GEMENGD NIEUWS Zl z> üe fabricage van wn bepaald Legerberichten. Inbreker gepakt. Beleediging van Minster Colijn Brand in een Bioscoop. Amok van een politie-inspecteur VROUWENHANDELAARS. Vulkanische werking op Nieuw Zeeland. Wolkbreuken in Transvaal. Een afschuwelijke dood. Groote hotelbrand te Michigan. Slachtoffers van ondeugdelijke alcohol. Storm In den Atlantischen Oceaan. Vreeselijke vondst In houthakkerswoning:. Amerikaansch zendeling ontvoerd. Een visschersboot gekanteld. Drie grijsaards vermoord. Een misdadiger uit Duisch concentratiekamp ontvlucht. de markiezin-oplichtster HELDERSCHE COURANT VAN DQNPHRDAG 13 DECEMBER 1 934. van een vliegveld bij Porto Praia zal hunnen worden gestart maken het thans zeer waar- schtyniyk dat route 2 zal worden gevolgd. De meteorologische omstandigheden op zee niveau. welke op de routes, hetzn 1 of 2 ge middeld verwacht kunnen worden, zrjn vrij nauwkeurig bekend aar, de hand van de door schepen verrichte waarnemingen, dank zij de prijzenswaardige medewerking van de Ne- denandsche Zeevaart simls 80 jaren. Aan de hand van die waarnemingen zijn de gemid delde grenzen van de passaten en van den equatonalen lagen-dmkgordel maand voor maand voldoende bekend en vastgelegd in den atlas van den Atlantischen Oceaan, die op meer dan zeven millioen. voor 99 "j« Neder- iandsche waarnemingen berust. Voor Decemer i? de toestand zoo «lat route 2 geheel valt in het gebied van den Noord oostpassaat, normaliter dus in een gebied met „wind mede", helder weer zonder lage bewolking. Route 1 daarentegen snijdt het equatoriale lage druk gebied met weinig of geen luchtdruk-gradiënt, waar plaatselijk diente lage bewolking zich voordoet, gepaard met regenbuien en kans op onweer. Waarnemingen van den bovenwind over de oceanen alhoewel reeds omstreeks 1905 door meteorologen van velschillende nationaliteit bevorderd en daarna meer in het bijzonder slechts in 'zeei gering aantal beschikbaar, zeer zeker totaal onvoldoende om op grond van deze alleen, de gemiddelde beste routes aar, te geven. Echter, hoe goed deze seizoenroutes ook zouden worden uitgezocht aan de hand van een rijk materiaal op zeeniveau en in de bo venlucht, daaruit kan slechts worden ver kregen de beste gemiddelde toestand over jaren; maar de toestand op een bepaalden j dag kan daarvan afwijken. Zoo kan dan ook niet gegarandeerd worden, dat tijdens den oversteek op routé 2, welke geheel in de Noord-Oostpassaat streek valt, steeds wind mede zal worden ondervonden, want ook in de passaatstreken heeft de wind nu en dan eer, richting, welke van de overheerschende windrichting aanzienlijk verschilt. Het is dan ook hoogst gewenscht, dat het vliegtuig tij dens dén oversteek beschikt over z.g. syn optische waarnemingen van verschillende schepen, teneinde de route zoonoodig eenigs- zins te verleggen. Voor het verzamelen, even tueel in kaart brengen van die waarnemingen van schepen van verschillende nationaliteit, en het daarna doorgeven van de berichten aan de „Snip" is een regeling getroffen met het hierna nog te noemen s.s. „Stuyvesant", met Hr. Ms. Onderzeeboot K XVm, die daarvoor op een speciale plaats op de route 2 zal gaan postvatten, en met den Portugeeschen Me- teorologischen Dienst. Dit werd vergemakkelijkt door het voor bereidende werk der Internationale Meteoro logische Organisatie voor de uitwisseling van weerberichten tusschen schepen en land- stations, waarbij van de zijde van Radio Holland steeds alle medewerking wordt ont vangen. Maar een zeer bijzondere hulp in de mete orologische voorlichting tijdens het traject zal de „Snip" ontvangen van de zijde der Kon. Ned Stoomboot Maatschappij. Deze toch is onmiddellijk bereid gevonden om door haar s.s. „Stuyvesant", hetwelk ten tijde dat de