Visscherij. DE FILMS De torpedojagers „Van Ghent" en „Kortenaer" behouden aangekomen. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 2 MAART 1935 Enorme belangstelling en schitterend weer. WLw: ''Ui- Kantongerecht Den Helder. kw^eckj°V-K,4 of 2 da*en Uit het politierapport. 10 NEI). CHK. VROUWENBOND. Men schrijft ons: Donderdagavond hield Da. J. Smelik van Loosduinen voor de afdeeling Den Helder van den Ned. Chr.Vrouwenbond, de aangekon digde lezing overWereldgelijkvarmigheld. Spr. begon zijn rede met het beeld uit Openb. 12, waarin ons verhaald wordt het visioen van de vrouw die door den draak achtervolgd werd, die haar poogde mee te voeren. Op dezelfde wijze bestaat ook het gevaar dat Christenen door den Satan worden verleid hun beginsel te laten varen. Het is daarom dat Paulus in zijn brieven meer dan eens waar schuwt tegen wereldgelykvormigheid. Hij be doelt daarmee het handelen zooals menschen doen, die niet door God wedergeboren zjjn. Christenen moeten in hun doen en laten bljjk geven van een nieuw levensprincipe, dat vóór alles vraagt naar den wil van God. Spr. wees er op, dat de Christenen de zaken niet moeten verwarren en alle cultuur gelijkstellen met wereldgelijkvormigheid. In derdaad is in het cultuurleven heel veel, waarvoor wij God moeten danken, al deze dingen moeten wy toetsen aan de openbaring van Gods wil, zooals wij die in den Bijbel vinden. Met talrijke voorbeelden wees de spr. aan, dat wy vaak een offer moeten brengen en varen laten, wat de wereld biedt. Dit niet in Dooperschen zin, alsof wjj ons geheel van de wereld moeten afzonderen. In dat verband wees hij ook op de bede in het Hoogepriester- lijk gebed, waarin Jezus vraagt of Zijn He- melsche Vader de Zijnen niet uit de wereld wegneemt, maar verlost van den booze. In- tusschen moeten de Christenen niet alles aan de wereld overlaten, maar integendeel alles voor God opeischen, in verband met de uit spraak van Paulus: Alles is uwe, maar gij zyt van Christus en Christus is God. In eenige voorbeelden over lectuur, tooneel en dans wist spr. zijn betoog nog te verdui delijken. Dansen acht hy voor Christenen niet geoorloofd, op sexueele gronden. Wij erkennen toch niet, zooals Freud, de sexueele verhou ding als grondprincipe van het zieleleven, maar de vreeze Gods. Na deze ernstige, met groote aandacht aan gehoorde lezing, was er gelegenheid om vra gen te stellen, waarvan door enkelen gebruik gemaakt werd. De uitnemend bezochte vergadering werd op de gebruikelijke wijze door de presidente, EEN TIPJE VAN DE SLUIER WORDT OPGELICHT Nadere bijzonderheden over de Crisis-filmvoorstelling. Het hoofd nummer van het programma! We schrijven vandaag 1 Maart, nog slechts 14 dagen! U weet het dan is het de datum van de crisis-film-voorstelling, die door den heer P. van Twisk geheel belangeloos aan het plaatselijk comité wordt aangeboden, een geste waarvoor de plaatsgenooten niet ge noeg belangstelling aan den dag kunnen leggen! De heer Van Twisk is gewend, dat wat hij van plan is, tot een goed einde te bren gen. Doch daarmee is hij deze keer niet te vreden, het moet geen goede doch een schitte rende avond worden. En voor het crisis comité en voor de bezoekers! Alles wijst er intusschen op, dat het succes werkelijk éclatant zal worden. Men oordeele: gisteren is de verkoop van plaatskaarten be gonnen,en, naar de directie ons mededeelde, zijn reeds... 