gratis. Stadsnieuws 1 van heden af, voor min« <enS drie maanden op dis bilad abonneeren, ontvangen tüo tot II APRIL verschijnende numnl3rs „Sc ho on heidis-boden" ihSüS, door het regelmatig gebruik vort voor Huldiging van Albert van Dalsum ONZE G0U0PRIJSVRAAG Juwelier BEEMSTERBOER Gemeenteraad HHLDERSCHE COURANT VAIfJ DINSDAG 26 MAART 1935 speech de gevoelens van dank aan den heer Hiemstra, die met toewijding en kennis van zaken de leerlingen opgeleid had en dat met Inzetting van al zijn energie. Dat hjj wat bereikt had, meende de spreker terecht te mogen afleiden uit de tentoonstelling van hetgeen tot stand was gebracht. Voorts be tuigt spr. zijn dank aan de leden van de jury, Mej. W. Vos, leerares aan de Vakschool, alhier en de heeren T. H. Cuiper, secr. van de Slagersvakschool en van den Nederland- schen Slagershond en G. Rietveld, propagan dist van den Nederlandschen Slagersvakbond. En vooral ook aan de familie Groen, die zeer veel voor de jongelui gedaan heeft; in haar lokaal mochten de jongelui hun werk naar hartelust verrichten. Ook de familie Polak van ..Musis Sacrum" werd in den dank betrokken, waarna de heer Van Gelder de beste wenschen voor het wel slagen van de tentoonstelling uitte. Wethouder Smits was gekomen om namens het Gemeente bestuur een woordje te spreken. In ztfn hoe danigheid van wethouder van volksgezond heid kwam hij nogal veel in aanraking met de slagers in verband met de vleeschkeuring en zoo kon het niet anders of hij kwam met plezier naar deze expositie, waar hjj boven dien zoo aangenaam verrast was door den keurigen aanblik van het geheel. Spr. zeide het streven van de Heldersche slagers zeer te prijzen, daar hij het ziet als een ontwor steling aan de benarde tijdsomstandigheden door het opvoeren van de vakcapaciteiten. Voor dit novum in Den Helder heeft het gemeentebestuur de grootste interesse en spreker feliciteert de vereeniging dan ook namens het college van B. en W. met het behaalde succes. De heer Van Gelder dankte den spreker met een kort woord. De uitslag. Daarna verkreeg de heer Cuiper het woord, die namens de jury den uitslag bekend maakte. Er was een speciale' prjjs een zilveren plaquette door den Slagershond beschik baar gesteld voor dengene, die het hoogste aantal punten behaald had in de drie groe pen samen. De winnaar van die plaquette is als het ware de kampioen van de Heldersche slagersleerlingen. Welnu, tot kampioen werd I. van Gelder geproclameerd met in totaal 74 punten. De heer Cuiper sprak den win naar harteljjk toe, waan* h't) hem onder applaus van de Inmiddels ln grooten getale verschenen aanwezigen de plaquette over handigde. Vervolgens werden dé prijswinnaars in do afzonderlijke rubrieken békend gemaakt. Groep A. Versch vl. esch. ADMI. HELD. CRT. feuilleton Buitcnlandsch Overzicht De Indische mail komt Woensdag in ons land Niet uitstappen voor de trein stil staat. Proces-verbaal wordt opge maakt tegen overtreders De Belgische Kabinetscrisis opgelost De overval te Ogen. Verdachten lot 15 en 71/2 laar gevangenisstraf ver oordeeld Jonge urouto te 's-Gravenhage dood gestoken door een man waarmee ze samenleefde Vijftig doodcn of gewonden door ont ploffing te Charbln Bi) een ontploffing in een machine fabriek te Breda z\)n zeven arbeiders gewond Een rede van MussoUnl tot de fascis tische Jeugdbonden. Millioenen stalen bajonetten staan achter onzen Wil tot den vrede De internationale besprekingen. Com muniqué van de bijeenkomst te Parijs De Italiaansche lichting 1911 opge roepen. Begin April byna 600.000 man onder de wapenen Manufacturenzaak te Groote