Ilf ©INI isiè-sss Marineberichten. Marktberichten. 8 HELDERSCHE COURANT VANr DINSDAG 29 TANUARI 193^ Het proces tegen Hauptmann. K.N.V. B. N H.V.B.'Overzicht K N V.B.'OverzichT 467e STAATSLOTERIJ De kapitein van de Mohawk, die op de brug was gebleven, ia met het schip in het water verdwenen. Het vaartuig ligt ongeveer 7 m. diep. De hoop nog eenigen der vermisten levend te vinden vermindert elk uur. De kapitein van de Talisman stelt de Mo hawk verantwoordelijk voor de ramp, daar deze plotseling dwars voor' de Talisman draaide. Een der overlevende matrozen van de Mo hawk verklaarde positief, dat het roer op het oogenblik van de botsing ophield te functio- neeren. Twee man werden naar de machine kamer gezonden om het roer met de hand in beweging te brengen, maar de botsing had plaats, voor zij dit konden doen. Het zoeken naar de dooden van de Mohawk is tot laat in den nacht voortgezet. Er zijn thans 34 lijken geidentificeerd. Twaalf perso nen worden nog vermist en wel drie vrouwen en negen leden der bemanning. De kans om de Mohawk te lichten wordt gering geacht. Voor de commissie van onderzoek bij de scheepvaart verklaarde kapitein Wang van de „Talisman", dat de „Mohawk" plotseling van ■richting veranderde en dwars voor de „Talis man" kwam te liggen. Pedersen, de eerste officier van de „Mo hawk", zeide, dat het mechanisme van het roer en de seininstallatie voor het overbren gen der orders van de brug naar de machine kamer plotseling ophielden te functioneeren. De hoofdmachinist deelde mede, dat hij geen kennis droeg van het vemelde defect. 34 lijken geïdentificeerd. Het zoeken naar de slachtoffers van de ramp van de Mohawk is nog tot laat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag voortgezet. Tot nog toe zyn 34 lijken geïdentificeerd. Twaalf personen worden nog vermist, n.1. drie vrouwen en 9 leden van de bemanning. De kans om de Mahawk te lichten wordt zeer gering geacht. Ook Zaterdag heeft de kustwacht, ge- assiteerd door watervliegtuigen, den geheelen dag de pogingen voortgezet om de 12 ver misten te vinden. De autoriteiten uit Washington zijn aan gekomen en hebben een aanvang gemaakt met het onderzoek. Oorzaak van tic ramp. der „Mohawk". Volgens de Engelsche bladen is de oor zaak van de ramp van de „Mohawk" het op geheimzinnige wijze onklaar raken van de stuurinrichting, terwijl tevens het signaalapparaat van de brug naar de machinekamer weigerde, op het moment dat de „Talisman" het schip dreigde aan te varen. Dit is het resultaat van het onderzoek dat de regeeringsinstanties onmiddellijk na de ramp zijn begonnen en waarbij zoowel officie ren en manschappen van de „Mohawk" zijn verhoord als personeel van de „Talisman". Men acht het zeer merkwaardig dat derge lijke defecten zoo plotseling kunnen optreden bij een luxe schip dat twee millioen dollar heeft gekost, en op zijn minst even geheim zinnig als het ontstaan van brand op de „Morro Castle". Hoe deze defecten precies .ziji opgetreden zal later worden onderzocht. Verklaring van een machinist. Een der macinnisten van de Mohawk ver klaarde, dat ongeveer een jaar geleden het roer van de Mohawk ophield met functionee ren en dat hetzelfde gebeurde op het oogen blik van de ramp. Waarschijnlijk was de koude daarvan de oorzaak. Verder verklaarde hij dat het moeilijk was de Mohawk te be sturen. Zes-en-veertig menschen omgekomen Men heeft er van afgezien nog langer te zoeken naar mogelijke overievenden in reddings booten van de Mohawk. Dit beteekent dat er nu 46 personen als definitief omgekomen be schouwd worden. Het aantal geredden be draagt 117. Ondervraging in den derden graad. Hauptmann houdt vol onschuldig te zijn De advocaten van Hauptmann zijn zeer op timistisch en hebben verzekerd, dat Haupt mann het beest maakt. Daarentegen beweert het O.M. te hebben aangetoond, dat Haupt mann iemand is van de soort, die den kinder roof zou kunnen hebben bedreven. Reily, de hoofdadvocaat van den beklaagde, heeft ver zekerd, dat hij tal van getuigen kan oproepen, die verklaringen kunnen afleggen over het doen en laten van Hauptmann op den avond van de ontvoering en ook op den avond van de uitbetaling