"""ABDilSIROQP Stadsnieuws Het proces tegen Hauptmann. FRANSNEYTS Predikbeurten Julianadorp Schagen. KOEKOEKEN GEMENGD NIEUWS Benauwd? Visscherij. Een groote vlucht Uit het politierapport. Brandstichti 1 gte Bilthoven. Door een auto overreden en doodelijk gewond. Hoest-Criep-Bronchitis-Asthma De aardbeving in de zee van Marmara. De verklaringen van Cordon VOLLEDIG HERVAT twerde blad Op- en ondergang van Zon en tijd van Hoog water (Texel) Wintertijd. Zon Hoogwater Jan. op: ond. s'm. nam' Z 13 8.07 16.10 2.19 2.51 Ml4 8.07 16.12 3.31 4.14 D 15 8.06 16.13 4.57 5.33 W16 8.05 16.15 6.10' 6.37 D 17 8.04 16.16 7.03 7.35 V 18 8.03 16.18 8.00 8.22 Z 19 8.01 16.20 8.41 9.01 Lichten op voor alle voertuigen. Zaterdag 12 Jan16.39 Zondag 13 16.40 Maandag I416.42 Onze vroegere stadgenoot, de heer G. J. Goes, thans onder-Directeur aan de 4e Ambachtsschool te Amsterdam, is benoemd tot Directeur aan de R.-K. nieuw te bouwen Ambachtsschool te Amsterdam. Bij de in December j.1. gehouden examens behaalde onze vroegere plaatsgenoote, mej. M. B. Ronde, de ,,Mercurius"-diploma's voor Nederlandsche en Engelsche Handelscorres pondentie. Voor het in December 1.1. gehouden examen voor het diploma Nederlandsche Handelscor respondentie slaagde mej. G. Zuiderbaan, leer ling van het Instituut Mercurius, alhier. Aan üe Handelsavondschool slaagden voor het diploma Machineschrijven de vol gende dames en heeren: W. A. Derksen, J.W. v. d. Kuijl, A. W. Moorman, A. v. d. Poll, J. J. Gorissen, J. Braveboer, J, de Vroome, O. P. Kalis, P. Kootker en P. Reus. Zie de advertentie in dit nummer. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 15 Januari 1935, des namiddags 8 uur ten Raadhuize. van Burgemeester en Wethouders tdu het aangaan van geldleeningen, De besprekingen hieromtrent worden in be sloten zitting gehouden. ZEEVAARTSCHOOL DEN HELDER. Vanaf 9 Januari 1935 worden de lessen Scheepswerktuigkunde voor de hoogere machi nisten-diploma's gegeven door den heer O. O. Schuurmans, die ruim 15 jaren onderwijs ervaring te Harlingen in dit vak heeft ver kregen. De heer Schuurmans is de opvolger van den heer A. H. Voetelink, die benoemd is tot voor zitter van de Commissie voor de machinisten examens te 's-Gravenhage. APOTHEKEN. Van neuenavond 10 uur tot Maanuagmorgen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 1421 Januari wordt avond en Zondagsdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Uit een Ingezonden Mededeeling in dit nummer blijkt, dat het bekende reclame-atelier Frans Neyts zijn werkzaamheden hervat heeft. EEN KRUISWOORD-PUZZLE IN 'T JUTTERTJE. i Iedere week een prys van 2.50. Op pagina 8 van 't Juttertje vinden onze lezers vandaag voor het eerst een kruis- woord-puzzle. Het nieuwe jaar moet ons ook wat nieuws brengen. Welnu, voor de Hel- dersche Courant, die dit jaar van plan Is u tal van verrassingen te brengen, is het eerste nieuwe, een „kruiswoord-puzzle". De lange avonden zullen er gezelliger door wor den. Onder de goede oplossers verloten we iedere week een geldprijs van 2.50. Men zie de puzzle en de bijzonderheden daarom trent op de betrokken pagina van 't Jut tertje. AANBESTEDING. Burg. en Weth. hebben Vrijdagi. ten Raadhuize alhier, aanbesteed het maken van een Zwembad met Rrjwielbergplaats aan den Dijkweg, en een Ketelhuisje op den Zeedijk te Den Helder. De volgende biljetten waren hiervoor inge komen Perceel a. Voor de massa, met uitzondering van beton-, glas-in-lood-, schilder- en sani tair werk: J. de Vries, Heemstede f 13.762; P. Boerdijk, Den Helder f 14.900; C. Groot, Den Helder f 22.200. Perceel b. Voor alle gewapend betonwer ken: J. de Vries, Heemstede f 6.442. Perceel c. Sanitair, lood- en zinkwerkC. Buis f 1.286; G. J. de Jong f 1.349; A, J. Fey f 1,445; C. J. Westerbaan f 1.729, allen Den Helder. Perceel d. Glas- en verwerk: N. B. Zijp, Den Helder. Perceel e. Voor alle werken te zamenD. de