3ehekkm§en 3dïekkin§m 3e dum 3e h Alléén zaal 30 ct. helderschb coi m ant van.dixsdag 22 janauri .103=;. Laatste berichten. Vertegenwoordigers, AGENTSCHAP KOFFIE EN THEE. VERLAAGDE HUREN! Is Bela Kun op weg naar Engeland? Overval van roovers in Somaliland. Mijnongeluk bij Sajetsjar. Aardschokken in Zuid-Rusland. Noodlottige brand. Mijnramp te Beye-Heusay Ontploffing in een mijn. De verkeerde moord. Burgerlijke Stand van Den Helder Ontploffing aan boord BINNENLAND Burgemeester de Vlugt naar de Sowjet-Unie. Goedkoope haring voor werkloozen. Alkmaar houdt landbouw- crisisbureau. i Goedkoope treinen. Contingenteering haring Belasting voor Motorrijtuigen. Visscherijberichten jüvïaaaa aangeboden GROOTE STOOiVIVERVERIJ aotieven Vertegenwoordiger, acLiiiïcbad.cn gemoogd JOMGMENSCH, HEDEN, WOENSDAG EN DONDERDAG populaire voorstelling twee hoofdnummers I Zeer mooi drama II Sensationeeie speelfilm Wegens restauratie balcon en balconfoyer Is het balcon tot en met Donderdag gesloten Naar de Sunday Express meldt, zijn 'de douane autoriteiten gewaarschuwd, dat Bela Kun, de beruchte communist, die in 1919 eenige maanden dictator van Hongarije is geweest, zal trachten Engeland binnen te komen. Bela Kim, van wien gezegd werd, dat hij zich te Kopenhagen verborgen hield, zou op weg zijn naar Engeland, met de be doeling, roode betoogingen te ontketenen tijdens de feesten Van 's konings zilveren jubileum. Aan alle havenautoriteiten is zijn portret verschaft. Meer dan honderd menschen vermoord. Havas meldt uit Dzjiboeti in Fransch So maliland, dat een Fransch hooggeplaatst ambtenaar, 18 inlandsche militairen en 88 Somalilanders tijdens een rooftocht van stam men uit de Abessynische grensprovincies op Fransen grondgebied zijn vermoord. 1 1 dooden, 12 gewonden. Bij Sajetsjar in Servië is gisteren tenge volge van een gas-explosie een zeer ernstig mijnongeluk gebeurd. De „Prawda" meldt, dat op het oogenblik der ontploffing vele honderden mijnwerkers onder den grond aan het werk waren en dat er 30 dooden zijn. Volgens een medédeeling van den mijn eigenaar, oud-minister Gentsjitsj, zijn slechts 24 mijnwerkers door het ongeluk getroffen, terwijl volgens de laatste nog niet bevestigde berichten het aantal dooden 11 bedraagt en 7 mijnwerkers zwaar en 5 licht gewond zijn. Eén wordt nog vermist. Reuter meldt nader, dat het bericht van de „Prawda" juist blijkt en dat eenige honderden mijnwerkers zijn bedolven. Zoowel volgens de officieele als de particu liere berichten zou het aantal slachtoffers de 24 echter niet overschrijden, van wie de helft zijn omgekomen. Een commissie van onderzoek is uit Bel grado naar Sajetsjar vertrokken. Zaterdag zijn te Batoem en in verschillende Streken van Zuid Rusland ernstige aard schokken waargenomen, welke eenigen tijd aanhielden. Tot nu toe werd niet gemeld, hoe groot de aangerichte schade is. POGING TOT MOORD VAN EEN 15-JARIG MEISJE. Een bij een slager te Niedergeerbach bij Darmstad werkzaam 15-jarig dienstmeisje heeft een poging gedaan het ongeveer een jaar oude kind met behulp van kamfer uit de huisapotheek te vergiftigen. Dank zij de opmerkzaamheid van de moeder kon het kind nog worden gered. Het meisje bekende, dat zij in de afgeloopen week ook een brand had gesticht. MOORD AAN BOORD VAN EEN OORLOGSSCHIP. Tegen