Buitenlandsch Overzicht. WELKOM THUIS NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND HONIG'S SOEP/ GOLD STAR SHAG 63ste JAARGANG De conferentie van Stresa heeft eenig licht gebracht in den toestand; nog geen te groot optimisme. - De ontwapening^ conrereniie maakt nog geen vordering. De conferentie van Stresa brengt eenige opluchting. Dc staatslieden, die aan de conferentie te Stresa deelnemen, hebben een bezoek gebracht aan het monument van Generaal Cadorna. Op de foto ziet men Flandin, MacDonald, Simon en achter MacDonald nog gedeeltelijk Laval. De ontwape- ningsconferen- tie vordert niet Anti-oorlogsdemonstratie van 10.000 studenten. Het geschil tusschen Italië en Abessinië. De nieuwe Japansche kruisers. Dekerkstrijd in Duitschland .HET MEEST IN TREK De verplaatsing van Urker visschers naar Noordzeehavens. De wonderlijke belevenissen van dr. Kaiserlien COURANT Anna ^ulo^a,8 B^ezand *0°nÜtbet! Helde'8che Courant t 1.50; Koegras, Nederl. Oost- en West-Indie pCr T 2^1 1651 b'n"Cnland 2~' landen f 3.20. Losse no. 4 et dem per mai1 en overige Zondagsblad resp. f 0.50 f0 70 f 0 70 M mÜ ™eekabonncmenten 12 ct" f i 70 ro-70, fl._Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, fl.50, Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur: P. C. DE BOER Uitgave N.V. Drukkerij v/h. C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIE N: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct per regel, minimum 40 ct.; bij niet-contante betaling 15 ct per regel, minimum 60 ct (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder nummer: 10 ct per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct De politiek van En geland te Stresa en de houding van Duitschland heeft inderdaad voor- loopig eenige opluchting gebracht in de Euro- peesche atmosfeer. We mogen nog wel niet te )»ard juichen, omdat er nog tal van voetangels en klemmen zijn, die nog onaangenaam ge- poeg kunnen worden; maar we mogen met Manbaarheid constateeren dat Stresa niet op een impasse ia uitgeloopen en dat men dus gisteren eenigszins welgemoed in Genève kon beginnen. We hebben Zaterdag vermeld waar aan dit licht te danken was, n.1. aan het feit dat Duitschland geneigd bleek op een vraag daartoe gedaan door Simon, het ver drag van non-agressie (niet aanval) te tee kenen. mits het niet de verplichtinge kreeg «m zich tegen een aanvallenden staat te kee- Xen Havas meldde uit Stresa, naar aanleiding van dit Duitsche standpunt: Bepaalde kringen ter conferentie beschou wen het iniUatief van Duitschland als een kewijf van minder onverzoenlijke bedoelingen en van den wensch, opnieuw met de andere piogendheden samen te werken, doch over het •lgemeen is men van opinie, dat het gebaar van Duitschland geen feitelijke waarde heeft, Maar de onderteekening van een pact van non- gggressie slechts een vernieuwing zal betee- kenen van de vroegere aangegane verplich tingen, o.a. met het Kellogg-pact en dat al leen een verdrag van wederzijdschen bijstand practische waarde zou hebben. Over het reageeren van Parijs op het Duit sche standpunt, meldde de Patijsche Corr. van de N.R.Crt. aan zijn blad o.m.: De verwachtingen waren te Stresa niet hoog gespannen, zoodat het bereikte resultaat eig meegevallen is. Deze voldoening wordt wel is waar getemperd door de vaststelling van Duitsche achtergedachten. Dat Duitsch land wil treden in een niet-aanvalsverdrag in het Oosten, zelfs als zekere mogendheden, die zoo'n overeenkomst zouden onderteekenen, alle verdragen van wederkeerigen bijstand ge sloten hebben, is op zich zelf een verheugend feit. Veel bladen zien er een afleidingsmanoeu vre in. Berlrjn zou daarmee den cirkel willen breken, die zich om Duitschland sluit. Tenslotte geven we hier nog een samen vating van het communiqué van de conferen tie te Stresa, dat behelst: le. Een gemeenschappelijke gedragslijn in zake het Fransche protest tegen de Duitsche herbewapening. 