MM ©I&ÖZIE cuui® liïielmpaït 3o6tze§efoulitiek Legerberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 DECEMBER 1934. Een drietal deceptiesl H.R.C. II en Succes blijven winnen. Sensatie in i D van den N.H.V.B. K.N.V.B. N H VB. Assendelft-HRC 2-2. Wat ons in den K.N.V.B. interresseert Derde klasse A. Twee van de in hoofde dezer rubriek ge meld decepties noteeren we ten name van Helder en H.R.C.beide clubs bleven nJ. be neden de verwachtingen. Voetbal is nu een maal een zeer wisselvallig spel; berekeningen en afleidingen falen meer dan eens, maar het is de groote bekoring van King Soccer, die ons steeds weer aan dat gereken en aan die afleidingen zet. Hebben we in ons Zaterdag overzicht Helder een kans en Racing een zekere zege toegekend, helaas, in geen der bei de gevallen is er iets van gekomen. In enkele minuten tijds zag Helder zich de eerste neder laag op haar nieuwe terrein toegebracht; het was Hollandia, dat als altijd een goeden in druk maakte, en door een vlug tempo en open aanvalssysteem (het systeem, Helder!), een 31-zege in de wacht sleepte, drie goals vielen in een korten tijdsbestek en bezegelden Helders lot; een stevig offensief, dat bijkans den vollen duur van de tweede helft duurde, vermocht het getij niet te doen keeren. H.R.C. heeft langen tijd de beste papieren gehad in Assendelft; met rust stonden die papieren zelfs ver boven pari, want de Hel- dersche voetballers hadden toen een 2—0- voorsprong. Wel reduceerde de thuisclub dien achterstand, doch het had er allen schijn van, dat rood-wit de overwinning nog net zou mee pikten. Zeven minuten voor tijd viel echter doelpunt no. 2 in het H.-netje; het resultaat was derhalve een drakw. Deze teleurstellingen hebben echter een groote beteekenis. Daar de 3 leidende ploegen wonnen (Vole- wijckers van de Meteoor met 52; Alkm. Boys met 21 van Zaandijkmoeten we thans aannemen, dat onze beide K.N.V.B.-ers voor- loopig uit den stryd zijn voor den eeretitel. Redelijk gesproken is de achterstand te groot geworden, terwijl een algeheele verandering in de situatie niet te verwachte is, gezien de regelmaat en constantheid, waa icde de S lei ders te werk gaan. Het is jammer, maar waar! Men raadplege zelf den stand Voiewijckers Alkm. Boys Hollandia H.R.C. Helder Assendelft K.V.V. Meteoor Zaandijk Vierde «lasse A. 10—7—2—1—32—18—16 10—6—3—1—31—25—15 10—6—1—3—24—17—13 11 4 4 3—24—20—12 10 4 2—4—27—23—10 9—24321—248 9—2—2—5—14—23— 6 11—1—2—8—18—25— 4 De allergrootste deceptie kwam uit Den Burg, waar Texel tegen aller verwachtingen in van Nieuwe Niedorp een 10-nederlaag te slikken kreeg. Dat is jammer, groen-zwarten, dat geeft jullie kansen een heelen knauw. Van deze surprise profiteeren vooral de overwin naars van Texel zelf, doch meer nog Succes, dat al zoo lang op den loer ligt en nu zelfs o.i. als de gevaarlijkste concurrent voor den titel lAoet aangemerkt worden. Alles hangt af van den a.s. Zondag te spelen wedstrijd Texel Succes; we gaan er heen, Jonker! Het is B.K.C. gelukt een puntje uit Oud- Karspel mee te nemen, zie je wel; mannen, als de wil er maar is, dan is er altijd wat te be reiken. Wij slaan deze 22 zeer hoog aan. Schagen kraakte Vrone met 71. De Wieringers haalden de dubbele cijfers, met een 11—1 nederlaag werd Andijk huis waarts gestuurd. De volgelingen van Oden komen er wèl in! Res. Tweede klasse A. H.R.C. II won weer en ten tweede male met formidabele cijfers. Het lijkt wel of de rood witte reserves er steeds beter inkomen! West- Frisia II leed een 8—1 debacle, r'~t hadden de geel-rassen niet kunnen bev en! Intus- schen dwingen de prestaties van cing ieders bewondering af; elke week komt het kampi oenschap een stukje nader. Volhouden maar. Ajax Hl ontnam voorts no. 2, V.S.V. H de punten, 5—4, maar W.F.C. n blijft, met het genoemde Ajax-team dreigen, want de Wor- merveerders gaven T.O.G. n geen kans (4—1) V.V.A. II—K.F.C. II 2—2 Res. derde klasse A. Helder n was vrij. De uitslagen luiden: Hollandia II—Z.V.V. II Alc. Victrix IIÏ—Kennemers n 2—4 2—5 Eerste klasse D. Er zijn hier weer enige harde noten ge kraakt! De Heldersche voetballiefhebbers leven intens met de clubs in deze klasse mede, ge tuige het groot aantal bezoekers, dat zich bij de wedstrijden in de morgenuren laat zien In derdaad. de eerste klasse heeft aan beteekenis gewonnen door er wat frisch bloed in te bren gen. Het is een goede dag voor Petten ge worden; geen