Stadsnieuws FRANS NEYTS KOEKOEKEN Julianadorp. Wieringen. benauwd? MMlSmOP Schagen. Predikbeurten Texel. Visscherij. Een groote vlucht Uit het politie-rapport. Breezand. Breezand. Anna Paulowna. Nosst-Griep-Brondiitis-Asthma VOLLEDIG HERVAT TWEHDE BLAD Q. O en ondergang van Zon en tijd \«n hoog water (Texel) Wintertijd. Zon Hoogwater Jan. p: ond.: s'm. nam Z 13 n 07 16.10 2.19 2.51 M 14 07 16.12 3.31 4.14 D 15 w 06 16.13 4.57 5.33 W16 S.05 16.15 6.10 6.37 D 17 8.C4 16.16 7.03 7.35 V 18 8.03 16.18 8.00 8.22 Z 19 8.01 16.20 .8.41 9.01 Lichten op voor alle voertuigen. Zaterdag 12 Jan. 16.39 Zondag 13 16.40 Maandag 14 16.42 Onze vroegere stadgenoot, de heer G. J. Goes, thans onder-Directeur aan de 4e Ambachtsschool te Amsterdam, is benoemd tot Directeur aan de R.-K. nieuw te bouwen Ambachtsschool te Amsterdam. Bij de in December j.1. gehouden examens behaalde onze vroegere plaatsgenoote, mej. M. B. Ronde, de „Mercurius"-diploma's voor Nederlandsche en Engelsche Handelscorres pondentie. Voor het in December 1.1. gehouden examen voor het diploma Nederlandsche Handelscor respondentie slaagde mej. G. Zuiderbaan, leer ling van het Instituut Mercurius, alhier. Aan de Handelsavondschool slaagden voor het diploma Machineschrijven de vol gende dames en heerenW. A. Derksen, J. W. v. d. Kuijl, A. W. Moorman, A. v. d.Poll, J.J. Gorissen, J. Braveboer, J. de Vroome, O. P. Kalis, P. Kootker en P. Reus. Zie de advertentie in dit nummer. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 15 Januari 1935, des namiddags 8 ur ten Raadhuize. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van geldleeningen, De besprekingen hieromtrent worden in be sloten zitting gehouden. ZEEVAARTSCHOOL DEN HELDER. Vanaf 9 Januari 1935 worden de lessen Scheepswerktuigkunde voor de hoogere machi nisten-diploma's gegeven door den heer O. O. Schuurmans, die ruim 15 jaren onderwijs ervaring te Harlingen in dit vak heeft ver kregen. De j;r Schuurmans is de opvolger van den heer rl. Voetelink, die benoemd is tot voor zitter van de Commissie voor de machinisten examens te 's-Gravenhage. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 14—21 Januari wordt avond en Zondagsdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Uit een Ingezonden Mededeeling in dit nummer blijkt, dat het bekende reclame-atelier Frans Neyts zijn werkzaamheden hervat heeft. EEN KRUISWOORD-PUZZLE IN 'T JUTTERTJE. Iedere week een prijs van 2.50. Op pagina 8 van 't Juttertje vinden onze lezers vandaag voor het eerst een kruis- woord-puzzle. Het nieuwe jaar moet ons ook wat nieuws brengen. Welnu, voor de Hel- c'ersche Courant, die dit jaar van plan is u tal van verrassingen te brengen, is het eerste nieuwe, een „kruiswoord-puzzle". De lange avonden zullen er gezelliger door wor den. Onder de goede oplossers verloten we iedere week een geldprijs van 2.50. Men zie de puzzle en de bijzonderheden daarom trent op de betrokken pagina van 't Jut tertje. AANBESTEDING. Burg. en Weth. hebben Vrijdagmorgen ten Raadhuize alhier, aanbesteed het maken van een Zwembad met Rijwielbergplaats aan den Dijkweg, en een Ketelhuisje op den Zeedijk te Den Helder. De volgende biljetten waren hiervoor inge komen Perceel a. Voor de massa, met uitzondering van beton-, glas-in-lood-, schilder- en sani tair werk: J. de Vries, Heemstede f 13.762; P. Boerdijk, Den Helder f 14.900; C. Groot, Den Helder f 22.200. Perceel b. Voor alle gewapend betonwer ken: J. de Vries, Heemstede f 6.442. Perceel c. Sanitair, lood- en zinkwerk: C. Buis f 1.286; G. J. de Jong f 1.349; A, J. Fejj f 1,445; C. J. Westerbaan f 1.729, allen Den Helder. Perceel d. Glas- en verwerk: N. B. Zijp, Den Helder. Perceel e. Voor