lil li ©urnaui VAN WILLIGEN Ingezonden Van Ewijcksluis. Wieringen. Texel. DE VERBOUW Marineberichten. Wieringerwaard. VAN WILLIGEN is begonnen! Legerberichten. Politierechter Alkmaar van het Meubelpaleis Gedurende deze verbouwing MEUBELEN VOOR AFBRAAKPRIJZEN Vereeniging voor bloembollencultuur. Hr. Ms. K XVIII. K.N.V.B. NH.V.B. kunnen vormen, hoe men in dit wereld- i el leeft en werkt en we hebben den voor tgang van de door ons bezochte republieken kunnen zien, zoodat we in het vervolg alles, vat met Zuid-Amerika in verband staat op mi geheet andere manier kunnen bekaken dan we vroeger deden. Tenslotte zijt. we dank baar voor de hartelijkheid, waarmee deze vol den de vertegenwoordigers van het verre Nederland tegemoet zyn gekomen. De meest aangename en prettige herinneringen nemen we met ons mee, zoowel van landgenooten als van de bewoners zelf en tijdens den nu komen den grootenovertocht zal ons verblijf in Zuid- Amerika nog dikwijls ter sprake komen. gn nu hoort u in langen tijd niets meer van rn6i maar uit Kaapstad hoop ik een grooten brief te kunnen sturen met indrukken over fiet Onbekende Tristan da Cunha. Tot over 6 weken! UK GREEP DER JUSTITIE. Hernieuwd optreden van den kippendief. Nadat de tenuitvoerlegging van een voorw. Straf tegen den 24-jarigen S. uit Nieuwe Nie- dorp, die in zyn proeftijd niet standvastig was gebleven en nu de straffende hand der ge rechtigheid met volle kracht aan den lyve moest ondervinden, met gesloten deuren was bedisseld, werd de zaak tegen den groenten- venter A. C. van L. te Den Helder, welk heerschap door de militaire politie was be trapt bij het steien van kippen uit het hoen derpark van P. Lak, nog eens onder de loupe genomen. De heer Wiggers had op last van den Politierechter naar de faits et gestes van dat jonge mensch een onderzoek ingesteld en in een rapport vastgelegd. De conclusie was echter zoo ontmoedigend, dat de verdachte, dia zelf niet verschenen was, tot S maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Groote voorjaarsschoonmaak op Urk. Niet minder dan 6 strafzaken waren heden uit Urk aangevoerd. De openingsvoorstelling werd gegeven door twee jeugdige balionbroe- kers, J. K. en Ki. S. Dezen heertjes was ten laste gelegd diefstal van 25 pond visch, eigen dom van KI. S., de baas van J. Zij hadden 1.20 voor het gestolen zeebanket ontvangen en de opbrengst van de buit „eerlijk" verdeeld. De officier wenschte krachtig tegen deze wandaden op te treden en requireerde tegen ieder 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak ieder 20.boete of 10 dagen en 1 maand voorwaardelijk met 2 proefjaren. De heler aan de beurt. De ..Dritte im Bun de" Willem K., broer van J., uit de vorige zaak, had zeven stuivers genoten van de door J. en KI. gestolen visch. pe heer Willem K. was niet aanwezig. Eisch 1 maand. Vonnis als in vorige zaak. HU wilde het hol van den leeuw verlaten. De 52-jarige Urker visscher in vol ornaat, L. W., had ondanks de herhaalde vordering Tan den rijksveldwachter T. geweigerd zyn besloten erf te verlaten. L. die zich bemoeide met een zaak, die hem niet aan ging, be dreigde den politieman, en wilde hem zelfs aanvallen. Nu dat was ook den officier heelemaal niet naar den zin, want deze magistraat requireer de 35.boete of 35 dagen. Vonnis 25.boete of 15 dagen. 'n Jeugdig vandaal. Een 18-jange bewoner van Urk, de vis scher D. W., had zich te verantwoorden wegens vernieling van een aan de gemeente toebehoorende deur waarmede de aan deze gemeente in eigendom behoorende woning van den rijksveldwachter T. wordt afgesloten. Deze onopgevoede jongeling is een zoon van den vorigen verdachte en zijn connecties met de politie vonden haar oorzaak in een diefstal letje van grind. De oude heer bemoeide zich met deze zaak en alstoen achtte jongeheer D. zich geroepen ook een duit in het zakje te doen en moest de deur het ontgelden. H(j beukte er met de klomp op. Eisch 20.