Stadsnieuws "Wat wilt H Iczenï §aan m hen? TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DONDRRDAG 13 DECEMBER 1934 Licht op voor alle voertuigen. De reis van de K XVIII Crescendo Toonkunst (1884- 1934) Uit het politie-rapport. 1 1 I De vlucht van de „Snip" en de meteorologische omstandigheden op het traject West-Afrika Zuid-Amerika. Donderdag 13 Dec. Vijrdag 14 16.17 uur. 16.17 uur. Bruidjes en Bruidegoms! die voornemens zijn Om straks in het huwelijk te treden, Wij wenschen U allen van harte geluk Op al Uw toekomstige schreden! Malaise noch crisis verstore de vreugd Op Uw blijde Huwlijks-festijn; Och, 3chenkt op dien dag ook een gave, voor hen' Lie tv e 1 crisis-slacht-offer zijn. VOOK HUT KERSTFEEST DER AKtfflJf, We aarzelen bijna om in dezen tijd van vra gen. een opwekking te plaatsen voor „Het Kerstfeest der armen". Toch durven we nog een beroep te doen op de offergezindheid van onze lezers waar het betreft een oproep van „Het Leger des Heils". Er is wel niemand die niet overtuigd is van het zegenrijke werk van deze instelling, juist ook voor de behoeftigen in onze samenleving. En ieder jaar weer wor den eenige honderden verblijd met de gaven, die het Leger des Heils, met Kerstfeest, zoo rijk uitdeelt. Daarvoor een dezer dagen eén offer te mogen brengen moet een vreugde zijp en men mag dus de kerstpotten, die vandaag, morgen en Zaterdag, op verschillende plaatsen m de stad staan, niét zoo maar voórbij'loopen. Velé kleintjes maken eep'gróö^ë. Laat ónze trouwe-Léger-soldaten in lïim wacht bijdé potten, vreugde hebben over uw giït! hoé kléin óf groot die ook zij. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE DE ONTSLAG AANVRAGE VAN DÉN GEMEENTE-SECRETARIS. Naar wij vernemeën hebben zich voor de betrekking van gemeente-secretaris 27 sollici tanten aangemeld. 4 j DE PLUIMVEE-TENTOONSTELLING. Naar wij vernemen zullen op de a s.- pluim vee-tentoonstelling ook de bijenhouders aan wezig zijn met een stand van hun producten, WACHTER, WAT IS ER VAN DEN NACHT» Wij herinneren onze lezers aan de tegeri hedenavond' 8 uur in het gebouw Palmstraat belegde bijeenkomst, waar op uitnoödiging van het plaatselijk Maranatha-comité de be- kennde Ds. A. M Berkhoff zal spreken over het hierboven genoemde onderwerp. VRAGEN VAN RAADSLEDEN. Door het raadslid, den heer J. J. Schoeffe- lenberger, zijn de volgende vragen aan Bur gemeester en Wethouders gericnt: Is het aan Uw College bekend, dat door de genomen maatregelen, n.m.: om in plaats van elke week, om de veertien dagen en...... ben ik goed ingelicht, aan de gehuwde militairen om de maand, de tractementen uit te betalen? Zoo ja, acht Uw College het dan niet nood zakelijk, den betrokken Minister er op te wij zen, 'dat deze maatregel voor onze Gemeente en in het bijzonder voor de neringdoenden, zeer nadeelige finantieele offers veroorzaakt? DANKBETUIGING VAN DE BEMANNING DER „UtVER". Het Bestuur der Vereeniging „Moed, Vol harding en Zelfopoffering" ontving het vol gend schrijven: De Bemaning yan het vliegtuig „De Üiver" der K.L.M., terug, in het Vaderland, is ten zeerste getroffen door den grootschen indruk, welke het welslagen van haar vlucht Lón- den-rnMelbourne in de geheele wereld en ih het bijzonder in ons eigen land en de Óverzeesclïe bezittingen heeft gemaakt. D.e overweldigende hulde, haar allerwegen gebracht, heeft haar met groote dankbaarheid vervuld, omdat zij hierin de erkenning hééft gevonden, dat