alle werken te zamen: D. de Graaf, Koegras f 18.979; J. de Vries, Heem stede f 19.800; firma J. Krijtenburg, Harlingen f 19.874; firma Minneboo Walboom, Den Helder f 19.880; A. van der Wouw, Den Helder f 20.900; fa. R. Koppen Zoon, Alkmaar f 20.900; firma H. Broersma, Harlingen f 21.480, P. Fröhlich, Harlingen f 21.572; fa. J. Haitsma; Harlingen f 21.984; C. Goes, Den Helder f 22.150; P. Doorn. St. Maartensbrug f 22.300; fa. Oeljee Kraft, Den Helder f 22.836; G. Groot, Den Helder f 23.700; C. Bot, Den Helder f 24.500; P. Tuin, 't Zandt f 24.700; J. J. de Groot, Alk maar f 27.240; P. Smit, Alkmaar f 27.680. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder over de maand December 1934. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd f 59.419.42 en terugbetaald f 80.568.60, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 21.14').18. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 40. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 12 JANUARI 1935. LEGER DES HEILS. Men schrijft ons: Onze afdeeling herdenkt dezer dagen 44-jarig bestaan in verband waarmede ver schillende bijzondere samenkomsten zijn be legd. Voor de opening der Jaarfeest-week komt Kapiteine van Amerongen van het Hoofd kwartier op a.s. Zondag 13 Jan. Woens dag d.o.v. heeft een muziek- en zangavond plaats in het Evangelisatie-gebouw Palm straat onder leiding van Kapitein D. J. Korts. Medewerkenden zijn o.m. Adjudant G. Claeys van het Hoofdkwartier, welbekend door de radio als componist en muzikale lei der der Leger-uitzendingen. De Adjudant zal dien avond enkele soli op het kerkorgel ge ven. Hij is vergezeld van Br. van Does- burg, schuif-trombonist en tenor-zanger. Zondag 20 Jan. sluiting van het Jaarfeest door Majoor en Mevr. de Jong, de nieuwe ass. Divisie-Officier. MAIL VOOR Hr. Ms. „VAN GHENT" EN „KORTENAER". Volledig voor het internationaal verkeer gefrankeerde stukken kunnen worden ver zonden naar Hr. Ms. „Van Ghent" en „Kor- tenaar" naar: Aden: 17, 24 Januari laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor te 9.10. Athene: 9, 11, 12, 13, 14 Februari laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor te 20.55. WINKELNIEUWS. De heer C. Leydeckers opent hedenmiddag in perceel 2e Vroonstraat 68, een winkel in Krui denierswaren, koek, beschuit, brood, koffie en thee. Zijn brood en koek betrekt hij van Maison Straatman, Hoofdgracht, zoodat ook in zijn winkel het gesneden brood, zonder prijsverhooging, wordt verkocht. Reeds eenige maanden heeft Leydeckers een broodwijk in de stad en zijn vaste klanten zullen dus ze ker zijn winkel in dit stadsgedeelte weten te vinden, terwijl de buurtbewoners de zaak, die er eenvoudig, doch netjes uitziet, vast niet voorbij zullen loopen. De winkel, eertijds van den poulier Mooy, doch sedert den laatsten tijd als woonhuis in gebruik, heeft de noodige veranderingen on dergaan om aan het gestelde doel te beant woorden. Een kwast frissche verf moderni seerde het voorpui. Wij hopen, dat Leydeckers zijn initiatief beloond ziet met een loonende zaak. KOEKOEKKLOKKEN. En een prgsv.aag. De firma Beemsterboer zit niet stil. Telkens wordt er uitgezien naar een aantrekkelijke aanbieding en deze maand heeft de firma dat gevonden in de speciale reclame voor Schwarz- walder klokjes. Zooals de advertentie zegt is er een heele vlucht koekoekklokjes aangeko men om in Den Helder hun bestemming te vinden. De aardige étalage in de Keizerstraat laat u deze klokjes in alle verscheidenheid zien. Aan deze speciale aanbieding heeft de firma een prijsvraag vastgeknoopt. Het aantal klok jes, dat vorige week is aangekomen, is vast gelegd in een gesloten envelop, welke op ons kantoor bewaard