liJm P1RESTEIIRPI1N1 Alkm. Boys 1-Helderl 2—0 K.N.V.B. N.H.VB. H.R.C. I-K.V.V. I 2-1 KN.V.B.-Overzicht ÏKotfbal StilfMten Stammen Burgerlijke Stand Tijdschriften en Weekbladen Nieuwe Uitgaven. HELDERSCHE GOURANV V/AN DINSDAG 8 JANUARI 1935. 1 I a i i. Aldus kwam het «inde van H.'s 5. tHUlS-j match, brengende een 21 overwinning, Ceti j overwinning, die lang niet cadeau gegeven ta; H.R.C. wint op bescheiden wijze. Helder lijdt de nederlaag in Alkmaar. H.R.C. II omzeilt een lastige klip. - Spanning in de vierde klasse A. Derde klasse A. Overeenkomstig de voorspellingen hebben de Heldersche clubs zich gedragen. Racing won van KW, doch met kleiner verschil dan wij verwacht hadden, n.1. 21, terwijl Helder het tegen Alkmaarsche Boys moest afleggen, 20. De rollen zijn dus thans omgekeerd; leek het er aanvankelijk op, dat Helder een beter seizoen zou doormaken dan HRC, by het scheiden van de markt kon juist het tegen deel wel eens blijken. De Volewyckers waren vrij en zagen hun concurrenten winnen, zoo als gezegd Alkmaarsche Boys van Helder en voorts Hollandia van Assendelft met 63. Wij spraken toevallig even scheidsrechter Crabbendam, die den wedstrijd tusschen Hol landia en Assendelft geleid heeft. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat Assendelft zeer goed gespeeld heeft en geenszins een derge lijke nederlaag verdiend heeft. Twintig minu ten voor het einde was de stand nog 33. Zaandijk heeft de eerste stappen gezet op den weg naar beterschap. De Meteoor werd met 41 op eigen terrein geslagen. Dat wordt nog wat in de onderste helft van UI A. Competitiestand Derde Klas A. Volewijckers 11 8 2 1 37—19 18 Alkm. Boys 12 7 3 2 34—30 17 Hollandia 11 .7 1 3 30—20 15 HRC 12 5 4 3 26—21 14 Helder 11 4 2 5 28—25 10 Assendelft 11 3 4 4 26—31 10 KVV 11 2 2 7 16—27 6 Meteoor 11 2 2 7 24-43 6 Zaandijk 12 2 2 8 22—27 6 Vierde klasse A. Texel won met 42 in St. Pancras van Vrone, met gering verschil dus. De punten zijn echter niet minder waard! Vooral nu Alkmaar toch eén geduchte concurrent blijkt te zyn, want Schagen een 51 nederlaag toe brengen, wil wel iets zeggenDe Alkmaarders blijven dus met evenveel verliespunten op de tweede plaats. Res. Tweede klasse A. HRC n liet een veer in IJmuiden, hetgeen wel verwacht was, doch de racers behielden hun record van ongeslagenheid en wat meer zegt de kampioenstitel kwam weer wat nader, daar WFC II zoo vriendelijk was in Alkmaar van Alcmaria II te verliezen. (43). Nog een rukje, Racers! lies. derde klasse A. Helder II liet zich een minuut voor het einde een 21 zege ontnemen. Nu werd het 22, een uitslag, die ons niet meevalt. Eerste klasse D. Helder 3 Chaiupson-killer. Van Helder 3 begrijpt niemand meer iets, ja tóch, zoo langzamerhand begrijpt men, dat de withemden aan den strijd begonnen zijn, die het grootste gevaar beteexent voor allen, die nog tegen deze withemden in het veld moeten. En aangezien daaronder nog serieuze kam- pioenscandidaten behooren, zien allen vol be langstelling uit naar de verdere veriehtingen van Helder 3, dat ondanks haar grooten ach terstand blijkbaar zelf nog een kansje waagt. Watervogels ging, zag en werd overwonnen, met 52 liefst, nadat zij met 50 achter ge staan hadc en. Hiermede zijn zij uit den strijd, maar niet getreurd, boys, jullie tijd zal ook komen! Vele terreinen werden Jgekeurd in den N.H.V.B., zoo gingen b.v. Succes 2Pet ten en HRC 3JVC om die redenen niet door. Hoeden en petten èf voor de Heldersche Boys! Blijkbaar geïnspireerd door de meening van den sportredacteur gaven de blauw-witten het sterke Schoorl op eigen veld een lesje, dat klonk als een klok. Met 49 kwamen de Boys als triomphators terug en met recht kunnen zij nu het praedicaat kampioengegadigde dra gen. Bravo, mannen. Tweede klasse F. HRC 5 heeft het in den modder van Oude- sluis niet kunren redden. Met een 20 over winning bewezen de Dosko-mannen dat zij betre moddermannetjes zijn dan de reds. Hel der 4 leed de verwachte nederlaag op Texel, de thuisclub won met 61. Het terrein van Atlas werd afgekeurd. Derde klasse E. BKC 3Succes 3 terr. afgek. 4e klasse G. Dirkshorn 1Petten 2 terr. afgek.; Callants- oog 1Schagen 3 30. 