Graaf, Koegras f 18.979; J. de Vries, Heem stede f19.800; firma J. Krytenburg, Harlingen f 19.874; firma Minneboo Walboom, Den Helder f 19.880; A. van der Wouw, Den Helder f 20.900; fa. R. Koppen Zoon, Alkmaar f 20.900; firma H. Broersma, Harlingen f 21.480, P. Fröhlich, Harlingen f 21.572; fa. J. Haitsma; Harlingen f 21.984; C. Goes, Den Helder f 22.150; P. Doorn. St. Maartensbrug f 22.300; fa. Oeljee Kraft, Den Helder f 22.836; G. Groot, Den Helder f 23.700; C. Bot, Den Helder f 24.500; P. Tuin, 't Zandt f 24.700; J. J. de Groot, Alk maar f27.240; P. Smit, Alkmaar f 27.680. rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder over de maand December 1934. Aan bovengenoemde kantoren werd, in de loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd f 59.419.42 en terugbetaald f 80.568.6< dsrhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 21.149.18. Het aantal nieuw uitgegeven spaar- b inkboekies HELDERSCHE COURANT V^N ZATERDAG 12 JANUARI 1935. LEGER DES HEILS. Men schrijft ons: Onze afdeeling herdenkt dezer dagen haar 44-jarig bestaan in verband waarmede ver- schillende bijzondere samenkomsten ziin be legd. Voor de opening der Jaarfeest-week komt apiteme van Amerongen van het Hoofd kwartier op a.s. Zondag 13 Jan. Woens- ag .o.\heeft een muziek- en zangavond plaats in het Evangelisatie-gebouw Palm- straat onder leiding van Kapitein D. J. Korts. Medewerkenden zijn o.m. Adjudant G. Claeys van het Hoofdkwartier, welbekend door de radio als componist en muzikale lei der der Leger-uitzendlngen. De Adjudant zal dien avond enkele soli op het kerkorgel ge ven. Hij is vergezeld van Br. van Does burg, schuif-trombonist en tenor-zanger. Zondag 20 Jan. sluiting van het Jaarfeest door Majoor en Mevr. de Jong, de nieuwe ass. Divisie-Officier. MAIL VOOR Hr. Ms. „VAN GHENT" EN „KORTEN AER". Volledig voor het internationaal verkeer gefrankeerde stukken kunnen worden ver zonden naar Hr. Ms. „Van Ghent" en „Kor- tenaar" naar: Aden: 17, 24 Januari laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor te 9.10. Athene: 9, 11, 12, 13, 14 Februari laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor te 20.55. WINKELNIEUWS. De heer C. Leydeckers opent hedenmiddag in perceel 2e Vroonstraat 68. een winkel in Krui denierswaren, koek, beschuit, brood, koffie en thee. Zyn brood en koek betrekt hij van Maison Straatman, Hoofdgracht, zoodat ook in zijn winkel het gesneden brood, zonder prijsverhooging, wordt verkocht. Reeds eenige maanden heeft Leydeckers een broodwyk in de stad en zyn vaste klanten zullen dus ze- fcer zijn winkel in dit stadsgedeelte wet»a te vinden, terwijl de buurtbewoners de zaak, die er eenvoudig, doch netjes uitziet, vast niet voorbij zullen loopen. De winkel, eertyds van den poulier Mooy, doch sedert den laatsten tyd als woonhuis in gebruik, heeft de noodige veranderingen on dergaan om aan het gestelde doel te beant woorden. Een kwast frissche verf moderni seerde het voorpui. Wjj hopen, dat Leydeckers zijn initiatief beloond ziet met een loonende zaak. KOEKOEKKLOKKEN. En een prijsvraag. De firma Beemsterboer zit niet stil. Telkens wordt er uitgezien naar een aantrekkelijke aanbieding en deze maand heeft de firma dat gevonden in de speciale reclame voor Schwarz- walder klokjes. Zooals de advertentie zegt is er een heele vlucht koekoekklokjes aangeko men om in Den Helder hun bestemming te vinden. De aardige étalage in de Keizerstraat laat u deze klokjes in alle verscheidenheid zien. Aan deze speciale aanbieding heeft de firma een prysvraag vastgeknoopt. Het aantal klok jes, dat vorige week is aangekomen, is vast gelegd in een gesloten envelop, welke op ons kantoor bewaard wordt. Iedereen, kooper of niet-kooper, kan het aantal, dat hij denkt, dat van deze klokjes is aangekomen, raden en op een briefje schrijven. Dit briefje voorzien van naam en adres kan bij de firma Beemsterboer