oversteek zal worden gemaakt zich aldaar ongeveer in het midden van den Oceaan zal bevinden, hoogtewindwaarnemingen te doen verrichten. De instrumenten daartoe worden door het instituut in bruikleen gegeven, maar de waarnemingen zelve, naar de methode door Dr. Schoute ontwikkeld, zullen door de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij worden ver richt, die daartoe geruimen tijd een harer officieren in het gebruik met die instru menten heeft doen oefenen, welke oefening aan boord tot Madeira nog wordt voortgezet onder leiding van een wetenschappelijk mede- Werker van het Instituut. Mitsdien zal de ,,Snip" niet alleen over synoptische waarne mingen op zeeniveau beschikken, maar tevens Voorlichting krijgen op welke vlieghoogte de gunstigste wind waait. Samenvatende kan worden gezegd alle kansen zijn afgewogen, de noodige regelingen Zijn getroffen om de „Snip" alle mogelijke daadwerkelijke hulp en voorlichting op mete orologisch gebied te verschaffen; valt de keuze op route 2, dan zijn de gemiddelde weersomstandigheden zeer gunstig, terwijl, Indien eventueel route 1 zou worden gevolgd, ongunstig mogen worden genoemd; men heeft de normale weersomstandigheden zeker niet dan echter voor een gedeelte van het traject kans op buiig weer, maar men is er mede bekend, en kan zijn maatregelen dienaan gaande nemen. Zware stormen, als tropische cyclonen welke in een ander jaargetijde in dit zeegebied to ontwikkeling kunnen komen, zijn Voor de maand December daar totaal onbe kend. Binnenland De „Snip" vertrekt om 0.20 uur van Schiphol. Het vertrekuur van de „Snip" is thans vast gesteld op 0.20 uur precies in den nacht van Vrijdag op Zaterdag. Dit was tot nu toe niet gemeld. Het vertrek gezonden. door de K.R.O. uit- Het vertrek van „De Snip" zal morgen avond door den K.R.O worden uitgezonden. Te beginnen om half twaalf zal een oogge tuige verslag worden gegeven. Den dienstplichtige van de lichting 1934 bij het 21 R.I. J. C. Boomsluiter, alhier, is uitstel verleend van eerste oefening voor den tijd van 3 jaar. De levering van gerookt en pekelspek ten behoeve van de soldatenmenage in het garni zoen Den Heider, gedurende het tijdvak van 1 Januari 1935 t'm 30 Juni 1935 is toegewe zen aan N Wols alhier tegen den prijs van 0.48 per kg. De kap. J. D. W. Kalkman, van het 3e reg. veldartillerie wordt met ingang van 15 Dec b s overgeplaatst bij het reg. kustartillerie Btandplaats Den Helder. ?ea niilitairen, aan wie ter gelegenheid van cff1 en/of den Nieuwjaarsdag ver lof of bewegingsvrijheid wordt .erleend het welk zoui eindigen onderscheidenlijk op Woens dag ,.6 December 1934 en op Dinsdag 1 Ja nuari 1935, kan met uitbreiding zoo noodig van het ter zake bepaalde worden vergund Dondentoge27>nnPer rei8«e]e^nhenl op DE MOORD TE HOOFDDORP. 10 jaar gevangenisstraf geëisebt tegen verdachte, slachtoffers pleeg zoon K. De Haarlemsche rechtbank heeft Dinsdag middag de zaak behandeld tegen den 23- jarigen W. K. uit Haarlem, verdacht van doodslag op zrjn pleegvader, den 40-jarigen electricien J. P. van Brussel te Hoofddorp, gepleegd in den nacht van 5 op September van dit jaar. Twintig getuigen waren door het O.M. ge dagvaard. onder wie dr. J. P. L. van Hulst uit Leiden, deskundige en de heer H. Jelsma, inspecteur van politie te Hoofddorp. In zijn requisitoir zeide de officier van justitie mr. W. M. Paardekooper Overman, het wettig en evertugiend bewijs van den moord bewezen te achten. Hij eischte tegen K. 10 jaar gevangenisstraf, onder aftrek van de preventieve hehetenis. De verdediging werd gevoerd door mr. ten Bokkel. Uitspraak over 14 dagen. Zondag werd geconstateerd, dat er ingebro ken was in de consistoriekamer der Ned. Herv. Gemeente te Lage Vuursche. Er bleek een kast geforceerd