— boete of 20 dagen. Uitspraak 10.— boete of 5 dagen. Prettige dorpsgenoote. De niet verschenen mej. Willempje B. had hiej. Klaasje K, huisvrouw van K. B. in het openbaar schromelijk beleedigd door haar din gen te verwijten, die een fatsoenlijke huismoe der niet onder zich kan laten. Voorts had zij juffr. B. ook nog een slag tn het gelaat ge geven. Voor deze feiten werd de even loslip pige als loshandige vrouw veroordeeld tot 25.boete of 15 dagen. Krab- en stomplustige lieden. De heer Jurrie van L., eveneens behoorende tot de bewoners onzer overzeesche bezitting, had zijn 15-jarigen mede-eilander Ai bert K. °P 5 December gekrabd en geslagen. Maar niet tevreden met deze Sinterklaasavondattentie, deed hU aangifte, zulks met het resultaat, dat Jurrie bij verstek werd veroordeeld tot 1 gulden boete of 5 dagen. Klaas wou er niet uit! Den 32-jarigen heer KI. B.; te Den Helder, beviel het op 1 Februari zoo reuzebest in het Beheelonthouderslogemcnt aldaar, dat hij wei gerde het lokaal te verlaten. Maar de con ciërge was hem liever kwijt dan rijk, aange zien KI. niet genegen was een kleine ver tering te maken, welke maatregel is ingevoerd °m het peil der bezoekers op te houden. Ter- zake huisvredebreuk werd hij heden veroor deeld tot 10.boete of 5 dagen. Da capo De 18-jarige D. W., trad thans ten tweeden Jhaie voor het voetlicht ter zake een hem ten laste gelegden diefstal van grind met behulp ^an ee|i voertuig, ten nadeele van den Staat der Nederlanden. W. die niet den indruk maakt, met den mond vol tanden te staan, scheen niet overtuigd te zijn van het eigen- onusrecht van den Staat, maar de politierech- e<" was echter, jammer genoeg, een andere eening toegedaan en veroordeelde D. tot boete of 5 dagen. W<»«*t, maar begrijpelijk optreden. De 46-jarlge meubelstoffeerder Louis K., ™get. f Den Heider, thans te Amsterdam woonacht'g. had op 28 December uit woede, omdat zyn vrouw hem had verlaten en. haar toevlucht had gezocht bij den caféhouder P. L. vlT n u"! Veroordeeld gedetineerd wegens edendelicten de café-inventaris en het huis houdelijk meubilair gedeeltelijk vernield Be doelde voorwerpen waren het eigendom van de brouwerij en weer een andere vrouw een raar soepje! De gedup. echtgenoot stond heden terecht terzake vermeiing en werd met inachtneming der meest mogelijke clementie veroordeeld tot eisch 'K>e'e dagen, overeenkomstig De verdachte was daar zeer mee tevreden. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. N. Dekker, thans opzichter le klasse bij de Zui derzeewerken op wachtgeld te Kornwerder- zand, is met ingang van 1 April a.s. benoemd als opziener der Domeinen met standplaats Middelburg. Hippolytushoef. S.D.A.P. afd. Wieringen. Na referendum is de groslijst der S.D.A.P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als volgt vastgesteld: L D. Oden. 2. Mevr. D. Wit—Slikker. 3. L. Wigbout. 4. Fr. Bontkes, 5. R. Hulsebos. 6. H. Stubbe Ezn. 7. J. Poel Wzn 8. S. P. de Vries. 9. T. Bakker. 10. Abr. v. d. Welle Czn. 11. J. v. Wijk. 12 Jb. Smit Jnzn. AFGEWEZEN. Onze Mtddenstandsvereeniging heeft op haar aan de P.E.N. gericht verzoek om verlaging der lichttarieven, bericht ontvangen, dat geen voorstel tot verlaging kan worden verwacht, doch eventuëele persoonlijke klachten zullen ln onderzoek worden genomen. VEREENIGING VAN CHR. NAT. SCHOOLONDERWIJS. Dinsdag 26 Maart 1935 des avonds 7uur, hoopt deze vereeniging haar jaarlyksche alge- tneene vergadering te houden in een lokaal der houten hulpschool te Den Oever- De agenda bevat verslagen, bestuursver kiezingen, enz. enz. Voor Westerland en Hip polytushoef gaat voor belangstellenden een autobus, welke plm. 7 uur vanaf den Poelweg vertrekt. CHRIST. JONGELINGSVER. „HET MOSTERDZAAD". Vrijdagavond 29 Maart a.3. zal voornoemde vereeniging in het lokaal „Reoboth" te Hip polytushoef onder leiding van den Eerw. heer