is S. HE! Julianadorp Callantsoog. Anna Paulowna. Van Ewijcksluis. Wieringen. Wieringerwaard. Texel. LISTERINE TANDPASTA HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 16 APRIL 1935 Visscherij. Uit het politie-rapport. Breezand. ffir W ATERDICHT- GARANTIE plus een jaar extra. ze<j<t het MAUMINE-mannetje Alleenverkoop voor Oen Helder Koningstraat 86-90 Burgerlijke Stand van Den Helder Van 13 en 15 April. BEVALLEN: Th. M. Bql—Papo. z; A. SnjjderLodewyk. d.; G. Doorten— Zwieroi.a» d.; C. H. Koop&ide Jonge, z.; G. de Lang-* Ufkes d., G. MooyBorst z.; J. S. M. M. ft LuijkxMoorman, z. en d.; F. J. Zagt—Gouds- waardt, d. Een schoonhcidsbe- handeling, die ieder zich kan veroorloven in liet Timorpark. Is hier niet wat tegen te doen? vraagt spr. De Voorzitter: De baldadigheid is groot, het College zal nog overwegen of er wat aan te doen is, desnoods door een beroep op de ouders. De heer Terra bespreekt de voorgenomen bemaling in den Held. polder. Er moet vergunning komen van Defensie alvorens met bouwen kan worden begonnen, zegt de Voor zitter. Ter tafel van den Raad zijn alsnog over gelegd nadere voorwaarden inzake den ver koop der voormalige brugwachterswoning aan den Kanaalweg met daarachter gelegen ter rein aan den heer J. N. C. Hablous Jr. Daarna sluiting. 111.1 FEESTENDE KORFBALLERS(STERS). „E.L.T.O." laat haar feest niet van een eventueel kampioenschap afhangen. Zaterdag waren we wederom in „Musis Sac- rum", het lustoord waar zoo vele sportver- eenigingen ter plaatse hun vreugdegevoelens plegen te uiten. Ditmaal recipieerde er de plaatselijke korfbalvereeniglng „Elto", dat jonge clubje, dat zoo'n mooie kans heeft om kampioen te worden. Het speelt in de tweede klasse van den Noord-Hollandschen Korfbal- bond en staat momenteel bovenaan. Zondag werd, zooals U elders kunt lezen, nog met 150 gewonnen, waarmede de Eltoërs aan toonden, dat het vullen van het bodemlooze mandje voor heen geen moeilijkheden is als voor wijlen de Dannaïden. Zondag a.s. wordt de laatste wedstrijd ge speeld in Zaandam tegen de groote concur rente, die evenveel verliespunten heeft als de Elto. Dat wordt wat en het kon best gebeu ren, dat de Heldersche Courant er zelf bij zal gijn, om die groote en laten we hopen ook heugliike gebeurtenis in h«ar kolommen vast te op Zaierua^-rOiHl terug te komen. Behaive korfballen bleken de dames en heeren van Elto ook fuiven te verstaan en hoe. Zeer •beschaafd en prettig. Nadat we welkom geheeten waren door den nog jeugdigen voorzitter, den heer H. Giezen, ging het doek voor de eerste maal vaneen en zagen we de mondharmonikaclub o.l.v. van den heer Labohm. Deze speelde op vlotte wij ze een viertal vrooljjke, populaire stukjes, die een gul onthaal vonden. Waarna „De Wedden schap", een leuk blijspelletje de lachspieren in werking bracht. Niet alleen immers, dat de inhoud grappig was, ook het spel der dames en heeren deed er het zijne toe. Mevr. Kunst vertolkte uitstekend de kost- juffrouw, waardig bijgestaan door Lies Jof fer als het dienstmeisje. De heeren waren beiden eveneens goed ingesteld, de heer La bohm was het echte type van een verindischt man. de heer F. Nieland hing op vlotte wijze den ongetrouwden man uit. Na de pauze liet de mondorgelclub zich nog eens hooren en moest zelfs een toegiftje ge ven. waarna Kees Kramer van de „Happy Boys" met een levensliedje en een mop ten tooneele kwam. Hij had succes van zijn werk. vooral dat lied van den smid, bü wien het bal was, sloeg in. Zijn confrater „Johnny" Zeg era liet zijn harmonika eenige mooie nummers voortbrengen, die de handen der aanwezigen krachtig op elkaar bracht Welverdiend trou wens. Zeker, de „Happy Boys" hebben de zen avond zeer hun best gedaan, want zij had den de geheele muzikale verzorging tot en met het bal. Hun muziek werd versterkt de zaal ingezonden door de versterkingsinstalla- tie van den heer L. Duzee, de la