te zijn, waaruit een zakje met gëld was gestolen. Dit geld was opgespaard om daarvan het a.s. Kerstfeest te vieren. Direct nadat de diefstal ontdekt was, werden door de politie nasporingen ge daan, met het gevolg, dat een 20-jarige in woner uit Nederhorst den Berg werd gearres teerd. Deze bleek de inbraak te hebben gepleegd. Het geld had hij voor een gedeelte uitgege ven om schulden te betalen. Met een valschen sleutel had hij zich toegang tot de kerk ver schaft. Uit een nader onderzoek blee, dat hij zich ook in zijn woonplaats schuldig had gemaakt adn diefstal van 50 gulden. De drijfveer tot deze diefstallen is geweest, dat hij lastig ge vallen werd door zijn schuldeischers. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De rechtbank heeft A. J. M. uit Oosterwijk, oud 29 jaar, die terecht heeft gestaan wegens beleediging van minister Colijn, in een open bare vergadering, veroordeeld tot f 100 of 30 dagen hechtenis. De eisch was drie maanden gevangenisstraf. Acht dooden, tien zwaar gewonden, Buitenland Voor de Schepenrechtbank te Weenen vond Ditosdag een eigenaardig proces plaats. Een inspecteur van de Weensche Bondspolitie had ziqh te verantwoorden wegens doodslag. Zon der merkbare aanleiding liep hg op 15 Aug. j.1. met gevelde bajonet door de straten van een der Weensche voorsteden, stiet een 76- jarige vrouw, die niet spoedig uit den weg kon komen, met den kolf zoodanig in den rug, dat de vrouw ineenzakte, waarop een metselaar hem wilde tegenhouden, en de In specteur den man een doodelrjke steek met de bajonet toebracht, waardoor de metselaar bijna onmiddellijk dood was. Het is de politie te Warschau gelukt een groote, goed georganiseerde bende van vrou wenhandelaars op het spoor te komen, en de hoofdpersonen te arresteeren. Aan het hoofd van de bende stond een ze kere Sternberg, alsmede een mevrouw Fiseher. De wijdvertakte organisatie had helpers en medeplichtigen in alle groote Poolsche steden. De meisjes, waarvan de bende zich meester maakte, werden naar Zuid-Amerikaansche havensteden gevoerd. De leider van de vrou wenhandelsbende kon even voor het vertrek van een nieuw transport blanke slavinnen ge arresteerd worden. Eveneens slaagde de poli tie erin, een groot aantal tusschenpersonen en helpers achter slot en grendel te brengen. Reuter meldt uit Wellington: Nadat de Ngauruhoe, de eenige werkzame vulkaan in Nieuw-Zeeland, reeds van Donder dag af blijken van hernieuwde activiteit had gegeven, deed zich Zaterdag een prachtig en tevens angstwekkend schouwspel voor. Geheel onverwachts zag men een ontzaggelijke kolom van dikken zwarten rook uit het midden van den krater opstijgen, en dit herhaalde zich met tusschenpoozen van twintig seconden. Daarna werden enorme rotsblokken meters hoog de lucht ingeslingerd, welke weder in den krater terugvielen. Maandag hebben vier bergbeklimmers in weerwil van de hevige erupties getracht, den top van den vulkaan te hereiken, doch toen zij halverwege waren schoot onder oorverdoo- vend lawaai een groote rookkolom uit den krater op en vielen honderden rotsblokken op de vulkaanheling neer, in de richting van de bergbeklimmers. Dezen wisten zich nog tijdig achter de rotsen in veiligheid te brengen, en ontkwamen zonder letsel. De vulkaan werkt nog steeds, doch thans met minder hevigheid. In verschillende gedeelten van Transvaal hebben wolkbreuken groote overstroomingen veroorzaakt en op vele plaatsen zijn tenge volge van het langs de berghellingen neer- stroomende water geheele aanplantingen ver nield. Te Harrismith viel in een uur tijd meer dan 12 cm water en een gedeelte van Lady- smith overstroomde, toen de Kliprivier huiten haar oevers trad, zoodat in de nabijheid van de rivier wonenden hun woningen moesten ontruimen. Er