Broek uitgebrand. Vader en zoon liepen brandwonden op Lichl op voor alle voertuigen, pinsdag 26 Maart 18.61 •Woensdag 27 18.53 een-en-twintig jaar geleden van Dalsum hier bjj Royaards in „Lucifer" speelde. dedeelden was het in de zaal de Stafmuziek onder directie van den heer Leistikow, die voor entr'acte-muziek zorgde en een uitge breid en gevarieerd programma ten geliooic bracht. Wjj komen daar straks nog op terug. Als jonge menschen met lucifers spelen, aldus de heer Polak geestig) komt daar meestal niet veel goeds van terecht. Bjj u gaat dat echter niet op, dat behoeft zeker niet meer gezegd. Want het is niet te ontkennen, Al wat u bracht was immer subliem, Uitmuntend verzorgd van spel, décor, costuum en grime. Dan releveerde hij de verschillende rollen, waarin we hier van Dalsem zagen (Chin. Landhuis, Komedie van 't geluk, Eindexamen, 9ireus Knie) en herinnert aan de prettige zakelijke verhouding, die steeds heeft be staan, om dan ten slotte met de volgende ontboezeming te eindigen: Geloof me, we hebben ten zeerste weten te waardeeren. Hetgeen de A.T.V. hier bracht en vooral uw onvergelijkelijk mooi acteeren. En als klein bewijs hoezeer Den Helder met uw kunst is vereerd fen op uw persoon als groot-kunstenaar is gecharmeerd. Kan wel dienen: dat we voor jubileum „Pygmalion" kozen en „Othello" hebben verzaakt (timdat we in geen geval willen, dat Albei't van Dalsum zwart wordt gemaakt. Tk wensch u van harte met uw jubileum geluk. Ik wensch u nog menig mooie creatie, in menig mooi stuk. Er nu komt er van mij nog een klein beetje egoïsme bjj misschien, Maar ik hoop dat we u nog heéi veel keer hier op de planken mogen zien. Een merkw aanlig stuk. Eerst iets ov.er de opvoering van dit merk waardige stuk van een merkwaardig man. Juist dezer dagen komt een onzer groote bla den met een interview, dat een journalist ge had heeft, met G. Bern. Shaw, den schrijver van dit amusante stuk. De journalist vroeg Shaw zijn meéning over de bewapening. „Ik ben er voor", zei Shaw; „Iaat ze maar flink doorgaan met bewapenen". De journalist heeft zeker een beetje raar gekeken, want Shaw voegde er bjj en dit laatste is typeerend voor den sarcasticus en spotter: „ze laten het immers toch niet. En laat ieder land zich nu maar wapenen tot de tanden, tot ze niet ver der kunnen. Dan pas zijn ze tevreden en we ten, dat ze alles gedaan hebben. Maar dan kunnen ze ook tegen elkaar zeggen: denk er om, dat je geen grapjes uithaalt, want we trappen je onze gemeenschap der volkeren uit. Wij zijn nu tot de tanden gewapend en kunnen ons nu verdedigen, maar denk er om, dat wij geen spelbreker willen hebben. Wie begint wordt onherroepelijk uiigestooten". Enzooyooyt. 't Be,st is Shaw maar niet al te qerieus.te nemen. Hier in „Pygmalion" is hrj op zijn best/ scherp en kantig, sarcastisch en bitter, zegt hij de dingen, zet op ontelbare i's de puntjes en brengt in tospassing het „ridendo dicere verum". oftewel lachende de waarheid zeggen, En aldus opgediend, in zóó smakelijken vorm, wordt de waarheid altijd geaccepteerd. 