2e. De onderhandelingen over een Ooste lijk pact moeten worden voortgezet. 3e. Zoo spoedig mogelijk moet een confe rentie worden gehouden over een ac eoord in zake Midden-Europa, ter consolideering van Oostenrijks onaf hankelijkheid. 4e. Het bestudeeren van het luchtpact wordt actief voortgezet. 5e. De mogendheden spreken haar leed wezen uit over Duitschlands optre den in de bewapeningskwestie. Zij zullen blijven streven naar bewape ningsbeperking. 6e. De herziening der bewapeningsbepa lingen voor Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije zal door de betrokken sta ten bestudeerd worden. Voorts verklaren Engeland en Italië op nieuw, hun verplichtingen uit hoofde van Locarno-pact getrouw te zullen nakomen. Ten slotte deelen de drie mogendhe den mede, dat zij zich met alle practische middelen zullen verzetten tegen elke een zijdige verdragsopzegging, die den vrede in Europa in gevaar kan brengen. Zaterdag heeft de commissie uit de bewa peningsconferentie, die zich met het vraagstuk van de wapenfabricage en den wapenhandel be zig houdt, weer een openbare vergadering ge houden, onder voorzitterschap van Scavenius. Dat het met het „ontwapeningsvraagstuk" nog niet alles is blijkt wel uit wat de Ge- neefsche corr. van de Nw. Rott. Crt. daarover aan zijn blad meldde: Zooals men weet is de commissie in de twee de helft van Februari deze zitting begonnen en heeft daarbjj uitvoerige openbare beraad slagingen gehouden over het door de Ame- rikaansche regeering ingediende ontwerp- conventie, dat vier hoofdstukken bevatte: de aanduiding der onder de conventie vallende wapenen, de wapenfibricage, den wapenhan del en het internationale toezicht der te schep pen permanente ontwapeningscommissie. Bij deze openbare beraadslagingen waren gToote meeningsverschillen aan den dag ge komen tusschen eenerzijds Amerika, Frank rijk, Sowjet-Rusland en de meeste kleine sta ten en anderzijds Engeland, Italië en Polen. De afwezigheid van Duitschland en het stil zwijgend volharden van Japan bij het eenmaal gemaakte algemeene voorbehoud tegen de grondgedachten van het Amerikaansche ont- werp-conventie droegen er natuurlijk nog toe bij het scepticisme over de mogelijkheid het begonnen werk tot een goed resultaat te bren gen, nog te vergrooten. In de maand Maart heeft de commissie dag in dag uit in onder-commissies verga derd voor de artikelsgewijze bespreking van het Amerikaansche ontwerp-conventie. Daar bij is gebleken, dat op de belangrijkste punten geenerlei toenadering tusschen de verschillen de zienswijzen kon worden verkregen, vooral met betrekking tot den aard der mededeelin- gen, die de regeeringen inzake de wapenfabri cage en den wapenhandel van hun land aan den Volkenbond zouden hebben te verstrekken en met betrekking tot de bevoegdheden van de permanente ontwapeningscommissie (on derzoek ter plaatse of alleen op grond van de ingezonden ducumentij bleven de scherpe meeningsverschillen, die ik in de maand Fe bruari uitvoerig heb weergegeven, nog voort bestaan. Te New-York hebben Zaterdagochtend 10.000 studenten deelgenomen aan een anti- oorlogsbetooging. De beweging gaat uit van de Nationale Studenten Liga en verscheidene jeugdvereenigingen. Er