4e klasse tl. Atlas 3Texel 3 terr. afgek.; Oudeschild 2 Tex. Boys 1 terr. afgek. Compedtiestand 4e klasse H. Watervogels 2 7 6 0 1 25- - 9 12 Texel 3 8 5 2 1 28- -14 12 Texelsche Boys 1 10 5 1 4 25- -21 11 Atlas 2 7 5 0 2 15- - 9 10 De Cocksdorp 1 8 3 2 3 18- -13 8 Oudeschild 2 7 2 1 4 32- -20 5 Helder 6 7 1 0 6 14- -38 2 Atlas 3 6 0 0 6 4- -37 m 4e klasse L. Callantsoog 2—JVC 3 1—2; Watervogels 3 HRC 7 terr. afgek.; Helder 7BKC 4 2—2; Adspiranten B. Helde, b—BKC a 1—5; Helder c—Helder a uitgesteld; HRC bSucces a terr. afgek. Adspiranten S. HRCd —Succes b terr. afgek.; HRC e—HRC c terr. afgek.; Helder eSchagen b 15' Hel der f—Ttrn q Competitiestand Adspiranten S. J.V.C a 9 5 4 0 27— 8 14 H.R.C e 9 5 1 3 17—17 11 H.R.C c 7 4 2' 1 32—12 10 Helder d 5 4 1 0 25^-5 9 Schagen b 9 3 3 3 22—19 9 H.R.C d - f - 3 1 3 16—19 7 Helder e 7 i 3 3 li—14 5 Helder f. 9 1 1 7 6—42 3 Succes b 6 0 0 6 1—21 0 Adspiranten T. Texel b—Tex. Boys a l-O; Oudeschild a—De Cocksdorp a terr. afgek. Het terrein waarop deze competitie-wed strijd gespeeld werd, was er na den laatst ge speelden match (HRC IITOG H) niet beter op geworden. Het was door de gevallen regens van Vrijdag en Zaterdag nog gladder en het doelgebied aan stulszijde nóg modderiger ge worden. Ja, wat dat laatste betreft, hadden aanvallers zoowel als verdedigers het even moeilijk. Hierop was geen aanval behoorlijk af te werken of zuiver richten onmogelijk; al vorens daaraan toe te zijn had men reeds met den grond kennis gemaakt. Evenmin "was het schier een onmogelijkheid voor de resp. ach terhoeden, om zuiver weg te werken. Aan de overzijde was hec wai. beter, daar althans kom den de spelers zich beter verplaatsen én was de trefkans grooter. Door een en ander stond ook deze wédstryd niet op hoog peil; er werd veel gemist en slecht geplaatst. De spelers deden hun best en hebben er van gemaakt wat er van te maken was, al hadden wij wat HRC betreft van enkelen toch iets meer verwacht: (Zoo b.v. linksbuiten en -half), KVV heeft geen slechten indruk nagelaten; ze speelden nu en dan bepaald verdienstelijk; spéciaal spil, l.-buiten, keeper en backs dienen in dit verband genoemd. HRC verscheen in de opstelling, zooals in het nummer van Zaterdag gepubliceerd, dus nog zonder Post, maar met Pol weer in dé ge lederen. In de eerste helft heeft de thuisclub steeds een overwicht gehad, wat vooral tégen hét ein de sterk was. Het was echter van beide zijden allerminst vurig; veelal slap in de uitvoering, veel te gemoedelijk, gis gold het een oefenpartij. Steffens forceert reeds dade lijk een corner, terwijl Hoogendijk over de lat schiet. Ook de gasten brengen het tot een cor ner, maar de Racers behouden toch het initia tief; voor het doel is het echter steeds mis, waar de middenvoor de zaak wel eens remt. Na twaalf minuten krijgen de bezoekers hun eerste goede kans: tweemaal gaat de bal in de richting van den keeper, die echter niet thuis geeft. Ëen pracht kans voor H. gaat verloren door juitenspel, waarna Scholten een mooien aanvr door kordaat ingrijpen weet te breken. Er was een kwartier gespeeld toen de middenvoor van de Racers goed doorgaf aan zijn linksbuiter welke laatste ineens voorzette en het de linksbinnen was die met eén hard schot voor de rest zorgde. Onmiddellijk hierop moest de K-keeper weer ingrijpen, wat hem goed afging. Dan zien we den linksbuiten door de K.-verdediging „zeilen", om zijn ren met een schot recht tegf den keeper te besluiten. (Pol stond vrij en goed opgesteld!) Het spel is wat hard, we ontdekten van sommige spe lers unfaire trucjes, wat de aandacht van den scheidsrechter ontsnapt. Nebbeling vangt een voorzet goed op, maar zijn schot, in goedé po sitie staande, nislukt. De rechtsbuiten treu zelt te lang, zoodat ook deze kan verloren gaat. Het gladde terrein doet dan nog twee goede kansen voor de roodhemde" verloren gaan. HRC is nu stukken sterker, maar doel punten zijn duur; een goedgerichten kogel van den rechtsbinnen wordt door den K.-Reeper verdienstelijk gestopt en vervolgen 3 corners achtereen op het K.-doel, en na een algemeene stormloop, waarbij ook de keeper gepasseerd werd, verdwijnt de bal nog naast het doel! Het liep de gasten in deze periode werkelijk mee. Na 35 minuten trekt plotseling de K.