gebracht worden, in ieder geval vóór 31 Ja nuari a.s. Onder de goede oplossers of degenen, die het aantal het meest benaderen worden drie prijzen verdeeld of, bij meerdere der zelfde oplossingen, verloot. Deze pryzen bestaan uit waardebonnen van resp. f 15.f 10.en f 5. te besteden in den winkel van de firma. Op Zaterdag 2 Februari zal van deze prys vraag de uitslag bekend gemaakt worden. Wy gelooven wel, dat deze prysvraag ook weer zeer in den smaak zal vallen. In de afgeloopen week werd in hoofdzaak op garnalen gevischt. welke aan boord ge kookt en in den Vischafslag gezeefd, op be stelling werden geleverd aan de kooplui. Deze garnalen zijn uitsluitend bestemd voor Parijs. Helaas Is de garnalenhandel op Frankrijk niet vrij zooals voorheen, want juist in de wintermaanden, als onze plaatselyke visscherij in hoofdzaak op de garnalenvangst is aan gewezen, en hier ook altijd ruim garnalen te vangen waren, vonden onze kooplieden in Frankrijk een ruim afzetgebied, waar als regel een flinke prijs werd besteed. Hoe anders is dat thans. Nu wordt om eigen visscherij te beschermen, slechts een deel yan den vroegeren garnaleninvoer toege staan, waarvan België nog het leeuwenaan deel bezit, zoodat voor Nederland maar een klein contingent overblijft; wat percentsgewijs over de kooplui, of beter over de exporteurs, (want ook de garnalenvisscher treedt somtijds als exporteur op) is toegewezen. Het deel dat onze visscherij hieraan mag bijdragen, is dan ook niet groot of liever te klein, want dat aantal kilos garnalen, verdeeld over het aan tal garnalenvisschers, Is te gering om er de visscherij loonend mee te kunnen maken, ter wijl voorheen de wintermaanden juist door de garnalenvisscherjj vaak tot de beste maanden van het jaar behoorden voor den visscherman. .Daarom dat onder de grootere botters er en kele waren, die, daar het weer in het begin van de week nogal kalm was, hun geluk be proefden op de Noordzee met de korvisschery. De visscherij op de Noordzee was echter schraal, wat wel jammer was, want de moeite zou anders wel beloond zijn geworden, want de visch was duur. Zoowel voor de fijne visch, tong en tarbot, als voor de grove visch, schol, schar etc., werd een stevige prijs betaald. Het is dan ook niet te verwonderen, dat toen bekend werd. dat ondanks de goede marktprijs hier. er verschillende botters, die het heele jaar door steun genieten van de ge meente, hun visch en daarmede ook de boter ham van de plaatselijke koopers naar IJmui- den brachten, er onder de kooplui en venters een wrevelige en bittere stemming heerschte en terecht. Want de koopman, die over alle kanten aan banden is gelegd, door allerlei handelsbelemmeringen ,en zonder steun, in welken vorm ook. moet maar zien dat hy loor dezen moeilijken tijd heen komt. Voor het eerst na geruimen tijd is er weer wal opleving in de botvisscherij. De botaan- voer was deze week ruimer dan in langen tyd het geval was. Op het IJselmeer wordt echter heeft de lange reis Schwarzwald—- Den Helder zonder uitvallers vol bracht 1 Ze zijn neergestreken in den winkel van Juwelier Beemster boer en hebben daar alle hoeken en gaten in beslag genomen Ze stellen zich beschikbaar voor 10.75 om U jarenlang te dienen met den juisten tijd. Als U M.90 betaalt willen ze ieder kwartier voor U roepen ook Natuurlijk is elke koekoek naar z'n prijs, maar loopen doen ze allemaal even goed. Gaat II vandaag ook even den winkel van Juwelier Beemsterboer binnen en zoekt U er een uit ook veel bot gevangen, zoodat de prijs daar door gedrukt wordt, de prijs was echter toch bevredigend. Haringvisscherij was deze week van weinig beteekenis. DE „K XVIH". Neptunus aan boord. Van de „K XVIU" is gisteren het volgende bericht ontvangen: Ware plaats 12 uur 0 gr. 18 min. Zuider breedte; 18 gr. 38 min. Westerlengte. Wij deden hedne zeer belangrijke zwaartekracht waarnemingen en vonden de grootst bekende