den marinier Leonhard Brigstock van den Engelschen kruiser Arethusa is gis teren een aanklacht ingediend wegens moord op den officier Hubert Deggan. Brigstock wordt er van beschuldigd Deggan om tot dusverre onbekende motieven met een scheer mes de keel te hebben afgesneden. Het slacht offer is Zaterdag in de messroom van de in Chatham liggende kanonneerboot Marshal Soult dood gevonden, Twee gewonden. In een woning te Blumenkamp bij Essen, die ter gelegenheid van een feestje rijkelijk met guirlandes was versierd, geraakte bij het ontsteken van blitzlicht een gordijn in brand. Terstond vatte de versiering vlam, en door het brandende papier, dat van het plafond neerviel, liepen ongeveer twaalf personen, mede doordat zij met feestartikelen getooid waren, min of meer ernstige brandwonden op. Zij werden onmiddellijk naar het zieken huis gebracht. Van twee personen zijn de verwondingen van zeer ernstigen aard. VEETREIN ONTSPOORD. Honderden dieren gedood. In de nabijheid van Versailles is gisteren nacht een goederentrein ontspoord, waarmede slachtvee werd vervoerd. Vele honderden stuks vee werden gedood of zoo zwaar gewond, dat zij ter plaatse moesten worden afgemaakt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De lijn was tot in de vroege ochtenduren versperd. TAXI OPGEHAALD UIT DE SEINE. Bij baggerwerk in het Westen van Parijs werd dezer dagen uit de Seine het wrak van een taxi opgehaald, waarin de resten van een menschelijk lichaam werden gevonden. Bij nader onderzoek bleek het slaohtoffer een Parijsch taxi-chauff., Désiré Jarry te zijn, die op 23 November 1931 spoorloos verdween. EEN ERFENISKWESTIE. Een proces tegen Genève. Het geding, dat de graaf van Civry de stad Genève aandoet, en waar hij mr. Paul Bon cour in den arm nam, draait om een erfenis, groot ongeveer 350 millioen, door hertog Ka- rel van Brunswijk hl 1873 aan Genève ver maakt. De graaf is nu 82 jaar en de zoon van gravin van Colmar, natuurlijke dochter van den hertog. Daar de graaf van Civry de eenig over levende afstammeling van de gravin is, eischt hij het hem toekomende deel van de nalaten schap op. DE KLEINZOON BREEKT IN. En neemt schilderijen weg. Den laats ten tijd worden onophoudehjk kasteelen in de provincie de prooi van in brekers. In dat van het oud-Kamerlid de Fel-" vre bij Rösay zijn kostbare schilderijen voor een gezamenlijk bedrag van, zegt men, 500,000 frank, door een kleinzoon van diens echtgenoote gestolen. De 26-jarige veel be lovende knaap maakte er aanspraak op als deel van het moederlijk erfdeel; de Felvre is haar tweede echtgenoot. In den nacht is de jonkman het kasteel binnengeslopen en later heeft hij zich telegrafisch als inbreker aan gemeld. Negen arbeiders ingesloten, van wie er twee reeds bevrijd zijn. Vrijdagavond om zes uur deed zich in de kolenmijnen Homvent, te Beyhe- Heusay, in de provincie Luik, op 325 meter diepte, een grondverschuiving voor waarbij negen arbeiders van de buitenwereld werden afgesloten. Een ploeg van vijftig mijnwerkers is den heelen nacht door aan den arbeid gebleven en heeft een nieuwe gaanderij gegraven ten ein de, achter het ingestorte gedeelte om, de on- gelukkigen te bereiken. Zaterdag, in den loop van den ochtend, zijn de redders er in geslaagd contact te krijgen met twee hunner ingesloten