Het is gebleken dat de Adelaarfietsen voldoen. Georg Giinthert, Koningstr. 33, Tel. 505 Stadsnieuws Een interview met Mr. Dr. E. van Bolhuis. Predikbeurten COR KRIGEE, DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 FEBRUARI 1935. Op' en ondergang van- Zon en van hoog water (Texel) tijd Lichten op voor alle voertuigen. Gemberbrood 0.25 Vruchtenbrood0.30 Uit het politierapport. Onze nieuwe gemeente-secretaris Mr. Dr. v. Bolhuis, in zijn werkkamer in het Hilversumsche Raadhuis. UITZENDING VAN DINERS KONIJN, Zondag 17 Februari Visscherij. Wintertijd. Zon Hoogwater Febr. op: ondT: sm. nam. Z 17 7.15 17.13 8.29 8.45 M 18 7.13 17.15 9.02 9.19 D 19 7.11 17.17 9.32 9.47 W 20 7.09 17.19 10.00 10.12 D 21 7.07 17.21 10.29 10.42 V 22 7.05 17.23 10.57 11.12 Z 23 7.02 17.25 11.30 11.42 Zaterdag 16 Febr. ••II 17.41 Zondag •«II i 17.43 Maandag 18 'III 17.45 Te 's-Gravenhage slaagde bij het laatst gehouden examen voor derde stuurman groote stoomvaart de heer K. C. Goos. Mejuffrouw R. J. van Amerongen her dacht Donderdag den dag waarop zij voor 40 jaren aangesteld werd als collectrice van de Staatsloterij. Zij was opvolgster van haar oom. Als aardige bijzonderheid deelen wij nog mede, dat de jubiueuse de eerste aangestelde collectrice was bij de Staatsloterij in Neder land. NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Wij willen U even wijzen op de groote pro- paganda-avond, welke de afd. Den Helder van het N.J.V. hedenavond houdt te 8 uur precies in U.S.O., Kanaalweg 179. Spreker: de Edelachtbare Heer W. F. G. L. Driessen, Burgemeester van Den Helder. On derwerp„Het Saarplebisciet". Tevens zullen eenige N.J.V.-films worden vertoond, waar voor de toestemming van de politie is ver kregen. Bezoekt dus allen dezen belangrijken avond. De toegang is geheel vrij. EVANGELISATIE-SAMENKOMST KEHOBOTH-KERK. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op een in dit nummer voorkomende adver tentie betreffende een Evangelisatie-samen- iomst op Zondagavand a.s. te 8 u. 15 in het nieuwe kerkgebouw aan de Ooievaarsstraat. Z.V.S.-VERRENIGING. Belanghebbenden worden verwezen naar een in dit nummer geplaatste advertentie be treffende het opgeven van introducé's. JEUGDDIENST- NED. HKRV.KERK. Op Zondag a.s. des avonds te half zeven, zal er in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat, wederom een liturgsche jeugddienst worden gehouden. Ds. H. A. Binklaar hoopt in dezen dienst voor te gaan. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij sm ar de advertentie in dit blad. PREDIKBEURTEN. Abusievelijk is vergeten in het predikeur- teenblad te vermelden, dat Zondagmorgen te 10 ure in de Westerkerk preekt Ds. Oorthuys van Amsterdam, die den doop zal bedienen. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen U alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 18 Febr. tot 26 Febr. wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. VERKEEKSF.XAMEN. Niet hedenmiddag. Naar wij vernemen zal het verkeersexamen der leden van de Speeltuinvereeniging „Den Helder" niet hedenmiddag afgenomen wor den, doch eerst Woensdagmiddag a.s. op het Stationsplein, NED. VEREEN. VAN SPIRITISTEN. Men verzoekt ons te verwijzen naar een advertentie van de Ned. Verg. v. Spiritisten „Harmonia" over een wijdlngsavond op Zon- dag a.s. Voor bijzonderheden zie men de betreffen de advertentie. AFSCHEID BAAS VAN KAMPEN. Gisteren had in de Pyrotechnische Werk plaats alhier een korte plechtigheid plaats, ter gelegenheid van het vertrek van den baas dezer werkplaats, den heer J. H. van Kam pen, die om gezondheidsredenen met vervioegd pensioen den