diepte van den trog van den Atlantischen Oceaan en wel 7600 m. Ontvingen op den voor btiemzsftoirbeu. voormiddag Neptunus en hielden doopfeest voor 7 nieuwelingen. Alles is wei. Geen by- zonders. „ROSÉ MARDE". Frits Schakels' operette gezelschap. Wij verwezen naar de annonce betreffende de opvoering, morgenavond in Casino, van de prachtvolle operette „Rose Marie" met in de hoofdrollen de bekende zanger Emile v. Bosch, de operette-ster Lily Cassani en de revue komiek Frits Schakels. Aan de opvoering ervan wordt veel zorg besteed. De keurige tooneel- decors worden alle meegenomen, evenals de vele kleurige costumes. Het orkest dat eveneens meekomt, staat onder leiding van den kapelmeester Renie de Vos. We krygen dus een welverzorgde opvoe ring van deze zoo populair geworden operette „Rose Marie", waarvan bjj menigeen nog wel de vele, lieve melodiën in 't geheugen liggen. Voor pryzen zie men de advertentie. GASBOE1 LOSGESLAGEN. In het Schulpengat. Gisterenavond is in het Schulpengat een roode gasboei losgeslagen. De Loodsboot no. 1 is van Nieuwediep vertrokken om de boel te zoeken en op te pikken. Vernieling. Door een bewoner werd aangifte gedaan, dat een ruit van zijn woning was stukgegooid. Actetasch met kalendera gestolen. Door een bewoner werd aangifte gedaan, dat van zijn rijwiel, welke voor zijn woning stond, een acte-tasch, inhoudende kalenders, werd ontvreemd. Diefstal. Door een bewoner werd aangifte gedaan, dat gedurende een korte afwezigheid, uit haar woning een portemonnaie met inhoud was ontvreemd. Waarschuwing. De brig.-commandant der Kon. Marechaus see te Siebengewald geeft een ieder en in het algemeen belang namens den Off. van Justitie te 's-Hertogenbosch ernstig in over weging, geen relaties aan te knoopen met in stellingen of personen, wanneer dit betrek king heeft op de Hollandsche Grondcrediet- bankloten, Rotterdamsche schouwburgloten of soortgelijke stukken en in het algemeen, voor aankoop van dergelijk soort stukken zeer voorzichtig te zijn. De Commissaris van Politie maakt bekend, dat M. van Weerden, thans Rotterdamsche- dijk 107, 2e etage, de namen zijner instelling „De Onderlinge", Eigen Hulp" en „Vereenig- de Spaar-Crediet Verzekering", waartegen reeds eerder werd gewaarschuwd, heeft ver anderd in „Volharding", terwijl de voorwaar den dezelfde zijn gebleven. Onder den naam „Volharding" adverteert van Weerden reeds in de pers. De reeds eerder gepubliceerde waarschu wing, betreffende de 2 eerstgenoemde instel lingen is ook voor „Volharding" van kracht. Diefstal Door een dame werd aangifte gedaan van ontvreemding van eenige kleeden uit haar on bewoonde woning. Aanryding. Door een bewoner van den Singel werd aangifte gedaan, dat zijn auto op het kruis punt KoningspleinKerkgrachtPpstbrug Loodsgracht, door een anderen auto was aan gereden, waardoor zijn auto niet ernstig werd beschadigd. Niet beleefd. Door een bewoner van de Dijkstraat werd aangifte gedaan, dat een tweetal personen, toen zijn vrouw, die zij wenschten te spreken, niet aan de deur verscheen, onder het uiten van bedreigingen en scheldwoorden zijn ver trokken. Laster. Door een persoon werd aangifte gedaan, dat hij door een ander wordt belasterd. De recherche stelt een onderzoek in. Binnenlar.d HET NOODLOTTIGE SCHOT IN DE MAU- RITSSTRAAT TE ROTTERDAM. Nog eenige bijzonderheden. Uit het voortgezette onderzoek is gekeken, dat toen de agent aan de woning van H. kwam om inlichtingen in te winnen over het vernielen van de winkelruit en over de vecht partij, H., die in zijn kamer zat, overeind sprong en om een bijl schreeuwde. De vrouw van H., die ook in de kamer was, greep haar man beet, om hem tegen te houden. Er ont stond een korte worsteling, waarin de man de vrouw van zich afwierp en in dreigende houding op den agent af kwam. Een bijl had hij niet. Zijn vrouw had, we tende welk een woesteling haar man kon zijn, als