zij het in haar gestélde vértrou wen niet heeft beschaamd. Het zij haar vergund U, voor Uwe bijzon dere belangstelling oprechten dank te mogen betuigen. K. D. Parmentier, Gezagvoerder. J. J. Moll; 2de Bestuurder, C. van Brugge, Radiotelégrafist. B. Prins, Boordwerktuigkundige. BOND VAN BARMHARTIGHEID. Als vertegenwoordiger voor de Nederl. Herv. Gemeente alhier, heeft de heer J. C. Dienaar, wonende Langestraat no. 126, in het actie-comité van den Bond van Barmhartig heid plaats genomen, NEDERLANDSCHE VISSCHERÏJ- CENTRALE, Wjj verwijzen naar een in dt nummer voor komende advertentie van bovengenoemde Centrale, van groot belang voor vtsschers en handelaren, en betreffende de aanvrage van aanmeldingsformulieren en vragenlijsten in verband met het komende zeèvischbesluit 1934 I, Onze duikboot tegelijk met een Amerikaansch toeristenschip te Tris- tan da Cunha? Op 8 Januari vertrekt uit Southampton het toeristenschip Empress of Australia voor een tocht om de wereld. Op den terugweg van Kaapstad zal het schip ongeveer half Maart een bezoek brengen aan het eenzaame oceaan eiland Tistan da Cunha, dat slechts zeer zel den door schepen wordt aangeloopen. Zooals echter bekend, zal juist In Maart de Nederlandsche duikboot K 18 op haar wereld reis Tristan da Cunha aandoen, voor welk be zoek de duikboot op verzoek van de Britsche posterijen mail voor het eiland aan boord heeft, Aangezien volgens het reisschema der K 18 de Nederlandsche duikboot op 22 Maart te Tristan da Cunha zal aankomen, bestaat de mogelijkheid dat zich het zeldzame geval zal voordoen, dat de eilandbewoners, die slechts zeldèn een schip zien verschijnen, in Maart twee schepen tegelijk in de haven zul ten hebben. Twee dagen later te St. Vincent. In verband met het verlate vertrek uit Ma- deira zal Hr. Ms. K XVIII ook twee dagen later te St. Vincent aankomen. Het s.s. Stuyvesant van de K.N.S.M. zal bij de a s. Kerstvlucnt van de Snip zièh op het Westelijk gedeelte der route bevinden. Hr. Ms. K XVIII zal, in afwijking van 't oor spronkelijke plan, een meer Oostelijke positie innemen en zal daardoor in staat zijn een dag eerder te Dakar binnen te loopen dan op het vaarprogramma staat aangegeven. De „K XVIII" is gisteren te 11 u 30 te St. Vincent aangekomen. HUISVROUWEN Theemiddag van de afdecling i Den' Helder., j Door de afdeeling Den Helder van boven, genoemde vereeniging was aan de leden een „thee-middag" aangeboden. Deze bestond hierin, dat door bemiddeling van 'de' afdeeling door dé Vereeniging v. d. Thëecultuur in'Ned. Indië een filmpje betreffende de théecultuur werd vertoond, waarbij ëénig'è mondelinge toe lichting werd verstrekt en dat aan het eirid aan de dames-leden een kopje thee, haar de eischen die het product stelt, toebereid, werd geoffreerd. Nadat de spreker van den middag de heer Mollien, door mevrouw Posthumus aan de dames was voorgesteld, werd aller eerst een aanvang gemaakt met de filmver- tooning. Deze gaf in een aantal b'eelden een goeden indruk van de thee en haar cultuur. Zooals men zal weten, wordt thee op de eilan den Java en Sumatra gekweekt. Van beide kregen, we eenige levende beelden; de, bewer king van den grond, het:uitplanten der.zaijen, het oogsten en de verdere bereiding: het,.af dragen door de, pluksters van. den opgst aan de fabriek, het wegen enz. (op Surrjatra „ver voeren de paksters de geplukte thee in man den op den rug, op Java geschiedt dit in groo te zakken die op