Winter tssfcj- PUROL Sport IViclettfteH Marineberichren. Marktberichten. 5akoop gewaagd HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 NOVEMBER 1934. NH VB. Kïï XTrlit^nTexel D-"VC Helder-K.V.V. 5-2. De MeteoorH.R.C. 1 4. Andijk ITexel I 3-2. Gespronqen handen,ruwe huid Burgerlijke Stand Visscherijberichten Beftrekkiogesi VERTEGENWOORDIGER Ter overname gevraagd een of dergelijk. Berde klasse A. Onze voetballers hebben de verwachtingen overtroffen, dat is het opmerkelijke feit van Zondag j.1. We hadden niet anders verwacht dan dat zij beiden zouden winnen, maar dat zij zóó uit hun slof zouden schieten, dat is een blijde verrassing voor de honderden aan hangers van zwart-wit en rood-wit. Helder bleef gemakkelijk baas over het teleurstellen de K.V.V., de witten wonnen met 52 en de Racers leverden de knappe prestatie het Am- sterdamsche Meteoor op eigen terrein met 4—1 te kloppen. Wij zijn niet verwend met dubbele voetbalsuccessen van onze beide groote clubs, zoodat een eervolle vermelding voor de Heldersche voetballers hier wel op z'n plaats is. Zij hebben de sportieve eer van onze stad eens flink verdedigd. Assendelft zorgde voor een geweldige ver rassing, door via een 2—2 gelijk spel de sterke Volewijckers een kostbaar 'puntje af te snoepen. Het kan toch gek gaan in de voet ballerij wie denkt nu aan zoo'n uitslag. De Alkmaarsche Boys bewezen weer eens hun kracht door Hollandia met 2—1 te kloppen waardoor de Horineezen voorloopig uit den strijd zijn. De Boys echter niet, want hun achterstand op de leiders, evenals die van Helder, bedraagt nu nog maar 2 punten Dus ook onze aloude withemdenclub komt er uitstekend voor te staan, slechts 2 punten achterstand en dan te weten, dat de leiders 9 December op bezoek komen. Als de whites weten te winnen Al met al een geslaagde voetbaldag, voor Helder zoowel als H.R.C. Volewijckers 7 5 1 1 22—13 11 Alkm. Boys 8 4 3 1 23—11 11 Helder 7 4 1 2 23—16 9 Hollandia 8 4 1 p, 20—17 9 HRC 8 2 3 3 16—16 7 Assendelft 8 2 3 3 19—22 7 KW 7 2 2 3 11—16 6 Meteoor 7 1 2 4 14—25 4 Zaandijk 8 1 2 5 16—19 4 Vierde klasse A. Succes zal wel een hekel aan Schagen heb ben, aan het voetbalveld daar ter plaatse ten minste. Zelden of nooit dat de Successers daar succes hebben. Je hebt van die plekjes ln de wereld, waar het noodlot je constant achtervolgt. Met 32 won Schagen, ten tee- ken, dat deze ploeg zich danig aan het her stellen is. Jammer voor de blauw-zwarten, want hun strijd wordt nu langzamerhand hopeloos. Alkmaar won slechts met 21 van Vrone. Temeer daar Texel de eerste nederlaag in dit seizoen leed. Andijk blijkt op de eigen grasmat lang niet voor de poes te zijn, ge tuige de 32 overwinning op de leidende eilanders. Een leelijke streep door Texels gun stige rekening, maar nog altijd staan de papieren van Dapper c.s. zeer gunstig. Het was trouwens in deze klasse een ware sof- dag voor de leidende ploegen. Immers B.K.C. haalde een zeer stout stukje uit en sloeg Nieuwe Niedorp met de odd-goal (34). Een fraaie prestatie, die in overeenstemming is met onze meening, dat de B reezanders wel eenige plaatsen op de graadmeter zal rijzen. Hier is de stand thans Texel 8 5 2 1 26—10 12 Alkmaar 8 4 2 2 15—15 10 N.-Niedorp 7 4 1 2 16—10 9 Schagen 8 3 2 3 19—19 8 Andijk 8 4 0 4 22—23 8 Succes 7 3 1 3 22—13 7 D.T.S. 8 3 1 4 18—25 7 B.K.C. 6 3 0 3 10—13 6 Vrone 8 0 1 7 11—33 1 Res. tweede klasse A. Het ziet.er steeds meer naar uit, dat Den Helder in deze afdeeling een kampioen zal krijgen. Het is het kranige reserve-elftal der roodjakken-club, dat zich dermate weert, dat met een kampioenschap ernstig rekening dient gehouden te worden. En stel je eens voorDen Helder een reserve-eerste klasser rijk! Haast te mooi om waar te zijn. Maarzoo ver is 't nog lang niet! W.F.C. II, de groote mede-gegadigde, sneuvelde met 3i 0p Tuindorp en werd dus voorloopig buiten gevecht gesteld. Een prachtig resultaat voor de roode reserves. Nu gaan jullie be hoorlijk op kop, zorgt, dat je er blijft. V.V.A. II—M.M.S. II 3—2. Ajax III—'T.O.G. II 3—3. K.F.C. IIAlc. Victrix II 20. V.S.V. IIWest-Frisia II 3—2. lies. derde klasse A. Het was een alleszins eervolle nederlaag, die de wit-zwarte reserves in