SUCCES 3e klasser! Het Heldersch elftal verliest met 5-3 van de Stormvogels. K.N.V.B. Een wedstrijd, die 70 minuten lang teleurstelde. - combinatie onvoldoende ingespeeld - Twee dubieuze doelpunten van de bezoekers. HELDHRSCHE COURANT VAN DINSDAG 16 APRIL 1935. N.H.V.B. „DE METEOOR;' NA EEN MEER SPANNNENDEN DAN FRAAIEN KAMP MET 3 - 2 GEKLOPT. Rust 3-0 voor SUCCES. In een wedstrijd, die helaas wat onder de verwachtingen gebleven is, hebben de Helder- eche voetballers een 53 nederlaag geleden tegen de eerste klasser uit Ymuiden, het sym pathieke Stormvogels. Deze nederlaag is een verdiende, daar gedurende het grootste ge deelte van den speeltijd de Heldersche com binatie lang niet klopte, terwijl de tegenpartij cen homogeen team vormde, dat door groote routine, gepaard aan een dikwijls prachtig uit gevoerd combinatiespel een 51 voorsprong wist te nemen, die voldoende bleek te zijn om de overwinning op de in de laatste 20 minuten fel aanvallende Heldersche voetballers te be halen. Het was een prachtige voetbaldag. Er Stond een windje van geen beteekenis, terwijl de zon het prachtige terrein aan de Sportlaan jnet haar koesterende stralen overgoot. Het was niet te warm, doch juist een temperatuur om well-fit-spelers tot topprestaties in staat te stellen. De publieke belangstelling viel on der deze omstandigheden niet tegen, in lange files trokken de menschen op naar het veld, waar de Stormvogels met een autobus van het Station naartoe gebracht waren. Broeder lijk woeien de dundoeken van Helder en HRC aan de tribunemasten, daarmede symbolisee- rend, dat de Heldersche sportwereld zich ver heugen karn op de prettige samenwerking, die e: thans tusschen rood-wit en wit-zwart be staat. Inderdaad, het is een zeer verheugend verschijnsel, die prettige onderlinge verstand houding der besturen. Dat de spelers el) in diverse wedstrijden te bekampen krijgen, kweekt een goede geest van gezonde rivali teit, dat kan de jongens geen kwaad. En de aanwezigheid van den één zal altijd een prik kel zijn om den tegenstander te overtreffen. Dat kweekt een geest van concurrentie, een geest, die tot opvoering van de capaciteiten moet voeren en waar wy, sportliefhebbers, wel by varen... De wedstrijd. Precies half drie liet de heer P. W. Kotte de aanvoerders bij zich komen voor den toss. Direct daarop wordt begonnen, nadat de teams tich als volgt opgesteld hebben: Heldersch elftal: van Es Siersnia Burger Trap Kiesewetter Striet Steffens Hoogendijk Zymni Smit Godschalk Prins K. v. d. Steen Ketting v. d. Merkt Schippers v. d. Velde Fyen Wey Tol K. Haak de Vries Stormvogels. Zooals men ziet verscheen Stormvogels in de hamenstelling, zooals wij die Zaterdag publi ceerden, alleen met dit verschil, dat Haak Jr. door een blessure verhinderd was. Tol, die an ders in de voorhoede speelt, verhuisde thans naar achteren. Schippers nam daar zijn plaats in. v. d. Steen had een uitnoodiging ontvangen om voor 't Westelijk elftal in de districtswed strijden te Zwolle te spelen, doch hij had er de voorkeur aangegeven om naar den Helder te gaan! Aldra bleek, dat de Heldersche spelers met goeden moed bezield waren en besloten waren de huid van het Heldersche elftal zoo duur mogelijk te verkoopen. Linksbinnen Smit drong reeds in de eerste minuut stevig door de defensie der bezoekers heen. doch kreeg op het laatste oogenblik geen goede gelegenheiu om te schieten. Dat was een veelbelovend begin, te meer daar de eerste klassers direct in hun spel waren en eenige malen prachtig in de breedte ■pelend ten aanval togen. Reeds na 5 minuten ■ou dit open spel een doelpunt opleveren, n.1. toen v. d. Steen den bal prachtig voor doel bracht en de H.