BIJ DE MARINIERS IN 'T SAARGEBIED r- ;r;r.pfon:t cs. -- %hi tstilt "li lezmt IVoot §amcm fieenl HELDERSCHE COURANT VAN ZITDAG 12 JANUARI 1935 (DOOR ONZEN SPECIALEN VERSLAGGEVER) --5.- Saarbrücken, de stad aan de Saar, waar ain. drukte zich momenteel concientreert. UIT HET INDUSTRIEGEBIED IN DÉ SAAR. - Op het terrein van de kolenmijnen. GEMENGD NIEUWS Binnenland Wat fantasie vermag Botsing tusschen auto en tram te Zeist. Kind voor de oogen van de moeder gedood DERDE BLAD Scherpe passencontröle. Mijn terugkomst in de kazerne. Zware diensten. De trein met de burgemeesters komt aan I Alle hotels zijn overvol- Saarbrücken, de meest internationale stad, hee. t het masker van vreugde afgelegd. De trein is Torbach ■voorbij...:.. pas3encon- tröle voor het Saargebied! Geen gewone for maliteiteen gewone pas is niet voldoen deEr moet eeu speciale Saarstempel op staan. Op mijn pas staat het nietScherp kijkt de man mij aan. Op dit portret heeft u een moustat'h'e, zegt hij, en u is nu clean shaven, bovendien, vie gaf u verlof het Saargebied binnen te komen, en welk doel hebt u Uit mijn portefeuille haal ik nu mijn spe ciale volmacht, waarop tevens het doel van mijn komst staat. In orde, zegt de man, u hebt geen spe ciaal Saarstempel noodig....... De trein rijdt Saarbrücken binnen. Ik ga mij even gauw melden bij de mari nekazerne in de Bleichstrasse. Een vreugdekreet begroet ons. Ha, daar is die meneer weer uit Den Helder en vriéndelijk gastvrij willen ze plaats voor me maken. Allerlei uitroepen weerklon ken. Plots klinkt luid hoorngeschal. Een dood- eche stilte valt. Gelegenheid voor hét gebed. Dan weer hoorngeschal. Dat'is zooveel als de aftrap en het teelcen dat het eten is afgeloo- pen. Zondag zwarefi dienSt gehad, meneer, maar dat vinden wij niet erg. Ze behoeven in Nederland echter niet te denken, dat de mari niers hier met vacantie zijn. We hebben er graag opofferingen voor over, om den naam van ons corps hoog te houden, niaar dan moeten de kranten geen leelijke dingen van ons r~' warmen. Vannacht is weer een oefening en 1 ons verzoek aan die oefening te mogen deel nemen, willigde de commandant vriende lijk in. Vannacht gaan wij dus op stap met de militairen. De gezondheidstoestand van de jongens laat niets te wenschen over, vertelde ons de officier van gezondheid. Door de vochtige lucht zijn er nog al een paar een beetje ver kouden, maar dat heeft gelukkig niets te be- teekenen. Morgen kunt u een interessant schouw spel zien, vertelt kapitein Roeloffsen, de ver bindingsofficier. Wij hebben nu de wacht bij het Hoofdkwartier, maar morgen lossen de Zweden ons af, dat gaat altijd met ceremo niën gepaard. Vanavond om half acht komt de trein met de burgemeesters, dan is er ook een af- deeling mariniers op het perron, zegt kapi tein De Bruyne. Nu naar de kamer van de onderofficieren. Ook hier blij lachende gezichten als ik binnen kom. Het lykt wel, of ik Sinterklaas ben, zeg ik. Née, dat piet, zegt majoor Bartelomeus, maar u brengt hier Nieuwedieper lucht bin nen. Ik zeg maar, zegt majoor Weyland, je mag wel een stel dubbele kiezen hebben om hier dat harde brood te kauwen. Hé, eet u nu gezellig met ons mee, drinkt u een fijn kop koffie. Ik beloof den onderofficier spoedig eens van Een kaartje van het Saargebied, LeeiijiN-e duigen, de krantenzeg ik Stom verwonderd. Neen, ik meen.niet.de „Heldersche Cou rant", maar die teekening in een der groote bladen die zit ons dwars: een marinier met een meisje op stap. We gaan hier geen van allen met een meisje uit. We gedragen ons zoo, dat er niets op ons aan,te merken valt. We mogen niet anders dan met drie tegelijk passagieren en we mogen geen andere café's bezoeken, dan twee, die ons zijn aan gewezen. Wij stellen het veel te veel op prijs als de waarheid in Holland bekend wordt. Inderdaad verdienen de jongens van de