Marineberichten. Oplichting van 10 000 gld De inbraak bij Wiltoiv Feyenoord te Schiedam, Voor den Politierechter te Alkmaar. De reis van de KXV1I1. K.N.V.B. I6 N.H.V.B. H.R.C.' Holiandia 1-2. Wat ons voorts in den K.N.V.B. interesseert. Scwnmsji IIFX DER SC HE COURANT VAN DINSDAG 26 FEBRUARI 1935. Amalia van Soimsstraat te Den Haag, het agentschap van een groote Duitgche firma. P, genoot een buitengewoon vertrouwen top Stijn firma, doch het schijnt toch, dat men ge durende de eerste twee dagen van de vorige week, argwaan tegen hem heeft opgevat, en den volgenden dag, Woensdag j.1. dus, meldde P. zichzelf bjj de politie aan. Hij legde een volledige bekentenis af en verklaarde reeds gedurende een paar jaar, gelden, die hij voor de firma op de bank moest storten, te hebben achtergehouden. In totaal zou dit een bedrag van circa 100 000 zijn' geweest. P. heeft dit kunnen doen, omdat hij van zijn firma het volste vertrouwen genoot, en dan ook nooit gecontroleerd werd. Het politie-onderzoek heeft 'voorts uitge wezen, dat P. het zich aldus onrechtmatig toegeëigende geld verdobbeld heeft in ver scheidene Belgische badplaatsen. Bankier te Zandvoort gearresteerd. De politie te Zandvoort heeft op last van de justitie te Haarlem een bankièr uit Zandvoort 1 gearresteerd, verdacht van oplichting. Hij zou een inwoner van Rotterdam voor f 10.000 hebben opgelicht, onder voorgeven een emissie van aandeelen voor hem te zullen verzorgen, De man is in het huis van bewaring te Haarlem opgesloten. o Verschillende bijzonderheden Aan de „Schiedamsehe Courant" zijn nog de volgende bizonderheden ontleend omtrent de inbraak hij Wilton-Fijénoord. Er is op het terrein een groot kantoorge bouw verrezen, dat echter nog niet geheel gereed is. Het nieuwe gebouw sluit aan aan een bestaand pand, maar niet dadelijk over de volle breedte, zoodat een breede, nagenoeg Vlerkante inham wordt gevormd, die dus aan drie zijden ingesloten is door muren. De open zijde ligt aan den kant van Vlaardingen. De dieven zijn van die zijde genaderd en vonden in dien inham een ladder staan, die werklieden nog moesten gebruiken om op het dak te komen. Op de eerste verdieping stond een raampje open om frissche lucht binnen te laten. Het is een modern gebouw en heeft dus stalen ramen. De inbrekers hebben met behulp van die ladder kans gezien bij dat raampje te ko men en konden toen het gewone raam openen en het kantoorlokaal binnen stappen. Op de teekenkamers hebben de inbrekers niet veel van hui gading gevonden, ofschoon zij tal van lessenaars hebben opengebroken. De indringers schijnen geen sigaren-, maar wel sigarettenrookers te zijn, want van de Sigaren, die men vond, hebben zij niet gepro fiteerd; van de sigaretten wel. Op hun inspectietocht door het gebouw zijn de mannen ook in het privékantoor van den heer W. Wilton doorgedrongen. Een brand kast met waardepapieren is voorover gekan teld, maar de.inbrekers hebben geen kans gezien deze open te krijgen; Ook aan andere brandkasten is gemorreld,. zonder evenwél voor denachtelijke bezoekers eenig resultaat op te leveren. Toep zijn dé mannen haar beneden gegaap en kwam daar voor de kluis te staan. Voor de eigenlijke kluis bevinden zich houten schuifdeuren. Dat men wist, wat zich achter die deuren bevond, wijst er op, dat hier geen vreemden althans personen die ingelicht waren aan het werk zijn geweest. De kluis is zoo groot, dat bij wijze van Spreken, daarin een paard en wagen kan om draaien. Hij is ook zeer solide gebouwd met dikke wanden van gewapend beton. Alleen... de deur paste 'niet bij dit stukje ingenieurs werk! De sluiting was vrij primitief. Met een eenvoudig stuk gereedschap is een metalen plaatje, dat kan draaien en deel van het slot Uitmaakt, verdwrjderd. Toen kon men bij het inwendige-organisme van het slot komen en dé vier of vijf klavieren terug duwen en de deur, dié van eigen fabrikaat is, evenals de heele kluis, openen. In de kluis vonden de mannen vijf trommels met loonzakjes. De hangsloten op die trom mels leverden niet veel bezwaar op. In een groote bergruimte, zoo groot ais een kamertje, die geheel is ingebouwd, heb ben de inbrekers rustig den inhoud van vier Van de vijf trommels gesorteerd. Eén tronk-, mei hebben zij ongeopend gélaten, misschien uit tijdsgebrek, misschien ook leverde hét' Vervoer bezwaren op. In de loonzakjes was