde casus belli onder de buurdames. Na bespreking van een en ander werd mej. P. P. vrijgesproken. Dit neemt niet weg, dat haar rivaal intus- schen maar in Den Helder is gaan wonen, wat haar blijkbaar wel zoo veilig voorkwam. VROUWENDAG. De Vrouwendag, uitgeschreven door den Bond van Sociaal-Democratische Vrouwenclubs, welke hier Zaterdagavond door de plaatselijke afdeeling werd verzorgd, mocht zich in een tamelijk goede opkomst verheugen. De voorzitster, mevr. SwiertsVoorthuizen, toonde zich hierover zeer voldaan en gaf het wo5rd aan mevr. MiedemaZondervan van IJmuiden. In een boeiend betoog, waarin zij zich vooral richtte tegen den oorlog, wist zij de aandacht harer hoorsters en hoorders ge spannen te houden. Het hierop volgende tooneelstukje werd uitstekend vertolkt, terwijl ook de daarna volgende tahieaux zeer goed werden weerge geven. De avond werd muzikaal opgeluisterd door een vijftal leden van den Arbeiders-Sportbond, die te zamen een uitstekend ensemble bleken te vormen. Zaterdagmiddag is U door onzen agent een aardig drukwerkje thuisbezorgd, waarin ver rassingen werden aagekondigd voor U en Uw kinderen en u verwacht dus dat we U hier over vandaag een en ander gaan vertellen. Welnu, de Heldersche Courant bereidt de jeugd in verschillende plaatsen in den kop van N.- Holland feestmiddagen. De eerste middag had plaats op Texel, voor een uitverkochte zaal. Tal van kinderen moesten hier teleurgesteld worden. Op Wieringen was eveneens een volle zaal, terwijl de gansche jeugd van Wieringer- waard een middag van groot pleizier werd be reid. D Casino-zaal van Den Helder, die meer dan 900 kinderen kan bevatten, bleek vorige week veel te klein voor de groote schare kin deren. Café Borst waar de Heldersche Cou rant morgenmiddag komt, was Zaterdag reeds tot de laatste plaats bezet. En nu komen we de volgende week Zater dag naar Anna Paulowna. De groote zaal van café Slikker hebben we daar voor gehuurd, maar ook deze zal zeker te klein blijken, zoo als alle andere zalen waar de Heldersche Courant, de jeugd een feestmiddag bereidde. Omdat Zaterdag 1 December, zoo vlak voor den verjaardag van den grooten Kindervriend, Sint Nicolaas, is, heeft de directie van de Hel dersche Courant een brief aan Sint Nicolaas geschreven en hem verzocht, voor de Helder sche Courant de jeugd van Anna Paulowna te bezoeken. En zie, de goede Kindervriend be sliste daarop gunstig en heeft beloofd Zater dag, met zijn knecht, in de groote zaal van café Slikker, hij de jeugd van Anna Paulowna te vertoeven, de kinderen toe te spreken en cadeautjes uit te reiken. Aan welke kinderen? Dat vertellen we U een volgenden keer. Voor- loopig volstaan we met de mededeeling, dat de Heldersche Courant dezen Sint Nicolaasmid dag gratis aan de jeugd van Anna Paulowna aanbiedt. Zie dus voor de verdere bizonderheden, wat toegangskaarten etc. betreft, het nummer van Donderdag. Hippolytushoef. „BLEEKE BET" IN CINEMA DE HAAN. De film „Bleeke Bet" heeft drie dagen ach tereen stampvolle zalen getrokken, zoodat we) bewezen is, dat men hier Hollandsche kunst, apprecieert. BAZAR TEN BATE DER NED. HERV. EVANGELISATIE TE HIPPOLYTUSHOEF. Op 20, 21 en 22 November 1934 wordt in de groote zaal van Hótel De Haan te Hippolytus hoef door bovenvermelde vereenlging een bazar gehouden, welke zeer veel bezienswaar digheden biedt en een kijkje overwaard is. De netto-opbrengst is voor de Ev. Ver. Er wordt op veel bezoek