hij onder drankinvloed verkeerde, de bijl reeds eerder weggestopt. Maar in het slechts spaarzaam verlichte kamertje heeft de agent niet kunnen zien of de man al dan niet een wapen had. Hij heeft hem gesommeerd te blij env staan en toen H. hieraan niet voldeed, heeft hij zijn revolver getrokken en op het oogenblik, waarop H. vlak by hem stond, met opgeheven rechterarm, heeft hij geschoten. Dit alles heeft zich in een zeer kort tijdsbe stek afgespeeld. De vrouw van het slachtoffer zegt, dat den agent geen schuld 4-eft. De vrouw van het slachtoffer heeft giste rennacht tegen den afdeelingscommissaris en gisterenmorgen tegen den hoofdcommissaris, toen deze ter plaatse een onderzoek instelde, gezegd: ik kan met de duurste eeden bezwe ren, dat den agent geen schuld treft. Myn man heeft den agent bedreigd en hy wilde hem te lijf. De byl had ik verstopt, wetende welk een woesteling mijn man soms kon zijn. De agent moet hebben gehandeld, zooals hij heeft gedaan, omdat hij zich ernstig bedreigd ge voelde. De agent heeft nog voor hy schoot ge zegd: Denk er om, kom niet nader, maar mijn man wilde niet luisteren. Tenslotte toonde de vrouw zich nog begaan met den agent, die na het gebeurde zeer ont daan was. Een hotelhouder gearresteerd. Donderdagmiddag bemerkte een voorbij ganger. dat er in de serre van het hotel Cen traal aan de Nachtegaallaan hoek Soestdjj- kerstraatweg te Bilthoven brand was uitge broken. Hij waarschuwde de politie, die de manschappen van de Biltsche en Bilthoven- sche brandweer alarmeerde. In korten tyd waren manschappen en materiaal ter plaatse. Met enkele slangen op de waterleiding werd het vuur in de kiem gesmoord. Op hetzelfde oogenblik ontstond brand op de eerste en tweede verdieping. Vier vuurhaarden. Bij een onderzoek van den commandant van de brandweer met de politie bleek, dat on der het buffet een biervat met benzine stond, dat was aangestoken. Men ontdekte verder op een der kamers een bed, begoten met ben zine. Tusschen de dekens lag een broodroos ter, waarvan de stekker In het stopcontact was gestoken. Verder ontdekte men een ge opende bus, waaruit benzine stroomde. In een andere kamer ontdekte men nog een tapijt, dat met benzine doordrenkt was en waarop een electrische straalkachel stond te gloeien. Naar aanleiding hiervan is de hotelhouder E. naar het hoofdbureau in De Bilt gebracht. Laat in den avond heeft hij bekend. Hij zal ter beschikking van de justitie te Utrecht worden geleid. Groote financieele moeilijkhe den zouden E. tot deze daad hebben gebracht. Donderdagavond omstreeks zes uur is op den rijksstraatweg Etten—Roosendaal ter hoogte van den Strummelschen steenweg de 24-jarige loopknecht C. B., uit Breda, die met zijn bakfiets uit de richting Roosendaal reed, door een uit dezelfde richting naderenden per sonen-auto van den heer A. B. te Vught, aan gereden. B. werd tegen den grond geslingerd en met een ernstige schedelbasisfractuur naar het gasthuis te Etten gebracht, waar hy gis terenmorgen is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. De mare chaussee heeft het onderzoek in handen. ERNSTIGE BRAND. V. D. meldt uit Zwolle: Hedennacht omstreeks half 4 ontdekte de heer Ir. Keiler, directeur der Overijselsche Waterleiding Maatschappij, dat brand uitge broken was in het trappenhuis van het ge bouw dier Maatschappij, gelegen even buiten de grens van Zwolle, in de gemeente Zwoller karspel. De heer Keiler, die in het gebouw woont, ontwaakte door een ongewoon geluid. Hij ging kijken en zag een vlam, die hij bluschte met een emmer water, doch toen hij daarna een onderzoek wilde instellen op de tweede verdieping was deze reeds niet meer te bereiken. Onmiddellijk werd de brandweer van Zwollerkarspel gewaarschuwd, die met al haar materiaal uitrukte. Onder leiding van den burgemeester van Zwollerkarspel, de heer Cavaljé, het vuur met een aantal stralen aan tasten. Op de