dienst verliet. Te half twaalf hadden superieuren en per soneel zich verzameld, en werd de baas ^"ei- eerst toegesproken door het Hoofd der P. den WelEd. Gestr. Heer N. Kooreman. Deze zeide te begrijpen, dat de baas, die reeds zoo vele dienstjaren achter zich had, eerst a commandeur, en daarna als baas, zich n e gemakkelijk van ziln werkzaamheden zou los maken. Hij roemde de groote kennis, in zake het be drijf, die de heer Van Kampen zich had eigen gemaakt, dankte, namens den Chef Arsenaa voor de uitstekende diensten, waarbij '-J gaarne ziin persoonlijken dank voegde, daar ht) langer dan één zijner voorgangers a s hoofd van het bedrijf fungeerde, en sprak den VAN GALENSTRAAT 71 - TEL. 399 IETS FUNSI wensch uit, dat hij nog vele jaren van zijn pensioen zou mogen genieten. Daarna sprak de commandeur, de heer H. W. Dilg, die de houding van den baas ten opzichte van het personeel niet alleen, doch ook van hem zelve roemde, en hem eveneens nog jaren van gezondheid toewenschte. Vei volgens werd nog het woord gevoerd, namens het personeel, door den heer J. Krul, die eveneens memoreerde, dat hier niet alleen een baas, maar vooral een humaan mensch heenging. Namens chefs en personeel bood hij den scheidenden superieur een keurige rooktafel, benevens een fraai boekwerk aan, en sprak de hoop uit, dat hij hierbij nog vele rustige uren zou mogen doorbrengen. Hierna nam de heer Van Kampen zelve het woord, en zeide, dat, toen hem de mededeeling werd gedaan, dat zijn gezondheidstoestand hem gebood zijn arbeid neer te leggen, hem dit onaangenaam had getroffen. „Men stapt na zoo'n langen diensttijd niet uit zijn arbeid ais uit een paar schoenen. Hij prees zichzelven gelukkig, een voor spoedige loopbaan te hebben gehad, maar ook om met aangenaam en medewerkend perso neel te hebben mogen dienen. Er was een vriendschappelijken band ontstaan, die door het stoffelijk blijk van waardeering, waar voor hij intusschen hartelijk dankbaa% was, niet behoefde bewezen te worden. De baas sprak daarvoor zijn hartelijken dank uit, waarna hij behoefte gevoelde om met een persoonlijken handdruk van allen afscheid te nemen, EEN VROOLIJKE AVOND BIJ DE VER- EENIGING VAN HUISVROUWEN, Bij theelichtjes, thee en koek... Louis Noiret's ensemble doet ons schateren. Krantenmannen komen uit den aard van de zaak overal, maken van alles mee, uitvoerin gen, tooneelvoorstellingen, vervelende verga deringen, films, enz., waarheen zij altijd gaan, zonder dat er van te voren iets in hen om gaat. Dat wil zeggen, je géét en eerst als je ter bestemde plaatse bent, begin je je in te stellen op wat er gebeuren gaat. Als de afdeeling Den Helder van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen je echter uit- noodigt is dat anders. Die uitnoodiging aan vaard je al met een glimlach, want je weet bij voorbaat, dat er een aardige avond te wachten staat. Of liever gezegd een vriende lijke, want nergens word je zoo verwend, we zouden haast zeggen „vertroeteld" als bij de huisvrouwen. Als je „Musis Sacrum" binnenkomt word je vriendelijk ontvangen door de dame-ien-récep- tion, Mevr. BrückmanKnipper, die je voor gaat naar je uitstekende plaats aan een tafel tje, waarop een theelichtje de thee doet brui nen. En dan kijk je eens om je heen, allemaal vriendelijke damesgezichten, die even naar de vreemde eend kijken, om daarna weer het onderwerp van het gesprek te hervatten, zoodat het weldra een geroezemoes, af en toe geïllustreerd met een helder opklinkenden lach is, waarin de stemmen van de velen zijn ver smolten in een geweldige pêle-mêle. Even la ter verstomt die symfonie, want