M ®ÜZ Marktberichten. 8 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 26 JANUARI 1935 H.R.C. 3 en Petten handhaven zich; de strijd om den titel tusschen hen toegespitst. - De kansen voor Texel en Succes verminderen zienderoogen. K.N.V.B. N.H.VB. Heldersche Boys—H.R.C. 3 0—3. Wat ons in den K.N.V.B. interesseert Marineberichten. Stoomvaartberichten 467e STAATSLOTERIJ U Derde klasse A. De Meteoor beschikt blijkbaar over twee ploegen, althans twee opstellingenéén, die voor het overigens schamele puntental zorgt bjj de thuiswedstrijden en de andere, aan welke overgelaten wordt buitenshuis een poover figuur te slaan. Hoe anders te verklaren, dat Hollandia, dat toch alles op haren en snaren gezet zal hebben om de zege te behalen, een kostbaar punt verloor in Amsterdam Het werd 22 en daarmede ging Hollandia's laat ste kans om zeep. Vierde klasse A. Hetgeen we vreesden is waarheid geworden. Alkmaar, de „outsider"sloeg Nieuwe Nie- dorp met liefst 40 en handhaafde zich dus niet alleen op kop, doch heeft thans een pracht kans voor den titel. Texel en Succes zien dit met leede oogen aan Doch, heeren, zoolang de kaasdragers niet kampioen zijn is er kans, dus, volhouden, maar! Hes. Tweede klasse A. Natuurlijk sloeg WFC II het bezoekende yVA II (5—0); Alcmaria II—WMS II 4—2. Ites. derde klasse A. Hollandia II won slechts met 2—1 van As sendelft II; WFC IU won de derby tegen ZFC III met 3—2, terwijl ZVV II haar doel- puntenhonger ten koste van QSC II stilde (10-3,. JEerst® klasse D. De leidende ploegen bleven beide in de meerderheid, waarmede zij tevens twee con currenten eventueel nog aanwezige illusies ontnamen. HRC 1H was bij de Boys op be zoek op het oude Helder-terrein en won daar volkomen verdiend met 30. Het is den Racers duidelijke ernst om het kampioenschap te be halen; er heerschte onder velen der toeschou wers nogal ontstemming over de samenstel ling van het rood-witte elftal, dat immers verschillende krachten telde, die vroeger in hoogere elftallen uitkwamen. We kunnen ons die ontstemming wel indenken, tenminste van de clubs uit 1D, maar aan den anderen kant staat het HRC geheel vrij haar elftallen net zoo sterk samen te stellen als zij zelf wil. Onregelementair wordt in deze niet gehandeld. Helder 3 tufte naar Petten, maar zag haar zoo onverwachts ingezette zegetocht wreed verbroken. De thuisclub voelde er niets voor om voorloopig uitgeschakeld te worden en zegevierde met 53. Cijfers, die er op wijzen, da^ de thuisclub hard heeft moeten vechten voor de punten. Watervogels bleef met 10 in de meerderheid in haar wedstrijd tegen JVC; geen overtuigende zege dus, maar een zeer nuttige. Ten slotte toonde MLD er lang zamerhand de brui aan te geven, want Wie- ringerwaard won met liefst 70 op het vlieg- vel Tweede klasse F. Atlas kan „op stap" kampioen worden, nu zij er in slaagde Helder 4 op eigen bodem met 37 te kloppen. HRC 5 boekte een ver dienstelijk gelijk spel op Texel tegen Texel 2. Schagep 2 gaf Helder 5 een geducht voetbal- lesjè, 9 —1. Eerste kiasse. Held. Boys 1—HRC 3 0—3; Petten 1—Hel der 3 5—3; Watervogels 1—JVC 1 1—0; MLD 1—W.waard 1 0—7. 2e klasse F. Helder 4—Atlas 1 0—3; Texel 2—HRC 5 33; behagen 2Helder 5 91. Derde klasse E. JVC 2—BKC 2 1—1. 4e klasse G. Held. Boys 2Behagen 3 uitgesteld. 4e klasse ïi. Atlas 2—Watervogels 2 21; Oudeschild 2 —Helder 6 14—2; Atlas 3—De Cocksdorp 1 0—5. 4e klasse L. W.waard 2HRC 7 18; BKC 4Cal- lantsoog 2 0—1; Helder 7—JVC 3 3—0; Wa tervogels 3Dirkshorn 2 10. Adspiranten E. Helder BSchagen A 1—5; BKC AHel der A 0—2; HRC B—HRC A 0—3; Succes A Helder C 22. Adspiranten S. HRC DHRC E 31; Schagen BHelder D 1—2; Succes B—Helder E 0—2; Helder F —JVC A 0—2. Adspiranten T. Oude3Chitd ATex. Boys A 24. Verdiende overwinning van rood-wit. Deze voor de betrokkenen zeer belangrijke match genoot daar er anders niets te doen was groote belangstelling. Het veld was glad, maar niettemin best te bespelen. Het resultaat is een 30 zege voor de roode kleu ren geworden. Geen geflatteerde uitslag.Had de v orhoede der gasten voor doel met meer ove. .eg gespeeld het ging dikwijls te gefor ceerd dan zou het een veel grootere over