LUCHTVAART BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Een principieele kwestie inzake het bloembollen-saneerin^splan De K.L.M. krijgt veertien Douglas DC 2. Zeppelin-verbindiiig Thet Ned* Indië. De resultaten der K.L.M. in 1934. I De ramp van de Uiver Vermist verkeersvliegtuig ontdekt. De begrafenis van vijl der slachtoffers van het vreeselijk auto-ongeluk te Emmer Het autoongeluk bij Emmen Ernstig autobusongeluk te Renswoude. Vechtpartij te Nijmegen. De moord op G. de Bie te Oss. INBRAAK TE ALKMAAR. Verduistering door een gemeente-ontvanger IJzerconstructie gevallen. Door een trein aangereden Ernstig auto-ongeluk bij Schoorldam. De zaak tegen den oud directeur van de Maatschappij Concordia. De overval op vier oude menschen te Velden Door een auto aangereden en gedood. Brand in een opvoedings gesticht. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 3 JANUARI 1935. kl£Us JV: prijs wordt verhoogd met de kwa- Jiteitsp.emie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van cent. De afdracht van andere in consumptie ge brachte.melk is vastgesteld op 2 cent per liter. EEN TWEEDE AARDAPPEL OOGST IN DECEMBER. Een landbouwer in de buurtschap Halle, onder de gemeente Zelhem <Gld.) rooide dezer dagen voor den tweeden keer een flink be schot aardappelen van aanmerkelijke grootte en puike hoedanigheid, afkomstig van eenige knollen, welke in September bij den eersten oogst in den bodem waren acht' rgebleven. Inderdaad wel een merkwaardige bijzonder heid. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, nam Woensdag conclusie in de zaak van C. H. v. d. S.,' die zich te verant woorden gehad heeft voor de rechtbank te Haarlem wegens het telen van bloembollen zonder de vereischte vergunning. Van der S. beweerde, dat hij geen vergunning noodig had, omdat hij geen bollen- maar bloementeler is. De rechtbank te Haarlem heeft hem ontslagen van rechtsvervolging, doch niet op principieele gronden. Hij teekende daarop cassatie aan, omdat hij een uitspraak wenschte over de vraag, of een bloementeler ook kan vallen on der het saneeringsplan. Op grond van een ten aanzien van de be wezen-verklaring gebleken vormfout conclu deerde de advocaat-generaal tot vernietiging van het bestreden vonnis met verwijzing der zaak naar het Gerechtshof te Am-:t er dam De Hooge Raad zal 28 Januari rest wij een. DE VERZEKERING VAN DE UIVER. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, was de Verongelukte Uiver voor 160.000 verzekerd. Zij moeten voor 1 Mei afgeleverd worden. Naar het Handelsblad verneemt, is de opdracht van de K. L, M. aan de Douglas- fabriek zoodanig, dat de veertien bestelde Douglas DC 2 machines geleverd moeten zijn vóór 1 Mei a.s. De eerste van deze serie vliegtuigen is thans reeds leverbaar en wordt begin Fe bruari op Schiphol verwacht. Di Oprichting van een luchtvaartreederij in voorbereiding. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, zijn de plannen tot oprichting van een lucht- vaartreederij, die te zijner trjd een Zeppe linverbinding met Ned.