Buitenlandsch Overzicht. AND h Sally's avontuur. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Sterker dan sterk!!! vraagt het BLUE BAND-meisje. rv'1® No. 7524 EERSTE BLAD ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 62ste JAARGANG Verbod voor S S. en SA. om het Saargebied binnen te komen. Uit de Duitsche Arbeiderswereld Gemopper. Goering en Goebbels. De militaire diensttijd in Tsjechoslowakije. Het onderzoek naar den handel in wapenen. Nieuw bestrijdingsmiddel van maiaria. - Mg— COURANT öonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; Koegras, nna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnenland f 2.—, ecerl' °ost" en West-Indië per zeepost f 2,10. idem per mail en overigs aiK en f „.'20. Losse nos. 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. Weekabonnementen 12 ct. ondagsblad resp. f0.50, f 0.70, f 0.70, f 1.—Modeblad resp. f 1.20, fl.50, fl.50, f 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur: P. C. DE BOER Uitgave N.V. Drukkerij v/h. C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIE N: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, minimum 40 ct.; bij niet-contante betaling 15 ct. per regel, minimum 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder nummer: 10 ct per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct De behandeling van de Saarkwestie in Genève; het optimisme blijft aanhouden. Het Amerikaansche standpunt inzake de vlootbesprekingen te Londen. Het optimisme te Genève houdt aan. Het optimisme te Ge nève blijft aanhouden. Men hoopt op een be vredigende oplossing van het Saarvraagstuk, dat wil dus zeggen, een stem ming in Januari, die geen directe narigheid met zich zal brengen, hoe zij dan ook uitvalt. De kwestie heeft men heel grondig van haar gevaarlijke kanten ontdaan, zegt de „Nw. Rott. Crt.", naar aanleiding van het Geneefsche re sultaat. Het moet worden gezegd: Hiermede hebben de diplomaten nu toch eens een goed stuk werk verricht. Het is op het oogenblik niet duidelijk, op welk punt de Duitschers zich nog met rede lijkheid zouden kunnen beklagen, en zij schij nen dat ook niet meer te doen. Frankrijk werkt uit alle macht mee, om een beslissing ten gunste van Duitschland te vergemakkelijken. Heel belangrijk is vooral het besluit, dat Frankrijk nu ten opzichte van het handhaven van de orde in het Saargebied genomen heeft. Het is bereid, als partij bij het plebisciet, op gelijken voet met Duitschland, niet aan het handhaven van die orde deel te nemen, en vraagt buitenstaanders, die taak op zich te nemen. Het Fransche leger houdt op voor de Duitschers het zwaard van Damocles te zijn, dat boven het hoofd van het Duitsche streven ln het Saargebied is opgehangen. Engeland en Italië hebben zich al bereid verklaard, troepen ter beschikking te stellen, Duitschland zou daar ook reeds genoegen mede genomen heb ben. Voor de buitenstaanders, dia bij het plebis ciet betrokken zijn, moet dit een groote ge ruststelling zijn. Het blad besluit zijn beschouwing aldus: Duitschland en Frankrijk hebben beide in deze aangelegenheid veel gematigdheid en vre delievendheid getoond. Duitschland vooral. Wij gelooven niet dat zelfs een Stresemann zoover- gegaan zou zijn. Het verschil is slechts, dat men het van hem ook niet zou hebben ver langd! Het is dus op het oog alles koek en ei üj Genève en wij kunnen niet anders dan ons •daarover verheugen. Iedere overeenstemming tusschen de groote heeren, moet in dezen tijd van verdeeldheid worden toegejuicht. Laval heeft in een korte en jegens Duitsch land welwillende redevoering nog even zijn verklaring in de Fransche Kamer herhaald, dat Frankrijk er zich niet tegen verzetten zal, dat het Saargebied later naar Duitschland zou terugkeeren indien de Saarbevolking zich thans ten gunste van i -t behoud van den status quo zou uitspreken en later een terugkeer naar Duitschland zou verlangen. De houding van Duitschland zelf getuigt ook van groote soepelheid. Men is er natuur lijk wel zoo'n beetje van overtuigd, dat de zijn onze eigengebreide Schoolkousen, Sport kousen, TRUIEN, Vesten, Broeken enz., enz. Ie klasse reparatie-inr. voor alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken (ook de allerfijnste). JAAP SNOR, Zuidstr. 