-verdediging den bal niet kon opvangen, kreeg Ketting een mooie kans. Zijn schot was hard en zuiver, zoodat van Es geen kans kreeg. Voor het peil van den wedstrijd Was het jammer, dat dit doelpunt zoo spoedig gevallen was. Want de bezoekers kregen nu de indruk, dat zij gemakkelijk zouden gaan Winn. 4 en zich dus niet met volle kracht behoeften te geven. Zij speelden exhibition, dat voor den toeschouwer aardig was om te tien, doch de ware wedstrijdgeest, een onmis bare factor voor een spannenden wedstrijd, Was afwezig. -Iet Heldersche elftal deed vele en hardnek kige pogingen om het noodige verband in de ploeg te verkrijgen, doch het wilde in de eerste 45 minuten niet lukken. Zuiver, tengevolge Van het niet-aan-elkaar-gewend-zijn werden Vele fouten gemaakt, vooral in de verdediging, al klopte de combinatie SiersmaTrap beter dan die van BurgerStriet. Zoo ontstonden nog al eens ge vaarlijke momen ten voor het Hel dersche doel, die dank zy goed ver dedigen van Van Es. slecht en wei nig schieten der S.-forwards voor- loopig geen doel punten meer ople verden. Vruchte loos bleven ook de pogingen der groen-witte voor hoedespelers om langs Haak en Tol te komen. Dal lag echter niet aan de beide binnenspe- lers, want zoo Van Es. HetJr,?ilrgen',de bal deed het werk- waar de Hdersche spe.ers zwoegden met inzet van al de eT^f ^i6 waliteiten. Zoo kwam het, dat eerste klassers geen overtuigende veld- be'ter voe^,Verkregen' d0Ch ln f^e een stuk ner L h- gaven dan onze jongens. De ken ner had hier iets voor zyn gading beh>eld de strijd door het opportuni- -eitskarakter van de Heldersche aanvallen een volkomen open beeld, doch de Heldersche ver dediging was nog niet van dien aard, dat zij de gevaarlijke S-voorhoede kon tegenhouden Twee doelpunten vlak na elkaar gescoord leverden den bezoekers een 3—1 voorsprong op. i eerste maal zond Ketting zoo'n vinnige schuiver in, dat van Es er niet eens naar uit viel, (die linkerkant, keepers!) en even later zag referee Kotte een buitenspelgeval over net hoofd, waardoor v. d. Merkt plotseling al leen voor van Es kwam te staan. Deze deed nog een manhaftige poging om zijn doel voor doorboring te bewaren, doch na eerst den bal gestopt te hebben, moest hy toch toezien hoe het leder naast hem in het doel verdween. Rust 13. De vele toeschouwers hadden zich tot nu toe zeker niet verveeld, want vooral het spel van de Vogels had zijn bekoring op hen uitgeoe fend. En bovendien had men lof voor de wijze, waarop de Helderschen partij gaven en steeds weer trachtten het spel te verplaatsen. diersma Burger. er twee meevielen in deze ontmoeting dan wa ren het Hoogendijk en Smit wel. Beiden ■woegden dat het een aard was en deden Voortdurend goed werk. Zij betrokken de goede yleugelspelers steeds in het spel, doch het was jammer dat het optreden van Zymni, anders zoo'n gevaarlijke midvoor. zoo teleurstellen! was en bleef Hij was niet by machte zich zijn Vreemde omgeving tot een vertrouwde te ma ken, iets wat den anderen, zy het eerst na 70 •ninuten spelen, toch gelukte. Den Helder maakt gelijk. Het flinke spel van Hoogendyk en Smit zou *>jn belooning vinden in een goed doelpunt van Eerstgenoemde. Toen na 20 minuten spelen ®triet een bal hard naar voren plaatste, zat Hoogendyk er goed achteraan. Tol verzuimde te houden, de Vries liep wel uit zijn doel, doch de Racing-speler wist den bal met den