-voor- hoede er tusschenuit, Siersma stuit dezen aan val, maar maakt hands. Op den rand van het strafschopgebied wordt de vrije schop géno- men, maar de bal ging net over de lat. De rest van den tijd speelde zich af voor het K.-doel,' waar de doelman zich bijzonder onderscheidt. De 2e helft is een iets levendiger strijd ge weest en niet zonder spanning. Er zat nu iets meer gang in, vooral toen de bezoekers gelijk wisten te maken. Het begin gaf weer een aanvallen HRC te zien; Pol zette goed door, maar zijn schot werd gestopt en daarna schoot de middenvoor meters naast. Het blijft spannen voor de K.- veste, maar door de gladheid ontstonden maar weinig goede scoringkansen. ;r was 17 min. gespeeld toen K. een einde aan deze overmacht maakte, het spel aan de overzijde bracht, waaruit een hoekschop geboren werd, waarna de bal in handen van den keeper geschoten werd. Het spel gaat over en weer, een schuin schot van Steffens wordt door den keeper fraai op corner gekeerd. De K.-voorhoede komt weer terug, tweemaal moet Van Es stop pen, maar den derden keer wordt hij gepas seerd na flink doorzetten. Er was toen een kwartier gespeeld. Weer is de bal voor den H.-keeper, die door uitloopen zijn doel voor een nieuwe doorboring behoedt. Als na 20 min. spelen in de K.-verdediging leelijk gemist wordt, ontsta.:' hier voor H. een pachtkans, maar de rechtsbinnen weet hiervan niet te profiteeren. Het is nu een vlug verplaatsend spel, waarin beide keepers geducht op hun hoede moeten zijn. De linksbuiten van K. drijft den bal mooi op, maar in plaats van voor te zetten, schiet hij zelf, maar in het zijnet. De H.-middenvoor probeert het met «en ver schot, dat gestopt wordt. Even latér er was een half uur gespeeld kreeg de K,-keeper weer een schot te stoppen, hij kan den bal niet ver genoeg wegwerken, die daarop door den toe loopenden rechtsbuiten opgevangen. en on houdbaar ingezet werd. Zoo had de thuisclub dus weer de leiding. De linksbuiten kreeg di rect hierop ook een mooie kans, die deze ech ter door onbesuisdheid weer bedierf. Een pass van Pol, goed bedoeld, was te hard en te scherp en daardoor onbereikbaar voor Dissel. De laatste minuten is het KVV geweest, dat het beste van het spel heeft gehad en tevens haar beste spel liet zien. Opmerkelijk was nu het spel van den spil, die door afgemeten cen ters en flink stuwend spel zijn voorhoede in staat stelde rttelijke keeren te attaqueeren. De opzet was dikwijls goec. en werkelijk span de het soms geducht, maar de backs, en niet te vergeten Van Es, wisten het gevaar steeds te bezweren, al moet hieraan onmiddellijk toe gevoegd worden, dat d-> K.-schutters het doel nogal eens op de verkeerde plaats zochten, Aardige wédstryd in Alkmaar, die den Boys een geflatteerde zege bracht. Op een veld, dat van de tribune bezien er uitstekend uitzag, doch in werkelijkheid zeer moeilijk te bespelen was, vanwege de veelvul dige regens van de laatste dagen, heeft Helder een 20 nederlaag geleder tegen de Alkmaar sche Boys. Met genoegen denken ,we aan dezen wed strijd terug, want ondanks de nederlaag zyn de withemden erin geslaagd-,den sportleven naam van H. Noordpunt hoog te houden en bovendien getuigenis af te leggen vap het feit dat „ze in Den Helder toéh wél voetballen kun- nen." Want de thuisclub kan hpel tevreden zijn met de sCorè (en 'stak' dié tevredenheid niet onder de tribunebanken!), want ware de Hel- der-voorhoede dezen middag niet zoo volkomen machteloos gel even in het benutten van góede scoórkansen dan zou zéker een 22 resultaiat bereikt geworden zijn, hetgeen tevens de veld- Verhouding beter zou hebben weergegeven. De match wérd in zeef aangename verstand- j houding gespeeld en heeft in weerwil de tér- reinhandicap, van spelpeil-oogpunt bezien, nog veel te gènieten gegeven. Niet dat de we'd- strijd er een van bijzondere kwaliteit was, doch men moest meermalen respect hebben voor de wijze, waarop in beide teams voortdurend ge- tracht werd, louter door het spel, door beter spel elkaar te overtroeven. De Boys hebben tenslotte Helder overtroefd, want es ist eine alte Geschichte, die immer neu bleibt: doelpunten beslissen den wedstrijd en aangezien de rood-wit geblokten er twee maakten en de bezoekers