19. (Let op den gelen winkel). stemming een Duitsche meerderheid zal bren gen. Verrassingen zijn evenwel niet buitenge sloten en een handhaving van den tegenwoor- digen toestand is ook heel goed mogelijk. Duitschland zal zich daar bg neerleggen. De corr. van de „Nw. Rott. Crt." te Genève meldde n.1. Donderdagavond aan zijn blad; De Duitsche consul te Genève heeft van middag aan baron Aloisi, als voorzitter van de raadscommissie van drie voor het Saar vraagstuk het antwoord der Duitsche regee ring doen toekomen, inzake het gisteren door den Volkenbondsraad in beginsel aangenomen denkbeeld van Laval, dat de volkenbondsmacht in het Saargebied de volle verantwoordelijk heid voor de handhaving van de openbare orde voor, tijdens en na de volksstemming op zich zal nemen. De Duitsche regeering heeft aan Aloisi te kennen gegeven, dat zij weliswaar ae zending van een Volkenbondsmacht naar het Saargebied niet bepaald noodig acht doch dat zij zich niet ertegen zal verzetten, mits de Volkenbondsmacht uit neutrale troepen zal bestaan en van niet te grooten omvang zal zijn en slechts korten tijd in het Saargebied zal blijven. vaarden, als Japan en Engeland dat eveneens deden. Amerika en de vlootbespreking De Amerikaansche ver tegenwoordiger, te Ge nève, Norman Davis, heeft Donderdag zijn eerste openbare verkla ring afgelegd over het Amerikaansche standpunt, inzake de vlootbe sprekingen. Op last van Roosevelt, zei hij, heb ik een belangrijke algemeene vermindering voorge steld van de wapening ter zee, aldus uit te voeren, dat de verhouding der krachten er niet door veranderd en dat de veiligheid van de deelnemende naties, zooals die in deze ver dragen was vastgesteld er niet door belem merd wordt. B(j gebreke v3.11 overeenstemming over eenigqjiei vermindering, heb ik laten weten, zouden wij niettemin bereid zijn ons te hou den aan het verdrag van Washington en het verdrag van Londen te vernieuwen met slechts eenige ondergeschikte wijzigingen, welke door de omstandigheden geboden zijn en waarmee de andere betrokkenen van har te instemden. Norman Davis zei verder, dat de Ver. Sta ten gelooven, dat de houding in 1922 aange nomen de goede richting heeft aangewezen en dat een thans verlaten van de daarin beslo ten beginselen een toestand zou schepen van onveiligheid of internationaal wantrouwen met dientengevolge een kostbare wedstrijd in wapening zonder eenig waarachtig voordeel voor welk land ook. Uit Washington meldt Reuter, dat men daar deze verklaring van Davis beschouwt als een goedgekeurde uiteenzetting van de zienswijze der regeering. Dit zou dan de eer ste officieele uitlegging zijn van het doel, dat de Amerikaansche delegatie te Londen na streeft. Zoomin Roosevelt als Huil hebben ooit een verklaring op dit punt afgelegd, doch dat altijd aan Davis overgelaten. Hoewel vroeger nimmer officieel verklaard is, dat de Ver. Staten een algemeene, belang rijke verlaging hadden voorgesteld, heeft Swanson wel eens te verstaan gegeven, dat de Ver. Staten bereid waren een vermindering van twintig (20) percent of meer te aan- NORMAN H. DAVIS. Reuter meldt nog uit Washington: De Amerikaansche regeering zal, naar hier bekend wordt, de opzegging van het vloot- verdrag door Japan zoodanig interpreteeren, dat Japan de voorbereidende onderhandelin gen te Londen wenscht te beëindigen. Zij zal dan ook, na de opzegging, de Amerikaansche delegatie terugroepen. Een verordening van Hitier's Saargevolmachtigde. De Saargevolmachtigde van den rijkskan- seleir, Bürckel, heeft de volgende verorde ning uitgevaardigd: „Aan alle S.A. en S.S.- mannen in het Duitsche rijk! Communisten en emigranten trachten de openbare meening weer in te lichten over z.g. Duitsche putsch voornemens door er op te wijzen, dat „vrij groote af deelingen S.A. en S.S.