waren evenwel veel minder betoogers dan de leiders hadden ver wacht. Deze hadden n.1. op 50.000 gerekend Er zijn geen ongeregeldheden gemeld te New- York, maar te Chlcago, waar eveneens een manifestatie plaats vond, hebben 500 studen ten geprobeerd, deze onmogelijk te maken. Velen liepen blauwe oogen op t oh geen en kele betooger werd ernstig gewond. Te Chi- cago wa-en 2000 betoogers. Zal aan bemiddeling worden onder worpen. Naar Reuter uit Stresa meldt, hebben thans zoowel Italië als Abessinië er in toegestemd, hun grensgeschil te onderwerpen aan een com missie van verzoening. Men mag dus hopen, dat eerlang di geschil zonder wapengeweld uit de wereld zal worden geholpen. Een der vier nieuwe kruisers, die onlangs te water is gelaten, de Soedzoeja, is thans vol tooid. De kruiser meet 8500 ton en heeft een snelheid van 33 knoopen. Hij is uitgerust met vjjftien 155 m.m. kanonnen en acht stukken 127 m.m. geschut, speciaal bestemd voor lucht afweer, alsmede met twaalf mijnwerpers. De motoren, die de aandrijving leveren, kunnen een energie ontwikkelen van 90.000 P.K. De kruisers Mogami en Mikoema van dezelfde klasse worden in het begin van Mei en de vierde kruiser Koemano tegen het einde van dit jaar te water gelaten. De kosten per krui ser bedragen 4 millioen yen. Naar de Times uit Berlijn verneemt is daar een vergadering van den Broederraad der be lijdenisbeweging gehouden, om de dreigende VICTOR HU GO, de groote Fransche schrijver, te wiens eere den 22sten Mei a.s., ter gelegenheid van de 50ste herdenking van zijn sterf dag een reeks feestelijkheden in Frankrijk wordt georganiseerd. staatsinmenging in een kerkstrijd onder oogen te zien. Naar verluidt heeft d raad een schriftelijk beroep op Hitier gedaan om de eer der evargelische kerk te herstellen. De brief herinnert Hitier aan de belofte in zijn Rijks dagrede van 23 Maart 1933. Geen van dc geestelijken die in verzekerde bewarin- zijn gezet is nog vry gelaten. RUBY LA FAYETTE. t De oudste filmster in Hollywood, Ruby la Fayette, beroemd om haar moeder- en groot moederrollen, is daar op 90-jarigen leeftijd overleden. Pas toen zij 89 jaar was, had zy het filmen eraan gegeven. ONTSCHEPINGSBELASTING IN FRANKRIJK WORDT AFGESCHAFT. Reuter meldt uit Nice: De debarkeeringsbelasting, die de toeristen bij het verlaten van de schepen, die een kruis tocht door de Middellandsche Zee doen, tot dusver moesten betalen wanneer zij een be zoek van eenige uren aan Cannes, Nice of Villefranche wilden brengen, en die over het algemeen als onbillijk werd beschouwd, zal worden afgeschaft. De Kamer van Koophandel te Nice, be zorgd over de vermindering van het toeristen verkeer, verwacht, dat de vreemdelingen, in dien zij gratis mogen debarkeeren, aan den wal meer geld zullen uitgeven, dan de belas ting aan de gemeente opbrengt. NIEUWE POSTZEGELS BIJ HET ENGELSCHE REGEERINGSJUBILEUM. De posterijen zullen ter gelegenheid van het zilveren regeeringsjubileum van den Koning op 7 Mei a.s. een serie speciale jubileumpost zegels uitgeven en wel voor de waarden van een halfpenny, een penny, three-half penny en 2% penny. Deze postzegels zullen twee maan den lang verkocht worden, gedurende welke periode de verkoop van gewone postzegels zal worden gestaakt. HET 100.000ste KIND VAN HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. Zaterdagmiddag heeft het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonics te Egmond aan Zee in de kolonie Zwartendijk, aldus genoemd naar één van de vele pioniers van de kinderuitzending, de op neming van het honderdduizendste