niet één, wonnen zij en behielden hun kans op den eeretitei, die zij, j naar wij vernamen, nog met hand en tand zul len verdedigen Zelden hebben wij een aanyalsquintet van Helder zoo onproductief gezien! In het veld j werd constant aardig gespeeld en wat in com- j binatie niet lukte, dat lukte individueel, doch eenmaal in de. buurt van het A-doel gearri- veerd, konden de Boys-verdedigers gemakke lijk ingrijpen, dan wel werd er zoo slecht ge schoten, dat mer tenslotte tot de uitspraak kwam: deze voorhoede verdient geen go'ala. Jammer voor al het werk van de overige ge deelten van de ploeg, want de totaalprestatie van Helder, we zeiden het reeds, kon er yajri. Het combineeren ging vlot en goed, de bal werd voortdurend laag gehouden en vlug af gegeven, kjrtom het 'wèis werkelijk ëen genoe gen om dit ie zien Alleen een voorname factor mankeerde nog: de heilige wil o té winnen, dat vurige enthousiasme, ontbra. mén speelde exhibition, waarbij doelpunten bijzaak waren! Een ernstig verzuim, want men moet te allen tijde denken aan een zeker gevaar, dat wel ver af, doch niet geheel onbereikbaar is! Speciale uitblinkers telde de ploeg niet, we noemen hier keeper Muller/ die zijn heiligdom weer gqeó verdedigd hee.*t en vooral een goeden kijk op uitloopen had. Hij moest nog al eens wande lingen ondernemen om den bal te bemachti gen, hetgeen hem menig applausje opleverde. De thuisclub speelde iets minder dan op het Helder-terrein, doch zij bleek ook nu het spel zeer goed te bergijpen, alles ging wel over legd en hurt onderlinge staaltjes van goed be grip missen we r.og steeds bij de Heldersche voetballers. De voorhoede was een stuk beter dan die var Helder, vooral de vleugelspelers waren gevaarlijk, terwijl deze heeren tenmin ste schoten of kopten in de richting van Het doel, telkens als zij daartoe de gelegenheid hadden. Dat leverde de twee goals op! Over den wédstryd zullen we kórt zijn: Helder ging zeer goea vart start én had het eerste kwartier het beste van het spel. Dan nam de thuisclub dat lichte overwicht geleide lijk over, om m de 23e minuut van den wed strijd de leiding te nemen. De bal werd van links voor doel gebracht, door een misver stand bleef linksback Burger staan (hij meen de, Jat B. Je Boer den rechtsbuiten zou „hou den"), Muller liep nog wel uit, doch de rechts buiten nam zijn kans uitstekend waar. Zes mi nuten later seooz-den de Boys een prachtig doelpunt: :ia een algemeen Opbrengen volgde een keurige voorzet van Indri, welke door den linksbinnen correct werd ingekopt. 20 Tot de rust ging het spel iver en weer, goe de kansen deden ;ich ook voor Helder voor, doch nadat aanvankelijk Godschalk een gevaar voor de Boys gebleken was, was dat al gauw voorbij, blijkbaar was deze uitgespeeld. Gedurende de geheele tweede helft heeft Heiuer den toon aangegeven, het overwicht was soms groot, oms gering, doch het was en bleef er. Tot ie laatste minuten, want toen kwamen de Boys weer wat los, teleurgesteld als de Helder-spelers tenslotte werden door het doelpuntloos blijven van hun zwoegen. We zul len niet nagaan hoevele kansen zich hebben voorgedaan, doch eenvoudig vermelden: ze werden alle verprutst. De Boys moesten het van uitvallen, doch deze werden vrijwel alle door buitenspel, zoowel vermeend als werkel- lijk, (de scheidsrechter had daar geen goeden kijk op) gebroken. Het einde kwam tenslotte met een 20 zege vóór de Boys. Scheidsrechter was de heer Coopmans, die pas twee jaar in de K.N.V.B. fluit. Er was zeer veel publiek. WAT DE ALKMAARSCHE COURANT VAN DEN WEDSTRIJD ZEGT. De Alkmaarsche Courant wjjdt aan den wédstryd een uitgebreid en goed verzorgd verslag, waaraan we het volgende ontleenen: „Évenals de ontmoeting in de Noordpunt is ook dit treffen tegen „Helder" er een met een zeer prettig karakter geweest. De ontmoeting was vrijwel een zuivere copie van die in het nabije Noorden, echter met dit verschil, dat de vorige ontmoeting als geheel op een hooger peil stond ende Alkmaarders er thans voor zorg droegen, dat de voorsprong nu niet verloren ging. Behaalden de kaasmenschen ook nu weer evenals toen een nuttigen /voorsprong, ook thans weer namen de witjes na de rust het spel vaak in handen enaan leven