der Heldersche elftallen zag zijn positie verbeterd, integendeel! De mannen van meester Geensen slaagden er in de Held. Boys op eigen terrein met 4—3 klop te geven, na dat de interval met een 30-voorsprong voor hen was ingegaan. De Boys sloegen echter de handen aan den ploeg, doch al hun gezwoeg leverde met het verdiende gelijke spel op! Petten s concurrenten verloren veeren* de Wa- tervogels en H.R.C. 3 deelden de' punten (1 1), terwijl Helder 3 zich onze critiek wel zeer heeft aangetrokken. De withemden haal den een bravourstükje uit door, volkomen Rrrnvn" r^mf V3 Schoorl te overwinnen. u fan.te weten, dat de verliezers er hct minste aantal verliespunten had den. Voor M.L.D. alweer een kleine neder- Ditmaal is die nederlaag zelfs „tra gisch want de geel-zwarten stonden kort voor het einde met 2—1 voor! Het mag blijk baar niet, lui. y Tweede klasse F. In deze klasse leverden de twee wedstrij den twee verrassingen in den vorm van twee gelijke spelen op, n.1. H.R.C. 5—Atlas I 1—1 en Helder 4Helder 5 44.. Derde klasse E. Het leidende Oudeschild I bracht B.K.C. 2 een grove 60-nederlaag toe, doch J.V.C. 2 bleef haar op den voet volgen door Racing 6 op Tuindorp met 21 te slaan. 4e klasse G. 4e klasse tl. 5—1 0—3 2—1 2—0 .7—2 1—3 6—0 2—2 1—0 0—6 Callantsoog 1—Held. Boys 2 4e klasse I,. Atlas 3—Helder 6 Oudeschild 2—Atlas 2 Tex. Boys 1Cocksdorp 3 6—1 2—6 1—4 1—1 H.R.C. 7Helder 7 Held. Boys 3Callantsoog 2 J.V.C. 3—B.K.C. 4 Watervogels 3Wieringerwaard 2 Adspiranten R. B.K.C. aSucces a H.R.C. bHelder c H.R.C. aSchagen a Adspiranten S. Helder 2—H.R.C. c H.R.C. 2Schagen b Helder f—H.R.C. d Helder dSucces b, Succes niet opgekomen. Adspiranten T. Oudeschild aTexel b 04 Texelsche Boys aDe Cocksdorp a HOE „HELDER" HAAR PRAEDICAAT „RUNNER UP" VERLOOR. De withemden hebben hun aanhang een geduchie teleurstelling bereid door dezen zoo voor hun belangrijken wedstrijd beslissend te verliezen. Spigt was vervangen door Kiljan het resultaat ervan was, dat de heele voor hoede uit elkaar lag, de spelers onderling be grepen elkaar niet en het gevolg was dat de doelpunten uit bleven. Toen na de rust Bak vervangen werd door Evers (waarom deze niet opgesteld?) ging het veel beter, maar toen was het te laat. De 30 voorsprong lieten de Rorineezen zich niet meer ontglippen. Helders middenlinie heeft vandaag beter ge speeld dan tegen HRC, alleen B. de Boer was er wat uit, steeds maar weer liet bjj zijn vleugel vrfl en aangezien ook zijn broer Henk geen solide backpartij vertolkte, dreigde alle gevaar van rechts. Vooral de rechtsbinnen had er zin en scoorde ook 2 van de 3 doel punten. De wedstrijd. Al dadelijk valt het op, dat de Horineezen hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen en het eerste gevaar ontstaat dan ook voor het onzer stadgenooten, wanneer de bal uit een wirreling van spelers plotseling in de richting van het H.-doel komt rollen, maar Muller werpt er zich als een tijger op en redt de situatie. Dan is Godschalk doorgebroken, maar zijn schot zeilt rakelings voor de goal langs, waar de toestormende Burger een vergeefsche poging doet om den bal nog van richting te doen veranderen. De strijd golft in het begin op en neer, maar langzamerhand wordt Holl. sterker en de druk op het Helder-doel sterker. Wanneer er ongeveer een kwartier gespeeld is krijgt de Holl. spil den bal toegespeeld van zijn linksbuiten, even loopt nij op en dan schiet hij hoog in den hoek de eerste treffer in de Helder-rooa (01). En of de Helder-spe- lers wat beduusd zijn van deze onverwachte goal, we weten het niet, maar een feit is het, dat 2 min. later de linkervleugel der Horinee zen doorbreek en de rechtsbinnen de mooie voorzet onhoudbaar inkogelt (0—2). De wit hemden spelen in deze oogenblikken gedepri meerd verder en wanneer Smit onverwacht een vrije kans krijgt, is hij zoo verrast, dat de uitstekende Holl.