Reystraat 27, alhier. Natuurlijk was er een verloting, maar r ?el prijzen als hier waren dat hebben wc liet meegemaakt Op elk tafeltje kwam ok gemakkelijk een prijs terecht, op en- ke.i ze'fs rt-1- of vW Behalve op het onze... Toen vo.guc ..ci om, ui nu eens niet met een polonaise begon, doch dat bleek uitstel van executie, want tenslotte werd de heer Polak toch gemobiliseerd om de feestpolonaise te leiden, waarmede de top bereikt werd van den climax, die in het programma van dezen sportleven avond te bespeuren viel. Uit een publicatie omtrent Duitschlands eigen voedselvoorziening blijkt, dat wat be treft zeevisch voor 69 daarin kan worden voorzien. Meer en meer legt Duilschland er zich op toe zelf zijn geheele voedselvoorziening te verzorgen en op zeevisscherjjgebied is het in dat opzicht de laatste jaren met groote spron gen vooruitgegaan. Sterk heeft de Duitsche regeering steun verleend aan de uitbreiding van de visschersvloot. Maar zooals de cijfers uitwijzen is ze nog niet voor de volle 100 daarin geslaagd en blijft er dus nog een aan vulling van 30 die van elders moet komen. Aan versche visch werd in 1934 vanuit IJmuiden naar Duitschiand uitgevoerd 1.196.501 K.G. en aan versche en gezouten haring 12.181.143 K.G. Dat is dus een behoorlijk kwantum en deze hoeveelheden betreffen nog maar hetgeen per Spoor is vervoerd, terwijl er verder vervoer per vrachtauto heeft plaatsgehad, waarvan echter geen statistiek is. Het zou nuttig zijn te weten, hoeveel visch, ook vanuit Den Helder, naar Duitschiand is gezonden, en we veronderstellen, dat dit nog wel zou meevallen. Toch is er de dalende lijn van uitvoer naar puitschland reeds merkbaar en behalve de moeilijkheden met den export, zal dat ook wel eensdeels geweten kunnen worden aan de maatregelen, die Duitschiand nam voor eigen vischvoorziening. Maar zoolang Duitschiand daarin nog niet voor volle 100 is geslaagd, blijft het aan beveling verdienen deze afzetmarkt te be werken. Wederom is er in de N. R. Crt. een ietwat eigenaardig aandoend overzicht over den Vischhandel in Rotterdam, waarin eenigszins bitter wordt geklaagd over de slechte visch- aanvoeren te Rotterdam, waardoor de visch voorziening in die gemeente moeilijk kan worden bevredigd en de kleinhandelaren zeer worden gedupeerd. Men betreurt het, dat er geen grooter zen dingen visch uit het buitenland worden toe gestaan, vanwaar men anders de prachtigste visch kon betrekken. We begrijpen deze beschouwingen maar vaag. Lazen we toch weer niet van het op leggen van trawlers te IJmuiden? De heer Uitzinger, secretaris van de IJmui- der Vischhandelsverecniging, heeft al eerder tegen deze beschouwingswijze in de N.R.Crt. geprotesteerd. Er schijnt een niet begrijpen te zijn. IJmui den (en Nieuwediep) zullen toch best in staat zijn om in de Rotterdamsche vischbehoeften te voorzien. Nader overleg, waarop we al meerdere malen aandrongen, ia zeer gewenscht. Laten desnoods de burgemeesters van Rot terdam, Velsen (IJmuiden) en Den Helder eens met elkaar praten. De haringvangsten langs den afsluitdijk in de kamers zijn zeer groot. De prijzen ech ter laag en heel wat haring was zelfs onver koopbaar. Zooiets stemt altijd tot nadenken, vooral in dezen tijd. De bladen berichten zoo juist van de indus- triebank in Limburg tot steun van klein bedrijven, om daardoor te komen tot werk verruiming. In dit verband hopen we ook eenmaal een Noord-Hollandsche Industriebank opgericht te zien en meenen dat voor de visscherij daarin ook ecnig perspectief is gelegen. De wenschelijkheid van conservcering- industric is ook in het jongste jaarverslag van de Reedersvereeniging te IJmuiden geuit. Dit alles stuit thans af op de moeilijkheid van het verkrijgen van gelden. Naar nieuwe mogelijkheden wordt steeds gezocht en een industriebank zou deze mo gelijkheid tot werkelijkheid kunnen maken. De brigade-commandant der Kon. Mar- chaussee