het hoofd worden gedragen). De heer Mollien gaf daarna eenige toelich ting ten aanzien van dé samenstelling en de bereiding enz. van thee. Er bestaan twee soorten: de Assamthee, die van Nederiandsch- Indie en Ceyion komt, en de China-thee, die in China wordt gekweekt. Door verschil in de bereiding ontstaat een groot verschil in beide soorten; de Assam-thee heeft het meest den origineelen theesmaak behouden, terwijl de Chinathee door vermenging met allerlei geu rige kruiden dan ook meer gedronken wordt wegens den geur. Thee stelt hooge eischen aan verzorging van bodem, en groei; ook het plukken vereischt veel bekwaamheid. De pluk sters r-ukken de blaadjes niet af, maar deze worden per loot geplukt. De bovenste blade ren vormen dè z.g. Oranje-pecco; de middel ste de pecco, de onderste-souchon. De groote kunst is nu deze soorten op de juiste wijze te mengen, daar ze ieder afzonderlijk géén vol doend smakelijke thee zouden geven.feen goed mengsel maken is dan ook een groote gunst, die slechts door speciale experts kan worden uitgeoefend. De dames denken wel eens, als ,zij de zwarte theebladeren zien, Jat zp geverfd worden. Dit is niet waar; de zwar- té kleur ontstaat door de verschillende bewer kingen, welke de bladeren ondergaan, waar onder tenslotte het drogen. Gebroken thee en z?g. stof thee zijn volstrekt niet minderwaar dig; het is eenvoudig' hét product, waarvan tijdens deze bewerkingen, bladeren zijn ge broken! Deverpakking: geschiedt in kisten en. het vervoer eischt een speciale behandeling. Om den geur-te behouden, kan de thee het best in het zakje, waarin ze verpakt, is, worden be waard, tenzij men een goed sluitende bu3 heeft. üereiden van thee-. De meeste huisvrouwen bekommerenzich heel .weinig om de juiste hoeveelheid en de verhouding tusschen de thee en het water. En juist dit is van zoo groot belang bij thee. Geur en smaak worden feite lijk geheel beheerscht door de juiste zetwijze. De geur wordt veroorzaakt door het aanwe zige looizuur en de daaruit oplosbare extract- stof. Nu is het vooral zaak de thee niet te lang te laten trekken, daar dan te veel looi zuur oplost, waardoor de thee bitter wordt. 't Gaat dus om dé' juiste Verhouding tftee en' water en den tijd van trekken. Er zijn tegen woordig theepotten in den handel, waarin een bepaalde lioèveetheid kan worden gezét. Ook zijn er theëschepjés verkrijgbaar de dames kregen ér alleh èeit 'mee naar hüis niet een bepaalden Inhoud. Als juiste maat kan men aannemen 10 gram thee op L., welke dan 4; a 6 minuten moet trekken. Nietlanger! Moet men dé thee bewaren doordat bijvoor beeld een vïsite niet tijdig kómt, geen be zwaar', mits men na die 6 minuten trekken dé theë' övérgiet ih een aiidferen pot, zöodat 'Zij niet langer op de oude bladeren blijft staan. Men kan zelfs zeer goed van die bladeren een tweede maal thee zetten met toevoeging van wat versche bladeren. Men giete kokend op; niet met den ketel naar de tafel gaan waar de trekpot staat, maar omgekeerd; met de trekpot in de hand naar het kokende water loopen. Hoog op schenken; hoe hooger hoe beter. Vóórverwar- men van de trekpot is wenschelijk, maar niet absoluut noodig. Ook is het goed alvorens mén inschenkt, de theepot even met een le pel door te roeren; men verwijderd daarmede allerlei blaadjes, die zich tegen tuit of aan de kanten vastzetten. De verhouding 10 gram thee op 'y2 L. water geldt voor de goedkoope zoowel als de dure soorten; slechts