220 plaatsen verkocht! En dat terwijl men nog niet eens wist, wat het hoofd nummer van het programma was! Wij dach ten wel, dat we de nieuwsgierigheid opgewekt hadden, maar zoo Wat zal „Tivoli" spoedig uitverkocht zijn als we nu nog vermelden, dat het hoofdnum mer dien avond niet meer en niet minder zal zijn alsfopje", de buitengewone amu sementsfilm met Herman Thimig en Fran- ciska Gaal in de hoofdrollen. Herinnert U zich het enorme succes, waarmede deze rol prent in Amsterdam „Tuschinski draaide! We zullen thans niets meer over het pro gramma vertellen, we hebben nog gelegen heid om er nog even op terug te komen. Doch verwachten, dat het niet meer noodig isl Een ieder werkt mee om aan dezen amu- santcn liefdadigheidsavond een onvergetelijke te maken. Zoo ook de heer P. v. d. Maden van „Au bon Marché" in de Spoorstraat. Deze is eigenaar van het pand, waar de „Pfaff" ge vestigd was, dus juist naast zijn eigen zaak. Dit winkelhuis staat momenteel leeg, reden waarom de étalages thans gebruikt worden als show-ruimten voor een fotografisch over zicht van „Popje". Men lette eens op deze foto-schat! Eindelijk na circa drie weken van ruw en stormachtig weer is de natuur tot bedaren ge komen en kon de visscherij worden hervat. Het loopt de visscherij niet mee. Na een heel zui nig najaar en slechten winter, hoopte men op een wat gunstiger voorjaar. De haringtrek zette in verband met het zachte winterweer al vroeg in en aanvankelijk werd ook al wat haring aangevoerd, maar toen werd het stormachtig, zoodat de visscherij moest worden onderbroken om nu eerst na drie weken wachten weer te worden hervat. Gelukkig voor de betrokkenen is het nog vroeg in het seizoen en kan er nog veel wor den goed gemaakt als het met de visscherij en handel een beetje wil meeloopen. Wat de visscherij betreft, zal het wel gaan als het weer maar wat meewerkt, want haring is er genoeg. Wat echter den handel betreft met name de export naar Duitschland en het overige buitenland is minder gemakkelijk te overzien. Want nog altijd zijn door contingenteering en betalingsmoeilijkheden om niet te spreken van de hooge invoerrechten en verdere onkos ten die alle te zamen de markt, zoowel voor de haring als voor de andere visch, drukken. Maar het weer is bedaard en de visscherij is hervat en nu voor de rest is het afwachten, wat de tijd verder zal brengen. Gisteren en vandaag werd alweer aardig haring aangevoerd, welke tegen behoorlijke prijs vlug werd omgezet. Aanvoer van Noordzeevisch was zeer ge ring. Garnalenvisscherjj was iets beter, de prijs voor gekookte garnalen was heel goed. De Kamer van Koophandel te Leeuwarden heeft zich tot den Minister van Economsiche Zaken gericht om te bewerken, dat even- tucele uitvoer van Waddenzeeharing naar Duitschland worde betrokken in een clearing- overeenkomst, opdat deze haring zooveel prijs kan opbrengen, dat de visscherij loonend kan worden. Bekend is, dat het uitgeput zjjn van de Clearing te dezen opzichte fnuikend op den uitvoer moest werken, waardoor de prijzen wel sterk zo-uden worden beïnvloed. We weten, dat een deputatie uit belang hebbenden re-eds hetzelfde vraagstuk ten de- partemente laad besproken en dat toen eenige toezegging was gedaan, dat men deze aange legenheid in onderzoek zou nemen. Dit adres van genoemde Kamer van Koop handel toont echter, dat iets definitiefs nog niet is besloten. Hopen we, dat er nog een weg op zal wor den gevonden. Volgens de krantenberichten hebben de stor men der laatste dagen de vangsten sterk be ïnvloed, zoo<lat de prijzen daardoor op zich zelf tamelijk bevredigend waren door mindere aanvoer. Echter is deze ongunstige weersomstandig- heid geen goede basis om daaruit het be drijfsresultaat te beoordeelen. Gewag wordt ook gemaakt van veel net verlies aan de kamers langs den Afsluitdijk door de stormen, hetgeen wel te verwachten was. De bedrijven kunnen dergelijke tegen slagen al minder lijden, omdat er geen voor- gelsche havenplaats Dover tot taak gesteld, goede vangsten zal worden gecompenseerd. Het blijft dus nog tobben. Maar de vasten zijn nog niet ingetreden. Hopelijk brengen deze nog eenige goede kansen voor binnen- landschen afzet. Onlangs doelden we mee uit „De Zoet- watervisscherij", dat beproefd zou worden jonge botjes, die in de haringkamers langs den Afsluitdijk in groote getale worden ge vangen, over- te planten in het IJselmeer, in de hoop, dat deze zich acclimatiseeren in dit deels verzoete water, met het oogmerk, dat een