dan verheft zich Mevr. J. Grunwald—Poppers van haar presidentieelen zetel en spreekt allen harte lijk toe. Het is een bijzonder woord van wel kom, dat zij toereopt aan Mevr. DekkerKlik, die heelemaal uit Heemstede is gekomen om weer eens een avond onder vele oude getrou wen door te brengen. De dames applaudis- seeren warm na deze begroeting, waarmee zij nog eens onderstrepen, dat Mevr. Dekker zoo hartelijk welkom is. Mevr. Grunwald ver volgt haar openingswoord met een speciaal woord van welkom aan de pers an tot den heer en mevrouw Noiret, die de afdeeling amusement zullen verzorgen. De vrouw schept de sfeer in huis, aldus de spreekster, is het dus hier gezellig, dan zal dat zijn invloed thuis uitoefenen. Verder ap precieert spr. de groote opkomst, daar het spreekwoord nog altijd zegt: Gedeelde vreugd is dubbele vreugd. Onmiddellijk daarop richt zich een welbe kende stem tot de aanwezigen, n.1. die van de vorige presidente, Mevr. DekkerKnik. Zij spreekt woorden, die getuigen van dankbaar heid voor het warme applaus bij de entrée ontvangen en de waarachtige vreugde om weer eens onder de dames van de afdeeling Den Helder te vertoeven. Dan richt die stem woorden van lof tot de huidige presidente, die aan gebleven is na een moeilijken tijd, die nu gelukkig achter den rug is. Ook Mevr. De BoerJongkees wordt in de hulde betrokken, daar zij de afdeeling in die moeilijke dagen gepresideerd heeft. Spreekster is daar dank baar voor en roept de aanwezigen op het be stuur te steunen, tot heil van de afdeeling Den Helder. Staande zingen de dames vervolgens het Bondslied, waarbij Mevr. Posthumus, die later nog een grootere rol zou spelen, de vele alten, sopranen en mezzo-sopranen, muzikaal be geleidde. En toen kregen we weer een ander sym- phonisch geluid, massaaldoch niet har monisch. Dat was het gerinkel met theekopjes en bjjbehoorende lepeltjes, het vallen der klontjes suiker, enz., het theeschenken had een aanvang genomen Dèt was wat voor de dames, op elk tafeltje was immers een theepot geplaatst en een ieder kon zich naar eigen genoegen bedienen. Hee- ren lezers, kunt u zich grooter vermaak voor uitgaande dames voorstellen? Met dankbaar heid gedenken wij hier de dames aan ons ta feltje, die den „mijnheer van de pers" van thee, later van koffie en koek voorzagen. U ziet, het woord „vertroeteld" is op z'n plaats geweest. En toen een ieder echt gezellig ach ter zijn kopje thee zat, en het geroezemoes alweer in vollen gang was, toen ging daar plotseling het doek vaneen en vroeg een van Nederlands meest verdienstelijke kleinkun stenaars, Louis Noiret, heel lakoniek: Kom ik misschien storen, dames? Het eerste gelach was daarmede geboren en het bleek aldra, dat de dames het met Noiret wel konden vin den en omgekeerd natuurlijk. Een kleine pauze daargelaten, heeft Noiret vervolgens op de planken gestaan, hij niet alleen, want ook Mevr Noiret en de heer Willem Swaap, broe der van den bekenden orkestmeester van het Residentie-orkest Sam Swaap, waren meege komen. En nu noemen we nog eens den naai van Mevr. Posthuma, die, zooals eerder ge- zetrd nog een groote rol zou spelen en wel als geheel onvoorbereide accompagnatrice van den vlolist Swaap. En dat ging uitstekend. Het hartelijke applaus, dat zij dan ook te in- casseeren had, was welverdiend. De heer Swaap had zijn nummers aan het lichte, dankbare genre gehouden als b.v. het Plaisir d'Amour, e. d. Altijd aardige nummers, die dank zjj de kwaliteiten van den violist, eert dankbaar gehoor vonden. Die muzikale momenten waren het, die de afwisseling vormden in het programma van den lach, dat de