Callantsoog. 't Zand. Breezand Van Ewijcksluis. Wieringen. Wieringerwaard. Schagen. Texel. Sport KNVB. HELDERSCHK COURANT VAN ZATERDAG 2 MAART Julianadorp. R.K. Volksbond. Anna Paulowna. Voor den Alkmaarschen Kantonrechter. N H.V.B. PREDIKBEURTEN. fled. Herv. Gen». •u Morgens 10 u„ Ds. M. v. Wlchcn Bevestiging van een ouderling. flendlngMgebuiiw „l»e Ster der Hope». 'b Morgens 10 uur en 's avonds 7 uur de heer L. Schut, van Winschoten. Wl i K KEN DIEFSTAL. Nauwelijks zijn de gemoederen tot rust ge komen we doelen op den wjjndiefstal van verleden week of opnieuw is een inbraak ontdekt. Xlit één der thans onbewoonde merhuis- jes nleek beddegoed te zijn gestolen. Een »ckerc M. V., op wien de sporen van het on derzoek uitliepen, werd op zijn werk gearres teerd en voorloopig opgesloten. Een huiszoe king bÜ den 'ure8tant verricht, bracht al dadelijk een aantal gestolen goederen aan het licht. Begrijpelijk heeft de2e diefstal onder ,1c zomerhuiseigenaren eenige ongerustheid veroorzaakt. We zagen Vrijdag dan ook al enkele zomergasten om de resp. inboedels van hun optrekjes te controleeren. Of ook hier iets vermist wordt, is ons nog niet bekend. 225. ir 'T LIEP UOEl) AF. Men deelde ons mede, dat op Zondag 10 jgaait as. door de leden der Wielrenvereen „Alcmaria" tegen die der club r»O.K." van j>en Helder, een hometraining., i.c id bij den heer Schrieken alhier, zal worden gegeven. OP HOL. Vrijdagmorgen geraakte de heer C. B. alhier met paard en driewielkar aan den hol. De heer B. sprong direct van het slingerende voertuig en wist, de teugels goed strak aantikkend, bet woeste dier reeds op eenige ti en meters tot staan te brengen. De kar, Ike was geladen met slappe mest, was ono rwijl reeds gekipt en de half vloei bare substantie bep over den zjjweg. Dit was dan ook echter Alles, zoodat dit ongeval best afliep. Donderdagavond sprak in de zaal van den beer Borst, na een inleidend woord van den heer Van der Ploeg, Pater AJexander O. M. Cap, algemeen leider van de kernclubs. Zijn onderwerp was: „Nieuw leven" en spr. begon z'n rede met er aan te herinneren, hoe Michel Angelo, de groote bouwmeester, wiens hart uitging naar het forsche beeldhouwwerk, naar 't scheppen met hamer en beitel uit het harde marmer, er toe aangespoord werd ook het penseel te gaan hanteeren en de prach tige wandschilderingen in de SLxtijnschc ka pel tot stand bracht. Zoo, wendde spr. zich tot z'n gehoor, hebt gij tot nu toe als leden van Uw organisatie, naar de encycliek van paus Leo XIII gewerkt aan de twee grondzuilen: liefde en rechtvaar digheid, maar zoo is ook thans de tijd ge komen het bouwwerk, dat ge met hard zwoegen hebt gesticht, op te sieren, te ver volmaken. Doch daarbij hebt ge te bedenken: „Als de mensch zichzelf niet verandert, zal alle herordening tot verbetering van de maat schappij niet baten". Spr. wees dan op de gelijkenissen, waarin gesproken wordt over het mosterdzaadje en het zuurdeeg, waarvan de eerste bedoeld was als steun voor de mannen, die het fundament van het Christendom hadden te leggen, maar de tweede de veel zwaardere taak op dc schouders van de apostelen 'egde, om een ge heel anderen geest in de wereld, „een nieuw leven", te brengen. Hierop zijn rede verder bouwend, betoogde spr., dat bij alle ontwik keling op materieel gebied, niet vergeten mag worden, dat er een hooger doel ia en dat ieder, ook de leek, om dit te bereiken, een aposteltaak heeft te vervullen. Die taak eischt niet alleen het belijden, maar ook het beleven van Christus" leer; dus komt men er niet met zes dagen lijnrecht te handelen tegen het evangelie in en alleen 's Zondags dc kerkelijke plichten te vervullen, maar moet, als bewust katholiek, in denken, han delen en willen van Christus' leer doordee- semd zijn. Nog al te veel zyn we gewend het Chris tendom te meten, met een vlaktemaat, merk te spr. op, maar het gaat er niet alleen om hoe ver het Christendom over de aarde is verbreid, doch vooral hoe diep de leer