De Internationale besprekingen. Raadsvergadering uitgesteld. BUITENLAND LUCHTVAART HELDERSCHH COURANT VAN DINSDAG 26 MAART 19; De voor hedenavond vast gestelde vergadering van den Raad der gemeente is veir- dasacfjCÜ tot volgende week. Overstroomingsramp in het gebied van de Gele Rivier BINNENLAND De strijd in de evangelische kerk in Duitschland. Burgerlijke Stand De voortzetting van de inpoldering van de Zuiderzee Kindermoordenaar ter dood veroordeeld. Een nieuw Engelsch machinegeweer. Een eskader van reusachtige bombardeervliegtuigen Niet uitstappen voor trein stilstaat. Aanranding van een vrouwelijke makelaar in diamant. Weer een misdrijf te Oss? De Belgische kabinets crisis. De ontvoering van Berthold Jacob Oneerlijk commissionair aangehouden. Binnenland vrouw doodgestoken John Simon en Eden op Schiphol. Wil Frankrijk Madagaskar verkoopen Moordaanslag te Bussum De aankomst van Eden en Simon te Berlijn. Hartelijke ontvangst. De Duitsche Zeppelin-Reederij A. HiLDERfNG, De moord met roof te Oyen. B, M. GEERLING - DE VOLKENBONDSRAA». De mannen met stalen helmen op het hoofd presenteerden het geweer. In den auto van von Neurath reed Simon nu in gezelschap van den rijksminister van bui- tenlandsche zaken naar de Engelsche ambas sade. Den heelen avond stonden dichte drommen kijklustigen voor hotel Adlon, Unter den Lin den en in de Wilhelmstrasse. Veel te zien was er echter niet. Eigenaardig soort longontsteking Vlij<iag zijn naar VJD- uit Springfield (Col.) eldt vijf personen overleden en tientallen riek geworden door een soort longontsteking, welke veroorzaakt werd door den zandstorm, die heeft gewoed boven Oost Colorado en West Texas. stand van Moskou teruggevonden. Bij de controle van de automatische aanteekeningen bleek, dat hij een hoogte van bijna veertig kilometer bereikt had, terwijl het record op 30.600 meter stond. Op de hoogte van 10.300 meter bedroeg de temperatuur 60.4 graden Celsius onder het vriespunt; op 39.580 meter 47.6 graden onder het vriespunt. De ballon was gestegen met een snelheid van zeven m. per seconde. Buitengewone zitting op 15 April. Overeenkomstig de Zaterdag reeds uitge sproken verwachting heeft de voorzitter van den Volkenbondsraad, Tewfik Roesjdi Arras, zijn Vrijdag genomen besluit, dat de Volken bondsraad in de eerste week van April zal bijeenkomen, weer gewijzigd in verband met het te Parijs genomen besluit, dat de drie- mogendheden-conferentie, onder voorzitter schap van Mussolini, eerst op 11 April te Stresa zal beginnen. Tewfik Roesjdi Arras heeft thans definitief bepaald, dat de Raad zijn buitengewone zitting voor de behandeling van de Fransche nota over de schendiruuvan de verdragsverplichtingen door Duitschland op 15 April zal beginnen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Ber lijn, dat gisterenochtend om kwart over tien bjj Hitier de besprekingen met den Engel- schen minister van buitenlandsche zaken, Sir John Simon, den lord-zegelbewaarder Eden en den Engelschen gezant Sir Eric Phipps zijn begonnen. Van Duitschen kant namen mi nister von Neurath en von Ribbentrop, Hit- ler's gevolmachtigde voor ontwapeningskwes ties aan de besprekingen deel. land deelgenomen. De conferentie was een stemmig van oordeel, dat het lokken 'tan Sa- lomon naar Zwitserland en diens geweldda dige ontvoering naar Duitschland, een buiten gewoon ernsfige inbreuk op de Zwitsersche souvereine rechten over het Zwit3ersclie grondgebied bewijst. Zoodra het justitioneele onderzoek geheel zal zijn afgeloopen, zal do Zwitsersche regeering een zeer ernstig protest bij de Duitsche regeering