heer en mevrouw Noiret op gediend hebben. Met zijn geestig praatje had Noiret weldra het auditorium voor zich inge nomen, doch het was zijn wel oude, doch nog altijd frissciie, Hollandsche liedje: Ik woon op den hoek van een straatje(leest of neuriet U dezen zin, dames?), dat, direct meegezongen als het werd, de ware stemming er in bracht. En we kregen veel van die liedjes en een paar sketches bovendien. „Huwelijks aanzoek" en „Ik zoek een schat voor mü al leen", zoo waren ze genoemd. En dat alles stond op beschaafd peil, zoodat we kunnen zeggen, dat hier weer eens gedemonstreerd werd, dat echte, gezonde Hollandsche humor gelukkig nog niet afgedaan heeft. Waar vroolijkheid heerscht, kent men geen tijd, doch de dames zouden geen goede huis moeders geweest zijn als zij ondanks al dat amusement niet eens af en toe op het horloge gekeken hadden, want wat de man niet mag, dat kan hij omgekeerd van zijn vrouw niet tolereerenlaat thuiskomen! En toch was het al over twaalven aleer Mevr. Grunwald gelegenheid had de laatste hand aan dezen zoo bijzonder geslaagden feestelijken avond te leggen. Daartoe sprak zij een woord van dank tot de dames van de feestcommissie, die zooveel werk gemaakt hadden van de thee- en koffie-serveering (de koffie was het be kende merk Pyramide en werd gratis door de firma M. A. Grunwald aangeboden). Mevt. Posthuma had een bloemenhulde in ontvangst te nemen, de artisten kregen een speciaal dankwoord en voorts de familie Polak, die weer alle mogelijke medewerking verleend had. Mej. Dijkshoorn, die voor de bloemen en de heer Van Amesfoort, die voor de palmen gezorgd hadden. Toen eerst klonk het „Goe- gen nacht en Welterusten", nadat nog even was herinnerd aan den thee-handwerkmiddag in U.S.O., Maandagmiddag 3 uur, en gingen de dames en heeren, o ja, die laatsten waren er ook nog, dankbaar gestemd uiteen. DE EERSTE PARTICULIERE ZIEKENAUTO. De fa. Manshanden grijpt een ge legenheid aan. Gistermiddag zijn we even op bezoek ge weest bij de fa. Manshanden, Middenweg 189- 191, tel. 533, die zooals men weet een groote garage ter plaatse drijft. Het is echter niet over die garage, dat we U in dit arti keltje iets gaan vertellen. Neen, het gaat over een specialen auto, dien we er in vonden, een ziekenauto, de eerste particuliere ter plaatse. De wagen, een Austin, heeft een groot voordeel, hij is n.1. altijd en onmiddellijk dis ponibel Enhij ziet er uitstekend en prac- tisch uit. Van buiten isriiij parelgrijs geschil derd met gouden galon, het interieur is in een roomkleur gehouden. Het interieur is voorts zeer ruim, de patiënt kan gemakke lijker vervoerd worden, terwijl 2, als het noö- dig is zelfs 3, verplegers in den wagen kun nen plaats nemen. Naast den chauffeur is verder nog een plaats voor een verpleger, c.q. assistent. De patiënt ligt op een moderne baar, die op één punt, n.1. aan het hoofdeinde, draaibaar is en die over een kogellager loopt. Er is electrische verwarming in den wagen en een verlichting, waarvan de patiënt geen last heeft. Een uitstekende veering en het feit, dat de wagen zwaar op den weg ligt (de auto weegt ruim 2000 kg) zorgen ervoor, dat de patiënt rustig, zonder het geringste schokje, vervoerd kan worden. Een kist met materiaal en verbandstoffen is voorts onder de baar aangebracht. De aardige beschilde ring, de raampjes met de sneeuwwitte gor dijntjes ervoor, maken, dat de auto heelemaal geen „engen" indruk maakt. Toevallig waren wij er, juist toen dokter Thorbecke den auto in oogenschouw nam; de arts was er zeer tevreden over. Wij gelooven dan ook, dat de gerage Mans handen met deze nieuwe