wordt. Iedereen, kooper of niet-kooper, kan het aantal, dat hij denkt, dat van deze klokjes is aangekomen, raden en op een briefje schrijven. Dit briefje voorzien van naam en adres kan bij de firma Beemsterboer gebracht worden, in ieder geval vóór 31 Ja nuari a.s. Onder de goede oplossers of degenen, die het aantal het meest benaderen worden drie prijzen verdeeld of, bij meerdere der zelfde oplossingen, verloot. Deze prijzen bestaan uit waardebonnen van resp. f 15.f 10.en f 5. te besteden in den'winkel van de firma. Op Zaterdag 2 Februari zal van deze prijs vraag de uitslag bekend gemaakt worden. Wij gelooven wel, dat deze prijsvraag ook weer zeer in den smaak zal vallen. In de afgeloopen week werd in hoofdzaak op garnalen gevischt, welke aan boord ge kookt en in den Vischafslag gezeefd, op be stelling werden geleverd aan de kooplui. Deze garnalen zijn uitsluitend bestemd voor Parijs. Helaas is de garnalenhandel op Frankrijk niet vrij zooals voorheen, want juist in de wintermaanden, als onze plaatselijke visscherij in hoofdzaak op de garnalenvangst is aan gewezen, en hier ook altijd ruim garnalen te vangen waren, vonden onze kooplieden in Frankrijk een ruim afzetgebied, waar als regel een flinke prijs werd besteed. Hoe anders is dat thans. Nu wordt om eigen visscherij te beschermen, slechts een deel van den vroegeren garnaleninvoer toege staan, waarvan België nog het leeuwenaan deel bezit, zoodat voor Nederland maar een klein contingent overblijft; wat percentsgewijs over de kooplui, of beter over de exporteurs, (want ook de garnalenvisscher treedt somtijds als exporteur op) is toegewezen. Het deel dat onze visscherij hieraan mag bijdragen, is dan ook niet groot of liever te klein, want dat aantal kilos garnalen, verdeeld over het aan tal garnalenvisschers, is te gering om er de visscherij loonend mee te kunnen maken, ter wijl voorheen de wintermaanden juist door de garnalenvisscherij vaak tot de beste maanden van het jaar behoorden voor den visscherman. Daarom dat onder de grootere botters er en kele waren, die, daar het weer in het begin van de week nogal kalm was, hun geluk be proefden op de Noordzee met de korvisscherij. De visscherij op de Noordzee was echter schraal, wat wel jammer was, want de moeite zou anders wel beloond zijn ge worde,», want de visch was duur. Zoowel voor de fijne visch, tong en tarbot, als voor de grove visch, schol, schar etc., werd een stevige prijs betaald. Het is dan ook niet te verwonderen, dat toen bekend werd, dat ondanks de goede marktprijs hier, er verschillende botters, die het heele jaar door steun genieten van de ge meente, hun visch en daarmede ook de boter ham van de plaatselijke koopers naar IJmui- den brachten, er onder de kooplui en venters een wrevelige en bittere stemming heerschte en terecht. Want de koopman, die over alle kanten aan banden is gelegd, door allerlei handelsbelemmeringen en ^>nder steun, in welken vorm ook, moet maar zien dat hij door dezen moeilijken tijd heen komt. Voor het eerst na geruimen tijd is er weer wat opleving in de botvisscherij. De botaan- voer was deze week ruimer dan in langen tijd het geval was. Op het IJselmeer wordt echter heeft de lange reis Schwarzwald- Den Helder zonder uitvallers vol bracht! Ze zijn neergestreken in den winkel van Juwelier Beemster boer en hebben daar alle hoeken en gaten in beslag genomen Ze stellen zich beschikbaar voor f 0.75 om U jarenlang te dienen met den juisten tijd- Als U 11.90 betaalt willen ze ieder kwartier voor U roepen ook Natuurlijk is elke koekoek naar z'n prijs, maar loopen doen ze allemaal even goed. Gaat U vandaag ook even den winkel van Juwelier Beemsterboer binnen en zoekt U er