indienen. NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJ CENTRALE. I)e inneming van gezouten rugëpck, De Nederlaudsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 8 tot en met 13 April de inneming van gezouten rugspelc zal geschieden tegen dezelfde voor waarden en prijzen als die, welke zullen gelden in de week van 1 tot en met 6 April. Naar de Daily Telegraph uit. Berlijn meldt, kan geconstateerd worden, dat de wensch van Groot-Britannië, Frankrijk en Italië om voor liet begin der Engelsch-Duitsche besprekingen met 'elkaar overleg' te plegen, te Berlijn geen ontstemming heeft gewekt. van Den Helder. van 23 tot en met 25 Maart 1934. ONDERTROUWD: R. Schouwvlieger en C. J. v. Arnhem; W. B. Jonkmans en P. Hei ligenberg. GETROUWD: J. H. Zandbergen en W. de Wolf. BEVALLEN: J. E. M. Wittenberg—Bak ker, z.; N. Blokker—Bijl. z.; A. W. v. Baars- Hollestelle, z.; W. de Jong—Starrenburg, d.; B. J. HasebosWindt, d.; M. WalterSchae- fer, d.; J. MaarsenGieze, z.; W. M. Bontes- v. d. Veer, z.; E. RejhousKoks, d.; T. KoogerHeijblok, z. OVERLEDEN: M. v. Bergen, 29 j.; C. H. Bonte, 65 J.; J. v. Brederode, 83 j. Zondag is, zonder dat de geheime politie (Gestapo) zich er tegen heeft verzet, in alle evangelische kerken in Pruisen het manifest van de Belijdenissynode tegen de heidensche theorieën van Rosenberg voorgelezen. Naar van welingelichte zijde verluidt, zou de geheime staatspolitie opdracht hebben ge kregen van den rijksminister van binnenland- sceh zaken Frick om zich niet in de kerkelijke zaken te mengen, als gevolg van een overeen stemming, die in den loop van de week tus- schen de leiders der Belijdeniskerk en dr. Frick zou zijft tot stand gekomen, waarbij dr. Frick uitdrukkelijk zijn toestemming zou heb ben gegeven voor het voorlezen van het op- positioneele manifest. Enkele predikanten hebben na de voorlezing van het manifest ook in hun preek gewaar schuwd tegen de gevaren van den heidenschen godsdienst. Indrukken en geruchten. Ofschoon er gistermiddag niets anders was uitgegeven dan het nietszeggend communi qué, dat de besprekingen waren begonnen, was de stad en vooral de buurt van de Wil helmstrasse, naar Reuter"» correspondent meldt, vol geruchten. In officieele Duitsche kringen heerscht groot verschil van meening omtrent de be doelingen van den Leider en de voorstellen, die hij aan de Engelsche ministers zou doen. Een groep wilde weten, dat Hitier Rusland zou voorstellen als het gevaar voor geheel Westelijk Europa, weshalve een sterk gewa pend Duitschland de beste afweet voor het communistisch gevaar was. Een kleine groep beweerde zelfs, dat Hitier het aanbod van een Duitsch-Engelsch verdrag in zijn zak had, met de bedoeling, Rusland volkomen te isoleeren, maar men verwachtte zelfs niet bij de extreme nazi's, die dit gaarne zouden zien, dat de Engelsche ministers daar eensklaps wat voor zouden voelen. Dat het Oosteljjk pact grondig zal besproken worden en Hitier de afwijzende houding van Duitschland goea zal motiveeren, geldt echter als zeker. Al deze dingen zijn en blijven echter veronderstel lingen. Daarentegen heeft de correspondent van alle zijden vernomen, dat Hitier de kwestie van de teruggaaf van de Duitsche koloniën of althans een deel daarvan voor een latere gelegenheid zou bewaren en het geheele onderwerp niet zal aanroeren, tenzij de En gelsche ministers het zouden aansnijden. De bondsraad van den bond van technische ambtenaren in overheids- en semi-overheids- dienst heeft in zijn vergadering van Zater dag 23 Maart een motie aangenomen, waar in gezegd wordt, dat de bond met groote te leurstelling kennis