rechtervoet langs hem heen te werken. Dat Kaf weer moed. doch de Vogels behielden he. butiatief, tot de rust toe. Zy bleven een keurig Na de pauze wilde het nog steeds niet met de combinatie vlotten, al ging het toch al een stuk beter, vooral in de verdediging. De half- linie ging zich roeren en durfde zich nu tenmin ste iets meer naar voren te wagen. Doch juist toen men zich begon te verzoenen met de idee, dat het een eervolle 31 nederlaag zou wor den, gooide de referee opnieuw roet in het eten Een „geheid" off-side geval ontging hem ook nu, waarna de S-voorhoede geen moeite had om het vierde doelpunt te scoren. Dat was jammer, want de verdediging raakte nu dus danig van de kook, dat ook een volgende S.- aanval succes opleverde. Twee doelpunten, die den stand op 51 in het voordeel van de be zoekers brachten. Weinigen zullen toen vermoed hebben, dat toen nog het mooiste gedeelte van den wed- stryd moest volgen. Het begon eigenlijk door de jongens achter de beide doelen. Ongedurig als zij werden over den grooten achterstand van hun favorieten en bij het uitblijven van vruchtbare re sultaten be gonnen zij elk individueel succes van een Helderschen speler toe te juichen. Zoo passeerde de kleine God schalk den grooten Haak een keer, Kie sewetter over speelde Fyen een paar maal en dergelijke feitjes meer. Toen dat een Godschalk paar maal ge lukt was kregen de spelers plotseling meer vertrouwen in eigen capaciteiten. De overtui ging, die al dezen tijd bij geen der spelers, uit gezonderd bij den forschen Smit en den rappen Hoogendijk wellicht, aanwezig geweest was, kwam plotesling in hen gevaren. Het publiek voelde dat aan en besloot door een krachtig aanmoedigen de spelers te helpen in hun po gen to make the best of it. Enkele aanvallen rolden aan, het was nog niet zoo vlot gegaan als nu. Het blijkt, dat de S.-verdediging niet zoo onwrikbaar is, als zij wel leek. Godschalk brengt een paar maal goed op, eenmaal lukt het hem nogmaals om voorby Haak te komen, een goede voorzet volgt en met een keiharde pil, weet Hoogendyk de Vries van dichtbij te passeeren. Een ongekend enthousiasme is het gevolg. De Vogels zijn er even beduusd van, prachtig wordt dit door de stug aanvallende H.-voorhoede uitgebuit, Steffens rent langs de lijn, zyn voor zet sticht ver warring voor het S.-doel, de bal wordt weg gewerkt, doch niet ver genoeg de iets achter gebleven Hoo gendijk kreeg nu een kans, die hij met een effectvol schot benutte. D e stand was nu 53 geworden Jammer, dat even van te vo ren Ketting, de fijne voetballer Steffens. uit de voor hoede, door een knieblessure het veld moest ruimen. Wim v. d. Steen, de eigenlijke links buiten van het eerste kwam in het veld en «ring op zijn eigen plaats spelen. Prins verhuis de naar de linksbinnenplaats. Ook in de Helder sche ploeg had een mutatie plaats gehad, daar Hoogendijk en Zymni van plaats verwis selden. Het publiek bleef na dit onverwachte suc ces zijn mannetjes aanvuren, doch hoe de H - aanvallers ook zwoegden het gelukte hun niet meer langs Haak en Tol te komen. In deze pe riode vooral moest Haak zijn allerbesten vorm ontnlooien om zich te handhaven; hy had niet kunnen bevroeden, dat hij in Den Helder nog eens een van zijn moeilijkste wedstrijden zou snelen' Een paar kansen voor het H.