Zaandam tegen Z.V.V. II leden. Met 3—2 werd verloren, kleine cijfers dusmaar de punten zijn weg! Toch kunnen d» withemden dit jaar voor een behoorlijke pcoitie op de ranglijst zorgdragen. Alc. Victrix IIIW.F.C. III 12. Q.S.C. II—Z.F.C. ni 1—8. Assendelft II—Kennemers II 1—7. Eerste kl sse D. We lieten Zaterdag al doorschemeren, dat H.R.C. III op moest passen voor Schoorl, dat een week tevoren tegen de Boys zoo teleur gesteld had. Die waarschuwing hebben de reds zich echter niet aangetrokken of mis schien ligt de nederlaag ook wel buiten hun schuld. Een feit is 't, dat Schoorl won en wel met 2—1, zoodat de spanning weer met eenige vamen is toegenomen en er nog steeds niet valt te zeggen, wie het kampioenschap zal inpalmen. De eerste klas D Noord-Hol land is in jaren niet zoo interessant ge weest! Welk een teleurstelling bereidden de Boys zichzelf en hun aanhang. Een 6—2 nederlaag tegen Succes 2, wel foei! Inmiddels oen eeresaluut voor de Wieringers, die het er stukken beter afbrachten dan hun gw»tere broertjes. Volkomen normaal bteef Wienn- gerwaard de meerdere van M.L.D. 3—1 was hier de uitslag; de luchtvaarders zullen nu danig moeten oppassen, anders is de onder ste plaat definitief voor hen. Komaan, lui. Twec 'e klasse F. Racing 4 verslond het vijfde met huid en haar 14-2), maar Atlas gaf geen krimp en leed «en eervol^ 3-2 e g g iéts6 oSer de vewachtingen bleef en met Schagen II gelijk speelde (2—2). Eerste klasse D. HRC 3—Schoorl 1 1-2; Succes J-Heid. Boijs 1 6-2; W. Waard 1-M1D 1 Tweede klasse F. .MHRo k 14—2; Oudesluis 1—Atlas i T,S 5 3- -2; Helder 4- Schagen 2 2—2. 3e klasse E. JVC 2—Kolhorn 1 1—0, Succes o 1—1. 4e klasse G. Petten 2Succes 4 BKC 3—Schagen 3. 3—1. 4e klasse H. Cocksdorp 1Oudeschild 2 33; Texel 3 Atlas 2 30; Tex. Boijs 1—Atlas 3 8—1. 4e klasse L. Callantsoog 2-HRC i_7; Watervogels 3- 4 W.waard 2—Held. Boys 3 4—4. Adspiranten R. Helder B-Helder C 1—1; Schagen a- Succes a 3—1; Schagen b—Succes b 0—7. Adspiranten S. Een niet op volle kracht spelend Helder geeft de Krommenieërs geen schijn van kans. Na de rust spelen de withemden met hun tegenstanders. K.V.V. valt bitter tegen. Helder had lang niet alle krachten noodig om zich van de twee kostbare puntjes te ver zekeren. Neen, daarvoor hebben de withem den dit seizoen al eens harder moeten vech ten! Vanaf den eersten trap tot den laatste is Helder superieur geweest en de over winning neeft Jan ock geen oogenblik gevaar geloop^n. Het is niet zoozeer aan het eigen verdienstelijke spel te danken, dat Helder zoo'n royale zege behaalde, veel meer was het de zwakte van het volledig opgekomen KW, dat de Bolweg-club in staat stelde 7 gaten in het net van S. de Boer te schieten, waarvan er echter twee door scheidsrechter v. d. Hoven niet als zoodanig erkend werden. KW is geen schim meer van jaren her, de oude geroutineer de krachten zijn zoo langzamerhand verdwe nen, mannen als v. Sloot en keeper de Boer zie je nog wel meespelen, maar veel van hun beteekenis hebben zij reeds verloren. De kee per maakte niet meer dien tijgerachtigen in druk en van zijn brillante dingen zagen we er nu geen een meer. En zoo was het nu met de heele ploeg, die Vonk, die het vurige enthou siasme er in moet brengen scheen gebluscht, een KW oogenschijnlijk ongetraind en zonder spirit verloor kans- en roemloos op het Hel- der-terrein. Een elftai speelt, zooals de tegenpartij het laat spelen, zegt een bekend voetbal-axioma en daaruit volgt, dat Helder nu ook niet zoo buitengewoon speelde. Het ging te gemak kelijk e» waar de spelers zich niet hijzonder behoeven in te spannen, daar is het gauw een lustelooze vertooning. Voor de thee mag de wedstrijd dan ook geen andere benaming heb ben, doch gelukkig hadden de withemden in de pauze het consigne gekregen: spel geven. Die rust was ingegaan met een geflatteer- den 30 voorsprong, zoodat daarna de ploeg haar volle aandacht dan ook aon schenken aan de verzorging van haar spel. Daarin is de thuisclub volkomen geslaagd en ofschoon het echte competitievuur er uitbleef was het in deze periode een aantrekkelijke partij voet bal, die H. de Boer c.s. weggaven. Met afge meten passes ging de bal van achteren naar voor, bij sommige