genomen heeft van het voorstel van de regeering tot terugneming van den post op de begrooting van het Zui derfonds ten behoeve van den verderen in- polderingsarbeid in de voormalige Zuiderzee. Gelet op de groote werkloosheid in het ai- gemeen en die onder de technici in het bij zonder, ziet de bond in den inpolderingsarbeid een zeer belangrijk en bij uitstek geschikt object voor openbare werkverruiming. Van oordeel, dat de tijdsomstandigheden voor de uitvoering van dit werk in financieel opzicht het meest geschikt zijn, doet de bond op de regeering en de Tweede Kamer een klemmend beroep het daarheen te willen lei den, dat de inpolderingsarbeid ononderbroken en met grooten spoed worde voortgezet. De moordenaar van de tien-jarige Grace Budd, de 65-jarige slager Albert H. Fish, is door de jury te White Plains in den staat New York, die was samengesteld uit elf boe ren en een dokter, schuldig verklaard aan moord in den eersten graad, waarop ter dood veroordeeling in den electrischen stoel moet volgen. I)at 1500 kogels per minuut zou kunnen afvuren. Naar Reuter uit Londen meldt, zou zekere Bagnall, een Engelsche soldaat en electri- cien, een electrisch machinegeweer hebben uitgevonden, waarmee 1500 schoten in de mi nuut gelost kunnen worden. PROPAGANDA-AVOND „SPORT NA ARBEID", Om bij half acht opende Zaterdagavond de voorzitter, de heer J. v. d. Sande Jr.. Daarna volgt 't Wilhelmus en stond het troepje bok sers in den ring, ter voorstelling aan het publiek. Eenige heeren worden apart genoemd, en dat zijn de heeren Beun (als trainer) en Sal- fisberger (arbiter). Een verrassing brengt daarna de heer v. d. Eist, die in een gloednieuw clublied diverse wenschen en vermaningen uit. Het was een zeer prettige attentie, die, dat kon men wel merken, op prijs gesteld werd. En toen kwam het kardinale punt: het boksen. Allereerst werd een demonstratie gegeven door de heeren Groen en De Ly. In een 3-tal ronden elk van 2 minuten gaven z(j een idéé van „het" boksen. Men moet niet uit het oog verliezen, dat de vereeniging zoo officieel mogelijk voor den dag kwam. Zoo waren er een tweetai touw- rechters en een tijdwaarnemer. Den scheids rechter noemden wij reeds. En door dit corps werd het eerste koppel ontvangen, n.L de hee ren Kuiper en Kollewijn, waarvan de eerste favoriet was. Er waren eenige verdienstelijke aanvallen, benevens een serie onbenutte kan sen. Men oefent nog sinds kort en zoodoende moet men zijn oordeel nog even opschorten.. In het pittige partijtje werd Kuiper winnaar op punten. In den tweeden wedstrijd leverde Kid Sterlu slag tegen H. Röger. Hoewel het volkomen vriendschappelijk toeging had men van beide zijden rake klappen te incasseeren. Ofschoon Kid Sterlu ongetwijfeld op punten voorstond, werd hij wegens herhaalde waarschuwing (fout- en laagstooten) gediskwalificeerd. Het boksen was hiermede afgeloopen. Niet evenwel het programn x, want daarop prijkte nog een keur van gerechten. Zoo volgde er nog zang van den heer v. d. Eist, en wel uit de film „Als je nog jong bent". Het gebodene viel buitengewoon in den geest van 't publiek. Vermelden wij nog dat gezongen werd ten bate der t.b.c.