-Indië zou exploi- teeren, thans in een vergevorderd sta dium. Binnenkort kunnen nadere mede- deelingen daaromtrent tegemoet worden gezien. Zooals men zich herinnert, heeft dr. Hugo Eckener dezer dagen verklaard, dat binnen kort een beslissing uit Nederland bij de Zeppelin-werf zou zijn te verwachten. Naar aanleiding daarvan zijn inlichtingen in gewonnen, die echter nog niet op een defini tief resultaat wezen. Thans is men dichter tot de verwezenlijking van de plannen geka derd. liet agentschap der K.L.M., Reisbureau Vv'chuijs alhier, deelt ons het navolgende mede: Ondanks de vele internationale verkeers- belemmeringen en de nog steeds ongunstige economische toestanden vertoont het reizigers- vervoer van de K.L.M. en de met haar in be langengemeenschap samenwerkende buiten- landsche Luchtvaartmaatschappijen een stij ging van niet minder dan 111 ten opzichte van 1933. Teneinde U een beeld te geven van de in 1934 bereikte resultaten, geven wij U onderstaand een overzicht van de voor U van belang zijnde cijfers: o -4-1 «O cd oo bJ «0 V bo O IC O 00 co CM co co OJ b- t- ïO co CM Tb CO CO C3 CM tH b H CM VO CM CO CO 00 tH tH 03 CM t- CO 00 TH id cc i— rH 00 O CM co lO <o o> CM CO CO rH IO t- o 5 O T-H CM CO C3 CO h£ X Z ui £o - .S fx c 3 O ■S 2 té c X bfi td <d CM bt) to d <v E 4) s welke cijfers in vergelijking met die van 1833 als volgt luiden: Passagiers Goederen in kg Afgelegde km Brief- en pakketpost 1933 784 14.511 1.521 028 45.930 1934 860 35.200 1.578.000 48.050 In bovenstaande cijfers js ook het vervoer van de lijn Amsterdam-Batavia opgenomen, Het brnnenlandsche verkeer, waarvan de cij fers eveneens in het bovenstaande totaal zijn opgenomen, is ook gedurende 1934 zeer be langrijk gestegen: 1933: 10902 passagiers, 1934: 24000 passa giers. De luchtvloot werd o.a. uitgebreid met een tweemotorige Koolhoven, type PK 48, bestemd voor binnenlandsch verkeer en speciale vluch ten; het vliegtuig biedt plaats aan 6 personen. Inmiddels kwam gereed het viermotorige Fok ker vliegtuig F XXXVI, plaats biedend aan 32 passagiers, terwijl 3 Fokker vliegtuigen type F XXII en 3 Koolhoven taxi vliegtuigen, type FK 43 in aanbouw zijn. Aan het einde van het jaar 1934 beschikte de K.L.M. over 37 vliegtuigen. Weliswaar werpt het verloren gaan van het vliegtuig „Uiver" een zware schaduw over de verblijdende commercieele en technische uit komsten over het jaar 1934, doch de inmiddels vastgestelde oorzaak van het ongeluk geeft daaraan het karakter van een geheel op zich zelf staand feit, De rustige en zekere ontwik- ke.mg van het bedrijf der K.L.M. zal gestadig voortgezet en de toekomst van het verkeer per vliegtuig met onverzwakt vertrouwen te- gemoetgezien kunnen worden. Aneta verneemt uit Bagdad d.d. 31 Dec.: Heden hebben de bemanningen en de pas sagiers van de vliegtuigen Pelikaan en Ijs vogel, die elkander te Bagdad ontmoetten op hun reizen resp. naar Ned.-Indië en Neder land, een gezamenlijken tocht ondernomen naar de laatste rustplaatst van bemanning en passagiers van de Uiver. De kleine stoet verwijlde eenigen tijd bij het graf der zeven Nederlanders. De plaats vervangende directeur van Aneta-Holland, mr. Chr. A. de Vries, die zich per Pelikaan op weg naar Ned.-Indië bevindt,, heeft een krans op het graf gelegd namens de Aneta- vennootschappen te Batavia en 's-Gravenhage en in een korte toespraak den stichter der bedrijven van Aneta, den heer D. W. Berretty, herdacht. Onder de passagiers van de Pelikaan is ook een dochter van den heer Berretty, onder weg naar Java. Het vliegtuig De, Leeuwerik, dat te Roet- bah en Bagdad is geweest in verband met het onderzoek naar de :ramp van de Uiver heeft dè terugeris aanvaard. ROEMEENSC'H VLIEGTUIG GEVALLEN IN DUITSCHLAND. Gisteren is bij Muehl in Baden een Roe- mensch vliegtuig gevallen, dat op weg was naar Parijs. Een der inzittenden, Prim, af komstig uit Sarap wist zich door een para chutesprong van 1200 M. hoogte te redden. De