het bedrag, waarop leder der werklieden recht had, gedaan, in dezen vorm, dat het uit te keeren bedrag zoo mogelijk resp. bestond uit een bankbiljet van 10, 20 of 25, telkens aangevuld met specie. De dieven hebben alle loonzakjes open ge maakt, de specie op een hoop op den grond gedeponeerd en de bankbiljetten verzameld. In totaal moeten ruim 3000 bankbiljetten buitgemaakt zjjn, die een waarde vertegen woordigen van tussehen de 40 en 50.000. De hoop dubbeltjes, kwartjes, guldens en rijksdaalders, die op dep vloer werd achter gelaten, vertegenwoordigde een sommetje van Verscheidene duizenden guldens. De bankbiljetten zijn waarschijnlijk in een actentasch, die men op het kantoor heeft ge- Vonden, meegenomen. Het moet een dikke, zelfs uitpuilende actentasch zijn geworden met ruim 3000 bankbiljetten! Die dieven hebben het' kantoorpand op den feeganen grond Verlaten,' door het aan de bin nenzijde openen van een buitendeur. Zeer waarschijnlijk hebben zij weer vla het weiland' den Viaardingerdijk bereikt. Op het gedeelte tussehen- de beide gebou wen, waar de ladder stond en de dieven zijn binnengekomen, zijn in den weeken grond mooie voetafdrukken gevonden. De mannen hebben het grintpad gemeden, waarschijnlijk om het knerpen van het grint te voorkomen. Er is door de inbrekers zonder handschoenen gewerkt, wat er ook op wijst, dat men hier niet met beroeps-inbrekers te doen heeft. Het geld voor het uitbetalen van het loon was Donderdagmiddag 4 uur op de werf ge arriveerd. Het terrein wordt bewaakt door particu liere politie, die echter geen instructie heeft ook in de gebouwen te controleeren. Haai' werk bestaat dus hoofdzakelijk in het surveil- leeren langs de op het terrein loopende we gen en het bewaken van de haven. Strafzitting van Maandag 25 Februari. De biertjes waren hem ineoallottig. Een zekere mijnheer G. K. thans te Aarts woud had op 23 October te Anna Faulowna, uit verontwaardiging over het feit, dat hij door eenige opgeschoten jongelieden voorden gek werd gehouden, een hunner met een mesje in het dijbeen gestoken en tegelijkertijd een band van diens fiets doorgeprikt, voor welke onbehoorlijkheden de Politierechter zoo vrij was hem bij verstek tot 1 maand gratis logies in de „Parapluie" te veroordeelen. Het scheen echter dat Gerrit deze overmatige gastvrijheid niet op de rechte waarde schatte, althans hij kwam tegen dit vonnis in verzet. Hij is een al te ijverige vriend van het schui mend bier en verkeerende onder de funeste invloed van de lafenis, is hij de risé voor de jolige straatjeugd. Men had hem destijds voor den mal gehouden en daardoor was hij 'n amokmaker in zakformaat en 'n fietswiel- bandensnijder geworden. Het gewezen vonnis 1 maand,werd juist geacht en alzoo bekrachtigd. Een stijfkoppige Fries. 'n Autobestuurder uit Harlingen, A. v. d. H., had het op Wieringen doodeenvoudig ver tikt zijn wagen, waaromtrent twijfel bestond, te laten wegen. Met een medereiziger bleef hij hardnekkig zitten, ook toen de auto reeds op de bascule stond. Natuurlijk werd hij extra te grazen genomen en veroordeeld tot f 30 boete of 10 dagen. Verzuimde aangifte Inkomstenbelasting. Dirk B., landbouwer, Wieringerwaard f 10 boete of 2 dagen; Dirk van E., zonder beroep, Den Helder f 10 boete of 2 dagen; N. C. J., garagehouder, Anna Paulowna f 10 boete of 2 dagen; T. L. M., Slager, Den Helder 2 maal f 5 boete of 2 maal 2 dagen; Corn. V., vracht rijder, Den Helder f 10 boete of 2 dagen. Wegenbelasting, Jan H., Callantsoog f 15 boete of 5 dagen. Eijwielbellasting. J, P. C. v. A., f 5 boete of 5 dagen; L. C., schilder, f 5 boete of 5 dagen; KI. M., visscher, f 5 boete of 5 dagen; S. S., schilder, 3 maal f 5 boete of 3 maal 2 dagen; B. v. d. M., f 15 boete of 15 dagen. BEGRAFENIS <GEP„ SCHOUT-BIJ-NACHT W. B. K. BOOM. Op de algemeene begraafplaats te Vlissin- gen heeft Zaterdagmiddag onder groote Be langstelling de teraardebestelling plaats ge had van den heer W. B. K. Boom, In leven gepensionneerd Schout-bij-nacht en gepen- sionneerd directeur van het havenbedrijf te Middelburg. Als eerste spreker trad de oudste broeder van den overledene, Ir. Boom, uit Hilversum, naar voren, die in bewogen bewoordingen van den overledene afscheid nam. Tweede spreker was baron Van Geen, die van zijn oudsten vriend afscheid nam. Gep. kapitein ter zee G. F. Noordhoek Hegt sprak