gerekend. AANLEG WERKSPOOR. Door den Directeur-Generaal der Zuiderzee werken is aan de Fa. O. J. Bosker alhier, vergunning verleend tot het aanleggen van een werkspoor langs de Noorderhaven te Den Oever. WERKVERSCHAFFING. Met ingang van 19 November a.s. geldt voor het vervoer van arbeiders naar de werk verschaffing de volgende regeling: De arbeides, die dagelijks meer den 2 x 15 K.M. hebben af te leggen om naar en van de werkverschaffing te komen, dienen, in den regel, geheel voor rekening van de overheid te worden vervoerd per autobus, tram of trein. De arbeiders, die dagelijks 2 maal een af stand van 10 tot 15 km hebben af te leg gen ontvangen een vergoeding van vijftig; cent per man per week. Voor afstanden die minder dan 2 maal 10 km bedragen wordt geen vergoeding gegeven. Voor arbeidstijd en lichtverlet in de werk verschaffing zal over de maanden November t/m. Februari dezelfde regeling gelden als de voorgaande jaren. MOSSELENSTEUNWET. Binnenkort zal worden overgegaan tot uit voering van de wet tot steun en instandhou ding van bedryven op gebied van mosselen cultuur, de visseherij op en den handel in mosselen en mosselenzaad. Voor het visschen, uitzaaien, kweeken en in den handel brengen van mosselen Is ver- gunnnig noodig hetgeen voorloopig voor ieder is te krijgen. Aan den export zijn echter zwaardere eisehen gesteld, hiervoor is o.a. een t Irage verschuldigd. UITVOERING HARMONIE-VEREENIGING „APOLLO". J.1. Zaterdag- en Zondagavond gaf boven genoemde vereeniging haar eerste uitvoering in dit winterseizoen voor haar kunstlievende leden. Daar beide avonden hetzelfde pro gramma werd uitgevoerd, zullen wij ons al leen tot den Zondagavond bepalen. Om half acht opende de voorzitter, de heer C. Koorn Vzn., waarna „Apollo" een vijftal muzieknummers ten gehoore bracht, die vrij goed werden vertolkt en een hartelijk ap plaus oogstten. Over het vierde nummer, „La cité Meurtrie" (het eenzame eiland) werd door den directeur een explicatie gegeven, htgeen zeer door de aanwezigen op prijs werd gesteld. Na de pauze werd een aanvang gemaakt met de opvoering van het tooneelspel „De Loreley", van Dr. J. van Gogh en Jac. Braun. Met belangstelling hadden w\j deze opvoe ring tegemoet gezien, daar we vernomen hadden, dat thans een stuk opgevoerd zou worden van een ander genre dan we tot dus ver van „Apollo" gewend waren. Meestal werd een klucht opgevoerd, doch men was van oordeel geweest, dat het aanbeveling zou verdienen eens met iets anders te komen. Alhoewel w met eenigszins gemengde ge voelens den avond tegemoet zagen, kunnen we zeggen, dat de tooneelisten gelukkig zijn geweest met de keuze van bovengemeld too- neelstuk. Het stuk met een sterk dramati- schen inslag laat ons vooral Si het tweede bedrijf al de ellende en verschrikkingen van den wereldoorlog zien. Sober wordt alles op- gedischt, doch dit doet de tragiek van de ellende die de oorlog tot gevolg heeft gehad, des te beter uitkomen. Tot slot willen we nog iets over de too neelisten zeggen. Laten we beginnen met de debutante, althans voor Den Oever, n.1. mevr. Houwingde Wit. Deze speelster heeft ons goed in haar, niet bepaald dankbare, rol vol daan. Ook mevr. TijsenBosker heeft weder om laten zien, talent te bezitten; vooral in het eerste bedrijf was haar spel bijzonder goed. Mej. M. Cornelissen vonden wij in het derde bedrijf als verpleegster van Arthur op haar best. Arthur, de heer D. Bakker, als mede