-mannen nas-;, het Saargebed komen. Teneinde diit ten dentieuze bericht reeds van te voren in het licht te stellen wordt bevolen: Allen S.A. en S.S.-mannen is het ten streng ste verboden naar het- Saargebied te reizen, om welke reden dit ook moge geschieden, tenzij het stemgerechtigden betreft. Dezèn moeten zich uiteraard aan den voorgeschre ven termijn van binnen het Saargebied ko men houden. Wie ondanks deze instructie pogingen in het werk stelt naar het Saarge bied te reizen, zal onmiddellijk door de be trokken partijinstantie ter verantwoording worden geroepen". De appèls, welke de leider van het ar beidsfront Ley nu overal wil invoeren, hebben naar men uit kringen der arbeiders hoort het omgekeerde van het beoogde effect gehad. Zij vermeerderen niet de tucht, maar ma ken vele arbeiders eerst recht tot mop peraars. Gistermiddag is er in de A.E.G. In de Brunnenstrasse een vergadering op de binnenplaats geweest, waarin de arbeiders werden aangespoord toch vooral te berusten in een aftrek van 50 pfennig van het loon ten behoeve van een extra offer voor de winterhulp. Zij gingen naar de machines terug, maar hervatten het werk niet. Ten slotte heeft naar men hoort de directie toe gegeven, nadat zij een vergeefsch beroep op de politie had gedaan. Er zijn, naar men zal gehoord hebben, o psommige plaatsen ook moielijkheden gere zen met getrouwde ondersteunden, aange steld bij den bouw van autowegen. Zij heb ben gesehil gekregen over het deel van het loon, dat aan de vrouwen werd gezonden en dat volgens hun zeggen minder was dan in het plan-Goering was voorzien. Deze arbei ders zijn in het ongelijk gesteld. Men zal voortaan voorloopig alleen ongetrouwden aannemen. Als collectanten en als teeken van vriendschap. Vandaag (Zaterdag) is het in Duitschland de dag der nationale solidariteit. Dan zal alle hens aan dek zijn ter inzameling van geld en goed voor ae Winterhulp. Het rijksministerie van propaganda deelt nu mede, dat Goering en Goebels dien dag er gezamenlijk als collectanten op uit zullen trekken. Zij willen door deze gezamenlijke actie be wijzen, dat de geruchten, dat er diepgaande meeningsverschillen tusschen den Pruisischen minister-president en den Rijksminister voor propaganda zouden bestaan, onjuist zijn, doch dat integendeel de beide ministers de beste vrienden zijn. Dr. Schacht zal persoonlijk aan de collecte ter beurze deelnemen. Vele andere hooge ambtenaren van de mi nisteries en de regeeringsbureaux zullen per soonlijk aan de straatcollecte deelnemen, zoo als verleden jaar de hooge S. A. leiders per soonlijk op straat collecteerden. Onder hen bevonden zich verschillenden, die in den nacht van 30 Juni j.1. den dood vonden. Verlenging tot twee jaar. Tumult in het Huis van afgevaardigden. Reüter meldt uit Praag: Het Huis van afgevaardigden heeft Woens dag het wetsontwerp betreffende verlenging van den militairen diensttijd op 2 jaren aan genomen. Bij de debatten hierover is het tot ernstige tumulten gekomen. Toen de communistische afgevaardigde Dvorak verklaarde, dat de communisten in geval van oorlog tegen de militaire ondernemingen van Tsjechoslowakije zouden optreden, riep de afgevaardigde Ze- min „Dat is hoogverraad". De afgevaardigden van de meerderheid „schlugen alarm". Afgevaardigde Zemin dien de den afgevaardigde Dvorak eenige oorvij gen toe. Slechts met moeite konden zij door hun partijgencoten terugehouden worden. De president zag zich genoodzaakt verschillende communisten uit de zitting te verwijderen. Reuter meldt uit Washington: In de zitting van gisteren van de Senaats commissie tot ondenrzoek naar den handel in wapenen is het tot een scherp incident ge komen tusschen Dupont en senator Clark. De laatste verklaarde, dat de Ver. Staten alleen in den oorlog was betrokken, om het voor deel van de wapenhandelaars te verzekeren. Bij de verhooren bleek verder, dat Dupont Feuilleton. Uit het Amerikaansch. 