tweede verdieping woedde het vuur hevig en in korten tijd stond de eerste ver dieping in lichte laaie. Nu werd ook het ge- lijkvloersche gedeelte aangetast, behalve de keuken en de kamer van de conciërge, die eveneens in het gebouw woont. Byna de ge- heele boekhouding kon gered worden, maar men vreest, dat een aantal archiefstukken verloren zijn gegaan. Omstreeks 8 uur was men het vuur meester en kon met het na- blusschingswerk begonnen worden, wat onge veer den geheelen morgen zal worden. Om trent de oorzaak van den brand deelt de heer Keiler ons mede, dat deze kon ontstaan zijn door een scheur In een een dezer dagen ge reed gekomen nieuwe schoonsteen. Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akkers Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij Buitenland Eerst thans zyn nadere berichten ontvan gen omtrent de schade, die de aardbeving heeft aangericht, welke zes dagen geleden de ielanden in de zee van Narmora heeft ge teisterd. De aardbeving schijnt uit 56 krach tige en zwakkere aardschokken te hebben be staan en een vernielende uitwerking te heb ben gehad. Er zouden 200 huizen vernield of bèschadigd zijn. Aangezien de autoriteiten geheel in beslag worden genomen door de pogingen om de overlevenden, zij het ook primitief, op het Aziatische vasteland onder te brengen, is men er nog niet toe gekomen in het puin der ingestorte huizen naar dooden te zoeken. Men neemt echter aan, dat verscheidene personen gedood zijn. Het reddingswerk wordt ten zeerste bemoeilijkt door de koude en door sneeuwstormen. Volgens de jongste berichten hebben ook de huizen aan de Dardanellen schade geleden. In de stad Tsjanak-Kalessi zijn twee huizen ingestort en werden 25 huizen min of meer ernstig beschadigd. Hauptmann zag er Donderdag zeer bleek uit, alsof hjj niet had geslapen. Reilly, de verdediger, ondervroeg Condon en trachtte aan zijn getuigenis de waarde te ontnemen. Er ontstond een conflict tusschen beiden, toen Reilly vroeg, wie de kist gemaakt had, welke het loSgeld bevatte. Condon aarzelde en verklaarde, ten slotte, dat hij zich dit niet herinnerde. „Wat," riep Reilly uit, „gij laat een kist maken en gij herinnert u niet door wien?" „Wie gaf de opdracht om de kist te maken?" vroeg Reilly vervolgens. „Lindbergh en kolonel Breckenridge," ant woordde Condon, die daaorp verklaarde, dat de kist vervaardigd was volgens zijn aan wijzingen om haar eventueel te kunnen her kennen. Condon verliet de getuigenbank na een ver hoor van zeven uur. Kort voor het einde wist de verdediger Condon nog woedend te maken door hem te vragen of hij vroeger van school was weggestuurd wegens zyn gedrag tegen een leerares. Condon protesteerde krachtig tegen deze toespeling. Kolonel Breckenridge, Lindbergh's vriend, zeide nog, dat Condon geen cent voor zijn diensten als bemiddelaar ontving. Een politieman kwam tenslotte verklaren, dat Hauptmann zijn vrijwillige bekentenis op het politiebureau had geschreven, nadat hij 15 uur was vastgehouden en met 15 agenten om zich heen zonder den bijstand van een advocaat. Een nieuwe getuige. In het proces tegen Hauptmann is plotse ling een getuige opgedoken, die bij zijn ver schijning opschudding heeft verwekt. Het la mevrouw Hermione Koeran, die geconfron teerd zal worden met dr. Condon. Deze vrouw wordt vermoed „de vrouw in het groen" te zijn, aan wie Condon naar hij had meege deeld, reeds in Maart 1932 twee briefjes had gegeven, toen zy bij hem was gekomen als afgezante van de lieden, die het kind hadden gestolen. De advocaat van Hauptmann wil het er heen lelden door deze vrouw te be wijzen, dat de diefstal van het kind het werk was geweest van een bende en dat Condon zelf bij de misdaad betrokken was geweest. Voorts is verhoord mevr. Hacker, een doch ter van Condon, Haar werd een foto voor gelegd van Isidore Disch en de verdediger wilde weten, of zy onder eede kon verklaren, dat dit niet de foto was van den man, die zich tot haar vader had gewend, om losgeld voor het kind van Lindbergh te vragen. Voorts is er een getuige décharge op RECLAME ATELIER HEEFT ALLE WERKZAAMHEDEN Zondag 13 Januari Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)! Geen dienst. 'Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. v. 4. Poel. 