-keeper met het zachte schot in het geheel geen moeite heeft. Nee, dan doen de rood-witten het beter, wanneer de linksbinnen weer eens is doorgebroken; zijn voorzet wordt door aanvoerder De Boer royaal gemist en de rechtsbinnen benut zijn vrije kans uitstekend. Voor de 3e maal ziet Muller den bal langs hem verdwijnen (03). Langzaam wordt het spel der Horineezen echter minder, het tempo verslapt en de witjakken komen iets meer in den aanval, één ervan weet Kiljan voor open doel nog naast te schieten. Het spel wordt er intusschen niet fraaier op; men be gint ruwer te spelen en de scheidsrechter die toch al geen gelukkigen middag had, treedt er veel te slap tegen op. Tegen het einde van de le helft raakt D. Bak geblesseerd en wordt vervangen door Evers. Wanneer Burger nog éénmaal een hard schot op de Holl. veste heeft afgevuurd, blaast de scheidsrechter voor de thee. Na de pauze is het een weinig interessante vertooning ge worden. Het was een strijd tusschen 2 ploegen, waarvande eene met een behoorlijken rugge steun in den vorm van een 30 voorsprong, rustig kon spelen en de andere alles op alles moest zetten om eventueele nog den achter stand te reduceeren, ja misschien geheel op te halen. Dat Helder in deze opzet niet is ge- slaagd, danken ze geheel aan hun eigen speel wijze. Dei witjakken sloten de Hollandianen geheel in en stootten daardoor op een volko men ondoordringbaren muur, die op zichzelf toch al hecht genoeg was. En zoo verstreek ook de 2e helft, zoder dat het Helder-team serieuze kansen kreeg om de eerste nederlaag op eigen terrein nog af te wenden. Sporadisch waren het aantal schoten op de goal der Ho rineezen afgevuurd, alleen Burger probeerde het af en toe en éénmaal had hij bijna succes, toen hij een vinnig, geweldig hard schot loste, maar de keeper was op zijn post en stompte een zeker schijnende goal uit zijn doel. Dan 7 min. voor het einde komt toch eindelijk het langverwachte en verdiende tegenpunt, wan neer Smit een voorzet door een wirreling van spelers inschiet (13). Aangemoedigd door dit succesje komen de witten nog even ver woed opzetten, maar de Holl.-achterhoede geeft geen krimp en wanneer de scheidsrech ter inrukken blaast, hebben ze een verdiende overwinning mee uit Den Helder meegenomen. Een zeer bewogen wedstrijd met een verrassend slot voor HRC, dat met rust een 20 voorsprong had Toch de goede krachtsverhouding Ja, Racers, dat zal niet meegevallen zijn. Niet alleen dat smalle en gladde terrein speelde parten, maar men stond tegenover een tegen partij, die 90 minuten gegeven heeft wat ze had; wat een geestdrift, wat een élanAssen delft scheen er alles opgezet te hebben deze 4de thuiswedstrijd in een overwinning om te zetten en vooral na rust leek het of het de zwart-witten gelukken zou het zoover te brengen. De roode achterhoede heeft het toen zwaar genoeg te verduren gehad en den keeper niet minder; tot één minuut voor het einde had HRC nog de leiding, toen een hoekschop haar noodlottig werd en de thuisclub een ver diend gelijk spel uit het vuur sleepte. Na tuurlek is het voor de Racers jammer dat zooiets in het allerlaatste oogenblik geschiedde, maar wie het geheele spelveHoop met een objectieve blik gevolgd heeft, zal met ons be amen dat de 2—2 uitslag geenszins geflat teerd is. Niet alleen dat Assendelft een ge weldige geestdrift in haar spel legde, maar ook technisch was het vertoonde lang niet slecht. De rechtervleugel en daarachter de halfback, waren aardig op elkaar ingespeeld; een goede wing, waaraan de H.-verdediging haar handen vol had. Met den spil en links buiten waren het de meest opvallende krach ten, waar tegenover staat een minder trap- vas't backstel, welke maar bij buien zeer goed waren. De keeper was wel niet klemvast, wat wel aan den gladden bal zal gelegen hebben, maar bepaalde fouten heeft hjj toch niet ge maakt. Summa summarum, een heel goed elftal, wat in deze opstelling op eigen grond moeilijk te slaan is. HRC heeft zich voortreffelijk geweerd en met alle lof voor haar kranige volhouden, was in de voorhoede het gemis van Zymni een beslist nadeel. Ook nu werd het spel goed op de vleugels gehouden, maar men miste in het binnentrio deze geroutineerde en bewegelijke speler al zeer. Het gladde en zware veld zat tegen we onderschrijven dat volkomen maar tóch, met Zymni in het team zou de uitslag naar onze meening toch anders hebben kunnen zijn. Toen de heer Buntsma „beginnen" blies, stelde HRC zich als volgt op: van Es Siersma Scholten Selderbeek Stolk v. Striet Roomeijer Nebbeling Hoogendjjk Steffens Dissel De A-middenvoor trapt af en de eerste aan vallen zijn voor de gastheeren en het initiatief hiervan gaat voornamelijk van den rechter vleugel uit. Als de rechtsbuiten zoowel den linkshalf als -back van H. gepasseerd heeft, is een mooie voorzet hiervan het gevolg, waar uit de bal net over de lat gekopt wordt. 