afdeeling een heele aanwinst verworven heeft; het benutten van een gelegenheid, zooals de heer Manshanden hier kreeg, is een complimentje waard. TANTE ROOSJE. Abonnementsvoorstelling in Casino, op Woensdag 25 Februari a.s. Over het successtuk van Mevr. E. de Boer- v. Rijk schrijft de pers o.m.: „De Nieuwe Rotterd. Crt.": Aldoor bracht Mevr. de Boervan Rijk den lach in de goed bezette zaal, die als steeds reageerde op haar geestige opmerkingen, zooals zij die alleen weet te plaatsen. Het publiek heeft zich danig geamuseerd; aan het slot hartelijke toejuichingen. „De Maasbode": Het is weer dik in orde met het Weensche blijspel van M. Groetzln- ger, waarvan gisteravond de première ging. Wij kunnen dit gezellige stuk zonder reserve aanbevelen. „De Oprechte Haarl. Crt.": „Tante Roosje" was gisteravond voor het eerst op bezoek in den schouwburg Jansweg en al haar getrouwe neven en nichten waren opgekomen om haar te begroeten niet alleen, maar ook om haar hartelijk toe te juichen...... er was 'n stamp volle zaal; velen moesten worden teleurge steld tot Tante Roosje zal wederkeeren. Plaatsbespreken Donderdagavond a.s. van 79 uur. Tegen een aantal personen wordt proces verbaal opgemaakt wegens het staan op hoe ken van straten. Een bewoner van de Vijzelstraat deed aan gifte door iemand, wonende in het Tuindorp, te zijn mishandeld. Door een bewoner van de Middenstraat werd aangifte gedaan van vermissing van zijn rijwiel, dat hij op het terrein van de groenten- veiling had neergezet. Op de plek, waar vroeger een buitenplaats, „De Witte Hul", stond, verheft zich nu in Hilversum een schitterend bouwwerk. Reeds van heel ver zie je den hoogen toren ervan, zwaar en massief tegen de lucht af steken. Wonderlijk rustig ligt het Hilversumsche stadhuis in bekoorlijk schilderachtige omge ving. In de vestibule treedt een bode ons tege moet Keurige uniformen dragen de boden van het Hilversumsche stadhuis. W(j geven ons kaar tje af voor Mr. Dr. E. van Bolhuis, Hoofd commies-redacteur a.s. Gemeentesecretaris van Den Helder. Slechts een kort oogenblik behoeven wij te wachten, dan komt de bode terug, en deelt ons mede, dat de heer Van Bolhuis bereid is, ons te ontvangen. Een mooie, ruime prettige werkkamer heeft Hilversum kreeg. Heel prettig heb ik hier in Hilversum met verschillende menschen samen gewerkt. Iri 1927 werd ik Hoofd-Commies- Redacteur. Hilversum is de laatste jaren verbazend snel uit de kluiten gegroeid, merk ik op, de naam „Dorp", die de bewoners aan deze ge meente plegen te geven, doet werkelijk ko misch aan. .~v Inderdaad, Hilversum is enorm uitge breid, in betrekkelijk korten tijd, herneemt de heer van Bolhuis. Toen ik hier kwam, wa ren er nog geen 40.000 inwoners, en ntj^ijn er reeds 67.000! Deze enorme uitbreiding, die ik hier meemaakte, hebben rnjj natuurlijk in staat ge steld, een practlsche kijk op vele gemeente lijke toestanden te krijgen, nieuwe bedrijven werden geboren, uitbreidingsplannen gemaakt en verwezenlijkt. Naar ik verneem, zit er ook journalistiek bloed in Uw aderen en verleent U nogal veel DAGELIJKS BILLIJK TARIEF SPOORSTRAAT 98 Telefoon 339 dé nieuwbenoemde secretaris van Den Helder in 't Hilversumsche stadhuis. De architect van dit grootsche bouwwerk heeft wel gezorgd, dat licht en lucht ongehin derd binnenstroomt. Op de vensterbanken vele gezellig en knus-huiselijk-aandoende plan ten, en bloemen. Mr. Dr. van Bolhuis houdt klaarblijkelijk veel van de natuur. Achter zijn werktafel zit een man in de kracht van zijn leven. Hij heeft iets natuur lijks, iets ongedwongen over zich, dat aan genaam aandoet. Allervriendelijkst