winning zijn geworden, want Racing is min stens 70 minuten van den speeltijd in den aanval geweest. Waar keeper Looij zich ver dienstelijk van zijn taak kweet, zou dit toch niet belet hebben, dat met zuiverder schieten en meer beheerscht spel HRC 3 voor rust een voorsprong zou gehad hebben. In het elftal van HRC 3 ontdekten we o m eenige oude bekenden als Rooboi, Stompedis- sel, Goudswaard, H. de Wijn. Mersmann, Grooff en Kuiper, waarvan de meesten door hun routine het elftal een homogeniteit heb ben gegeven, dat het onbetwist tot het tech nisch beste van deze afdeeling maakt en in deze opstelling moeilijk te slaan zal zyn. De Boys hebben hun uiterste best gedaan; dat is het eenige loffelijke wat we van hun zeggen kunnen. Technisch en tactisch waren zij minder dan hun tegenstanders. Veel initia tief hebben zij niet gehad; het is voor het grootste deel destructief spel geweest, alles er op te zetten om de score blank te houden, Hun keeper, één der backs voor rust en de vleugelspelers hebben nog het beste vol daan. De match begon met een verdeeld spel, dat circa 10 minuten aanhield; aan beide kanten ontstonden eenige kansen. Toen was HRC 3 ingespeeld en demonstreerde op de meest duidelijke wijze wat zy in haar mars had. Dit offensief hield tot de pauze aan, zy het dat in de laatste minuten H. B. er in slaagde voor wat opluchting te zorgen, door eenige snelle uitvallen, waarin keeper Goudswaardt even moest uitkijken. Er werd gedraaid met blanco stand. Direct na den interval namen de gasten het spel weer in handen, het doel van Looij werd als het ware belegerd; Abbink zoowel als Grooff deden steeds goede voorzetten, maar Kuiper c. s. stonden tegenover een muur en daar achter verrichte de man onder de lat zeer goed werk. Maar zelden dat de B.-voor- hoede wist door te breken; gelukte dat al eens en kwam door middel van de vleugels de bal nogal eens voor Goudswaardt, dan schutterde het binnentrio net zoo lang, dat de roode verdediging kon wegwerken. De Racers hielden hardnekkig vol, ze rukten het Boys-elftal volkomen uit elkaar, er werden mooie openingen gemaakt en eindelijk na 65 minuten spelens kregen de roodjes loon naar werken toen de Gast den B.-keeper wist te ver schalken met een prachtschot. Het elftal der thuisclub trachtte het spel te verplaatsen, nu en dan lukte dat en eenmaal greep de H.-: keeper bijtijds in, maar H.R.C. bleef de sterkste. De H.B.-verdediging raakte vermoeid, het werd een luk-raak trappen; toen men elkaar een keer niet goed begreep, kreeg Abbink een kans en na 35 min. was het dan ook 20, 3 minuten later gevolgd door nog een doelpunt. Met 30 voor H. kwam het einde. HELDER IV—ATLAS I 0—3. Atlas bijna kampioen. Het gaat er veel op lijken, dat Atlas de volgende competitie in de le klasse zal spelen. Hiervoor zyn nog eenige punten noodig en wij zouden ons al sterk vergissen als deze niet uit de 4 nog resteerende wedstrijden te voorschijn zouden komen. Dat het in de le klasse niet van een zelfde laken een pak zal zyn, ligt voor de hand, vooral gezien het spel, dat Atlas tegen Helder 4 ten beste gaf. Als verontschuldiging moge dienen, dat A. reeds eenige weken niet gespeeld heeft, doch dit mag geen oorzaak worden, dat het in een elftal gaat rammelen. Het spel van Atlas was veel te peuterig, terwijl het spel hunner tegenparty juist het tegenovergestelde bewees. De leus van Helder was „open", terwijl de Atlanters steeds in bosjes bij elkaar zaten. Dat het 3—0 werd is dan ook geheel te wijten aan het korte spel en dat er geen tegen- punten kwamen is in hoofdzaak te danken geweest aan.de achterhoede van Atlas. De rechtsbuiten is bepaald zwak, terwijl de spil, die zijn voedende taak goed opneemt, ook de verdediging niet uit het oog mag ver liezen. Wat den wedstrijd zelf betreft kunnen wij kort zijn: in de eerste helft was er een zicht baar overwicht van Atlas te bespeuren en dat de voorhoede het niet verder dan één doel punt bracht, heeft zij aan haar korte spel en slechte schieten te danken. In de tweede helft'gingen de partijen vrijwel gelijk op. Nu moest de keeper van Atlas er bij gehaald worden om erger te voorkomen, want het spande