10 min. was er gespeeld toen v. Striet den bal goed doorgaf naar den linksbuiten en deze laatste geeft Nebbeling een kans, maar die wordt op schotafstand van den bal gezet. Eerst zien we nog 2 corners op het H.-doel genomen, vervolgens een goede pass van links, waarna de rechtsbinnen hard inschiet, doch in de vertrouwde handen van v. Es en dan gaan dé roodjes er weer eens van door: een doorloop poging van Steffens loopt op outbal uit, ver volgens heeft den A.-doelman heel veel moeite met een hoog ingezonden bal, daarna een snelle rush van den linksbuiten van A, maar hei. hieruit volgende schot wordt door den H> keeper gekeerd. De Racers' komen onmiddellijk terug, goed uitgevoerd zig-zag-spel tusschen Hoogendijk en Nebbeling, waaraan laatstger noemde een einde maakt door onhoudbaar in te schieten. Er was 20 minuten gespeeld. Het spel is bijzonder vlug, maar de A.r spelers bewegen zich gemakkelijker op dit veld, dan die van H., die soms de grootstè moeite hebben om zich staande te houden. Het begint nu pas te spannen; een hoog schot van Dissel vindt den keeper op zijn weg en aan den anderen kant tatert de bal over dé volle breedte van de lat, na een scherp schot van den rechtsbuiten. Na 24 min. volgt dé 'eerste hoekschop op het A.-doel en met een ver schot heeft van Es geen moeite. Een be nauwd oogenblik, na een corner, op het H.i doel, tenslotte belandt de bal over de lat. Als dan Stolk iu het strafschopgebied mist, dreigt het geducht, maar de A.-schutter is te gejaagd en schiet naast. Assendelft blijkt al meer en meer een waardige tegenpartij en haar rechterwing is een voortdurend gevaar. Als hier de vleugelspeler weer eens mooi voorzet, volgt een zeer hard schot, wat echter schitterend gestopt wordt. Het woord is daarna weer aan de Racers; als Nebbeling eerst te lang heeft getalmd na een voorzet van den linksbuiten, doet hij het even later heel wat beter, als hij een goed doorgespeelde bal vap Steffens met het hoofd opvangt en keurig inzet. Zoo was het 20. Er moesten toén nog 9 minuten gespeeld woreen, waarin de thuis club zich geducht liet gelden en voor HRC: oppassen de boodschap was. Dissel breekt; eens mooi door, maar hij talmt te lang en een corner is het resultaat, en na een vrije', schop door den rechtsbuiten is het H.-doel; even in gevaar. Na een Corner door Steffens' wordt den bal prachtig ingekopt, maar de doelman wist het leder toch machtig te wor den. Drie min. voor de pauze was het een! dubbeltje op zijn kant of de achterstand was verkleind geweest door een met veel effect; ingezonden bal, van Es was er niet op ver-; dacht, maar door een vlugge uitval wist hij. het leder toch nog machtig te worden en weg te werken. Nog eën kogel van Roomeijer en dan is het uitblazen. Een pauze, die de spelers zeer welkom was. want niet alleen het snelle tempo, maar meer nog het zware veld modderig was het echter niet had veel van de krachten gevergd. De strijd na rust is de meest bewogene1; geweest, waarin het enorm gespannen heeft. De zwart-witten hebben toen vrijwel gedomi neerd, die toen in een tempo gespeeld hebben van een dusdanig overrompelend karakter, dat de roode defensie meermalen finaal uit eengerukt en overspeeld werd. Als we dan ook een blik in onze hotities slaan, lezen we daarin dat van Es' heiligdom veel meer in gevaar is geweest dan dat van zijn collega' aan de overzijde, de verhouding is zeker 3 j tegen 1. Eerst in het 'laatste kwartiej vond HRC zichzelf weer terug en van een overwicht I is toen geen sprake meer geweest; feitelijk kregen de bezoekers toen nog de beste sco ringskansen, maar het te korte spel der bin- nenvoorwaartsen èn de vermoeidheid deden succes uitblijven. Om niet misverstaan te worden bedoelen we niet dat Assendelft er in geslaagd is HRC in te sluiten, dat niet, maar in dat eerste j half uur is ze veel meer aanvallender geweest i en doordat de voorhoede veel sneller was en minder tnlmde, was dat de oorzaak dat het achtertrio (vooral de keeper) veel meer werk hebben gehad. Om het geheele verloop van den strijd na rust nog eens gedetailleerd weer te geven, laten wij. na het boven gememoreerde maar liever achterwege. Reeds spoedig kwam het I eerste tegenpunt, want na 2 min. spelen pas- seerde den rechtsbuiten alles en allen en scoorde met een laag schot. Daarna een strijd van den A-aanval, prachtig gesteund door de i middenlinie waarin de rechtshalf de boven- J toon voerde tegen de roode verdediging, Een mooie strijd, géestdriftig