-bestrijding, geheel belangloos, en dat de collecte een bedrag van 1.1.01 op bracht. Men zal wel begrijpen, dat deze ver eeniging wel dankbaar is voor deze sympa thieke daad. Acrobatische toeren volgden nog door den heer Pies,, bijgestaan door zijn zuster en ook deze dwongen de bewonderirg van het publiek af. En dan was er nog een tooneetstukje ('t Komt in orde"), een verloting, terwijl een gezellig bal op dit alles volgde. Ondanks de tegenwerking heeft „Sport na Arbeid" een uitvoering gegeven, die, meer dan men had mogen verwachten, geslaagd is. Het natuurverschijnsel Is ook in onze stad waargenomen en verschillende lezers kwamen er hun licht over opsteken bij onze redactie. Wij hebben ons nog in verbinding gesteld met het observatorium van het Meteor. In stituut alhier, doch daar had men dien üjd niet geobserveerd en kon men ons dus niets meedeelen. Onze corr. te Den Burg schrijft elders ook over het verschijnsel. (Red. Held. Crt.) In de Vereenigde Staten. De marine experimenteert reeds geruimen tijd met twee reusachtige vliegbooten, die zoo wel voor de verdediging als voor den aanval geschikt zijn, aangezien de vliegbooten wer pers van zware bommen zijn, doch tevens zijn uitgerust met zware machinegeweren, zoodat zjj reeds den naam van „vliegende slagsche pen" hebben gekregen. Indien de proefnemin gen een volkomen bevredigend resultaat heb ben, zal vermoedelijk een nieuw eskader ge vormd worden, bestaande uit 30 van deze vliegbooten. Opdracht aan stationschefs om proces-verbaal op te maken tegen overtreders. Naar de Tel. vernomen heeft, is door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen aan alle stationschefs opdracht gegeven, met ingang van gisteren proces-verbaal te doen opmaken tegen de reizigers, die op een in be weging zijnden trein springen, of wel een nog niet geheel stilstaanden trein verlaten. Rei zigers, die wenschen uit te stappen, mogen de portieren niet openen, voor de trein geheel stilstaat. De opdracht aan de stationschefs gaat vergezeld van de bijvoeging, dat des noods politiehulp moet worden ingeroepen. Naar het blad verneemt, zijn gisteren op verschillende stations reeds processen-verbaal opgemaakt. Beroofd van een portefeuille met een waarde van 11.000. De Antwerpsche diamantmedewerker van de N.R.Crt. meldde gisteravond: In de gang van een der kantoorgebouwen in de buurt der diamantbeurzen is de vrouwe lijke makelaar in diamant, Paula Tinberg, beroofd van een portefeuille met ruwe en ge slepen diamant, toebehoorende aan verschil lende kooplieden, voor een waarde van f 11.000. Van de trap komende, werd zij vast gegrepen door een man, gewapend met een revolver. Hij dreigde te zul'en schieten, wan neer ze- niet onmiddellijk de portefeuille over handigde. Door schrik bevangen, voldeed ze aan deri eisch, waarna de aanrander de vlucht nam. Na een paar minuten later tot bezin ning, gekomen te zijn; deed de vrouw een aanklaqht bij de politie- Zij bleek niet in staat een behoorlijke persoonsbeschrijving van den dader te kunnen geven, waardoor het rech terlijk Onderzoek bemoeilijkt wordt. 36-jarige man vermist. Reeds drie weken wordt de 36-jarige H. van Stokkum uit Uden (N.-B.) vermist. De koninkl. marechaussee aldaar heeft per radio opsporing van den vermiste verzocht, doch alle pogingen van de politie om een spoor te ontdekken, zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. De man had zich begin Maart naar. Oss begeven om daar carnaval te vieren. Sinds dien is hij spoorloos verdwenen. Uit de na sporingen van de politie is gebleken, dat van S. verscheidene herbergen van minder goede reputatie heeft bezocht. Men heèft hem;daar gezien in gezelschap van eenige beruchte lieden. Daarna heeft men niets meer van; hem vernomen. Van S. zou een flink bedrag; aan geld bij zich hebben gehad. DE INVOERING VAN DEN ALGEMEEN EN DIENSTPLICHT IN DUITSCHLAND. Poolscli protest. De Berlijnsche correspondent van het Pa- rjjsche Journal meldt, dat de Poolsche ambas sadeur Zaterdagmiddag officieel b(j minister Von Neurath heeft geprotesteerd