een uit 1 ook veel bot gevangen, zoodat de prijs daar door gedrukt wordt, de prijs was echter toch bevredigend. Haringvisscherij was deze week van weinig beteekenis. „ROSE MARIE". Frits Schakels' operette gezelschap. Wij verwijzen naar de annonce betreffende de opvoering, morgenavond in Casino, van de prachtvolle operette „Rose Marie" met in de hoofdrollen de bekende zanger Emile v. Bosch, de operette-ster Lily Cassani en de revue komiek Frits Schakels. Aan de opvoering ervan wordt veel zorg besteed. De keurige tooneel- decors worden alle meegenomen, evenals de vele kleurige costumes. Het orkest dat eveneens meekomt, staat onder leiding van den kapelmeester Renie de Vos. We krjjgen dus een welverzorgde opvoe ring van deze zoo populair geworden operette „Rose Marie", waarvan bjj menigeen nog wel de vele, lieve melodiën in 't geheugen liggen. Voor prijzen zie men de advertentie. GASBOEI LOSGESLAGEN. In het Schulpengat. Gisterenavond is in het Schulpengat een roode gasboei losgeslagen. De Loodsboot no. 1 is van Nieuwediep vertrokken om de boei te zoeken en op te pikken. Vernieling. Door een bewoner werd aangifte gedaan, dat een ruit van zjjn woning was stukgegooid. Actetasch met kalenders gestolen. Door een bewoner werd aangifte gedaan, dat van zijn rijwiel, welke voor zijn woning stond, een acte-tasch, inhoudende kalenders, werd ontvreemd. Diefstal. Door een bewoner werd aangifte gedaan, dat gedurende een korte afwezigheid, uit haar woning een portemonnaie met inhoud was ontvreemd. Waarschuwing. De brig.-commandant der Kon. Marechaus see te Siebengewald geeft een ieder en in het algemeen belang namens den Off. van Justitie te 's-Hertogenbosch ernstig in over weging, geen relaties aan te knoopen met in stellingen of personen, wanneer dit betrek king heeft op de Hollandsche Grondcrediet- bankloten, Rotterdamsche schouwburgloten of soortgelijke stukken en in het algemeen, voor aankoop van dergelijk soort stukken zeer voorzichtig te zijn. De Commissaris van Politie maakt bekend, dat M. van Weerden, thans Rotterdamsche- djjk 107, 2e etage, de namen zijner instelling „De Onderlinge", Eigen Hulp" en „Vereenig- de Spaar-Crediet Verzekering", waartegen reeds eerder werd gewaarschuwd, heeft ver anderd in „Volharding", terwijl de voorwaar den dezelfde zijn gebleven. Onder den naam „Volharding" adverteert van Weerden reeds in de pers. De reeds eerder gepubliceerde waarschu wing, betreffende de 2 eerstgenoemde instel lingen is ook voor „Volharding" van kracht. Diefstal Door een dame werd aangifte gedaan van ontvreemding van eenige kleeden uit haar on bewoonde woning. Aanrijding. Door een bewoner van den Singel werd aangifte gedaan, dat zijn auto op het kruis punt KoningspleinKerkgrachtPostbrug Loodsgracht, door een anderen auto was aan gereden, waardoor zijn auto niet ernstig werd beschadigd. Niet beleefd. Door een bewoner van de Dijkstraat werd aangifte gedaan, dat een tweetal personen, toen zijn vrouw, die zij wenschten te spreken, niet aan de deur verscheen, onder het uiten van bedreigingen en scheldwoorden zijn ver trokken. Laster. ;Door een persoon werd aangifte gedaan, dat hij door een ander wordt belasterd. De recherche stelt een onderzoek in. VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Goed afgelov.,..;n. Vrijdagmorgen is tijdens het uitvoeren van een landingsmanoeuvre een vliegtuig op het Vliegkamp „De Kooy" een paar maal over den kop geslagen en grootendeels vernield. Het vliegtuig was bemand met den sergeant vlieger van Dijk en een milicien die meevloog. Voor dat het toestel de eerste maal over den kop sloeg, was eerstgenoemde er reeds uit gesprongen. Hij bekwam geen letsel. De milicien, die niet