digheid ontbrak het geenszins." Even verder vervolgt het blad om. met: „Helder" heeft ook nu weer aangetoond, een sympathiek tegenstander te zijn. De backs hadden zeer goed les genomen in bui tenspel zetten ende doelwachter was in prima conditie, al zijn wij geen voorstanders van z'n „derde-back-systeem". Nu werd door de tegenstanders hier te weinig van geprofi teerd. De halflinie van de bezoekers toonde wel eens zwakke plekken, wat jeugdiger kracht zou dit teamgedeelte zeker ten goede komen. In de aanvalslinie speelde men wat te zelf zuchtig. Godschalk was hier schijnbaar de man waar het van komen moest, maar hy kreeg niet te veel kans. Overigens bleek het verlangde schot wel wat zoek. Ongetwijfeld hebben de Heldernaren in de kaasstad een gunstigen indruk achter ge laten. SCHOORL IHELDERSCHE BOYS I 19. Schoorl is er Zondag niet in geslaagd haar ongeslagen record in eigen „home" te hand- hvaen. De returnmatch eindigde in een 9i overwinning voor de' blauw-witten die hun kans, hoe klein die ook is, nebben behouden. De uitslag van dezen wedstrijd geeR niet juist de krachtsverhouding in het veld weer. De kanthalfs begingen de fout hun verdedigende taak te veel te verwaarloozen. waardoor de B-voorhoede gelegenheid kreeg t i royaal open spel te spelen, dat de noodige verwarring stichtte in e maar matig op dreef zijnde S- achterhoede, zoo groot was die verwarring, dat tot tweemaal toe een S-back den Boys zelf aan een goal hielp. Ook de S-voorhoede wist t- aR te veel te verwa „rloozen, waardoor voor goede aanvallen te zorgen, maar voor doel gingen door slecht schieten vele kanstm te loor. Over het verloop van den wédstryd kunnen we kort zijn: Tot 3-maal toe zien e Boys kans de leiding te nemen, die hun echter twee maal ontnomen wordt. Bij een 32 stand gaat aldus de rust in. Na de rust weten de Boys hun voorsprong tot 92 op te voeren. Ze vinden het nu welle tjes, rmt het gevolg, dat Schoorl nog twee doelpunten aai; de score kan toevoegen, zoo dat het einde komt met een 94 overwin ning voor de Boys. i Beide ploegen hébben nu een gelijk aantal verliespunten. VRONE ITEXEL I 24. I Texel I" heeft, zooals algemeen verwacht wérd Zondag te St. Pancras de beide puntjes weder binnengehaald, 't Was een wedstrijd, die op zoo laag peil stond, dat er moeilijk een behoorlijk overzicht van is te geven. De rust 'kwam met 10 voor Texel, 't Schijnt, dat deze eerste goal in buitenspelpositie is ge maakt. De scheidsrechter, die later zijn abuis inzag, zag daarna te veel door de vingers, waardoor het spel geen aangenaam karakter droeg. Na de rust maakte Vrone twee doel punten, één uit een penalty en één uit een mooien kopbal. Texel maakte drie goals bin nen een kwartier. Texel II behaalde thuis een 6—1 overwin ning op Helder IV. Voor de rust was 't spel van de bezoekers niet minder dan dat van 't tweede, bij halftime had Helder de leiding met 1O. Na de rust scheen 't of Helder IV 'een heel wat minder elftal in 't veld had. En toen de captain van het elftal van de gasten hog de fout beging om den goeden doelver- dediger uit het veld te zenden, regende het 'doelpunten in de Heldersche veste. Dé overige wedstrijden gingen wegens ter reinafkeuring niet door. W i e r i n g e n. SUCCES-NIEUWS. Onze Succes-voetbal-elftallen hebben j.1. Zondag géén thuis- en uitwedstrijden gespeeld daar alle wed—rijden werden afgelast wegens terreinsafkeuringen, CALLANTSOOG 1—SCHAGEN 3 1—6. Het terrein verkeerde in prima staat. C. trapt af en bijna voortdurend wordt op de S.-helft gespeeld. Doelpunten blijven echter uit. De rust gaat in met den brilstand. Na rust is C.U weer het meest aanvallend. Zeer slecht voorhoedespel doet doelpunten uitblij ven. Een kwartier voor het einde slaat een S-back den bal uit een corner in eigen doel (10). S. zet alles op alles, doch verder dan de C.-backs brengt zij het niet. In den stand komt geen verandering meer. Het wordt tijd, dat de elftalcommissie de C.