Deen haar jaarvergadering houden. Behalve jaarverslagen, zullen inleidingen, voordrachten en samenspraken den avond opluisteren. Voor hen die in dit jeugdwerk belang stellen is deze vergadering mede toegankelijk. UITVOERING MANDOLINE-CLUB O.K.K. Tegen acht uur opent de directeur, de heer P. Jongkind jl. Zondagavond deze uitvoering en complimenteert en passant nog even de kampioensclub „Succes". HU spreekt er zijn genoegen over uit dat zooveel menschen aan wezig zyn (de zaal van Concordia was namelijk geheel gevuld). Direct daarna tikt de dirigent op zijn lessenaar en neemt het muziek-pro- gramma een aanvang. Een viertal nummers worden op de bekende keurige wijze ten ge- hoore gebracht, waaronder een tweetal con cours-nummers. Een dankbaar applaus was de belooning voor het sublieme spel. Na een korte pauze krijgen wU een tooneel- stuk te zien, getiteld „Tzingano", een zigeuner- stuk, dat dermate wordt vertolkt, dat het publiek er geen beroepsspel voor kon wen- schen. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat alle rollen in uitstekende handen waren. Om half een was het afgeloopen en werd de avond besloten met een geanimeerd bal. AUTO-ONGELUK. Zaterdag kwam de melkauto van den heer Lak, bestuurd door den heer Eilers, op on zachte manier in aanraking met een boom aan den Barsingerweg. De inzittende chauf feur en een jongen kwamen er goed af, de wagen, die nogal was beschadigd, is later door een kraanwagen van den heer M. Smit naar diens garage gesleept. De oorzaak van dit ongeval is onbekend. EEN VREEMD NATUURVERSCHIJNSEL. Zondagavond omstreeks 8 uur heeft men te Den Burg een eigenaardig natuurverschijnsel waargenomen Eerst vielen snel achtereen twee sterren, even later verscheen een zeer lange vurige iyn, die vrij lang bleef; na ongeveer een half uur kwamen in deze lijn kronkels, daarna ver dween geleidelijk de lichtende streep SPIRITISTISCHE PROrAGANDA-AVOND. Zooals wij onlangs mededeelden is de eerste propaganda-avond van de Spiritistenvereen. „Harmonie" een slecht bezoek ten deel ge vallen. Naar men ons mededeelt is thans zulk een groote aanvrage ingekomen om her haling van de lezing, dat mevrouw Wed. Dr. Akkringa op 2 April a.s. opnieuw in hotel „Texel" als spreekster zal optreden. BURGERLIJKE STAND. van 23 tot en met 25 Maart 1935. GEBOREN: Ary, zoon van Jacobus van der Vliet en Jacoba Mina de Bloois; Annetta. dochter van Folkert Terpstra en Phulpina Theodora Duinker. MARKTOVERZICHT. De nuchtere kalveren-aanvoer was ook Maandag weer groot; de prijzen blijven laag; men behaalde voor een goed kalf 5.- k f 5.50 per stuk. Voor de aangevoerde fokkalveren gingen de duurste voor 26.— De aangevoerde melk koeien brachten pl.m. 140 per stuk op De wolveehandel bestond in een zestal ram men voor den slacht, die pl.m. 12.- opbrach ten, en een 4-tal schapen die ongeveer f 11.- opbrachten. Biggen deden gemiddeld 11.- per stuk. Op de boerderijen wordt voor slachtvarkens 20 tot 21 cent per pond betaald. In den elerhandel worden zeer lage prijzen gemaakt; de mlddenprys aan de veiling (eie ren van 60 K.G.) was slechts 1.80 tot 1.85 per 100 stuks. HET EERSTE KIEVITSEI. Het eerste kievitsei op Texel is Zaterdag ge vonden in den polder Eierland door den heer Enno uit Waalenburg en opgekocht door den heer A. Plaatsman, 't Zachte weer en de mal- sche regens der laatste dagen schijnt de kievit aan den leg te hebben gebracht, gisteren en eergisteren zyn hier reeds op meerdere plaat sen kievitseieren gevonden. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot pastoor te Rotterdam (H. Hilde- gardis) den Z. E. Heer J. Nagel, thans pastoor te Assendelft, voorheen te Den Burg Texel. ZEER LAGE EIERENPRIJS, Naar wij van den directeur der Eierenvei- llng vernemen, Is de prijs der geveilde eieren Maandag zóó laag geweest, als hij tot nu toe aan de veiling nog nimmer was. De Alg. Ver. v. Bloembollencultuur hield Maandagmiddag haar 176ste alg. vergadering in het Krelagehuis te Haarlem. Bij de opening der vergadering wees de voorzitter, de heer Ernst H. K r e 1 a g e, er op. dat er ditmaal een aantal initiatief-voorstellen van afdeelin- gen te behandelen zyn; het treft wel heel on gelukkig, dat het hoofdbestuur gemeend heeft ze alle te moeten afwijzen. Dit betreft allereerst vermindering van de met Mei te betalen heffingen alsmede van de nieuwe nog op te leggen heffingen. Wanneer men zoover zou willen gaan, om overneming van die heffingen door de regee ring te vragen, d.w.z. geheele kwijtschelding van de verschuldigde bedragen, en dus feite lijk zou aandringen op regeeringssteun tot het volle bedrag der heffingen, dan acht spr. het zijn plicht daartegen het hoofdbestuur ernstig te waarschuwen. De kans op kwijtschelding der heffingen is gelijk nul te stellen en indien er, hoe onwaar schijnlijk dit ook zyn moge, toe zou worden overgegaan, zouden daaraan door den minis ter zoodanige bezwarende voorwaarden van teeltbeperking verbonden worden, dat men zich nog wel eens goed bedenken mag voor men zijn hoofd moedwillig in dezen strop steekt. Het hoofdbestuur heeft een andere oplos sing aanbevolen, die principieel de heffingen onaangetast iaat, maar de betaling vergemak kelijkt. De regeering heeft zonder eenig overleg met het bedrijf geweldig hooge heffingen vast gesteld, waartegep onzprzyds reeds in Augus tus 1934 ernstig bezwaar is gemaakt. De amb tenarij is nu eenmaal duur en omslachtig en zoolang wij daaronder zitten, zullen wij onder die ondragelijke lasten blijven zuchten, zegt 3preker. En daarom zegt hij: steek uw hoofd niet verder in djen strop, maar tracht er levend uit te komen. „Wij moeten van de regeerings- inmenging in ons bedryf zien af te komen. Een ander punt, waarop het hoofdbestuur een afwijzend prae-advies heeft uitgebracht, betreft de zoogenaamde vaste lasten. Ook dit wordt door spr. nader gemotiveerd. Bij de bespreking van de rekening over 1934 kwam aan de orde de motie-Hillegom, die als haar oordeel uitspreekt, dat de verlating van het tegenwoordig goudpeil noodzakelijk is voor de handhaving en de ontwikkeling van het Nederiandsche bedrijfsleven in het alge meen en van het bloembollenbedrijf in het bij zonder; en het bestuur opdraagt met alle wet tige middelen te streven naar wijziging der tegenwoordige monetaire verhoudingen. Een motie van het hoofdbestuur waarin omdat de vereeniging z.i. niet bevoegd is om met voldoende kennis en gezag een oordeel uit te spreken wordt voorgesteld de motie- Hillegom niet in behandeling te nemen, werd met 124 tegen 103 st. verworpen, en de motie- Hillegom aangenomen met 120107 stemmen. Vervolgens kwam in behandeling een voor stel -Bennebroek-Vogelenzang, luidende „De afdeeling Bennebroek-Vogelenzang, ge hoord de bezwaren van hare leden tegen den te heffen omslag per Roe, om daarmede het overgeschoten leverbaar te vergoeden, ver zoekt het hoofdbestuur het daarheen te wil len leiden, dat de regeering deze vergoeding voor haar rekening neemt". Ook deze motie werd door het H.B. afge wezen. Het stelde een eigen motie voor, waar in het H.B. wordt uitgenoodigd bij de regee ring aan te dringen op verdeeling van de be taling der heffing van Mei 1935 ten bate van het landbouwcrisisfonds over twee jaar. Het voorstel-Bennebroek-Vogelenzang werd met 174 tegen 51 stemmen aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde de motie- Bovenkarspei„Het hoofdbestuur stelt zich in verbinding met andere vereenigingen teneinde door gezamenlijke actie met alle wettige mid delen bij de regeering aan te dringen op ver laging van de z.g.n, vaste lasten". Het H. B. ontraadt aanneming van deze motie, omdat het begrip „vaste lasten" niet vast staat. Na een toelichting door de afd. Bovenkar- spei en een bestrijding door den voorzitter werd het voorstel met 140—32 stemmen