en vurig, niet te forsch, afgewisseld met nu en dan tegen aanvallen, waarvan enkelen de A-baeks uit hun rust deden opschrikken. De gelijkermaker bleef evenwel uit, want van Es liet zich door het Indianengehuil achter zijn doel niet van de wjjs brengen en pareerde links en rechts op de meest kalme wijze. Ten leste komt HRC meer naar voren, zelfs komt er nog een doelpunt, maar hierbij waren de handen gebruikt, dus telde niet. Overigens speelt H te peuterig o, ZymniReeds maken wij ons op om te vertrekken, toen in de laatste minuut de A-linksbuiten een hoek schop neemt, een geweldig getrap voor het Racing-doel, weg is de bal, maar voor de voeten van een vrijstaande A.-speler, een schot en links in den benedenhoek verdwijnt den bal in het doel. Nog even afgetrapt en het einde is daar van een in alle opzichten beslist span nende en correcte party voetbal. Beide ploegen kunnen tevreden zijn, De referee was g0ed, althans veel beter dan in dertijd in den match tegen de Volewgckers. H.R.C. n—WEST-FRISIA H 8—1. H.R.C. U wint gemakkelijk. In een wedstrijd, waarin de Racers bijna over alle linies sterker waren, hebben zij met groote cijfers gemakkelijk gewonnen. De W.- keeper was wel de sterkste van het geheele team, deze had heelemaal geen kijk op den bal. De Racers, die nog wel gebroken uitkwamen, demonstreerden daarentegen een open en vlug spel. Om 2.05 trapt de W.-midvoor af tegen den schuin over het veld staanden wind. H. begint direct met veel geestdrift haar aanvallen te ondernemen, waaraan de W.-keeper nogal eens te pas moet komen. Na 10 min. werken de bezoekers zich wat los en we krijgen een oogenblik een verdeeld spel te zien. Een corner voor W. wordt slecht genomen, terwijl een vrije schop door Prins tot corner verwerkt wordt, waaruit niet gedoelpunt wordt. Na 15 min. spelen krijgt Habbink den bal toege speeld en maakt het eerste doelpunt 1—0. Een aanval van W. gaat verloren door buitenspel. De rooden komen nu weer stevig opzetten. De W.-keeper, die raar staat te schutteren, wéét een doelpunt te voorkomen, door den bal lukraak weg te trappen. Nu was de W.-keeper werkelijk fraai: een mooie corner van H. onderschept hij goed. De druk op het W.-doel duurt voort; uit alles blijkt, dat er nog meer doelpunten zullen komen. Het spel is dan ook 23 min. oud, als een W.-back een voorzet van den H.-linksbuiten in de touwen jaagt, zbodat de stand nu 2—0 is. Dit schijnt het seint voor de Racers te zijn, om zelf nu ook nog een paar doelpunten te maken. Leavey scoort dan ook na 25 min. no. 3, een schot waar de W.- keeper geen hand naar uitstak. De Racers hebben den smaak te pakken en wederom is het dezelfde speler, die doelpunt 40. Door ontijdig uitloopen van den W.-keeper wordt 't 5—0. Het is met W.-Fr. gedaan, want Habbink maakt het half dozijn vol (60). W.-Fr.komt nu nog even opzetten en geeft Prins nog een schot te verwerken, waarmee hij geen moeite heeft. Met 60 gaat dan de rust in. Als weer begonnen wordt, blijkt al spoedig dat bij de bezoekers niet veel animo meer is. Het valt ook niet mee om met een 60 achter stand nog je best te doen. Van de tweede helft willen we dan ook alleen maar ver melden wie de overige doelpunten heeft gemaakt. De midvoor van de Racers heeft er zin in en jaagt no. 7 in het net. Wederom is het dezelfde speler, die nu het 8e en laatste doelpunt voor de Racers maakt. Na een uur spelen krijgen de bezoekers gelegenheid om een doelpunt te maken. Uit een aanval van W. constateert de scheids rechter een overtreding in het strafschopge bied, waarvoor egn penalty gegeven wordt en onhoudbaar ingezet (81). Nu is H. weer overwegend sterker, maar doelpunten worden niet meer gemaakt, zoodat het einde komt met 8—1. Racing staat nu stevig aan den kop. J. V. C. NIEUWS. Zondag waa voor JVC een succesvolle dag. Het tweede elftal speelde 's morgens 10 uur op het HRC-terrein tegen HRC 6 en keerde met een 2—1 Overwinning terug. Dit was meer dan we verwacht hadden. Om twaalf uur speelde JVC 3 thuis tegen BKC 4. In een kalm partje, zooals we dat van ons derde elftal gewend zijn, behaalde ze een 21 overwinning. Deze stand hadden ze reeds met rust en dat vonden ze blijkbaar mooi ge noeg, want dan spannen ze zich niet zoo erg meer in. Toch klauteren ze aardig omhoog. Om twee uur floot' de heer Snijders JVC I en Wieringerwaard I in het veld. JVC speelde voor de vrij zwakke wind. Van het begin af