-doel wer den eveneens gemist, de verdedigingen bleven verder de baas over de aanvallers, zoodat het einde met een verdiende 5—3 overwinning voor de Stormvogels kwam. Wy hebben echter de overtuiging, dat als het Heldersch elftal slechts de gelegenheid had ge had om eerder een wedstrijd te spelen, dan zou den de Vogels zich veel meer hebben moeten inspannen voor de zege. Nu heeft het feit zich gewroken, dat de spelers elkaar niet kenden. Wat een ingespeeld Heldersch elftal beteekent, dat herinnere men zich uit de laatste 20 mi nuten! Wellicht dat deze goed geslaagde onderne ming een precedent is voor nog vele wedstrij den van dit genre in de toekomst. Want liet staat vast, dat dergelijke ontmoetingen buiten gewoon leerzaam zyn voor de zoo geïsoleerde Heldersche voetballers. Den Stormvogels nog een pluim voor hun correcte spel; een sympathiekeren indruk had den de blauw-witten nauwelijks kunnen maken. En ook den spelers van de Heldersche combi natie een veer op den hoed voor de keurige wijze, waarop zij party hebben gegeven. Scheidsrechter Kotte had geen gelukkigen middag, zooals gezegd ontgingen hem 2 buiten- spelgevallen, terwijl hy op een ander moment floot voor een buitenspelgeval, dat niets met buitenspel uitstaande had. Vermelden we nog, dat dheeren J. Grande en C. Siraal geheel belangeloos hun diensten hadden aangeboden voor het in orde maken van het terrein, controlediensten, enz. Hulde! Na afloop had in „Bellevue" nog een diner plaats, waar de Stormvogels-bestuurderen en spelers met hun dames aanzaten, benevens de heeren P. Th. Luyckx, J. W. Thijssen, P. van Wensen en stel.er dezes. De heer Luyckx voer de het woord om den Stormvogels dank te be tuigen voor hun bereidwilligheid om voor het „Dorus Rykersfonds" (welks voorzitter, de heer Witlau, helaas verhinderd was aanwe zig te zyn) in Den Helder te komen spelen, daarbij wyzende op de overeenkomst tusschen IJmuiden en Den Helder. „De Stormvogels" voelden evenals de Helderschen aan wat het „Dorus Rijkersfonds" te beteekenen heeft. Spr. feliciteerde de gasten met hun overwinning, doch verzuimde niet de Heldersche spelers een compliment te maken voor de wijze, waarop zij den wedstrijd gespeeld hadden. De heer Arends, vice-voorzitter van Storm vogels, dankte met een kort vriendelijk woord voor de loyale ontvangst, en zeide, dat de Stormvogels een prettigen wedstrijd gespeeld hadden. Een andere „Stormvogel" instigeerde tot een „Driewerf Hoera" op de Helden der Zee, hetgeen zeer ad-rem was. De gasten gingen vervolgens onze stad even bezien en zoo liep een mooie dag, mooi voor de Heldersche sportwereld en mooi voor dè kas van het „Dorus Rijkersfonds", ten einde... Kampioenschap N. H. V. B. HRC 3 deed prachtig werk in Krommenie door met 31 van KVV 2 te winnen. Eerste klasse D. Helder 3 hield zich zeer goed in Hippo, door met het kleinst mogelijke verschil van Succes 2 te verliezen. Keeper Gras was ouderwetsch op dreef. 4e klasse H. Texel 3 won van Oudeschild met 72. In tegenstelling met wat wij Zaterdag schreven zij hier gemeld, dat Texel 3 en Watervogels 2 thans met evenveel punten de competitie be ëindigd hebben, zoodat een beslissingswedstrijd moet uitmaken wie kampioen is. De wedstrijd Atlas 2- Helder 6 werd niet gespeeld, daar beide teams met een onvoldoend getal spelers opkwamen. Dit kwam omdat de wegblijvers in ons pverzicht gelezen hadden, dat de wedstrijd uitgesteld was. Dit bleek helaas niet het geval te zijn. Onze mededeeling berustte op een misver stand, ontstaan door het contact, dat wij met het comité van den wedstrijd Heldersch Elftal Stormvogels hadden. Ons werd n.1. medege deeld, dat deze wedstrijd evenals die van HRC 2 was uitgesteld ten einde bovengenoemden wedstrijd zoo min mogelijk schade te doen. De overige uitslagen luiden. 