Bleichstrasse het niet, dat kwaad van hen ge sproken wordt. )5e hebben zwaren dienst. Twee secties hebben wachtdienst (een piket en een wacht) terwijl de andere twee secties vrij zijn. Bij de groote betooging Zondag j.1. hadden twee secties onder bevél van kapitein Lan- gevcld de wacht betrokken by het Paleis van den Regeeringspresident, gereed zoo noodig om uit te rukken. Ze waren volledig: bewa pend. Van 's morgens negen tot 's middags half vyf waren zij daar gestationneerd. Voor het Paleis hadden de Hollanders schildwach ten uitgezet. De demonstranten gingen langs de Saar en wy moesten by de Saarbrug, vertelt een be woner van de marinekazerne, er dwars door maar we hadden geen last, integendeel, dien heen. Ze waren erg beleefd. Toch mocht niemand passagieren Zondagavond, doch alles bleef gereed om uit teDekSnsignes voor de jongens zijn streng maar zeer juist. Zoo mogen zebJ;™ct met vreemdelingen over de politiek spreken. ïn~de~officierskamers treffen wU een offi cier van St.Tngbert, luitenant ^t™v£ Aduart, wy maken nu tevens van de gelege heid gebruik ons uitgesteld bezoek aan St. Ingbert op morgén aan te kondigen, worden wij aangediend bij commandmit kapitein De Bruyiie. In diens kamer treffen wij tevens den vlootpredikant, ds. v. sen den verbindingsofficier kapitein Roeloff sen enden luitenant der le klasse DeBruyn. De commandant en zijn sttf hebben het^g druk maar toch vinden ze het leuk, dat P Het weer gearriveerd is. Belangstellend informeeren de Officieren of er veel belang- informetre trokken K-booten was ge- Sst"n hoe het verder in Den Helder was. hun toegewezen is, »s ze S nachtelijke nacht zijn -ze ^^^^jn gehouden. Met oefeningen ovei he ereden. De man- vier open trucks zyn koude geleden, nen hebben v 'lcier jjet was ook bitter vertelt ons een w nier en daar koud en ei vie „egtopt en zyn ze uit den zijn aanbod gebruik te maken, maar daar ik nog een hotel moet opzoeken en om 7.39 u. op het perron moet zijn'om de burgemeesters in te halen, neem ik nu haastig afscheid. Daar sta ik in Saarbrücken. Het hotel, waar ik de vorige maal logeerde, is propvol. „Excel sior" is propvol. Alle hotels zijn tot de dak kamertjes toe, gevuld. Daar sta ik met mijn goede gedrag en twee valiezen in mijn hand op de Bahnhofstrasse. AlleS Zegt kortaf: Kein Platz! en ik ga weg. Tien, twintig hotels ben ik afge- loopen: voor 50- francs kan ik nog geen kamer krijgen,. 'Ten einde raad herinner ik mij iemand, dien ik vorige maal geïnterviewd had, dien ik in zijn huis opzocht. Ik zal hem vragen, mij eèn kamer te verhuren. Voor geld en goede woorden, heeft de man mrj in; zijn huis opgenomen. Ik heb de mooiste kamer van zijn huis met een groot schrijfbureau— de kachel is extra opgepord en ik schrijf Maar niet lang, want het is bijna half acht. De burgemeesters komen. Ik hol dus door de Bahnhofstrasse naar het station maar ik ben nog te vroeg want de trein is ver over tijd. Op 't perron lijkt 't wel, of we op een Heldersch perron staan. Bijna alle heeren officieren van de kazerne zijn aanwezig. Even verder staat een sectie mariniers volledig bewapend, met helmen op, onder bevel van luitenant Nass. Reporter^ Hollandsche fotografen die reeds rtu duchtig met bliksemlicht wer ken, staan op al die burgemeesters te wachten. -j Over en weer is 't een druk herkennen van Hollandsche journalisten. Wy maken den tijd van wachten productief, om den vlootpredikant, v. d. Giessen en den vloot- aalmoezenier, den heer Bangert, te inter viewen. De kerkdiensten worden bij beiden goed bezocht Alle medewerking wordt door den commandant en zijn officieren verleend, ver klaren beiden enthousiast. Zondag 13 Januari kan echter van geregelden kerkgang uiter aard geen sprake zijn, dan is het den ge- heelen dag ingespannen dienst Daar komt de trein met de burgemeesters eindelijk...;.. Donderend loopt deze de over kapping van het .station binnen. Uit.,de por tieren korrten lachende, vroolijke gezichten... de voorzitters van de stembureaux. Honder den en zijn nu nog 365 Hollandsche burgemeesters en notabelen. 