vlieger, Dimitrescu, uit Constanza, kwam om het leven. De inzittenden in veiligheid. Sedert Vrijdagmiddag werd een Ameri- kaansch verkeersvliegtuig, dat een dienst onderhoudt van Albany, in den staat New- York, naar Canada, vermist. Aangezien het vliegtuig oVer het Alleghanies-gebergte had moeten vliegen en boven dit gebied een hevige sneeuwstorm had gewoed, vreesde men dat het toestel een ongeluk had gekre gen. De bekende vlieger Dean Smith ging met een vliegtuig op onderzoek uit en seinde draadloos Zondag dat hij het vermiste ver keersvliegtuig had ontdekt op een besneeuwd en vrijwel ontoegankelijk plateau in de Adi- rondacks, het Noordelijk gebergte van de Alleghanies. De vier inzittenden bevonden zich klaarblijkelijk in veiligheid want zij be antwoorden de teekens van Smith met be hulp van zaklantarens. Volgens Smith, be vond het toestel zich niet ver van het Canada-meer, waar het klaarblijkelijk tenge volge van den sneeuwstorm terecht kwam en een noodlanding moest maken. Onmiddellijk gingen expedities te voet op weg om de ge strande luehtvaarders, die reeds bijna 48 uur in de sneeuw moesten hebben doorgebracht, te helpen. Aangezien de door Smith aange geven plaats moeilijk te vinden was, bleef hij met zijn toestel in de buurt cirkelen, tot dat gebrek aan benzine hem noodzaakte, naar Albany terug te keeren, vanwaar hij, na ge tankt te hebben, weer naar de Adirondacks vloog en met behulp van een valschermpje voedsel, medicijnen en warme kleeren voor de vier inzittenden van het gestrande toestel afwierp. Nader wordt gemeld: De reddingscolonnes, die ondanks den hevi- gen sneeuwstorm in de duisternis waren uit getrokken om de vier inzittenden van een verongelukt vliegtuig te helpen, zijn in hun poging geslaagd. De Inzittenden van het toe stel waren ongedeerd, doch het vliegtuig was geheel vernield. EEN OPROEP, DIE NIET VERGEEFS iVAS. De Nieuwjaarscoi respondentie was voor een groot deel beplakt met Kinderpostzegels. Van welk een vreugde waren deze wenschen de bode! Nog 8 dagen heeft men de kans het zijne bij te dragen tot de vreugde in duizenden kin derharten, die verzorging, gezondheid, warmte vragen. Kunt u weerstaan? GEEN VERPLAATSING VAN DE RIJKSVERZEKERINGSBANK De burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, heeft aan een vertegenwoordiger van het persbureau Vaz Dias verklaard dat hij bij een door hem ingesteld onderzoek de overtuiging heeft gekregen, dat op dit ©ogen blik bij den minister van- sociale zaken de verplaatsing van de Rijksverzekeringsbank van Amsterdam naar Delft zelfs niet in over weging is. nnjar K ,e tmmer L-ompascuum heeft Maandag onder groote belangstelling plaats gehad O Begrafenis van de slachtoffers. I Te Emmer Compascuum is Maandagmid dag de ter aardebestelling geschied van vijf der slachtoffers, van hpt tragische auto-onger luk te Munsterscheveld in den nacht na den 2den Kerstdag. Vele honderden hebben den droeven stoet naar de algemeene begraaf" plaats begeleid. Te voren werd in de Geref. Kerk een roüw-' dienst gehouden, waarin ds. J. H. Binnema, geref. predikant te Emmen, is voorgegaan. Het kerkgebouw was tot de uiterste hoeken gevuld. Honderden konden geen plaats vin den en moesten buiten blijven. Ds. Binnema liet bij den aanvang van den dienst zingen Psalm 42 vers 2 en 7 zonder orgelspel, waarna de predikant voorlas Rom. 8 vers 18 Hij hield daarna een predicatie naar aan leiding van den tekst: „Want ik houd het daarvoor, dat het lijden dezes tijds niet is te waaxdeeren