makkers. Deze lieten weten dat zij niet gewond zijn. Het is hun niet bekend of ook cte anderen nog in leven zijn. Een groote menigte stationneert, trots de bijtende koude, rondom de mijngebouwen, waar de gendarmerie een ordedienst heeft georganiseerd. Zaterdagavond 8 uur is men er eindelijk in geslaagd twee arbeiders die zich in de in gestorte gaanderij van de mijn te Bleyne be- vonend uit hun netelige positie te be/rij den. Zij waren ongedeerd en konden huis waarts gaan. Men hoopt in den loop van den nacht drie hunner makkes te kunnen red den. Omtrent het lot van de overige slacht offers verkeert men in de grootste onzeker heid. De geredden meenen nochtans dat het best mogelijk is, dat ook zij nog in leven zijn. Op de zesde verdieping van de ongeveer 20 km van Pottsville (Ver. St.) gelegen steenkolenmijn Gilberton is door nog niet bekende oorzaak een ontploffing ontstaan. Nader wordt gemeld, dat 8 personen zijn omgekomen en een 50-tal gasvergiftiging heb ben opgeloopen. Na drie uren ingespannen arbeid konden ongeveer honderd arbeiders, die nog in de mijn waren, worden gered. De toestand van enkelen hunner is echter kritiek. In een Litausch dorp heeft een boer, die in den nacht opgestaan was, om een boerin, die in zijn huis overnachtte, te vermoorden en te berooven van een geldsom, welke zij van de markt had meegebracht, per vergis sing zijn eigen vrouw vermoord, die zich op de plaats gelegd had, waar hij de vreemde zocht. Deze wist zich door de vlucht te red den. De moordenaar is gearresteerd. LOONGELDEN GEROOFD. Een buit van 8500 dollar. Te Newton, in den staat Massachusetts, vielen zwaar gewapende bandieten Zaterdag den assistent-boekhouder van een extiel- fabriek, die juist salarisgelden van de bank had gehaald, aan en wisten te ontvluchten met 8500 dollar. De bandieten waren niet ge maskerd en beschikten over een auto. MIJNONGELUK BIJ KATTOWITZ. Zes mijnwerkers bedolven. In de Oheim-mijn bij Kattowitz heeft een ernstig ongeluk plaatsgehad. In een 600 m diepe schacht is een overhangende wand in gestort, waardoor zes mijnwerkers bedolven werden. Drie hunner zijn met verwondingen geborgen. Er bestaat weinig hoop, dat de drie anderen levend boven gebracht kunnen worden. ENGELSCHMAN TE GIBRALTAR DOODGESTOKEN. Toen een te Gibraltar wonend Engelsch- man Donderdag met een taxi van buiten de stad naar Gibraltar tergkeerde reed de auto een kind aan, dat echter niet gewond werd. De taxi stopte en de Engelschman stapte uit om het kind op te nemen en zich te over tuigen dat het ongedeerd was. Op dat oogen blik bracht een broer van het kind den En gelschman met een dolk een steek in den rug toe. De Engelschman werd zwaar ge wond en stierf korten tijd later. De dader kon gearresteerd worden. MENSCHEN DOODGEVROREN IN HONGARIJE. Zondag zijn in Hongarije vier menschen doodgevroren, terwijl op het platteland ten gevolge van hevige sneeuwstormen verscheid dene personen worden vermist. EEN LIEF ZOONTJE. F. D. Roosevelt, junior, wiens overtredin gen van de verkeerswetten hem reeds drie maal in de afgeloopen zes maanden met hel; gerecht in aanraking hebben gebracht, ié betrokken bij een cisch om schadevergoeding ten bedrage van 35.000 dollar. Eischers, de heer en mevrouw Daniël O'Leary beschuldi gen den jeugdigen Roosevelt er