van het losgeld. In het getuigenverhoor van Hauptmann, Vrijdag heeft de man verklaard, dat hij op den dag van zijn inhechtenisneming en ook den volgenden ochtend op zijn ribben ge stompt was. Voorts had men hem bevolen, in zijn verklaringen aan de politie taalfouten te maken. De politie had hem verzekerd, dat men hem niet zou toestaan te slapen, vóór hy had gedaan, wat men van hem wilde. Ondervraagd door het O. M. antwoordde Hauptmann, de waarheid te hebben gespro ken, wat betreft zijn verzekering, nooit het kind van Lindbergh te hebben gezien en niet op het kerkhof te zijn geweest, om het los geld in ontvangst te nemen. GOUDDIEVEN GEARRESTEERD. Zij hadden voor 1.300.000 franc goud gestolen. Er zijn drie personen gearresteerd, die in November van verleden jaar E Nice een geld kistje gestolen hadden bevattende 80 kigr. goud ter waarde va,' meer Jan 1.300.000 franc hetwelk een Parijsche bank aan haar bijkan toor te Nice had afgez' aden. De daders zjjn gelijktijdig te Genua en te Nice gearresteerd. Overeenkomstig de nieuwe Italiaansche strafwet zullen de te Genua ge arresteerde personen niet uitgeleverd worden, maar voor een Italiaansche rechtbank ver- schiinen. Vele wedstrijden afgelast. - H.R.G. II nog dichter bij den eeretitel. Succes slaat AlkmaarI Ook H.R.C. III leidt Derde klasse A. Regen en sneeuw waren de oorzaken van het niet-spelen door HRC en Helder. Slechts één wedstrijd had in deze klasse plaats. Deze was tevens van verrassend gehalte, daar niet Alkmaarsche Boys, doch KVV won (met 43). Wij vragen ons werkelijk afHoe is dat mogelijk? Enfin, de Volewyckers lachen in hun vuistje en er is nagenoeg voor hen geen kou meer. Vierde klasse A. Bravo, Succes! Met 2—0 werd het sterke Alkmaar op eigen terrein geklopt en daarmee is de strijd om het kampioenschap weer wat meer open geworden. Behalve de Wieringers, die nu favoriet zijn, tellen ook Texel, Nieuwe Niedorp en niet te vergeten ook Alkmaar nog mee, zoodat de beslissing in de eindspurt moet vallen. Het kon wel eens op een dead heat tusschen 2 of 3 elftallen uitdraaien. Competitiestand Vierde klasse A. Alkmaar 14 8 3 3 CO 1 E3 19 Texel 14 7 4 3 38—20 18 Succes 12 7 2 3 42—16 16 N.-Niedorp 12 7 1 4 29—24 15 Andyk 12 6 0 6 34—39 12 Schagen 12 5 2 5 32—32 12 D.T.S 13 3 3 7 25—40 9 B.K.C. 11 3 2 6 17—28 8 Vrone 10 0 1 9 14—44 1 Res. Tweede klasse A. Netjes nam HRC II de lastige hindernis, die Ajax III op het parcours naar het kampi oenschap beteekent, door in Amsterdam 33 gelijk te spelen. Een zeer knappe prestatie, die nog' eens duidelijk illustreert, dat het rood witte reserve-elftal de eeretitel verdient. De concurrenten hielpen een handje door tegen elkaar gelijk te spelen. In IJmuiden werd het tusschen VSV II en WFC H 11, zoodat de Racers hun kostbaren voorsprong behielden en een beetje dichter by hun t oei kwamen. West-Frisia IITOG II 24 A. Victrix II—WA II 8—3 Res. derde klasse A. Helder 2 en Hollandia 2 speelden een halven wedstrijd. Reeds in de eerste helft had de scheidsrechter 8 minuten moeten slaken om voor een hevige sneeuwbui te gaan schuilen. De Hoornsche voetballers hadden juist tevoren met een prachtschot van den linksbinnen de leiding genomen. Op het sneeuwterrein bleek Helder zich beter thuis te gevoelen dan de gasten. Althans zijoverspeelde Hollandia langzamerhand volkomen. Midvoor Kiljan schoot er lustig op los; hy was het ook, die de gelijkmaker scoorde. Men verdween in de kleedkamers voor de officieele pauze, doch kwam niet meer op het veld daar een nieuwe sneeuwbui het verder spelen onmogelijk maakte. Jammer voor Helder, want een overwinning zat er wel in. Eerste klasse. Met liefst 4—1 heeft Racing III den belang rijken kamp tegen Petten in Petten gewon nen en daarmee de eerste plaats voor haar alleen opgeëischt. De Pettemers hebben nu 2 punten achterstand. Op de andere ploegen zijn de Racers verder voor, zooals onderstaande stand laat zien. Evenals het tweede maakt dus ook HRC's derde een prachtige kans om kampioen te worden. Waarmee we een nieuwe K.N.V.B.er zouden bekomen. De club van Thijssen maakt wel een gelukkig jaar door met haar reserve-elftallen! H.R.C. 3 14 8 4 2 38—20 20 Petten 14 7 4 3 38—30 18 Watervogels 15 6 5 4 30—20 17 Held. Boys 14 6 3 5 38—32 15 Wieringerwaard 13 6 2 5 35—34 14 Schoorl 13 6 2 5 34—33 14 Helder 3 14 6 1 7 41—44 13 Succes 2 12 5 2 5 29—30 12 J.V.C. 12 2 6 4 22—30 10 M.L.D. 13 0 1 12 21—46 0 Bovendien heeft M.L.D. een verliespunt. 