zoo gauw eruit kon komen, werd na den val met slechts lichte verwondingen uit 't toestel geholpen. De sterke wind schijnt oorzaak van dit ongeval te zijn, hetwelk ove rigens (behoudens dan de materieele schade) bijzonder goed is afgeloopen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur. Eerw. Heer J. Kal, van Amsterdam. Zendingsgebouw „De Ster der Hope", 's Morgens 10 en 's avonds 7 uur de heer A. Donker, van Zaandijk. VERGADERING ONDERLINGE TUINBOUWCURSUS. De vereengiing van oud-leerlingen van den tuinbouwcursus vergaderde Donderdagavond bij den heer Jb. Borst. Daar de voorzitter, de heer C. van der Linden, door ziekte verhin derd was, werd de vergadering geleid door den heer C. van Genderen, die in zijn ope ningswoord. den voorzitter een spoedig herstel toewenschte. Na lezing en goedkeuring der notulen volg de het finantieel verslag. Er bleek een voor- deelig saldo van 118.42 te zijn. Besloten werd zich voor aankoop van tuin- benoodigdheden weer tot den heer J. Hooi- meyer te wenden. De heer J. Romar noteerde voor de aanwezigen hun bestelling, oie door de niet ter vergadering zijnde leden nog tot eind Januari ingeleverd kan worden. Bij de rondvraag deelde de heer D. de Jong mee, dat de heer P. Schilderman zal trachten van twee defecte sproeiers één goede te ma ken. Op zijn voorstel werd besloten bovendien een nieuwen aan te schaffen. Deze zal uitslui tend ter beschikking blijven van den, door de vereeniging aangestelden bespuiter, den heer D. de Jong, die er op aandrong, dat de leden, welke een sproeier leenden, deze toch vooral schoon terug brachten. Nadat de heer Van Genderen nog op zich had genomen eenige zaakjes over het bespui ten van vruchtboomen en de daarvoor ge bruikte besproeiingsmiddelen te zullen aan schaffen, volgde sluiting. NIEUWBOUW. Aan J. Hoep en P. Broers is ..et timmer- en metselwerk opgedragen van het te bouwen woonhuis voor den heer K. Daalder. Aan J. Hoep is eveneens gegund het bouwen van een dubbel woonhuis voor den heer C. van Genderen. Architectuur van beide: W. A. Hoep. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer de Wit, van Noordwijk aan Zee. 's Middags 3.30 u., de heer P. Boon. BILJARTEN. Bij den heer Alkemade speelde groep 1 van de biljartclub K. Jongejan 55, W. Cornelissen 45, P. Govers 22, Jm. Blaauboer 32) tegen groep Hl (W- Alkemade 50, P. Alkemade 35. Gr. Philipsen 35, G. Philipsen 55). Groep Hl won 10, groep I 6 partijen. De stand is nu: groep I gewonnen 15 par tijen, groep H 7, groep IH 15 en groep IV 11 part. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeen «j. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorst man. Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, Ds. S.U Zuidema. HET 12j^-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN BURGEMEESTER L. C. KOLFF. J.1. Donderdag was het 12l/s-jaar geleden dat burgemeester Kolff werd benoemd als burgemeester dezer gemeente, als opvolger van wijlen zijn te vroeg ontslapen vader.' Aangezien de jubilaris na een ongesteldheid van eenige weken weder geheel hersteld was, kon, wegens zijn afwezigheid als voorzitter van een der stembureaux in het Saargeoied, dit feit niet gevierd worden. Niettemin kwa men dien dag van hier, zoowel als van elders een stroom van kaartjes, brieven, telegram men en bloemstukken binnen. Wij hadden, zoo vertelde mevr. Kolff ons, den geheelen dag werk om alles in ontvangst te nemen en de kamer gelijkt wel een groote bloementuin. En zoo is de dag kalm, doch verre van onopgemerki voorbij gegaan. Nader vernamen wjj nog, dat op een nader te be palen tijdstip, na de terugkomst van den burgemeester, een groot défilé zal plaats vin den op het Succes-sportterrein te Hippoly- tushoef en waaraan de verschillende muziek- vgreenigingen, sportvereenigingen. enz, van het geheele schiereiland zullen deelnemen, zoodat den burgemeester en zijn gezin nog een grootsche huldebetuiging staat te wachten. POLITIE. Verloren: Een gouden ring, gemerkt S.Z.