van, mevrouw O'Leary aangerand te hebben. Van 19 en 21 Jan. 1935. BEVALLEN: J. E. de LeeuwSteenman, z.; N. JanssenBakker, d.; B. E. v. Laai- Blokker, d.; J. BaasSomers, d.; A. v. d. HoogenBakker, d.; C. A. LagaaijWienec- ke, z.; M. H. J. HendrikseCaron, z.; H. J, BoogertVerkuijlen, z. OVERLEDEN: N. H. v. d. Hoek—Schreurs, 84 j.; J. E. v. d. Valk—Koop, 29 J. Binnenland Vier gewonden Gistermiddag omstreeks half drie is aan boord van een in de Coolhaven te Rotterdam liggende motorboot een ontploffinh geschied, waardoor vier personen zijn gewond. De 60-jarige schipper C. Rink, van de motor boot „Eben Haëzer", wilde in de machine kamer den motor aanzetten, toen, tengevolge van een nog niet opgehelderde oorzaak, de luchtketel is gesprsngen, met een oorverdoo- venden slag. Het schot tusschen de machine kamer en de roef werd weggeslagen. De ruiten van het stuurhuis sprongen. Rink werd tegen den grond gesmakt. Hij heeft den linkerarm gebroken en op verschil lende plaatsen wonden opgeloopen. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenom4n. De 17-jarige H. C. Rink, een zoon van djen schipper, die in de roef was, heeft inwendige kneuzingen gekregen. Ook hij is naar Het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De 27-jarige Aaltje Rink en de 20-jarige Jennigje C. Rink, dochters van den schipper, die in het stuurhuis stonden, hebben hoofd wonden opgeloopen, tengevolge van het sprin gen van de ruiten. Zij zijn ter plaatse verbon den. De vrouw van den schipper, die ook in het stuurhuis stond, is met den schrik vrij gekomen. j DE TOESTAND VAN MGR. SCHIOPPA. De pauselijke internuntius,mgr. Schióppa, heeft Zondag een minder rustige nacht door gebracht. De hartwerking blijft echter goed. De behandelende geneesheer meent, dat wan neer verdere complicaties, waarvoor de patiënt in dit stadium vatbaar blijft, zich niet vocjr- doen, de prognose gunstig gesteld kan wordqn. i Reeds te Moskou aangekomen. De burgemeester van A'dam, dr. W. de Vlugt, is Donderdag j.1. voor een studiereis naar de Sowjet-Unie vertrokken. De burgemeester is inmiddels te Moskou aangekomen. Onderhandelingen over nieuwe or ders voor de Ned. Scheepsbouw Mij. Nader wordt gemeld: De reis van burgemeester de Vlugt heeft ten doel om voor de Ned. Scheepsbouw Mij,, waarvan hij president-commissaris is, de mo gelijkheid van nieuwe opdrachten te onder zoeken. In verband daarmede is hij vergezeld van den heer Goedkoop Dzn., den zoon van den oudsten directeur. Naar verluidt, zijn er onderhandelingen gaande over mogelijke orders voor den bouw van eenige dokken en vracht schepen. Leiden deze tot het gewenschte resul taat, dan zou dit weer geruimen tijd weijk voor de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. bfe- teekenen en sluiting van dit bedrijf voorko men, wat natuurlijk ook voor Amsterdam met het oog op de werkloosheid van groot belartg zou zijn. I De prijs waarschijnlijk acht voor een dubbeltje. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, wordt in regeeringskringen overwogen om over te gaan tot distributie van goedkoope haring voor de werkloozen. Over de wijze, waarop de ver strekking zal geschieden, schijnt men nog geen besluit te hebben genomen. Het Volk meldt in verband met het boven staande De Visscherij-centrale beschikt al over groote voorraden haring, waarvoor geen afnemers te vinden zijn, voornamelijk ten gevolge van hét feit, dat Rusland niet zooveel heeft gekocht als oorspronkelijk werd verwacht. Mocht tot beschikbaarstelling van deze haring worden besloten, dan zal de prijs waar schijnlijk acht voor een dubbeltje of ten hoogste één cent per stuk bedragen. In verband met de loopende geruchten is van de betreffende regeeringsinstantie een positieve mededeeling ingekomen, dat het niet in het voornemen der regeering ligt, het bureau der landbouwcrisisorganisatie van Alkr maar naar een andere gemeente te verplaatsen. DE KAMER VAN KOOPHANDEL ADRESSEERT. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier wendde zich tot den minister van Waterstaat ad int. met het verzoek: 1. tot het aanbrengen van doeltreffender veiligheidsmaatregelen aan de pont bjj de Hembrug en Velsen. 2. tot het doen aanleggen van een fietspad in den Rijksweg langs het Groot Noordholf landsch kanaal tusschen AlkmaarDen Helder}. Tevens verzocht de Kamer zoowel aan dezen bewindsman, als aan het bestuur dezer Proj vincie om bij den aanleg, of verbetering van wegen een lichtkleurige steenslag als toeslag-r middel aan te wenden, opdat de wegen voortaan in het donker vooral ook bij het getemperd licht van autolampen beter te onderkennen zullen zijn dan zulks thans met het bijna zwarte wegdek het geval is. Inkrimping in het volgende zomerseizoen vanwege te geringe bezetting. De Tel. verneemt, dat er een achteruitgang valt te constateeren inde algemeene bezetting van de goedkoope treinen. De bezetting vooral van de tweede klasse is zoo gering geworden) dat de spoorwegen tijdens den a,s. zomer in de goedkoope treinen geen tweede klasse-j rijtuigen meer zullen laten loopen. Ook zal het aantal goedkoope treinen in den a.s. zomen worden verminderd. Voor 4 maanden 40 pet. van den invoer over hetzelfde tijdperk van 1933; aanvoer van vreemde haring alleen te IJmuiden. De Staatscourant van gisteravond bevatte een Kon. Besluit, waarbij voor het tijdvak van 4 maanden, aangevangen 1 Januari j.1. en eindigende 30 April 1935, de invoer van versche haring en van pekel- en steurharing, alsmede de aanvoer van versche haring is verboden, voorzoover deze meer bedraagt dan 40 pet.' van het netto-gewicht, hetwelk in de maanden Januari tot en met April 1933 is in- of aan gevoerd (sloeharing is tevens onder deze con tingenteering begrepen). De invoer is slechts toegestaan indien daarbij wordt overgelegd een door of vanwege den minister van oeco- nomische zaken afgegeven vergunning. Vergunningen voor den invoer worden slechts verstrekt aan hem, wiens handelszaak in het handelsregister is ingeschreven en die blijkens die inschrijving mede het bedrijf van importeur van bovenbedoelde visch uitoefent en tot een hoeveelheid, gelijkstaande aan ten hoogste 40 pet. van het netto-gewicht, hetwelk door hem in de maanden Januari tot en met April van 1933 is ingevoerd, Bij den invoer zal bewijs van oorsprong worden geëischt: dit geldt echter niet voor haring, welke vóór 28 Januari ten invoer wordt aangeboden. Voorts is bepaald, dat de aanvoer van ver sche haring door vreemde visschersschepen alleen te IJmuiden zal kunnen geschieden. GARANTIE-VOORSCHOTTEN AAN EXPORTEURS NAAR DUITSCHLAND. Een wetsontwerp