van het Evangelie in de menschen is doorgedron gen. Spr. wekte aan het eind van het eerste deel van z'n rede op, door woord en voor beeld, in en buiten de organisatie, de apostel- taak te vervullen, om mee te helpen Christus' rijk te vestigen. Nadat voor „Hulp in Nood" een collecte gehouden was, die ongeveer 10.opbracht en een vraag van den heer Van Kessel over de al- of niet bisschoppelijke goedkeuring van de Kath. Dem. Partij was beantwoord, zon der er diep op in te gaan, omdat deze bul ten het onderwerp stond, zette Pater Alexan- der in het tweede deel van z'n rede nader uiteen, hoe men die aposteltaak had te ver vullen, n.L met een zuivere bedoeling, ter eere Gods en uit liefde tot den medemensch naast het bereid zijn, is dienende en offerende liefde noodig. Pastoor van der Eem, de geestelijke advi seur, die, evenals Pastoor Verhoeff aanwezig was, dankte op de hem eigen wijze spr. voor zijn mooie rede, waarna de heer Van der Ploeg de bijeenkomst sloot. De Chr. Zangvereen. „De Lofstem", viert n.s. Woensdag haar 15-jarig bestaan met een feestelijke uitvoering in het Evangelisatie gebouw. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 en 's middags 3.30 uur, de beer P. Boon. PREDIKBEURTEN. Eed, Herv. Gemeente. Geen dienst. «ercf. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, Cand. C. v.d. Boom. Do heer N. J., komende uit den Oostpolder ad op den hoek bij „Veerburg" even gestopt om passagiers uit te laten, zette den richting aanwijzer uit en bracht den wagen in beweging JLaSed«k °P te ^den, toen juist een motorrijder aan kwam. Deze, de heer K meende dut de auto nog stil stond, wilde nas- o^Tk!' hard/u?11 tegen de reeda rfl(!ende auto op. De harde klap, waarmee dit gepaard .rins wefkenikhefder geVs°,gen Vermoede" "an er in Se Vu kwamen. De motorrijder be- zeei.lt zich licht aan een schouder, de auto :t ni6tS aan het motorrijwiel was slechts een en ander wat verbogen. HENGELVEKBOD VOOR AMSTELMEER. Ofschoon hier vorige week reeds bekend was, dat het Amstelmeer met de daarmee in open verbinding staande wateren, met het oog op de bevordering van de vischcultuur, waren uitgesloten van die, waarin zonder schriftelijke vergunning van de rechthebben de op het vischrecht, met den hengel mag worden gevischt, werd hier tot Donderdag 28 dezer elke officieele bevestiging hiervan ge mist. Op een toen door den voorzitter der Vcreeniging „Visschersbelangen", de heer K. Keuris Azn., aan het Hoofd der afdeellng Vis- scherijcn verzonden telegrammen, waarin na dere inlichting hierover werd gevraagd, werd dienzelfden dag nog een eveneens telegrafisch antwoord ontvangen, waarin werd medege deeld, dat bedoeld hengelverbod op 21 Febr. j.1. in werking is getreden. Vrijdag werd het Staatsblad, waarin be doeld besluit is opgenomen (No. 43) ontvan gen. De tekst hiervan luidt (voor zoover voor belangstellende van belang) als volgt: Eenig artikel". Ons besluit van 26 Februari 1934 (Staats blad no. 79), wordt gewijzigd en aangevuld als volgt: leenz. 2c. na de wateren, genoemd in g wordt toegevoegd: h. het Amstelmeer en de daardmee ln open verbinding staande wateren: het Balgzand- kanaal vanaf Van Ewijcksluis tot aan de uitwateringsluis aan het einde van dit ka naal, benevens het zijkanaal van 't Balgzand- kanaal naar het Noordhollandsch Kanaal tot aan de Schutsluis, het Waard- en Groetkanaal vanaf het Amstelmeer tot het uiteinde nabij Aartswoud, en de Van Ewijcksvaart vanaf Van Ewijcksluis tot Kleine Sluis." Het besluit van 26 Februari 1934 (Staats blad No. 79), waarvan in dit artikel sprake ia, geeft eene opsomming van de verschillende wateren, waarin met het oog op de bevorde ring der vischcultuur, geen hengelvlsscherij wordt toegelaten. Ofschoon deze beslissing vele hengellief- hebbers vermoedelijk minder aangenaam zal zijn, valt zi) voor de bona-fide beroepsvis- schers ten zeerste toe te juichen. Door de In dijking zijn deze sterk gedupeerd, daar hunne inkomsten tot een minimaal bedrag