1 Het spel was voornaam, evenals de regie. Hoe prachtig dat eerste bedrijf met de be roemde regenbui, waar de diverse typen el kaar in de portiek van de kerk ontmoeten, hoe keurig, juist in hun soberheid, de werk kamer en salon in de andere bedrijven. Welke prachtige mogelijkheden voor den regisseur biedt het groote „Casino"-tooneel! De hoofdrollen waren in handen van Albert van Dalsum (bij zijn eerste optreden met applaus begroet) als professor Higgins, Char- lotte Kohier als Eliza. Toumiaire als vader Doolittle, en Ph. la Chapelle als kolonel Pickering. Van Dalsum was druk en leven dig en naar onzen smaak wel wat te gechar geerd, met name in het beroemde derde be drijf, de jour van zrjn moeder, waar het be* kende incident met Eliza plaats heeft. Want 2eifs een ongelikte beer inzake society- dingen s/ia Henry de professor, zal zich toch. ten huize zijner moeder op zoo'n middag, niet zóó, lomp gedragen, als hier geschiedde, Shaw, de groote spottermet alle heilige huisjes, zal het misschien zoo bedoeld hebben. -~j Prachtig was Charldtte Kohier, verruk kelijk plat als Volksmeisje, heerlijk onbehol pen later als halfweg-dame, terwijl zij na tuurlijk every inch a lady is in de latere scènes: Tourniaire als de vuilnisman was be schaafd en zeer genietbaar, en kolonel Picke ring (la Chapelle) was een genot om naar te kijken en te luisteren, precies een type, zooals wij ons dat voorstelden. De overige rollen waren min of meer bijrollen en worden hier ter wille der plaatsruimte niet nader ge noemd. De huldiging. Toen te ongeveer half twaalf het doek voor de laatste maal dichtschoof, ging het korten tijd daarna weder open, thans voor de huldiging van den jubilaris, die te midden van zijn gezelschap en de plaatselijke comité leden opnieuw het tooneel betrad. Het was de heer van Vendelo, die namens dit Comité, den heer Van Dalsum in hartelijke bewoor dingen toesprak. Wij beschouwen het als een voorrecht, zoo zeide hij, dat wij zoo kort na de hoofdstad u mogen huldigen en al is het op bescheidener schaal en met een helaas niet volle zaal, het is er niet minder om. U is een benijdens waardig mensch, zoo ging de spr. voort, om dat het u gegeven is uw roeping te volgen in uw werk en daarin uw geheele wezen te leggen. Graag hadden we u in de rol van Othello hier gezien, maar eigenlijk is deze rp) van Pygmalion een symbool van uw eigen leven. Spr. herinnert aan een paar Zondag middagvoorstellingen, die hij met zijn leer lingen mocht bjjwonen in den Stadsschouw burg en die bewezen, welk een voortreffelijk leeraar Nederlandsch de heer Van Dalsum is. „Als collega breng ik u hulde", zegt spr. Gjj hebt u in dienst gesteld van de muze dei- schoonheid, en wjj stellen ons gaarne onder uw vleugels. Wij wenschen niéts liever dan, zooals van Deyssel wilde, „machteloos te zijn tegen de macht van uw woord" En wij danken u voor wat gij ons schonk. Gaarne hadden wij u, die ons hier het „Chineesche landhuis" hebt gegeven, onzer zijds als tegenprestatie óók met een Hol- landsch landhuis begiftigd. Maar wij moeten het bescheidener doen. Namens het Heldersche publiek overhan digt spr. den heer Van Dalsum een kam- peertent met toebehooren, onder applaus dei- aanwezigen. Èn de vurige wensch, dat het het Neder- landsche tooneel, dat zulke moeilijke dagen beleeft, beter moge gaan. Vooral van het Jonge Nederland zal het tooneel het ln de toe komst moeten hebben, en van ganscher harte wenschen wij het die toekomst toe, kan het zijn met zoo'n uitgelezen keurtroep als van hedenavond. Namens de Tooneelvereeniging Tavenu voert de heer K o 11 m a n, voorzitter, het woord, om met enkele hartelijke woorden den heer Van Dalsum, ln overeenstemming met de bescheiden kasmiddelen der .vereeni ging een ets in lijst aan te bieden. Tenslotte komt de heer M. M. Polak, directeur van Casino, die op den laten avond aan 't dichten ie geslagen en ft la Anthonie Donker (maar niet zoo pessimistisch eu ho peloos als deze het doet) een speech op rijm af te steken. Hij herinnerde eraan, dat reeds Door den kerkeraad der Ned. Ev. Luth. Gemeente, alhier, is het volgende dubbeltal, alfabetische