ver worpen. Ten slotte kwam het voorstel-Berkhout in behandeling om in het orgaan te doen opnemen een tyst van handelaren, welke tegenover de kweekers hun verplichtingen op den gestel den tyd niet nakwamen, vermeldende het per centage door hen uitbetaald, van bloembollen, door hen uit de hand gekocht. Het H. B ontried aanneming van het voor stel, omdat op de beurs voldoende inlichtingen te verkrijgen zyn. Het voorstel werd verworpen. De vergadering werd hierna gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactin Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Heer Hoofdredacteur. Mogen wij nogmaals vragen onderstaand be richtje te wiiten opnemen ten behoeve van de opvarenden van Hr. Ms. K XVIII? Wy zeggen daarvoor hartelijk dank. Hoogachtend J. H M. KOOTKER, secr. i i i EEN PAASCHEI VOOR I»E BEMANNING VAN DE K XVHI. Belangstelling, bewondering en sympathie jegens de bemanning van de Nederiandsche onderzeeboot K XVIII is er allerwege. Zij uit zich in taliooze variaties. Het is merkwaardig hoe het Nederiandsche volk van alle rang en stand een gelegenheid zoekt om aan die belangsteling en sympathie uiting te geven. Zouden wij zoo vrij mogen zijn een advies te geven? Welnu: zendt een bijdrage aan „Onze Marine", gironummer 42883, Den Helder onder motto: Een Paaschei voor de bemanning van de K XVHI. WONDERBAARLIJKHEDEN. Naar aanleiding van het schrijven van B. en W. aan den Raad. Geachte Redactie, Een paar Jaar geleden, heb ik op deze zelf de gastvrije plaats gewezen op de nood zakelijkheid ter wille van het veilig verkeer, de Laan bij de Ambachtsschool te verbroe den. En thans zal dit, als de Raad dit goed keurt, geschieden. Eigenaardig is echter de vorm, waarin B. en W. het finantiele ge deelte aan de Raad kenbaar maken. Immers wat voor een figuur slaat nu een directeur van de Gemeente-bedrijven, wanneer heel Den Helder verneemt dat hjj by eerste begroting 6000.noemt, terwijl hy na „betrekkelijk verzoek van den Burgemeester" het verbre den van de Laan en het vernieuwen van het oude riool met putten op een bedrag van 3550.raamt. Moet men hieruit concluderen, dat: of de directeur kan niet begroten (hU was eerst 69 te hoog!!), of hij heeft terwille van het verzoek, het bedrag gedrukt om het in den Raad erdoor te krijgen, terwyl de kosten, wat zij ook mogen zijn, uit de posten voor het onderhoud van straten en pleinen zullen wor den bestreden," zoals B. en W. voorstellen. (Dat, „wat zy ook mogen zyn", is niet voor rekening van B. en W. geschreven!). Wonderbaarlijker worden bovenstaande be dragen, indien men kennis neemt van enige détails uit het voorafgaande voorstel: ver koop voormalige brug ivach terswoning Ka- naalweg, enz. Dit terrein plus woning wordt verkocht. Het beslaat nog geen 4 aren. De verkoopprijs 10.per M2 zal bij niemand bezwaren ontmoeten, aangezien de gemeente aan de overkant van het Kanaal nog 50.per m2 heeft betaald. Hiervoor in de plaats is het oog gevallen op een terrein, waarmede B. en W. reeds lang in hun maag zitten, begrensd door Joubertstraat. Krugerstraat, Singel en Soembastraat (de laatste drie resp. straten met tussenklasse. eerste klasse en tussen- klasse erfpacht) en „de straat langs de stoomwasscherij van Roovers". Waarom krijgt deze 12 m. brede straat1) geen naam. Is dat, omdat de heer Roovers slechts 2. per m2 hoefde te betalen voor zijn 1100 m2. Ais het kleine stuk Laan op zyn gunstigst 3550.kost wat heeft dan die „straat van Roovers" gekost, die wel 100 ineter lang is, die geheel moest worden opgehoogd en riole ring,' waterleiding, electriciteit-Ieiding en trottoirs nodig had, plus verlichting!? En thans wil men het overblijvende ge deelte, dat ik op pl.m. 60 aren schat, de be staande opslagterreinen laten vervangen. Hiertoe dient het: te worden opgehoofd (0.6 H.A.!) 1 en verhard; voorts moet een behoorlijke afscheiding langs de straat en langs sommige perceelen worden aangebracht, terwijl mede door ver plaatsing van daarvoor geschikte loodsen voor voldoende bergruimte dient te worden zorg gedragen. De kosten van een en ander worden door den directeur op pl.m. 7000.geraamd(!) Ra ra, hoe kan dat?! Ais men voor het werkelijk kleine stukje Laan 3550.