60) Sally vergeleek de twee kaarten. Op beide was de „anonieme aanwijzing" met potlood geschreven, in druklettertjes schots en scheef dooreen; blijkbaar was deze manier van schrijven zoowel voor den berichtgever van de eene als voor dien van de andere kaart een tour de force geweest. „Een raad: vraag Miss Manwaring naar haar antecedenten èn naar haar doen en laten vannacht tusschen eenen en drieën." „Vraag Miss Manwaring wat ze vannacht na eenen uitgevoerd heeft doorzoek zoo mogelijk haar kamer." Zonder commentaar gaf Sally de kaarten terug. „Nou ziet u 't zelf, juffrouw," zeide de detective verontschuldigend, „wat kon ik, na dit, anders doen dan hierheen komen en u om uitleg vragen." „Maar ik heb niets uit te leggen de be schuldiging is bespottelijk... uit de lucht ge grepen." „Ja... of eigenlijk... dat hoop ik voor u. Maar ik moet u ondervragen, daar is niets aan te doen... dat was ook de opinie van de heeren van het comité... ik bedoel, niet de zaa c blauw-blauw laten, maar meteen aanpakken. Persoonlijk zou ik liever gewacht hebben, tot ik Mrs. Goswold gesproken had... „Dat zou vrij wat beter geweest zijn dat zult u naderhand ook merken. „Ja, best mogelijk, juffrouw, maar zooals de zaak nu staat: Mrs. Goswold weg nie mand, die weet, wanneer ze terugkomt waardoor alle verantwoordelijkheid op mijn schouders neerkomt en daarbij, haar toestem ming om naar eigen goeddunken te handelen, als op geen van de kaarten een bekentenis stond..." „Toch is het beter, als u wacht. En als u werkeloosheid niet goedvindt, waarom dan niet geprobeerd om Mrs. Goswold op te spo ren?" „Ja... daar zegt u al weer zoo wat! Dat was ook al bij mg opgekomen, maar toen dadelijk na de inspectie van den postzak, kreeg ik een wenk van wien zal ik niet zeggen dat ze misschien niet heusch ver dwenen was, dat ze zich maar achteraf hield, tot deze geschiedenis afgeloopen was, voor 't geval dat er zich onpleizierige dingen bij zouden voordoen, zooals dit, bijvoorbeeld." Sally haalde haar schouders maar eens op. „Onzin, natuurlijk," gaf ze ten antwoord, „maar goed, laat 't zijn, zooals 't Is... wat wilt u nu?" „Ik zou u graag 't een en ander willen vragen." „Dat is op 't oogenblik zonde van uw tijd en evëntueele moeite... ik geef u toch geen ant woord." „Dat is niet verstandig van u, juffrouw door wat meegaander te zijn zou u het voor ons en voor u zelf een boel gemakkelijker maken." „Hoor eens," antwoordde Sally. „Ik beloof u, dat ik in tegenwoordigheid van Mrs. Gos wold, elke vraag, die u noodig mocht vinden me te stellen, eerlijk en openhartig zal beant woorden. Wilt u iets weten, dan is het dus zaak om haar te vinden... voor dien tijd zeg ik niets, geen enkel woord." „Maar u wilt me zeker toch wel vertellen, hoe u uw betrekking als privé-secretaresse hier gekregen hebt?" Sally klemde haar lippen opeen en keerde zich van hem af. „Op die vraag kan Mrs. Shandish u ant woord geven, Mr. Mason," vond Mercedes Pride het noodig, om den detective te hulp te komen. „Zij heeft Miss...... Manwaring hier meer naartoe gebracht." „Ja dat is zóó," gaf Mrs. Shandish met een nonchalant schouderophalen toe, „maar dat staat niet gelijk met veel van iemand af weten." Met haar koude, blauwe oogen bekeek ze het meisje van het hoofd tot de voeten; maar ondanks haar onverschillig-doen was de uitdrukking van Sally's oogen toch blijkbaar een waarschuwing voor haar, want ze be dacht zich een paar oogenblikken, voordat ze, een toontje lager, voortging. „Verleden week, op denzelfden dag, dat we uit de stad zouden gaan, kwam ze bij me met een aanbevelings brief, die van Mrs. English Mrs. Corn- wallis English, de bekende hervormster op sociaal gebied, heette te zijn." „Heette te zijn?" herhaalde de detective vragend. „Och, dat is maar zoo bij wgze van zeggen ik heb geen enkele reden om te veronder stellen, dat het niet zoo was." „Heeft u dien brief bij de hand?" „Ik ben bang van niet," antwoordde Mrs. Shandish twijfelend. „Misschien ook wel maar