de heeren C. Cornelissen en C. Tijsen, hebben hun beste krachten gegeven. Vooral de heer D. Bakker heeft zijn lastige rol uit stekend vertolkt. Resten ons nog de heeren Jb. Koorn en A. Cornelissen. Eerstgenoemde had het betrekkelijk gemakkelijk, daar hij een der ondergeschikte rollen bezette. Alles bij elkaar genomen, het totooneelstuk is op uitstekende wijze voor het voetlicht gebracht. Ie SUCCESVOLLE AVOND VAN „HARMONIE." Zondagavond half 8 opende „Concordia" haar deuren, voor de ongehuwden, genoodig- den van de muziekvereeniging „Harmonie." Eerst geeft de „Concordia"-band onder lei ding van den heer J. Boon te den Helder, eenige vroolijke nummers en dan gaat het scherm op en spreekt voorzitter C. J. Bosker in welgekozen woorden de aanwezigen toe. Direct daarop tikt de dirigent P. Kreijger uit den Helder op z'n lessenaar en even later kunnen wij ons overtuigen van de capacitei ten van „Harmonie". Als wij slechts noemen de technisch moeilijke nummers „De 1'Italien- ne k Alger", een ouverture van Rossini en „Zampa" een ouverture van Hérold, dan kan men zich een idee vormen van de kwali teiten van onze muziekvereeniging. Niet in het minst is dit peil te danken aan den be kwamen dirigent. Wat betreft de vertolking dezer nummers en de marschen, die gegeven werden, kun nen wij volstaan te vermelden, dat alle num mers èf waren. In één der nummers blies de heer Zwanink een zeer moeilijke solo-partij, die hij keurig voor zijn rekening nam. Een dankbaar applaus was dan ook het gevolg van deze prestaties. De volgende week ook zóó Harmonie! No. 2 van het programma was „De dochter van den Keetbaas" een tooneelstuk, geschre ven door onzen plaatsgenoot, den heer C. J. Bosker. Dit stuk werd prachtig gespeeld en geeft een stuk polderwerkers-leven weer, met z'n komische en dramatische zijden. Alle .rollen waren in uitstekende handen Hoewel zonder onderscheid ieder schitterend speelde, willen wij even de aandacht vestigen op een tweetal nieuwe krachten n.1. de heeren D. Oder en T. Zwanink, die voor een volgen den keer gerust weer gevraagd kunnen wor den. Mej. Fr. Bosker zagen wij ook weer eens op het tooneel en haar spel was zeer sterk. Het stuk mag gezien worden en verdient zeer zeker waardeering. De samensteller heeft zich heel goed in het polderjongens-milieu kunnen verplaatsen. Om kort te gaan, de eerste avond van Har monie, is uitnemend geslaagd. Een geanimeerd bal besloot (jezen avond. WEDEROM EEN NIEUWE ZAAK. Op de plaats waar vroeger het karakteris tieke huisje van Geertje Dekker stond, is thans een modern winkelpand verrezen, waar mede de entree tot het Viervoetspad er wel op is vooruitgegaan. Wij doelen hier op den winkel van den heer W. v. d. Kreeke, die Zaterdag j.1. geopend werd. De bestemming van de zaak is tweeledig. Aan de Kerkplein-zijde is een etalage van goud- en zilverwerken in den ruimsten zin (filiaal P. Meines), terwijl in de Pompsteeg de etalage is van heeren- en damesschoenen. Een en ander maakt een keurig geheel en de aannemers Dekker en Lont hebben een compliment verdiend. Het schilderwerk ge schiedde door de fa. Lont, het lood- en zink werk door S. Asjes en de electr. aanleg door J. Mavis, allen alhier. Hippo is dus een mooi pand rijker ge worden. ONDERLINGE VEE- EN PAARDENVERZEKERINGS MIJ. „HELPT ELKANDER." In het le halfjaar (1 Mei—1 Nov. '34) werden in voornoemde Mpij. ingeschreven 80 paarden met f 48.975.boekwaarde. Uit- keering moest