soms geducht voor de Atlas- veste. Maar juist door het betere spel van Helder werd het spel van Atlas óók beter, het was niet meer zoo peuterig en daaraan dankte zij dan ook de 2 andere doelpunten, waarvan de Helder-back er zelf één maakte. We mogen zeggen, dat de overwinning ver diend was, doch wil men tot betere resultaten komen, dan moet men vooral het korte spel achterwege laten en veel vlugger reageeren op de verwarringen, welke gesticht worden bij de tegenpartij. Nog enkele punten boys en dan aan 't werk voor de hoogere afdeeling. Denk om het onge slagen record. Atlas II won de derby in haar afdeeling van W.-vogels II met 21. Dit was een gelijk opgaande stryd, waar in door beide ploegen hard gewerkt werd. Jammer, dat in deze pleizierige match een ongeluk plaats vond, n.1. de W.vogels-keeper kwam in zoodanige botsing met den A.-links- buiten, dat hij het veld afgedragen moest worden. Wij wenschen den W.-vogels-keeper van harte beterschap en spoedig herstel. Atlas 3 moest het loodje leggen tegen de Cocksdorp en wel met 50. Dit was nu ab soluut niet noodig geweest, want zooveel sterker was C. niet. Een andere keer beter, jongens. J. V. C. NIEUWS. Zondag stonden voor J.V.C. drie uit- en een thuiswedstrijd op het programma. J.V.C. ver loor in Den Helder met 1—0 van Watervo gels I. Het 3e elftal verloor van Helder VH met 30. De J.V.C.-adspiranten behaalden een 20 overwinning op Helder f. 's Middags twee uur kreeg J.V.C. II bezoek van B.K.C. II. Dit was een partijtje van twee gelykwaardige tegenstanders. De eindstand 1 1 gaf dan ook zeer goed de verhouding: der partijen weer. Texel-nieuws. Een zeer spannende verloop heeft de wed strijd Texel II H.R.C. IV gehad, die hier Zondagmiddag op het sportterrein is gespeeld Het was een wedstrijd die het aanzien volko men waardig was; beide teams wierpen zich met enthousiasme in den strijd en de uitslag 3 3 geeft vrijwel de juiste spelverhoudine weer. Texel II kreeg eerst de leiding door een onverwacht schot van Bruin. Daarna kwam de gelijkmaker na keurig samenspel van de H R. C.-voorlinie. Na de rust kreeg Texel II no- eens de leiding door een schot van Bruin op het ledige doel. (De H.R.C.-keeper liep veel te ver uit). Doch ook nu kwam weldra de gelijk maker en toen de Tex. keeper even later een bal tegen een inloopenden H.R.C.-speler schoot namen de gasten de leiding. Heel kort voo: het eindsignaal bracht Bruin de partijen wede: op gelijken voet 33. De Tex. Boys speelden thuis een vriend schappelijken match tegen Oudeschild I (het kampioenselftal) en verloren met 62. SUCCES-NIEUWS. J.l. Zondagmorgen speelden op het voetbal terrein de volgende elftallen: 10 uur: Succes A—Helder C met gelijk spel 22 en om 11.30 uur: Succes BHelder E met uitslag 2—0 voor Helder E. Alhoewel het weer wat triestig was, was het veld vrij goed bespeelbaar en een lust de jongens te zien voetballen. Anna Paulowna. N.A.S.B.-VOETBAL. R.R. I—HOORN II. P.P.I, dat met een invaller het tweede elftal van Hoorn moest bekampen, verloor dezen wedstryd met klein verschil. Hoorn was aan vankelijk in de meerderheid en wist de score spoedig op 2—0 te brengen. Toen kwam ook A.P. er beter in, maar doelpunten bleven van dezen kant uit in de eerste helft. Na de rust verkleinde de R. R. den achterstand echter tot 2—1. Maar lang duurde het niet of Hoörn maakte er weer 31 van. Nogmaals scoorde A-P. en het zag er naar uit, dat ook de ge lijkmaker zou komen, toen de rechtsbinrien vrij voor doel kwam. Het te zachte schot leverde echter niets op. De stand bleef dus 32 in het voordeel van Hoorn. R.R. II—HOORN I. De R.R. II moesten met twee invallers Hoorn I partij geven. Het was een zeer onge lijke strijd, waarin het tweede een geweldige nederlaag leed. Met niet minder dan 14—0 werden de arme jongens verslagen. Ondanks alles bleef echter het goede humeur van de ploeg bewaard en met evenveel lust zullen ze de volgende wedstryd weer spelen. A.s. Zondag spelen de R.R.I. in Den Helder tegen H. I. Het tweede is waarschijnlijk vrij. Breezand. A.D.O. I—JONG HOLLAND I. ADO I ontving het Alkmaarsche Jong Hol land voor een competitiewedstrijd (CNVB), Jong Holland was