drijven vele cadavers van vee op den stroom- mee, zoodat men aanneemt, dat vele dieren in het water zgn omgekomen! In sommige streken moest het spoorwegver- er gestaakt worden. In de buurt van Teruel (Spanje) is in een dorpsbioscoop een brand uitgebroken. Onder de bezoekers ontstond een paniek. Acht men- schen zijn gedood, tien zwaar gewond. Een loodgieter, bedolven in een 15 M. diepen put, sterft een lang- zarnen dood. Een afschuwelijk verhaal melden de Engel- sche bladen uit Greystones in het lersche graafschap Wickiow. Een 32-jarige loodgieter was Zaterdag op een boerderij geroepen om reparaties te ver richten aan een put. Hij stond daartoe op een ladder. Op een oogenbük gleed hij uit, hij greep zich vast aan den rand van den put, die instortte en O'Leary, zoo heette de man, tot aan zijn schouders bedolf. Toch zou O'Leary misschien zichzelf nog hebben kun nen bevrijden, ware het niet, dat een zijner voeten klem zat onder het ingestorte metsel werk.. Wel wist hij zijn armen vrij te ma ken, zoodat hij voedsel en drinken tot zich kon nemen, dat men van boven met touwen liet zakken. Toen de pogingen om van boven af hulp te verleenen niet slaagden men durfde niet te veel te ondernemen uit vrees voor een nieuwe instorting, welke den man geheel bedolven zou hebben begon men een gang van buitenaf te graven. Ook had men chirurchische instrumenten neergelaten in den 15 M. diepen put om den man in staat te stellen zelf zijn been, dat klem zat, af te zetten. Daartoe mist hij echter den moed, of althans de kracht. Koortsachtig werkte men aan den loopgraaf, die O'Leary moest bevrij den. Om den ongelukkige voor verstikking te bewaren, blies men zuurstof in den put. Hij kreeg een brandweerhelm om zijn hoofd tegen neerstortende brokken van den put- muur te beschermen. Intusschen werd zijn stem steeds zwakker en kwam men tot het besef, dat redding alleen nog mogelijk zou zgn als zij snel in haar werk ging. Toen de redders nog slechts enkele decimeters van den ongelukkige verwijderd waren, volgden er nieuwe instortingen. Toen was de ongeluk kige niet meer te redden. Reeds eerder wa ren hem de sacramenten der stervenden toe gediend. Men hoorde hem nog zeggen: „Ik sterf". Toen moet hg den laatsten adem heb ben uitgeblazen. O'Leary's oude vader en een jongere broer zijn niet van den put geweken en hebben den ongelukkige tot het laatst toe moed inge sproken. De berichten spreken van 40 dooden. De helft van de 200 hotelgasten. vermist. brjan< Michigan en dit verklaart bijv. ook het feit, dat onder de slachtoffers van de ramp vijf leden van bet Huis van Afgevaardigden van den staat zijn en één senator. Deze zes men seden worden n.1. vermist en hebben zich waarschijnlijk in het hotel bevonden, toen de brand uitbrak. De politie heeft de mededee- ling gedaan, dat er nog 20 tot 50 verkoolde lijhen onder het puin moeten liggen. Van de 190 hotelgasten hebben er 100 zich kunnen aanmelden, doch men hoopt, dat er nog som migen levend zullen worden aangetroffen. Vermoedelijk 50 dooden. Aan de Engelsche bladen ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden omtrent den hotel- nd te Lansing. et paleisachtige Kerns Hotel was, toen de brajid uitbrak, vol met senatoren en afgevaar digden, die een speciale zitting van het parle ment van den staat Michigan kwamen bijwo nen en velen hunner zijn waarschijnlijk omge komen. Om half 6 's morgens werd het eerste brand alarm gemaakt. Een kwartier later stond de hall in lichtelaaie en na vijf minuten stortte de hoofdingang in. Toen de brandweer arriveerde, hoorde men het gegil der opgesloten gasten, van wie en kelen uit de ramen sprongen in de rivier, die lahgs het hotel loopt, en welke met een ijslaag was bedekt, anderen klommen op het dak en kwamen