te Vaals verzoekt, als verdacht van oplichting, opsporing, aanhouding en voorge leiding, van een onbekend persoon, ong. 35 jaar, lang 1.80 1.85 M., flink gezet postuur, lichtblond haar; gekleed met donkerblauwe overjas. Door het aannemen van een valsche hoedanigheid en een samenweefsel van ver dichtsels tracht hjj rijwielhandelaren te bewe gen tot het koopen van gummiriemen. EINDLES le JAAR LANDBOUW'- WINTERCU RSU S. Vrijdagavond werd in het gewone lokaal der O.L. School alhier, de eindles van het eerste jaar van den 2-jarigen Landbouwwintercursus gehouden. Van de Commissie van Toezicht was alleen de heer C. J. Maters aanwezig. De les wordt begonnen met het vak scheikunde. Op de hem eigen, duidelijke wijze zei de lei der van den cursus, de heer L J. Schroevers, het verband tusschen de scheikunde en be- mestingstheorie uiteen. De vragen worden door de leerlingen vlot beantwoord. Vervol gens wordt een uur gewijd aan Veeteelt, Vee voeding, Veeziekten. Fokleer, Plantenteelt enz., waarb(j in het kort het in het afgeloo- pen jaar geleerde wordt nagegaan. Ook hier gaven de leerlingen blijk de leerstof behoor lijk te hebben verwerkt. Aan het einde houdt de heer Schroeven een toespraakje. Hij hoopt de leerlingen den volgenden winter weer allen terug te mogen zien, en wijst nogmaals na drukkelijk op het nut van het regelmatig be zoeken der lessen. Geïnformeerd wordt of er belangstelling bestaat voor een excursie in den aanstaanden zomer. Algemeen vindt dit voorstel bij de leerlingen Instemming, en zal een en ander nader worden geregeld. Daarna sluiting dezer bijeenkomst. De vergadering van de N.S.B., die Vrijdag avond in het café Kossen zou gehouden wor den, kon wegens ongesteldheid van den spre ker, niet doorgaan. HUIS VLUTTENTOON STELLING. De huisvlytlenloonstelling. georganiseerd door het Comité tot Ontwikkeling en Ontspan ning van jeugdige werkloozen is een waar succes geworden. Deze tentoonstelling was ge organiseerd met het doel om weer de noodige gelden te verkrijgen om in den a.8. winter weer met het mooie werk te kunnen door gaan. Tot ons groot genoegen is dit finanti- eele deel naar wensch geslaagd. Het aantal inzendingen (286) overtrof verre de gekoes terde verwachtingen en de kwaliteit van het werk gaven de resp. Jury's handen vol werk. De tentoonstelling werd gehouden in het tentoonstellingsgebouw van de dames Op 't Land en Van Doornik, welke het gebouw ge heel belangloos hiervoor hebben afgestaan. Zaterdagmiddag 3 uur werd de tentoonstel ling geopend door den burgemeester van Cal lantsoog den heer Mr. D. Brecbaart. Spr. wees op het mooie doel van het Comité en sprak al zqn wensch uit, dat het beoogde doel zou worden bereikt. Na een kleine toespraak door den voorzitter, den heer A. van Meerten, waarin hij het publiek opwekte om het Co mité te steunen, werd de tentoonstelling voo- geopend verklaard. Reeds Zaterdags liep het publiek af en aan. De Zondag bracht echter den grootcn stroom bezoekers. Verschillende attracties waren aan wezig, waarvan druk gebruik gemaakt is. Eenige Esperantisten hadden een keurigen stand ingericht en ijverden druk om aanhan gers voor hun mooi ideaal te winnen. Ook voor hen hopen wy, dat zij succes hebben ge oogst! 's Zondagsavonds 9 uur werden met eenige toepassende woorden de prijzen uitgereikt. Deze bestonden uit luxe en gebruiksvoorwer pen. Wegens gebrek aan ruimte laten wij hieronder slechts de namen der bekroonden volgen Nuttige Handwerken: le prjjs Mevr. SwaertaBellis; 2e pr. Mevr. Eikel—Moojj; 2e pr. Mevr. Roogerten Boekei; 2c pr. Mevr. Groothof; 3e pr. Mevr. HollanderKuiper; Eerv. vermeldingende dames P. Quakv. d. Sluis: De Graaf—Quak en A de WitVos. Fraaie Handwerken: le pr. Mej. T. Rys; Mevr. A. de Wit-Vos en Mej. A. de Groot. 2e pr. Mevr. T. Schenk-Pluister; Mevr. A. Swaerts-Bellis. 