— 3—2—'31. Inlichtingen, enz. bij den gemeentebode te Hippolytushoef. BURGERLIJKE STAND. Van 28 December 193410 Januari 1935. GEBOREN: Nicolaas Cornelis, z. v. H. Thoma en G. A. de Boer; Jacob, z. v. H. Moes en J. L. Gerrijts; Cornelis, z. v. K. Boonstra en G. Krans; Anna, d. v. W. Leijs en W. Berkeveld. ONDERTROUWD: J. v. d. Ham en G. Lont; A. W. de Greef en A Breet; A. Sie- mons en C. Bakker. GEHUWD: N. J. Rotgans en A. Duursma; T. Meuleveld en A. Scheltus. OVERLEDEN: (te Alkmaar): Jantina Luikens, 9 jaar, d. v. D. Luikens en J. Posthuma. Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij AKKER'S bJe' LOOP DER BEVOLKING IN 1934. M. Vr. Totaal Bevolking op 1 Jan. 1934 3268 2938 6206 Gevestigd 279 226 505 Geboren 71 77 148 3618 3241 6859 VertrokkeL 297 247 544 3321 2994 6315 Overleden 23 22 45 Bevolking op 1 Jan. 1935 3298 2972 6270 De bevolking is dus, vermoedelijk buiten aller verwachting, in 1934 nog weer toege nomen, n.1. met 30 m. en 34 vr. in totaal met 64 personen. Buiten de gemeente, doch behoorende tot de bevolking van Wieringen, werden geboren 2 jongens en 3 meisjes en zijn overleden 2 m. en 4 vr. Het aantal als levenloos aangegeven kin deren bedroeg acht. Er werden 39 huwelijken gesloten. Hippolytushoef. EEN LEZING MET DEBAT. Naar men ons meldt zal op Zaterdag 12 Januari a.s., des avonds 7 uur, in „Het Eigen gebouw" der S.D.A.P. en N.V.V., voor de vrije socialistische groep, als spreker optreden de heer A. L. Constandse, van 's-Gravenhage, met het onderwerp „Duitschland en de komen de oorlog". Vanwege de afd. Wieringen der C.P.H. zal als debater optreden de heer H. Gortzak van Amsterdam. Den Oever. DE EERSTE UIVER-BRIEF TERUG TE DEN OEVER. De heer J. Bruul, kantoorhouder te den Oever, ontving heden uit Ned.-Indië den om slag terug van een door hem op 18 December met de Uiver naar Indië verzonden brief. De brief was in goede orde door den geadres seerde ontvangen, terwijl het couvert, hetwelk lichte sporen van verbranding droeg, op ver zoek van den heer Bruul, per luchtpos t werd teruggezonden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 'sMorgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Avonds 7 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10 u., Ds. H. W. Meihuizen Doopsgez. Gem. Oosterland (Herv. Kerk) 's Avonds 7.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 u. en 's mid. 2.30 uur, Leesdienst. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Middags 2.30 uur, Ds. Meynen, van Den Helder. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: J. F. Th. Beerling, 87 jaar. POLITIE. GEVONDENeen muts, eenig kleingeld, een armband, een ceintuur en een rijwielplaatje. VERLOREN3 rijwielplaatjes, een kinder fietsje en een vulpenhouder. SCHAGER MARKTBERICHT. Een vrij gróót aantal zware vette koeien was Donderdag j.1. aangevoerd. Prjjs 30 cents. Handel goed. Eveneens die in geldekoeien, Vaarzen duur. Graskalveren vlug en duur. In paarden was eveneens een redelijke handel. Met de schapen was het minder florissant gesteld. Een zeer stugge handel, en men vraagt zich af wanneer deze tak der Schager markt weer eens wat beter wordt. Vette varkens werden zeer goed verkocht, terwijl er een behoorlijke aanvoer was. Biggen en schrammen iets duurder. Handel goed. In bokken en geiten was weinig te doen. Prijzen van konijnen en hazen ondervonden geen verandering. RECLAME ATELIER HEEFT ALLE WERKZAAMHEDEN Zondag 13 Januari Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)' Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 u„ Ds. F. W. J. v. d. Poel. 