(ik zal maar niet 600. schrijven) noodig heeft, dan is die directeur knap, dat hy het grote terrein ophoogt, ver hardt, van afscheiding voorziet, loodsen ver plaatst enz. voor 7000. Ligt soms het verschil hierin, dat de Laan in eigen beheer wordt uitgevoerd en de op hoging, verharding, enz. misschien zal wor den aanbesteed? De begrotingen zijn wei zeer wisselvallig, en ais het anders uitkomten eenmaal is uitgegeven krijgt de Raad een supplement begroting en de belastingbetaler de kosten te betalen. Werkelijk, de wegen van Gemeentewerken zyn wonderbaarlijk. Maar zyn wel de nodige bezuinigingen voorgesteld, die de tijden voor schrijven Of moet het plan van het nieuwe opslag terrein de weg volgen, die het verbouwings plan van „gebouw-gemeentewerken" is ge gaan? Dan zouden B. en W. toch beter een echec kunnen sparen en tijdig op het voorstel terug kunnen komen. V geachte redactie, mjjn welgemeende dank en hoogachting. L. PINKHOF. t2 X zo breed als de Emmastraat! Haven van Nieuwediet». 25 Maart 1935. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Perfine". Hr. Ms. HERTOG HENDRIK, Hr. Ms. Hertog Hendrik is vanmorgen om 4 uur Ouessant gepasseerd. De commandant van de K XVIII seint: 23 Maart 12 uur: ware plaats 34° 56' Z.B., 9° 50' W.L. 24 Maart 12 uur: ware plaats 32° 37' Z.B., 7° 34' W.L. Mooi weer, kalme zee, geen bijzonders, alles wel. REISPLAN Hr. Ms. „AREND". Het reisplan voor Hr. Ms. „Arend" onder bevel van luitenant ter zee der le ki. J. H. Sol- kesz is als volgt vastgesteld: vertrek Willems oord 10 April; aankomst Algiers 18 April; ver- tr. Algiers 23 April; aank. Port Said 29 April; vertr. Port Said, aankomst Suez 30 April; vertr. Suez 2 Mei; aankomst Aden 8 Mei; ver tr. Aden 9 Mei; aankomst Padang 25 Mei. Luitenant ter zee 2e kl. H. T. Koppen wordt 15 April overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland" te Nieuwediep. Bij Kon. besluit van 21 Maart is, met in gang van 1 April, bevorderd tot kapitein der mariniers de 1ste luitenant der mariniers J. A. J. de Bruyn. Luitenant ter zee le kl. S. Visser is belast met de functie van hoofd der pyrotechnische werkplaats op 's Rykswerf te Willemsoord. Luitenant ter zee 2e kl. C. H. E. Brainich von Brainich-Felth, J. van Haga en H. W. R. Krauss, onlangs uit Oost-Indië hier te lande teruggekeerd, zjjn ter beschikking ge steld. Oefeningen artillerie in 1935. In de legerplaats by Oldebroek zullen de be reden artilerie, het regiment motorartillerie en de scholen voor reserve-officieren der bere den en der onbereden artillerie schietoefe ningen houden. Voorts zullen aldaar schietcursussen wor den gehouden voor beroeps- en reserve-offi cieren der artillerie. De regeling van vorenstaande schietoefe ningen en schietcursussen geschiedt door den I. d. A. Het regiment Kustartillerie houdt schiet oefeningen in of nabij de garnizoenen. Het korps uchtdoel-artillerle en de school R.O.O.A. houden schietoefeningen ln den Hel der. Het korps luchtdoel-artillerie houdt oefenin gen ln samenwerking met de luchtvaartafdee- ling. Bij K.B. met ingai-g van 1 Mei benoemd tot luitenant-generaal de generaal-maj or W.J.D. Havelaar van den staf der artillerie, directeur van het materiaal der landmacht tevens Hoofd van de 4e Afd. departement van defensie; bU het dienstvak der militaire administratie tot kolonel, de luitenant-kolonel G. J. K. Sneep controleur der militaire administratie; op verzoek, met ingang van 1 Mei 1935 eer vol uit den miiiltairen dien;t ontslagen de lui tenant-generaal W. J. D. Havelaar voornoemd en met ingang van 1 Juni de kolonel