4e klasse II. De Cocksdtrp 1Water, ogeis 2 04; Oudeschild 2Tex. Boys 1 10 (met rust gestaakt). 4e klasse L. Callantsoog 2Helder 7 04. Overige wedstrijden gingen niet door we gens afkeuring van de terreinen. Competitiestand 4e klasse L. Watervogels 3 11 8 2 1 29- -12 18 J.V.C. 3 12 9 0 3 32- -24 18 Helder 7 12 7 2 8 37- -23 16 H.R.C. 7 10 7 1 2 58- -12 15 Callantsoog 2 14 6 0 8 27- -34 12 Dirkshorn 2 10 4 0 6 24- -37 8 Held. Boys 3 11 3 1 7 16- -40 7 B.K.C. 4 12 2 2 8 18- -28 6 Wieringerw. 2 10 0 2 8 13- -42 2 4e klasse G. BKC 3Dirkshom 21. DE HOLLANDSCHE MARINIERS WINNEN IN SAARBRUCKEN VAN DE ENGELSCHEN MET 71. Vorige week Woensdagmiddag vond deze wedstrijd plaats. Als scheidsrechter funaeerde iemand van het Italiaansche contingent Als er ongeveer 2 min. gespeeld is ontstaat liet eerste doelpunt by een plotselingen aan val van de Engelschen, 1—0 voor E. Het zag er toen slecht uit voor de H. mariniers ge- zien het spel van de E. Na enkele vergeefsche aanvallen der E., kwamen de Hollanders meer en meer in den aanval, zy klemden de tanden op elkaar om een zoo goed mogelyk resul taat te behalen, en met succes. Bii een corner op het E. doel wordt de bal goed voor doel geplaatst en door den midvoor keurig inge kopt 11. Van af dat moment hebben de Hol landers het spel geheel in handen genomen en werd de score gelijdeiyk opgevoerd tot 1—7. Gezien het zware terrein, waarop gespeéld werd, is er uitstekend gespeeld door de Hol landers. De opstelling van het elftal was als volgt Doel v. d. Blaak; achter v. d. Brink, Bra ven boer; midden Frederlx, Hooiberg en v. d. Broek; voor Schapenkotter, Esveld, Bijer, Geraerdts en Bethlehem. SCHERMEN. Hollanders slaan de Eiigefeeh^ii In Saarbriieken. Op Donderdagmiddag was een schermwqd- stryd georganiseerd tusschen Engelsche offi eieren en onderofficieren en Hollandsche offi cieren en onderofficieren. Door de off. zijn equipe-wedstrijden gehouden op sabel en degén, welke beide gewonnen zijn door de Holland landsche officieren. Sabel met 63 en degen met 54. De onderofficieren hebben alleen op sabel geschermd. Ook in dezen wedstryd wisten de H. onderoff. te zegenvieren en wel met 6- 3. Dus zoo men ziet hebben de Hollanders de volle buit mede genomen. De equipe's waren als volgt samengesteld officieren sabel: kapt. d. m. Schuiling, luit. t, zee Broekhuyzen en de 2e luit. t. zee d. in. von Vreytag Drabbe: off. degen: kapt. Schui ling, luit. t. zee Broekhuyzen en le luit. d. m. Lieftinch. Onderofficieren: serg. d. m. Bergman, ld. Vylbrief en korp. d. m. Frederix. ALKMAARStJCCE 5 0—2. In de „Alkm. Crt.' komen wij o.m. het vql gende tegen in het verslag over bovengenoeiiv den wedstryd: De enkele keeren dat wij -ie ploeg hebbèn zien spelen, zvn niet voldoende om een conclu sie te trekken. Maar wij hebben anderen ge vraagd, of .1 lkmaar de-en keer uit vorm was en het antwoord lui 'de in alle gevallen: Alk maar speelt mischien w*haar slechtsten wedstryd van het seizoen. Want het programma is voor Alkmaar verre van gelukkig geweest. Men bedenke hjet wel: in drie achtereenvolgende weken spelen tegen Texel, aieuwe Niedorp en Succes, tegen de drie sterkste concurrenten dus, beteekeht drie weken alles, meer dan alles geven, bie- teekent drie weken leven onder een hoogen druk. En zoo'n druk moet nadeelige gevolgen hebben, die de eene ploeg vroeg, de andere wat later krijgt. De drie belangrijkste ont moetingen te spelen op drie achtereenvolgen de Zondagen, het moet te veel eisehen van <jle zenuwen der spelers. Daarmee is lisschien de nederlaag të ver-'i klaren, al willen wij deze er niet mee goéd praten. Want het valt niet te ontkennen, dat de nederlaag verdiend was. Zij was verdiend En nu komen we tot den itslag 02. Suc ces had een uitstekende voorhoede, die e$n aantrekkelijke partij Voetbal speelde. En die voorhoede wist de Alkmaar-verdedigiiig