3e pr. Mej. G. Brouwer; Mej. B. Kos en Mevr. Brantenaar. Eerv. vermel dingen de dames G. Dekker-v. d. Oord: L. Groothoff; Hoogschagen; J. Kos-Duit; M. Dek ker; G. Vos, T. Schenk-Pluister en L. Schut- Hof. Kussens, le pr. Mej. M. Baken. 2e pr. Mevr. Zwaan-de Jong. 3e pr. Mej. G. Brouwer. Eerv. vermelding Mej. A. Vos. Spreien, le pr. Mevr. T. Schenk-Pluister en Mevr. G. de Vries-de Graaf. 2e pr. Mej. T. Luikes Butter. Eerv. vermeldingen de dames G. Hollander-Kuiper en Gr. Toes. Sehoolhandwerken. le pr. Trijnie Wejj en Jannie Hollander. 2e pr. Grietje de Vries en Trijnie Weij. 3e pr. Trijnie Zwaan, Grietje Kater en Guurtje Baken. Eerv. verm. Trien Vries en Rina Hollander. Houtsnijden, le pr. W. B(jl. 2e pr. D. Veter. 3e pr, H. de Graaf. Eerv. verm. A. de Graaf en D. Veter. Figuurzagen, le pr. P. Quak. 2e pr. Jb. Hól lander. 3e pr. W. Vogel en Jb. Bakker. Eerv. verm. A. Hoornsman en S. Weij. Tarsowerk. le pr. M. de Haan. 2e pr. Jan Vos. 3e pr. S. Kruit. Eerv. verm. P. Quak en P. Breed. Diverse houtinodellen. le pr. met lof G. Hollander (Theekast). le pr. H. J. Schut (Propeller). 2e pr. C. Doorn (Theeblaadjes). 3e pr. Mevr. B. Eriks-Sleutel (Brandwerk) en S. Tilander (Naaidoos). Eerv. verm. C. Doorn. Teekenwerk. le pr. J. de Wilde en C. Bood. 2e pr. P. Bakelaar en Jb. Vos. 3e pr. J. de Wilde en P. Bakelaar. Eerv. verm. N. Ligt- hart, A. Klomp, Jb. Vos en J. de Wilde. Schoolteekencn. le pr. Teun Oskam. 2e pr. Jan Vos. 3e pr. Grietje Kater. Eerv. vermel dingen Jan Vos en Annie de Vries. Vooral vestigen wij de aandacht op een merkwaardige inzending, n.1. van een Espe rantist uit Zweden, n.1. van den heer S. Ti lander uit Tidaholm. Zooals in de winnaars- Hjst is te zien heeft deze inzending een bekro ning weten te bemachtigen! Rest ons nog te vermelden, dat de trek king van de verloting, georganiseerd door bovengenoemd Comité plaats vindt heden avond in Hotel „De Haan". ESPERANTISTENCLUB OPGERICHT. Deze week werd alhier gesticht een espe rantistenclub tellende 29 leden. Als wij beden ken, dat voor 2 jaar nog geen enkele esperan tist in Callantsoog gevonden werd, moeten wc getuigen, dat Callantsoog met nauwelijks 1000 inwoners zeker geen kwaad figuur slaat in de esperantowereld. KATH. DEM. PARTIJ. De afd. van de K. D. P. hield Zaterdagavond een vergadering bij den heer Jb. Borst. In zjjn openingswoord noemde de heer C. Weijers de a.s. Statenverkiezing een belangrijke kracht meting, waarin tot uiting kon komen, hoe men over het rcgecringsbeleid van de laatste paar jaren denkt en waarbij tevens zal blijken hoe ver de Kath. Dem. Partij na twee jaar propa ganda is gekomen. De heer Van Engelen sprak daarna over: Waarom een Kath. Dem. Party? Spr. begon erop te wijzen, dat de uitslag oer Statenver kiezing ook zal beslissen of de Kath. Democra ten een zetel in de Eerste Kamer kunnen ver overen. Wat de Prov. St. aangaat is de eerste zetel voor N.-Holl. verzekerd Men verwacht zelfs beslag te leggen op twee of drie zetels, in Limburg op vier of vjjf. Hoofdzaak blijft echter; dat de uitslag zal toonen. dat er een eind moet komen aan het huidige bewind. Na Of de beteekenis van de Prov. Staten zelf te hebben gewezen (elec. tarieven, drink watervoorziening, t.b.c.-bestrijding. zuigelin genzorg, schoolartsendienst, vakonderwijs) kwam spr. tot zyn eigenlijke onderwerp. Het verwijt dat de Kath. democraten de eenheid verscheuren, wierp hij ver weg en gaf eenige voorbeelden om aan te toonen. dat die eenheid, de K. D. P. er buiten gelaten, er toch niet is. Spr. voorspelde een tyd, waarin men bltj zou zijn over het optreden van de K. D. P. omdat' dezelfde mcnschen bewaart of terugvoert naar; het Katholicisme (in Tilburg viel het aantal) zetels van de S.D.A.P. na het optreden van P. j Artz van 8 op 3 terug). Fel becritisecrt spr. de voorlichting in de Kath. pers en de houding van de fractie van de Kath. Staatspartij bij de behandeling van belangrijke onderwerpen in Eerste en Tweede Kamer. Hij hechtte