namens de familie van mevrouw Boom en bracht den overledene dank voor alles, wat hij voor haar en voor de familie is geweest. Nadat velen bloemen in het graf hadden gestrooid, heeft de zoon van den overledene, ir. W. H. Boom, uit Hengelo, mede namens zijn moeder dank gebracht voor de laatste eer, den doode bewezen. Te Montevideo. Op 21 Febr. heeft de commandant van Hr. Ms. K XVIII tijdens het verblijf te Montevideo zijn opwachting bij den president van de re publiek Uruguay gemaakt; in den namiddag is aan boord bezoek ontvangen van prinses Marie Louise, een nicht van den koning van Engeland. Hr. Ms. k xvnr. Hr. Ms ,,K XVlil" is Zaterdagochtend 8 uur te Buenos Aires aangekomen. DE „K XVI" EN DE „K XVH". De onderzeebooten K XVI en K XVII zijn Zaterdag v.rn. 8 uur te Aden aangekomen. Ie Luit. der mariniers H. Lieftinck, die be stemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 27 dezer met de Baioeran van Rotterdam der waarts vertrekken. Luits. ter zee 2e kl. J. van Haga en P. J. van der Burgh, aan wie vergund is Oost-Indië naar Nederland terug tö keeren, zijn 6 Febr. met de Sibajak van Tandjong-Priok vertrok ken, worden 26 Februari te Marseille en daajr- na hier te lande terugverwacht. GEORGANISEERD OVERLEG ZEEMACHT. Den 22en Febr. vergaderde de .commissie voor georganiseerd overleg zeemacht ter be spreking van enkele ingekomen voorstellen. De meening van het personeel werd ge vraagd omtrent de afschaffing van het baadje voor de korporaals en de minderen, waarbij bleek, dat alle organisaties van personeel beneden den rang van officier zich sterk uit spraken voor behoud van het baadje, hierbij echter enkele wijzigingen in de tenu-bepalin- gen in overweging gevende. Twee voorstellen waren ingekomen, be- oogende: le. Eenige wijziging in de kort geleden herziene regeling voor de toekenning van voorschotten bij vertrek naar de tropen en 2e. Eenige uitbreiding in de vergoeding voor verplaatsingskosten hij vertrek naar de tro pen. Na verdediging van de voorstellen door de voorstellers en ook door andere leden brach ten de regeeringsgemachtigden bezwaren tegen de verzoeken naar voren. De opmerkingen zullen onder 's ministers aandacht worden gebracht. Hr. Ms. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik" is Zaterdagochtend 8 uur in Port Vathi aange komen. Hr. Ms. „VAN GHENDT" en „KORTENAER" Hr. Ms. torpedobootjagers „Van Ghendt" en „Kortenaer" hebben Zaterdag Gibraltar aan gedaan en in den namiddag hun reis voort gezet. Zij worden 1 Maart in onze haven ver wacht. Luit. ter zee le kl. M. Schoo en off. van adm. le kl, L. A. van Houte, onlangs uit Oost- Indië in Nederland teruggekeerd, zijn ter be schikking gesteld, Off. van gez. le kl. der zeemacht H. B. N. van Kreel wordt 1 Maart voor studiedoelein den geplaatst bij de Rijksuniversiteit te Utrecht. Onze beide groote clubs verliezen na teleurstellend voetbal Ook H.R.C. II stelt teleur - H.R.C. III bijna kampioen - 3© klasse Af. De oogst voor de Heldersche voetballers was dezen Zondag al heel slecht, daar geen enkel winstpuntje te noteeren viel. Zóó slecht heb ben wij het dit seizoen nog niet meegemaakt. HRC verloor in een matigen wedstrijd met 21 van Holiandia, welke nederlaag absoluut niet noodig geweest was. Niet alleen dat de roodhemden vrijwel den geheelen wedstrijd een veldmeerderheid hebben gehad, doch de Hollandia-ploeg had zooveel zwakke plekken, dat de 2 goals een veel te groote belooning vormen voor de ploegeapaciteiten. Ook de voorhoede der Racers heeft slecht gespeeld en aan deze linie wijten we dan ook de nederlaag. Over het betreurenswaardig incident in dit tamme partijtje zullen we hier niets zeggen, we verwijzen naar hetgeen onze verslag gever ervan zegt. Dat Helder verloor is geen verrassing, wel echter de cijfers waarmee. De a.s. kampioe nen sloegen de withemden met 72; die uit slag valt ons tegen, heeren! (De withemden hebben met 20 voorgestaan.) De Noord- Amsterdammers zijn nog geen kampioen ge worden, maar het lijdt o.i. geen twijfel of zij zullen het spoedig zijn. We hebben Holiandia weer eens aan het werk gezien; een ieder zal het met ons eens zijn, dat het voor het prestige van 3 A beter is, dat Volewijckers kampioen wordt. Zaandijk valt ons ook erg tegen, nu werd is Assendelft met 2—1 verloren. Nog zijn de Dijkers niet heeiemaal verloren, doch zij kun nen practisch