4e klasse L. Helder 7Dirkshorn 2 62. Adspiranten It. Schagen aHelder a 13. Adspiranten S. Helder fSucces b uitgesteld; HRC d- der d 01. -Hel- Rauchbeker. Texel I Nieuwe Niedorp 4- Gouden kruis. 0. HRC 4—Schagen 2 9—1; BKC 2—Dirks horn 1 90; W.WaardHelder 4 21; Oude schild 1Watervogels 1 02. (Door onzen specialen verslaggever) De Zondag van 14 April was voor voetbal- lievend Wieringen een dag van gewicht, van groote beteekenis, want toen werd voor dej plaatselijke club „Succes", beslist over haar promotie naar de 3e klasse. In Amster dam werd met 2—1 van „De Meteoor" gewon nen en nu waren de cijfers 32, zoodat „Suc ces" na een welhaast 11-jarig bestaaan en in haar 2e K. N. V. B.-seizoen, 3e klasser is ge worden, waardoor zij dus het volgende seizoen in één af deeling zal uitkomen met HRC en Helder. Het Succes-elftal. „Succes" bestaat uit een team van hard werkende en enthousiaste Krachten, flinke doorzetters en met veel uithoudingsvermogen. De spelkwaliteit, vooral in dit treffen, was in doorsnee niet minder dan dat van de meeste 3e klassers. De achterhoede leek ons het zwak ste deel van het elftal, de trapvastheid kon althans beter. De groote kracht in „Succes" is nog steeds Rijkers; zcjwel technisch als tac tisch een prachtspeler (zijn uitvallen, spoedig na de hervatting, werd maar al te goed ge voeld). Met hem kunnen de keeper en de links-j buiten in één -dem genoemd worden. Vooral' Posthumus heeft na rust alle gelegenheid ge had zich te onderscheiden. Een elftal, dat voor de 3e klasse geen fail- j Iure zal zijn; meer beheerscht spel is daari evenwel noodig. De gevallen Meteoor. „De M .teoor", welke wij thans voor de derde maal in actie zagen daarvoor te Amster dam en hier ter stede is een ploeg die door haar spel niet verdiend heeft te degradeeren. En zuiver beschouwd zou -en draw oo i beter de krachtsv houding rebben uitgedrukt. Als dit team intact blijft, dan zal het 4e klasse schap wel niet van te langen duur zijn. Ook hier had de achterhoede zwakke momenten, die haar twee van de drie doelpuntc kostte. De wedstrijd. Over het algemeen is het geen wedstrijd ge weest van groote allures; Er werd gedraaid met 30; het werd 31, 32... doch geen 33 of nog erger. Daar zorgde de man onder de lat wel voor. Het was magnifiek voorjaarsweer, toen even i over half drie de heer Th. van Nunen (van Amsterdam) de elftallen in het veld floot, die zich aldus opstelden: Succes. P. Posthumus blauw-zwart. A. Schotting N. Koorn H. Lont Th. Rykers L. Mon ulet H. Grootemaat A. Schmitt J. Lont D. Kuiper C. Lont Jagt Deelstra de Bruijne Veuger Pfann B. Muller Jansen A. Muller van Hal W. Schmid wit-zwart. D. Buth Meteoor. Grensrechters: W. J. Volten cn Th. Klou- wers. Om 2.40 neemt het spel een aanvang. On middellijk wordt er een straf tempo ingezet en is het de thuisclub, die de eerste aanvallen feidt, met een overrompelend karakter, waar de gasten veel moeite mee hebben. Na b mi nuten een verrassende uitval van links, een goed schot, maar de lat komt Posthumus te hulp. Na 7 min. wordt de eerste hoekschop op het Meteoor-doel genomen door Kuiper en 4 minuten later het spel was nu meer ver deeld krygen te bezoekers er een te nemen. „Succes" neemt de leiding. Er was nog geen kwartier gespeeld, weer zoo'n vliegensvlugge stormloop der blauw zwarte voorhoede, de backs stoppen het leder wel, maar werken niet ver genoeg weg en de aalgladde Schmitt geeft Buth het naktjken. Met veel gejuich werd deze goal begroet en de Wieringer spelers begint dit te begeeste ren, waardoor het A'damsche doel eenige ma len heftig bestookt wordt; u:et lang daarna greep de M.