ontwikkelde zich een vlug aantrekkelijk spel. Dan is JVC in den aanval, maar vlak er op zitten de roodbroeken voor het JVC doel. De achtèrhoede van JVC was vanmiddag safe. Van de backs blonk vooral Maarten uitende keeper van JVC was ongenaakbaar, Even voor de rust wist de rechtsbinnen van JVC on houdbaar te doelpunten en de rust ging dan ook in met 1—0 voor JVC. Na de rust zat ,JVC ei nog vinniger op, wat ze aan snelheid 'te kort kwamen, want daarin was Wieringer waard hun de baas, vergoedden ze door hun onvermoeid zwoegen. Telkens zaten de JVC-ers voor het Wieringerwaard-doel en die ontkwam soms op de wonderlijkste wijze aan een door boring. Eenmaal werd de bal ingeschoten tegen de paal. Weer krijgt een JVC-er de bal voor dê voeten en weer brengt de paal redding. Eindelijk kreeg de midvoor een kans en met een keihard schot, waarvan de Ww-keeper achterover buitelde' bracht hij de stand op 20 en daardoor JVC in veilige haven. Wie ringerwaard heeft het dus weer niet kunnen redden op het JVC-terrein. Scheidsrechter Snijders van Alkmaar leidde uitstekend. SUCCES 1—ANDIJK 1 11—1. Zondag j.1. speelde Succes 1 thuis haar 10e comp. wedstrije en kreeg op bezoek Andijk 1, waarop in Andijk een moeilijke overwinning werd behaald. Andijk speelde nu direct geen slechten wedstrijd, doch het liep bij Succes lang niet tegen. Met rust had S. reeds een veiligen 71 voorsprong, vooral de laatste goal voor rust van den S.-rechtsbuiten was prima. Na rust wist S. nog 4 maal te doel punten. Over den wedstrijd het volgende. S. heeft 1 invaller voor haar rechtsbach, wat bepaald een verzwakking beteekende. De S.- midvoor brengt den bal aan het rollen en 'direct ontwikkelt zich een vrijwel een gelijk opg'aande partij. Het is Sebert welke 10 maakt. A. niet ontmoedigd komt gevaarlijk opzetten en een paar maal kruipt S. door het oog van een naald. De S.-rechtsbinnen maakt 20. Even later maakt A. 21. De spanning komt er nu weer in, de A.-midvoor schiet rakelings naast, aan den anderen kant maakt de S.-linksbinnen van dichtbij 31. Even later kómt dezelfde speler weer alleen voor den S.-keeper, doch een der A.-backs zet hem een ibeetje te hardhandig van den bal, wat den scheidsrechter niet ontgaat. Nan maakt hier van 4—1. Voor rust weten de S.ers nog 3 maal te doelpunten en gaat rust in met 7IvoorS. Na de thee heeft A. eenigszins windvoordeel en weet dikwijls S. op haar helft terug te dringen, doch de S.-verdediging blijft stug verdedigen. Vele aanvallen van S. worden door buiten spel onderbroken, waar de A.-backs zich nogal op toe leggen. Toch wordt hun dit nog enkele malen noodlottig. Als S nog een paar maal heeft gedoelpunt is de A.-verdediging er geheel uit, er wordt niet meer serieus gewerkt. De A.-voorwaart- sen blijven hard door werken echter zonder succes. Als de scheidsrechter voor het laatst blaast heeft Succes den stand tot 11—1 op gevoerd. Succes 2 speelde uit tegen MLD en wist een benauwde 3—2 overwinning te behalen 'Succes a verl0or met 10 man tegen BKCa met 7—2. Succes b welke naar Helder d op bezoek moest kon jammer genoeg niet door gaan daar het grootste gedeelte op de zieken lijst stond. TEXEL I—N. NIEDORP I 0—1. Voor de eerste maal heeft „Texel" in deze competitie op eigen terrein verloren en wel tegen de club waarvan vóór 14 dagen uit met 4—2 werd gewonnen. De voornaamste oorzaak van dezen nederlaag moet worden toegeschreven aan de uiterst krachtige verdediging dei gasten- waartegen de voorlinie, die ditmaal zonder Win ter uitkwam, weinig kon uitrichten. In het veld was de thuisclub over het algemeen sterker, vooral in de tweede helft. Het was direct na het aanvangsignaal al te zien, dat er weinig machtsverschil was. Direct na den aftrap trok N. Niedorp ten aanval, doch daarna stormde de Texel's voorlinie een paar maal op het-doel der gasten af. Het spel ging tot de rust gelijk op, aan beide zijden glipten de doel verdedigers een paar maal door het oog van den naald. De keeper van N. N. kreeg wat meer werk dan Dukers. De rust kwam met 0—0. In de tweede helft was ontegenzeggelijk liet Texelsche elftal beter dan v. d. gasten, doch de verdedigiug, vooral de rechtsback en de keeper van N. N. gaven zulk uitnemend spel, dat dat de Texelsche voorlinie, die over het algemeen te kort spel gaf. telkens vergeefs het doelgebied der gasten betrad Het bleef 0—0 tot ongeveer 10 minuten voor het eindsignaal. Juisz in een periode, van