terug liepen. Het aan hen in pacht verstrekte Am stelmeer gaf hun echter eenige perspectief, dat mettertijd, als zich daarin verschillende zoetwatervlschsoorten voldoende zouden heb ben ontwikkeld, mogelijk weer een redelijk bestaan zou kunnen opleveren. De eerste vischsoort, die ln vrij ruime mate aanwezig was, bleek de baars te zijn, doch niet zoodra had deze de wettelijk vastgestelde maat be reikt, of groote scharen hengelaars wierpen zich hierop, waarvan meerderen niet schroom den ongeoorloofd vischtuig te gebruiken. Op die wijze dreigde de bevordering der visch cultuur, die door de betrokken visschers met graagte was aangevat, weer volkomen te mislukken en het ls begrijpelijk, dat de vis schers zich daartegen meenden te moeten weren. Het resultaat van dezen strijd komt ln het hierboven weergegeven Koninklijk Besluit tot uiting. Aan de betrokken visschers thans de taak de visch rijkdom van het Amstelmeer en de daarmee ln open verbinding staande wa teren, door inplanting van meerdere waarde volle vischsoorten zooveel moge tijk te bevor deren. BURGERLIJKE STAND. Week van 21 tot en met 28 Februari. GEBOREN: Trijntje, d. v. E. Gorter en A. E. Ketjzer; Jacoba Geertrulda, d. v. C. N. Keijzer en T. van Hoesel; Johanna, d. v. M. Braaksma en S. Eilander; Trijntje Geertje, d. v. J. C. de Vries en N. Asjes; Jan Tieme, z. v. M. K. Ensing en H. Bakema. ONDERTROUWD: J. P. Bugel en J. Heres; A. A. Russelman en E. A. Dekker. GEHUWD: R. van Kalsbeek en T. van der nas; K, Hille en L. Oldersma. OVERLEDEN: A. Leen, 81 jaar, wed. van K. C. van Schoor!C. Voorthuysen, 40 jaar, man van A. Minnema. AANVRAGE COLLECTE. B. en W. dezer gemeente hebben met het oog op de vele aanvragen afwijzend beschikt op het verzoek van de afd. Nederland van den Wereldbond der Kerken om vergunning tot het houden van een collecte. JUSTITIE. Door de Rijkspolitie te Den Oever is pro ces-verbaal opgemaakt tegen een elders ge- domiliceerde schipper, verdacht van diefstal van een aan de M. U. Z. toebehoorend anker. EERSTE OEFENING. De dienstplichtigen C. Koorn, S. de Jong en J. H. v. d. Schans, allen van de lichting 1935 uit deze gemeente moeten op 6 Mei a.s. bij de schoolcompagnie van het Regiment Kust- Artillerie te Den Helder voor eerste oefening onder de wapenen komen. MAARTJE BIERMAN NAAR „OOST-WIERINGEN". Dc mandoltnevereeniglng „Oost-Wieringen", directeur de heer S. Bruul, er erin geslaagd Maartje Bierman te engagecren voor hare cp Zondag 10 Maart te houden uitvoering in <e concertzaal „Wieron" te Den Oever, alwaar deze bekende voordrachtkunstenares hare medewerking zal verleenen. Behoeven wij nog nader uiteen te zetten wie Maartje Bierman is? Velen kennen haar door hare ongekun stelde radiovoordrachten in het zuiverste West-Friesche dialect en het is een goede ge dachte van het Bestuur der Mandolinever- eeniging geweest zich van hare medewerking op 10 Maart te verzekeren. „Oost-W'eringen" heeft de reputatie, steeds goede kunst te brengen en wij twijfelen niet of Maartje Bier man zal ook hier een uitgebreid gehoor ont vangen. Nadere bijzonderheden per adverten tie in dit blad volgende week. POLITIE. Verloren: Een bruine portemonnaie met ritssluiting, inhoudende een rijwielbelasting- merk. Inlichtingen bij de gemeentebode te H.hoef. BENOEMING. Naar wij vernemen is de heer O. Deen, Evangelist der Ned. Herv. Evangelisatie alhier, tijdelijk benoemd tot het geven van bijbelsch onderwijs aan de neutrale lagere school te Middenmeer (Wieringermeerpolder). OVERTREDING POLITIEVERORDENING. Door de Rijkspolitie alhier is proces-verbaal tegen H. D. te De Haukes opgemaakt wegens het niet willen aansluiten aan het Waterlei dingsbedrijf in Noord-Holland (P.W.B.). Hipppolytushocf. EEN FILMAVOND. Vanwege de afd. „Hippolytushoef' van het reclasseeringswerk „Het Hooge Land" zal op Maandag 4 Maart a.s. des avonds 8 uur in Cinema de Haan worden vertoond de film „Barmhartigheid". De heer Deen zal openen en leiden en de heer Oranje