flinke botstand daar zal blijven. In de „FLscherei Zeitung" lezen we van een dergelijke pogen. Het blad meldt: „De teelt van zeevisschen in zoet water heeft zich, volgens krantenberichten, een on- derzoeks-instituut in de nabijheid van de En- uitzicht is, dat dit verlies door finanoieel Men beproeft daar, langzaamaan zeevisschen zich te laten aanpassen aan zoet water, om ze dan in bet binnenwater uit te zetten. In het bijzonder hoopt men de haring te kunnen acclimatiseeren. Ofschoon men het aanpas singsproces over vele jaren en over meerdere vischgeslachten uitstrekt, zijn tot dusverre alle proefnemingen mislukt. Maar de ontzouting van het IJselmeer schijnt wat anders te loopen dan men oor spronkelijk dacht, zooals onlangs uit een lezing daarover bleek. Misschien dat dus de botjes in het minder zouthoudend, maar toch nog zite, water, wel kunnen worden overge plant, en dam met succes. Voor de IJselmeervisschers is dat te wen- schen. In December 1934 is bekend gemaakt, dat in afwachting van het tot stand komen van een nieuwe regeling voor den uitvoer van zui velproducten, een maatregel getroffen werd om te voorkomen, dat meikleveranciers van de eene fabriek door een andere fabriek zouden worden overgenomen. Hierbij zat de bedoeling voor om laatstbedoelde regeling op te heffen op 1 Kebruari 1935, welke datum naderhand is verschoven naar 1 Maart 1935. In verband met de uit de regeling voortvloeiende moeilijk heden is thans besloten om den maatregel met betrekking tot het overnemen van melklever- anciers op 1 Maart 1935 definitief en voor goed te beëindigen. De plannen met betrek king tot de nadere regeling van den export zjjn inmiddels achterhaald door de bij den ex port van zuivelproducten naar Duitschland op getreden moeilijkheden, welke nader onder de oogen moeten worden gezien, alvorens een be sluit te dezen opzichte zal kunnen worden ge nomen. In „Het Handelsblad" komt een bericht uit IJmuidcn voor over heel hooge vischpryzen, die vooral voor fyne vischsoorten, aan den afslag zjjn gemaakt. Zoo besomde een trawler voor 20 manden visch 820.en een andere trawler voor 50 manden visch 1630. Deze uitzonderlijke prijzen zullen wel kun nen worden toegeschreven aan de langdurige stormen der laatste dagen langs de gehcele Europeesche kust, waardoor regelmatige vis- scherij niet wel mogelijk ^al zijn geweest. Hoe het ook zij, deze trawlers profiteerden van de byzondere omstandigheden. Het was een buitenkansje dat den laatsten tijd maar al te weinig voorkomt. VAN DEZE WEEK 'i f* TIV OLI -THEATER. Een attractief programma. I Voor ons gevoel Is, zoolang wij de rubriek „De film van deze week" in onze courant hebben, dit programma het meest attractieve. Ditmaal eens geen 2 groote films, doch 1, voorafgegaan door een aantal kleinere, die elk voor zich het aanhooren en -zien zeker waard zijn. Het Fox-Movietone-nieuws is wel licht niet zoo actueel als anders, maar de rest van het voor-programma vermelden we hier gaarne. Allereerst dan een teekenfilm: The Goal Rush; het bioscoopbezoekende publiek houdt van dergelijke „shorts" en ook deze werkt danig op de lachspieren. Dan een grap pige creatie van Thélma Todd in „Verdien je wat?" Een gekleurde rolprent met allerlei wetenswaardigheden komt ons dan boeien, waarna de lach weer een beurt krygt, dank zij de beroemde Amerikaansche komieken Stan Laurel en Oliver Harly. Zij beleven een zotte historie in combinatie met een leuke babySlaap kindje, slaap" is de Holland- sche titel van dit filmpje, doch het kindje komt, dank zy allerlei dwaze voorvallen niet aan slapen toe Grappig is ook de „Muziek-detective". Men ziet en hoort hierin Schubert's oordeel eens over de moderne amusementsmuziek: het luidt uiteraard vernietigendaanvanke lijk. Ter vergelijking zingt een Schubertane op fraaie wjjze het beroemde „Hallelujah" van Mozart, waartegenover de moderne jazz- girl het niet geheel nieuwe „That's why rhythm was born" stelt. De