volgorde opgemaakt voor de va cante predikantsplaats: Ps. Ter Rauwelaar van Zwolle: Ds. Simon van Gouda. kapelaan j. ligthart. Naar wij vernemen is de weleerw. heer J. Ligthart, kapelaan bij de parochie van de jj.h. Petrus en Paulus, alhier, overgeplaatst naar de parochie van de H. Agnes, te Bever wijk. Tot z(jn opvolger alhier is benoemd de Weleerw. heer Westdijk, thans kapelaan te Loosduinen. Omtrek-nieuws Marktberichten Marineberichten aankomst indische mail. Sportnieuws De Rotterdam Lloyd Raplde, rijdende ln aansluiting op het 26 dezer te Marseille ver wacht wordende mailschip „Dempo", zal Wöehsdag 27 Maart aankomen te Amsterdam C S 0 44 uur- n«ed. ver. van huisvrouwen. Afdwllng Den Helder. Wi) herinneren onze lezers aan het Schim menspel, dat morgenmiddag half drie in het Mil. tehuis Spoorstraat zal worden vertoond en waar o.a. zal worden opgevoerd het aller aardigste sprookje „De Bremer Muzikanten". Wij raden een ieder aan de kinderen van dezen mooien middag te laten proflteeren. uitslag verloting „sport na arbeid". zangverjoen. „morgenrood" Zaterdag a.s. geeft bovengenoemde zang- vereeniging een concert in „Casino" in samen werking met de onderafdeeling en het kinder koor. Een 18-tal nummers prjjkt op 't pro gramma, terwijl ook de drie afdeelingen zich gezamenlijk zullen doen hooren. Ook geven de kinderen een Dalcroze-nummer. Na de pauze wordt een aardig blijspelletje opgevoerd, 't Wordt dus weer een afwisselende avond, zooals we dat van „Morgenrood" gewend zijn. Voor introductie enz. verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. Dinsdag 26 Maart. Uitvoering Nederlandsche Meisjesgilde, Musis Sacrum. 6 uur. Modeshow firma Herschel, Casino, t6 uuj-, Woensdag 27 Staart. Kindermiddag, opvoering Schimmenspel, Ned. Ver. van Huisvrouwen, Mil. Tehuis, Spoor straat, 9.30 uur. Donderdag 28 Maart. Openbare uitvoering van de Geref. tangeer- eeniging ,JJalleluja", in de Geref. Kerk, Ju- lianapark, 8 uur. Zaterdag 80 Maart. Uitvoering Kon. Ned. Bond van Oud-Ondef' officieren, Musis Sacrum. Zaterdag 6 April. Uitvoering Friesche Vereeniging, Militair Te huis, Spoorstraat, 8 uur. De jubilaris aan 't woord. Dè heer Van Dalsum zelf sprak tenslotte ^en Kort woord van'dank voor- de buiten gewoon hartelijke ontvangst, die Dén Helder liem'bereidde, en in het bijzonder wethouder de Boer en de beide muziekcorpsen. Omstreeks 12 uur was' de huldiging af- 1 geloopen. De Marinekapel. Vermelden wij tenslotte nog, dat de marine- r kapel, o.a. speelde de ouverture Leichte Ca valerie van Suppé, de fraaie wals van Louis Gajwe „La Houssarder", een potpourri. „Ton- wellen" en, in de pauze een prachtige Faust- fantasie. Opvoering van Shaws „Pygmalion". Dat iemand van de grootte en de statuur van Albert van Dalsum ook door de Helder sche burgerij zou worden gehuldigd, lag eigen lijk zoo voor de hand, dat daarover niet lang behoeft te worden uitgewijd. Bij verschillende gelegenheden heeft het Heldersche publiek ge toond een warm hart te bezitten voor het too neel en gaarne, waar een der grooten moet worden gehuldigd, daaraan te willen meedoen. Nu is het waar, dat deze sympathieën zich ditmaal meer daadwerkelijk hadden kunnen uiten in een volledig uitverkocht huis, terwijl Wij helaas dezen avond nog tal van leege stoe len moesten constateeren,..