aanvallen kwam er zelfs geen tegenstander aan den bal. Dat spel was mooi om te zien, maar het had toch een ge brek: het v.as niet productief! Met een der gelijk over icht had de thuisclub een zege moeten behalen, die in de dubbele cijfers liep. Nu scoorden de witte aanvallers er maar 4, maar, we zeiden he,t reeds, boven, de referee annuleerde er twee van. Eén wedstrijd-résumé zullen we ditmaal niet geven, de wedstrijd was er te eentonig en te weinig sensationeel voor. Genoeg zij 't dat de zege royaal verdiend is. Helder ver- scheenin deze opstelling: Muller Schotting H. de Boer L. Trap Kluft B. de Boer Spigt Bak Burger Smit Godschalk Het is moeilijk een oordeel te vellen over deze opstelling, daarvoor zouden we die eerst tegen een sterkere tegenstander aan het werk moeten zien: De keeper is absoluut betrouw baar, Schotting speelde een van zijn beste partijen, terwijl captain de Boer na een twij felend begin tenslotte top-hoogte bereikte. Toch is het een groot vraagteeken, wat deze achterhoede tegen een voorhoede als die van de Volewijckers zal doen. Nu Evers voorloo pig nog absent is, baart de backlinie o.i. ern stige zorg. De halfbacklinie is het sterkste deel van de ploeg, een linie, zooals elk elftal, die zich maar zou wenschen. Ook de voorhoede levert aardig werk, de vleugelspelers hebben dezen middag hun mid- voor veel fraaie kansen geboden, die deze ge deeltelijk heeft weten te benutten. Godschalk gaf steeds het goede voorbeeld (voor de rust!) toen hij zelf fraaie scoorkans hebbende den bal afgaf aan zijn nog beter opgestelden mid- voor. Zoo hoort 't, en het is jammer, dat Bur ger, die toch overigens veel goeds doet, het vertikt om den hal eerder af te geven. Wij herhalen het de dubbele cijfers hadden be reikt geworden en het is alleen Burger's schuld, dat het niet zoover gekomen is. Dit als ernstige aanmerking op zijn spel, zijn 4 fraaie doelpunten konden ons die terechtwij zing niet doen weerhouden. Een speler, die terdege de aandacht op zich vestigt is Smit. We hebben hem al eerder in onze verslagen genoemd, en ook nu verdient hij een speciale vermelding. Het is het type speler, dat in het tegenwoordige spelsysteem hoe langer hoe meer opgeld doet: lang, forsch en sloom. Vroe ger een onopvallende speler, thans een der meest verdienstelijke krachten in het Helder- team! Referee v. d. Hoven had KW niet op zn hand de heeren waren het wel eens niet met hem'eens en het dient gezegd, dikwijls niet ten onrechte. Nochtans heeft de heer v. d. Hoven den wedstrijd tot een goed einde ge bracht. Het terrein /an ,,De Meteoor"gelegen in het Tuindorp Oostzaan en ruim 3 kwartier gaans van het Centraal Station, zag er vrij behoorlijk uit, hoewel het voor de doelen wat "hRc" m^ste' og steeds Beijer, terwijl ook Pol ontbrak, waardoor de opstelling aldus was: van Es Siersma Scholten Post Stolk van Striet Steffens Roomeijer Zymni Hoogendijk Dissel HRC nam aanstonds het spel m handen; zii was absoluut heer en meester; speelde jffht niet te wild en het verwonderde dan'ook niemand dat de bezoekers spoedig de lijding hadden. Toen na 5 minuten spelen Dis seluit een u-ner den bal accuraat voor doel bracht de een strubbeling, waarbij o^ids,-echter Prins constateerde een over- t reding Dus penalty; Zymni zet zich achter den bal doch schiet hoog over. Niet lang daarna iep Dissel goed door op een pass van S en schoot onhoudbaar in waardoor HRC de leiding had. Onmiddellijk h.erop pas seert de H.-middenvoor schitterend de gehee- le A'damsche verdediging, doch zijn schot werd op hoekschop gekeerd. Steeds bleef HRC sterk in de meerderheid, Meteoor kreeg let terlijk geen voet aan den grond en na 12 min. spelen was de voorsprong op 20. De buiten- spelval, handig door De Meteoor opgezet, be wees goede diensten en ettelijke aanvallen strandden hierop. De Meteoor kreeg na 17 minuten spelen de eerste redelijke kans via hun linksbuiten, doch zijn voorzet werd royaal gemist, vriend en vijand maaide over den bal heen, die daarna out rolde. Een vrije schop op het Racing-doel en evenmin een corner, vermochten iets uit te werken. Het was een van die sporadische momenten, dat ook de Meteoor-voorhoede zich liet gelden. De