350 Zwitsersche en 220 Luxem- burgsche burgemeesters alsmede 6 Denen gekomen. In de winkelstraten zijn enkele zaken bezig leeg te verkoopen. Ze weten het, als de Saar Duitsch wordt, zu'len zij tóch uitgedreven worden. Hun jarenlang bestaande zaak wordt... geliquideerd gerealiseerd er wordt baar geld voor gemaakt nu kan het geld nog uit Saarland weg, naar Frankrijk, naar Nederland, maar als het Duitsche Front 13 Januari de zege behaalt, dan is 't mis schien te laatEr is wel een overgangs- tijd, nauwkeurig door den Volkerenbond omschreven, maarmen kan niet weten, men riskeert niets. Het is té begrijpen, dat velen wanhopig zijn, tg weten, dat de 13e Januari voor hen als de dag des oordeels is. Daarom is het in 'ieder geval gelukkisr, dat Zoek daar nu maar eens den Helderschen burgemeester uit! Groote borden worden op 't perron opge steld, waarop voor iedere groep wordt aan gegeven waar ze heen moeten, want de voor zitters van stembureaux, die buiten Saar brücken dienst doen, moeten direct met den trein verder. „Heeft u den burgemeester van Den Hel der al gezien?" vraagt een officier. Niemand weet, waar die zit. Eindelijk, daar staat de Heldersche burgemeester. „Goeden avond, burgemeester," zeg ik, „een goede reis gehad." De burgemeester is vriendelijk verrast en schudt ons hartelijk de hand. Helders bur gemeester behoort echter niet tot de geluk kigen, die in Saarbrücken zitting hebben, doch is voor een plaatsje in de omgeving aangewezen. De trein van vertrek daarheen staat gereed. Dies nemen wij hartelijk af scheid, doch morgen hoop ik den burge meester te bezoeken. In Saarbrücken, ondanks de gemoederen daar tot 't kookpunt zijn gestegen, hebben alle partijen zich niét alleen van straatgé- klodder moeten onthouden, doch ook zijn op de muren en zuilen nergens schreeuwende reclames aangebracht, zooals bij iedere ver kiezing gebruikelijk pleegt té zijn. De commissie van het plebisciet, de regee ring van Saarland, waakt er streng voor, dat alle openbare reclame, van welke zijde ook, direct wordt tegengegaan. Ik bén nu slechts enkele uren in Saar brücken en toch, de verandering die het aspect der stad heeft ondergaan sinds de vorige week, valt direct op. Toén, met Kerstmis en Nieuwjaar hoog conjunctuur, de winkels werden bestormd, mannen, vrouwen en kinderèn liepen met groote pakken en met groene kerstboomen. Op de Bahnhofstrasse was hét een gekrioel én een wirwar van lachende, vroolijke mën- schen onder een klaterend gouden lampen dak. Het masker der vroolijkheid heeft Saar brücken afgelegd. Saar- 1 Saarbrücken is het vroolijke brücken van een week geleden niet meer! Van af heden mogen geen volksverzamelin gen meer in de straten plaats vinden. Ook niet in café's, vergaderzalen en in theaters. Het schenken van sterken drank is verbo den; ook wijnen en likeuren. De plebiscietcommissie heeft niet alleen het dragenvan insignes verboden, maar ook elke poging om, reeds nu voorbereidingen te treffen voor het vieren van een Overwin ning, onderdrukt. Want 't gekke is, dat beide partijéh denken, 't met vlag en wimpel te halen, nu reeds mobiliseeren, om een éclatan te Overwinning te vieren. Niet alleen dat, zooals ik réeds schreef, de winkeliers volgepropt zitten met onver koopbaar vlaggendoek, omdat niemand in 't openbaar, via de vlag, kleur mag bekennen, maar het is den winkelier zelfs Verboden, een stukje vlaggendoek te étaleeren. Deze moest echter geen handig zakenman zijn, als hij er toch niet wat op Vindt, om Olie partijen te bevredigen. In zijn étalages hangen gèèn vlaggen, maar wèl een groote kaart, waarop staat, dat hij reuze gesorteerd is in vlaggen. Een feit is 't, dat Saarbrücken thans een van de meest internationale steden der wereld is. Behalve de circa 3600 manschappen van d» internationalo tniwi, -«vn-iaHsten, althans <je| stemming zelve onbeïnvloéd blyft Meer po dan vorige week geldt het, een Er zijn nu sproken, rr voor hun, nond. uiterste .vóorzichtigheid te betrachten, want onder dq 350 journalisten, die hier in Saar brückenr< ndspeuren, zijn er velen van drü- ben, van den overkant, van Duitschland. 