slechts :wee keer te passeeren. Oat beteekent dus, dat de achterhoede der thuisclub de oor-, zaak van de nederlaag niet kan zijn. 1 Succes had een middelmatige verdedigi4g met een goéden doelvefdediger. En toch weidt er niet gedoelpunt doof Alkmaar. Dat betefe-r kent dus, dat de voorhoede faalde. Sterker nog: Alkmaar was in het; veld wellicht een tikje in de meerderheid, had zelfs perioden, waarin het steeds bleef zweven vóór het Succes-doel, maar er kwamen geen doel-, punten. Dat kwant omdat dezen keer hét gévaar' alleen van Van Os moest komen. De viêr overige voorhoedespelers waren hopeloos ujt vorm en de spil, die achter hen stond, had al evenzeer een off-day. Ziedaar de verklaring van de 0. De thuiswedstrijden gingen wegens terreifi- afkeuring niet 'door en werden beide afgelast. I B.K.C.Texel. De wedstrijd B.K.C.—Texel is om bekende redenen van zeer middelmatig gehalte ge weest. Uit den aard der omstandigheden Is het te begrijpen dat afbreken minder moeilik was dan opbouwen. Feitelijk benaderden beide ploegen dan ook alleen in defensief opzicht een eenigszins toonbaar peiL Desondanks hebben de diverse verwikkelin gen te velde wel een zoodanig karakter gehad dat z(j het oog trokken. Daar was een afwis seling van aanvallen, welke alles mogelyk maakte wat betreft den uitslag. Al heel gauw stond B.K.C, voor met 1— Want Huisman profiteerde handig van een verkeerd weggewerkten bal van Ran en doel puntte. Dit maakte de situatie eigenlyk pittiger dan wanneer Texel al zoo spoedig de leiding had genomen. Immers nu was er een aan sporende prikkel van twee kanten: B.K.C. had de groote mogelijkheid van een overwinning voor oogen, omdat scoren op zoo'n veld zoo erg lastig was. En Texel De eilanders wa ren natuurlyk voortdurend in de weer om den achterstand in te halen omdat ze nog wel degelijk willen meetellen in 4A. In het veld was Texel minder slecht dan B.K.C. Texel toonde meer capaciteiten en speelde ook meer tactisch. Het buitenspel- staan van B.K.C. was meer dan erg. Defensief oftewel „verdedigend" was B.K.C. behoorlijk. Prins in de goal en Tauber, die Henk Ran voor zyn rekening nam en zoo goed als weerloos maakte, blonken bepaald uit. Een kwartier voor tyd heeft Texel gelyk gemaakt. En zeer verdiend ook. H. Ran schoot tegen de lat en de teiugspringende bal kogelde Jo Ran er in. zien en kwam heel van achter af! Was Texel dus qua spel voor zoover de oervormen daarvan uit het modderballet waren te onderkennen beter, het resultaat ih cijfers is toch niet geflattteerd. Aanvallend waren de eilanders niet byster gevaarlijk. Nu gelooven we zeker, dat het heel wat gescheeld heeft dat Winter uit moest vallen na een dik kwartier spelens. H. Ran had nu feitelijk geen volwaardigen partner in de voorhoede. Een klein voorval, dat niet van kieschheid getuigt, willen we aan de vergetelheid ont rukken. In de rust werd alleen zand gestrooid voor dat doel hetwelk door B.K.C. zou worden verdedigd! Dat zal het bestuur toch niet op zettelijk zoo bevolen hebben l) Texel heeft tegen deze handelwijze geprotesteerd. (Sportred.) 't Zand. GEEL ZWART-NIEUWS. Voetbaluitslagen van Zondag: Vios 1GZ 1 te Warmenhuizen. G.Z. 2—Hollandia 1, alhier 53. DE TWEEDE BESLISSING GEVALLEN. VITESSE DEFINITIEF ONDERAAN. AFDEELING I. Eerste kluse. De drie leidende ploegen maakten geen fouten, hetgeen ook niet verwacht werd. Alleen het feit, dat de overwinningen met bescheiden cijfers behaald werden, verdient opmerking. Ajax sloeg HFC met 2—0, Feyenoord deed •t VSV met 3—2. terwijl DHC. wier kans met 4 punten achterstand na 15 gespeelde wed strijden miniem geworden is, met 21 de baas bleef over VUC. Tweede klasse A. Ook hier geen misstappen van de leiders. Blauw-Wit deed zelfs, een zeer goede stap, n.1. in de goede richting. Het elftal, dat zich kampioensfahig begint te voelen, kraakte DOS met eventjes 10—0. Dat is niet naar den zin van Hilversum, dat OSV weliswaar niet 5 2 sloeg, doch daar niets mee won. BFCKinheim 22. Tweede klasse B. Zeeburgia liet zich geen tweede keer tegen het hoofd stooten door TOG. Zij behaalde een volkomen normale 31 zege, waardoor het échec van vorige week weer wat goed ge maakt was. Echter niet ten volle, want een EDO, dat ernstig mededingt, won eveneens met 30 van West-Frisia. AFDEELING II. Eerste klasse In DWS zagen wij geen serieuzen kampioens- candidaat. Nu zij er op eigen veld niet in slaagde van Excelsior te winnen (33) is zy weliswaar in feite nog niet uitgeschakeld, doch tegen de boven haar geplaatsten kunnen wij haar geen kans geven. De Stormvogels en KFC speelden in IJmuiden een onpleizierigen wedstryd. De K.