zeker weet ik het niet. Met m'n brie ven en zoo ben ik nogal nonchalant." „Dus verder weet u niets van haar?" „Neen ze maakte een gunstigen indruk op me ze leek me beschaafd en intelli gent. Ik voelde wat voor het geval en daarom besloot ik haar mee hierheen te nemen ik wist dat Mrs. Goswold, m'n tante, zonder secretaresse zat ik heb haar alles, wat ik zelf wist, verteld, met gevolg, dat m'n tante haar als secretaresse geëngageerd heeft. Dat is alles verder gaat m'n verantwoordelijk heid niet." Sally haalde diep adem; dit was in elk ge val wat gewonnen. Mrs. Shandish had 't niet gewaagd, om een van haar vroegere beschul- digngen hier te herhalen; al was ze Sally dan in haar hart vijandig gezind, door de omstan digheden was ze wel gedwongen tot een neu trale houding voor verder gefantaseer over brieven met een valsche handteekening of den een of anderen man, Sally's mede plichtige, die haar den nacht van den diefstal in den tuin zou hebben staan opwachten, behoefde ze niet bang te zijn. Een paar oogenblikken lang bleef het be klemmend stil de kleine man in 't blauw stond blijkbaar in tweestrijd, wat te doen; van verlegenheid krabde hij zich in zijn steil, donker borstelhaar. „Een rare, ongeregelde boel", bromde hij, uit zijn humeur: Miss Pride, die zich hier blijkbaar het orakel achtte, deed haar mond open om wat te zeggen, maar een waarschuwende wenk van Lyttleton bracht haar van haar voor nemen af. Ze snoof een paar maal minach tend maar onthield zich van verdere inmen ging. „Excuses behoeft u niet te maken," nam Sally met zekere waardigheid het woord, „maar na dit zie ik geen enkele reden, waar om u nog langer hier zou blijven." Mr. Mason liet zich echter niet zoo gemak kelijk van de wijs brengen. „Dat is uw opinie!" zeide hij, terwijl hij haar recht aankeek. „Maar de moeilijkheid voor mij zit 'em hierin, dat een van de heeren, die bij het openmaken van den pastzak was, me gezegd heeft, dat hij u vannacht tusschen twee en drie uur in den tuin gezien heeft." „Mr. Lyttleton!" raadde Sally, terwijl ze in 1929 munitie aan Nederland verkocht had om te verschepen naar China. Verder werd medegedeeld, dat de Remington Arms Co. in 1933 en in 1934 voor 20 millioen munitie en voor 100.000 naar Paraguay heeft verkocht, terwijl de Winchester Arms voor 2Y2 millioen naar Bolivië leverde. Clark verklaarde, dat Simon en Chamber- lain, die eenigen tijd geleden het onderzoek van de Senaatscommissie gecritiseerd hadden, zelf groote aandeelhouders van de met Du pont samenwerkende Imperiaal Chimicaal In dustries waren. DE INTERNATIONALE TROEPENMACHT VOOR HET SAARGEBIED. De Nederlandsche regeering heeft nog geen uitnoodiging ontvangen. Naar aanleiding van het Reuterbericht aangaande eventueele deelneming van Ne derlandsche troepen voor een internationale gewapende macht voor het Saargebied, ver neemt de N. R. Ct., dat de Nederlandsche regeering een verzoek van dezen aard tot dus ver niet heeft ontvangen, zoodat elke mede- deeling over een door Nederland in te ne men standpunt voorbarig is. DE VOLKSSTEMMING IN HET SAARGEBIED. Nederlanders als voorzitters van stembureaux. Gevolg gevende aan het verzoek van den Volkenbond, heeft onze regeering thans een opgave ingezonden van de Nederlanders, die in aanmerking zouden kunnen komen voor de benoeming van voorzitter van een stem bureau bij de volksstemming in het Saarge bied op 13 Januari. Overeenkomstig het verzoek zijn 350 can- didaten opgegeven, bevens een reserve-aantal. De gelegenheid tot aanmelding voor deze functie is thans gesloten. Degenen, die zullen worden benoemd, zul len in de tweede helft van December recht streeks bericht ontvangen van de betrokken autoriteiten in het Saargebied. Een nieuw middel ter bestrijding van ma laria is in Italië ontdekt door den leider van het wetenschappelijk instiuut van onderzoek, prof. Pazzi, van de universiteit van Bologna. Het middel zal binnenkort op groote schaal in Italië in de praktijk worden toegepast. Het