kind her dacht. MAATREGELEN TEGEN EEN MANIFEST VAN DE S.D.A.P. Het was gericht tegen de verkie- zingspropaganda van de N.S.B. Donderdagmiddag is een exemplaar van het manifest der S.D.A.P., getiteld Op het oorlogs pad, aan het departement van justitie ont vangen. Daar het vermoeden rees van een ernstige overtreding van de nieuwe wet ter bescherming van de openbare orde, is in op dracht van den minister van justitie de aan dacht van den officier van justitie te Amster dam op het manifest gevestigd. Bedoeld manifest van de S.D.A.P. bevat een scherpe veroordeeling van Duitsche toestan den en is geheel gericht tegen de verkiezings propaganda van de N.S.B. Het partijbestuur verzocht den afdeelingsbesturen tot nader or- c/t> is stt&cfvbs jéJèsi Dan bemerkt U het pas GOLD STAR is voordeeliger maar ook beter! der het manifest, dat in het bezit is van da afdeelingsbesturen, niet te verspreiden. Zaterdagavond zou blijkens het blad Vooruit een nieuw manifest worden verspreid. Het lid van de Tweede Kamer, de heer van der Zaal heeft aan den minister van water staat de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te deelen, of de bepalingen volgens mlnisterieele beschik king van 26 Maart 1934 voor de Urker Noord- zeevisschers gunstig hebben gewerkt; hoeveel van hen hebben hierdoor hun eiland verlaten, om zich te vestigen in een der Noordzee havens 2. Acht de minister niet, dat tegenover de voordeelen, welke bij hun verhuizing in uit zicht gesteld werden, groote nadeelen bestaan, die de uitoefening van het bedrijf in hooge mate zullen bemoeilijken? 3. Welke maatregelen denkt de minister te treffen, wanneer de Urker Noordzeevisschera hun bedrijf verplaatsen naar een der Noord- zeevisschershavens, ter vergoeding van de duurdere woningen, die zij dan moeten be trekken 4. Acht de minister het gevaar niet aanwe zig, dat by verhuizing, zooals in de voorgaande vraag werd voorgesteld, de schulden, welke bestaan bij zeilmakers, oliehandelaars, scheepswerven, winkeliers en andere terstond vereffend moeten worden? Welke zullen hier van de gevolgen zijn voor de betrokken vis schers? 5. Op welke wijze meent de minister, dat bij verhuizing het dan moeilijke personeel- vraagstuk zal worden opgelost, zoodat de Ur ker Noordzeevisscher in normale omstandig heden zijn bedrijf behoorlijk kan blijven uit oefenen LANDARBEIDERSPLAATSJES. Ruim 60 bezitters van plaatsjes (huizen met grond) krachtens de Landarbeiderswet in de Feuilleton. Eenige miunten lang staat hij zoo te pie keren. Zal hij naar binnen gaan of rechts- •mkeerd maken? Een illusie verstooren of kaar behouden Dan hoort hij daarbinnen, kljjkbaar aan de telefoon, de stem van zijn Griend. Die hooge, uitgerekte stem, welke op de klinkers behaaglijk schijnt uit te rusten aan het eind van eiken zin nog een kwart toon omhoog gaat, alsof hij een eindelooze •feeks vragen stelde, ja, die stem is nog steeds Hammer, zooals die vroeger was, in al *6n betrouwbaarheid, zijn voorzichtigheid, *Ün behaaglijkheid en ook in zijn streven een gewichtig te doen, waarmee hij in al zijn ®nschuldige naïviteit echter nooit iemand Aanleiding tot ergernis gaf. Kaiserlien klopt op de deur van kamer 94. Als hij binnenkomt, rijst een jong meisje, achter haar schrijfmachine naast het zit, van haar stoel op. „Wat wenscht k'" wendt zij zich vragend tot Kaiserlien. Precies Ina Heldt! dringt het zich onmid- ®el\jk aan hem op. Hetzelfde zwarte haar, in midden gescheiden, dezelfde zwarte oo- en hetzelfde slanke figuur. zou graag directeur Hammer willen •Preken!" »Wie mag ik