de tijd van trekken geeft den doorslag. Natuurlijk is kwaliteit wél van in vloed op den geur. Er zijn behalve theepotten niet vasten inhoud en de theeschepjes, hier boven genoemd, ook theewekkertjes in den handel, die precies waarschuwen als de tijd van trekken voorbij is. Deze kunnen ook bij het koken van eieren gebruikt worden. Eigen aardig: aan zoo'n ei wordt wel de noodige zorg besteed; met het horloge in de hand gaat men den juisten tijd na, maar om de thee, waarvoor dat even noodig is, bekommert meii zich niet. Tenslotte de kwestie: metalen of steenèn (porseleinen) pot? Deze laatste is beter; een metalen pot is ook zeer bruikbaar als men dan den pot maar niet van binnen afkrabt, zoo dat de looilaag, die zich gevormd heeft, blijft zitten. Zooals gezegd: na afloop kregen alle dames een kopje van het naar de regels der kunst geprepareerde geurige, product, dat een paar helpstërs inmiddels hadden gereed gemaakt. Medegedeeld worde hier voorts, dat mevr. Grunwald—Poppers haar benoeming tot voor zitster der afdeeling heeft aangenomen, waar door het bestuur wederom voltallig is. Bach's Weihnachts oratorium in de Nieuwe Kerk a d. Weststraat 17 en 18 Dee. - - l Betreffende de solisten, welke bij de üitvoe ring' 'van Bach's oeuvre zullen optreden, vol gen hier kritieken uit binnen- en buitenland sche bladen, Dé altzangerés Annie'Woud. Frahktsche i'agépost 30 Aiig.'31. „Annie Woud, de" gélukkige bezitster éah ejen'dét rtiachtigste 'altstemmen die ik gehoord heb, mét strAIè'nde hoogte' en''bijna baro tonale diepte"'.' Münchenèr Neueste Nachrichtèn „Ónder dé solisten onderscheidde zich hij zonder de HoU: altzangeres Armie Woud, 'dié een stem bezit van diepte' zooals men tegen woordig nog zelden' aantreft". Herman Rutters in het Handelsblad. „Een prachtige omvangrijke, zeldzaam ty pische altstem, warm, diep en stralend van timbre, uitneniénd gecultiveerd; aangebóren muzikaal gehöór, natuurlijk gevoel, zuiver bê- grip en een sterke zin voor het vocaal". Avondpost. „Een zangeres, meer nog een kunstenares, die niet alleen een sieraad voor ons muzikaal land is, maar onder de internationale sterren een voorname plaats kan innemen." De Tijd. „Annie Woud is een onzer beste zangeres sen; haar materiaal is van supereure kwali teit, voordracht in alle opzichten van sterk beeldende kracht, een stem prachtig, donker en diep van timbre welke in alle registers sonoor van klank blijft." De tenor Corns van Munster. I Willem Landré in de Nwe Rott. courant. „La Damnatiën de Faust" van Berlioz. „De Faustpartij is bijzonder geschikt voor den fraaien echten tenor van v. Munster; ëeri zanger van zuiverder tenor timbre hebben wé thans niet." C. Syfert ih de Voorwaarts. „Die Schöpfung" van Haydn. „Bijzonder met de aria „Mit Würd und Ho- heit" gaf hij blijkeen goed oratoriumzanger te zijn." Maasbode. (C. moll Mis Mozart) „van M. die zijn solo in 't Credo met bijzondere muzikaliteit zong.,( Residentiebode. „De tenor v. Munster, begaafd meteen mooi, vol stemgeluid, hetwelk tot in de hoog ste tonen weldadig aandoet heeft het publiek op enkele heerlijke nummers van Diepenbrock vergast en deze op sublieme wijze vertolkt." „ORANJE HARMONIEKAPEL". Eerste Winterconcert. Gisterenavond gaf 'de „Oranje Harmonie- kapél", ónder' léiding van haar directeur, .den lieer Jaé. J-.