HRC- voorhoede was op dreef, maar, jammer ge noeg, niet voldoende schotvaardig. Heel wat ballen belandden naast of over het doel. Dis sel slaagde er tenslotte in met een o.i. houd baar schot den stand op 30 te brengen. Het spel was toen 27 min. oud. Drie minuten voor het einde kreeg de thuisclub de kans van den dag, maar de Racing-keeper wist het oerhar- de schot, van dichtbij gelost, toch nog te stoppen, zij het ten koste van een corner. Met 30 voor HRC was het rusten. Toen hervat werd, bleek aldra dat de thuis club zich allerminst geslagen voelde. Het is een periode geweest, waarin HRC zich groo- tendeels in een verdedigende positie geplaatst zag. De Meteoor bracht door haar razend snel tempo "JRC uit haar spel, bracht de spe lers van de kook en in de achterhoede werd als gevolg daarvan soms leelijk geknoeid. Al leen de keeper behield zijn kalmte; wij zijn er van overtuigd, dat met een minder zeke ren doelman de thuisclub minstens tweemaal gescoord zou hebben, zonder dat den doelman een verwijt zou hebben getroffen. Nu echter wist De Meteoor haar meerderheid niet in doelpunten uit te drukken, hoewel vooral de middenvoor hiertoe zijn best deed. HRC kon slechts zelden los komen; zoo goed als het spel voor rust was, zoo teleurstellend was het thans. Zeker enkelen trachtten door hun entrain het overwicht te breken en natuurlijk gelukte dat wel eens. En dan bleek tevens dat het roode aanvalsspel minstens zoo gevaarlijk war Maar het schot, soms in vrije positie, was gewoonweg slecht. Tegen het einde zagen wij tenslotte weer een verdeeld sp- en uit een der eerste ;oede aanvallen slaagde Steffens er in den s .and op 40 te brengen, na 37 mi nuten spelen. Drie minuten daarna onstond het tegenpunt en met een 41 zege voor HRC floot de heer Prins, die magnifiek leidde, het einde. HRC heeft laten zien tot een behoorlijk spel in staat te zijn, maar een wedstrijd duurt 90 minuten en géén 45! We begrijpen elkaar, nietwaar De Meteoor, hoewel technisch de mindere, een groote pluim vo:r haar kranig volhouden. ATLASNIEUWS. Zondag speelde Atlas 1 tegen Dosko uit Oudesluis, uitslag 41 in 't voordeel van Atlas. De wedstrijd zelf was, wat spel betreft, niet erg best. Dit kwam denkelijk, doordat het weer niet meewerkte en de spelers nogal last van de kou schenen te hebben en maar niet los konden komen. Dat moet veranderen jongens. Atlas 2 moest het loodje leggen tegen Texel 3, dat valt ons van de Atlanters tegen. Dat moet gauw veranderen. Atlas 3 ging er liefst met 80 onder, daar zorgden de Texelsche Boys voor. Wij denken, dat Klaas z'n doel maar dicht moet gaaji spijkeren. Maar de volgende keer beter hoor, jongens. J. V. C. NIEUWS. Zondag ontving JVC 1 bezoek van Kolhorn 1. Deze wedstrijd was reeds eerder gespeeld en door JVC gewonnen, maar Kolhorn had weten te bewerken, dat deze wedstrijd voor den Bond niet telde, omdat JVC te goeder trouw geen scheidsrechterformuliertje had doen invullen. Kolhorn zag hierin een kans om den uitslag te doen veranderen. Dit is hur. echter niet mogen gelukken. Ook ditmaal kwam JVC zegeviere-.d uit het strijdperk. Met 10 wisten ze Kolhorn er onder te houden. Over den wedstrijd zelf zullen we maar niet te veej schrijven. Van beide zijden werd veel te forsch gespeeld, zoodat de scheidsrechter genood zaakt was, verschillende waarschuwingen uit te deelen. De JVC-adspiranten gingen op den goeden weg voort en klopten HRC d in Den Helder met 20. Waar moet dat heen, jongens? Niet te veel praatjes krijgen, hoor. Texel heeft Zondag te Andijk de eerste ne derlaag in dit seizoen moeten boeken. Het bleek, dat Andijk op eigen veld zoo sterk was, dat de uitslag vrijwel de juiste spelverhou- ding weergeeft. Óver de match het volgende. Het veld was zwaar bespeelbaar, waarmee de thuisclub blijkbaar minder moeilijkheden had, dan de in dit opzicht verwende bezoe kers. Bij den aanvang ging het spel vrijwel gelijk op, de aanvallen van Andijk waren iets talrijker. Na ongeveer 20 min. kwam de eer ste goal, uit een voorzet van den linl.