-voorhoede eens duchtig herziet, want zoo gaat het niet langert; CALLANTSOOG 2—JVC 3 1—2. Om 12 uur speelde Callantsoog 2 tegen •JVC 3. De rust ging in, zonder dat er ge doelpunt was. Na een kwartier spelen doel punt C. (10). C. gaat nu verdedigen, het geen zeer verkeerd was. Het voortdurend aanvallend JVC weet tweemaal te doelpun ten zoodoende verdiend te winnen met 21. AFDEELING L Eerste klasse. De drie leiders wonnen: Ajax met 40 van VUC, Feijenoord met 30 van RCH en DHC met 50 van Overmaas, zoodat in de kop groep geen mutaties plaats vinden. De span ning blijft dus nog wat aanhouden. ADO en Xerxes bewerkstelligden een 22 gelijk spel, terwijl HFC op het nippertje van VSV ver loor (34). Ook onderaan heerscht intense spanning; RCH staat er met 7 punten het slechtste voor, doch Overmaas (8 pt.), VUC (id.)Xerxes (9 pt). en HFC (id.), kunnen nog best onderaan eindigen. Tweede klasse A. i Blauw-Wit wordt hier kampioen, daar kan niemand meer wat aan doen. Met 30 werd ÓSV afdoende gerevancheerd en daar Alcma ria voor een Nieuwjaarssurprise in den vorm van een 6:2 débacle tegen Br C zorgde, heb ben de Amsterdammers het championnaat voor het pakken. Ter meerdere illustratie leed O WO een 10 nederlaag in Utrecht tegen Hercules, Kinheim ontnam DOS een puntje, terwijl Hilversum, dat er te laat „in" komt, met 43 AFC overwon. Tweede klasse B. Bloem,endaal geslagen! Met 30 nog wel, op eigen veld doorZeeburgia. Hier blijft de spaning toenemen, want de leiders maken elkaar onderling af, zoodat het nu op geen stukken na valt te zeggen, wie het zal halen. Zeeburgia heeft thans een zeer goede kans, maar ZVV staat er het beste voor, al kostte het bezoek aan EDO,, dat ook nog meedoet, een kostbaar puntje (11). 't Gooi geef1 het ook nog lang niet op, zie b.v. de 74 zege, die de eerste klassers ver leden jaar op het toch wel niet malsche Velox behaalden. Een goed stuk werk! De SpartaanWest-Frisia 11. Aan Je ysieke en geestelijke waarden van de voetballers in deze afdeeling worden wel zeer zware eischen gesteld! AFDEELING II Eerste klasse, Zoo mogelijk is het gedrang om de eerste plaats hier nog groote. dan in Afdeeling I. 1 Candidaten zijn Haarlem, Hermes, KFC, DWS, ZFC, dus liefst 5! Hermes verloor den kop door van HBS met 21 te verliezen en door het feit, dat Haarlem, wel verdiend en dus uiterst verdienstelijk, met 21 Let sterke DFC op eigen terrein overwon. Haarlem voert het peleton dus aan. SpartaKFC werd afge keurd. De Koogers zijn anders weer volop in den strijd, want zij hebben slechts één ver- liespunt meer dan de roodbroeken. ZFC en DSW speelden in aandam gelijk, waarmede zij eikaars kansen afbreuk deden! DWS heeft protest aangeteekend tegen het Z.-doelpunt, met gezien de lezingen, weinig kans van slagen. StormvogelsExcelsior 11. v» AFDEELING III' Eerste klasse Ensched. BoysHeracles 11; AGOW ZAC 32; PECGo Ahead 03; Vitesse Enschede 31. AFDEELING IV. Eerste klasse. LongaEindhoven 3—1; Juliana PSV af gek.; NAODBleyérheide 41; NACMVV 4—2. AFDEELING V. Eerste klas.e. Be QuickFriesland 21; GVAVLeeu warden 41; Frisia-HSC afgek.; Achilles Velocitas 08. T.K.B. COMPETITIE. Den Burg: Verdo Nigro HSVC 11. HET PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. HelderMeteoor; HRC 2—KFC 2; Scha genBKC; TexelAlkmaar; Succes—Vrone; AndijkNieuwe Niedorp; ZFC 3Helder 2. SENSATIONEEL EINDE VAN HET TOURNOOI TE HASTINGS. Dr. Euwe heeft geheel onverwachts nog een prachtige kans gehad het tournooi alleen te winnen. Sir Thomas verloor n.1. onverwacht van Michel. Euwe's partij, tegen Norman was nog niet ten einde toen dit resultaat bekend werd, zoodat onze kampioen zijn kans moet gevoeld hebben. Hy stond met zwart iets beter dan zijn tegenstander, doch dat voordeel zou hij eerst na lang manoeuvreeren tot stukken voordeel kunnen brengen. Dit kostte Dr. Euwe te veel tijd en uaar zijn party bovendien de laatste .vas, die oeëindigd werd, besloot hij met remise genoegen te nemen. Echter Flohr, de opkomend schaak-meteoor, hac zijn laat ste partij ook weten te winnen, zoódat men het geheel onverwachte slot kreeg van 3 gelijk- aankomenden, n.1. Thomas, Dr. Euwe en Flohr met ieder 6% punt uit negen partijen. Onze kampioen bleef in dit toUrnooi ongeslagen, geen der andere deelnemers kan daarop bogen. DE LEE.UW KAMPIOEN VAN NEDERLAND CADRE 71—2. Sweering eindigt op de tweede plaats. Het eerste tournooi om het kampioen schap van Nederlan< cadre 712, dat te Am sterdam werd gehouden, werd Zondag door den Amsterdammer De