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: Paulus als christen: zijn Christus-mysterie. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 'sMorgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Donderdagavond 7.30 uur, Ds. v. d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Woensdagavond 7.30 uur, de heer Rebel Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr. 'sMorgens 10.30 uur, Ds. J. H. Ledeboer van Amsterdam. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 'sMorgens 10 uur, de heer P. Boon, van Breezand. 's Avonds 5.30 uur, de heer R. C. Franck Gebouw Crocusstraat 60. Donderdagavond 7.30 uur, Bijbellezing door den heer Franck. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp I Bijeenkomst 's avonds 8 uur Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Woensdagavond 8 u., in het Evangelisatie gebouw Palmstraat, Brjz. muziekuitvoering Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. DflltlSfl verdrijft spoedig alle kou in hoofd f en neus, op borst en keel door in wrijving met Dampo en inademing det dampen. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Wat Mijnhardt maakt is goed" ZILVEREN JUBILEUM. Dezer dagen was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Witvliet Pz. bij de Fa. C. R. Keijser en Co. te den 3urg in dienst trad. Sinds al dien tijd reed Witvliet op de meelwagen dezer firma en was bij de uitgebreide clientèle dezer firma zeer gezien. In intieme kring zal den heer Witvliet door de Fa. Keijser als blijk van waardeering en aandenken een prachtig gouden horloge met inscriptie, benevens gouden horlogeketting worden overhandigd. BURGERLIJKE STAND. 7—11 Jan. Geboren, ondertr.. getrouwd, overleden: Geen. PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser Oosterend, n.m, 3 u., Ds. Kok. Waal, geen dienst. Den Hoorn. v.m. 10 uur, Ds. Kok De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salra Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Koog, v.m. 10 u. Ds. Van 't Hooft Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Vis. Diakenbevestiging Hervatting Zondagsschool Den Burg, 'sav. 7 uur, Ds. Vis. Diakenbevestiging Kerkbus van De Koog Hervatting Zondagsschool Gereformeerde Kerk Den Burg, (geb. Fanfare) 'sav. 7.30 u. Ds. v. d. Leer Oosterend, v.m. 10 u. en n.m 3 u., Ds. van der Leer Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 2.45, de heer v. d. Berg CORRESPONDENTIE. J. H. Pf. Uw klacht was juist, het was ons ook opgevallen en wij hebben de betrok kenen er op gewezen en U zult zeker verbe tering vinden. Wij danken U voor uw opmer king, want „het is een goed vriend die mij mijn feilen toont". Red. Held. Courant. J. W. L., Huisduinen. Met dank voor de toezending van het betrokken blad, dee- len wij U mede dat w(j geen prijs stellen op regelmatige toezending. Voor berichten van beteekenis uit Duitschland hebben wij onze eigen bronnen. Red. Held. Cr Wij ontvingen een ingezonden stuk van den heer J. G., die in verband met de post bestelling op den nieuwjaarsdag, hulde brengt aan den besteller Hessel Kramer, van wien het initiatief tot deze bestelling uitging. De zelfde besteller was het op wiens initiatief in den nacht van de aankomst van de „Pelikaan- post", de bestelling geschiedde. De heer G. besluit zijn stuk aldus: Onder de talrijke geridderden kwam zjjn naam niet voor; ik hoop den t(jd te beleven, dat velen van dit soort menschen ook eens oor hun nuttigen arbeid Koninklijk worden verkend.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11