-— maar het is ook waar, dat de tijden bitter slecht zijn, ook- voor Den Helder en zoo zullen we dan maar vol staan met de enkele mededeeling, dat het wel voller gekund had,, maar dat ook hier de .oud- Hollandsche spreuk „niet hoeveel, maar hoe eél" kan worden toegepast. Want de in de zaal aanwezigen waren nog talrijk genoeg voor een hartelijke begroeting en hebben zich dan ook geenszins onbetuigd gelaten. Reeds op straat was de huldiging begonnen. Zooals wij hadden aangekondigd, wilde ons „Stedelijk Muziekkorps" niet achterblijven en zijn hulde aan den jubilaris door een serenade voor „Ca sino" brengen. Het gezelschap arriveerde in autobussen te omstreeks zeven uur en vond voor den ingang den heer Pala en zijn man netjes geschaard, die het met een pittigen marsch begroetten. De muzikale attentie. Was het dan gisterenavond om 7 uur nog niet je ideale lenteweer, en zelfs wat kil en mistig, toch waren er enkele factoren, die de omgeving van „Casino" wat kleur en warmte gaven. Daar was het publiek dan allereerst, het „Stedelqk Muziekcorps", een aantal vertegen woordigers van politie-zijdeenfin, 't was echt officieel. Slecnts enkele minuten over 't vastgestelde uur arriveerde de verbeide touring-car met het illustere gezelschap van Thalia's dienaren, en daar was dan ook meteen een fiksche marsch van het corps. De dames en heeren, Van Dalsum voorop, kropen uit het vehikel, misschien wat stijf, maar allen monter lachend. Vóór „Casino" stelde men zich op, en er volgde nog een marsch. De Jubilaris lachte maar, en 't was hem geenszins aan te zien, dat hj) reeds aan hul- digings-indigestie leed. Integendeel! Lachend dankte hij voor de attentie, waarna het en semble zich ln het gebouw begaf. Op onderstaande nummers van bovenge noemde verloting zjjn prijzen gevallen: 1658, 420, 352, 467, 681, 1618, 1613, 405, 1701, 429, 558, 1667, 1751, 1659, 600, 360 en 1598. De prijzen kunnen afgehaald worden op Hoofdgracht 46. 1. J. van Twisk met een opgemaakte var kensham. 2. K. Schrieken (gegarneerd spierstuk). 3. I. van Gelder (opgemaakte kalfsfrican deau). 4.. J. Kaan (gehaktschotel assortl). Groep B. Bereid vleesch. 1. A. Muller (gebraden rosbeef ft la Jar- dinière). 2. J. Huibers (opgemaakte tongenworst). 3. I. van Gelder (schotel rosbeef ft la Jar- i dinière). 4. L. Ingelse (gebraden kalfsvleesch ft la jardinière),_ Groep C. Sierstukken. 1. L. Ingelse (kalfsvleesch-tableau). 2. C. J. Leibbrand (schip uit vet en bloem stuk uit reuzel). 3. H. P. Pruiksma (vuurtoren uit vet). 4. D. R. Ingelse (Wapen van Den Helder gespoten van reuzel). 5. N. Goes (rundvleesch-tableau). De heer Cuiper zeide o.m. nog, dat van de vele exposities in dit vak, die hij reeds mee gemaakt had, die van Den Helder de beste was. Wat dus het oordeel is van iemand, die op dit gebied autoritair is Vermelden we nog, dat door de deelnemers aan dezen wedstrijd de sierstukken thuis ge maakt waren, doch dat het werk voor de andere categoriën denzelfden dag onder toe zicht gemaakt was. Des morgens om 8 uur was men ermee begonnen, zoodat het een heele dag werk geweest is. Het stroomde menschen toe, toen wjj om 9 uur Musis verlieten, zoodat we ook wat dat gedeelte van de tentoonstelling betreft geen zorg behoefden te maken. Het initiatief van de Heldersche slagers werd dus rijkelijk beloond, iets wat we hen van harte gunnen, want we hebben ten eenenmale respect voor hen, die toonen •willen, met alle kracht die ln hen is, te strijden tegen crisis en andere spookverschijnselen van dezen tijd. Heldersche slagers en slagersleer lingen, Uw tentoonstelling was ftf, U hebt de burgert) op ondubbelzinnige wijze kond gedaan yan Uw prestatievermogen. Bravo. Voor zoover men in de veronderstelling kon zijn, dat men vandaag de tentoonstelling nog kan bezichtigen, deelen wi) mede, dat zulks niet het geval is. De werkstukken worden ln de