Leeuw op verdiende en eervolle wijze gewonnen. De Leeuw zal thans ons land op het a.s. wereldkampioen schap cadre 712 te Parijs vertegenwoordi gen. De Leeuw slaagde er niet alleen het tour nooi te winnen, maar hij wist tevens drie nieuwe Nederlandsche records pp zijn naam te brengen, n.1. het record voor de hoogste serie (103), voor net hoogste gemiddelde (16.66) en vooi het hoogste a.gemeen gemid delde (16.4c,). HELDERSCHE DAMCLUB. De stand is tot en met 3 Januari Hoofdkl. gesp gew rem verl pnt D. C. W. Rab 7 3 3 1 9 J. Stoll 5 3 2 8 J. C. Kossen 8 3 1 4 7 D. Dissel 5 2 2 1 6 P. J. Smolenaars 7 1 3 3 5 S. Slort 6 1 1 4 3 A. A. Bremer 2 1 1 2 le kL L. Simonse 13 6 7 19 C. Goedegebuur 12 7 1 4 15 A. J. José 13 6 3 4 15 O. Ottervanger 12 4 4 4 12 P. Kwast 12 3 5 4 10 P. H. C. Groenemeyer 8 3 3 2 9 H. G. Fonteyn 9 2 3 4 7 W. Wieren 7 6 1 6 G. Held 11 1 4 6 6 Joh. Jagel 5 2 1 2 5 Jn. Bremer 3 1 1 1 3 Joh. Bremer 5 1 4 2 2e kL B. de Best 12 12 24 P. J. Arends 16 6 5 5 17 A. Bosman 12 5 4 3 14 G. Mondeel 14 5 2 7 12 E. M. H. Peters 11 4 3 4 11 C. A. Thomas 10 4 2 4 10 P. Slort 12 4 2 6 10 W. v. Brederode 11 3 3 5 9 A. J. Bezemer 14 2 5 7 9 W. Slort 8 2 6 4 3e kl. M. v. Kalken 14 9 1 4 19 H. Kraan 13 7 4 2 18 J. Bouman 13 7 2 4 16 G. v. Roekei 12 6 1 5 13 H. Thijssen 12 4 3 8 11 W. v. Ravensteijn 10 4 1 5 9 F. M. Helledoorn 12 3 2 7 8 C. D. Bremer 7 2 3 2 7 R. Dol 6 3 3 3 W. Volkers 6 6 van Den Helder 5 en 77 Jan. 1935. GETROUWD: I. Wierenga en C. H. Bout kan. BEVALLEN: M. Douw v. d. KrapSüver- kropp, d.; j. C. MatersHuigen, z.; C. Maze- reeuwWesterbeek, 2. OVERLEDEN: J. C. den HartogJongkees, 71 jaar; W. M. Hendrikse, 3 weken. Haven van Nieuwediep. 7 Jan. 1935. Aagekomen van Amsterdam en vertrokken naar Hamburg Duitsche motorschip „Fian- to 18". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Groningen". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng, s.s. „Perifrene". 8 Jan. 1935. Aangekomen van Terneuzen en vertrokken naar Harlingen Ned. motórschoener Oosl- Vlaanderen". Het Januari-nummer van Beauty, ook dit keer in een fleurigen omslag gestoken, be spreekt het eerst ecu geestige film op schoon- heidsgebicd, „Salon des Dames". Bijzonder in teressant zijn de modeberichten uit Parijn. Van de vele andere artikelen noemen wij o.a. Wat het plaveisel raakt", en de wenken voor ëen góede „make-up" tydens de a.s. carnavals dagen. Ook de rest van deze uitgave van A. j. g. Strengholt's Uitg. Mij., Amsterdam is aantrek kelijk door de vele verzorgde illustraties. „Natuur en Mensch",. populair geill. tijd schrift, December, De Zeeuwsche Oestereul- tuurdoor Dr. B. Havinga. De sterrenhemel door Jos Van Limbergen (Antwerpen), L)e Rijstcultuur in Vogelvlucht, door Z. Kamer ling. Het ontstaan van de grotten van Han, Remouchamps, e.a., door J. C. Aldefs. Be houd van ongerept natuurschoon (Het Zwit- sersche Nationaalpark) oor R. P. van der Plant Jr. Textieten, hun aard en oorsprong, door R. Martin Wz. Boekbespreking. Het ge heel is verduidelijkt met 42 foto's en teekenin- gen. „De Kroniek", waarin opgenomen Het Ne derlandsche Bedrijfsleven, maandblad voor handel, industrie, kunst en verkeer en Euro- peesch export-extract, Dec./Jan. 1934/35: Gaat het dagen? door Dr. I. H. J. Vos; De conventie van Oslo; Strijdend Twente; Waar komen onze schaatsen vandaan?; Ordening van het bedrijfsleven; longarije, de prachtige wijngaard van Midden-Epropa; Internationale warenruil, van Duitsch standpunt bezien, door J. W. Ankel; Technisch Wereldnieuws, door Ir. G. H. Zikking; Internationale Warenruil, door J. W. Geesink (vervolg); De export van wild en gevogelte naar de Tropen, door J. W. A. Sr,; Het streven naar meer onafhankelijkheid ten aanzien van de voedselvoorziening in Duitschland. Met diverse illustraties. „Quo Vadis?", orgaan van de Nederl. Chris ten Zeelieden-Vereeniging. No. 11 (Dec.) 1934. Rotterdam. Sam Mullerplein 11a. O, Gij, mijn Troost; Groote blijdschap; God met ons; Oudejaarsavond; Kerstviering in Meimaand; Een beschouwing over ons blad en ons werkEen Kerstfeest zooals zoovelen weer moeten meemaken; Correspondentie van onze leden; Silvester-avond; Bestuursmededeelin- gen; Correspondenten; Ledenlijst. „Holland op Reis", off. orgaan Alg. Reis- vereeniging voor Nederland, 1 Jan. 1935 (uitg. A. J. G. Strengholts U.M. Amsterdam) Nieuwjaarsoverpeinzing door Roeland van Ruijven; Het fraaie Berlijn door Franz F. SChwarzenstein; Bergtoerisme, Het Nederl Italiaansche bergkamp; Vereenigingsnieuws. Met fraaie illustraties. „Het Kind", veertiendaagsch blad voor ouders en opvoeders. Redacteur D. L. Daalder. Uitgever J, Ploegsma, Zeist. 