een slotwoord spreken. Als toegift krijgen wij nog de films, weer gevende de begrafenissen van wijlen H. M. de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik. Wat de Barmhartigheidsfilm betreft staat deze op reclasseerldgsgebied zeer hoog aan geschreven, zoodat wij allen kunnen aanbe velen dezen avond bij te wonen. CHRISTEL. ME1SJESVEKEENIG1NG „ORA ET LABORA". Voornoemde vereeniglng ls voornemens haar algem. jaarvergadering te houden op Woens dag 6 Maart a.s., des avonds 7'/, uur in 't lokaal „Rehoboth". Aan deze vergadering zal een eenigszins feestelijk karakter worden gegeven. Toegang voor belangstellenden vrij. EEN LEZING VAN DE I.R.H. In het café van den heer C. Scheltus, trad voor de I. R. H. (Internationale Roode Hulp) als spreker op de heer Hollemans van Am sterdam met het onderwerp: „Wat is Roode Hulp". Nadat spreker, voor een matig gehoor, waarvan het slechte weer vermoedelijk wel schuldig zal zijn, op duidleijke wijze het doel en streven had uiteengezet, werd besloten een af deeling van de I. R. H. op te richten. Er traden een 25-tal personen als lid toe, waaruit een voorloopig bestuur werd gekozen. EEN FILMAVOND. Men deelt ons mede, dat Zaterdagavond 2 Maart a.8. in het café van den heer C. Schel tus voor de afd. C. P. H. als spreker zal op treden de heer Borst, die over zijn indrukken, welke hij op zijn Russische reis heeft opge daan, zal vertellen, welke indrukken tevens zullen worden verduidelijkt door een filmver- tooning. Den Oever. GELUKKIGE BERGING. Voor ongeveer veertien dagen maakten wij melding van het zinken van een met steen kolen geladen tjalk bij Breezand, eigendom van de fa. Bosker alhier. Door het storm achtige weer der laatste weken moesten de bergingspogingen van dit scheepje steeds mis lukken. J.1. Donderdag is gemelde firma zoo fortuinlijk geweest na veel moeite de trossen onder het schip door te brengen en bet naar de oppervlakte te brengen. Was men aanvan kelijk bang dat het gezonken vaartuig geheel uitelkander zou zijn geslagen, thans bleek dat dit nogal is meegevallen. De roef was, als mede de inboedel van den schipper P. geheel verdwenen. Donderdagavond is de „drenkeling" behou den in de haven te Den Oever binnengebracht waarna men onmiddellijk begonnen is met het lossen van de nog aanwezige steenkolen. Een kn&p staaltje bergingskunst is bier mede weer volbracht. ZEEHOND IN EEN HARINGKUIL. Vrijdagmorgen bracht een haringvisscher een zeehond aan, gevangen in de kuil. Dit mag zeker al een bijzonderheid gemeld wor den, daar deze zoo bjj uitstek snelle zwem mers zich niet gemakkelijk door een visscher laten verschalken. Het cadaver werd aange kocht door iemand die van de huidtabaks- zakjes gaat maken. VISSCHERIJ. Het stormachtige weer van de vorige en het begin van deze week heeft aan de vis- scherij niet bepaald goed gedaan. We hebben hier het oog voornamelijk op de kamer- en komvisscherjj. Enkele kamers kon men soms in vijf öf zes dagen niet lichten terwijl ver schillende geheel platgeslagen tegen den zee bodem lagen. Ook waren van verschillende kamers palen en tuien verdwenen. Over het geheel wordt in de kamers nog weinig gevan gen. Met de kuilvisschers gaat het iets beter. Hoewel de vangsten niet bepaald groot zijn te noemen, wordt er toch nog behoorlijk mee verdiend, daar door het slechte weer en de niet buitensporige vangsten de prijzen gun stig zijn. We zullen vertrouwen dat de prijzen eenigszins bestendigd blijven, opdat een leder dan wat kan verdienen. Den Oever. AANRIJDING. Door de Rjjksveldwacht te Oosterland en den Oever is proces-verbaal opgemaakt tegen den chauffeur der firma S. te Edam die met zijn vischauto op den Beursdjjk alhier een aanrijding veroorzaakte met een handwagen, voortgeduwd door een zoon van den heer K. De handwagen werd hierbij geheel versplinterd, KLEINE DIEFSTALLEN. Het komt de laatste weken voor dat diverse verbruiltagoederen van de terreinen der M.U.Z, aan de Werkhaven alhier worden ontvreemd. Waar het hier artikelen betreft, welke alleen op schepen bruikbaar zijn, was het vermoeden gewettigd dat de vreemde sleepbooten, welke tijdelijk in verband met de baringkuilvangst in de Werkhaven zijn gestationneerd zich hier mede uitrustten, Door naarstig speuren is de Rjjksveldwacht erin geslaagd een anker op te sporen, toebehoorende aan de M.U.Z. en aan getroffen op een sleepboot. Tegen den kapitein is proces-verbaal opgemaakt. Thans is het onderzoek nog gaande naar een rol Hercules draad en enkele kleinere scheepsartikelen, eveneens op de haven ontvreemd. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gen». (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 'sMorgens 10 uur. de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Avonds 7 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgejis 10 u., Ds. H. W. Meihuizen Doopsgezinde Gemeente te Den Oever. (in de Kapel) 's Avonds 7.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Bcltstraat). Hippolytushoef. 'sMorgens 10 uur, Cand. J. Oranje 's Middags 2.30 uur, Ds. Tollenaar Gcref. Kerk. (Den Oever). 'sMorgens 10 uur, leesdlenst. 's Middags 3 uur, Cand. J. Oranje BUKGERIJJHK STAND. Over de maand Februari. Geboren: Pauwlina en Woltje, dochtérs van K. Rol en J. Noojjer. Geerlig, z. van H. v. d. Brink en J. G. Sudejans. Getrouwd: A. Wisse en A. Johannis. Overleden: A. Bakker, 69 j., echtg. van P. Hakhof. Th. Meuleveld, ongehuwd, 51 j. St. Frai, wed. van Jb. Koojj, 79 j. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken personen in de maand Februari. 1935. J. Johannis naar Schagen. H. F. Bast naar Dultschland. R. Buisman en gezin naar Am sterdam. Joh. Iepenga en gezin naar Bergen, N. H. Mej. M. Tamis naar Schagerbrug, Zijpe. J. v. d. Velde naar Schagen. F. de Klerk en gezin naar Anna Paulowna. Ingekomen personen over de maand Februari. W. Fehres van Abbekerk. Mej. A. Stins van Sint-Maarten. J. Samplonius en gezin van Haalem. Mej. M. C. Biersteker van Texel. Mej. A. Klaas van Dultschland. H. Zweef van Anna Paulowna. Marijke Daal man van Anna Paulowna. Op het in den Haag gehouden examen be haalde onze plaatsgenoote mej. Nel v. Eeten het diploma van coupeuse. Zjj was leerlinge van de Modevakschool te Utrecht. BURGERLIJKE STAND. Week van 2128 Februari. GETROUWD: Adrianus Cornelis Raap en Grietje Krop. VERLOREN. Twee brillen in étui. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag stug te noemen; hooger dan 28 cent is er ook niet besteed. De handel in gelde- en kalf- koeien was zeer matig. De nuchtere kalve ren waren duurder. Dat scheelde wel met de goede kalveren 1.50 f 2.per stuk. Han del heel goed met een grootcn aanvoer. Mooie paarden waren aangevoerd; handel goed. Vette schapen handel matig. Oude schapen tot 19 ged. De handel in overhouders scheen wel iets beter; tot 13.50 was er besteed. Men zag dan ook weer Groninger en Friesche kooplui. Met de vette varkens ging het wél; hoogere noteering 19cent. Biggen en schram men werden weer duur en vlug verkocht. Daar ls tegenwoordig veel vraag naar. Op de kip- penmarkt was niet veel drukte. Tot lid van de Bioscoop-commissie vacature mevr. N. KerkmeerNieman, is benoemd mej. C. H. Kind, alhier. Onze vroegere plaatsgenoote mej. A.Wester is aan het Amsterdamsche Conservatorium geslaagd voor het solisten-examen piano. UITSLAG VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris C. L. v. d. Bergh te Schagen had in het Café van den heer J. R. Boontjes alhier de verkooping plaats van: 1. Een huis en erf voor- en achtertuin aan het Noord alhier, Sectie G No. 505, groot 4.90 Aren. Kooper werd de heer Vos, te Zaandam voor f 2.550.—. 2. Een huis en erf in de Regentenstraat alhier, Sectie No. 993, groot 99 cA. Eigendom van den heer C. J. Melker. Opgehouden op f 2000.