sterk overwicht van Texel, had een snelle doorbraak van N.Wiedorp succes. De rechtervleugelman gat op schitterende wijze een bal over aan Faust, die het eenige doelpunt in dezen wedstrijd maakte. G. Witvliet kreeg ongeveer een minuut voor het e,nde nog een Vachtgelegbnheid om gelijk te maken; hij beging evenwel de fout om dezen bal, die zeer gemakkelijk was te behandelen, met de hand te bewerken, heigeen de scheidsrechter, die nit-i nemend heeft geleid, niet ontging. De spanning in de 4de klasse A is door deze nederlaag van de leidende club niet weinig vergroot A.s. Zondeg speelt Teyel eveneens thuis tegen „Succes I". Winter zal dan weder zijn plaats in de voorlinie kunnen bezetten. De „Tex. Boys" verloren op eigen terrein van „Cocksdorp 1" met 1 4- Ken mooie prestatie van de voetballers uft het hooge Noorden van ons eiland. 't Zand. R.K. VOETBAL. Hollandia scoorde in den wedstrijd R. C. B II— Hollandia II (van Tuitjehorn) het eerste doelpunt en behield tot rust een 1-o voorsprong. Na rust pakte R. C.B den bal, die door Hollandia werd afgetrapt, terstond af, stormde op het doel toe en na een schermutseling schopte een Hol- landiaspeler in eigen doel In den gelijken stand 11 kwam geen verandering meer. R.C.B I—MEERVOGELS I. Het eerste elftal van R.C.B. speelde tegen Meervogels I van Akersloot. Reeds spoedig na het begin was het 1—o voor Meervogels. Aan vankelijk was er niet veel krachtverschil, maar kort voor het eind w.is R. C. B. overwegend sterker. Meervogels speelde toen fnet 10 man, omdat een der spelers z'n kuitbeen had gebroken bij een val. Het gelukte R. C. B. echter niet een tegen punt te maken, zoodat Meervogels met een 1—o overwinning huiswaarts kon keeren. Anna Paulowna. N. A.S.B.-V OETBAL. R.R. I—SCHAGEN. In het begin spelen de R R. met 10 man en moeten het dus tegen Schagen afleggen, dat binnen 10 min. een z o voorsprong heelt. Zoodra het elftal van de R. R. echter volledig is, gaat het bij hen ook beter en Blaauboer zorgt dat rust met 1—2 ingaat. Na de rust is Schagen iets in de meerderheid, weet dit ook met een doel punt uit te drukken en wint dus met 3—1. VETERANENWEDSTRIJD. Na bovenstaanden wedstrijd kwam de lang verbeide match der veteranen, het A-elftal onder aanvoering van den heer J. Kuiper, het B-elftal met den heer Jb. Raven aan het hoofd. B nam na een half uur spelen de leiding, doch de vreugde was van korten duur. want spoedig maakte A gelijk. In de tweede helft, toen de veteranen al over pijn in de ledematen begonnen le klagen, voerden de A-spelers den stand tot 41 op, maar lieten zich dan door de B-ploeg overrom pelen, die er 43 van maakte. Uit een strafschop ontstond zelfs kort voor het einde nog dege'ijk- maker. Het vrij talrijke publiek had schik in dezen wedstrijd, die evenals de vorige door den Sportbond-scheidsrechter Krop op goede wijze geleid werd. ie Kerstdag; R. R. IZaandam I en R. R. IIZaandam II. AFDEELING I. Eerste klasse. V.U.C.Feyenoord 34 R.C.H.—A.D.O. 3—4 XerxesH.F.C. 4—6 V.S.V.—D.H.C. 1—3 OvermaasAjax 1—4 Tweede klasse A. HerculesD.O.S. 32 O.V.V.O.—Hilversum 1—3 A.F.C.—B.F.C. 0—3 Alcm. Victrix—Blauw Wit 12 O.S.V.—Kinheim 3—2 Dor deze resultaten staat Blauw Wit er nu schitterend voor. Tweede klasse B. West-Frisia—W.F.C. T.O.G.Bloemendaal ZeeburgiaVelox 't Gooi—E.D.O. Z.V.V.De Spartaan AFDEELING II. Eerste klasse. Hermes-D.V.S.—Z.F.C. D.W.S.Stormvogels HaarlemSparta K.F.C.H.B.S. AFDEELING Hl. Eerste klasse. A.G.O .V.VEnschedesche Boys P.E.C.Heracles VitesseZ.A.C. TubantiaGo Ahead EnschedeWageningen Eerste klasse. AFDEELING IV. P.S.V.—N.O.A.D. Willem n—L.O.N.G.A. N .A.C.Eindhoven M.V .VBleyerheide B.V.V.Juliana AFDEELING V. Eerste klasse. G. V. AVBe-Quick Leeuwarden—Friesland H.S.C.V elocitas Veendam—Sneek 2—3 2—5 2—0 1—1 1—0 2—1 2—0 4—3 3—2 7—4 2—2 uitgesteld 1—4 0—2 3—1 2—4 2—2 1—3 4—1 61 3—4 3—6 2—1 SWEERING WEDEROM KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De wedstrijden om het Kampioenschap van Nederland, die dezer dagen te A'dara verwerkt werden, zijn gisteren beëindigd. De titel is be land bij Sweering, die o.m. do Leeuw (no. 2) en Dommering (no. 3) achter zich liet. De oud kampioen Dommering heeft vele teleurstellen de momenten gehad en wel zoovele, dat hem den titel, die hem krachtens z(jn werkelijke kunnen toekomt, ontging. Sweering en de Leeuw worden afgevaardigd naar de lïuropeesche kampioenschappen in Den Haag. HELDERSCHE