H. Eg- gink, Inspecteur der nilitaire administratie. Benoemd met ingang van 1 Mei b den Staf der artillerie tot generaal-majoor, directeur voor het materiaal der landmacht tevens hoofd van de 4e afdeeling van het departement van defensie de kolonel U. J. W. Roldaius, voor zitter van de commissie van proefneming. Benoemd tot majoor der militaire-admini- stratie J. H. v. Hoorn van dat dienstvak b(j het regiment grenadiers. Res. derde klasse A. Helder 2 onderstreepte nog eens den go „den vorm, waarin zy momenteel verkeert door ln Assendelft een prachtige zege te behalen. Met 30 bleven de wit-zwarten in de meerderheid, wat een uitstekende prestatie is. QSC 2—WFC 3 2—5; Holiandia 2—Kenne- mers 2 21. Vierde klasse A. BKC stelde teleur door met 31 van Andijk te verliezen. De Breezanders zullen nu wel genoodzaakt zyn op de voorlaatste plaats te eindigen, ook al wordt de laatste wedstrijd tegen Vrone gewonnen. DTSVrone 30. Eerste klasse D. MLD behaalde haar eerste overwinning! Ziedaar het vermeldenswaardige feit van deze afdeeling. Het waren de Heldersche Boys, die op het Vliegveld sneuvelden, waaraan een groot aantal invallers weticht niet vreemd zal zijn. 63 werd het, waaruit toch ook mag worden afgeleid, dat de geel-zwarten in de dit jaar voor het eerst te houden degeradatiewed- stryden (met Atlas en HRC 4) niet kansloos zyn. Zooals men weet. wordt gespeeld om 2 plaatsen in de eerste klasse. Petten geeft er de brui aan, nu er niets meer te winnen is Succes' overwinning met 64 is er echter niet minder om. Wieringerwaard deed wat van haar ver wacht werd en sloeg JVC met 52. De rood- broeken hebben thans de 2e plaats bereikt en hebben, als zij hun laatsten wedstrijd winnen, slechts 1 punt minder dan HRC 3! H.R.C. 3 18 II 4 3 44—23 26 Wieringerwaard 17 IO 2 5 58—32 22 Watervogels «7 8 s 4 35-25 21 Schoorl IÓ 9 2 5 42—38 20 Petten 16 7 4 5 41 37 18 Held. Boys 18 7 4 7 45—42 18 Succes 2 16 7 2 7 39—44 16 Helder 3 17 6 2 9 44—57 14 J.V.C. 17 J 6 8 29—42 12 M.L.D. 18 i 2 ij 30—67 2* Bovendien heeft M.L.D. 2 verliespunten. Tweede klasse F, Opnieuw speelden Racing 4 en Helder 5 tegen elkaar en ook dit keer bleven de rood- witten meester van het terrein, ditmaal met de merkwaardige cijfers 84. Vierde klasse G. BKC 3—Callantsoog 1 51; Schagen 3— Held. Boys 2 4—2. 4e klasse H. Oudeschild 2Atlas 3 uitgesteld; Texel 3 Watervogels 2 44. 4e klasse L. HRC 7—Callantsoog 2 10—0 HRC 7 kam pioen). Adspiranten R. Succes ASchagen A 18. Adspiranten S. Succes BSchagen B 07; HRC CJVC A 80; Helder DHelder E 60; HRC E HRC D 4—0. Adspiranten T. Texel BTexel A uitgesteld. TEXEL I HRC II 1—3. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd Texel IHRC II is geëindigd in een verdiende 3—1 overwinning voor de bezoekers. Reeds direct na den aanvang kon worden geconsta teerd, dat het combinatie-spel van Racing een klas hooger stond dan dat van de thuisclub. De bal zweefde dan ook meestal op de Texelsche speelhelft. De uitvallen waren niet ongevaarlyk, doch de HRC-verdediging bleek voor de Texelsche voorhoede wat al te moeilyk te passeeren. Daarentegen maakte de aanval van Racing er aanvankelijk ook niet veel van, eerst probeerde de rechtsbuiten het met ver scheidene schoten op verren afstand, die bij Dukers geen succes opleverden. Da- t. voerde men 't samenspel zoo verbazend ang docr, dat de Texelsche verdediging steeds weer koa ingrijpen. Een vrije schop op den rand van strafschop toegekend bezorgde even voor de rust Racing leiding 10. In de tweede helft liet „Texel" haar ver dedigende houding een weinig varen, waardoor het spel veel mooier werd en de gasten ook niet hun kort-spel methode konden laten varen. AI spoedig liep, toen Dukers te vroeg uitliep, een bal in het ledige doel, 20 voor HRC Daarna kregen we enkele mooie aanvallen van Texel te zien, uit één daarvan ziet Winter een voorzet van rechts te benutten, waardoor de achterstand