zeggen...?" »Dr. Kaiserlien". „Ach, dr. Kaiserlien!" herhaalt zij, ver baasd en tevens nieuwsgierig, terwijl zij hem een oogenblik aanstaart, als ware hij een of ander wondermensch uit een circus. Dan laat zy plotseling een kirrend lachje hooren, waar aan Kaiserlien zich echter niet lang behoeft te ergeren, want reeds draait zij zich om, „Een oogenblik, ik zal u even aandienen". Als zy lacht, heeft zij niets van de wat weemoedige, weeke gratie van Ina Heldt. Met kokette trippelpasjes verdwijnt zij achter de deur van het aangrenzend vertrek. Met die belangstelling voor de vrouw, welke Nora Tilden in hem heeft opgewekt, kijkt hij haar na. Aardig, mompelt hij, maar onmid dellijk daarop philosofeerend„Een aardsche schoonheid laag bij den grond." Nog eer hij het met zichzelf eens is, keert zij terug: „Wilt u maar binnen komen?" En achter haar duikt ook reeds de ietwat gedrongen gestalte van Hammer op. Kaiserlien, kerel, dat is aardig van je, dat je het allereerst eens naar mij komt kijken. Man, daar ben ik werkelijk blij om, dat ik je eindelijk weer eens zie. Kom binnen, ik heb juist volop tijd". Ja, dat is de oude, echte Hammer. Goed moedig en hartelijk. En dat ia ook de oude, zakelijke toon, waarop hij zich tot de typiste wendt: „Ik wil voorloopig niet gesoord wor den. juffrouw Schaf er. De post ter ondertee kening bewaart u maar tot vanmiddag". Dan valt de deur met een slag achter hen in het slot. Laat ik je eens bekijken", zegt hij, terwijl hij zich wijdbeens voor zijn bezoeker neerplant en zijn handen op diens schouder legt. „Je bent dikker geworden, kerel - en knapper. Die zon daar in Palestina heeft je goed ge- daan!" Kaiserlien maakt een afwerende beweging, maar Hammer jammert: .En ik kan doen, wat ik wil, het helpt geen zier. Met geen mo gelijkheid zie ik kans van m'n embonpoint af te komen, niettegenstaande ik drie maal per week aan gymnastiek doe en in den zomer eiken morgen een uur tennis." Hij haalt sigaren en sigaretten. „Wat rook je?" Kaiserlien neemt een sigaret; Hammer steekt behaaglijk een sigaar op. „Zie je, dat bewijst ook al weer, hoever het reeds met me gekomen is. Ik rook alleen nog maar sigaren. De sigarettenleeftijd heb ik al achter me." En dan op zijn lichtblond, hier en daar reeds dunne plekken vertoonend haar wijzend: „Ik word oud, man! Vandaag of morgen beland ik nog in de haven van het huwelijk brr, ik moet er niet aan denken. Maar hoe gaat het met jou?" Dat laatste is slechts een beleefdheidsvraag. Hjj verwacht,, dat Kaiserlien op zijn gewone, korte manier „Dankje-goed!" zal zeggen en dat hij Kaiserlien dan verder zal kunnen ver tellen van zijn zaken, zijn vereenigingen, zijn plichten als bestuurslid bij diverse organisa ties, alles dingen, waarnaar Kaiserlein vroeger met zoo prettige aandacht kon luisteren. Maar Kaiserlien geeft het frappeerende antwoord: „Mij gaat het miserabel; het kon mij vermoedelijk niet slechter gaan." Hammer staart hem verbaasd aan. „Ver liefd? Hopeloos verliefd?" vraagt hij. Hij kan zich niet voorstellen, dat zijn welge stelde vriend met diens evenwichtig karak ter iets anders zou kunnen overkomen. „Neen!" zegt Kaiserlien. Helaas niet ver liefd. Dat zou op zichzelf zoo erg niet zijn. Ik kom hier als bedelaar. Ik wil geld van je leenen." „Dat is toch maar een grapje „Ik wou dat het waar was!" „Vertel op dan; wat is er aan de hand?" „Dat is een lange geschiedenis, die ten slotte hierop neerkomt, dat ik al mijn geld kwijt ben en dat ik een paar duizend mark moet leenen om het weer terug te krijgen..." Vergokt?" „Neen, bestolen en