gesproken nog slechts één te genstander bereiken en dat is K.V.V. Deze ploeg liet zich n.1. op eigen veld de punten door de medegegadigde Meteoor ontnemen (35), wat we ook niet verwacht hadden. Door al deze mutaties heeft de ranglijst nogal verandering ondergaan, reden, waarom wij die hier weer eens afdrukken: Derde klasse A. Volewijckers 14 10 3 1 47—23 23 Holiandia 14 9 2 3 37—24 20 Alkm. Boys 14 7 8 4 38—40 17 HRC 14 5 5 4 27—23 15 f Assendelft 13 5 4 4 34—33 14 Helder 13 5 2 6 34—33 12 Meteoor 14 3 3 8 32—52 !9 KW 14 3 2 9 24—28 <8 Zaandijk 14 2 2 10 25—31 Vierde klasse A. Nieuwe Niedorp maakte geen fout en sloeg Vrone met 41. Doch ook Alkmaar maakte geen fout en nam de lastige hindernis Andijk met 53. Het blijft spannen. DTS klopje Sehagen met 21. Res. tweede klasse A. In Amsterdam boette HRC 2, geheel teg< de verwachting in, een kostbaar puntje in. Ten», zooveelste male werd weer eens gedemon-j streerd, dat waar twee uitersten elkaar raken, l de zonderlingste dingen kunnen gebeurejid WA 2, geheid onderaan als zij staat, forceer-;' de eén 2—2 gelijk spel, een geduchte tegei-j valler voor de roodjes. Maar nog hebben zij de beste papieren, come along, racers, ndg' twee wedstrijden! WFC 2 slaagde erin met succes het KF(J- systeem te breken, met een 21 overwinning behielden de blauw-witten hun langzamer hand eveneens mooi geworden kans. De wed strijd WFC 2HRC 2 wint aan belangrijk heid! I Verdere uitslagen: WMS 2 Ajax 3 2—0; TOG 2—VSV 2 1—$; West-Frisia 2Alc.Victrix 2 35. De stand aan den kop is nu als volgt: H.R.C. II V.S.V. II W.F.C. II 16 10 5 1 50—19. 2|5 16 9 4 4 34—18 ^2 14 10 1 3 38—22 21 Res. derde klasse A. Holiandia 2—A. Victrix 3 4—0; ZVV 2 0—k. 1 1 - i, 4 Eerste klasse D. Het derde elftal van rood-wit staat thans op den drempel van den KNVB. Het slaagcje. er n.1. in heer en meester te blijven over Hél der 3, dat met 40 op het Tuindorp verloór en het zag voorts de concurrente Petten, zoó- als door ons verwacht, in Wieringerwaard verliezen. (31). De weg is thans geëffend en zoo gaat deze spannende competitie nog ujt als een nachtkaars, daar de andere clubs liit den strijd zijn. Alleen een speciaal woordjje willen we nog wijden aan Wieringerwaard. Deze ploeg is den laatsten tijd schitterend óp dreef, wedstrijd op wedstrijd wordt gewonnen. De Racers mogen zich gelukkig achten beide ontmoetingen met de röodbroeken achter den rug te hebben. MLD werd aan de laatste plaats genageld door JVC. (30) De nederlaag vgn Heldersche Boys tegen Succes 2 valt ons van eerstgenoemde tegen. Tweede klasse F. Beide wedstrijden hadden de verwachte uit slagen: Atlas 1Texel 2 31; Oudesluis 1 Hel der 5 3—2. Derde klasse E. Succes 3—JVC 2 1—1; Kolhorn 1—HRC 6 3—0. 4e klasse G. Petten 2Held.Boys 2 130. 4o klasse H. De Cocksdorp 1Helder 6 11; Texel 3 Atlas 3 50; Watervogels 2Oudeschild 2 3—1. 4e klasse L. Helder 7W.Waard 2 7—2; Watervogels 3 —HRC 7 1—5; Held. Boys 3—JVC 3 2—2; Dirkshom 2BKC 4 22. Adspiranten R. Helder BHRC A 04; Succes AHelder A 0—10; Helder C—HRC B 1—2. HRC A kampioen van haar afdeeling. Dit jaar is het weer eens het rood-witte adspiranten elftal A, dat den kampioenstitel in de wacht sleept. Het is elk jaar een strijd tussehen HRC A en Helder A geweest, doch voor het eerst in de historie was er nu eens een andere zeer ernstige candidaat, n.1. BKC A Dat de Racers het dan ook „haalden" maakt hun prestatie verdienstelijker. Adspiranten S. Helder F—HRC E 1—2; Succes B—Helder D 0—6; HRC D—HRC C' 2—9. Adspiranten T. Texel BOudescïiild A 23; De Cocks dorp ATexelsche Boys A 00 Een matige wedstrijd met een incident. De gasten spelen na rust met 10 menschen en winnen nochtans. Een match, die maar weinigen bevredigd zal hebben, naar de sportieve waarde en de spelkwaliteit. Do thuisclub speelde ongetwijfeld een harer slechtste wedstrijden, wat in de eerste plaats van het binnentrio der voorhoede moet ge zegd worden, die zich in dit treffen zeer zeker incompetent heeft getoond. En dat na al die kansen, die er toch waren! Het veld was erg glad en zwaar, maar dat was in vorige wed strijden evenzoo, zoo niet erger, en toch speel den de roodjes toen veel heter. Holiandia, een karnpioenscandidaat nog wel, was al niet veel beter; De voorhoede had iets meer schot. Ploegverhand zooals het behoort te zijn, was (evenals bij HRC) niet aanwezig. Als deze ploeg kampioen