weinig waarde aan de be wering, dat er geen geld is voor verbetering! van het volksbestaan Men wijst er wel op. dat het nationaal vermogen sinds 1929 met 4 mil- liard teruggeloopon is. maar zegt er niet bij, dat het hu nog 4 miUiard meer is dan aan het begin van den oorlog. Bovendien worden millioenen besteed aan het militaire apparaat, waaraan sp geen waarde toekent. De heeren Winnubst en Van Bostelen stel den vragen en maakten opmerkingen. Omdat we dit punt in 't bijzonder noemden, vermel den we daarvan nog. dat de heer Van B. er op wees. dat tegenover de vermeerdering van het nationaal vermogen sinds den oorlog, ook ge steld moet worden de verhoogde levens standaard en de toename der bevolking. De heer Weijers sloot op de gebruikelijke wyze de vergadering. NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING. Met een bij den heer Slikker gehouden vergadering, besloot de N.S.B. haar reeks van bijeenkomsten in het winterseizoen 1934—'35. Spreker was de heer Stet. Spr. betoogde, dat de wijze, waarop de partijen zyn ontstaan, noodwendig onderlingen sttijd meebrengt en dat, daarvan het eenige resultaat is, dat zij, die het best de elleboog- en schouderpolitiek toepassen, de groote brok ken naar zich toesleepcn en vrienden aan vette baantjes helpen, terwjjl het overige deel der bevolking en zelfs het eigen stem- mcnleger wordt vergeten en gebrek moet lijden. Het nationaal socialisme, aldus spr., heeft zich tot taak gesteld het volk weer tot een eenheid te maken en een gemeenschap te stichten, waarin een ieder, die werken wil en werken kan door eerlijken arbeid zijn dage- lijksch brood zal kunnen verdienen. In den Nat. Sociaüstischen Staat, zal de klassenstrijd ten einde zijn. Schouder aan schouder zal men arbeiden aan datgene, wat zal strekken tot heil der natie, tot opbouw van het geheele volk. En uit de breede lagen van de Nat. Socialistisch gezinde bevolking zullen de deskundigen naar voren komen, niet om hun eigen egoïstische belangen te dienen, maar om te zorgen voor die lagen der bevol king. waarvan zij de belangen en behoeften op deskundige wyze kunnen beoordeeelen. Velen zullen een veer moeten laten en egoïstische belangen op zijde zetten. Allen dienen te of feren voor den naaste, die minder kansen had. allen ook het algemeen belang boven groepa- en eigen belang te stellen. Op de gebruikelijke wtjze werd de bijeen komst gesloten. VERGADERING S.D.A.P. Zaterdagavond hield de plaatselijke af dee ling der S.D.A.P. een openbare vergadering in de concertzaal van den heer C. Slikker. Als waarnemend voorzitter fungeerde de heer G. Meuleveld, die na een kort openings woord allereerst aan de Mondorgelclub, onder leiding van den heer J. Geluk, de gelegenheid gaf enkele nummers ten gehoore te brengen. Hierbij bleek, dat. hoewel met geringe hulp middelen, bij goede oefening, toch wel de mogelijkheid bestaat, een gezelschapje te vor men, dat by avonden als deze voor de zoo gewenschte en tevens aangename afwisse ling kan zorgen. De heer Michels, het woord verkrijgende, houdt daarna 'een redevoering in den geest als voor enkele dagen terug te Den Helder, zoodat wy deze hier niet zullen weergeven. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer A. Glim, die in een zeer uitvoerig betoog, communistische ideëen aanvoerde. De heer Michels had weinig moeite, om het door den heer Glim aangevoerde te beantwoor den en daarbij aan te toonen, dat zoowel het communisme als het nationaal-socialisme slechts crisisverschijnselen zyn, wier invloed, zoodra verbetering in den economischen toe stand intreedt, onmiddellijk afneemt. Als dan nog de Mondorgelclub een viertal nummers heeft laten hooren, waarvan het laatste „De Internationale", door het geheele publiek staande wordt meegezongen, sluit de voorzitter, nadat door hem nog enkele mede- deelingen zijn gedaan, o.a. dat het Meifeest op 4 Mei 's avonds in „Veerburg" zal worden gehouden en de heer Noordhof daarbij als spreker zal optreden, de vergadering. R.