om, toen dit instortte. De 'krachtige wind maakte het blusschen schier onmogelijk. De brandweer beperkte zich daarbij tot den voorkant van het gebouw. Een aatotal mannen, die te dicht hij den voorgevel kwamen, moesten dit met den dood of zware verwondingen bekoopen; de muur stortte in en zij werden bedolven. Öm 9 uur was het heele hotel een ruïne van verkoold hout en puin, waarop kleeren, meu belen, koffers en bedde goed lagen te smeulen. Het ziekenhuis te Lansing ligt vol dooden en gewonden. De eigenaar van het hotel, Kerns, en zijn vrouw zijn aan den dood ontsnapt. Een vreemde omstandigheid is, dat toen de brand uitbrak alle lichten in het hotel plotse ling uitgingen en dat ook de roode lichten boyen de branddeuren waren gedoofd. Een Reuterbericht meldt nog nader, dat 14 lijken zijn geïdentificeerd, waaronder zes van parlementsleden. Nog een 30-tal lijken liggen onder het puin. Reeds 23 dooden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in de havenwijk van Portland in den staat Oregon 11 mannen gestorven na het gebruik van ondeugdelijke alcohol, terwijl velen ern stig ziek waren geworden. Van deze laatsten zijn thans weer 12 mannen overleden. De alcohol was afkomstig uit een drogisterij ter plaatse. De verkoopers zijn gearresteerd. Vier drogisten zijn gearresteerd en beschul digd van doodslag wegens het verkoopen van methyl-alcohol. Uit New-York wordt gemeld, dat drie groote transatlantische schepen, de „Majes- Door tot nog toe onbekende oorzaak is in den nacht van Maandag op Dinsdag in een hotel te Lansing, de hoofdstad van Michigan, brand uitgebroken. Het vuur greep met razen de snelheid om zich heen en legde het geheele gebouw, dat midden in de zakenwijk gelegen is, in de asch. Het aantal slachtoffers wordt op ten minste zes geschat. Eenigen hunner konden niet geïdentificeerd worden. Ongeveer 33 personen moesten met min of meer ern stige brandwonden naar het ziekenhuis wor den overgebracht en het aantal lichtgewonden is zeer groot. Tijdens het blusschingswerk had zich een groote paniek van de hotel gasten meester gemaakt. Ondanks de groote koude sprongen eenige hunner in de langs het hotel stroomende Grand River en verdronken. Een later bericht meldt, dat het aantal slachtoffers ongeveer veertig zou bedragen. Talrijke lijken zijn onder de puinhoopen ge vonden en 18 uit de rivier opgehaald. In het hotel waren twintig afgevaardigden van het parlement van Michigan gelogeerd, ter ge legenheid van een politiek congres. De politie heeft verklaard, dat nog ongeveer de helft van de 200 hotelgasten worden ver mist. Van de geborgen liiken konden totnogtoe slechts 8 geïdentificeerd worden. De naspo ringen worden hierdoor verzwaard, daar het vreemdelingenboek van het hotel verbrand is. Nadere bizonderheden. Omtrent den grooten brand te Lansing in den staat Michigan worden nog eenige aan vullende bijzonderheden gegeven. Lansing is de zetelplaats van de regeering van den staat De mariniers, die naar net Saargebied zullen vertrekken, oefenden Woensdag op het exercitieveld te Rotterdam tic", te Washington en de „Paris", door slecht weer zijn opgesloten. Het Britsche s.s. „Usworth" seinde, dat het in moeilijkheden verkeert en dat de stuurin richting onklaar is geraakt. in een houthakkershut in een der bosschen van Zuid-Australië, heeft men de lijken ge vonden, van een 29-jarige vrouw en haar vier jonge kinderen. Allen waren klaarblijkelijk met bijlslagen gedood. Met vrouw en dochtertje van 3 mnd. De Amerikaansche zendeling John Stam is met zijn vrouw en dochtertje van 3 maanden door communisten ontvoerd uit Tsingte op ongeveer 200 km ten Z. van Nanking. Zes menschen verdronken. In de buurt van Vigo (Spanje) is tengevolge van den zwaren golfslag een visschersvaartulg