-aanvoerder Nieuwenhuizen werd een half uur voor het einde van het veld gezonden wegens natrap pen; terwijl voorts de Koogers een strafschop tegen zich zagen gegeven. Het eene doelpunt, dat in dit treffen gescoord werd, werd noch tans daar niet uit geboren. Dat scoorde de thuisclub pas 1 minuut voor het einde. Door deze nederlaag raakten de kampioenen weer wat achterop, terwijl de Stormvogels nog één overwinning noodig hebben om „binnen" te zyn. Dat komt omdat HBS weer van het rechte pad afdwaalde door met 20 den wedstryd tegen DFC te verliezen, AFDEELING LU. Eerste klasse. Vitesse's eindspurt is te laat ingezet. Zoo wel AGOVV als Tubantia redden het veege lyf, daar eerstgenoemde Enschede, dat er kennelijk den brui aan geeft, met 31 over meesterde, en Tubantia bij verrassing met 1—0 van PEC in Zwolle won. De geel-zwarte Arnhemmers zullen nu de degradatie-wedstrijden moeten spelen. Moet dr. Göbel daar weer aan te pas komen? AFDEELING IV. Eerste klasse NAC laat het er niet by zitten. De wit- hemden zorgden voor een keurige uit-over- winning op Longa en is nu nog 1 punt achter bij PSV dat niet speelde. NOAD is practisch buiten gevaar nu met 3—2 van Eindhoven gewonnen werd. AFDEELING V. Alle eerste klasse wedstrijden werden in deze afdeeling afgelascht. PUITSCHLAND SLAAT ZWITSERLAND MET 40. Dat het Nederlandsche elftal er 17 Februari a.s. van lusten kan, blijkt uit den uitslag van DuitsehlandZwitserland, die door onze a.s. tegenstanders met niet minder dan 4—0 ge wonnen werd. Dat maakt den strijd tegen onze Oosterburen weer wat interessanter. liïulm mïX i' I»E INTERLOCALE WEDSTRIJDEN VAN D. O. K. OP HOMETRAINERS. Goed g.slaagd. Zondagavond hadden in „Musis Sacrum" wielerwedstrijden plaats op home-trainers. Dit waren de eerste wedstrijden, die door „D.O.K." op hun hometrainers tegen renners van buiten gearrangeerd waren. Over deze proef zullen de Heldersche renners wel tevreden zyn, lykt ons, want er bestond niet alleen groote be langstelling voor dit wielerfestrjn, doch ook sportief mocht dit evenement geslaagd heeten. Ongeveer 300 enthousiasten, meerendeels jeugdigen, hebben de trappende en stampende renners hartstochtelijk aangemoedigd, want het was een heete strijd, waarin niets minder dan de Heldersche wieler-suprematie jegens de Kaasstad op het spel stond. Wjj «ebben eenige weken in ons blad eens verteld, hoe dat met die hometrainers eigenlyk in z'n werk gaat, zoodat U ons wel begrijpt als wy het volgende beeld van een sprintrace over 1 KM. ophangen. Drie clubs kwamen tegen elkaar uit: Alcmaria en Victrix (clubs die een reuze naam voor een fuzie hebben!) uit Alkmaar en D.O.K. uit ons Heldertje. Op elke rol nam een renner van een der clubs plaats, die daarna op een gongslag van secretaris P. J. Bood van „start" gingen en ieder voor zich poogde de op zijn rol correspondeerende wijzer het eerst door de finish te brengen. Dan flitste een lichtje op ten teeken, dat de Kilometer afgelegd was. Het werd meermalen een heete en verwoede stryd. Als zuigers van een stoom machine gingen de bloote knieën der renners op en neer, het geraas der rollen drong tot in alle hoeken van Musis door, daarbovenuit klonken de aanmoedigingskreten van de sup porters. die niet heesch werden, ook al deden zij er zoo hun best toe. Vooral als het roode lichtje het eerste flitste, dan was het een applaus en een geroep, dat opsteeg, want op de roode rol reed een D.O.K.'er. Maar ook al kwam de serie aan een Alkmaarder dan ook was het rumoerig, want de clubgenooten der kaasstedelingen wisten er ook wat mee. Erheerschte dus een echte wielrenners-geest; het tooneel lag bezaaid met ranke race-kar retjes; de eigenaars vischten