zou worden, zou DWV het niet al te moeilijk krijgen. Dan is Volewijckers toch een stuk beter! Sportief was deze ontmoeting evenmin; er gebeurde tal van die kleine, bijna onmerk bare geniepigheidjes, welke doorgaans het scheidsrechterlijke oog ontgingen, maar die de betrokkenen bedenkelijk irriteerden; de duels tussehen den linksbuiten van Holiandia en den captain van HRC; die van den linksback van Holl. contra den middenvoor der Racers, wa ren eenige voorbeelden waarin het niet altijd even fair teeging. We zeidenreeds: onmerk bare geniepigheidjes, want het gros van het publiek ontging ze en ook dikwijls de referee. Totdat even voor de pauze het incident gebo ren werd, toen de linksachter van Holiandia Zymni een opstopper in het gelaat toediende... We behoeven zeker niet te zeggen, hoe deze onsportieve handeling de gemoederen in op stand bracht. Het gevolg was. dat de overtre der het verder spelen ontzegd werd, buiten de ongetwijfeld zware straf welke de KNVB hem zal oplggen. Misschien beteekent dit wel het einde van een 15-jarige voetballoopbaan, welke tot op heden onbesmet was gebleven. De oorzaak van dat eigen-rechter-spelen zou zijn vernamen wij, zijn verbittering tegenover Zym ni over diens herhaalde na-trappen. Toen, al is dat zoo, dan past een dergelijk optreden allerminst, trouwens hij zal nu zelf de dupe worden. Holiandia speelde voor de rust met den wind in den rug en uitgezonderd in het begin, heeft ze daar maar weinig voordeel van gehad. Want het spel ging meestal vrij over en weer. Van Es was iets meer in actie en had het nogal eens moeilijk door den fanatiek-inloopen- den middenvoor. Toen na 13 min. spelen HRC snel doorbrak schoot Hoogendijk na een voor zet van rechts laag in, reeds ging er gejuich op, maar de paal voorkwam een doelpunt. Vier minuten later pikte de uitstekend spelen de linksbuiten van Holiandia den bal nog net van de out-lijn mee, deed een scherpen voorzet en de rechtsbuiten gaf van Es geen kans. Hol. landia leidde en heeft nu den smaak te pakken; kort achter elkaar moet de R.keeper twee maal optreden, waarvan hij zich eenmaal schit terend kwijt. Ook de Holl.-keeper onderscheidt "zich, maar boft dan geweldig als na driemaal "inschieten de bal tenslotte weggewerkt wordt en een schot van Pol evenmin succes heeft. Kort daarop ontstaat het incident. De 2e helft speelt Holiandia met 10 men schen en heeft daarom de voorhoede tot drie menschen gereduceerd. Het werd een vrij een tonige vertooning van een overwegend sterker HRC versus een stug en dikwijls zeer goed verdedigend Holiandia. Wel deed de Holl.- doelman keurig werk, maar met even meer berekening en bezadigder spel zou de thuis-, club best met eenige doelpunten verschil heb ben kunnen winnen. Na 8 minuten verknoeide Zymni een niet te missen kans, die Dissel hem aanbood; hij schoot echter hoog over. Maar na 20 minuten wist Hoogendijk toch gelijk te maken, toen éen der backs den bal niet goed raakte. Toen er 23 min. gespeeld was, kreeg Holl. een se rieuze kans; toen de linksbuiten rakelings naast schoot. Vrjf minuten later mo^st de spil van Holl. vervangen worden en drie minuten daarna werd een nieuwe doorbraak het ver opgedrongen HRC noodlottig. Via rechts werd de bal schuin en hard door den invaller inge schoten, waar Van Es geen kijk op kreeg. In de laatste vijf minuten spant het nog geducht, maar HRC liep het niet mee, alles ging naast bf over. Zelfs scheelde het nog weinig of de rood-witten hadden nog eens gescoord. Aldus kwam het einde met een 21 over winning voor Holiandia. In Hoom speelden beide ploegen 2—2. Holiandia heeft nog te spelen: thuis tegen Zaandijk en uit tegen Volewijckers. HELD. BOYS I—SUCCES II 2—S. Ook dé tweede wedstrijd tegen Succes is in een nederlaag geëindigd. De grootste oor zaak is wel het sterk gehavende elftal, dat door de Boys in het veld werd gebracht, waar door Succes een verdiende overwinning kon behalen. S, wint den toss en verkiest met den wind in den rug te spelen. Het B.-doel was al eenige malen aan eendoorboring ontsnapt door goed werk van den invaller-keeper, maar dan is het de S.-midvoor, die de score opent. Het verband in het B.-team was slecht, maar wanneer het een enkele maal vlotte ontston den er ook voor het S.