omgeslagen. Van de bemanning van twintig koppen, konden er slechts veertien gered wor den, de zes andere zijn verdronken. In een dorp nabij Bouzonville, aan de grens van het Saargebied, heef* men, naar V.D. uit Metz meldt, een 91-jarigen landbouwer, zijn 81-jarigen broer en diens 87-jarige vrouw met ingeslagen schedel in hun gemeenschappelijke woning gevonden. Alle kasten en laden waren doorzocht, zoodat men aanneemt, dat roovers de daad gepleegd hebben. Elk spoor van da daders ontbreekt echter. Vermoedelijk naar Nederland uitgeweken. Op 5 December j.1. is uit het concentratie kamp te Neusustrum (Duitschland) de Duit- scher K. D. ontvlucht, die nog niet is opge spoord en zich vermoedelijk in het Nederland- sche grensgebied ophoudt. Genoemde persoon werd wegens het plegen van een zedenmis drijf in Duitschland veroordeeld en moest deze straf in het concentratiekamp te Neusustrum ondergaan. I 1 1 v s. «r .;ij, 'i VERMIST MEISJE TERECHT t< A -.V Het17-jarig meisje Veeger, dat sinds einde September te Amsterdam vermist werd, is thapis gevonden. Eenige rechercheurs hebben hator ontdekt in een huis in de Gerard Dou- straat, waar zij een kamertje had gehuurd. Het meisje, dat verklaarde, hier veertien dagen te hebben gewoond is per auto naar een inrichtitog gebracht. Op het ijs verongelukt. Terwijl Zaterdag reeds drie schooljongens bij een ijstochtje in de nabijheid van Riga door het ijs waren gezakt en verdronken, wordt thans een dergelijk ongeluk gemeld uit Mid den-Koerland. Daar verdronken drie jonge arbeiders, die zich deels per rijwiel, deels per schaats over het ijs van een meer naar hun werk hadden begeven. Den volgenden mor gen werd geconstateerd, dat zij vermist wer den, waarna men op zoek ging en hun lijken ontdekte in een bijt. Zij waren op een dunne plaats door het ijs gezakt en verdronken. NOG NEGEN DOODVONNISSEN IN RUSLAND. Te Minsk heeft een zitting plaats gehad van het militaire college van het opperste gerechts hof van de Sowjetunie, ter behandeling van de zaak van twaalf van terrorisme beschul digde „wit-gardisten, die op het grondgebied van Wit-Rusland een aantal terroristische aanslagen op functionarissen van de sowjet- macht zouden hebben beraamd en bedreven. De rechtbank stelde vast, dat het rneeren- deel van de beklaagden, o.a. Fedorowitsj, Stat- kewitsj, Sosnowski -en .Goetman, over Polen de Sowjetunie binnengekomen zijn, met het doel terroristische aanslagen te plegen, en in het bezit waren van revolvers en handgrana ten. Negen van de beklaagden werden ter dood veroordeeld, met verbeurdverklaring van hun goederen Tegen de drie anderen wordt het onderzoek voortgezet. De vonnissen zijn ten uitvoer gelegd. lüen Siameeschc danser, °P van de avontuur- vrouw Hn ,Van Ren6c Saffl'0y. later mc- I markiezin Reckzinski, en die twee "Ueriei 1,6 buurt van Do,c wegens 2e stoof u Jen geva"gen genomen werd. :n «tüle Jo.gny aan op de weegschaal. In een der loodsen van het vlieaveld ^rhir.ko.1 Kerstvliegtuig neer de West Woensdag gewogen P het StHELï* PariJS naar Lyon. Al door haar^n 'Seer(le zc haar plaatsgenooten vader 7n J(lcn in amazonedracht. Haar rdeP° f'm0nfaie Veel gek' ve'di™<> hebben Renée al ra, «f Va" dit 1)6818311 verdroot sen haar -fi "W haa' <iaar kem)en schet- Uenöe^Lrl maj00r Fran8 °P baar veer- Stend'hal fn''! Z' CorneilIe en op het zestiende In i"?n ir 'f gedenkschriften van Napoleon. iets als een *0» Z,j een oud h»'8 «m het in teerde ei .'asfr tC herschePPcn- Zij prescn- wien ze 's m CCn Sianieesch danser met die dezo herinne Paa' ree" De Paris Soir' van kwaa 1 llngen ophaalt, schetst, hoe zc ^enTot hlt uCrger hwam' van 8'h,dd™ diet en van i 00Pen v^n kasteelen op ere- Cn vandaar in de gevangenis.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10