hun voertuig tusschen de vele uit en waren een minuut later gewikkeld in den heetsten stryd van man tegen man, dien men zich maar denken kan. Er waren eenige opvallende krachten by de drie clubs en hun stryd was dan ook het aardigste om te zien. Hun rijden was technisch beter dan dat der anderen, zy zaten beter en het was dan met genoegen dat men deze peddelende renners op hun stryd van wijzer tegen wijzer volgde. Het was een heele toer voor de meesten om onder de 40 sec. te komen, maar als dat aan een der cracks ge lukte dan steeg een nieuw hoera op. rustigen zang van- had Het was anders geen gemai^elyk'e luidruchtige men- frappant te zien, boe luiqi-e'rden naar de schen stil en bewonderend luisterden na^ fraaie stem van onzen jong roem iu de wielerwereld zal verschaffen Wij volgen haar prestaties met belangstelling. De uitslagen luiden: Sprints over 3 X 1 K M 1. Metz. 115.6 sec., Victrix. (Voormalige koppelgenoot van Jac. van Egmond). 2 Sterk, 119 sec., Victrix. 3. Ran. 119.8 sec., D.O.K. 4. Pronk, 120.3 sec., Victrix. 5. Grooi, 121 sec., Victrix. Juniores over 1 X 1 KM 1. Hollebeek, Alcmaria. 2. Evers, Victrix. 3. F. Zoons, D.O.K. Jfafacheif CANADA WERELDKAMPIOEN. De Canadeezen zyn ongenaakbaar op het gebied van IJshockey. Onbedreigd wonnen zy het wereldkampioenschap; alleen de laatste wedstrijd tegen de Europeesche kampioen Zwitserland leverde eenige moeilijkheden op. De uitslag was 42 voor de Yankees. Ons vertegenwoordigend team heeft niet veel succes kunnen boeken. Het was de eerste maal, dat een Nederlandsch equipe in internationale wed- strnden meedong; zy belandde met Letland en België op de laatste plaatsen. Een onder scheiding viel den Oranjemannen nog ten deel, doordat zy den beker, zijnde den eersten prys voor Fair Play (eerlijk spel) toegekend kregen. HR. MS. „K XVTII". Van den commandant van Hr. Ms. K XVIH is het volgend telegram betreffende de plaats van de onderzeeboot binnengekomen: 28 Januari 12 uur: 18 gr. 39 m. Zuiderlengte, 38 gr. 35 m. Westerbreedte. DE REIS VAN DE K XVI EN K XVII. Hr Ms. onderzeebooten K XVI en K XVII, onder bevel van de luitenants ter zee der le kl. J. A. de Gelder en A. H. I. Kramers, zijn 25 dezer te Napels aangekomen. V Hr. Ms. „VAN GHENT" EN „KORTENAER". De torpedoboot jagers „Van Ghent" en „Kortenaer" zijn Zaterdag te Colombo binnen- geloopen en dienzelfden dag weder van daar vertrokken. Hr. 3Is. ..HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. „Hertog Hendrik" heeft Zaterdag de ankerplaats te Phaleron verwisseld voor een ligplaats in de haven van Piraeus. Luits. ter zee H. T. Hoffmann der le. zoo mede G. F. Zegers Veecxens en J. A. Bientjes der 2e kl., onlangs uit Oost-Indië terugge keerd, zijn ter beschikking gesteld. Bij Ko.n besluit van 23 Jan. is. met ingang van 27 Jan. 1935. de titulaire rang van schout bij-nacht verleend aan den gepensionneerden. kap. ter zee J. D. Heyning. Bij beschikk' g van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: niet 1 Februari de off. van gez. der le kl. M. Kuperus, by de Marint Kazerne te Willems oord; die eer 2e kl. P. van der Esch, op non activiteit gesteld: met 4 Febr. de luit. ter r"e 2e kl. J. H. .Geijs, bij de Onderzeedienstkazerne te Willemsoord; met 23 Febr. de lult. ter zee 2e 1:1. C. L. J. F. Douw van der Krap, ter beschikking ge steld; met 4 Maart de luit. ter zee 2e kl. G. F. Ze gers Veeckens, aan boor Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, en de luit. ter zee 2e 1:1. J. A. Bientjes aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. ALKMAAR, 28 Jan. Veemarkt. Aangevoerd: 55 vette koeien 115225; 6 vette kalveren 4065, per kg 6080 cent; 59 nuchtere kalv. (slacht) f 6 14; 263 vette varkens per kg 3436 cent. Handel goed. AMSTERDAM, 28 Jan. Veemarkt. Aangevoerd; 464 vette koeien, le kw. 5861 cent, 2e kw. 5056 cent, 3e kw. 4048 cent per kg slachtgewicht; 85 melk- en «.alfkoeien 150190; 102 vette kalveren, le kw. 5456 cent, 2e kw. 4854 cent, 3e kw. 4046 cent per kg levend gew.; 91 nuchtere kalverer 3—6; 48 schapen 10 15; 619 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 4041 cent, zware varkens 3839 cent, vette varkens 37—38 cent per kg, slachtgewicht; 23 paarden 60100. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Jan. 10,000 kg roode kool 3.20—5, 2e s. 2.10— 4.30; 26,000 kg gele kool 11.80, 2e s. 1 1.60; 14,000 kg Deensche witte kool 0.70 1.20; 10,000 kg uien: gele 2.20—2.50, grove 2.702.80, drielingen j 1.601.70; 2000 kg peen .90—1.30; 1150 kg bieten 0.90—2.30; 1200 kg groene kool 1.80, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 28 Jan. Aangevoerd; 1200 kg uien, grove uien 2.70 drielingen 1.50, uien 2.30; 2200 kg'roodé kool, doorschot 3.10—4; 9000 kg D. witte kool 1.20; 3300 kg gele kool 1.201.50 alles per 100 kg. TEXEL, 28 Jan. 3 nuchtere kalveren 6—10; 2 vette kalve ren f 4045; 30 kippen 0.400.60; 12 ko- njjnen 0.500.90. TEXEL, 28 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 49,175 eieren: 5862 ka 2 20 -2.50, 62-64 kg 2.35-2.60. 66 70 kg 2.602.80, 5056 kg 2.00—2.25. PURMEREND, 29 Jan. i*n6t!W,b ver.per kg S 32 koeien: Ve]f Roeien Per kg 0.52 0.61. stug; 160 gelde koeien 80- 130, stug; 72 melk- fo^ó1 ift1()T135' stu£; 30 «tieren per kg toa 7n 1 Vj ,g:,2° Paarden 60 130, ma- 70 vette kalveren per kef 0 300 Mug; 357 nuchtere kalveren: voor de^eM J—8, matig, voor de fok 8—12, matia- 2R« o o'=e varkeiis' voor de slacht per kg 031 0.35. matig; 74 magere varkens 11-20^7 tg. '8 biggen 8—13, matig; 980 schapen 1 n' matl&; 17 bokken 3—19 matia' piepkuikens per kg 0.70 0.74 Eierenveiling. Kippeneieren per 100 2.50—3.00; eenden eieren per 100 1.90. DE ONZICHTBARE MAN. Ik vraag Uw aandacht, Dames, Heeren, Voor iets dat zeker griez'lig is, Dat is in dezen tijd zou k zeggen, Toch wis en zeker lang niet mis. Wat zou het zyn, zoo hoor ik vragen, -Vat is er nu toch aan Je hand, Is er een morod gepleegd, of is soms De halve Polder afgebrand Neen, zoo is 't niet m'n waarde lezer, Neen, zoo is 't niet, o lez es, Het is een beetje raar verschijnsel, Neen niet het monster van „Locli-Nes". Het gaat hier om 't Radio-monster, Dat in den ouden Helcer waart, Ik weet niet of het is een wezen, Met baard of met een langen staart. Maar 't is een lastig creatuur'.je, Dat velen 't leven nu vergald. Ik hoorde zelfs nu al beweren. Dat men van nyd de vuist soms balt. Maar ja, met machtelcoze woede, Kom je toch zoo ver nog niet. De man? die 't doet ii' heel onzichtbaar. Wellicht dat hy ook nog geniet, Wanneer hy leest dit somber schryven, Dat ook met woede is gedaan, En zal hij ongestoord, wie weet net, Satanisch lachend verder gaan. Wanneer hij echter een gevoel heeft, Dat nog een beetje mensch'lijk is, Dan moet het nu zijr afgeloopen, Want anders loopt het zeker mis. Jan Mens, (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 28 Januari 1935 Hooge Prijzen f 1000— 1454 2075 6686 22257 400.— 2862 6305 7014 13831 23758 y 200.— 12860 18830 20303 21657 21895 23033 23186 100.— 2441 3276 7380 7891 6237 9432 1081J 13601 21441 21951 Prijzen van 70. 17 39 80 323 467 471 516 554 558 639 695 732 773 883 1068 1100 1111 1135 1169 1257 1303 1681 1798 1809 2036 2145 2181 2394 2431 2622 2639 2653 2711 2820 2995 3179 3201 3296 3376 3489 3669 3679 3688 3701 3718 3952 4011 4100 4197 4266 4279 4304 4373 4565 4592 4868 4883 5114 5167 5225 5318 5320 5365 5433 5448 5491 5542 5543 5614 5642 5683 5771 6042 6074 6217 6240 6357 6578 6600 6679 6710 7123 7228 7253 7309 7425 784» 7952 8140 8257 8331 8560 8731 8833 901» 9538 9743 9804 9863 9985 10326 10538 1061S 10806 11029 11067 11160 11295 11392 11478 11479 11599 11607 11705 11729 11776 12037 12087 1228» 12294 12296 12301 12608 12614 12679 12706 13004 13130 13159 13450 13479 13740 13789 14048 14099 14101 14255 14364 14423 14694 14740 15054 15061 15083 15086 15111 15163 15297 15393 15489 15760 15775 15869 15979 16074 16223 16234 16368 16673 1700J 17078 17086 17321 17463 17595 17680 17761 17775 17882 17981 18009 18074 18085 18233 18528 1353S 18590 18592 18644 18744 18747 18823 19096 191831 1D472 19490 19550 20022 20081 20131 20164 2022SI 20252 20358 20508 20546 20591 20615 20710 207901 20793 20843 20871 20874 21045 21213 21227 213211 21345 21330 21398 21597 21622 21769 21798 21905! 