't ,Zijm allemaal onderdanen van den heer Göbbels, (jen Duitschen krantenkoning. In werkelijkheid zijn immers al die journalisten onderdaner van den minister van propaganda! Men beweert zelfs, dat er een speciale directe Göbbel-tele foonlijn is, waarlangs de instruc ties voor ce Eintopfpers gegeven worden. De emig -anten heb ik weer even opgezocht. niet veel kaartspelers.. wel wordt ér heel druk op fluisterenden toon ge- aar ze nemen toch geen blaadjes Van drüben, en ook van de andere partijen probeeren ze letterlijk alles, om de stemge rechtigden uit alle oorden te halen, uit de Nieuwe Wereld, uit Australië, van overal ko men <Ie stémmers naar hun oude Heimat terug,- u naar Amerika terugvaart, ze u op Ellis Is- land zullen vasthouden en met de eerstvol gende gelegenheid weer naar uwe Heimat zullen sturen De Duitsch-Amerikaan kykt mij verbaasd aan. Unmöglich, zegt hij. Ik ben Amerikaan, men móét mij weer toelaten in Amerika. Dickstein in Amerkia beweert, dat u door stemmen voor een ander land, dan Ame rika, getoond hebt tot een ander land te be- hooren, zeg ik, en als men de wet van dezen afgevaardigde aanneemt De Amerikaansche Duitscher wordt bleek... Waar hebt u i:t gelezen? Ik noem hem de krant. Snel staat hij op, laat één knakworstje en een gedeelte van de zuurkool onberoerd en snelt de straat op naar de krantenkiosk. Het berecht, dat ik even tevoren gelezen had, heeft werkelijk zeer groote opschudding veroorzaak) bij de Duitsch-Amerikanen. Als na 3 Januari de status quo toch mocht komen, zit het Duitsche Rijk met 5000 Amerikaan sche Duitschers in de maag. Want om bij de groote werkloosheid nog bovendien 5000 werk- loozen, in Amerika ongewenschte vreemde lingen, er bij te krijgen, is lang niet alles! De communisten in Saarbrücken worden de laatste dagen, om grootere onlusten te voor komen. door het gemeentebestuur van Saar brücken met fluweelen handschoenen aange- pak. Het lijkt wel of ze een soort wapenstil stand hebben gesloten. Het lokaal der communisten is n.1. aan een Bank verhuurd. Vandaag zouden de commu nisten moeten verhuizen. De Stalin-mannen vertikten het echter te verkassen. Dan gaan jullie er met de politie uit, werd gedreigd. De politie heeft echter vandaag order ge kregen, zich er niet in te mengen, om onrust te voorkomen! Dus triomfeert op het oogen- blik de roode partij. EEN NACHTELIJKE TOCHT Onze speciale verslaggever meldt heden morgen telefonisch uit Saarbrücken: In het geheimzinnig nachtelijk duister heb ben de mariniers van Saarbrücken tot aan de Fransche grens over groote afstanden de hooge bergen van het Saargebied verkend. In open trucs, zwaar bewapend, reden wij door donkere bosschen. Het vroor da) het kraakte. Maar ondanks dat wij koude leden door den ijzigen, snerpenden nachtwind, was de zorg, die de mannen voor ons koesterden, ontroerend. Het was een geheimzinnige tocht. Niet eerder dan na de stemming kunnen wij hieromtrent mededeelingen doen. De mariniers waren tot de tanden, als in oorlogstoestand, gewapend. Op verschillende punten controleerde Kapitein De Bruyne de colonne, die onder leiding van Kapitein Schui ling en Kapitein Langeveld stond. Officieren stonden met hunne stafkaarten in de hand. De bevolking nam dezen tocht zeer verdeeld op. Soms werden wij met een vriendelijk „Heil" begroet, soms met een hoo- nend stilzwijgen. Veel dorpen zijn reeds