heet onze a.s. stadgenoot ons welkom. U zult in Den Helder niet zooveel hoo rnen en bosscher vinden als hier, merk ik op, of beter: u zult er bijkans heelemaal geen boomen meer vinden, ze zijn alle als offer aan het verkeer gevallen. De heer Van Bolhuis glimlacht: In Den Helder zullen wij iets vinden wat ons 't ge mis aan boomen terdege zal vergoeden, iets, waar mijn vrouw en ik veel van houden, de zee! Neen hoor, ik zie er heusch niet tegen op naar de noordpunt van Noor-Holland te gaan. Den Helder is een heel aantrekkelijke stad; bij mijn bezoek trof het mij, hoe joviaal, hoe ongedwongen de bewoners zijn. Als u er zoo over denkt, zult u, daar twij fel ik niet aan, spoedig geacclimatiseerd zijn, wagen we op te merken, maar, om nu tot de zaak te komen, waarvoor ik hier gekomen ben, de Heldersche Courant zou gaarne aan hare lezers iets meer van den Gemeente-Secre taris vertellen, Ik kom om eenige inlichtingen wellicht wilt u... Het is altijd een beetje onprettig om over zichzelve te moeten praten, weert de heer van Bolhuis af. Als journalist zeg ik: J'y suis j'y reste en ik kan dit mooie gebouw van Dudok van Heel onmogelijk verlaten, voor ik zwart op wit uw levensloop heb. U weet uit eigen on dervinding, dat wat een journalist wil, ook gebeurt, want uwe echtgenoote is zelf geen onbekende op dit terrein! Hoe weet u dit vraagt de heer Bolhuis verbaasd Een journalist moet van alles op de hoogte zijn, merk ik op, bovendien iedere abonné op Groot Nederland heeft het artikel van mevrouw van Bolhuis over George Hermann's Trilnen um Modesta Zaniboni kunnen lezen. Mag ik U dus beleefd verzoeken? Het moet dan maar zegt de heer van Bolhuis. Mijn vader was arts in Zwartsluis. Hfl had een breede opvatting over de opvoeding der kinderen en reeds op tien-Jarigen leef ttjd begon ik op eigen beenen te staan, daar ik toen in Zwolle de Nutsschool bezocht en niet na afloop van de schooltijden, naar het ouderlijk huis in Zwartsluis terugkeerde. De verbinding met Zwartsluis was in die dagen ook allesbehalve en mijn vader wilde absoluut niet hebben, dat ik veel tgd, met heen en weer trekken verloren liet gaan. Ik ben mijn vader nog er steeds dankbaar voor, dat hjj zoo gehandeL heeft, het maakt je op je jeugdigen leeftijd reeds krachtig geeft je een gevoel van onafhankelijkheid en toch de band met het ouderlijk huis wordt er sterker door. De Zaterdagmiddagen en vacanties, die ik dan weer thuis doorbracht waren de lichtpunten in mijn jeugd. Van 19121918 bezocht ik het gmnasium te Zwolle, daarna liep ik college in Amsterdam, waar ik op 21-jarigen leeftijd in de rechten promoveerde. Dat hebt U vlug klaargestoomd, merk ik op, een zeer jeugdige advocaat en procureur deed zijn intrede bij de Amsterdamsche Bali. De heer van Bolhuis knikt ernstig. Men moet zooveel mogelijk den tijd benutten, dat is plicht. Inderdaad, als ik nu naga, heb ik ook in die dagen niet veel vacantie gehad, daar ik in die vrije dagen als reservist bij de vesting artillerie in dienst was. Gedurende eenige maanden heb ik in Amsterdam practijk uitgeoefend, doch dit duurde niet lang, daar ik een benoeming in medewerking aan diverse tijdschriften eri vak bladen op, administratief-rechterlijk gebied? Eenzijdigheid moet een mensch zooveel mogelijk vermijden, herneemt Mr. Dr. van Bolhuis. Inderdaad, doe ik wat aan journa listiek op dit gebied, en met groot genoegen heb ik altijd de pen gehanteerd. Ik werk o.a. ook nog mede aan Schuurman en Jordens edi tie van de Nederlandsche Staatswetten. Het proefschrift, waarop U in 1933 promoveerde: „Het Rechterlijk toetsingsrecht, tegenover de