ingediend. Ingediend is een wetsontwerp betreffende garantie-voorschotten aan exporteurs naar Duitschiand. De minister heeft gemeend, dat het niet aanging in deze voor de publieke financiën zoo uitermate moeilijke periode een voorstel 1 te doen om de schatkist ten behoeve van Öe meest getroffen export-bedrijven door middel van voorschotten of garanties te doen bij springen, indien niet vooraf was komen vast - te staan, dat het risico, dat de schatkist daar door zou gaan loopen, tot een minimum was teruggebracht. De te dien einde gevoerde on derhandelingen met de Duitsche regeering' hebben tot een bemoedigend resultaat geleid. Als vorm waarin deze steun ware te ver- leenen, is gekozen een garantie, te verstrek ken door het rijk aan de Nederlandsche Bank N.V. door verliezen, welke deze kan lijden op voorschotten aan Nederlandsche exporteurs naar Duitschiand, die speciaal door genoemde oorzaak in bijzondere moeilijkheden zijn ge raakt. Een commissie, zetelende bij de Nederland sche Bank. zal de aanvragen ter verkrijging van een voorschot beoordeelen. Over de voorschotten zal rente berekend worden, tegen een zeer matig tarief. Vereischte bijbetaling moet vóór I Februari a.s. worden gedaan. Men vestigt er van bevoegde zijde de aan dacht op, dat in verband met de wet tot in stelling van een Verkeersfonds, welke met in gang van 1 Januari 1935 in werking is ge treden, ieder, die in het bezit is van een be- lastingkaart afgegeven voor den duur van het 1 geheele belastingjaar 1934/1935, van 9 of van 6 maanden, vóór 1 Februari a.s. de méér ver- schuldigde belasting moet voldoen. UITVOER VAN GOEDEREN NAAR DUITSCHLAND. Afgifte van certificaten van oor sprong door de Kamers van Koop handel. Het Crisis Uitvoer Bureau deelt mede, dat voor de afgifte zijnerzijds van betalingscerti- caten ter verkrijging van vereffening van vor deringen wegéns of in verband met levering naar Duitschiand ook van goederen, welke van Ned. Indischen oorsprong zijn, overleg ging van certificaten van oorsprong noodig is. In afwachting van de te treffen definitieve regelingen zullen de Kamers van Koophandel, voor zoover noodig, voorloopig aari belang hebbenden op hun verzoek ook voor produc ten van Ned. Indischen oorsprong certificaten van oorsprong afgeven. Deze afgifte zal ech ter uitsluitend plaats vinden indien de her komst der goederen op grond van aan de Kamers van Koophandel over te leggen be wijsstukken voldoende vaststaat. 121.000 UIT WELDADIGHEIDSZEGELS. De verkoop van weldadigheidspostzegéh» van 10 December tot en met' 9 Januari j.L heeft bruto ruim f 12-1.000 opgebracht X vorig jaar f127.000). Neemt men in aanmerking, dat dit jaar geen zegels met roltanding kon den worden verkocht, dan is dus het resultaat ditmaal zeker niet bij dat der vorige campagne achtergebleven. ERNSTIG MOTORONGELUK. V. D. Gisteren is op den Zuiderzeestraatweg tus schen Elburg en Oldebroek dë motorrijder van 't Huil met als duopassagier de heer van der Streek, beiden uit Zwolle, in vólle vaart tegen een boerenwagen opgereden. De heer van 't Huil bekwam zoodanige verwondingen, dat hij ter plaatse overleed, terwijl de heer van der Streek in zorgwekkenden toestand naar het Sophia ziekenhuis in Zwolle is veivoerd. Omtrent de oorzaak van dit ernstig onge val is niets bekend. DE MIJNRAMP TE POTTSVILLE Uit Pottsville: Het aantal slachtoffers van het ongeval in de mijn Gilberton te Porttsville in Pennsyva- nië is thans gestegen tot negen. JAAGBOOTJE OPGEPIKT. Opgepikt óp de reede van Texelstroom door schipper H. Bays van H. 89 een jaagbootje, genaamd Adler. 