—. OPRICHTING K.K. VOLKSBOND. Woensdagavond werd in een goed bezochte vergadering, gehouden in hotel „De Zwaan", definitief een afd. Den Burg van den R.K. Volksbond opgericht. De vergadering werd geopend door den heer H. Zjjm Sz., die een bijzonder woord van welkom richtte tot den Z.Eerw. Heer Pastoor Van Rujjven en tot den heer V. Slingeland, uit Alkmaar. Daar na verkreeg de heer V. Slingeland het woord. Spr. deelde mede, dat de R. K. Arbeiders beweging bovenaan staat in Nederland en wees er op, dat hier ook een Werklieden-Ver bond noodig is. De Volksbond bevordert in de allereerste plaats de Godsdienstige en zede lijke belangen der leden, doch ook de stoffe lijke belangen worden niet vergeten; aan den Volksbond ztjn o.a. veelal verbonden apo logetische en andere cursussen, coöperatie, wintersteun, een advies-bureau, een vragen- bus, enz., terwijl op praatavonden eveneens veel tot ontwikkeling der leden wordt bijge dragen. Verder las spr. enkele artikelen voor uit dc Statuten van den Volksbond. Hierna richtte de heer van Slinge land de afdeellng op, en feliciteerde den Pas toor en de leden met de nieuwe vereeniging. Daarna werd eenigen tjjd gepauzeerd. Ver volgens kon de vergadering zich volkomen vereenigen met een voorstel om de leden van het voorloopig comité als bestuursleden te verkiezen. Het Bestuur is daardoor als volgt samengesteld: H. Zjjm Sz., voorzitter; J. Huisman, secretaris; J. Rijk Hz., penning meester; Jb. Schraag en H. van Heerwaar den Jbz., commissarissen. Na'eenige beraadslaging werd de contribu tie (die per week 7% cent bedraagt zonder het Volksblad en 10 cent met het orgaan), vastgesteld op 10 cent per week. Oosterend. EEN BEWAARSCHOOL TE OOSTEREND. Reeds langen tjjd werd hier dc behoefte gevoeld aan een bewaarschool, doch tot heden bleef het steeds bjj wenschcn; doch thans zal het er werkelijk van komen. Maandag a.s. wordt de school geopend. Voorloopig zal school gehouden worden ln de kerkltamer der Ned. Herv. Kerk, terwjjl Ds Kok belang loos de helft van zijn tuin als speelplaats voor de jeugd heeft afgestaan. Tot directrice aan de school is benoemd mej. M. Brouwer Pz. COöP. BRANDSTOFFENVEREENIG1NG. Dezer dagen is in 't gebouw voor Chr. Be langen te Oosterend, een vergadering gehou den, waarin besloten is tot oprichting van een Coöp. Inkoopvereeniging voor brandstoffen. De heer A. Bremer zette het doel der verga dering uiteen. Een 20-tal personen trad direct als lid toe. Tot voorz. werd gekozen, de heer D. Trap, tot secr. W. Drijver Jr., tot penning meester de heer Muschee en tot bestuursleden de heeren A. Bremer en J. Bisschop van Oosterend. AUTO-ONGEVAL. Donderdag reed de auto van Dr. Wester huis, waarin de waarn. arts gezeten was, en welke bestuurd werd door den heer Van der Koojj van de Cocksdorp, op den Eierlandschen weg, nabij de huisjes van Vruchtbaaroord, plotseling opzij en kwam midden in een groote sloot terecht. De sloot was zeer diep zoodat de auto er geheel in wegzakte. De belde in zittenden konden echter spoedig op het droge komen, en waren behoudens eenige schram men ongedeerd. De auto moest later met een kraanwagen van den heer J. Rejj uit de sloot gehaald worden en naar den Burg gebracht worden voor reparatie. Een defect aan de stuurinrichting bleek de oorzaak van dit on geval te zijn geweest. BURGERLIJKE STAND van 6 Febr.1 Maart. GEBORENPaulus, z. v. Gerardus Mozes en Alberdina Bakelaar; Martha Klazina, d. v. Marinus Bakker en Martje Bakker. GEHUWD: Ernst Wilhelm Zinn en Neeeltje Eelman; Jacob Eelman en Anna Kikkert. GEVONDEN: een tasch, een muts en een ceintuur. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg. v.m. 10 uur Ds. Visser. Maandcollecte Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Den Hoorn. v.m. 10 uur, Ds. Moen De Cocksdorp. v.m. 10 uur, Ds. Salm. Zuid Eierl., non. 3 u„ Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Doopsgezinde Gemeente. Den Burg. v.m. 10 uur, Ds. Vis. Gereformeerde Kerk Den Burg, (geb. Fanfare) 'sav. 7.30 u. Ds. v. d. Leer Oosterend, v.m. 10 u. en n.m 3 u., Ds. van der Leer Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 u. en n.m 3 uur, Ds. Ter Schegget Een Amsterdamsche visschers bende overrompelt Barsingerhorn. 