laatste overtuigt Schubert c.s., die ten slotte het succes-lied van één der Boswell-sisters lustig meezingen! Ja, ja, de film kan het mooi versieren. Johnny Wcismuller en Maureen O'Sullivan hebben ons zeer geamuseerd in het vervolg van Tarzan's avonturen in de Afrikaanschc wildernis. Zij, die de eerste film van hen ge zien hebben, „Tarzan", zullen ongetwijfeld ook deze willen meemaken, doch ook hen, die de vorige niet zagen en van dit genre houden, kunnen we adviseeren dit merkwaardige film werk te gaan zien. Johnny's zwaaien aan handen en voeten, in de grilligste oerwouden, zijn evoluties ln het zilte nat, zyn gevechten tegen tijgers, panthers, krokodillen, zelfs leeuwen, zijn emotievol en spannend. Men vraagt zich af hoe dit allemaal zoo opge nomen kon worden. Vooral het fotografische element is zeer sterk; hoe schitterend zijn de opnamen van het leven der dieren in de wil dernis. De apen en olifanten zijn Johnny's trouwe comparanten, het is b.v. ontroerend, zooals de apen hun meester van een schot wond weten te genezen. Een betere partner als Maureen O'Sullivan zouden we ons moeilijk kunnen indenken; het tweetal is als geknipt voor een dergelijk film werk. Wie van een spannend verhaal genieten wil, hij weet den weg! Dit programma draait de heele week. WITTE BIOSCOOP. Een aardig cn afwisselend programma. In de „Witte Bioscoop", Koningstraat, is het hoofdnummer deze week de Amerikaansche film „Waar zijn onze kinderen Het is een film, die afwijkt van het gewone genre Schlager en avonturenfilms, die op hooger peil staat en die ons een kijkje geeft in het leven van de duizenden arme drommels, die als werkloozen langs 's heeren wegen trekken, op zoek naar werk, dat er niet is. Wij, be woners van een lilliput landje, hebben er geen idéé van wat het reizen in Amerika iszonder een cent op zak, trachten ze een plaatsje te krijgen op een van de goederentreinen, die dagenlang, soms wekenlang, door de straten trekken en waarmee ze gratis een der groote steden hopen te bereiken. Ergens in Chicago hebben ze in een rioolpark hun „werkloozen- stad", maar de politie komt en verjaagt ze en dan trekken ze maar weer verder. Na tuurlijk is hier, dat blijkt ook al uit den titel, waarin over „kinderen" wordt gesproken, een speciale, romantische geschiedenis aan ver bonden van twee jongens, die op deze wijze trachten in Chicago te komen om hun ouders niet meer tot last te zijn, en hun weder waardigheden zjjn boeiend en vrij van senti mentaliteit verteld. Dit alles is zeer aantrek kelijk om te zien, ook al zou de inleiding aanvankelijk doen vermoeden dat we wat anders zouden krijgen. Maar die inleiding is noodig om ons te doen zien dat we heusch met normale joDgens en meisjes te doen hebben, uit fatsoenlijke gezinnen. Een film van sociale strekking, die den bezoeker zeer wel bevallen zal. Het spijt ons, dat ons oordeel over de „Moord op de 49e verdieping", het tweede hoofdnummer dat echter al vóór de pauze vertoond wordt heel wat minder gunstig is Dit is een Amerikaansche gangsterfilm, id- druk en rommelig is, met zeer veel dioloog die weliswaar in Hollandsche opschriften is. vertaald, maar die niettemin heel vaak niet te volgen is wegens de lichte photo, waartegen de tekst is gemonteerd. Het is een „detective", geschiedenis, zooals ze b(J dozynen worden gefabriceerd. Van het byprogramma valt ook nogal wat goeds te zeggenzeer interessant is het vertrek van de Engeleche troepen naar het Saargebied. We zien de inscheping te Dover, de aankomst en de ontscheping te Calais. Er zjjn meer zulke films, die onze Heldersche menschen deugd zullen doen: de aankomst en huldiging te Hamburg van de opvarenden van een Ameri kaansche boot, een aardig gekleurd reclame filmpje van Karei I-sigaren, met een liedje van Kees Pruis, werkelyk heel geestig bedacht. U krygt dit alles al dadeiyk aan 't begin, zoodat alles tezamen „de Witte" een vrye avond waard is deze week. OPENBARE