-K. STAATSPARTIJ. De afd. van de R.K. Staatsparty hield een proefstemming voor de officieele samenstel ling van de candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing. Er werden 260 geldige stem men uitgebracht. Het resultaat was. dat de candidatenlijst er als volgt uit zal zien: 1. A. L. Kloosterman, 2. C. J. van der Ploeg. 3. H. op 't Veld, 4. J. v. d. Berg Az., 5. W. Komen, 6. P. Molenkamp, 7. P. J. Langelaan, 8. J. A. Smit. UITVOERING D.O.K.E.V. Zondagavond gaf de Gymnastiekvereeni- ging D.O.K.E.V. een openbare uitvoering in de zaal van den heer Waiboer. De verschillende oefeningen (ongeveer zeventien), waren als altijd, in vlugge volg orde uitgevoerd. Over het gebodene kan niet anders dan lof worden uitgesproken. Zeker, niet ieder werkte even mooi. en cr gebeurde ook wel eens een klein ongelukje, maar over het algemeen is er prachtig werk geleverd. Namen zullen wjj hier niet noemen, omdat zulks voor de onge- noemden. die toch ook naar het beste heb ben gestreefd, wel eens onaangenaam ia, maa^ vastgesteld mag toch in elk geval wor den. dat „D.O.K.E.V." nog altijd (of moeten •wy zeggen „weer opnieuw"), over vele goede krachten beschikt. Vooral de K.N.G.V.-series „1935—'36" trok- 4cón ieders aandacht. Ook de rhythmische oefening, uitgevoerd >r de dames Oostdijk en De Creef, werd 'niet zeer veei gratie uitgevoerd, waarbij vgns de hierbij 200 goed passende costuumpjes het effect nog verhoogden. Alles bijeen zullen zoowel leider als leden van „D.O.K.E.V.", evenals de aanwezigen, on getwijfeld met groot genoegen op dezen avond terugzien. II Ippoly lusboef. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Men deelt ons mede, dat de diaken-verkie zing bij de Doopsgezinde Gemeente zal plaats hebben Zondag 21 April a.s. na afloop der godsdienstoefening. Aftredend is de heer J. S. Doves. GEWIJZIGD POSTVERVOER. Naar wij vernemen, is met ingang van heden de namiddagpostverzending van 2.30 uur vervallen en is deze dienst gebracht op des middags 12 uur, zoodat er tusschen 12 uur 's middags en 8 uur 's avonds geen post kan worden verzonden. WERKVERSCHAFFING. Na gepleegd overleg met den Burgemeester heeft de Inspecteur van de Rijkswerkverschaf fing besloten dat de stemplichtige arbeiders uit Wielingen, tewerkgesteld bij de werkver schaffing in den Wieringermeerpolder, op den dag der verkiezing van de leden van de Prov. Staten en den Gemeenteraad, hun werk om 3 uur mogen beëindigen. Vergoed zullen wor den twee verzuimuren, of zooveel minder als het verzuim heeft bedragen. VERKIEZING. In verband met de verkiezingen zal aan enkele klassen van de O. L. Scholen te Westerland, O'land en Den Oever. n.1. die waarin een stembureau is gevestigd, vryaf worden gegeven. Te Hippolytushocf zal gestemd worden in de bij de Fröbelschool in gebruik zijnde loka len van de O.L. School aldaar. De leerlingen der Fröbelschool hebben dus morgen een vrijen dag. NIEUWE LUNCHROOM. Naar wij vernemen zal aan Boskcr's Park laan een nieuwe lunchroom verrijzen. Den Oever. VISSCHERIJ. Rumoerige stemming. Tengevolge van het vrij onstuimige weer, was de prijs van haring verleden week, gezien den tyd van het seizoen, vrij gunstig. Op een dag was de prijs ruim drie en een halve gul den per kist. In het laatst van de week even wel begon de prijs door den grooteren aanvoer weer bedenkelijk te zakken en werd er al weer haring verkocht voor den minimumprijs. n.1. ƒ0.70 per kist. Gisteren was er door het rrtooie weer een enorme aanvoer. Elke visscher kwam afgeladen by zijn kamers en kommen vandaan. Voordat de afslag begon, vreesde men dan ook reeds, dat de prijs wel weinig boven het minimumbedrag zou komen. De eerste scheepjes werden verkocht voor ruim 70 cent, doch toen was het afgeloopen. De kooplieden wilden nog wei harmg intrekken doch