tot nu toe ongeslagen, dus was op een sterken tegenstander te rekenèn. Direct is het te merken, dat er spanning in dezen wedstrijd zal zitten. JH zet er alles op om voor derust met een of meer punten vdor te staan, ADO legt het meer op verdedigen toe. Op en neer gaat het spel. ADO doet eenige gevaarlijke aanvallen zonder resultaat en JH valt het zwaar om door het zeer goede backstel van ADO heen te komen. Doch ha 15 minuten maakt ADO den eersten goal 1—6. Als we meenen, dat zoo de rust in zal gaan scoort ADO even daarvoor ten tweeden male. Na de thee is er eenige verandering in de opstelling van JH gekomen, wat geen ver betering zal blijken te zijn, JH zet er alles op om den achterstand in te halen, doch het lukt niet. De Alkmaarders schijnen voor de rust te veel van hun krachten gevergd te hebben. De voorsprong van ADO is al spoedig opgevoerd tot 40. Dan begaan de JH-backs de fout tot byna de helft van het terrein op te dringen en het kost hen nog drie doel punten. JH is dan volkomen uitgespeeld én de wedstrijd eindigt in een verdiende 7—0 zege van ADO. i- AFDEELING I. Eerste klasse. Feyenoord had geen bijzondere moeite mét H.F.C., dat met 51 het onderspit dolf. De situatie tusschen Ajax en de Rotterdammers is nu aldus: Ajax 14 11 1 2 54—11 23 Feyenoord 14 11 1 2 42—22 23 Men ziet, dat het op een spannende finale dreigt uit te looper. Tweede klasse A. Een zonderling stelletje uitslagen in deze klasse. De kat-in-'t-nauw. Hercules nam af doende maatregelen ten opzichte van haar jongere stadgenoote D.O.S., dat met 71 een roemlooze derby verloor. Voorts vestigde de club uit Bussum aller aandacht door de exderde klasser O.S.V. in Oostzaan met 28 af te slachten, terwijl Hilversum, dat haar kansje na de onverwachte Blauw-Wit nederlaag van vorige week goed aanvoelt, met 21 won van Kinheim. Hetgeen een zeer goede prestatie is. O.V.V.V. revan cheerde op Alcmaria met 32. Tweede klasse B. Inderdaad is de West-Frisia-pil Bloemendaal te zwaar op de maag gevallen, twee kostbare punten gingen in Enkhuizen teloor voor d,e witpakken. Echter W._Fj kon de 32 over winning best gebruiken! Z.V.V. is nu weer favoriet no. 1, daar zij geen fout maakte tegen W.F.C., dat met 41 verloor en dus terdege op moest passen voor de fatale plaats. Daar ook T.O.G. won. En nog wel met 31 vanZeeburgia, die, veel sterker dan zij is, zich ook door hun plaats- genooten lieten beetnemen. We kunnen het gevoel maar niet van ons afzetten, dat Tog de zwakste ploeg in deze afdeeling is; toch verrast zij telkens weer door overwinningen op kampioensprete- denten. i AFDEELING II. Eerste lüasse Het Rotterdamsche publiek stak zijn mis noegen over het spelsysteem van K.F.C., dat op Spangen tegen Sparta speelde, niet onder stoelen of banken. Zoo ooit, dan hebben hier de Koogers, dank zy hun zooveel gewraakte en ook geprezen systeem, de 10 overwinning behaald. Het was het gewone beeld: een in het veld overwichtig Sparta, een vinnig met 8 man verdedigend K.F.C., een uitval.... goaL De situatie aan den kop is nu zoo: Haarlem 14 8 2 4 41—29 18 H.D.V.S. 13 6 4 3 19—13 16 K.F.C. 13 6 4 3 19—16 16 AFDEELING IH. Eerste klasje. Onze prognostic was in wat voortvarenden stijl gezet. Want geen onzer veronderstellingen kwam uit, poor meGo Ahaed moet nog een weekje wachten met het hijschen van de kampioensvlag. niet omdat ze verloor (er werd met 2—1 gewonnen van A.G.O.V.V.), maar omdat Heracles met 5—1 van Wageningen won. Vitesse won met dezelfde cijfers in Hengelo van Tubantia, een zeer knappe pres tatie, maar of het nog helpt Het kansje is zoo klein! Z.A.C.—Enschedesche Boys 62 P.E.C.Enschede 31. AFDEELING IV. Eerst® kiasse. Juliana sloeg P.S.V. met 2—1. Waarmede le thuisclub haar fraaie record „opgeslagen op eigen terrein" handhaafde en P.S?V, haar kampioenschap nog bedreigd ziet. .onga—B.V.V. 5—5. EindhovenM.V.V. 50. De lcop-twee hebben de volgende verhouding P.S.V. 14 10 3 1 37-14 23 N.A.C. 13 8 4 1 47—22 20 AFDEELING V. Eerste klasse FrisiaLeeuwarden 42. SneekAchilles 43. Alleen in de onderste hier nog spanning: Achilles 14 2 Frisia 14 1 regionen heerscht 9 10 19—42 28—60 HET PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. H.R.C.de Volewijckers ZaandijkHelder. B.K.C.