tegen het herstel van den dienstplicht in Duitschland. De gezant verklaarde, dat deze maatrege len in Polen verontrusting hebben gewekt. Men acht het een ernstige overtreding van het Verdrag van Versailles. Van Zeeland zal Kabinet vormen, De vice-gouverneur van de Nationale Bank Paul van Zeeland heeft Zaterdag van den Koning de opdracht gekregen een kabinet te vormen. Hij heeft de opdracht aanvaard. Eenige leden van het kabiiet-Theunis zul len ook in het kabinet-Van Zeeland worden opgenomen. De nieuwe regeering zal uit per soonlijkheden van de drie groote partijen, katholieken, liberalen en socialisten, bestaan. De Zwitsersche regeering zal een protest bij de Duitsche regeering indienen. Het kabinet gevormd. Circa elf uur gisterenavond heeft de nieuwe minister-president, mr. van Zeeland, de volgende verklaring gedaan: Het kabinet is definitief samengesteld. Er blijft nog éen kleine moeilijkheid te regelen. Zjj betreft de ministers zonder portefeuille. Eerste minister en minister van buitenland sche zaken: van Zeeland; ministers zonder portefeuille VanderVelde, Poullet, Hijmans. De procureur-generaal van het kanton Ba zel heeft gisteren aan vertegenwoordigers van de pers de verklaring gegeven, dat de aanwij zingen over de medeplichtigheid van dr. We- semann aan de ontvoering van Jacob, alias Salomon, steeds sterker wórden en dat ook over de politieke motieven, welke de ontvoe ring veroorzaakt zouden hebben, steeds min der twijfel bestaat. De procureur-generaal van het kanton is gisterenmiddag naar Bern ge gaan om den Zwitserschen minister van jus titie, Baumann, op de hoogte te stellen van de resultaten van het justitioneele onderzoek Aan de bespreking gisterenmiddag tusschen de Zwitsersche en de Bazelsche autoriteiten over de ontvoering van Jacob Salomon heb ben ook de minister van buitenlandsche zaken Motta, en de procureur-generaal van Zwitser- De politie te Haarlem heeftaangehouden een 44-jarigen commissionair in effectert, die verdacht wordt effecten van zés van zijn cliënten zonder machtiging te hebben ver kocht ter waarde van ongeveer 9000.—. De commissionair heeft verklaard, dat hij de ef fecten mocht verkoopen, hoewel hij geen machtiging daartoe had. Hij is in het huis van bewaring opgesloten. In de Naald wijksche straat te 's-Gravenhage. In een perceel aan de Naald wijksche straat heeft Zondagavond de 24-jarige J. de G. de 21-jarige vrouw W. G. O. doodgestoken. Men meldt over dit drama het volgende: Om 12 u. 16 Zondagmiddag landde het toe stel van sir John Simon, den Engelschen mi nister van buitenlandsche zaken, komend van Londen, op Schiphol, en een paar minuten later raakten de wielen van het toestel van den Engelschen minister Eden den grond. Mi nister Eden kwam uit Parijs, zooals men weet. Om zeven minuten Voor twee vertrokken de hooge gasten naar Berlijn met de „Delia", een „de Havilland 86" van de Imperial Airways. Het andere toestel vertrok onmiddellijk daarna naar Croydon. Tot de journalisten zeide Sir John: „Ik wensch namens mijzelf en namens mijn collega Eden te zeggen, dat wij ons gelukkig voelen elkaar te mogen ontmoeten op de „friendly soil" van Nederland. De heer Eden komt van Parijs, ik kom van Londenwe gaan naar Berlijn, maar eerst zullen we hier dé lunch gebruiken." Er werd van verscheidene kanten gevraagd om iets meer te zeggen, maar Sir John wei gerde eiken vorm van een pers-gesprek. Het ligt in de bedoeling, dat Sir John Si mon Woensdag a.s. per vliegtuig via Amster dam naar Londen terugkeert. Minilter Eden zal op lateren datum per trein, waarschijnlijk ook weer via Nederland, terugkomen. Eden