étalage der verschillende deel nemers geplaatst, zoodat men ze daar dus bewonderen kan. Ongeveer 600 menschen hebben de tentoon stelling bezocht. friesche vereeniging „gysbert japicx". In ons nummer van Zaterdag komt onder de rubriek „Waar gaan we heen op datum van Zaterdag 23 Maart voor een uitvoering van bovengenoemde vereenigiDg in het Militair Tehrlis,'Spoorstraat. Evenwél is de datum van deze uitvoering niet Zaterdag 23 Maart, doch Zaterdag 6 April. Belanghebbenden ge lieven hiervan nota te nemen. Kunt U schatten, schat dan mee! Eerc-avond Ma'rie van Westerh'oven. 1 Een andere groote actrice staat thans te gorden gehuldigd, namelijk de ook hier wel bekende mevrouw van Westerhoven, die hier i.s. Zcfhdagjlvónd, zoóals men weet, Optreedt ti haar jubileumstuk „Nummer 16". Wij ko- iien daar Donderdag a.s. nader óp terug'. 13220,—; A. J. Donkersloot, Den Helder 12980,L. Plaatsman, Den Helder 11994,firma C Quack, Den Helder 11900,—; -J. Drijver Cz„ Texel 11775,—; Wi F. Labout, Den Helder 10500,—; M. C. van der Plas, Den Helder 10440,A. Smit, Den Helder 10308,—; P. Tuin, 't Zandt 10260,—; C. Th. Kwak, Den Helder 8995.—, vkijz. chr. jeugdclubs. de heldersche slagers doen van zich spreken. Men verzoekt ons te verwijzen naar een in dit nummer voorkomende advertentie, van bovengenoemde jeugdclubs, waarin de opvoering wordt bekend gemaakt van het leekenspel „Ruth de Moabietische", in welk spel de schoone geschiedenis van de Bijbelsche figuur Ruth behandeld wordt. De dienst wordt geleid door Ds. Enklaar in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat, op Vrijdag 29 Maart a.s. De toegang is vrij, het niet verplichte pro gramma kost 0.10. Men zie verder de advertentie. concert „hallelujah". De eerste expositie van de Hel dersche leerlingen van de Slagers vakschool. Over een succes ge sproken. Zoo toen we gisteravond „Musis Sacrum" binnenkwamen, waren we verrast over den keurigen aanblik, dien de expositie van de Heldersche leerlingen van de Slagersvak school maakte. Er waren bijna nog geen menschen het was ruim een uur vóór de opening, dus we hadden een beteren kijk op het geheel dan wie ook, die na achten kwam. We hebben zoo al het één en ander meegemaakt, maar je komt telkens weer voor merkwaardige dingen te staan. Als zoo danig kenschetsen we ook ons bezoek aan deze expositie, die ons geleerd heeft, dat in een van de meest prozaïsche vakken ter wereld (is elk vak niet prozaïsch?) een flinke dosis poëzie kan bestaan. Nu is die poëzie betrekkelijk, en zeker niet zoo zoet vloeiend als die eens dichters, of eens com ponisten. Maar poëzie is het! De dichter s maakt gebruik van rhythme en woorden, de cprnponist van rhythmiek en toonzetting, de siager van reuzel en vet;....'. We hebben bij enkele stukken bepaald op gekeken van de fantasie en het geduld van ■hun scheppers, want om een vuurtoren uit reuZel, een wereldkaart met de route van de K XVIII erop en kerken uit veten spek te maken, dftt noemen we fantasie! Men zal begrijpen, dat we het nu even over de afdee- ling sierstukken hadden. En, het is vanzelf sprekend: naar hen gaat de groote belang stelling uit, alhoewei, die der andere rubrie ken zekér niet minder verdienden. De zaal was aardig gestoffeerd, de 25 inzendingen waren duidelijk en smaakvol .geëxposeerd, zoodat het geheel het oog bpeide. Niemand zal dan ook spijt gehad heb ben van de 15 centen entrée, die hij betalen nioest, want bij het te luisteren leggen van ons oor konden we menig woordje van be wondering opvangen. Terecht. Gaarne willen we hier ook als onze meening te kennen geven, dat