verordenende bevoegdheid van den Gemeenteraad" is natuurlijk voor een groot deel ontstaan, door de practische onder vinding, die U gedurende de tien jaar in Hilversum hebt meegemaakt? Natuurlijk hebben de ervaringen in die Jaren het stempel op dit proefschrift ge drukt, hebben ze mij tot richtsnoer gediend, bij het opstellen ervan, maar dit is zeker, ik heb veel plezier van dit proefschrift gehad! Er zal zoodoende weinig tijd overschie ten om U aan Uw gezin te wijden, merk ik op. De heer van Bolhuis lacht hartelijk. Maak U niet bezorgd, ik ben als mijn werk aan kant is, een echte huismusch. Niets is zoo gezellig als na volbrachte dagtaak je aan het gezin te wijden. Naar ik zooeven van een mijner Hilver sumsche kennissen vernam is Uwe echtge noote, behalve Uw collega op de levenseze. ook nog Uw collega in de rechten, heeft ze ook den Mr.-titel behaald! U hebt al zoo'n beetje een onderzoek in loco ingesteld, voor U hier kwam, maar ik kan het feit niet ontkennen, lacht de secretaris. Hoe vindt U het stadhuis hier, vervolgt de heer van Bolhuis op een ander onderwerp overstappend, als U even tijd heeft, zal ik U graag even rondleiden. In de lange, breede gangen verlies je haast jezelf! Indrukwekkend en plechtig doet de breede marmeren hal aan. Mr. van Bolhuis leidt mij dan naar boven. „Kijk, zegt hij, altijd word ik weer opnieuw getroffen door deze gebrandschilderde ramen"! Dit is werk van den bekenden Katholie ken brandschilder Joep Nlcolaes! Tal van allegorische voorstellingen heeft deze kunstenaar hier neergelegd. Getemperd en wijdingsvol valt het licht door deze ramen naar binnen. Dan komen we in een erg voornaam ver trek: De Burgerzaal! Imposant en grootsch strekt deze zaal met zijn prachtige tapijten zich uit. Langs de wand staan luxieuse banken. Deze zijn aan de gemeente geschonken door diverse Gooische gemeenten licht de heer van Bolhuis toe. Nu voert de heer van Bolhuis mij naar de raadszaal. Ook hier ziet het er voornaam uit. Tegen een der zijmuren is wat de Hilver summer het San Hendriom noemt, daar zit het college van B. en W. Boven zijn twee tribu nes. Verder in het gebouw is ook een leeszaal voor de raadsleden, waar een bibliotheek is. Dudok van Heel heeft wel een typischen bouw trant, want vanuit de raadszaal, die een en al voornaam is, voert de nieuwbenoemde ge meentesecretaris van Den Helder mü naar de koffiekamer. Het lijkt hier wel een soort café op een strandboulevard. Gezellig voor groote ramen staan hier gele tafeltjes. Met een woord van dank voor de vriende lijke ontvangst verlaten wij het imposante gebouw. Ongetwijfeld zal onze nieuwbenoem de secretaris in Den Helder een veel eenvou diger raadhuis terug vinden, maar, naar wij hopen en verwachten, zal hij ook daar, door zijn veelzijdige kennis veel voor len bloei van onze gemeente kunnen doen, en zal hij onge twijfeld er naar streven een waardig opvolger van onzen kundigen secretaris, den heer Kam men, te worden. In „De Gooische Post", een te Hilversum verschijnend blad, wordt omtrent de benoe ming van den heer dr. mr. E. van Bolhuis tot gemeente-secretaris gezegd: Ned. Ilcrv. Geni. (Nw. Kerk, Weslstraat) 's Morgens 10.30 u„ Ds. F. W. J. v. d. Poel. 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enlclaar Liturgische Jeugddienst Onderwerp: „Het ééne en het vele". Ned. Ilerv. Gem. (Westerkerk, We:tplein) 's Morgens 10 uur, Dr. G. Oorthu's, van Amsterdam. Doopsbediening Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meyuen Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 8.15, Evangelisatie-samenkomst Spreker: de heer L. Brasser Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Donderdagavond 7.30 uur, Ds. v. d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Woensdagavond 7.30 uur, de heer Rebel, Bijbellezing. Herst. Evang. Lutk. Gem. (Weezenstr. 