ver sierd met snsrregroen er er wnren straten Nog een kijkje op Saarbrücken. Op enthousiaste wijze worden ze steeds in Saarbrückeh binnengehaald. Ook hier kon wel eens het geld voor die groote reis bestemd, den geldgeyers straks doen uitroepen: Ik gooide een kabeljauw uit om een schellevischje te vangen. Vandaag b.v. kwamen er weer een partij Amerikaansche Duitschers. Het was Hoera- en hjeü-geroep! En handen in de hoogte voor den Hjitier-groet, maar... bedrogen zich mijn oogen, j zag ik daar achter niet twee han den de hoqgte ingaan, metde gebalde vuist, het iteeken van de Rotfrontpartij, de scherpste tegenstanders van „drüben"? Er was ook een filmoperateur aan het werk. Jongens, denk ik, als jullie op die film staan, ziet 't er nai 13 Januari, als 't geen status quo wordt, voorj jullie leelijk uit. Dat reist op kos ten van „dj-Uben" naar de Heimat en als puntje bij paaltje komt liggen jullie nog zwaar op dé maag van „drüben". Heelemaal gerust zijn die Duitsch-Ameri- kanen op het oogenblik niet! Je kunt ie er direct uitpikken, hun Duit sche uitspraak is geheel veramerikaanscht. In een der groote eethuizen, je valt hier over éetgelegenheden, bestelde een meneer knakworstjes met zuurkool. Driemaal hoorde ik hém jWell" zeggen tegen de buffetjuf frouw. Jij; bent een Amerikaan, dacht ik, en als jutter met zeebeenen praaide ik hem en nam aan zijn bakboordzijde plaats. Ik had juist de goede geënterd, 't was een Duitsche zoon en een neef van oom Jonathan. Good evening, zeg ik. Ndbend, antwoordt de geënterde. Was denken Sie von der Stimmung?" - Das dipse Bierwürstchen. mit Sauerkraut mich gilt stiinmen, antwoordt de Amerikaan en eet door. Maar ik heb toch nog een flinke pijl op mijn boog om hem aan het spreken te krijgen. Hebt u het gelezen, zeg ik, dat de afge vaardigde van New-York, Samuel Dickstein, de commissaris van de commissie, die beslui ten neemt, .tot het al of niet toelaten van vreemdelingen, voorgesteld heeft alle Duitsche Amerikanen, die naar Duitschland zijn ge gaan, voor de Stemming in het Saargebied, het burgerrecht weer te ontnemen?. Zult u geen kans loopen, dat, wanneer herdoopt in „Adolf Hitler"-straten. Wat het wordt, niemand weet het. Dinsdag zullen over het groote strategische belang van dezen tocht verdere mededeelin gen gedaan worden: Geen overval te Brunssum. Vorige week meldden we van een brutalen overval op een vrouw te Brunssum. Twee ge maskerde inbrekers zouden haar hebben neer geslagen en 200 hebben gestolen. Thans is gebleken, dat de vrouw in overspannen toe stand het geheele verhaal heeft gefingeerd. Haar spraakvermogen is ze werkelijk kwijt geweest, maar dit heeft ze thans weer terug gekregen. Twee passagiers van den auto gedood. Donderdagmiddag ongeveer 5 uur is op den Amersfoortschenweg te Zeist een auto, ko mende uit de richting Utrecht, even voorbij den overweg nabij het station Huis ter Heide, door een uit de richting Amersfoort komende tram, die ter plaatse den weg oversteekt, in de flank aangereden. De auto werd totaal vernield. Van de vier passagiers, allen inwoners van Spakenburg, werden er twee op slag gedood. Een derde werd aan het hoofd gewond. De chauffeur kwam er met lichte kwetsuren af. Zoowei de overlevenden als de lijken werden door den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis te Zeist vervoerd. De namen van de overledenen zijn G. van Goor en H. van Twillet. feuilletonPag. t Buitenlandsch OverzichtJ De pogingen om de „Orania" te ber gen zijn opgegeven9 Een schipbreuk op de Humber. Vijf tien menschen verdronlcen g De verdere behandeling van het pro- ces-Hauptmanny Op 21 Januari wordt een aanvang ge maakt met de distributie van gehakt (1 blik, aan ,de. werkloozen 1 Botsing tusschen auto en tram te Zeist. Tivce passagiers van den auto gedood9 Te Rotterdam is eèn man doodgescho ten die een politieagent