VERHURING. Notaris J. W. J. 8chreuder, te Den Helder, heeft Woensdagavond, onmiddellijk na afloop vande huizenveiling, in „Musis Sacrum", pu- Gisterenmiddag tusschen half drie en drie uur zjjn de torpedojagers Hr. Ms. „Van Ghent" en „Kortenaer" de haven van het Nleuwediep binnengeloopen. Zooals men weet hebben deze jagers deel uitgemaakt van de Nederlandsche Marine in Oost-Indië, waar zij vervangen wer den door die torpedojagers „Piet Hein" en „Evertsen". De reis van Socrabaia naar Den Helder is dus goed verloopen, niets heeft het oorspron kelijk vastgestelde reisplan verstoord. De aankomst hier ter stede was als bij zul ke gelegenheden gebruikelijk; dikwijls maakt de Heldersche burgerij vertrek of aankomst van oorlogsschepen mede, doch hoe vêAk ook, geen enkele goede Jutter zal verzuimen aan de haven te zijn om het schouwspel steeds opnieuw gade te slaan. Men trof het dit keer al heel bijzonder, want het weer, de eenige factor, die in staat is een gedeelte der burge rij thuis t« houden, verleende zijn allerschoon ste medewerking. Op dezen eersten dag van de grillige Maartmaand scheen de zon heer lijk en koesterde haven, schepen en menschen. Wind was er bijna niet, zoodat het verblijf aan de haven werkelijk een waar genoegen was. Geweldig «Jan ook de drukte, niet alleen uit Den Helder, doch van verschillende plaatsen uit den lande was men gekomen om de bin nenkomst van twee der mooiste eenheden van Ncerland's vloot mee te maken. Van den zee dijk tot aan de schutsluis, waardoor de sche pen den Werf zouden opvareD, stond een com pacte menscbenmossa, rijen en rijen dik. En steeds kwamen er maar meer bij, duizenden waren naar Holland's Noordpunt gelokt! Intusschen lagen de objecten dezer belang stelling rustig op de reedc, kop in den stroom. Het Marsdiep lag daar in zijn mooiste ge daante, slechts flauw gerimpeld door het zachte briesje. Des morgens, tijdens de kustvaart, had de inspectie door den commandant der marine, schout-bij-nacht T. L. Kruys, reeds plaats ge had had. Thans stond de schout-bij-nacht ln gezelschap van de hoogere marine-officieren en hunne dames op het Wlcrhoofd het binnen- loopen der schepen af te wachten. Persfoto grafen stelden zich in slagorde op, de Staf- muzick onder leiding van kapelmeester L. H. F. Leistikow had haar plaatsje juist tegen over het Fort Harsscnn weer ingenomen, het wachten was thans op het juiste getij om bin nen te komen. Elven half drie verscheen als eerste de „Van Ghent" met den divisiecommandant, de kapi tein-luitenant L z. C. J. Baron v. Asbeck, aan boord voor de haven, de muziek zette het „Wilhelmus" in, alles wat militair was, aan boord zoowel als aan land, nam de houding aan, en statig, plechtig voer de jager naar binnen. Nauwelijks waren de laatste tonen van het Volkslied verklonken of het geroep en ge zwaai aan de kade had een aanvang genomen, welk laatste weldra aan boord over genomen werd. Het was het eerste visueele contact van velen sinds jarenDe „Van Ghent", die de vlag van den divisiecommandant ln top had, yoer onmiddellijk door naar 's Rijks Werf. Bjj het passecren van de schutsluis, waar men de bemanning als 't ware een hand kan geven, had zich de groote belangstelling hier geconcen treerd. Hier was het, dat vrouwen hun man nen het eerste gesproken woord konden toe voegen, hetgeen gewoonlijk niet anders was dan een door een snik gesmoorde groet. Het waren treffende momenten daar bij de Schut sluis... Alles verliep vlot van stapel zooals we dit van onze marine gewend zijn. Nauwelijks was de „Van Ghent" de sluis gepasseerd, of daar stoomde de „Kortenaer", waaro\er de luitenant ter zee 1ste klasse A. 8. Plnke het bevel voerde, reeds op. Vijf en twintig minu ten na baar zusterschip passeerde zij onder het zelfde ceremonieel Wlcrhoofd en Harssens. Luide weerklonk het geroep, lustig zwaaide de bemanning met mutsen en petten, hoera, eindelijk weer het Vaderland en de lieve bloedverwanten De