deze eerste stap der Hel dersche slagersbeweging een zeer goede en doeltreffende was. Want men moet niet uit het oog verliezen, dat hier van reclame standpunt bezien grootsch werk werd ver richt. Door deze expositie, die honderden be langstellenden getrokken heeft, heeft de Hel dersche slager voor goed Indruk gemaakt op zijn medeburger-cliënt. Een vak als dat der vleeschhouwers leent zich zoo slecht voor reciame, daar men al gauw geneigd is te zeggen: wat moeten we in onze branche nu fantaseeren om een pakkende reclame te krij gen. Langzamerhand Is daar verandering ln gekomen enblijkens deze tentoonstelling is het zeer wel mogelijk een attractieve, inte ressante étalage te verkrijgen. Men moet er echter wat voor over hebben, aan geduld vooral. Be opening. Het was ruim acht uur geworden aleer de heer A. van Gelder, secretaris der afdeeling Den Helder gelegenheid kreeg het openings woord uit te spreken. Hij vertolkte in zijn Verschenen is een vervolgagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op hedenavond. A.s. Donderdag 28 Maart geeft b.g. Zang- vereeniging, onder leiding van haar directeur, den heer Joh. F. Asrna, een zanguitvoering in de Gereformeerde Kerk (Juiianapark) met medewerking van mevr. D. J. Bakkervan Hjll (sopraan), mevr. M. C. Günthert—Breet (alt), den heer Th. J. Ramler (bariton). Naast een aantal eenvoudige koorzangen, ver meldt het programma als voornamere num mers een Koraal-Cantate van Jan Zwart, Psalm 103 van Mobach en 3 feestelijke koor liederen met alt-solo van Mendelssohn. Als solist treedt op de heer L. Donkers (eolo-fuitlst Staf muziekkorps der K. M.). Deze speelt in samenwerking met den orga nist Feike Asma een Bach sonate, een sonate van Loeuillet, benevens een tweetal kleinere werken. Het geheel belooft een avond van kostelijk musiceeren. Voor bizonderheden zie men de advertentie in dit blad van Zaterdag j.1. LICHTBEELDEN LEGER DES HEILS. Men deelt ons mede, dat op a.s. Dinsdag, 26 Maart, bijzondere lichtbeelden-samenkomsten «uilen worden gehouden in het gebouw van het Deger des Heils, Spoorgracht 35, alhier. Een prachtige collectie gekleurde platen en geschiedenis zal op het doek worden ge bracht. Tevens zullen beweegbare platen worden vertoond. Om 6 uur wordt een lichtbeelden- voorstelling gegeven voor kinderen en om 8 Uur voor volwassenen. Daar de toegangsprijs zeer gering is, wordt èsn groote opkomst verwacht Men zie de ad vertentie. Ingekomen stukken. 1. Verdagingsbesluit van Gedeputeerde Staten omtrent het ter goedkeuring ingezon den bescluit van 11 Februari 1935 tot: a. verkoop van grond aan K. de Klerk en P. J. de Klerk; b. Overdracht van een gedeelte van den Langevliet aan den polder „Het Koegras", alsmede 2. Goedkeuringsbesluit op het Besluit tot het aanvaarden ln eigendom om niet van een stuk grond van Th. C. Lugtenburg en M. Koorn. 3. Motie van de leden van het Werkloo- zen Strijdcomité, waarin verschillende maat regelen gevraagd worden ter verbetering van den toestand der werkloozen. (Met verwijzing naar het terzake door het Bestuur van het Gemeentelijk Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon uitgebracht ad vies wordt voorgesteld dit stuk voor kennis- aan te nemen). Woningstichting. Voorstel tot het vaststellen van de vergoe ding van den penningmeester van de Woning, stichting. In de voorzaal van „Casino". In Casino's voorzaal verzamelde zich het Comité van huldiging en de dames en heeren artisten, en hier was het, dat bjj monde van den heer W. de Boer, wethouder der ge meente, de heer Van Dalsum, namens het ge meentebestuur werd