tegen de heerlijkheid, die ons zal geopenbaard worden." De predikant schetste hetgeen gebeurd was en wees op de beteekenis van den tekst in verband met de levenshouding van den christen. Spr. richtte woorden van troost tot dé zoo zwaar getroffen familie. ,In het gebed na den dienst herdacht spr. ook de vandaag in Groningen en Borger ter aarde bestelde slachtoffers. Na afloop van de predicatie werd gezongen psalm 73 vers 13. Er werd vervolgens gelegenheid gege ven langs de in de consistorie geplaatste kis ten te defileeren. Vele honderden maakten van deze gelegenheid gebruik en gedurende twee uren trok een onafgebroken file aan de baren voorbij. Daarna reden vijf rouwkoetsen naar de algemeene begraafplaats. De leden der geref. jongelingsvereeniging droegen de kisten graf waarts. Aan de groeve werd o.a. gesproken door wethouder J. Wiersema namens het ge meentebestuur van Emmen. Voorts hebben afgevaardigden van ver scheidene geref. vereenigingen terplaatse het woord gevoerd. Binnenland i -v >j h'i it.r<0 >1. i: dosia Zes érnstig gewonden. - >r j r >1 Op den avond van Nieuwjaarsdag i% ,,j omstreeks tien uur een ernstig autobus- ongeluk geschied in de beruchte ge vaart1 lijke bocht van den straatweg tusschen De Klomp en Renswoude, hij de Emmik- huizer Laan in de kom der gemeente Renswoude. Een klein model autobus, waarmede een zestal menschen een bezoek van eenige dagen aan Dusseldorp hadden gebracht, reed op den terugweg naar Amsterdam met groote snel heid aan den rechterkant van den weg tegen een boom. De autobus werd ernstig bescha digd en toegesnelde personen konden slechts met groote moeite de inzittenden uit de over blijfselen bevrijden. Vier van de inzittenden bleken tamelijk ernstig gewond te zijn. Voor het leven van een van de slachtoffers werd zelfs gevreesd. De gewonden zijn naar Amers foort overgebracht, waar drie in het zieken huis de Ligtenberg ter verpleging moesten worden opgenomen. Twee anderen zijn naar het St. Elisabethsziekenhuis vervoerd. De zesde gewonde, de 33-jarige heer P. van Veen uit Haarlem, werd te Renswoude door dr. van Nieuwenhuizen verbonden. Uit het door de politie van Renswoude in gestelde onderzoek is komen vast te staan, dat de remmen van den wagen in orde waren Men neemt dan ook aan, dat het ongeluk slechts toe te schrijven is aan het feit, dat de chauffeur met te groote vaart door de ge- vaarlijke bocht is gereden. Hét ongeluk vond plaats op ongeveer 100 m van het Gemeente huis van Renswoude. De gewonden, die in het ziekenhuis de Lig tenberg moesten worden opgenomen, maken het betrekkelijk goed. Zij hebben hoofd- en beenbreuken opgeloopen. De beide andere per sonen, de heeren S. en D. uit Amsterdam hebben kaak- en beenfracturen bekomen. De autobusonderneming was tegen allé risico's verzekerd. i„. i Naar de Nw. Rott. Crt. nader verneemt, is de heer P. v. V. in hoogst ernstigen toestand in het St. Elisabethsziekenhuis te Amersfoort opgenomen. De chauffeur, die eveneens in dit ziekenhuis is opgenomen, is er niet zoo ernstig aan toe- Naar het blad gisterenmiddag vernam, maken de gewonden, die in het ziekenhuis de Ligten berg te Amersfoort zijn opgenomen, het tame lijk goed. Het zijn de heeren Dony, uit Amster dam, en Koepi, uit Heerlen. Mej. Sternmei, die eveneens te Amsterdam woonachtig is, zal waarschijnlijk zeer spoedig het ziekenhuis kunnen verlaten. In de St. Elisahethsinrichting te Amersfoort zijn opgenomen de heeren P. van Veen uit Haarlem, wiens toestand zeer ernstig is