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: Paulus als christen: zyn Christus-mysterie. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Donderdagavond 7.30 uur, Ds. v. d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Woensdagavond 7.30 uur, de heer Rebel Herat. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr. 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. H. Ledeboer van Amsterdam. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon, van Breezand. 's Avonds 5.30 uur, de heer R. C. Franck Gebouw Crocusstraat 60. Donderdagavond 7.30 uur, Bijbellezing door den heer Franck. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Woensdagavond 8 u., in het Evangelisatie gebouw Palmstraat, Bijz. muziekuitvoering Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. DatnOO verdrijft spoedig alle kou in hoofd UOIIipU en neuSj Gp borst en keel door in wrijving met Dampo en inademing der dampen. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. „W at Mijnhardt maakt is goed" de proppen gekomen, een zekere Walter Man- ley, een man die schilderwerk laat uitvoeren. Deze beweert, dat hij Hauptmann op den avond van de ontvoering had gezien in een restaurant te Bronx (een gedeelte van New- York). Hij had Hauptmann herkend uit portretten in de kranten en was pas op bet allerlaatst besloten, zich als getuige aan te melden, teneinde naar hij beweert op te komen voor de verdediging van een onschul dige. Hij is er zeker' van, dat hij zich den datum herinnert, omdat hij den dag daarop van de ontvoering van het kind had gelezen in de couranten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur. Eerw. Heer J. Kal, van Amsterdam. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 en 's avonds 7 uur de heer A. Donker, van Zaandijk. SCHAGER MARKTBERICHT. Een vry gróót aantal zware vette koeien was Donderdag j.1. aangevoerd. Prys 30 cents. Handel goed. Eveneens die in geldekoeien, Vaarzen duur. Graskalveren vlug en duur. In paarden was eveneens een redelijke handel. Met de schapen was het minder florissant gesteld. Een zeer stugge handel, en men vraagt zich af wanneer deze tak der Schager markt weer eens wat beter wordt. Vette varkens werden zeer goed verkocht, terwijl er een behoorlijke aanvoer was. Biggen en schrammen iets duurder. Handel goed. In bokken en geiten was weinig te doen. Prijzen van kontjnen en hazen ondervonden geen verandering. CORRESPONDENTIE. J. H. Pf. Uw klacht was juist, het was ons ook opgevallen en wij hebben de betrok kenen er op gewezen en U zult zeker verbe tering vinden. Wij danken U voor uw opmer king, want „het is een goed vriend die mij mijn feilen toont". Red. Held. Courant. J. W. L., Huisduinen. Met dank voor de toezending van het betrokken blad, dee- len wij U mede dat wij geen prijs stellen op regelmatige toezending. Voor berichten van beteekenis uit Duitschland hebben wy onze eigen bronnen. Red. Held. Crt. Wij ontvingen een ingezonden stuk van den heer J. G., die lu verband met de post bestelling op den nieuwjaarsdag, hulde brengt aan den besteller Hessel Kramer, van wien het initiatief tot deze bestelling uitging. De zelfde besteller was het op wiens initiatief in den nacht van de aankomst van de „Pelikaan- post", de bestelling geschiedde. De heer G. besluit zyn'stuk aldus: Onder de talrijke geridderden kwam zyn naam niet voor; ik hoop den tijd te beleven, dat velen van dit soort menschen ook eens oor hun nuttigen arbeid Koninklijk worden verkend.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 5