—Texel. Alkmaar- Succes. Nieuwe NiedorpD.T.S. Ajax 3H.R.C. 2. Helde—Hollandia 2. E.L.T.O.—nieuws. K.V.T.—E.L.T.O. U 4—0. Zondag kreeg ons 2de twaalftal weer een nederlaag te slikken. De eerste helft ging voor de Eltoërs heel goed, ze waren heel even in de meerderheid. Toch was het KVT dat een minuut voor de rust de leiding wist te nemen. Na de rust was het KVT, die voortdurend in het offensief was en onze jongeren hadden zoo goed als niets in te brengen. KVT voerde den stand op tot 40 en het mocht de onzen niet gelukken een tegenpunt te maken, wat toch wel ver diend was geweest. Scheidsrechter Zwennen had geen gemakkelijke taak, waarvan hy zich evenwel op uitmuntende wyze heeft gekweten K. V. T.-NIEUWS. KVT 1ELTO 2 4—0. Het begin is voor ELTA, dat hard van stapel liep. Het zag er de eerste tien minuten niet naar uit, dat K.V.T. de overwinning zou behalen. Zoo dra was K. ingespeeld of het was gedaan met E., doch de verdediging van E was pa raat, heel goed werd er verdedigd. Maar even voor de rust kon zij niet beletten, dat K. de leiding nam. De tweede helft kenmerkte zich door vlug ger spel, het duurde geruimen tijd voor K. het tweede doelpunt maakte. Vakverwisse ling bracht even voordeel, want binnen een kwartier was de stand 40 voor de thuis club. De derde vakverwisseling was niet ge lukkig, slecht schieten was oorzaak, en goed verdedigen anderzijds belette hoogere score. Het einde kwam met 'n welverdiende over winning voor K. V. T. De publieke belang stelling was bevredigend. De wedstrijd op zichzelf was vriendschappelijker dan de vo rige. Het bestuur heeft gemeend, stappen te moeten doen, voor aansluiting bij den N.H.K.B., men heeft dan betere regeling en vooral aangenamer reizen. Reclames hierover bij den secretaris J. v. Es 2e Wilhelminadw- straat, binnen 8 dagen. f> HOLLAND TWEEDE ZWEMNAT3E TER WERELD. Na Amerika, dank zy den grooten vooruitgang van onze zwemsters en zwemmers. Zes nieuwe records vielen er den tweeden dag van het Y-feest in het Sportfondsenbad te noteeren! Daar was in de eerste plaats ons rugslag-wonder Rie Mastenbroek, dat de 200 Meter rugslag in 2 minuten 49»/, sec. af legde en daarmede het wereldrecord van de Engelsche Ph. Harding overnam.. En passant verbeterde zij uiteraard ook het Ned. record en het Europeesch record over dien afstand. Daarmede hebben wij op de rugslagnummers 100 en 200 Meter de snelste zwemsters ter wereld. Het duo den Ouden-Mastenbroek, dat samen 32 jaar oud is, zal nog veel van zich laten hooren en dat zij het niet bij de reeds geweldige prestat:es zullen laten, staat vast. Metman, een jong zwemmer van het Y, trok alleen over de baan. hetgeen geen be zwaar was om de records 200 en 400 Meter rugslag te verbeteren. Deze werden resp. ge bracht op 2 min. 45»/, sec. en 5 min. 44»/, sec. Ook van dezen sportman kunnen we nog veel pleizier beleven. Zijn tijd op de 400 Meter scheelt nog maar 2y, sec. met het Europeesch record van Besford. Tenslotte nog een estafette record-verbete ring, n.1. op de 4 x 100 Meter vrjj slag. Dit werd door D. J. K. gevestigd met een goeden tijd van 4 min. 20»/, sec. Een vergelijking met het buitenland kan Nederland glansrijk doorstaan, want op de wereldmarkt staat ons land als tweede geno teerd achter Amerika, dus met sportnaties als Engeland, Duitschland en Italië achter ons. 2amam HELDERSCHE DAMCLUB. De stand is tot en met 3 Januari: Hoofdkl. gesp gew rem verl pnt D. C. W. Rab J. Stoll J. C. Kossen P. J. Smolenaars D. Dissel S. Slort A. A. Bremer le kl. 7 3 3 1 9 5 8 2 8 8 3 1 4 7 8 2 3 3 7 5 2 2 1 6 7 1 1 5 3 2 1 1 2 L. Simonse 14 7 7 21 A. J. José 13 7 3 3 17 C. Goedegebuur 12 7 1 4 15 O. Ottervanger 13 4 5 4 13 P. Kwast 12 3 5 4 11 P. H. C. Groenemeijer 7 3 2 2 8 H. G. Fonteyn 11 2 3 6 7 Joh. Jagel 6 2 2 2 6 W. Wieren 8 6 2 6 G. Held 11 1 4 6 6 Joh. Bremer 7 2 5 4 2e kl. B. de Best A. Bosman P. J. Arends G. Mondeel E. M. H. Peters W. v. Brederode C. A. Thomas P. Slort A. J. Bezemer W. Slort 3e kl. M. v. Kalken H. Kraan J. Bouman G. v. Roekei W. v. Ravensteyn H. Thyssen F. M. Helledoorn C. D. Bremer R. Dol W. Volkers 13 12 1 25 15 8 4 3 20 17 7 5 5 19 15 5 2 8 12 12 4 3 5 11 13 3 5 5 11 11 4 2 5 10 12 4 2 6 10 15 2 5 8 9 9 2 1 6 5 15 10 1 4 21 14 7 4 3 18 14 7 2 5 16 13 7 1 5 15 12 5 2 5 12 1 1 4 4 6 12 13 4 2 7 10 7 2 3 2 7 6 3 3 3 7 7 DE „K XVI" EN DE „K XVH". Reuter meldt uit Lissabon dat de Neder- landsche onderzeeërs K XVI en K XVII op weg naar Ned.