DAMCLUB. De stand is tot en met 20 December, Hoofdkl. gesp gew rem verl pnt J. Stoll 5 8 2 8 D. C. W. Rab 6 2 3 1 7 J. C. Kossen 8 3 1 4 7 D. Dissel 4 2 1 1 5 P. J. Smolenaars 6 1 2 3 4 S. Slort 5 1 1 3 3 A. A. Bremer 3 1 2 2 le kl. L. Simonse 10 5 5 15 C. Goedegebuur 10 6 1 3 13 A. J. José 11 5 3 3 13 O. Ottervanger 10 4 3 3 11 P. Kwast 11 3 4 4 10 P. H. C. Groenemeijer 7 3 2 2 8 H. G. Fontejjn 9 2 3 4 7 G. Held '11 1 4 6 6 Joh. Jagel 5 2 1 2 5 W. Wieren 6 5 1 5 Jn. Bremer 3 1 1 1 3 Joh. Bremer 5 1 4 2 2e kl. B. de Best 9 9 18 P. J. Arends 14 6 3 5 15 A. Bosman 11 4 4 3 12 P. Slort 9 4 2 3 10 E. M. H. Peters 9 4 2 3 10 C. A. Thomas 8 4 1 3 9 W. v. Brederode 10 3 3 4 9 G. Mondeel 11 3 2 6 8 A. J. Bezemer 12 2 3 7 7 W. Slorl 7 1 6 2 3e kl. M. v. Kalken 15 9 1 5 19 J. Bouman 12 7 2 3 16 H. Kraan 11 5 4 2 14 G. v. Roekei 11 6 1 4 13 W. v. Ravensteijn 9 4 1 4 9 S. Koppen 6 4 2 8 H. Thijssen 10 3 2 5 8 F. M. Helledoorn 13 3 2 8 8 C. D. Bremer 8 2 3 3 7 R. Dol 6 1 2 3 4 W. Volkers 6 6 DE UITGIFTE VAN BIJZONDERE ZEGELS. Het was inderdaad een goede gedachte van den Deenschen postdirecteur Holböll, om ter gelegenheid van het Kerstfeest en voor nieuw jaar brieven en briefkaarten van een speciaal kinderzegel te voorzien. Deze zegels hadden geen frankeerwaarden, maar de opbrengst werd bestemd voor steun aan kindertehuizen. Spoedig werden ook in andere landen zegels voor dit doel uitgegeven. Nu was er nog slechts een stap te doen, om zegels met fran- keerwaarde voor hetzelfde doel uit te geven. Alle regeeringen verleenden daartoe spoedig hare medewerking en zoo ontstonden de kin derzegels, die verkocht met een toeslag elk jaar belangrijke sommen voor kinderbescher ming konden opleveren. Meer en meer kwam de postzegel in het midden der belangstelling te staan. De eerste zegels, die voor zulk een speciaal doel in Nederland worden uitgegeven, waren de t.b.c.-serie van 1906, bestaande uit een drie tal zegels van 1, 3 en 5 ct. Zij werden uitge geven tegen de dubbele frankeerwaarde, het surplus kwam de Vereeniging ter bestrijding der tuberculose ten goede. Op historisch ge bied wilde men ook niet achterblijven. In 1907 volgden de De Ruijterzegels en in 1913 her- denkingszegeis van de 100-jarige onafhanke lijkheid van Nederland. In 1923 ter gelegen heid van het 25-jarig regeeringsjubileum werd een groote serie uitgegeven, die thans nog om de verschillende tandingen een dora do voor verzamelingen blijft. Deze historische zegels werden natuurlijk zonder toeslag ver kocht. Anders was dit met de in hetzelfde jaar verschenen Tooropzegels van 2 en 5 ct., die met toeslag verkocht werden tot steun van noodlijdende kunstenaars. De buitenge wone kunstvorm bracht heel wat pennen in berc ring en gaf aanleiding tot veel spotternij In September 1924 verscheen een herinne ringsserie ten bate van het fonds der Redding- Maatsch., van 2 en 10 ct. In December van hetzelfde jaar verscheen het eerste Nederl. Kinderzegel. Hef werd een serie van 3 stuks, waarvan de toeslag ten goede kwam aan den Bond tot Kinderbescherming. Natuurlijk vor men al deze extra uitgiften een rijk veld voor de verzamelaars, waardoor het aangename met het nuttige wordt vereenigd. Elk jaar verschijnt nu in December een se rie kinder-zegels van 4. De toeslag komt ten bate van verschillende vereenigingen, die zich op het gebied van de kinderbescherming be wegen. Reeds verschenen eenige aanbevelin gen in de Heldersche Courant om deze zegels voor de drukke correspondentie in dezen tijd te gebruiken en daarmede dit goede doel te steunen. Men ga dus den stand in het post kantoor niet voorbij, maar koope zooveel mo gelijk de nieuwe kinder-serie om den strijd tegen t.b.c. te kunnen volhouden en andere maatschappelijke nooden te lenigen. SUCCES VOOR WALS EN SLAATS. Wals en Slaats hebben als koppel in het Pargsche Sportpaleis de race over 50 K M g™rjnw\ Er W6rd zeer v',migen str(jd ge- verd, Wals was vooral schitterend op dreef le Onderscheidingsteken. Aan den reserve-kap. Mr. W. F. H. Zegers, i^H t feg' kustarti|erie, is vergunning ver- een iet onderscheidingsteeken vegens lang- uiigen dienst als officier het cijfer XX te verwisselen in XXV, res-majoor H. J. Karei dat van XXV in XXX. De 2e luit H. C. Kremer, van het reg. kust- artillene wordt met ingang van 2 Januari f 7r. ^e actleer<1 bü de militaire gasschool te Utrecht.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8