menschcnmassa stroomde weg, bet grootste gedeelte liep voor zoover mogelijk met den oorlogsbodem mede, de Stafmuziek, die in de tijdsruimte, die tusschen het binnen komen der schepen verliep, het wachten ge kort had met vrooltjke marschcn als de „Colo- nel Bogey-marsch", „Through night to llght" en „The Gladiators Farrewell", rukte tn, de motors van de vele auto's die op het Haven plein geparkeerd waren, werden aangeslagen, de groote uittocht was begonnen. Een half uur later had de haven weer het aanzien van rust, een enkeling toefde nog wat na en was zoodoende nog getuige van de aankomst van de „Dr. Wagemaker", die de beurt(Hcnst op Texel onderhoudt... Een prachtig stuk werk van onze flinke Hollandsche navy is geschiedenis geworden... KI. i T&fa Wiek verhuurd voor den tyd van 3 acbte.ccn- volgende percce- 16 hS Ïrceeerbr:.wland in den Huisduiner- pTer. £T.S »r,„ 50 «Mil C' B» Toen Ha-dJ-Pj der, groot 80 aren 55 centiaren; huurder M. Blom voor 115 per jaar. OPENBARE VERKOOPING. Notaris J. W. Schrcuder heeft Woens dagavond 7'A uur, in het lokaal „Musis Sa crum", aan de Koningstraat te Den Helder, publiek verkocht de volgende perceelen. Het huis met werkplaats, erf en grond aan de Wachtstraat No. 12, groot 4 aren 51 cen tiaren; kooper A. v. Wouw voor 2495.—. Het huls en erf aan den Polderweg No. 39, hoek Bothastraat, groot 82 centiaren; kooper M. Smits q.q. voor 3200.—. Het huis en erf aan de Krugerstraat No. 47, groot 1 are 10 centiaren; kooper J. de Jong voor 3140.—. 4 Het huis en erf aan de Zuidstraat No. öl, groot 78 centiaren; kooper D. v. Tolcdo voor 3001.—. Het hecrenhuis en erf aan de Binnenhaven No. 58, groot 1 are <9 centlaren; kooper H. v. Pelt q.q. voor 4000. Het huis, in tweeën bewoond, en erf aan de Langestraat No. 33, groot 3 aren 04 centiaren; kooper G. H. Mcorman voor 2520.—. Het huis en erf aan de Middenstraat No. 88, groot 95 centiaren; uit de hand verkocht. Het huis met het recht van voortdurende erfpacht op den grond aan de Krugerstraat No. 21, groot 1 are 9 centiaren; kooper H. v. d. Poll q.q. voor 2040.—. Het huis met het recht van voortdurende erfpacht op den grond aan de Krugerstraat No. 25, groot 1 are 9 centiaren; kooper P. van Vliet q.q. voor 2640. Het huis en erf aan de vyzelstraat No. 171, groot 72 centiaren; ^cooper C. van Os voor 461.—. Het huis en erf aan de Kapperstraat No. 8, groot 68 centiaren; kooper J. W. London q.q. voor 1000. Het huis en erf aan de Kapperstraat No. 10, groot 54 centiaren; kooper P. K. Groot q.q. voor 1020. Het huis en erf aan de Kapperstraat No. 12. groot 54 centiaren; kooper J. Verfaille q.q. I voor 1010. Het huis en erf aan de Kapperstraat No. 14. groot 64 centiaren; kooper J. Verfaille q.q. i voor 1060. Het huis en erf aan de Callforniestraat No. 71, groot 56 centiaren; kooper P. G. Groot q.q. voor 1000. Het huis en erf aan de Callforniestraat No. 69, groot 42 centiaren; kooper A. J. dc Vries q.q. voor 900. Het huis en erf aan de Callforniestraat No. 67, groot 42 centiaren; kooper J. W. London voor 860.—. Het huis en erf aan de Californi est raat No. 65, groot 1 are 10 centiaren; kooper P. Breg- man q.q. voor 1260. Hot huis en erf aan de Callforniestraat No. 63, groot 1 are 10 centlaren; kooper P. Breg- man q.q. voor 1280.—. Het huls en erf aan de Jan in t Veltstraat No. 118, groot 94 centiaren; kooper K. Breg- man voor 1575. „Dit Is geen recht wat u spreekt!