geschieden van 4 overleden beesten. De hiervoor te heffen premie werd door heeren commissarissen vastgesteld op f i.per verzekerde f 100 kapitaal. Hippolytushoef. DOOPSGEZINDE JONGERENKRING. Men deelt ons mede dat de bijeenkomst der Jongeren Kring niet zal plaats vinden op Donderdag 29 Nov., maar op Donderdag 22 Nov. a.s. des avonds om 8-15 uur. Uitslag verloting „Eigen-Gebouw"-fonds der S. D. A. P. en N. V. V. op Zaterdagavond jl, 5 3 e <0 p 5 •P S c oa :P 5 c n :p (b 3 3 3 37 19 328 43 633 42 1012 54 38 30 335 32 638 21 1020 49 43 11 338 2 675 18 1030 37 99 57 351 29 689 15 1033 40 125 20 354 17 690 45 1092 12 137 31 363 9 741 27 1093 6 146 34 383 14 742 41 1100 7 182 47 407 26 743 36 1128 39 207 46 456 3 747 '24 1132 50 221 1 458 38 752 16 1137 22 235 15 480 33 801 59 1149 56 248 35 554 4 851 53 1199 52 255 51 555 44 861 28 1206 55 262 10 597 23 876 58 1304 5 264 25 616 8 915 48 1368 60 De hoofdprijzen zijn gewonnen door 1. Een dressoir, den heer Tj. Wigbout, te Westerland. 2, Een „Kodak"-fototoestel door den heer Hoep, te Stroe-Bierdijk. Den Oever. AANBESTEDING ONDERHOUD KUNSTWERKEN AFSLUITDIJK. Het onderhoud van bovengenoemde werken gedurende 1935 zal 12 December door den dienst der Zuiderzeewerken te den Haag wor den aanbesteed. De raming bedraagt f 60.000. MARKTOVERZICHT. Veel rundvee was er Maandag niet aan de markt; er bestond echter zeer veel vraag naar versch afgek. koeien; hiervoor werd een goede prijs betaald (plm. 145 per stuk). De nuchtere kalveren-aanvoer is stijgende, de prij sbedroeg gemiddeld 6 per stuk. Gras kalveren gingen tot 30. Wolvee komt thans weinig aan de markt; er was een hok overhouders, dat getaxeerd werd op plm. 6 per stuk. De biggenhandel leeft wat op, de aanvoer bedroeg 28 stuks; de prijs is ongeveer f 7 per stuk. Voor varkens op de boerderijen wordt 14y2 tot 15 cent p. p. betaald. Het pluimvee blijft laag in prijs. Voor een goede oude kip betaalt men ongeveer 40 ct. per stuk. Verder werden enkele paarden aangevoerd; de prijs liep nogal uiteen, gemidd. werden ze getaxeerd op 190 per stuk. Aan de eierveiling werd ongeveer dezelfde prijs gemaakt als vorige week, eieren van 60 kg gemengd (middensoort) gingen van 5.205.25 per 100 stuks. SCHAPEN VERSCHEURD. Een kwaadaardige hond heeft Zaterdag op het land van den heer R., nabij Den Burg, een waar bloedbad aangericht; een dier was reeds gestorven, toen men ter plaatse kwam, een ander had ernstige wonden bekomen, ter wijl de overige er evenmin zonder kleer scheuren afgekomen waren. SCHEURING VAN WEILAND. Het adres van den directeur der Texelsche Landbouwschool, om in deze moeilijke tijden tot scheuring van landerijen over te gaan, is niet zonder uitwerking gebleven. Naar men ons mededeelt, zijn thans vele schapenhouders er toe overgegaan, de ploeg in enkele perceelen weiland te zetten. De Waal. VERKIEZING NED. HERV. KERK. Bij de heden gehouden verkiezing voor de Ned. Herv. Kerk alhier, werden herkozen: voor ouderling de heer D. Eelman, voor dia ken de heer S. A. Kikkert en voor notabelen de heeren G. Kikkert Gz. en D. Kuiper. De Cocksdorp. OEFENING REDDINGBOOT. Zaterdag is hier een oefening gehouden met de motorreddingboot „Eierland". De oefening had een zeer gunstig verloop. Be manning en boot waren in uitstekende con ditie. DE WOLPRIJS GESTEGEN. Naar wij vernemen, is de wolprjjs thans ge stegen to 60 cent per kg.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11