19 Jan. Aangebracht door haringvisschers 68 tal haring 21 Jan. Aangebracht door korders: per tal 3.602.70 Tarbot Gr. middel tong KI. middel tong Kleine tong- Slips Schol I Schol II Schar Door haringvisschers: 61 tal haring p. kg 0. 0. 0. 0. 0. p. kist 7. 3. 4 52—0.48 .70—0.66 .68 .65—0.55 .27—0.12 .70—6.50 70—2.25 00—2.35 per tal 5.25—3.15 Vooruitbetaald: 10ct. p.regel I minimum Mei vooruitbet: 15 ct. p. regel j40en60(. Beschaafde jonge Dame, 25 jaar, zoekt plaatsing ter verzorging huish., bekend met verplegen. Brieven onder No. 786, aan het Bureau van dit blad. Jonge Werkster vraagt WERKHUIZEN. Adres: Ruyghweg 147. B.z.a. net Meisje, 18 j., voor 3 dagen p.w., v.g.g.v, Brieven onder No. 792, aan het Bureau vari dit blad. IlillllllllllllllllllllllllUllllllllllillllllllllllllllllllilllllllllllllüllllllllilllllillliliillUlllllll Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelI minimum Niet vooruitbet15 ct. p. regel 40 en 60c. Gevraagd nette Baker, 2e hetft April. Brieven onder Nr. 789, aan het Bureau van dit blad. vraagt voor Den Helder bij voork. Manufact.- of Hand werkzaak. Brieven onder No. 788, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd net flink Dagmeisje van 8-5 uur, zelfstandig kun nende werken, klein gezin. Brieven onder No. 787, aan het Bureau van dit blad. WINKELJUFFROUW gevraagd, niet beneden 18 jaar. Adres: Modemagazijn Koning straat 55, M. S. DE JONG. Bij ouden heer wordt ge vraagd een nette Huishoudster. Adres: KLEIJN, Molenstraat 178. Gevraagd een net Dagmeisje, niet beneden 16 j.. v. 8—4 u. Adres: ZEGER HOUTER, Kanaal weg 130. Mevr. NIJ PELS, Javastr. 92, vraagt voor spoedige indienst treding een nette DAGDIENSTBODE, zelfstandig kunnende werken, voorzien van goede getuigen. Persoonlijke aanb. 's avonds na 6 uur. Voor direct gevraagd Dag meisje, zelfst. kunnende koken, niet beneden 17 jaar. Aanmelden na 8 uur n.m.: Hoofdgracht 37. Oude, solide instelling vraagt beschikkende over eenigen vrijen tijd. Ruime bijverdienste Brieven onder No. 795, aan het Bureau van dit blad. Door oude gerenommeerde koffiebranderij en theehandel wordt gezocht een net persoon voor het waarnemen van het agentschap. (Dame of Weduwe kan eventueel ook in aanmer king komen). De werkzaamheden omvatten den verkoop aan particulieren en bieden een prettige en loo- nende bijverdienste. Brieven onder No. 796, aan het Bureau van dit Blad. wWb Wwff Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel40 en 60c. Te huur het nette Burger woonhuis, Fabrieksgr. 29. Te bevr. Ruijghweg 92. Te huur het mooie riante Huis, Soembastraat 63. Dir. te aanv., billijke condities. Te bevr.le Emmadwarsstr. 9. LEES DIT Te huur het mooie Woon huis de la Reystr. 40. Huur- verlaging en water vrij. Te bevr. Joubertstraat 56. Te huur Burgerwoonhuis, Klaas Duitstraat 13, f 5.— p.w., water vrij. AdresHector Treubstr. 