middel is het resultaat van jarenlange stu dies en experimenten en de werking er van is geverificeerd door strenge laboratorium-ana lyses aan de universiteiten van Bologna en Rome. Het middel is eerst beproefd op bevel van den leider de' regeering in den Agro Pon- tino. In verband met de uitstekende resulta ten, die hier werden behaald, heeft Mussolini thans bevel gegeven tot het uitwerken van een groot plan om het nieuwe bestrijdings middel in de practijk toe te passen. U stelt toch ook prijs op een merk dat volledige garantie geeft voor niet t# vergelijken kwaliteit en fijnste grondstoffen Vraag dart Blue Band, allee® Blue Band, uitverkoren door tienduizenden huisvrouwen, die zuinigheid combineeren met kwaliteit en smaak. VE R SC H GEKARND 66148-C het jongmensch bij de deur minachtend aan keek. „Ja, die!" gaf de detective toe. Mrs. Shandish maakte een beweging van drift, maar was toch verstandig genoeg, om haar mond te houden. „Misschien was het ridderlgker van me ge weest, om het niet te vertellen," zeide Lyttle, ton terwijl hij Sally kalm aankeek. „Maar alles bij elkaar zag er zoo eigenaardig, om niet te zeggen verdacht uit! Ik stond voor m'n raam en toen zag ik iemand in een lan gen donkeren mantel in den tuin. Natuurlijk trof me dat en daarbij deed die iemand zoo eigenaardig, dat ik, een, twee, drie, een jas aanschoot; ik moest er het mijne van heb ben. Ik was nog net op tijd achter de boschjes stond Miss Manwaring met een vreemden man die smeerde 'em, toen hij mg zag. Ik vroeg natuurlijk Miss Manwarnig om een uitleg. Miss Manw.ring was nog al driftig en toen kwam Mr. Frego er bij en die legde de situatie natuurlijk verkeerd uit. Ik kreeg ruzie met hem en toen ik hem eindelijk aan zijn verstand gebracht had, dat hij er vlak naast was, was Miss Manwaring verdwenen." Een verontwaardigd „O!" was het eenige, waarmee Sally aan haar minachting over den man, die over ridderlijkheid durfde spreken en die zoo weinig ridderlijk was, uiting gaf. „Ja, het spijt me, maar het moet gezegd," ging Littleton voldaan voort, „zulke dingen mag je niet achter houden. Het kan best zijn, dat het iets heel onschuldigs is, iets, dat met een paar woorden uitgelegd kan worden, maar dat moet Mis Manwaring dan doen en tot dusver heeft ze nog niet bepaald veel ge zegd." „In de tegenwoordigheid van Mrs. Gos wold," was het eenige, wat Sally op een vragenden blik van den kleinen man in het blauwe pak ten antwoord gaf. „Ja, juffrouw," gaf deze automatisch ten antwoord; toen, met de hardhekkigheid van iemand, wiens brein voor het verwerken van een idéé den tijd hebben moet: „Maar eerst even rondkijken, als u er niets op tegen hebt, juffrouw." „Rondkijken?" „Ja de kamer hier, juffrouw." Sally's oogen werden eens zoo groot. „Dat durft u voor te stellen, of het niets is mijn kamer in mijn tegenwoordigheid na ta zoeken?" „Ja ziet u, juffrouw..." „Ik verbied u absoluut -om zoo iets zonder toestemming van Mrs. Goswold te doen." „Zie je wel," mengde Miss Pride zich triomfantelijk in den strijd, „ze is bang waarom zou ze anders zooveel drukte ma ken." „Hou jij je er nu buiten, Mercedes," kon Mrs. Shandish niet nalaten, om de strijdlus tige oude-jongejuffrouw terecht te zetten. „Miss Manwaring heeft volkomen het recht om toestemming tot zoo iets te weigeren zelfs als ze onschuldig is." „U moet niet vergeten, juffrouw," trachtte Mason Sally te kalmeeren, „dat Mrs. Gos wold mij gemachtigd itrft om de nadra gen die ik noodig oordeelde, te doen." „Ik verbied u pertinent, om hier in de ka mer iets aan te raken." „Wel, het spijt me ik zou het ook liever niet doen maar ik zie het als mijn plicht." Sally begon te begrijpen, dat ze zich de 011-' gelooflijke, de schandelijke behandeling, dia de man tegenover haar zgn plicht noemde, zou moeten laten welgevallen. Een oogenblik kwam de gedachte bij haar op, om de kamer uit te vliegen, Frego te zoeken en hem om hulp te vragen. (Wordt •vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1