-Indië Vrijdag vandaar ziin vertrokken naar de Middellandsche Zee. Bij Kon. besluit van 18 dezer is, met ingang van 1 Febr.: I. benoemd bij de zeemacht tot off. van gez. der 2e kl. de heer J. W. Smeets: II. aan den heer J. W. Smeets, voornoemd, eervol ontsla? verleend uit ziin betrekking van reserve-off. van gez. der 2e kl. bij het oersonee! van den geneeskundigen dienst der Koninkliike landmacht. Off. van den M.S.D. 2e kl. J. Moerer, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren. is 9 Januari met het m.s. Ma'-nix van St. Alde- go*>de van Batavia vertrokken, wordt 29 Ja nuari te Genua en daarna hier te lande terug verwacht. Off. van adm. le kl. L. A. van Houte, wien vergund is uit Oost-Indië te reoatrieeren. zal 23 dezer aan boord van het s.s. Johan de Witt van Tandiong-Priok vertrekken. Off.-vlieger le kl. M. Vethake, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 30 Jan. met het m.s. Chr. Huygens van Amsterdam zijn bestemming volgen. Rès. 2e luits. P. N. Hoorweg. H. A. C. van Griethuvsen. mr. L. van der Veen. J. de Vuijst, mr. B. S. Sienerda. W. N. Broekhuizen. H. A. Sluijter, G. Slabbekoorn en L. J. R. Heirman, onlangs bii het reg.-kust, tot dien rang be noemd. worden 26 Januari op het fort Erf prins nabij Den Helder beëedigd en in functie gesteld. Off.-vlieger 2e kl. Martare, L. H. E. Rom- beek en J. Pley worden binnenkort van hun plaatsing bij den vliegdienst in Oost-Indië, hier te lande terugverwacht. Off.-vlieger 2e kl. W. van Prooijen, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, is 9 dezer met het m.s. Marnix van St. Alde- gonde van Tandjong-Priok vertrokken, wordt 29 dezer te Genua en daarna hier te lande terugverwacht. Overplaatsingen. Serg.-macht. K. Schmale van v. Speijk naar O.Z.D., 1 Febr. '35. Serg.-macht. D. A. v. Duyn van v. Speijk naar O.Z.D., 1 Febr. '35. Maj.-bottl. N. Blom van Schorpioen naar Wachtschip Willemsoord, 21 Jan. '35. Serg.-bott. C. Smit van Wachtschip Wil lemsoord naar Schorpioen. 17 Jan. '35. Schipper R. Neimeier 28 Jan. '35 per trein naar Napels, gaat met Hr. Ms. K XVII door naar Oost-Indië. ALKMAAR. 20 Jan. Veemarkt. Aangevoerd: 62 vette koeien 110215; 4 vette kalveren (vette) 4085, per kg 6090 cent; 34 nuchtere kalveren (slacht) 615; 226 vette varkens (zware) per kg 3236 ct. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Jan. 11,000 kg roode kool 2.50—4.70, doorschot 2.10—3.60; 18,000 kg gele kool 1—1.30; 20,000 kg D. witte kool 0.70—1.40; 13,000 kg uien: nep 2.20, drielingen 1.50—1.80, gele uien 2.202.60, grove uien 2.502.70; 8600 kg peen 0.901.20, alles per 100 kg. AMSTERDAM, 21 Jan. Veemarkt. Aangevoerd: 463 vette koéien, lé kw. 5762 cent, 2e kw. 4855 cent, 3e kw. 4047 cent per Kg slachtgewicht; 106 melk en kalfkoeien 150200; 124 vette kalveren, le kw. 4450 cent, 2e kw. 3843 cent, 3e kw. 3037 cent per ':g evend gewicht; 83 nuch tere kalveren 47.50; 42 schapen en lam meren: schapen 1215 en lammeren 10 12; 648 varkens, vleeschvarkens 90110 kg 3940 cent, zware varkens 3839 cent en vette varkens 3738 cent per kg slachtge wicht; 38 paarden 601000. Ter veemarkt waren 4 wagons geslachte runderen uit De nemarken aangevoerd. TEXEL, 21 Jan. 1 koe 140—150; 1 stier 110—130; 1 pink 5070; 7 nuchtere kalveren 614; 125 kippen 0.400.70. Eierenveiling. TEXEL, 21 Jan. Aangevoerd: 47694 eieren: 5862 kg ƒ2.40 2.90, 62—64 kg 2.75—3.00, 66—70 kg 3.15 —3.40, 50—56 kg 2.10—2.40, per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 21 Jan. Uien 2.302.50, drielingen 1.601.70, gele nep 2.50; roodf kool 1.904.60, 2e soort 1.30-3.50; D. witte kool 0.701.30, 2e soort 1.10; gele kool 11.10 per 100 kg. Aanvoer: 3700 kg uien, 7000 kg roode kool, 3300 kg gele kool, 4300 kg witte kool. PURMEREND, 22 Jan. 580 kg boter p. kg 1.551.65; 388 koeien: 210 vette koeien