22097 22238 22525 22743 22936 22943 23108 231531 23264 23601 23677 23<*» *"««1 j Nieten 10 21 94 1C4 106 117 140 111 118 216 231 253 234 311 337 343 431 417 4 CO 466 497 544 577 621 637 705 703 711 715 745 782 732 690 1034 1054 1080 1082 1176 1181 1233 .1205 1218 1228 1254 1275 1310 1337 1853 1360 1427 1449 1455 1467 1503 1567 IC 22 1633 1682 1743 1844 1859 1879 1886 1014 1923 1972 2061 2139 2242 2256 2348 2859 2418 2430 2440 2454 2461 2515 2520 2545 2556 2571 2612 2620 2628 2644 2721 2725 2783 2787 2803 2816 2386 2906 2957 2378 3009 3023 3049 3061 3034 3117 3294 34C8 3424 3435 3442 3444 3508 3551 3598 3oJ8 3615 3642 3378 3705 3768 3832 3843 387», 3899 3926 4026 4042 4105 4137 4143 4223' 4236 43C8 4318 4328 4481 4483 4498 4521 455» 4591 4613 4708 4718 4730 4732 4746 4751 4782 4866 4890 4920 4962 5016 5051 5057! 5074 5120 5143 5154 5163 5219 5265 52031 5317 5338 5413 5422 5437 5438 5476 5433i 5502 5517 5518 5560 5607 5639 5655 56öj! 5727 5777 5821 5873 5875 5838 5910 5923 5978 5390 6006 6031 6051 6141 6151 62491 6279 6267 6423 6432 6489 6500 6559 6553! 6339 6717 6770 6914 6942 6961 6971 69391 7006 7044 7067 7100 7151 7201 7263 72S9i 7277 7298 7360 7374 7390 7403 7409 7431j 7447 7456 7493 7553 7616 7679 7698 7723] 7845 7890 7921 7946 7974 7982 8021 80331 £042 8115 8123 8160 8162 8229 8237 82531 8263 8321 8347 0375 8396 8298 8445 84521 8457 8464 8491 8493 8705 8718 8720 8733| 8751 8876 6890 8939 8968 8978 8984 6992 8010 9071 9093 9106 9208 9213 9273 9285 9293 9353 9371 9375 9421 9434 9535 9569 9576 9593 9618 9653 9677 9691 9727 9777 9792 9801 9830 9864 9389 9901 9903 9943 9996 10174 10199 10201 10218 10258 10319 10337 luooy ïuoögj ïuoyo luoyb imov 10735 10930 11001 11012 11071 11072 11078 11123 11145 11149 11178 11250 11328 11357 11382 11413 11461 11515 11591 11596 11646 11767 11772 11783 11868 11887 11888 11941 11949 11952 11968 11975 11994 12043 12084 12091 12115 12230 12267 12238 12281 12295 12358 12407 12422 12444 12548 1256» 12658 12688 12718 12307 12839 12849 12852 12854 12877 12886 12937 13003 13023 13043 13048 13057 13058 13133 13218 13259 13303 13323 13417 13439 13496 13509 13517 13565 13588 13628 13697 13713 13760 13767 13824 13877 13976 14010 14045 14094 14103 14134 14159 141G3 14199 14228 14241 14232 14312 14382 14400 14403 14408 14422 14536 14368 14562 14563 14648 14712 14730 14781 14782 14784 14790 14823 14848 14872 14920 14921 14968 14969 14980 15019 15036 15165 15253 15266 15269 15274 15303 15354 15362 15368 15382 15395 15432 15438 15461 15478 15498 15500 15503 15517 15553 15624' 15638 15648 15730 15754 15820 15841 15898 1594» 15969 16082 16091 16100 16148 16155 16175 1622« 16229 16244 16319 16449 16455 16469 16515 16583 16586 16609 16622 16681 16687 16689 16704 16743 16751 16762 16812 16845 16854 16917 16918 16949 16950 16953 16968 17010 17026 17062 17102 17!0Ö 17114 17131 17141 17219 17239 17258 17281 1734» 17371 17372 17384 17422 17441 17499 17533 175M 17546 17560 17589 17661 17705 17764 17827 lW 17906 17915 17955 17961 17973 18016 18021 16091 18159 18162 18169 18203 18206 18226 18254 182.01 18283 18285 18294 18371 18401 18409 18413 1841»' 18443 18498 18532 18541 18601 18630 18635 18649' 18684 18721 18787 18803 18859 18870 18880 188'9' 18926 18946 18986 18989 19015 19018 19022 10033 19088 19127 19152 19156 19165 19217 19243 1920TI 19431 19513 19522 19534 19541 19568 19592 19605 19667 19699 19722 1977e 19779 19789 19811 19-'!l®J 19839 19844 19928 19952 19973 20055 20086 2009» 20110 20133 20139 20187 20201 20231 20264 2029W 20308 20338 20403 20428 20452 20483 20490 2043a 20525 20536 20606 20614 20681 20743 20960 2101» 21024 21029 21034 21084 21137 21146 21232 2130» 21312 21408 21446 21461 21474 21492 21002 2152a 21535 21536 21591 21697 21745 21778 21783 2192» 22029 22052 22071 22138 22151 22165 22317 2232»! 22362 22402 22433 22436 22458 22470 22615 22631: 22696 22725 22796 22875 22887 22903 22930 2301«j 23041 23075 23078 23126 23152 23165 23178 2317»i 23257 23267 23335 23338 23385 23421 23527 23559 23605 23609 23613 23739 23769 23811 23845 23#'» 23891 23907 23941 23975 23984 23992 23999 Verbet. 5e kl. 8e lijst: 1886 m. 1826. j

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 8