voor 0.50 per kist. Het bestuui va den afslag hield de teugels strak en gmg niet op dit aanbod in, terwijl de visscheis we'8 den voor een lageren prijs dan 0.P' de visch te leveren. In het begin leek het wei op een staking van weerskanten, doch nadat eerst een hartig woordje gewisseld was en de visschers dreigden de haring weer in zee te werpen, werd tenslotte overeengekomen, a elke handelaar naar behoefte visch kon krij gen tegen den minimum vastgestelden prijs. Ook te Den Helder, Makkurn en Harlingen werd geen haring beneden den minimumprijs verkocht. Wat of het in het verloop van de week nog moet worden, zal de tijd leeren. Maandagmiddag waren wij er getuige van dat scheepsladingen versche haring wegge worpen werd. Wel een schrille tegenstelling met verleden week, toen de haring zoo duut was. Oosterland. LEZING V.C'J.U. Woensdagavond acht uur zal Ds. Meihuizen van Hippolytushoef in het catechisatielokaal te Oosterland een lezing houden over het on langs door Ds. Van Veen geschreven boek: „Het Christendom marcheert". STIERENKEURING. Vrijdagmorgen had alhier een stierenkeu ring plaats, welke veel belangstelling trok, ook het weer werkte hiertoe zeer mede. Aangeboden werden 30 één-jarige stieren, waarvan er 20 werden goedgekeurd. Twee 2-jarige stieren, welke werden aangeboden, werden goedgekeurd. Door de jury, bestaande uit de heeren Blaauboer, Koster en De Vries, werden de volgende eenjarige stieren goed gekeurd. Constantjjn Frans V. eig. Croneman; Frans Aldert, eig. Jac. Kaan; Frans 45, eig. K. Schenk; Frans 202, eig. Groneman; Aibert II, eig. Nic. Kaan; Frans Meijne 19, eig; P. Bij voet; Frans 200, eig. Groneman; Constantijn Frans 7, eig. Groneman; Wodan Frans 62, eig. H. K. Koster; Frans A 15, Nic. Kaan; Con stantijn Frans 6. eig. Croneman; Wodan Frans 35, eig. N. D. Kaan; Hendrik 3, eig. N. Kaan. Wodan Frans 47. eig. J. Schenk; Aibert 35. eig. C. Spaans; Wodan-Hendrik, eig. N. D. Kaan, allen te Wiwaard. Hendrik I en Jancius Frans, eig. R. L. Waiboer, A. Paulowna; Wo- dan-Frans 63. eig. P. Saai. W.waard; Constan tijn Frans 10, eig. Cronenman. W. waard. Deze een-jarige stieren werden voorloopig goedgekeurd. De 2-jarige stieren, welke tevens werden goedgekeurd voo- het stamboek waren: Gerard 30. eig. Daniël Kaan. W.waard; Eva's Hendrik, eig. G. Rampen. Anna Pau lowna. JUBILEUM CENTRALE LANDBOUW- O.NDERl INGE. In verband met het feit, dat de Centrale Landbouwonderlinge haar 25-jarig bestaan heeft herdacht, te Amsterdam, werd onzen plaatsgenoot, den heer D. Sleutel Dz., die ook dezen dag herdacht, dat hjj 25 jaar als plaat selijk secretaris der Landbouw-Onderiinge heeft vertegenwoordigd, een oorkonde met een zilveren medaille door de directie uitge reikt. BURGERLIJKE STAND over Maart 1935. GEBOREN: Maria Stjjntje. d. v. Jac. de Boer en Jac. Slikker; Anneke, Geri, d. v. P Bakker en D. Schenk; Jan. z. v. H. Hooge- veen en A. Hartsuiker; Harm z. v. H. Lage- veen en J. de Jong. OVERLEDEN: Neeltje Kuiper. 73 jaar: Dieuwertje Ton (overleden in Schagen), 78 jaar. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: W. J. de Rooy en gezin, van Sloten; C. Th. Bjjpost en gezin, van Den Helder; A. Wisse, van Anna Paulowna; Mej. H. Zeeman, van Alkmaar; mej. Gr. Scheerkoorn. van Sneek; J. Doorn, van Castricum. Vertrokken personen; S. Tamis en gezin, naar Schagen; J. v. d. Velde en gezin, van Barsingerhorn; Jac. de Gier. naar Span broek; Jac. Slikker, naar De Rijp. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van nuchtere kalveren heeft thans waarschijnlijk wel haar toppunt be reikt; er werden er Maandag op de markt bijna 120 verhandeld. De prjjs daalde door dezen grooten aanvoer nog een weinig; de middenprys liep om de 4.50. Fokkalveren gingen tot ten hoogste 25 per stuk. De runder-aanvoer bestond verder in en kele goede melkkoeien; de prijs bedroeg 120 4/150 per stuk. Ook in den wolvee-handel begint eenig leven te komen; aangevoerd werden twee hokken schapen, die prijzen opbrachten van 12 tot 16. Verder werden ook nog enkele rammen verhandeld, de prijs liep van 14 tot 18. Biggen werden deze week niet aangevoerd; de prijs van varkens op de boerderij bedraagt pl. m. 19 cent per pond. De eierenprijs aan de veiling bleef vrijwel gelijk aan vorige week. De midddenprijs, eieren van 60 kg, bedroeg 1.801.95. WASSCHERIJ GEOPEND. De Firma Vlas en Co. van Oudeschild heeft Maandag in de Laagte een modern ingerichte stoomwasscherij geopend. Dit is de eenige inrichting op dit gebied op Texel. Ongeveer 10 jaren geleden werd eveneens in de Laagte door den heer Klein Klouwenburg een derge lijke inrichting opgericht, die den 14 Decem ber 1929 in vlammen opging en daarmede haar niet zeer roemvol bestaan eindigde, daar de fabriek niet werd herbouwd. Toch zal o. i. een goede waschinrichting hier stellig op haar plaats zijn. Wekelijks wordt een zeer groot aantal wasschen naar elders vervoerd, die zeker voordeeliger hier behandeld zullen kun nen worden. Moge het de firma Vlas door een vlugge en nette behandeling gelukken deze alle op Texel te behouden! s^Mmmmm "Zoo I ci n 3lS U w/j|f BAKKEKSVEREENIGING. De vorige week is alhier een vereenigm, opgericht van Texelsche bakkers, met ver' schillende afdeelingen op de diverse dorpel Tot voorloopig dageljjksch bestuur zijn geki* zen de heeren M. Witte, C. Moojen en j?-c Bakker, te Den Burg. terwijl verder op verschillende dorpen een bestuurslid is aan gesteld. Reeds ongeveer drie jaren geleden had men het voornemen opgevat, tot oprich ting van een dergelijke vereeniging, doch het bleef by plannen; nu had men zich echter tot den Zeereerw. heer Boonekamp. pastoor te De Cocksdorp, gewend, die jarenlang geestelijk adviseur was van den Ned. R.-K. Bakkers- bond. Z. Eerw. heeft de heeren op de hoogte gesteld en hun de noodige voorlichting geven, zoodat men besloot tot oprichting over te gaan. Pastoor Boonekamp toonde zich be reid de vereeniging in alles van advies ta dienen. Over eenige dagen zal opnieuw wor den vergaderd en een reglement worden vast gesteld. BENOEMING. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. A, Dros. thans adj.-inspecteur van de Friesche Levensverzekering Mjj. te Den Haag, is dezer dagen benoemd tot inspecteur van die maat schappij. te Groningen. BURGERLIJKE STAND van 13 t.m. 15 April 1935. GEBOREN; Johannes Nicol&as. z. v. Knjn Parlevliet en Carolina Mana Schuitemaker; Maria, d. v. Johannes Cornelis Witte en Ma- ris Catrina Herpers. POLITIE. Gevonden: 1 paar dameshandschoenen, 1 ringetje. Den Burg. ZAKEN NIEUWS. De heer J. van Zoeten heeft Zaterdag in (Ie Warmoesstraat te Den Burg een meubeteiik geopend in de voormalige woning van difa heer A. Noordyk. De suite van dit huis is ge heel omgebouwd in een showroom voor meu belen, karpetten en alles wat tot het stoffeer dersvak behoort. Ook de kleine kamer ter rechterzijde van de voordeur is geheel als toonkamer ingericht. Een practlsche verlich ting. aangebracht door den heer A. Knop- perta. geeft de zaak, vooral bij avond, een keurig aanzien. Naar wjj vernamen is de hegr Van Zoelen zelf geheel vakkundig onderlegd en ln het bezit van verschillende diploma's op dit gebied. OVERLEDEN: K. S. Prins—KannewassétV 57 jaar. ONDERTROUWD: S. Bakker en M. Boon. Haven van Nieuwediep. Aangekomen van Amsterdam en vertrok ken naar Hoorn het opleidingsschip Pr"»* ses Juliana. Aangekomen van Harlingen en vertrok ken naar Londen het Engelsche stoomschip Perecrine. Aangekomen van Immingham en vertrok ken naar Zwolle de Ned. motorschoenef Voorwaarts. I nn hnlrn af alléén nog maar mondverzorging mei 7 weemaal per dag Luterine gebruiken i* een gewaarborgde verzorging Groote tube 50 cent* Kleine tube 25 cents i0.009.000 geestdriftigs gebruikers over de geheele wereld

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10