~oulten; de bal ging in het doel, voordat een Texel- speler hem kon aanraken. Nog geen minuut later was door een mooi doelpunt van Zuide- ma de stand 1 -1. Heel kort daarna nam An dijk bij een mooie doorbraak weder de leiding (21). Witvliet zorgde echter spoedig voor den gelijkmaker, de rust kwam met 22. In de tweede helft bleven punten lang uit. Texel was nu wel het meest in den aanval, doch maakte nu veel op en neergaand spel, ongeveer een kwartier voor het einde maakte Andijk nog een doelpunt; niet zoo mooi als de eerste goal der thuisclub, doch de scheids rechter kende toe (32). Hiermede kwam het einde. Texel 2 won, hoewel de gasten in het veld beter spel gaven, met 32 van Helder 5. Atlas 2 verloor eveneens op Texel van Texel 3 met 30. Atlas verloor van de Tex. Boys op 't terrein Hollewalsweg met 81. Wieringen. SUCCES-NIEUWS. Zondag j.1. speelde Succes 2 thuis en kreeg bezoek van H. Boys I uit den Helder. Al waren de algemeene verwachtingen, dat Held. Boys wel zou zegevieren, is dat toch niet in wer kelijkheid opgegaan. Succes heeft van het be gin tot einde gewerkt, waartegen Held.-Boys niet bleek opgewassen. Hun spel was veel te peuterig, te spoedig wist S. 10 te maken, spoedig gevolgd door een tweede goal. De rust ging in met 41 voor S. Het wilde in de H.-gelederen niet erg vlotten. Jammer ge noeg kwam dit na rust ook wel tot uiting waardoor de scheidsrechter genoodzaakt was 2 spelers van H. en 1 van S. van het veld te zenden. Het einde kwam met een 62 overwinning voor Succes. De scheidsrechter bleek niet bij machte een dergelijken wedstrijd te leiden. Succes 3 speelde thuis gelijk tegen HRC 6 11; de verdere uitslagen zijn: Schagen ISucces I 32 Schagen ASucces A 31 Schagen BSucces B 70 WIERINGERWAARD 1—M.L.D. 1 3—1. Ook het le elftal der roodbroeken heeft tegen de luchtvaartmenschen 2 winstpunten in de wacht weten te sleepen. En hoewél M.L.D. de onderste plaats bezet, hebben we met veel bewondering hun strijdlust en spel gevolgd, waarvoor we van deze plaats ons compliment willen maken. Het spel der rood broeken was voor de rust productiever, wat uit de score kan worden opgemaakt daar W.w. na een kwartier spelen al een voor sprong had van 30. We overdrijven niet als we hier spreken, dat bovendien wel 3 doel punten op zeer jammerlijke wijze door W.w. werden gemist. Over den strijd in 't kort het volgende. Na 4 min .spelen maakt M.L.D. hands in het beruchte gebied; de penalty wordt onhoud baar ingezet, 10. En na 9 min. krijgt de midvoor den bal goed toegespeeld en onhoud baar wordt het tweede punt gescoord, 20. M.L.D. onderneemt eenige goede aanvallen, maar deze stranden op de achterhoede der roodbroeken. Na 18 min. krijgt de rechts binnen den bal toegespeeld, deze geeft meteen door, en goed door ook, naar den midvoor, welke met een zeer mooi schot de score tot 30 verhoogt. M.L.D. is in 't geheel niet ont moedigd en begint steeds beter partij te geven; we zien een tijdje een zeer mooi, vlug spel. Bij een aanval van de gasten, waarin de W.w.-achterhoede eens te kort schiet, maakt M.L.D. dankbaar gebruik orn onhoud baar te doelpunten. Hierna volgt de rust. Na de thee zien we van W.w. lang niet het spel als voor de rust, en we zijn dan ook nog steeds niet zeker, dat W.w de winstpunten zal behouden. De aanvallen van M.L.D. wor den steeds krachtiger en als de beide backs met keeper Rezelman niet zoo goed waren geweest, dan had M.L.D. zeer zeker de zege behaald. Wat we hier wel willen noemen is, dat bij de luchtvaartmenschen het spel te kort werd gehouden en met steeds te lang weifelen gingen de kansen verloren. Met den stand 31 komt het einde. We kunnen hier nog aan toevoegen, dat M.L.D. 1 zich hier als een echte sportieve ploeg heeft doen kennen. Wieringerwaard-nieuws. Onze reserves kwamen dezen Zondag uit tegen Heldersche Boys 3 en de strijd tusschen deze partijen was ten zeerste het aankijken waard. Nadat het spel ongeveer 5 min. oud was, hadden de Boys al een voorsprong van 02 en na ongeveer een kwartier spelen was de stand opgevoerd tot 03. Doch nu begon het met de roodbroekjes ook beter van stapel te loopen en met de rust was de stand 23 in het voordeel der Held. Boys 3. Na de rust heeft het aan spanning niet ontbroken. W.w. 2 bracht den stand op ge- lijken voet en men was daar nog niet mee tevreden, want ze behaalden zelfs een kleine voorsprong ongeveer 10 min. voor het einde, 43. Er was ongeveer nog 2 min. te spelen en de Boys hielden schitterend stand, en zelfs hij een aanval op de W.w.