38. Te huur modern Woonhuis, Hoogstraat 23, p. w f 7,— water vrij. Adres: Emmastraat 88. Te huur het WOONHUIS, le Scbagendw.str 7, p.w. f 4.75, water vrij, electr. aanwezig. Adres: Emmastraat 88. Te huur moderne Woning, 3 Slaapk., flinke Boet, Joubert- staaat 87, 16 10 p.w., -f- w.1. Te bevr.: Jan in 't Veltstr. 4. Te huur een net Burgerwoonhuis, voorzien van vaste waschtafel, Laan 38. Te bevr.: Binnenhaven 40. Mooi Huis met flinken tuin Walvischstraat 35 b/d. Singel, per week f 5.50, water inbegr. Ruim Heerenbenedenhuis met tuin Hoofdgracht 40 hoek Torensteeg, per maand f 45.-. Riant, mooi Bovenhuis Hoofd gracht 40, p. m. slechts f 30.-. Singel 78, mooi Heerenhuis met tuin, p. m. f 40.-. Ruim Heerenhuis met ga rage Middenweg 144, p. m. f 52.50. Te huur nog eenige Huizen in de Lombokstraat. Huurprijs billijk. Te bevr.: Koningstraat 47. Te huur een geriefelijk WOONHUIS, Torenstraat 7. Te bevragen: Aldaar. Mooi Huis, Ooievaarstr. 143, Kamer en Suite, 3 Slaapk. Badkamer, vaste Waschtafel, ruime Zolder, I 6 90, w. vrij. Adres: Woningbureau Dekker, Koningdwarsstraat 41. Woningbureau DEKKER, Koningdwarsstr 41, heeft te huur, de PERCEELEN: Hector Treubstr. 37, f 6, w. vrij Trompstraat 21, f 5.80, w. vrij Kuiperstraat 20,1 4.25, w. vrij TE HUUR: Mod. Woning, Wachtstr 56, huurpr. f 5.00 p. w., waterl. inbegr. Te bevr.: Walvischstr. 15. Te huur ruim Huis, Vijzel- str. 21, f 3.50 p.w. en een Garage, I 1.50 p.w. Adres: Vijzelstraat 48. Net Kosthuis aangeboden, geen beroeps. Adres: Goversstraat 43. Te huur: Pakhuis met bo- venzolder, staande achter de Hoofdgracht. Adres: PRINS, Kanaalweg 194. Te huur 2 moderne Woningen Huygensstraat 12 eii Violen straat 65, f 7— per week, w.1. inbegrepen. Adres: Violenstraat 59. Te huur het ruime HUIS, Ruyghweg 251, f 5.60, w. vrij Adres: Woningbureau Dekker, Koningdwarsstraat 41. Te huurnet gem. Zit- en Slaapkamer met vrije keuken, voor klein officiersgezin. Brieven onder Nr. 863, aan het Bureau van dit blad. Te huur 2 moderne Woningen Violenstraat 82 en 84, f 6 p. w., waterleiding inbegrepen. Adres: Violenstraat 59. Te huur moderne HUIZEN Ruyghweg f 7.50 p.w.; Bego- niastr. 36, 40 1 5.85 en f 6.10 p. w.; Hertzogstr. 50 f 6 75 p. w.; de La Reystr. 50 f 6 50 p. w., w. vrij. Adres: LONDEN, Hertzogstr. 52. Te huur Nieuw geb. Pakhuis m. Bovenwoning, staande Molen- str., zeer gesch. voor werkpl. Te bevr.: 2e Molendwarsstr. 1. Te huur de MODERNE WONINGEN Violenstraat 99-95 en 89. Te bevr.Begoniastraat 26. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet voorultbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. Te huur gevr.Lokaal of groote ortgern. Kamer, ge schikt om overdag les te geven. Brieven onder No. 790, aan het Bureau van dit blad. 2 Dames zoeken tegen dir. aanv. gemeensch. Zit- en Slaapk. Brieven onder No. 794, aan het Bureau van dit blad. Voor Telefonisch opge geven advertenties stel len wij ons bij foutieve plaatsing niet verant woorde! ijk. Te bouwen Winkelhuis met centrale verwarming in de Sluisdijkstraat. Te bevragen:. „VRAAG EN AANBOD", Plantsoenstraat 3 Telef. 300. Voor directe in diensttreding wordt gevraagd een leeftijd ongeveer 17 a 18 jaar, voor loon-administratie en assistentie bij productie-controle. Eigenhandig geschreven brieven met opgaaf van referenties en opleiding te richten aan het Bureau van dit blad onder N°. 797. Tivoli Intermezzo Onbewaakte Overwegen

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3