** Dat was de uitroep waarmede de Zandvoort- ache heer C. J. J. van het tooneel verdween. Deze heer, die reiziger is, parkeerde binnen de muren van Den Helder, aan den verkeer den kant der straat. Hy kreeg, nauweiyks by zyn klant binnen, al een proces-verbaal aan zyn pantalon, geen waarschuwing, maar direct op de bon. De dagvaarding is onvolle dig, zoo zegt hy; er staat niet in op welk uur van den dag het geschied is. De kantonrechter begrypt de opmerking niet. „Het was avond", zoo gaat C. J. J. voort, „en donker, dat er geen bordjes te zien waren ln dc straat". „Die behoeven er niet te zyn", was het ant woord. Overigens is de ambtenaar geen be wonderaar van de huidge regeling, maar dat neemt niet weg, dat C. J. J. wel degciyk ln overtreding was en hy 2.of 2 dagen vraagt. Had C. J. J. nu verder maar zyn mond ge houden. dan was er geen vuiltje meer aan de lucht geweest en ware hy misschien met 1 er afgekomen. Maar hy ging een boom opzet ten over de raadsdiscussies. Men weet, dat de heer Meyer in den Raad de gestie der politie gelaakt heeft, die te weinig waarschuwt en te vaak verbaliseert, en C. J. J. voerde dit aan als argumententie. Ach du licber Augustin! Ten aanzien van de vraag wat even en wat oneven dagen zyn want daarover ontstond ook al gekrakeel zei de kantonrechter met galgenhumor, dat C. J. J. dat maar aan minister Marchant moest vragen, en dat citaat uit de raadsdis cussies kostte hem een vcroordeeling tot 4 of 2 dagen, met de boodschap erby, dat het anders j 1.was geweest. Waarop C. J. J„ tot ln bet diepst zyns Zandvoortschcn gemoeds geschokt, onder hef tige gebaren afging, uitroepende: „Dat Is geen recht wat u spreekt, dat is zuiver willekeur!" Vrijgesproken chauffeur». Een heel rytje chauffeur, die verbaliseerd waren, omdat ze ln hot Julianapark gepar keerd hadden met de bedoeling hun taxi te verhuren, werd vrygesproken, toen bleek, dat ze allen vergunning hadden. De fout was ge weest, dat ze die niet by zich hadden, en du» niet konden toonen. Een van de jongens repli ceerde „Ik heb een zakvol paperassen, en nu voor deze vergunning niet is voorgeschreven dat wc haar by ons moeten hebben, laat ik haar thuis". Uit deze gevallen bleek, dat er voor dit parkecren 75- waarborgsom moet worden gestort, elke 3 maanden 2.50 voor herkeuring moet worden betaald, terwijl de ^oorwegen jaar.yks 25- recht ontvangen: Bij staking van den taxidienst wordt dan de waarborgsom terugontvangen. Op verboden terrein geloopen, niet op ver boden terrein geloopen. De kwestie zal 26 Maart nader worden uitgezocht. Zonder bel Kwam C. J. S. er af; deze had hout vervoerd op een handwagen die geen reflector had Hij Yl ?CZe K,'huur<i' en toen bleek de waven n et in orde. „Ik mag toch veronderstellen aldus het vrij sterke argument van C S ,0t" ™t ik huur. voo, het gebrul ln orde is." De kantonrecht. aanvaardde liet a gument cn veroordeelde S. slechts tot :x) c- subs. 1 dag. Nog meer kleine overtreders. J. A. A. te Nieuwe Nledorp reed hier met zyn auto maar kon geen rijbewya toonen i of 2 dagen. J. J. S., winkelbediende reed zon der licht op zyn fiets 4 of 2 dagen, h, j~ reed in een afgesloten straatgedeelte 8 0f 3 dagen. L. V., koopman, ventte zonder vergu„. ning. (Dit geschiedde in Callantsoog). arme drommel krygt geen cent onde ra Leuning was vroeger schipper, maar in de schippery niets meer te verdienen. Nu vent hij met garen en band 2 of 1 dag. C. A. L. heeft op de hoeken van straten stilgestaan eB het verkeer belemmerd. Het kost he mtweemaaj 4 of tweemaal 2 dagen. L. Q. parkeerde in de Keizerstraat 1 of 1 dag. De slagers knecht T. W. K. of T. W. C. is een hoek om- gereden zonder de hand uit te steken 6 0f 2 dagen. Hy had behooren te weten, dat men 0n de fiets de richting moet aangeven met zij,, hand, oordeelt de ambtenaar. Ook de groente boer M. J. G. bleef in gebreke zyn hand uit te steken. Maar hy had er oen kistje sinaasappelen in. waarmede evenwel Vrouw,. Justitia weer niet te maken heeft. Die con- sumeert geen sinaasappelen 6 of 2 dagen. Dc kapper en z(jn meisje. Een harteiyk afscheid. J. O. is kapper op Wieringen. Hy heeft op 9 Februari zyn zaak na sluitingsuur open ge had, en op 11 Februari heeft-ie hard ge schreeuwd. Het biykt. dat J. O. op 11 pe. bruari een jongmenach op deze wat luid- ruchUge wyze goedendag heeft gezegd en ook afscheid heeft genomen van zyn meisje. Ook de overtreding op 9 Februari was minder erg dan het leek. Beide zaken zullen 28 Maart nader onderzocht worden. 