^W-'Hertsworm, haar éerste uit voering in-•„Casino".' Geconstateerd moet voor den, dat de kapel; sinds1 wij haar de laatste, ipaal hoórdën, enorm"' is vooruitgegaan, in klahkgehdltê zoowel- als in muzikale opvat" ting.' Dit'hleek al dadelijk bij het koraal, flati- firaal geïnstrumenteerd;1 zurver en vol vdn klank, wérd'Vertolkt, Daarna kregen we «6»' compositie vaft' den directeur zelf, de „Orahjé- Garde-marsch"een pittigen, vlot gespeeltien marscH) waarin motieven van de Zilvervloot op gelukkige'wijze wdren verwerkt. Door dfeh Oud-directeur A. Haanstra, was aan de Vereeniging tén geschenke gegeven de Ouverture „Neptune" van Gadenne; ook. dit nummer voldeed zeer, de vertolking was over 't algemeen zuiver en muzikaal, jhet is een dankbaar nummer, en viel bij de aanwezigen blijkbaar ook in den smaak. In het nu volgen de van A. Floris: een Schubert-fantasie, wa+ ren allerlei motieven van dezen componist verwerkt. We hoorden door de trombone en bas (de heeren Kamp en Geus) het „Ave Ma ria", waarbij de begeleiding door het orkest zich uitstekend aanpaste. Hier kon de melodie wat meer legato zijn gespeeld. Eigenaardig deed het aan onmiddellijk daarna het bekende motief van de „Unvollendete" te hooren, dat weer werd opgelost in het „Standchen", door den pistonnist, den heer Bontes, uitstekend weergegeven. Tot de moments musicaux voor de piano toe waren in deze fantasie verwerkt. Hiermede was het eerste gedeelte van het programma geëindigd. Thans trad de onlangs opgerichte Oranje-garde op. In, hun zwarte, broek of rok met grijs shirt, versierd met oranjekleurige das. allen meisjes en jon gens, voorzien van een zwarte baret met; oranjeveer, zagen zij er schilderachtig uit. Het is een fluitclub, allen waren voorzien van flageoletten, het geheel stond onder leiding van den heer Van Zweden en blijkbaar hebben ze hun korten tijd van bestaan al goed ge bruikt, want ze konden op hun fluitjes goed terecht. Hun entrée maakten ze met het „Wil helmus", door de aanwezigen staande aange hoord. Een groot oranje-vaandel met den naam der club werd tijdens hun optreden ontplooid. Na huh entrée kregen we een reeks van va-, derlandsche liederen, de blauw-geruite kiel ontbrak niet hierbij. En daarnavoordrachten van den heer Hooiveld, welbekend en. blijkens het applaus en het gelach, ook welbemind in deze kringen. Na de pauze nog weder een gevarieerd pro gramma: esprit vagabond van Doyen, (suite symphonique), bekende nummers als de Klokken van Corneville van Planquette en .Plaisir d'amour" van Martini en tot slot de Uiver"-marsch van Willy Schootemeyer. En wederom voordrachten vermeldde het programma. Alle hier genoemde nummers werden door de O.H.K. voor de eerste maal uitgevoerd. Wij willen eindigen met het begin. Dat was namelijk des Voorzitters openingsspeech. De heer Beije dankte daarin donateurs en leden voor den ontvangen steun, die bewijst, dat men vertrouwen heeft in de leiding, maar hij deed een beroep op de jongeren om zich op te geven als werkend lid. Want ook dergelijke steun is noodig, wil de Vereeniging op peil blijven. Hiervoor is echter noodig liefde voor de muziek, dat mogen de jongeren wel beden ken als zij zich aanmelden. Tenslotte bracht de heer Beije dank aan den heer Hertsworm; dat dit jaar onder zijn leiding goede vruchten heeft gedragen, zal, zoo zeide hij, wel blijken (en is, zoo voegen wij er aan toe, overtuigend gebleken). Ook het geschenk van den oud directeur werd dankbaar genoemd. Om nogmaals samen te vatten: de O.HK kan tevreden zijn over dit eerste wtnteroon- eert. WAAROM