per kg 0.54—0.62, stug; 89 gele koeien 0.801.35, stug; 70 melk koeien 110185, stug; 19 stieren per kg 0.370.46, stug; 21 paarden 60130, stug; 74 vette kalveren per kg 3050 ct. stug; 254 nuchtere kalveren: voor de slacht 38, stug, voor de fok 10—19, stug; 217 vette varkens voor de slacht per kg 0.320.36, matig; 44 magere varkens 1120, matig; 193 biggen 712, vlug; 942 schapen 618, stug; 18 bokken 312, matig; piepkuikens per kg 0.700.75. Eierenveiling, Kippeneieren per 100 2.50—3.00; eenden eieren per 100 1.80. Stoomvaart My. Nederland. Mapia, t., 19 Jan. v. Batavia. Poelau Tello, u., 20 Jan. te Batavia. Salabangka, t., 21 Jan. te Bilbao. Saleier, u., 20 Jan. te Port Said. Poelau Bras, t., 18 Jan, te Londen. Enggano, u„ pass. 20 Jan. Ponta del Gada. Poelau Laut, 21 Jan. te Londen. Poelau Roebia, u., 20 Jan. v. Suez. Tajanoen, t., 20 Jan. v. Port Said. Madoera, t„ pass. 18 Jan. Gibraltar. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 19 Jan. te R'dam. Ganymedes, 19 Jan. v. R'dam. Stella, 19 Jan. v. R'dam. Alkmaar, 18 Jan. v. Cristobal. Ariadne, u„ pass. 2 Jan. Terceira AzorenV Bodegraven, u., 21 Jan. te Callao. Crijnssen, t., 21 Jan. v. Plymouth. Irene, 21 Jan. v. Danzig. Medea, 18 Jan. v. New-York. Merope, 21 Jan. te Danzig. Nereus, 21 Jan. v. Nostock. Pluto, 21 Jan. v. Kopenhagen. Agamemnon, 20 Jan. te Carthagena. Bacchus, 19 Jan. v. L vorno. Ceres, 20 Jan. te Hamburg. Colombia, 17 Jan. v. Curagao. Hercules, 20 Jan. te Varna. Hermes, 19 Jan. te Piraeus. Odysseus, 20 Jan. te A'dam. Orpheus, 19 Jan. v. Musel. Pluto, pass. 20 Jan. Holtenau. Simon Bolivar, 20 Jan. te A'dam. Tiberius, 19 Jan. te Genua. (Niet officieel) 5de klasse. 5de lijst Trekking van Maandag 21 Januari 19o5 Ilooge Prijzen 50006374 142 841 1246 1614 2455 •3502 4415 5447 6207 6881 7830 8850 365 858 1382 1657 2677 3514 4430 5568 6392 7060 8046 8892 15004358 18853 1000.— 11991 400— 11024 13136 14203 22639 200— 6201 13899 14007 15705 23402 1C0 3072 5036 5530 5768 8193 10674 14773 16183 21125 23536 Prijzen van 70. 433 479 495 578 666 917 1078 1150 1151 1173 1400 1411 1412 1434 1489 1790 1818 1910 1922 2167 2789 2814 2981 3031 3050 3648 3689 3938 4158 4393 4796 4798 4823 4361 5376 5598 5687 5778 5908 6087 6650 6714 6765 6786 6812 7355 7457 7632 7744 7767 8079 8377 8456 8458 8640 9033 9364 9390 9501 9602 9915 9932 10083 10140 10168 10357 10573 10763 10878 11004 11083 11251 11305 11322 11380 11405 11435 11642 11709 11746 11840 11993 12028 12047 12238 12375 12377 12419 12499 12527 12532 12634 12857 12921 12.927 13010 13131 13186 13191 13244 13405 13443 13548 13646 13757 13342 13933 14038 14265 14387 14409 14410 14438 14587 14719 14731 14948 15028 15240 15244 15357 15442 15513 15330 15835 15918 15931 15978 16014 16109 16551 16582 16611 16314 16994 17014 17093 17181 17277 17325 17479 17494 17743 17918 18148 18179 18244 18277 18346 18415 18741 19224 19255 19415 19306 19953 20027 20102 20121 20319 20342 20380 20425 20443 20502 20617 20720 20334 20872 20888 21503 21542 21559 21854 21967 21993 21999 22043 22114 22254 23342 22445 22507 22512 22571 22759 22888 22926 23054 23249 23443 23567 23576 23673 23701 23749 23772 23802 12973 723 1221 1544 2397 3193 4405 5339 6173 6849 77/8 8/09 9656 10675 11341 11841 12429 12957 13482 14291 14827 15817 16119 17138 179z3 19071 20118 2U530 21544 22144 22861 23633 55 63 86 125 295 307 310 361 668 707 '762 774 965 1003 1037 1062 1223 1287 1308 1364 1456 1577 1598 1656 1727 1740 1769 1793 2040 2050 2089 2100 21 CS 2176 2254 2277 2355 2370 2393 2410 2463 2512 2521 2537 2672 2S76 2764 2788 3010 3039 3069 3106 3259 3330 3346 3374 3G77 3710 3730 3788 3951 3954 3976 3980 4164 4172 4195 4208 4454 4525 4534 4596 4770 4804 4807 5094 5321 5348 5379 5480 5702 5732 5782 5803 5983 6122 6123 6178 6608 6610 6796 6750 6836 6852 6380 6882 Nieten 136 370 796 1129 1408 1666 1848 2104 2283 2419 2559 2856 3184 3457 3869 4080 4218 4597 5140 5521 5844 6284 6757 6891 5983 7018 7021 7049 7091 7179 7210 7297 7305 7345 7595 7613 7645 7652 7685 7716 7754 7785 7823 7825 7914 7971 8049 8066 8109 8217 8238 8292 8295 8319 8469 8486 8496 8515 8591 8787 8329 8877 8950 8962 8069 9349 9351 