-doel gevaarvolle situa ties die echter geen doelpunt opleverden, zoo dat met onverand jrden stand de rust intrad. Na de rust komen de Boys, die nu voor den wind speelden aardig opzetten, doch het eerste succes is v or S. Een goede voorzet van links wordt door den S.-rechtsbinnen onhoud baar ingezet. Dan zijn het de Boys, die na een goeden aanval door middel van yJ, Snijder den achterstand verkleinen. Veel helpt dit echter niet want direct hierop is het wederom de S.- midvoor, die den stand op 13 brengt. Ten slotte weet v. d. Meiden den S.-keeper nog te passeeren, zoodat het einde komt met een 32 overwinning voor S. ATLAS I—TEXEL II 31. Nadat Texel Atlas eerst in de bloemetjes had gezet, vanwege het behaalde kampioen schap, floot scheidsrechter Wit beginnen. Al gauw wist A. door middel van den r.- buiten te doelpunten. Snel hierop scoorde de midvoor 2—0. Tot nu ging het spel nogal snel op en neer. Met dezen stand ging de rust in. Na de thee speelde A. met den sterken wind in den rug, maar het spel werd te kort ge houden en steeds liep A.- in het buitenspel valletje van Texel. Terwijl Texel een goal wist te maken (2—1) begon het toch even te span nen. Maar aan alle spanning werd een einde gemaakt doordat A. nog éénmaal scoorde (3—1). Hiermede eindigde deze matige wed strijd. J.V.C.M.L.D. 3—0. Zondag ontving JVC 1 bezoek van MLD 1. Om ruim 2 uur floot scheidsrechter Snijders, die uitstekend voldeed, de beide elftallen in het veld. JVC speelde eerst tegen den vrij sterken wind. Van den aftrap af neemt JVC den bal mee en besluit dezen aanval met een doelpunt. Voor d© rust miste JVC legio kan sen, maar ook MLD zoekt het doel telkens op de verkeerde plaats. Vlak voor de rust wist JVC nogmaals te doelpunten. Na de rust kreeg JVC den wind mee, maar MLD was het meest in den aanval Doelpun ten kwamen echter niet van. JVC wist nog een puntje aan de score toe te voegen, zoodat het einde kwam mei 30 voor oVC. A.s. Zondag komt Schoorl 1 op bezoek, maar dan mag cr wel beter gespeeld worden. Succes-nieuws. Zondag speelde Succes 3 thuis tegen JVC 2: Dit was voor Succes 3 de eerste wedstrijd in 1935! Het is S. niet mogen gelukken om heide punten te machtigen. Voor rust, toen zij wel het meest aanvallend was, wist zij het niet tot doelpunten te brengen. JVC maakte het de S.-verdediging met enkele open aanval len soms uiterst benauwd en wist dan ook de leiding te nemen. Na de thee gelukte het S. nog om gelijk te maken (11). Geen van beide wist meer te doelpunten, zoodat zij zich met een gelijk spel moesten tevreden stellen. Des morgens speelde Succes A tegen Helder A en Succes L tegen Helder D; de eerste ver loor met 100 en de tweede met 60. Voor de zooveelste maal is wederom gebleken, dat de S.-adspirantjes veel te hoog zijn ingedeeld. Succes 2 speelde in Den Helder tegen Held. Boys. Beide elftallen kwamen met verschil lende invallers in het veld. Het was dan ook somtijds een matige vertooning, waar het S. ten slotte gelukte de puntjes mee te nemen, door met 32 te winnen. WIERENGERWAARD—PETTEN 3—1. Voor de vierde maal prijkte thans op het programma de belangrijke wedstrijd Wierin gerwaardPetten. De laatste maal werden de roodbroeken als gasten van Petten met een nederlaag huiswaarts gestuurd en dat dus door hen een revanche was voorbereid kon worden verwacht, doch of dat lukken daar waren we niet zeker van. En was Petten productie ver geweest, vooral voor rust. dan had de uit slag ook nog anders kunnen zijn. Het spel van de roodbroeken voor de rust, was ver be neden het gehalte van de laatste wedstrijden. Vooral in de achterhoede was het verband zoek. Bij Ww ontbreekt de linksback Edelmoed en wordt de strijd met 10 man aangevangen. Ww wint den toss en kiest het windvoordeel. Petten brengt de bal aan 't rollen, de aanval len gaan over en weer en we zien heel matig spel, vooral in de Ww ploeg is het verband zoek. Een enkele aanval van Petten wordt afgeslagen en aan de andere zijde strandt veel op buitenspel. Eindelijk wordt Petten de ge legenheid geboden de score te openen, zij het dan door een penalty, welke door Geense on houdbaar wordt ingezet. Hierna krijgen we een periode, dat de achterhoede der roodbioe- ken geheel uit haar verband is; Petten weet hier geen profijt van te trekken en door on tactisch spel gaan de kansen verloren. Toch wordt het spel van Ww beter en tweemaal ontkomt het Petten doel aan een doorboring. De gelijkmaker hing tenslotte in de lucht, even