KOOPEN WIJ EEN WELDADIG- HEIDSPOSTZEGEL VOOR HET KIND» Omdat de overwaarde wordt besteed aan de Verpleging van misdeelde kinderen van alle gezindten. Weet men. wel dat er in Nederland jaarlijks Worden verpleegd in gestichten en tehuizen, worden uitgezonden naar koloniehuizen enz.: 2200 achterlijke en idiote kinderen. I 45500 zwakke en zieke kinderen. I 19400 verwaarloosde kinderen, j 1100 gebrekkige, doofstomme kinderen. i Doorvoor verkoopt men Kinderpostzegels, briefkaarten en i:alenders voor het kind. En daarom koopen wij die. I VER, VAN CHR. GEZONDHEIDS- EN VACANTOE-KOLONIES IN. NEDERLAND. Een propaganda-filinavond. Woensdagavond vond deze bijeenkomst, Welke voor een bevredigend auditorium ge geven werd, plaats, nadat des middags de jeugd in de gelegenheid was gesteld zich te vergasten aan de serie films, wélke zich ken merkte door een allerbekoorlijkste variatie. i Wij zullen ons tot den avond beperken; ge opend werd door den plaatselijken voorzitter, (Ion heer Bos, beijveraar voor het hierboven genoemde streven, die in het kort het doel yan dezen avond uiteenzette, en tevens een beroep deed op hen, die misschien niet mee konden gaan met de keuze der diverese films, i Het waren namelijk geen „passende" rol prenten, doch intgeendeel jolige, die met het ideëele jeugdwerk in geen enkel verband stonden. Wel had men aanvankelijk gepoogd de „ko lonie-film" te draaien, doch door omstandig heden bleek dit niet mogelijk. De heer Bos verwelkomde het Luthersche. Zankgoor, dat voor de entr'acte zorg droeg én den leider van den .avond, ds. Hogerzeil. Laatstgenoemde krijgt hierna 't woord, en deelt't een en ander over 't vereenigings- werk mee,; een beroep op de offervaardigheid der aanwezigen volgt. En nu wat het .filmisch element betrof: het waren exemplaren van 't. filmbureau „Pathé", een instelling welke onbrandbaar materiaal lévert;1 indien men aan de belangrijkheid hiervan twijfelt roept mén. maar eens het recente Hilversumsche gevat voor den geest... Er is hartelijk gelachen daar in dat Evan- gelisatie-geböuw: hartelijk en spontaan. Het waren films zonder eenige pretentie. Er flaneerden geen Garboënde Schoonen, er waren geen driehoeksconflicten, en er waren ook geen dramatische hoogtepunteen. Wat er wel was Dwaasheid, groteske en alles uiterst lichtverteerbaar. Chaplin dook eenige malen op, voorzien van zijn klassieke attri buten, en het bleek dat zijn machtige popu lariteit nog niets ingeboet heeft, ook al betreft het films uit zijn begin-periode. Een teekenfilm was er, één over skiën, een serie smijt-films, wild-west, enfin, van alles wat. 't Zangkoor, nog in zijn prille jeugd, gaf enkele alleraardigste nummers, en zal onder des heeren Abbenes' leiding nog wel meer bereiken:. Na de pauze sprak ds. Hogerzeil nog een enkel woord, en brak een lans voor 't moei lijke doch dankbare vereenigingswerk. Ook de heer Bos had nog wat op 't hart, en verzocht de aanwezigen dit jeugdwerk tóch niet te vergeten, hetwelk voor de toe- kómst van het volk van zulk een primair belang ist Waar wij ons graag bij aansluiten, i - i „KERK EN VREDE". ,Naar men ons mededeelt hoopt de plaatse lijke afdeeling van „Kerk en Vrede" hier een openbare vergadering te houden op Vrijdag avond 14 December a.s. te 20V4 uur in U.S.O., Kanaalweg. De sprekers voor dezen avond zijn: Ds. A. Duetz, Ned. Herv. Pred. te Dur- gerdam en Da. G. L. van Dalfsen, Rem. Predte. te Hoorn. De eerste hoopt te spreken