-veste volgt een ver schot, waarmede de keeper werd verrast en de stand was gelijk, 44. Het was een zeer mooi partijtje, waarin de Heldersche Boys 3 voor den onzen een zeer prettige en faire tegenstander was. Anna Paulowna. Het was een goede dag voor B.K.C., Zon dag j.1. B.K.C. 1 sloeg Nieuwe Niedorp met 32, terwijl BKC 3 met 31-van Schagen 3 won. In den wedstrijd van B.K.C. tegen Nieuwe Niedorp was van krachtsverschil geen sprake. Onder groote spanning verliepen de aanvallen in interessante afwisseling. B.K.C. won ten slotte, dank zij het onsje geluk, dat bij ge lijkheid van kracht, den doorslag kan geven. De eerste helft werd door een N.N.-goal in geluid; Fons verschalkte Prins van dichtbij. Het heeft een tijd geduurd voordat de Schipper met een keihard schot gelijk wist te maken (11). Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft liet de N.N.-keeper een heel ver schot van Tauber pardoes door zijn handen gaan, waardoor B.K.C. goedkoop aan de leiding kwam. Een echte Fons-goal in een schermutse ling zag de N.N.-er zijn kans maakte de Stand gelijk. Het karakter van den strijd bracht mee, dat de winstvraag nog steeds geheel open was. Hoewel Van Wees kans op kans kreeg om een flink schot van den vleugel te geven, kon hij hoegenaamd niets nuttigs doen. Vijf minuten voor het einde kreeg Tauber die weer eens meespeelde een corner te nemen. Een 100 procent corner werd het; 18 spelers sprongen op, Post ving hem op het hoofd op, de Schipper nam hem over en tikte het leder onberispelijk onder de lat (32). Het was de genadeslag voor Nieuwe Nie dorp en de overwinning voor B.K.C, In den stand kwam geen verandering meer. Scheidsrechter Meyer leidde niet feilloos. De wedstrijd had een zeer prettig verloop. CALLANTSOOG-NIEUWS. Zondag j.1. ontving C. 2 bezoek van HRC 7. De C.-aanvoerder wint den toss en verkiest tegen wind te spelen. Dat deze Keus niet de goede was,, zou wel in de tweede helft blijken. Voor rust is H. steeds in den aanval. Slechts sporadisch Komt C. over de helft. Dank zij het goed werk van den kleinen C.-keeper brak de rust aan met een 20 voorsprong voor H. Na rust wreekt zich de verkeerde doelkeus. In plaats van stevig te kunnen aanvallen, be gint de vermoeidheid een woordje mee te spreken. Zienderoogen wordt H. sterker en wordt de stand opgevoerd tot 6—0. Dan pas weet C. de eer te redden (16). H. scoort nog éénmaal en behaalt dus een verdiende 71 Overwinning. Volgende week gaat C. 1 naar Succes 4 en C. 2 naar JVC 3. Voor beide elftallen een moeilijke taak. Breezand. A.D.O. I—C.J.M.V. ADO pakte in den wedstrijd tegen CJMV van Enkhuizen dadelijk goed aan, was voor de rust overwegend sterker en had met de rust door een goed en productief c .nbinatie- spel reeds een 50 voorsprong. Elven voor de rust kreeg CJMV een goede kans om een tegenpunt te maken, toen een strafschop werd toegekend. Deze werd echter op uitne mende wijze door den ADO-keeper gehouden. Na de rust zette CJMV er alles op om de eer te redden en na ongeveer twintig minuten kwam het le tegenpunt. Kort daarop scoorde ADO een zesde doelpunt. De invallende duis ternis kwar het spel niet ten goede. CJMV zag kans nog twee doelpunten te maken, waarvan het laatste uit een mooien kopbal van den middenvoor ontstond. Eindstand dus 63. R.K. VOETBAL. Terwijl het eerste elftal in Den Helder speelde, hield het tweede elftal van RCH een wedstrijd op het eigen veld tegen de adspiran ten. Wel was het tweede, zooals het ook hoort, meestentijds sterker, maar toch kreeg het een kleine nederlaag van de jongeren te slikken. Uit een an de vele doorbraken der adspiranten k\.am na de rust een doelpunt. Grootmoedig had het tweede voor de rust geen gebruik gemaakt van een strafschop en tot een gewoon doelpunt kwam het niet, zoo dat de adspiranten met 10 wonnen. Anna Paulowna. N-A.S.B.