29 Dec. '34. Oude jaar, W. de Merode. Oud en Nieuw, door de Red. Wat is dat: Een Kerstboom, door B. Nagedachtenis, door Nannie van Wehl. Lof der Zotheid, door Rie van Ros- sum; II door M. E. HoffmanWestermann. De Bijbel, door De 'loedei uit de Kemenade. Aan de moeder uit de Kemenade, door F. Koster. Kindei :n en menschen in Joego slavië, door Th. B. Fientje, door W. G. W. Nieuwe kinderboeken, door Red. Religieuzé opvoeding. De Vonk. Ned- Ver. voor Gees telijke volksgezondheid Statistiek der On derwijsopleiding. Ontvangen lectuur. Ci taten. Verschenen bij Jb. Bussink te Deventer: „Mijn eigen land" VIII „Drenthe" met 100 klein en 2 groote platen naar oorspronkelijke aquarellen. Drenthe bij de meeste toeristen vrijwel onbekend. Zijn heerlijke heiden, welke jammer genoeg niet meer „oneindig" zijn, rijn veen gebieden, maar ook zijn dikwijls zeer mooie bosschen, behooren tot de streken, waarheen maar weinig liefhebbers den weg hebben we ten te vinden. Dit 8e album in de zeer bekende serie van de firma Bussink handelt over ge noemde belangwekkende weinig bekende pro vincie. De plaatjes zijn vrepakt bij alle koeksoor- ten. Plaatjes van alle verschenen albums kun nen tegen elkaar geruild worden D belangwekkende, prettig lezende teskt is van G. j. Nijland. Verschenen bij Uitg. Mij. „Contact" te Am sterdam „Het Soma Paradijs" door Aldons Huxley. Geautoriseerde vertaling door John Kooy. Na de Engelsche editie van dit merkwaar dige boek, verschenen spoedig atgaven in Amerika, Denemarken, Duitschland, Frank rijk, Hongarije, Italië, 'isjecho-Slowakije en Zweden. Het is en grootsch thema, dat Hux ley in dezen roman behandelt. Hij stelt zich in de toekomst een leven voor vol technische vol maaktheid, een leven, dat volkomen gehoor zaamt aan de wetten van standarisatie en normalisatie, een wereld van synthetische baby's, gekweekt in broedmachines. Moeder en vaderschap bestaan niet meer, huwelijk ook niet, evenmin als ziekte en ouderdom. Het „soma" is een volkomen onschadelijk verdoovingsmiddel, dat de menschen ergernis sen, booze buien of vermoeidheid doet over winnen. Het conflict in de roman ontstaat door een in een „natuurreservaat" opgevoede wilde, het zeer schoone Beta-meisje „Lenina" en de we reldbeheerder „Mussopha Mond", die door een vergissing de vader blijkt te zijn van de wilde. Een boek over een wereld, zooals velen die zouden wenschen, vol schoonheid, rust en ge luk, maar leeg door gebrek aan droefheid, strijd en eigen geestelijk leven. Filmachtig geschreven, springend van den hak op den tak; het best is de beschrijving van de zielsconflic ten van den „wilde". Prijs ing. 2.25. Geb. 2.90. Verschenen bij Gebr. Kluitman te Alkmaar: „De verlaten Kampong" door Duco Wilkens. Een amusant, leerzaam en boeiend verhaal over eer paar blanken en eenige inlanders, die een tocht ondernemen naar een kampong, reeds lang verlaten, in de buurt waarvan goud gevonden moet worden. Na een tocht vol avonturen bereiken ze de Kampong. Met ont zettend veel moeite wordt het goud gevonden, maar ook drie lijken van goudzoekers, twee door den derde vermoord, de laatste van hon ger omgekomen. Een spannend jongensboek, goed geïllu streerd door Pol Dom. Prijs ing. l._. Geb. 1.75. Ontvangen: Pro en Contra georgisme of liberalisme. Be langrijke polemiek tusschen de heeren Mr. 'infante en H. Kolthek in de weekbladen J'.?e Vrtiheid" en „Recht en Vryheid" over po litieke en economische vraagstukken van ac tueel belang voor dezen tyd. Prijs 10 cent; ver krijgbaar aan het Party-Secretariaat, Moes straat 12, Groningen. De Landbouw-Crisis-maatregelen, hunne werking en uitvoering. Driemaandelijksch ver slag aan de Staten-Generaal (Juli, Augustus, September 1934). 's-Gravenhage, Alg. Lands drukkerij.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 8