-keeper mis raar een hal van C. Lont en he. was 20! Na 24 min. spelen waagt de M.-rechtsbuiten een kans, hij wacht een moment te lang, waardoor Koorn ten koste van een corner weet te redden. Succes is nu weer sterker geworden en in haar at taques schuilt meer gevaar dan in die van de Amsterdammers, daar elke aanval met een kordaat doorzetten gepaard gaat. Weinig scheelde het juist in een periode van groot S.-overwicht of M. had een tegenpunt ge- maakt na een vlugge doorbraak; het schot was goed bedoeld, maar de bal ketste van de lat in het veld terug om daarna over de lat achter het doel te belanden. Er moest nog bijna een kwartier gespeeld worden. Meteoor, niet ontmoedigd door dien tegenslag, weet nog even in den aanval te blijven. Het wordt 39! Vijf min. voor den interval krijgt Schmitt het op zyn heupen; hij weet zijn belagers te ontloopen en zet laag in, maar de keeper is op z'n qui-vive en stopt zonder fou.. Maar 2 minuten later slaat hij naar een hoogen bal van den linksbuiten royaal mis en het is 30 voor Succes. Even later is het pauzeeren en heeft de thuisclub dus op het oog een veiligen voorsprong. De strijd na rust. „De Meteoor* ©verheerscht. Om 3.35 wordt het spel hervat en het is „De Meteoor" dat begint met een flink offen sief. Alles of niets is nu het parool. En terecht! Maar ec - 03 achterstand inloopen is lang geen peuleschilletje, vooral niet in een treffen als dit en tegen een club als „Succes". Het eerste tegenpunt. Na 6 min. spelen, na een nieuwen storm loop, waarbij de S.-backs volkomen uit posi tie werden gespeeld, scoorde M. onhoudbaar. Tegelijkertijd moest „Succes" haar besten speler missen; haar uitmuntende spil moest na een hevige botsing van verder 3pelen afzien en werd vervangen door J. Kossen. Dit gemis, want dat was het, zou weldra van grooten invloed zyn op het verdere verloop. Wel moest ook een speler van de tegenpartij een paar minuten later uitvallen, maar dat was lang niet zoo'n handicap, vant „De Meteoor" bleef sterk agressief in haar spel; fel en hartstoch telijk en uiterst gevaarlijk. Drie minuten na M.'s eerste goal brak „Suc ces" snel door en veroorzaakte een corner, die dé spanning er nog even inbracht. Maar het bleven uitvallen. Een goed gecombineerde aan val bleef zeldzaam; het bleef voor S. een de fensief spel, waarin de zenuwen een hartig woordje mc praken. In het doel was het ech ter Posthumus, die deen middag zeker een zijner beste wedstrijden gespeeld heeft. Na 18 min. spalen liep keeper Buth veel te vroeg uit zijn doel, toen S. met succes doorbrak. Reeds was hij gepasseerd, maar Smid een der zwakste spelers uit het M.-elftal wist den bal nog uit he1 verlaten doel te trappen. Het wordt 32. Dat waren zoo de sporadische uitvallen van de thuisclub, die bijna steeds gevaar betee- kenden. Doch het spel voorgoed verplaatsen, daarvan was geen sprake. Een hoog ingezon den bal verwerkte de S.