en de chauffeur van den autobus de heer Karei Riepen uit Amsterdam. De broeder van den heer P. van Veen, de heer G. van Veen, kon inmiddels naar zijn familie te Haarlem terugkeeren. Eén der gewonden overleden. De 33-jarige P. van Veen uit Haarlem, die Nieuwjaarsdag bij een botsing te Renswoude van een Duitscbland terugkeerende auto met éen boom zwaar werd gewond is gisteren in het St. Elisabethgasthuis te Amersfoort aan de gevolgen van het ongeluk overleden. Oudejaarsnacht heeft aan den Weurtsehen Weg te Ngmegen, een vechtpartij plaats ge had, waarbij een persoon zeer ernstig werd gewond. De betrokkenen waren zes personen, die bijeen waren in vei band met de jaarwisseling en zich na twaalven met kaartspelen ver maakten. Men kreeg ruzie en is daarop de 'straat op gegaan om de zaak uit te vechten. Een zekere J., die een klap had gekregen, trok een mes, waarop G., die een steekpartij ''wilde voorkomen, J. een klap tegen het hoofd gaf De man viel achterover met zijn hoofd tegen den rand van het trottoir en bleef be wusteloos liggen. Eenige voorbijgangers waarschuwden de 'politie, die weldra ter plaatse was, met den gemeentelijken geneesheer, dokter Woltering. Deze constateerde, dat J. een ernstige schedel breuk had opgeloopen en gedeeltelijk verlamd was. De man werd politie-braneard naar het Wilhelminaziekenhuis vervoerd. Dinsdagavond was hij nog niet hij kennis. G, is door de politie een verhoor afgenomen. Hij is Dinsdag op vrije voeten gesteld. De mannen waren allen eenigszins onder den invloed van sterken drank. Nieuwjaarspret met droevigen afloop. Een persoon gewond. Om aan de viering van de intrede van 't Nieuwe Jaar meer luister bij te zetten wordt ■door de jongelui van het Friesehe platte land van verschillende lawaaimakende instrumenten gebruik gemaakt. De een gebruikt een met kruit gevulden hollen sleutel met een spijker, anderen nemen een carbidbus, waarin carbid gedaan wordt en die men dan met veel lawaai uit elkaar doet springen. Te Gorredijk vermaakten zich de jongens met een fletsstep, die veel meer ontplofbare stof kon bevatten dan een holle sleutel, doch dat dit spel gevaarlijk is, ondervond de veer tienjarige W. Veenstra. Bij het afgaan van het „schot" n.1. kreeg deze een slag tegen het onderlichaam, waarbij edele deelen werden geraakt. De toestand van den knaap is zoo ernstig, dat hij niet vervoerd mag worden, Bovendien werd de vijftienjarige G. J. ernstig aan de hand gewond. Officier in booger beroep. De officier van justitie mr. Dubois te 's Her- togenboseh, heeft booger beroep aangeteekend tegen het op 31 December j.1. uitgesproken vonnis der rechtbank, waarbij de 20-jarige Piet de Bie uit Oss veroordeeld werd tot 15 jaar gevangenisstraf, zonder aftrek van het voorarrest, wegens doodslag op zijn 19-jarigen neef in Augustus 1933. Mr. Dubois had we gens moord met voorbedachten rade levens lange gevangenisstraf gerecjuireerd. 1800 gulden gestolen. Oudejaarsavond heeft men zich bij den heer J. Koeman aan het Zeglis te Alkmaar door middel van braak toegang verschaft, waarbij een gouden horloge js ontvreemd. In verband met de viering van den Oudejaarsavond bij de familie waren de bewoners niet thuis. Nog dienzelfden nacht heeft de politie een familielid aangehouden. De man is in het bu reau van politie in arrest gesteld. berg, gedetineerd, ter zake, dat hij als pen ningmeester van het Burgerlijk Armbestuur pl.m. 5000 had verduisterd, veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. De eisch