6 of 2 dagen krygt de loopjongen P. J. t. L., omdat hy geen hand uititak. Dat wil zeg- gen hy stak wel een hand uit by zijn baas, maar niet op de fiets. De dagvaarding van P. S. wordt nietig verklaard, omdat het hier twee broers betreft, die belden op een motor rijwiel dien middag gereden hebben, doch uit de dagvaarding niet biykt. wie van belde be doeld wordt. A. d. G., Bussum, is een afgesloten stra&t Ingereden en hoort zich veroordeelen tot 1 of 1 dag; mej. C. J. EL, huisvrouw C. J. B, heeft haar motorrytuig aan den verkeerden kant geparkeerd 1 of 1 dag. J. de G., schil der, zonder licht gereden op een fiets 4 of 2 dagen. J. P., elcctriclën, aan den verkeer den kant van den weg gere-lcn met een hand wagen 4 of 2 dagen. „Ik kom hier nooit wn r!" Dat wus de welgemeende uitroep van een Wicringschc huisvrouw. Toch was haar ont moeting met dc rechterlyke macht hcclcraaal niet onaangenaam, want allemaal zaten w« hartelijk te lachen. Mej. C. M. L., huisvrouw van Th. te den Oever had den winkel na slui- tingstyd open gehad. Wat bleek echter? Dez« woning heeft slechts één uitgang, n.1. <loor den winkel, zoodat dus, ook als dc winkel ge sloten is. men door den winkel in en uit moet En nu waren er kinderen bj haar kinderen komen spelen. Enfin, de juffrouw, die het nogal gemocdciyk en genoeglijk opvatte, kreeg 1 boete suba. 1 dag. Iets dcrgclyk» overkwam G. \V., huisvrouw S. L. eveneens te Wieringen. Maar >iaar Is de kwestie ingewikkelder; de eene bcift van haar winkel is een melkzaak, die op Zon lagmor- gen van 8 tot 10 uur open mag zyn, en de andere helft van den winkel is een manufac turenzaak, die niet open ia. Nu kwam er dien morgen een meisje in dc melkzaak om kou sen. „Maar ik heb ze niet gegeven, mynheer! gelukkig niet, boor!" Op 26 Maart zal de agent Bergsma worden gehoord. J. H. B., loopjongen, bakfiets aan den ver keerden kant van den weg neergezet 3 of 2 dagen. H. H., muziek gemaakt zonder ver gunning. Ontslagen en werkloos musicus 7 of 1 dag. W. Z., los werkman, stilgestaan hoek N. Brugsteeg 2 of 1 dag. H. v. d. A-, zonder beroep, stilgestaan op de Spoorgraeht 2 of 1 dag. Groet onder het heengaan joviaal de publieke tribune. T. F. Z., dienstbode, zon der licht op het Koningsplein gereden 4 of 2 dagen. A. L., koopman, handwagen laten staan op een verboden plaats 1 of 1 dag. E. v. B., stilgestaan op den hoek van een gracht 4 of 2 dagen. Waarmede voor dezen middag de litanlé weer afgewerkt was Dief gevat- Door de recherche alhier werd op verzoek van den ryksveldwachter te Callantsoog een persoon aangehouden, die verdacht wordt van een aldaar gepleegden diefstal. KtywirMIcffttal. By de politie werd aangifte gedaan vermissing van een rywicl, dat onboi^U voor een perceel aan het Koningsplein heeft gestaan. Door een bewoner van de Nieuwst!*®* werd aangifte gedaan van vermissing een heerenrijwiel, dat hy ln de BeukenMMf* straat had laten verbiyvcn. Een nachteiyke veetitpariAj- Gisterennacht had in de Molenstraat vechtparty plaats tusschen eenlgé schepelingen en een burger, waaraan de politie een einde werd gemaakt- 1 een der personen werd procesverbaal opg®^ maakt terzake van het zich, op daartoe geven last, niet terstond verwyderen. AANRIJDING. Een van het postkantoor komende stapte op haar fiets en werd tege'iJ aangereden door een andere dame, dit den Kanaalweg reed. Die kennismaking allesbehalve aangenaam, want belden men te vallen; een hak werd van een »r tje gerukt, een knie bezeerd, terwyl fietsen schade bekwamen. Het kwam al aan. WAARSCHUWING. De Hoofdcommissaris van Politie j' re- sterdam ontraadt, by vernieuwing, latie treden met de te Valkenburg ((0n vestigde Export Compagnie „Ur»">aweH*e wel genaamd; The Novelty Coinp:i£" M|frUfit gedreven wordt dooi Wilhelm Ernet Lamborty. Deze onderneming V«»aM J* to vert ontle gegadigden voor filiaal he pcf vend Inkomen 150.— tot 200.— maand).

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10