-doelman zeer goed, maar na 28 minuten spelen moest hy toch bezwijken; na goed spel van Pfann n.1., die een afgemeten voorzet gaf, werd de bal ineens ingekogeld. En zoo werd het 32. Het wordt thans werkelijk „knijpen" voor al wat voor „Succes" voelde. Onmiddellijk daarop verrichtte Posthumus een werkelijk kranige save, door zich languit op een laag ingezonden bal te werpen en te stoppen en daardoor den gelijkmaker te voorkomen. Een vrije schop wordt door Buth mooi onderschept. Eerst in de laatste 10 minuten wordt de strijd meer open, daar Meteoor begint te ver slappen. J. Lont schiet eens net over de lat en 2 min. voor het einde verprutst M. een opge legde kans. Nog moest Posthumus er een paar keer aan te pas komen en dan is het einde daar, brengende een zwaarbevochten zege voor Succes", welke daardoor het a.s. seizoen het domein der 3e klasse zal betreden. Onze hulde! De hulde in „Concordia". In Concordia vereenigden spelers en officials zich, waar voorzitter O d n het elftal com plimenteerde met de verrichtingen in het af- geloopen seizoen, een hulde waarin ook de heer C u r t i s betrokken werd, die gewis een groot aandeel heeft in wat bereikt is. De heer M o 1 sprak ook nog een woordje en evenmin liet de referee, de heer Van Nunen, zich onbetuigd. Daarna volgde de onvermijdelijke promotie- fuif, die ongetwijfeld een groot deel van den avond en nacht in beslag genomen zal hebben. Iets uit het verleden van „Succes". t „Succes" werd opgericht op 17 Mei 1924 en speelde het eerste seizoen in den toenmaligen West-Frieschen V.B. In het seizoen 1925—'26 kreeg men een plaats in de 3e klasse van den N.-H. V. B., waarin 3 seizoenen doorgebracht werd. In 1928'29 werd in de 2e klasse ge speeld. waarvan reeds dadelijk ongeslagen het kampioenschap werd behaald en promotie naar de le klasse volgde. In de eerste klasse werd 4 seizoenen gespeeld: ln 1931"32 ein digde Succes op de 2e laats, om in het vol gende seizoen kampioen te worden en K. N. V. B.-er. In de „Koninklijke" werd het eerste seizoen daarin met de 2e plaats besloten, om than3 als kampioen te eindigen, zij het na zware concurrentie met „Texel" en „Alkmaar". Het Bestuur wordt gevormd door de heeren D. Oden, voorz.; D. Nieuwbuur, vanaf de op richting secr.; C. Duinker, penningm.; S. de Vries, 2e sec.; G. van der Wal, 2e peningm.; A. Zwanink en J. Bosker, commissarissen. Van het huidige le elft 1 zijn N. Koorn, H. Lont, D. Kiper, J. en C. Lont reeds vanaf de oprichting lid der vereeniging, waarvan de 3 laatstgenoemden als adspirant hun spelers loopbaan begonnen zijn. Wieringen. CLUBLEIDERSCURSU5. De heer Kaufniaiiu komt 1 maal ]>er week in Anna JPaulowna. Zooals reeds in de „Sportkroniek" bekend gemaakt werd, werd de 2e oefenmeester van den K. N. V. B. speciaal belast met het houden van bovengenoemden cursus. Het Succes-be stuur heeft toen eens inlichtingen Ingewonnen. Daarna heeft het zich in verbinding gesteld met vereenigingen in de onmiddellijke naby- heid. Deze waren onmiddellijk bereid om een verzoek aan den K. N. V. B. te richten om een avond per week een clubleiderscursu3 te doen plaats vinden. Geruimen tyd bleef de zaak rusten, tot vo rige week bericht van den K.N.V.B, arkwam, dat op Woensdag 17 April a.s. een aanvang met den cursus gemaakt zou worden op het BKC-terrein, or.der leiding van den K.N.V.B.- oefenmeseter, den heer J. K. Kaufmann. I># cursus duurt 8 k 10 weken, iederen Woensdag van half zes tot pl.m. 7 uur, dus 1(4 uur. Aan dezen cursus wordt door Succes, BKC, Wieringerwaard, JVC, Oudesluis en Flev® deelgenomen. Elke vereeniging komt uit met 2 cursisten, dus zoudeu er 12 stuks in het ge heel zijn, wat ook het maximum is. We zullen hopen, dat de gewenschte resultaten hiermede bereikt zullen worden, dan zal het zeker na volging vinden. TEXEL 1—N. NIEDORP 1 4—0. Texel bleek Zondag in de eerste match voor dén Rauchbeker, aanmerkelijk sterker dan N. Niedorp. De cijfers, waarmede ditmaal van een der sterkste concurrenten werd gewon nen (en die vrijwel de juiste verhouding weer geven) sprekén voor zichzelf. In de eerste helft van dezen wedstrijd ging het spel nog vrij gelijk op, doch N.