was 8 maanden. Metaalbewerker gedood, Iwee personen gewond. Gistemamiddag om ruim twee uur heeft een ernstig ongeval plaats gehad aan den Ooster Ringdijk tegenover de Valentijnkade, te Amsterdam, ttengevolge waarvan een man werd gedood, twee gekwetst werden en drie te water geraakten. Een schuit, die nabij den spoorwegovergang lag, welke de Linnaeuskade met den Ooster Ringdijk verbindt, behoorde tot het mate rieel, dat gebruikt wordt voor den bouw van de nieuwe spoorwegwerken in Oost. Hierop lag een groote ijzerconstructie, die vele ton nen woog en die bestemd was voor een via duct, dat verderop in aanbouw is. De bedoe ling was, het gevaarte, een samenstel van ijzeren balken, op te richten en het op een lorrie te plaatsen, die het dan naar het werk punt zou rijden. De constructie werd opge takeld doch er gebeurde vermoedelijk iets met de houten, waarop de takelinrichting stond. Met volle zekerheid is zulks niet te zeggen, aangezien deze aangelegenheid nog bij de politie in onzoek is. In elk geval kantelde de constructie naar de zijde van het water. Vier mannen, die daar stonden, brachten er het leven af. Drie hun ner sprongen te water, de vierde werd ge troffen en gewond. Een ander, die in de na bijheid op de schuit stond, werd eveneens ge raakt, terwijl een zesde onder het vallende gevaarte raakte en gedood werd. Dit is de 22-jarige metaalbewerker F. Stop pelman, wonende te Alblasserdam. De ijzerconstructie, die een gewicht heeft van eenige tientallen tonnen, ligt op den bo dem van de Ringvaart. De fiets bleef aan de locomotief hangen. De rechtbank te Maastricht heeft Maan" dag P. H. H. gemeente-ontvanger te Scbaes- Maandagmiddag heeft op den onbewaakten overweg bij de Kantsteeg te Oss een ongeval plaats gehad, dat, de omstandigheden in aan merking genomen, nog betrekkelijk gunstig is afgeloopen. Omstreeks 5 uur passeerde ter plaatse per rijwiel de circa 30-jarige J. de Brok, uit Oss. Juist toen hij den overweg ovesrtak, werd zijn aandacht afgeleid door een hond, tenge volge waarvan hij niet opmerkte, dat er een trein in aantocht was. Toen de jongeman den sneltrein uit Nijmegen zag naderen, was het reeds te laat. Hij werd aangereden en een eind weggeslingerd. Zijn fiets bleef aan de locomotief hangen en werd meegesleurd. Het slachtoffer,, dat hevige pijn leed aan den voet, was niet in staat te loopen, doch daar er niemand in de buurt was, die hem zou kun nen helpen, is hij op handen en voeten naai de dichtstbijzijnde woning gekropen. De bewoners hebben onmiddellijk genees kundige hulp ingeroepen, waarna B. naar het ziekenhuis is overgebracht. Zijn voet bleek deerlijk vei-mmkt te zijn. Eén der teenen was afgerukt. De machinist van den sneltrein heeft in de duisternis de aanrijding niet opgemerkt. Een eind verder werd evenwel ontdekt, dat een vernielde fiets aan de locomotief hing, waarna een onderzoek werd ingesteld. De toestand van het slachtoffer is bevredigend. Twintigjarig meisje gedood. Dinsdagavond omstreeks half zes heeft de kaashandelaar G. uit Alkmaar op den weg AlkmaarDen Helder tusschen de Zijpersluis en Schoorldam de 20-jarige mej, N uit Sint Maartensbrug, die daar fietste, aangereden met het gevolg, dat het meisje 's nachts in het ziekenhuis te Alkmaar is overleden. De gewezen advocaat, mr. L. P. D. vrijgesproken. De Haagsche rechtbank heeft Maandag uitspraak gedaan in de zaak tegen den gewe zen advocaat mr. L. P. D., oud-directeur van de Maatschappij Concordia, tegen wien door het O.M. ter zake