tot 21 werd verkleind. In 't allerlaatste moment scoorde na mooi samen spel HRC nog eenmaal waardoor de gasten wonnen met 31. Over de Texelsche spelers merkte de heer Leavy het volgende op. De midvoor valt in de allereerste plaats op; hU is voor de tegen partij zeer gevaarlijk en mag geen oogenblik uit 't oog verloren worden. Verder is mij de rechtsbinnen (aanvankelijk rechtsbuiten) op gevallen, die echter een zware tegenpartij heeft en niet altijd goed doorzet. In de midden linie is ongetwijfeld de links-half de beste speler. Ook de spil is een uitnemend voet baller, zyn snelheid laat echter nog veel te wenschen over. In de verdediging is nog de rechtsbak opgevallen; 't is een zeer snel speler doch zijn ingrijpen is onstuimig. „Texel 3" speelde tegen „Watervogels" i gelijk 4—4. VERLOTING TEX. BOYS. De trekking van de verloting der Texelsche Boys is vastgesteld op 31 Maart a.s. B.K.C.Andyk. B.K.C. verloor Zondag verdiend met 3—1 van Andijk. Vijf zesde deel van den wedstrijd waren de Andijkers actiever, sneller en beter. Zy verwierven al spoedig op keurige wijze een 2—0 voorsprong en ware Prins in de B.K.C.-goal niet zoo goed geweest, dan zou Andyk met groote cijfers hebben gewonnen. Het laatste kwartier vertoonde B.K.C. een ongekende opleving. De heele opstelling was gewUzigd Tauber stond zelfs midvoor en onder aanvoering van de tribune kreeg Andijk het zwaar te verduren. De Schipper scoorde tegen, maar verder dan zoo liet An dijk het niet komen. Integendeel, haar links binnen maakte er met een onhoudbaar schot 3—1 van, waarmee het einde kwam. B.K.C. kwam in het veld met de volgende opstellingPrins, v. Teulingen. Hoep, Tauber, B. Wiggers (ja, inderdaad de oude aanvoer der!), De Schipper Az., Jb. Steenvoorde, K. Steenvoorde, De Schipper Jz., J. van Wees en Jac. van Wees. We hadden verwacht, dat B. Wiggers aan tempo te kort zou komen. Dat bleek ook het geval te zijn. In het tweede elftal wist h|j vorige week wel uit te blinken, maar de An- dijkers met hun stoere bodies en lange beenen waren hem dikwijls te snel af dan dat zyn totaalindruk bevredigend is te noemen. B.K.C. zat in de malaise. Zelf3 Jan v. Wees, die anders zulke mooie openingen maakt en bravourstaaltjes verricht, bleef matig. Er moet en er zal wat gebeuren bij B.K.C. van den zomer. Een basis moet worden ge legd combinatie moet er komen naast het opkweeken van de persoonlijke capaciteitent B.K.C. 3 won met 51 van Callantsoog. WIERINGERWAARD I—J.y.C. I. De roodbroeken speelden met twee inval lers, by JVC moest voor de rust één der spe lers worden vervangen. Direct ontwikkelde zich een gelykopgaand spel, waarbij JVC het eerste succes boekte, doordat keeper Rezelman een bal door dé vingers liet glippen (0—1). Echter is de vreugde van korten duur want ook de keeper van JVC wordt gepasseerd (11). De aan vallen van W.W. worden gevaarlijker; een mooie aanval wordt opgezet, de rechtsbuiten zwenkt naar binnen, geeft mooi door naar den rechtsbinnen en deze scoort onhoudbaar (2De roodbroeken krygen den smaak te pakken en 3 min. later heeft de midvoor suc ces (31). Nadat er voor de JVC-mannen mooie kansen verloren zijn gegaan gaat de rust in. Na rust is JVC steeds in de meerderheid geweest, maar de goede schutter was zoek. W.Waard weet haar voorsprong te ergrooten, doordat de keeper uit zUn doel wordt gelokt. Bij een aanval van JVC wordt in het berucht» gebied den bal met de hand geraakt, een pe nalty volgt en de stand ia 4—2. Er wordt door JVC krachtig gestreden, maar het lukt niet. 4 min. voor het einde weet de W.-midvoor nog maals den keeper te verschalken en met een 5—2 overwinning der roodbroeken kondigt scheidsrechter Hoek het einde aan Succes-nieuws. Zondag J.l. speelde Succes 2 thuis tegen Petten 1, de club die langen tijd de leiding ln de afdeeling heeft gehad Thans was duidelijk

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11