'n Sectie van zoowat 20 hengelaars uit Groot Mokum deden op 9 December 'n inval in Barsingerhorn en poogden de Hoogsloot van de aanwezige baars te ontlasten, maar rjjks- veldw. Schellingerbout was paraat en ging heelemaal alleen de bende te ijjf met gevolg dat alle hengelhelden ijlings op de vlucht sloegen. Het gelukte echter den rijksveld wachter eenige deelnemers, die ook nog zoo brutaal waren over verboden land te loopen, op de bon te plakken en stonden heden eenige van die vrjjpcstige heeren terecht. Het waren de heeren B. V. en de 70-jarige E. van V., die in de eerste plaats terecht stonden en met jjver hun kwade bedoelingen ontkenden. Dat ze op de vlucht geslagen waren, was niet het gevolg van hun kwade geweten, maar omdat ook hun makkers de kuiten namen. Tot het illustre gezelschap behoorde ook een werklooze metaalbewerker L v- B. Deze heer had zich onherkenbaar willen maken, door een andere pet op te zetten, doch deze camouflage was niet gelukt. Veroordeeling volgde van B. tot f 5.boete of 5 dagen, van de oude E tot f 4.boete of 4 dagen en L. tot f 4.— boete of 4 dagen. Uitspraken vorige zitting. P. J. v. N., caféhouder, den Helder, f 40.— boete of 20 dagen en 6 maanden ontzegging. INDIGESTIE VERDWEEN toen K rusehen verse heen. Hier is een eenvoudig, maar waar getuige nis, dat velen zal overhalen ook eens Kru- schen Salts te probeeren. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie ge leden. Tallooze middeltjes heb ik geprobeerd, maar zonder resultaat. Ik nam een kleine flacon Kruschen Salts en dit scheen we wel goed te doen, dus ging ik er mee door. Nu heb ik 4 groote flacons Kruschen gehad en ik voel me weer uitstekend. Ik heb geen last meer van opgeblazenheid, wanneer ik iets ge geten heb, dus nu gebruik ik iederen morgen Kruschen Salts." Mevr. E. C. D. te L. Indigestie wordt veroorzaakt door een sto ring in het inwendige organisme. Uw voedsel, in plaats van in Uw lichaam te worden opge nomen, hoopt zich op en gaat gisten, waardoor schadelijke gassen en zuren ontstaan, wat pijnen en opgeblazenheid kan veroorzaken. De werking van de 6 zouten in Kruschen Salts is zoodanig, dat de spijsverteringsorganen tot regelmatig werken worden aangezet. En dat beteekent een geze 'gend einde aan indigestie en een vernieuwde eetlust, zonder de minste vrees voor pjjnen of oj>geblazenheid naderhand. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten S. 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de bultenverp akking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt (Adv.) Se klasse A. Zoowel Helder als HRC trekken morgen naar buiten; Helder naar Zaandjjk om de club van dien naam te bekampen en HRC naar Alkmaar voor den returnwedstrijd tegen de Alkmaarsche Boys. Alleen de eerste wedstrijd heeft nog eenige beteekenis, daar Zaandjjk nog altjjd een kans heeft om de laatste plaats en dus Je degradatiewedstrijden te ontloopen. Wij vertrouwen, dat Helder haar sportieve plicht geod zal begrijpen en op volle kracht zal spelen ten einde een zuivere beslissing te verkrijgen. Ook tegenover K.V.V. is Helder dat verplicht (de wedstrijd KVV—Helder moet nog gespeeld worden). Een gelijk spel ljjkt ons een mogelijk resultaat. Een dergeljjken uitslag verwachten we bij den wedstrijd in Alkmaar, het resultaat is nochtans van geenerlei beteekenis; alleen zou men zich kunnen inspannen om een zoo gun stig mogelijke plaats in het eindklassement in te nemen. De grootste belangstelling gaat ongetwij feld uit naar VolewjjckersHollandia, Zooala men wee» zjjn de Amsterdammers bij een overwinning kampioen van de afdeeling en na Zondag j.1. kent men onze meening: mor gen zullen de Noord-Amsterdammers kam pioen zijn. Ook het kleine kansje, dat Hol landia heeft op de overwinning zal haar niet baten. Want winnen de Horincezen op één of andere onmogelijke wijze, dan zjjn de concur renten nog een punt voor, die zjj zeker in hun laatsten wedstrijd