9411 9418 9496 9504 9543 9601 9605 9771 9773 9774 9798 9853 9961 9962 9969 10019 10020 10186 10188 10195 10204 10205 10360 10365 10378 10469 10505 10660 10354 10877 10903 10928 11104 11157 11222 11226 11266 11366 11377 11378 11427 11511 11614 11618 11695 11752 11819 12063 12065 12071 12092 12Ó95 12173 12227 12359 12432 12440 12550 12552 12649 12680 12C82 12798 12819 12828 12865 12982 13208 13213 13216 13263 13264 13552 13573 13598 13602 13664 13873 14006 14078 14143 14144 14231 14235 14384 14397 14469 14652 14660 14661 14677 14709 14768 14792 14844 14891 14966 15058 15063 15082 15085 15106 15239 15251 15295 15322 15323 15437 15437 15479 15556 15576 15640 15590 15607 15729 15736 15893 15917 16083 16141 16158 16316 16392 16410 16418 16424 16576 16507 16618 16624 16671 16984 17064 17083 17187 17240 17443 17465 17471 17498 17500 17710 17727 17747 17803 17841 17943 17951 17956 18000 18042 18180 18190 18210 18239 18275 18430 18434 18472 18563 18566 18798 18827 18887 18890 18903 19007 19077 19082 19163 19174 19283 19328 19417 19420 19447 19624 19634 19650 19669 19682 19728 19781 19787 19883 19968 20088 20114 20142 20222 20240 20535 20549 20596 20621 20703 20775 20803 20827 20895 20908 21007 21109 21112 21115 21110 21157 21163 21201 21218 21317 21475 21487 21488 21495 21510 21064 21740 21789 21865 21894 22003 22025 22028 22038 22042 22171 22210 22223 22278 22280 22471 22502 22563 22633 22635 22767 22824 22937 22952 22930 23156 23174 23200 23201 23268 23328 23378 23382 23388 23486 23723 23746 23781 23797 23806 23993 Verbet. 5e kl. 4e lijst: 18017 m. z. 19027; 18595 m. z. met 23387; 22392 m. z. 23392. 223 385 942 1137 1416 1673 1873 2121 2296 2433 2570 2873 3192 3460 3872 4099 4253 4603 5149 5617 5874 6315 6775 6899 7092 7440 7691 7853 8150 8423 8659 8983 9443 9668 9858 10105 10219 10561 10969 1:274 11546 11863 12106 12460 12723 13017 13284 13750 14160 14508 14714 14971 15110 15370 15582 15784 16159 16460 16891 17259 17543 17865 18048 18308 18594 18944 19198 19466 19700 19982 20391 20711 20944 21120 21355 21528 21906 22050 22285 22660 23034 23284 23552 23826 279 454 955 1144 1422 1688 1935 2157 2298 2460 2632 2954 3198 3542 3922 4113 4313 4679 5185 5637 5941 6396 6804 6919 7141 7518 7699 7882 8161 8443 8716 8988 9467 9739 9866 10135 10236 10646 10982 11292 11562 11957 12126 12475 12740 13104 13342 13811 14218 14516 14744 15039 15184 15421 15609 15821 16177 16528 16899 17284 17544 17871 18124 18336 186G9 18983 19209 19516 19708 20009 20418 20739 20965 21121 21382 21637 21958 22107 22291 22669 23048 23302 23635 23842 m. z. 19017; 70.; 22387 280 548 960 1207 1424 1691 2006 2161 2354 2462 2071 2959 3240 3618 3931 4117 4381 4764 5306 5601 5943 6442 6835 6919 7175 7581 7700 7888 8196 8459 8768 9043 9489 9751 9024 10173 10251 10651 11056 11355 11586 11983 12131 12524 12790 13193 13389 13843 14223 14591 14746 15050 15233 15430 15613 15383 16303 16332 16924 17421 17706 17929 18110 18467 18/51 1899.2 19253 19528 19725 20018 20521 20745 21003 21139 21411 21655 21977 22164 22416 22755 23122 23309 23704 23905 18027 m. z. Trajanus, pass. 19 Jan. Gibraltar. Ulysses, 20 Jan. v. Izmir. Vulcanus, 19 Jan. v. Palermo. Agamemnon, 18 Jan. v. Malaga. Amazone, 18 Jan. v. Belize. Hercues, 18 Jan. te Bourgas. Iris, 15 Jan. v. Cristobal. Juno, 18 Jan. v. Malta. Oberon, 18 Jan. te Lissabon. Oranje Nassau, t., 18 Jan. te Madeira. Kon. Paketv. Maatschappij. N. Holland, 18 Jan. v. Singapore. N. Zeeland, 19 Jan. v. Melbourne. Tasman, 18 Jan. v. Mau-itius. Van P.ees, 18 Jan. v. Sydney Rotterdamsche Lloyd. Tapanoeli, 18 Jan. Land's End gep. Dempo, u., 21 Jan. v. Lissabon. Kertosono, t., pass. 21 Jan. Kaap del Armi. Indrapoera, 21 Jan. te R'dam. Kota Agoeng, t., pass. 20 Jan. Perim. Kota Nopan, u., pass. 19 Jan. Perim. Kota Pinang, u., pass. 19 Jan. Point de Ci'le. Kota Tjandi. t„ 21 Jan. v. Sabang Siantar, t., 20 Jan. te Havre. Tapanoeli, 20 Jan. te R'dam. JavaChinaJapan L(jn. Tjikarang, 17 Jan. v. Padang. I jibadak, 17 Jan. v. Batavia. Haven van Nieuwediep. 21 Jan. 1935. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Perescine".

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 8