gaat, zooals men weet, nog naar Moskou en andere hoofdsteden van Oost-Europa. Stag men de Sunday Express gelooven, dan zou Frankrijk bereid zijn het Afrikaansche eiland Madagaskar voor 75 millioen pond aan Italië te verkoopen. De man en de vrouw hadden samen ge woond'in een perceel aan de Stille Veerkade. De man'drong er zéér op aan, dat z\j zouden gaan vêrhuizen naar de Naaldwijksche straat. De vrouw Wilde eerst niet, dóch heeft na eenigen tijd toch' aan het verzoek van dén man gevolg gegeven. In de nieuwe woning werd de .verstand houding er echter niet beter, op ep de vrouw had al eenige malen te kennen gegeven, dat zij den man niet meer bij zich wenschte te ontvangen. Zondagavond schijnt zij hem dit weer gezegd te hebben, waarop de man is weggegaan, doch eènigen, tijd later keerde hij teWig en tikte op het raam, het afge sproken teeken tusschen beiden, dat hij voor de deür stond. De vrouw deed open en vroeg hem toen waarschijnlijk, wat hij van haar wenschte. De man trok toen een mes en bracht haar een steek in de hartstreek toe. i Zij liep weg en vluchtte de huiskamer in. Daar zakte zij ineen en overleed na enkele oogenblikken. De man vluchtte en wierp bij zijn vlucht het mes weg. Dit is later door de politie gevonden. De dader keerde eenigen tijd later naar de woning terug om te zien. wat er ge beurd' was. Hij vond toen de politie bezig met het onderzoek. Op de plaats, waar het misdrijf gepleegd werd, kon toen de politie den man arresteeren. De politie kreeg van de buren vele inlich tingen, aan de hand waarvan zij in staat was éen vrij nauwkeurige reconstructie van het voorgevallene te geven. De man zelf wei gert elke mededeeling. In hetzelfde perceel is eenige jaren gele den een vrouw door een caféhouder dood gestoken. Slachtoffer ernstig gewond. Gistermorgen heeft de 30-jarige M. ,v. d, L. op den eveneens 30-jarigen P. H. in de Lands- straat te Bussum een moordaanslag gepleegd. De beide mannén hadden een woordenwis seling, aangezien de vrouw van eerstgenoem de betrekkingen met H. zou onderhouden. Het slachtoffer is aan de rechterborst ge wond, waar hét mes in de long iö gedrongen. In ernstigen toestand is hij naar het Majella- ziekenhuis overgebracht. De dader is gearresteerd. Hi) heeft bekend. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aart allen, die hebben medegewerkt aan het slagen van onzen propaganda- feestavond van Zaterdag j.1. In het bijzonder aan de Held. winkeliers, die prijzen beschik baar stelden voor de verloting. Het Bestuur „SPORT NA ARBEID". De Heer en Mevrouw PRASS-WEZELMAN geven hierbij kennis van de geboorte van een ZOON. Makassar, 12 Maart 1985. Prinsonlaan 66. In plaats van kaarten. J. F. W. LOUWERENS on G. M. M. LOUWERENS— v. Loenen geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon FRED0I, Den Helder, 25 Maart 1935. Reigerstraat 33. Tijdel. St. Lidwina Stichting. Óeboren: CATHARINA THERE8IA,- Dochter van T. RAYONS en E. RAYONS-Koohx. Den Helder, 24 Maart 1935. Middenstraat 163. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een korte ongesteldheid, in de volle zekerheid des geloofs, onze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer CORNELIS VERMEULEN, in den ouderdom van 68 jaar. Den Helder, 25 Maart 1935. Kanaalstraat 7. Uit aller naam, O. E. VERMEULEN- dljkxhoorn. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donderdag 28 Maart a.s., nm. 1 uur, vanuit het sterfhuis. Heden overleed in de St. Lidwina-Stichting na een kortstondige ziekte en na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer W. VERHOEF, in den ouderdom van bijna 63 jaar. Den Helder, 25 Maart 1935. Vlamingstraat 10. Mevr. W. A. M. Verhoek- Van Eysden. De Uitvaart zal plaats hebben op Vrijdag 29 Maart a.s., te 9 uur, in de Parochiekerk H. H. Petrus en Paulus. De ter- aarde-bestelling zal plaats hebben op Vrijdag 29 Maart a.s., n.m. te 1 uur, vanuit Vlamingstraat 10. jeugdige kijwieldier De recherche te Maastricht heeft een 16- jarigen jongen aangehouden, verdacht van diefstal van vijf rijwielen en van verduiste ring van meerdere andere goederen. HO legde een bekentenis af en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Sir John Simon en Lord Anthony Eden zyn Zondagmiddag te Berlijn aangekomen. Het was een Zondag vol Maartsche buien, maar ondanks het onbestendige weer waren hon derden belangstellenden naar het vliegveld van Tempelhof getrokken om getuige te zijn van de landing der Engelsche staatslieden. De nieuwsgierigen vulden het platte dak van het restaurant, alom stonden ze op stoelen en tafels. Kort na vijf uur verschenen ook de officieele personen op het terrein. Twintig minuten over vijf werd de nadering van het Engelsche vliegtuig door sirenen aan gekondigd. Stipt om half zes landde het. Na de eerste begroeting trad de leider van de eerecompagnie met getrokken degen op sir John Simon toe om hem de aanwezigheid van den lijfstandaard van Adoif Hitier te melden. Onder voorzitterschap van den rijksminister van luchtvaart generaal Goering, is Vrijdag de Duitsche Zeppelin-Reedcri) opgericht. De onderneming heeft haar domicilie in Berlijn en heeft tot taak het verkeer met luchtschepen benevens alle daarmede in verband staande zaken, in het bijzonder oprichting en exploita tie van geregelde luchtscheeplijnen voor per sonen-, post- en vrachttransport. Het stam kapitaal bedraagt 9,550,000 R.M. De voorzitter van den raad van toezicht is dr. Eckener. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen bes ten Vader,Behuwd-,Groot- en Overgrootvader JAM DALMEYER, in den ouderdom van 86 jaar. Namens Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen, N. J. DALMEYER. Heemstede, 24 Maart J 935. Rembrandtlaan 80. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag 27 Maart, te 1.30 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze geliefde Echtgenoot, zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader J0HANNES VAN BREDERODE, in den ouderdom van bijna 84 jaar. Den Helder,24Maart 1935. Brouwerstraat 7. Namens wederzjjdsche Familie, Wed. J. van Brederode Duit. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Woens dag 27 Maart, 1 uur, an- uit het sterfhuis. tfiAl ajouren, plisseeren wW Iw en cordonneeren, maken lange en ronde knoops gaten en fabriceeren stof- knoopen. Spoorstraat hoek Palmstr. Het vonnis van de Bossche rechtbank. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den 24-jarigen F. J. v. O. en den 16-jarigen W. M. d. B., uit Oss, tegen wie het O. M. 15 jaar gevangenisstraf had geëischt, wegens diefstal door twee vereenigde personen met geweldpleging, den dood tengevolge hebbend. Het betreft den overval op de gebroeders heeft door de speciale bereiding die bijzondere nootachtige geur en pittigen smaak, welke haar boven alle andere soor ten doet uitkomen. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij, mede namens wederz'ijdsche ouders, hartelijk dank. S. H. GEERLING. van Poelje, Het hydrometeorologische station te Mos kou heeft dezer dagen een sonde-ballon met een diameter van twee meter opgelaten voor het onderzoek van de stratosfeer. Den vol genden dag werd de ballon op 200 K.M. af

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3