zullen weten te conso- lideeren. Ter wille van het prestige in 3 A hopen we, dat de Amsterdammers den eere- titel zullen behalen. De Meteoor—Assendelft, een draw? Vierde klasse A. Met meer dan gewone belangstelling ziet men uit naar den wedtrjjd, die in Nieuwa Niedorp gespeeld wordt. Deze is voor 4 clubs van beteekenis, n.1. ten eerste voor de twee, die elkaar daar ontmoeten, N.N. en Succes, en voorts voor Alkmaar en Texel. Het zal er geducht spannen, want S. is bjj een ovei-winning practisch niet meer in te halen. Wjj hebben vertrouwen ln de Wieringerc, het elftal heeft tenslotte haar ,,zomer"-vorm gevonden en is dan ook inderdaad de sterkste. Met gering verschil zullen zjj wellicht weten te winnen doch uit het woordje gering kan men opmaken, dat de overwinning, indien zij werkelijk behaald wordt, niet dan na de grootst mogelijke in spanning hun deel zal worden. Er rest dan nog de thuiswedstrijd tegen Schagen. Alk maar moet alleen nog spelen: Vrone uit. Texel: thuis DTS, uit. Sparta. Nieuwe Niedorp: thuis BKC, uit niets. Morgen word gespeeld: VroneAndijk. Rcs. tweede klasse A. Nadat oorspronkelijk HRC 2 een vrije Zon dag toebedield was, bracht de competitielei der daar verandering in, d»or den wedstrjjd KFC 2WMS 2 uit te stellen en in te las- schen: HRC 2—WMS 2 en KFC 2—WFC 2. Een belangrijk programma dus, belangrijk voor de rood-witten en blauw-witten, die na een spannende race van een geheel seizoen thans aan de laatste meters van den eindspurt gekomen zjjn. Het wordt HRC's laatste thuis wedstrijd; onnoodig te zeggen, dat deze maxi mum-winst zal moeten opleveren wil de kans, die 16 wedstrijden lang verreweg het gun stigst gestaar heeft, niet ten faveure van de WFC-ers veranderen. Zonder een greintje on derschatting dus in den strijd, Racers, want WMS 2 moet geslagen worden. Dat er aan gepakt moet worden getuigt een uitslag van Zondag J.1.: WMS 2—Ajax 3 2—0... We heb ben vertrouwen in de roodjes. WFC onderneemt de zware reis naar KFC 2 en we hebben zoo'n idee, dat zjj het daar niet zal redden. Een gelijk spel lijkt ons hier best mogeljjk, zelfr een nederlaag voor Je blauw- witten zou ons niets verwonderen. Wint HRC en verliest de concurrente, dan nog zjjn onze voetballers geen kampioen, want het totaal van 27 zou door een alles winnend WFC nog bereikt kunnen worden. Doch dan zou zij ook van HRC 2 moeten winnen... en dat gebeurt nooit, Racers! Res. derde klasse A. Helder 2 kan weer eens aan een overwin ning denken, want die ligt toch zeker in haaf bereik in den uitwedstrijd tegen QSC 2. Dit maal rekenen we er eens beslist op, withem- den! O.m. wordt hier nog de belangrijke wed strijd: ZW 2Kennemers 2 gespeeld. Eerste klasse D. Veel van de interesse is weg, nu HRC 3 niet sj>eelt. Belangstelling verdient nochtans Wie ringerwaard, al is .het alleen maar om da vraag, of zjj haar schitterende eindspurt weet vol te houden. Morgen gaat het tegen Succes 2 op Hippo, aanvang 2 uur. De derby Helder- sche BoysHelder 3 zal ook wel de noodlgo belangstelling trekken; nu de Boys wat ver zwakt uitkomen hebben de Helder-manncn een kansje op revanche (aanvang 10 uur), MLD zal "an Watervogels geen schijn van kans krijgen, deze wedstrijd wordt om 10 uur gespeeld op het terrein der Watervogels. JVC zal met Schoort zeer veel moeite hebben en het is zelfs de vraag of zjj Geurts c.s. zullen k»»nnen weerstaan (2 uur). Tweede klasse F. Helder 5Texel 2, 10 uur; Atlas 1—Scha gen 2, 10 uur. Derde klasse E. f Succes 3—Kolhorn 1, 10 uur. 4e klasse H. Atlas 3—Atlas 2, 14 u.; Helder 6—Texel 3, 10 u.; Oudeschild 2Texel. Boys 1, 14 u. 4e klasse L. Dirkshorn Z—Held.Boys 3 14 u.; JVC 3— HRC 7 12 u. W.Waard 2—Watervogels 3 14 u. Adsplranten R. Helder e—Helder a 12 u. BKC a—HRC a 12 u.; HRC b fc'cces a 10 u. Adspiranten S. HRC dSucces b 1L15; Schagen bJVC 14 u.; HRC c—"Telder f 12.30; HRC e—Helde# d 1.15. Adsplranten T. Oudeech, a— De Cocksdorp a 12 u.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 15