van verduistering van gel den, welke hij als directeur dier instelling onder zich had, 1 jaar gevangenisstraf is ge- eischt. De rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak verdachte vrij. Voorts veroordeelde de rechtbank den 49- jarigen chauffeur A. J. D., ter zake van rij wieldiefstal tot 2 jaar gevangenisstraf; den 41-jarigen koopman G. J. J. K., thans ged. wegens diefstal tot 1 jaar gevangenis straf den 38-jarigen kellner P. B. en den stoffeer der W. H. M., thans ged. wegens diefstal, gepleegd In een perceel aan de Turfmarkt te 's-Gravenhage, tot 2 jaar gevangenisstraf De marechaussee tast nog in het duister omtrent den opzienbarenden overval die dezer dagen in het Noord-Limburgsche dorpje Velden is gepleegd. Wel zijn er bepaalde vermoedens, en het onderzoek gaat dan ook reeds in een zekere richting. Maar de aanwijzingen zijn nog bij lange na niet zoo sterk, dat er ad arrestaties plaats kunnen vinden. Men hoopt echter deze laffe misdaad tot klaarheid te kunnen brengen. Drie factoren wijzen erop, dat de roovers van den toestand ter plaatse goed op de hoogte waren. Zij wisten precies waar de ladder geborgen was, waarmee ze zich toegang hebben verschaft, want die hebben ze uit een op zij gelegen schuurtje gehaald ze waren op de hoogte van alle plaatsen waar verlich ting was, want alle lampen zijn er uit ge draaid ze wisten dat de slachtoffers ouder domspensioen ontvingen. (Volk). Op den provincialen weg te Zuidbroek is Dinsdagnacht te ongeveer 12 uur de 28-jarige P. W. uit Noordbroek, toen hij met eenige vrienden per rijwiel op weg naar huis was, door een auto van den heer J. D„ die van Groningen naar zijn woonplaats Oude Pekela terugkeerde, aangereden. De aangeredene was op slag dood. Het lijk is in beslag genomen. De auto, die in het Winschoter Diep reed, is opgehaald en in be slag genomen. AUTO-ONGELUK. Drie dootlen. Nabij Tours is Dinsdag een auto, waarin drie menschen zaten, onder wie een blinde zangleeraar, tegen den avond nabij Montlouis in de Loire gereden. Het ongeval werd eerst een uur later bemerkt door eenige voorbij gangers; de drie menschen bleken overleden. DOODGEVALLEN. Maandag is een jongeman, die L. een per ceel aan de St. Willebrordusstraat te Rotter dam een antenne plaatste, van de derde verdie ping naar beneden gevallen. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd. BELEEDIGING DOOR DEN HEER H. BK.AAT. De Hooge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van H. Braat, oud-lid van de Tweede Kamer, te Hekelingen, die in hooger beroep door het gerechtshof te 's-Gravenhage tot 50 boete subs. 10 dagen hechtenis is veroordeeld inzake beleediging van den veld wachter te Hekelingen. Buitenland Een doode en 1 zwaargewonden. In een opvoedingsgesticht te St. Malo (Fr.) heeft brand gewoed. Vele pupillen sprongen bij den eersten schrik uit de ramen om zich te redden. Een hunner is om het leven gekomen, terwijl 11 veipleegden zware brandwonden opliepen. De brand is ontstaan doordat eenige leer lingen hadden gerookt in de nabijheid van een paar andere jongelieden, die bezig waren met de ontwikkeling van een fotofilm. GEARRESTEERD WEGENS BELEEDIGING VAN HITLER. Arrestante verklaarde, dat Hitier een Jood Is. Naar V. D. uit Waldmohr verneemt, is rnej. Elsa Sittell, een jonge Amenkaansche, in arrest gesteld, onder beschuldiging, Adolf HiUer te hebben beleedigd door te kennen te geven, dat deze van Joodsche afstam ming zou zijn.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7