over het onderwerp: „Wie willen eigenlijk vrede?". Da. van Dalfsen spreekt over: „Hoe bereiden we ons op een oorlog voor?" De toegang is vrij, men zie verder het advertentie in dit nummer. DE GROOTE REVUE „DAT ZOU JE WEL WILLEN". Vandaag begint de plaatsbespreking voor de voorstellingen van a.s. Zondag, Maandag eii Dinsdag in „Casino". „Dat zou je wel willen" ging in de zomer maanden Juli en Augustus, ondanks het prachtige zomerweer, in Scala in Den Haag voor uitverkochte zalen, zoodat de directie van de Nationale Revue zich genoodzaakt zag gedurende de Kerstweek in Den Haag nog een aantal voorstellingen te geven. Ook te Rot terdam en te Amsterdam overtrof de belang stelling die der vorige revue en mocht de di rectie met genoegen constateeren, dat de Na tionale Revue, mede dank zij de welwillende medewerking van de geheele Nederlandsche Pers, zich een blijvende plaats heeft verwor ven bij het uitgaande publiek. „De Telegraaf" schreef bij de 150ste opvoe ring o. m.: Anderhalf-honderd maal hebben Lou Bandy en zijn medewerkers een zaal met menschen luidruchtig doen genieten; 150 keer hebben deze hard werkende artisten van de „Dat zou je wel willen"-revue een kleine vier uren lang hun beste beentje vóór gezet. De jubileumsvoorstelling gisterenavond in Carré te Amsterdam is in de beste stemming verloopen. Een goed gevulde zaal genoot hoor baar van de grapjes van den bij het publiek zeer populairen Lou Bandy, had ook gulle waardeering voor de vermakelijke creatie van Wiesje Bouwmeester, Clairette Haniraé, Nol Nabarro, voorden origineelen Johnie Riscoe en wat verder in deze welvoorziene revue aan zang en dans. liedjes en ballet, smaakvol kleu renspel en vaak goed geslaagde grappenma kerij wordt geboden. VER. TOT BEVORDERING DER BELAN GEN VAN SLECHTHOOKENDÉN. Oprichting van de afdeeling Den Helder e.o. In het belang der sléchthoorenden van - Den pelder en omstreken, vragen wij U dringend Uw medewerking te willen verleenen bij de oprichting der afdeeling voor Den Heidér en omstreken van de Vereeniging tot Bevorde ring der Belangen van Slechthoorenden, en noodigen wij U uit, hiervoor op Vrijdag 14 December om 7% uur 's avonds te willen ko men op de vergadering in „Het Kegeihuis", tegenover' het station te Den Helder, waarbij twee leden van het hoofdbestuur en de pro pagandiste aanwezig zullen zijn. Ook belang stellenden zijn welkom. Voor de slechthoorenden zijn de voordeelen van een afdeeling 1. Bijeenkomsten, zoowel ter bespreking van hun belangen en van die van slechthoo- rende kinderen, als lezingen, feestavonden, enz. 2. Oprichting van cursussen in het liple- zen (afzien van den mond). 3. Instrumentenvoorziening, waarvoor een proefkist met gehoorapparaten te Den Helder gestationneerd is bij Dr. van Waveren in het Marine Hospitaal. Minvermogenden ontvangen tegemoetko ming in de kosten d.m.v. het Instrumenten fonds. 4. Comité tot arbeidsbemiddeling van on- vermogenden S. H. 5. Enz., enz. Vertrouwend/ dat we mogen rekenen op Uwe belangstelling en hopend, dat een bloeiende afdeeling tot stand moge komen, die in staat is om in alle behoeften te voor zien. Het Comité tot voorbereidinjg dér gehouden tentoonstelling van bovengenoemde Vereeniging te Den Helder, W. F. G, L. Dries3en, beschermheer. Mevr. Brutel de la Rivière—Descovich, eere-presidente. Mevr. M. de BoerJongkees, presidente. Mevr, Van WaverenStork, secretaresse. Mevr. TeuneVan der Vijgh, penning- meesteresse. Mevr. Van den NieuwenhuisenZwaanswijk. Mevr. MellemaVan der Meer. Mevr. Van HeerdeReijnders. DE TWEEDE WIJKERVERLOTING. De trekkingslij st van de Tweede Wijker- verloting, uitgaande van de Ver. voor volks vermaken te de Wijk, is opgeplakt op onze muurvlakte in de Koningstraat. Belangheb bende kunnen de' lijst daar dils raadplegen. Diefstal. Door den eigenaar van een pp den Zeedijk liggende vlet werd aangifte gedaan dat daar uit een anker, twee blokken en een stuk touw zijn ontvreemd. feuilletonPay. 