begroet. De heer De Boer zeide bi) die gelegenheid het volgende: Geachte Heer Van Dalsum, jubilaris voor hedenavond, bij uitstedigheid van onzen bur gemeester heeft het huldigingscomité mij als zijn plaatsvervanger gevraagd, enkele woor den tot U te willen spreken, voordat wij straks zullen genieten van uw kunst, om U te zeggen allereerst, hoezeer het ons een ge noegen ls, Iets voor het houden van den Jubi leumavond te hebben hunnen doen van een kunstenaar van uwe beteekenis voor het Ne- derlandsche tooneel en voorts, om de hoop uit te spreken, dat deze avond er een mag wor den, die U bi) zal blijven bij al de huldigingen, die ons kunstlievend publiek U overal bereidt. Houd er U van overtuigd, dat wjj hier in de zen uitersten Noordhoek van Noord-Holland behooren tot uw warme bewonderaars. Jubilaris, onze gelukwensch, en neem straks uit ons Den Helder de aangenaamste herinne ringen mede van dezen avond, die naar wij hopen in ieder opzicht slagen mag. De huldiging. De eigenlijke huldiging had plaats aan het einde van de opvoering. Zooal» wjj reeds me- 17e groote politdeloterij van den nederlandschen politiebond. Rloleerlng Banstraat. Voorstel in zake de rioleering van de Bas- straat en omgeving. Begrooting. Voorstel voor het vaststellen van de 170 wjjzigingsbegrooting, dienst 1934. Hoofdprijzen der trekking, gehouden op Donderdag, 21 Maart 1935, ln Hotel „Mono- pole", Stationsplein 6, Amersfoort, ten over staan van Not. J. G. Klaassen, aldaar. 1. Hoofdprijs: Een huis, te bouwen in een door den winnaar aangewezen gemeente of andere goederen, zaken of voorwerpen, naar keuze van den winnaar, mits onder goedkeu ring der Commissie, tot een waarde van vier duizend gulden, no. 25575. 2. Een luxe Ford-auto, 8-cyl., of andere goederen, naar keuze van den winnaar, tot een waarde van vijftien honderd gulden, no. 3803. 3. Voorwerpen, naar keuze van den win naar, tot een waarde van zeven honderd vijf tig gulden, no. 7390. •nschkijvingen handelsregister Verandering Comeniusschoo). Door het Bestuur der Heldersche School- vereeniging wordt medewerking gevraagd overeenkomstig artt, 72 e. v. der L, O.-wét 1920, voor het verstrekken van de noodige gelden voor het veranderen van de deuren der klasselokalen der Comeniusschool, in dien zin, dat deze naar buiten opendraaien. De Commissie van Advies, over deze aan vrage gehoord, Un zich daarmede, blijkens haar bij de stukken overgelegd schiijven, ge heel vereenigen, terwijl ook daartegen bij B. en W. geen bezwaren bestaan. Voorgesteld wordt in dezen geest te beslui ten. Nieuwe zakent Texel. Doóp, Aankoop vereeniging „Texel" G.A. Den Burg, Koogerstraat 88. Den Helder. M. Smeding, Relgerstraat 22, koek-en banket bakker, AANBESTEDING. Door den architect S. Krijnen is Zaterdag middag in hotel „Den Burg" alhier aanbesteed het houwen van een winkelhuis met bovenwo ning aan de Spoorstraat hoek le Vroonstraat te Den Helder, voor rekening van den heer P. van der Maden. De volgende biljetten waren hiervoor ingekomen; C. Bot, Den Helder 13500,—; J. Roomeyer, Den Helder 13450.—; C. Goea, Den Helder f 13.000.—; G, Groot, Den Helder Wijzigingengl Ben Helder. Café „Tuindorp" (eig. D. van Zandwijk), Mo lenstraat 91a. Wijziging bedrijf. Opheffingen! Ben Helder V ®001, Ruyghweg 317, banketbakker, nwterdamsche Vleeschbal (eig. T. L- Majoor) Beverstraat 93. Bestemming winst internaat Zeevaartschool. B. en W. hebben bi) vorige bijlage voorge steld in beginsel te besluiten aan den Direc teur der Zeevaartschool, ln verband met do Over Literatuur

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9