voor rust wordt door den linksbuiten mooi voorgezet, de rechtsbinnen stopt, geeft een mooie pass naar den midvoor en het vonnis is voltrokken 11. Even voor de rust viel bij Petten de rechtsbuiten uit, welke plaats door Kuiper wordt bezet. De tweede helft wordt door Ww beter ingezet en het spel is aan merkelijk beter. Na ongeveer 25 min. spelen neemt Ww de leiding uit een aanval van links, waaruit door Hazeloop hard wordt ingescho ten. Enkele malen trekt Petten ten aanval; maar zonder succes. Weer wordt door Ww den toon aangegeven en met succes. Van rechts wordt de bal voorgezet, de midvoor Hazeloop zet zijn hoofd er goed onder en voor de derde maal is keeper Eriks gepasseerd. 31. Toch krijgt Petten nog een kans. Als een speler te hardhandig wordt aangevallen wordt zeer terecht door den scheidsrechter naar de beruchte stip gewezen, en Geense plaatst zich voor de tweede maal achter den bal. Keeper Rezelman wéét deze penalty netjes tot corner te werken, welke geen succes op levert. Hierna worden door de roodbroeken nog enkele kansen gemist, waarna scheids rechter H. Augustein het e;nde aankondigt. Anna Paulowna. C.J.M.V.—A.D.O. 1—5. A. D. O. speelde in Enkhuizen den laatsten wedstrijd van deze wintercompetitie tegen C. J. M. V. Nog nooit had A. D. O. in Enkhui zen gewonnen en men trok dan ook niet erg hoopvol gestemd heen. Maar het zou meeval len. C. J. M. V. speelde eerst voor den wind, maar toch nam A. D. O. reeds spoedig na een doelworsteling de leiding. C. J. M. V., dat begreep, dat A. D. O. er alles op zou zetten om te winnen, daar dit een plaats op de ranglijst zou schelen, werkte hard, maai' kon niet verhinderen, dat A. D. O. met één ver schot van links den voorsprong vergrootte. C. J. M, V. kreeg toen een penalty toegewe zen, doch deze werd schitterend door De Schipper gehouden. Daarna hebben de Enk- huizers echter na een mooien aanval succes (12), maar met de rust is de stand al weer 1—3. Na de rust, toen A. D. O. het windvoordeel had, werden er nog twee doelpunten door haar aan toegevoegd en met een 5—1-overwinning keerde men verheugd huiswaarts. Verrassingen In een nieuwe serie. - Go Ahead kampioen. AFDEELING I. Eerste klasse. Surprise no. 1: Ajax speelt gelijk tegen ADO (22). Surprise no. 2: HFC breekt DHC's ongesla gen op-eigen-terrein-record (23). Surprise no. 3 RCH slaat VSV in Velsen (01). In de volgende klassen komen we nog meer verrassingen tegen, doch zooals men ziet wa ren er in deze afd, slechts twee wedstrijden met een normalen uitslag. Of is eigenlijk bij voet bal de verrassing normaal; en de normale uitslag een verrassing? Feyenoord zorgde er voor, dat de plaatselijke strijd tegen Over maas gewonnen werd (4—2) en neemt dus wederom de leiding. VUC beleefde veel genoegen door Xerxes roet 4 3 baas te blijven, hetgeen wel eens prolongatie voor minstens een jaar van het eerste-klassèschap kon beteekenen. Ajax en Feyenoord staan er als volgt voor: 1. Feyenoord 16 13 1 2 49—26 27 2 AJax 16 12 2 2 58—13 26 Zooals men weet moet nog gespeeld worden Feyenoord—Ajax (10 Maart.) Tweede klasse A. DOS verloor van AFC met 3—5; OSV redde zich ten koste van Hercules (63). Tweede klasse B. Bloemendaal is thans definitief uit den strijd door haar 30 nederlaag tegen de Spartaan (een mooie prestatie van de rood broeken), terwijl ook EDO haar illusies een nieuwen knauw zag toegebracht. Velox, dat zich tei volle rehabiliteert leverde den Haar lemmers dat koopje (31). AFDEELING U. Eerste klasse. Haarlem schijn, een lauwen wedstrijd gespeeld te hebben, blijkbaar in de overtuiging dat door haar betere techniek DWS wel geklopt zou worden. Maar dan heeft zij zich leelijk vergist, want er mag gezegd worden van DWS, wat men wil, maar in enthousiasme hoeft men haar niets te leeren. Deze factor is het dan öok weer, die haar de overwinning en de leiding in deze klase bracht. We kunnen het niét hel pen, maar het Hollandsche voethal maal t met een leider van een eerste klasse-afdeeling als deze en poover figuur. Kampioen zijn de Am sterdammers echter nog lang niet; de groote wedstrijd is thans DWSKFC, die op 10 Mrt. gespeeld wordt. Zal de Koog het dit jaar toch nog halen? Hermes is zoekende naar haar vorm van het eerste gedee.te in deze competitie; van Excelsior konden de mannen van Pettinga niet winnen. (11). KFC won de Zaansche derby met 31, Sparta sloeg