-Niedorp zakte steeds meer af. Reeds direct ondernam de Tex. voor hoede verschillende krachtige aanvallen, die meestal door H. Ran en Pijpers werden ge leid; spoedig echter trad N. Niedorp daarna actief op. Dukers had echter bizonder zijn dag en alles, wat de gasten in deze periode en ook later ondernamen, zond de Texl. keeper retour. Het eerste doelpunt kwam van een voorzet van Pijpers; Winter joeg den bal van zeer naby langs den doelverdediger (t0) voor Texel. Het tweede doelpunt werd door P. Bruin geplaatst, nadat Winter zeer nabij het doel omver werd geloopen (20). Hierna kwam de rust. In de tweede helft domineerde de thuisclub bijna voortuurend; slechts enkele maieu uit stond voor het Tex. doel een eenigszins ge vaarlijke situatie. A! spoedig was door een schot van Pijpers de stand 3—0. Daarna zorg de Winter nog voor de vierde goal. zoodat met 40 voor Texel het einde kwam. Texel i won van Oudeschild 2 met T2. HET SUCCES-ELFTAL, Zittend van links naar rechts: H. Lont, A. Schotting, P. Posthumus, N. Koorn en L. Montulet. Staande van links naar rechts; D. Kuiper, H. Grootemaat. A. Schmitt.. Th Rijkers, Jn. Lont. C, Lont en de trainer Mr. Curti». Kampioenschap van Nederland. Precies zooals verondersteld werd is de wed strijd tusschen Ajax en D.W.S. er een gewor den met veel spanning en weinig doelpunten. Ajax won met slechts 1—0. dank zij stug verdedigen van de thuisclub. Toch heeft D.W.S. een beteren indruk gemaakt dan de voorgaande kampioenswedstrijden, "zoodat meu in een spoedig herstel gelooft. Wy zijn be nieuwd. AFDEELING 1. Promotie-degradatie eerste klasse. Z.V.V. won tegen de verwachting in en on verdiend van Overmaas, zoodat zij nog een kansje tegen Blauw-Wit behoudt, terwijl laatstgenoemde practisch voor de eerste klasse verloren is. Promotie-degradatie tweede klasse. D.W.V. hield zich uitstekend in Utrecht en bewerkstelligde een draw tegen Hercules. De Nieuwendainmers staan er goed voor! Promotie-degradatie uerde klasse. Door een benauwde 32 overwinning heeft het kranige Succes de kroon op het werk ge zet en zal dus het a.s. seizoen in de derde kt. uitkomen. Met dit hèugelijke feit feiiciteeren wij Oden, Nieuwbuurt en al de Succea-getrou- wen en niet te vergeten de spelers van harte. Door de promotie van de Wieringers heett de Sportwereld in den kop van Noord-Holland weer een flinken stap in de goede richting ge daan, die niet na zal laten het prestige va* ons district te verhoogen. Bravo Succes. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar het relaas van onzen specialen verslag gever elders op deze pagina. AFDEELING II. Promotie-degradatie eers.e klasse. H.V.V. en H.B.S. hebben slag geleverd met als resultaat dat de club van Vermetten met 2—1 verloor. De Kraaien staan dus met een been in de tweede klasse. Maar Adam c.s. hebben haar plaats nog niet ingenomen! AFDFELING III. Promotie-degradatie eerste klasse. Vitesse lachte in Arnhem toen zij hoorde,, dat Hengelo en S.C.H. gelijk gespeeld had den (22). De drie candidaten hebben nog gelijke kansen. AFDEELING V. Promotie-degradatie eerste klasse. Ook hier een eerste klasser die tegenviel. Frisia liet het op eigen veld leelijk zitten te gen Hoogezand en verloor met 2—0. Waar door ook deze oude club zich wel klaar kan maken voor de tweede klasse. Uitslag Distrlctswedstryd. Noord—West 1—5, Oost—Zuid 1—3. Finale: Zuid—West 3—1,

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11