1 Buitenlandsch Overzichtf Het zoeken naar Vim en zijn metge zellen ij opgegevens Hr Jfi. ,,K XVHl" gelijk int" een Amerikaansch tóeristenschiri te Tnstan da Cunha t Brand in een. bioscoop in Spanje.' 9 dooden, 19 zvaa r.gei tor den S P" .vteot besprekingen te Londen zijn tor volgend voorjaar verdaagd T De K.R.O. zal morgenavond eet ver trek van de .„Snip" uitzenden. - f Groote Hotelbrand te Kichighv. De helft van 90Ö Hotelgasten 'vermist1 S' Een samenzwering tegen koning Zogoet l Italië staakt den invoer van varksns- ijleeschj Verduistering var. f 90.990.door verzekeringsinspecteur te Eindhoven 9 Fransche spionnage in Japan? 7 Öe mariniers vertrekken 99 Decem ber naar de Saar g De ontzilting van het IJselméer valt tegen. Verdere inpoldering is onver antwoordelijk, zegt de hger v. <i Hoeven g Orhtrek-nieuws 7 Marktberichten 7 Marineberichfen 7 Sportnieuws 8 Donderdag 13 Dec. Lezing Ds. Berkhoff, Palmstraat, 8 uur. Tentoonstelling en lezing met demonstratie Holster Brandesfabrieken, Musis Sacrum, van 6 en i>an 8tn.so u. Vergadering S.D.A.P., Casino, 8 u. Zaterd g 15 December. Uitvoering Gymnastiekver. „O.K.K.", Casino 8 uur. Kwajongensstreek. Door een bewoonster van de Kru'gerStraat werd aangifte gedaan dat haar 10-jarig doch tertje door een 14-jarigen jóngen is mishan deld en dat de knaap het meisje meermalen $laat. Op zoek naar een dakhaas? Een bewoner van de Krugerstraat deed aan- gende telegram ontvangen: Ware plaats, 12 Uur een manspersoon op het dak van zijn keuken hadden opgemerkt, die toen hij zich ontdekt zag de vlucht nam. f«AINSC*a door® e ♦♦♦»-»♦ ouirstHE .aojrs Ooirscs aitcfj. 5- iyioeae»sc„ft» De hoofddirecteur van het Kon. Ned. Meteor. Instituut schrijft aan het Persbureau Vaz Dias: In verband met de aanstaande Kerstvlucht van de „Snip" naar West-Indië meenen wij, dat het publiek gaarne iets meer zal willen weten van de meteorologische overwegingen, waarop de keuze der route berust, en de maatregelen, getroffen om tijdens de vlucht de metorolo- gische omstandigheden zoo volledig mogelijk bekend, te maken, Voor het oversteken van den Oceaan tus schen West-Afrika en Zuid-Amerika heeft de K.L.M. de twee navolgende routes in over weging genomen: 1) Van Dakar, op de kust van Noord- West-Afrika naar Natal en vervolgens langj de kust van Paramaribo. De oversteek is hier 3000 km., het stuk van Natal tot Para maribo 2560 kin.; 2) van Porto Praja, gelegen op Jago, een der zuidelijkste van de Kaap Verdischa Eilanden, rechtstreeks naar Paramaribo, af stand 3600 km. Deze tweede route is van meteorologischo standpunt bezien de gunstigste, dat z ijniet met uitsluiting van elk andere in studie is genomen, ligt in de omstandigheid, dat aan vankelijk het traject Dakar—Paramaribo (4135 km.) in één trek te groot geoordeeld werd. Het inbouwen van reserve benzinetanks en de later gebleken waarschijnlijkheid, dat

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9