's Morgens 10.30 uur, de heer R. C. Franck Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 'sMorgens 10 uur, in de Westerkerk, Dr. G. Oorthuys, Bed. H. Doop. 's Avonds 5.30 uur, in gebouw Palmstraat, Dr. G. Oorthuys, van Amsterbam. Gebouw Crocusstraat 60. j Donderdagavond 7.30 uur, Bijbellezing door den heer Franck. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligingssamenkomst 3.30 n.m. Verblijdingssamenkomst 8 n.m. Verlossingssamenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv.Gemeente, Geen dienst. Een ijverig, accuraat en kundig ambtenaar gaat in den heer van Bolhuis Hilversum ver laten. Steeds vriendelijk en voorkomend voor ieder die zich tot hem wendde steeds bereid de gevraagde inlichtingen te verstrekken. Moge dr. mr. van Bolhuis een vruchtbaren en dankbaren werkkring in Den Helder vin den, waarop hij ten volle de hem toebedeelde talenten kan ontplooien. OPROEP VOOR EEN UITVERKOCHTE ZAAL De heer Van Tivisk en het Crisis-Comité. U herinnert zich natuurlijk dien glanzenden avond van vorig jaar, toen Tivoli uitverkocht was, ter gelegenheid van een filmavond, waarvan de opbrengst de heer van Twisk ge heel afstond aan het plaatselijk crisis-comité. Het Heldersche publiek bleek de geste vau den theaterdirecteur naar waarde te schatten en kwam in grooten getale 1 Maar het sympa thieke doel was niet alleen de reden van die groote opkomst, want een prima programma werd opgediend. Wel, lezers en lezeressen, opnieuw heeft de heer van Twisk besloten een avond te organi- seeren, grootscher dan de vorige. Opnieuw zijn de opbrengsten voor let crisis-comité, hulde! Die avond is bepaald op Donde.rdag 14 Maart a.s., reserveert dien datum vast! Er wacht U iets bijzonders, een programma zóó goed, dat een wereldstad er jaloersch op zal zijn. Wat wordt er dan gegeven, zoo vraagt U? Tja, dat verklappen w(j nog niet. Let op de komende berichten in onze courant. Maar w\j wijzen U nü alvast op den datum, 14 Maart, noteert dien! Kunst in dienst van de maatschappelijk# ellende: daar is iets groots op til! Het ruwe weer van de afgeloopen week viel er leelijk in voor de visscherij. Vooral voor de haringvisscherij is het ruwe weer funest. Omdat juist in het begin van de haring» teelt de prijzen over het algemeen het gun» stigste zijn. En is het begin van de teelt slecht dan is er, omdat er elders evengoed haring wordt gevangen en aangevoerd, waardoor de prij zen zakken, voor onze visschers in den regel al veel verloren en moet er al heel wat ge beuren om den achterstand in te halen. Ge lukkig is het nog heel vroeg in het seizoen en is er thans stellig nog geen enkele reden voor pessimisme. Toch is de toestand niet te vergelijken met wat we hier vroeger gekend hebben, toen men tegen goed geld, vrij kon uitvoeren, maar laat ons hopen, dat het weer het spoedig toelaat dat er gevischt kan wor den en dat het met den uitvoer een beetje meevalt. De garnalen- en korvisscherij kon door het ruwe weer al evenmin worden voort gezet, zoodat de aanvoer van het een als 't ander niet veel had te beteekenen. Volgens „Het Handelsblad" heeft de propa» ganda-commissie voor meer vischverbruik ta IJmuiden vergaderd en daar werd meegedeeld, dat er in Mei en Juni visscherij tentoonstel lingen te Sneek, Leeuwarden en Maastricht zullen worden gehouden. Men verwacht daar van goede resultaten.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9