-V OETB AL. Het eerste elftal van de R.R. speelde voor de competitie van den Arbeiders Sportbond een wedstrijd .egen het tweede. Al ging het spel in de eerste helft, toen het tweede eltfal den wind mee had, tamelijk gelijk op, het eerste was productiever en had met de rast reeds een 30 voorsprong. Na de rust waren de aanvallen op het doel van het tweede zeer talrijk. De achterhoede hield wel lang stand maar de voortdurende druk, die het eerste uitoefende had tot gevolg, dat een der backs DOOS30en60ct. BU APOTH.en DROGISTEN van het tweede den bal in eigen doei trapte. Een volgend doelpunt ontstond, toen de kee per wat ongelukkig intrapte en de bal al ach ter zich zag liggen, voor hg weer op zijn plaats was. Nog eenmaal werd nij gepasseerd en zoo kwam het einde met een 60 overwin ning van het eerste elftal. D.O.K. Zondag j.1. hield de wielrenvereeniging D.O.K. een sprintwedstrijd over 300 meter op het bekende traject onder de Donkere Duinen. Er werd deelgenomen door de A- en de B-kl. Na loting kwamen de volgende renners van de A-klasse tegen elkaar uit: BraakBakker, KossenHollander, De BoerW. Zoons. In de eerste serie werden Braak, Kossen en Zoons winnaar. In de demi-finale, waarbij Hollander een herkansingsrit werd toege wezen, werden Braak en Hollander winnaar, waarbij vooral de strijd tusschen Hollander en Zoons vinnig was en hierbij Hollander met een miniem verschil wist te winnen. De finale werd gewonnen door Braak voor Hollander. Ook deze spint was spannend. Om de 3e en 4e plaats werd gestreden tus schen Kossen en W. Zoons; hierbij werd Kossen één. Van de B-klasse reden na loting tegen elkaarZeegersBromlewe, HuurmanDie naar, SchoonakkerZwaneveld, v. RietF. Zoons. De eerste serie werd gewonnen door Zee gers, Dienaar, Zwaneveld en v. Riet. In de demi-finale, waarbij Schoonakker een her kansingsrit werd toegewezen tegen Ran, wer den Dienaar, Zwaneveld en Ran winnaar. De finale werd gewonnen door Dienaar voor Zwaneveld. Om de 3e en 4e plaats kwamen Ran en v. Riet tegen elkaar uit, waarbij Ran één werd. COMPETITIESTAND VAN DEN T. K. B. 25 November. Den Burg: Verdo Nigro 2OKC 06. De Cocksdorp: SVCELTO 2 60. Den Helder: KVT—DTS 2—0. Programma 2 December. Den Helder: ELTO 2—OKC, 9.30 uur. Den Burg: Verdro Nigro 2SVC, 11.30 uur. Den Hoorn: De ZwaluwKVT. DE REIS VAN DE K XVIII. Bij het departement van defensie is Zater dag bericht ontvangen, dat de K XVIH Za terdagochtend 9 uur (plaatselijke tijd) te Funchal is aangekomen. Den kapitein ter zee W. F. Coster, chef van den marine-staf in Ned.-Indië, is ver gunning verleend naar Nederland terug te keeren. Bij Kon. besluit van 22 November is aan den officier van den marine-stoomvaartdienst der 1ste klasse C. A. Vos, met ingang van 1 Januari 1935, eervol ontslag uit den zeedienst verleend. De hoof dof i. van adm. 2e kl. der zee macht P. H. Sluijter en B. van Erp Taalman Kip, wegens langdurig verblijf in Oost-Indië hier te lande teruggekeerd, zijn er beschik king gesteld. Luit. ter zee 2e kl. E. M. Hornsveld is van zijn plaatsing bij den zeedienst in Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. Het reeds eerder opgenomen bericht, dat de heer G. J. Jöbsis, off. van adm. van de Kon. Marine, naar Indië is vertrokken, blijkt on juist te zijn geweest. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast. Met 28 November: de luit. ter zee 3e kl. A. E. J. Modderman aan boord Hr. Ms. Van Speijk; de luit. ter zee 3e kl. L. E. van Laer, aan boord Hr. vis. Van Speijk; iet 3 Decem ber: de ;apitein der mariniers T. C. W. Mi- chaëlis bij de afd. mariniers tte Rotterdam; de 2e luit. der mariniers J. G. M. Nass aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord; met 6 December: de luit. ter zee le kl. P. J. M. Ciket, oelast met het bevel over Hr. Ms. Nautilus; met 2z December: de luit. ter zee der 2e kl. EB. Veenstra, ter beschikking ge steld; met 2 Januari 1935: de hoofdofficier van adm. der 2e kl. P. H. Sluyter bij het de partement van defensie; met 7 Januari 1935: de off. ;an den M.S.D. der le kl. J. A. de Veer en H. W. Poldermans, resp. aan boord van Hr. is. Friso en te Vlissingen; met 12 Januari 1935: de off. van den M.S.D. der 2e kl. D. P. de Boer, ter beschikking gesteld. Marn. 3e Kl. u. Boogaard aangewezen voor uitzending op 30 Jan. '34 naar Oost-Indië. Maj.