DFC met 10 en nam hiermede weer een voorsprong, ditmaal een heel kost bare, op HBS, dat het tegen de Stormvogels niet verder dan een draw bracht (11). Boven- ei onderaan heerscht hier een be nauwde spanning, waarom wc hier deze geheele klasse eens afdrukken: DWS 16 7 5 4 29—24 19 KFC 16 7 5 4 24—20 19 Haarlem 15 8 2 5 4131 18 HDVS 15 6 5 4 21—16 17 Excelsior 16 6 5 5 2630 17 DFC 16 6 3 7 26—25 15 Stormvogels 16 4 7 5 1620 15 ZFC 15 6 2 7 22—27 14 Sparta 15 5 2 8 23—28 12 HBS 16 4 2 10 29—36 10 AFDEELING Hï. Eerste klasse. Ook de tweede beslissing is hier gevallen. Go Ahead overwon baar lastigen tegenstander Enschedesche Boys met 24 en behaalde daar mede voor de veertiende maal het kampioen schap van haar afdeeling. Inderdaad zijn de rood-gelen weer als de sterksten gebleken en 0.1. is de vertegenwoordiging van het Oosten in de a.s. Landscompetitie bij haar in de beste handen. De meest bekende spelers in de kam- pioensploeg zijn natuurlijk de gebr. Halle, waarvan Leo momenteel roze nationale doel wachter is. Zijn broer Jan heeft langen tijd op de nominatie gestaan als spil voor het natio nale team, doch telkens als het plaatsje voor hem open was, bleek zijn vorm door een of andere rzaak geleden te hebben. Heracles won met 40 van ZAC, doch deze overwinning heeft niet meer mogen baten. Tubantia—AGOW 3—2. AFDEELING IV. Eerste klasje. NAC heeft den strijd niet kunnen volhou den. Vroegtijdig werd zij gewipt door BW, dat met 21 won. PSV profiteerde onmiddel lijk. Met 40 sloegen de Philips-mannen NOAD op eigen veld en staan er thans schit terend voor. BleyerheideEindhoven 33. 1. PSV 15 11 3 1 41—14 25 2. NAC 16 10 4 2 47—26 24 Onderaan: 8. NOAD 15 5 2 8 28—37 12 9. Bleyerheide 14 3 4 7 17—28 10 10 Willem II 15 2 3 10 15—31 7 AFDEELING V. Eerste klasse Velocitas is niet ongeslagen gebleven, met 96 werd de derby tegen Be Quick verloren. Toch hebben de kampioenen thans 98 doelpun ten bij elkaar getrapt; zij moeten nog 1 wed strijd spelen (tegen Veendam), zoodat de cen- tury wel gehaald zal worden. Opmerkelijk is het, dat de oorspronkelijk verreweg slechtst geklasseerden Achilles en Frisia zoo ferm van zich afbijten, met als gevolg... een onverwach te kans om nog te ontsnappen. 8. Achilles 16 4 3 9 36—44 11 9. Friesland 16 4' 1 11 25—58 9 10. Frisia 15 2 4 9 31—61 8 De overige uitslagen waren; Veendam—GVAV 0—2; 'Frisia—HSC 3—2; FrieslandAchilles 1—3. HET WEST-DUITSCHE ELFTAL TEGEN OOST-NEDERLAND. Daar het elftal van Oost-Nederlad voor den wedstrijd tegen West-Duitschland op a.s. Zon dag in een zeer sterke samenstelling zal spe len met o.a. de beidé intémationals Halle en Bakh'uys heeft men besloten ook in het West- Duitsche elft" enkele internationals mee te laten spelen. Zoo zullen Hohmann, Münzen- berg en Busch van de partij rijn. De samen stelling luidt'thans: Jürissen, doel; Dusch en Busch, achter; Stephan, Münzenberg en Gyers, midden; Lenz- ki, Hohmann, Graf, Linken en Günther, voor. DE HELDERSCHE DAMCLUB GAAT JUBILEEREN. Keiler op bezoek. De H.D.C. hoopt binnenkort haar 25-jarig bestaan te herdenken. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft zij verschillende wedstrij den uitgeschreven; zoo opent de HB.C. haar piogramma a.s. Zondag met een simultaan seance te geven door den Nationalen damkam- pioen, den heel Keiler. Over deze simultaan seance hopen wjj in de Held. Courant van a.s. Zaterdag nog het een en ander mede te deelen. 10 Maart wordt dit programma voortgezet met een grooten uamdag. Hieraan hebben niet minder dan 80 dammers uit verschillende plaatsen hun medewerking toegezegd. Hier onder bevi .den zich velen, die een goei repu tatie genieten in Ce damwereld. Uit Haarlem alleen komen re» een 40-tal dammers. Verder heeft de Held. Damclub nog tal van interessante wedstrijden uitgeschreven. Wij noemen hiervan de nederlaagwedstrijden. Hiervoor werden verschillende prijzen ge schonken, o.a. een fraaie medaille door H.M- de Koningin, zoodat den Held. dammers nog veel interessants op damgebied te wachten staat. HET NEDERLANDSCHE ELFTAL WINT. België In Brussel met 1O geslagen Na een onbevredigenden wedstrijd hebben de Oranje-hockeyspelers een 10 zege behaald op de Roode Duivels. Er bestond groote be langstelling voor dit treffen, helaas was de wedstrijd niet naar evenredigheid mooi.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 6