bedreigde 1 en 6 De uitslag van de volksstemming in het Saargebied zal door alle zenders der wereld Dinsdagmorgen worden bekend gemaaktn g Duizend slachtoffers in één week ten gevolge van de malaria-epidemie op Ceylon0 De opzeggingstermijn van arbeids- 1 ver eenkomst en. Een wijziging in overwegingg De 81,ste zitting van den Volken- l ndsraad is gisteren geopend De strenge vorst dreigt niet meer Omtrek-nieuws Marktbeiichten Marineberichten Sportnieuws Zaterdag 12 Januari. Uitvoering Speeltuinver. afd. „Tuindorp", Musis, 8 uur. Soirée ,,JIeld. Mannenkoor"Casino, 8 uur. Zondag 13 Januari. Wielrenwedstrijden op home-trainers, Den nenheuvel, Huisduinen, 2Vz uur. Dinsdag 15 Januari. Tooneelvoor stelling Tooneélvereeniging „T. A. V. E. N. U."Casino, 8.30 uur. Woensdag 16 Januari. Muziekuitvoering Leger des Heils, gebouw Palmstraat, 8 uur. HANDEN ONBRUIKBAAR. Vrouw d:e hulpeloos was door de rlieumatiek Nu i werkt zy weer als de beste „Nadat ik achttien jaar aan rheümatiek ge leden had in mijn armen, handen, beenen en voeten, besloot ik twee maanden geleden Kru- schen Salts eens te probeeren. ik ben blij U te kunnen zeggen dat ik er groote verbetering door gehad heb. Rr heb mij met electriciteit laten behandelen, en probeerde tallooze zooge naamde anti-rheumatiek middelen, doen daar bij was er niet één, die mij eenig goed heeft gedaan. Mijn handen waren zoo nu en dan zoo slecht, dat ik er onmogelijk iets mee kon vasthouden. Si-idt ik Kruschen Salts gebruik, ben ik weer in staat practisch gesproken alles te doen wat ik wil. Ik za' het altija aanbeve len." Mevr. L. B. Indien de inwendige organen niet behoorlijk functionneeren, gaan bepaalde zure afvalstof fen-zich in het ichaam ophoopen .n plaats van verwijderd te worden; zij verontreinigen het bloed en veroorzaken lastige lyinptomen: rheümatiek, overmatige vermoeidheid, etc. Kruschen Salts leeft een stimuleerenden in vloed op de inwendige organen, waardoor nie ren en ingewanden eiken dag aangespoord worden alk schadelijke afvalstoffen uit het lichaam te verdrijven. Zoo zorgt de „kleine dagelijksche losis" Kruschen er voor, dat de afvalstoffen zich nooit weer kunnen ophoo pen, en zuiver, frisch bloed door uw lichaam stroomt. Het gevolg is, dat ge U flinkei en op gewekter voelt dan ooit te voren. Stralende gezondheid voor ïén cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij aile apothekers en drogisten voor 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelastirg inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpaklcig, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Merkwaardig is, dat, ofschoon de auto aan de linkerzijde werd ingedrukt, de aan deze zijde achterin zittende De Graaf slechts ge wond werd, terwijl de rechts van hem zittende Van Goor gedood werd. Men vermoedt dan ook, dat het het geweld van den slag geweest is, die zoo noodlottige gevolgen heeft gehad. Tragisch ongeval te Beek. Het niet goed uitkijken by het oversteken van den weg heeft gisteren te Beek (L.) een menschenieven gekost. Omstreeks vier uur stapte een vrouw met haar 6-jarig zoontje op de Stationsstraat tegenover haar huis uit de autobus van de onderneming Brouns te Stein. Zij liep met haar kind ach ter de bus om teneinde den weg over te steken, toen juist de vrachtauto van Van Gend en Loos te Sïttard passeerde. De be stuurder kon onmogelijk tijdig stilhouden; het kind werd door den vrachtwagen gegre pen, waarna een der wielen het over het hoofd ging. Het jongetje was op slag dood. De moeder werd door de auto op zyde ge worpen en bekwam lichte inwendige kneu zingen. Zy was zeer overstuur en moest naar haar woning gebracht worden. Het lykje en de vrachtwagen zijn in be slag genomen. Daar de wagen echter in orde bleek te zijn, is hij kort daarop vrijgegeven.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9