-konst. J. E. Buenk en marn. le kl. M. J. Willems, aanwijzing uitzending op 30 Jan. '34 naar Oost-Indië ingetrokken. ALKMAAR, 26 Nov. Veemarkt. At gevoerd: 65 vette koeien 100250, handel redelijk; 2 graskalveren 243t 3 kalveren, vette 27.50--40 en per kg 4050 cent; 28 nuchtere kalveren (slacht) 414; 478 ve. varkens (zware) per kg 2832 cent, handel stug. AMST DAM, 26 Nov. Aardappe prijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: blauwen 3.503.7v, bonten 3.403.70 en eigenheimers 3.203.40; IJpolder Bevelanders 2.702.90; Drentsche eigenheimers 2.803.40 per hl. Aanvoer 147,200 kg. AMSTERDAM, 26 Nov. Veemarkt. Aangevoerd- 414 vette koeien, le kw. 58u7 cent, 2e kw. 4856 cent en 3e kw. 4047 cent per kg slachtgewicht; 53 melk en kalfkoeien, le kw. 150190; 135 vette kalveren, le kw. 4852 cent, 2e kw. 4046 cent en 3e kw. 2638 cent per kg levend gewicht; 44 nuchtere kalveren 3 6.50; 63 schapen en lammeren: schapen 14 17, lammer.n 712; 684 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg, 3739 cent per kg slachtgewicht, zware varkens 3637 en vette varkens 3536 cent per kg slachtgewicht; 24 paarden 601O0 Ter veemarkt waren heden 3 wagons g®« slachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 2b Nov. 1500 kg aardappelen: blauwe eigenheimers 2.102.50; 8500 kg roode kool 11.60; 18,000 kg gele j 1—1.50; 17,000 kg Deensche witte kool 05O—1.20; 15,000 kg uien: nep f 11.50, grove uien 2.302.40, gele uien 1.802, ielingen 1.20—1.50; 7000 kg peeen 7(1—80 cent, alles per 100 kg en 900 stuks bloemkool: reuze 3.50 en lichte 2 2.80 per 100 stuks. NOORDSCHAR ,/OUDE, 26 Nov 6900 kg uien: uien 1.802, drielingen 1.30, grove 2.30; 1800 kg roode kool door schot 1—1.10; 10,400 kg D. witte kool 0.70 1.30, alles er 100 kg. PURMEREND, 27 November. 925 kg boter: per kg 1.501.60; 738 koeien: 410 vette koeien 0.540.60, vlug; 253 gelde koeien 60135, stug; 40 melk koeien 110190, stug; 35 stieren 3046, matig; 9 paarden 60120, stug; 116 vette kalveren p. kg 0.300.50, stug; 223 nuch tere kalveren v. d. slacht 38, matig; v. d. fok 1020, matig; 285 vette varkens v. d. slacht p. kg 0.280.31, matig; 48 magera varkens 14-20, stug; 221 biggen 611, stug; 1100 schapen 620, stug; 33 bokken 310, matig; piepkuikens 0.42%0.50; 300 ganzen p. st. 2.252.90; 56 zwanen 3.50—3.75. Eierenveiling. Kipeieren 55.50; eendeieren 6.75, allea per 100 stuks. TEXEL, 16 Nov. Aangevoerd: 2 koeien f 140f 160; 9 scha pen f 10f 14; 9 biggen f 6f 9; 13 nuchte re kalveren f 4f 7; 70 kippen f 0.30 f 0.60. EIERENVEILING 26 NOV. '34. Aangevoerd: 24561 eieren. 58/62 kg p. 10C f 5.30—f 5.65; 62/66 kg p. 100 f 5.55—f 6.00; 50/56 kg p. 100 f 3.50—f 5.00; 44/50 kg p. 100 f 3.10—f 3.65. van Den Helder van 24 tot en met 26 November. GETROUWD: J. C. v. Barneveld en J. Rut- ten. BEVALLEN M. Koppenv. Scharenberg, z.; W. Kempde Jonge, z.; A. SteerVint- ges, z.; A. v. d. EistKiesling, z.; F. Beek Oosthof, d.; H. J. v. KuijkLebbe, d.; P. J. BlansjaarClowting, d.; J. A. Kwast— Buise, d.; C. M. RamlerSteeman, z. 24 Nov. Aangebracht door korders: Groote en middeltong p. Kg. 0.540.44 Kleine tongen 0.430.33 Slips 0.11—0.08 Schol I p. kist 4.40 Schol II 2.65—1.75 Schar 2.00 Door gar. alenvisschers: Levende garnalen per lit 1.500.50 Door aringvisschers 15 kisten haring p. kist 1.901.40 aangeboden. Gevraagd: DAGMEISJE, tusschen 16 17 jaar. Adres: SLUITER, Ooievaarstr. 85. Gevraagd een nette Dienstbode, voor dag en nacht., die zelfstandig kan werken, wasch buitenshuis Zich aan te melden na hall acht, Loodsgracht 22. Dag-Dienstbode gevraaagd, niet beneden 18 jaar. Aanmelden tusschen 5-6 uur, .Janzenstraat 2. Bekende Bischuitfabrieu zoekt voor direct bekwaam voor district Den Helder en omstreken, op provisie basis. Spoed aanbiedingen onder Nr. 613, Bureau van dit blad. Gevraagd net DAGMEISJE. Adres: Mevr. A.COLTOF, Kroonstraat. Na 4 uur aanmelden. Gevraagd, tegen 1 December, MEISJE, voor dag en nacht. Zelfstandig kunnende koken en werken. Aanmelden: Woensdag- en Vrijdagavond van 89 uur. Adres: Mevr. STEEDEN v. TIOUWENINGE.Soembastr. I. llliiliiiilfBllillllllliillllllillta Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum NL: vooruitbet: 15 ct. p. regel j 40 en 60 o. MELKZAAK Brieven onder No. 609, aan bet Bureau van dit Blad.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7