opgelicht!" Hammer luistert aandachtig naar het ver haal van zijn vriend zonder hem een enkele maal in de rede te vallen. „Dat is een fraaie geschiedenis!" zegt hij, als Kaiserlien alles in geuren en kleuren heeft verteld. „Het dunkt mij het beste, dat je onmiddellijk de politie in den arm neemt". „Dank je!" antwoordt Kaiserlien droog. „Van de autoriteiten heb ik voorloopig ge noeg!" „Natuurlijk wil ik je met liefde een paar duizend mark geven" biedt Hammer onmid dellijk aan. „Het gaat mij niet slecht. Ik heb een behoorlijk salaris en ik kan het dus mis sen. Maar wacht eens even, het lijkt mij nog beter, dat je een en ander schriftelijk te onzer kennis brengt en daarbij dan een ver zoek indient om je het salaris, dat je ontvan gen zou hebben, wanneer je niet zoo vlug met je onderzoekingen gereed was geweest, alsnog uit te betalen. Ik ben er van over tuigd, dat het syndicaat daartoe bereid zal worden gevonden, temeer, omdat die oplich terij slechts een gevolg is van het feit, dat je je zoo prompt aan het contract hebt ge houden". „Merci!" weert Kaiserlien af. „Een aalmoes verlang ik niet. En als ik er niet van over tuigd was, dat ik je het geld spoedig zal kunnen teruggeven, zou ik het van jou ook niet willen hebben." „Je bent een rare kerel," meent Hammer. „Heb je genoeg aan drieduizend mark?" „En jjj bent nog altijd een beste vent, Hammer!" antwoordt Kaiserlien. Hammer is een man van snelle besluiten. Gezegd en gedaan is by hem hetzelfde. Hy neemt zyn chequeboek uit zijn schrijfbureau en schrijft onmiddellijk een cheque uit. „Of heb je het misschien liever contant? Uitste kend! Kan je ook krygen". Hij neemt de hoorn van de huistelefoon en ontbiedt zijn typiste. „Juffrouw Hansi, loopt u eens even naar de kas om deze cheque te innen. Ik hoop van harte, kerel, dat het je een beetje mee loopt," gaat hij voort. „Eerlijk gezegd, lyken mij je kansen niet zoo erg best te staan, want voor je wat positiefs ontdekt hebt, kan je geld allang verdwenen zyn." „Het komt er slechts op aan zoo snel mo gelijk in te grijpen", verzekert Kaiserlien. „Je moet weten, dat het geld pas drie dagen geleden bij de bank is opgenomen. Het is jammer, dat ik niet een paar dagen eerder ben gekomen; dan had ik tenminste kunnen voorkomen, dat die oplichterij zulke afmetin gen aannam." „Tja," zegt Hammer peinzend, „dat is zoo. Maar hoe zit dat eigenlijk? Je hebt ons toch al zes acht weken geleden meegedeeld, dat je met je onderzoek klaar was? Waarom ben je toen niet onmiddellyk teruggekomen?" Kaiserlien kleurt tot over zijn ooren. „Ik wilde eerst nog een paar weken uitrusten; ik ben naar Kairo geweest", licht hy toe. Dat is geen leugen; slechts de halve waar heid. Maar Hammer's vraag doet hem plotse ling tot de erkenning komen, dat de kennis making met Nora Tilden hem allerminst ge luk heeft gebracht. Was hij dien avond op den Karmel bij zijn besluit gebleven, had hij zich niet laten bepraten om nog eenige we ken verlof te nemen, dan had hij zijn vriend nu niet om een leening behoeven lastig te vallen. Nochtans hield Ina Heldt hem op het oogenblik meer bezig dan Nora Tilden. Sinds vierentwintig uur overlegde hy, hoe hy haar voorzichtig zou kunnen bijbrengen, dat hy geen emplooi meer voor haar had. Het stuitte hem tegen de borst haar, op de wijze van een kantoorchef, die een overbodig geworden bediende ontslaat, haar congé te gcven.Uit hetgeen zy hem over zichzelf verteld had, was wel gebleken, dat zy op het salaris, hetwelk zij bij hem genoot, was aangewezen en het hinderde hem, dat zijn persoonlijke tegenslag nu ook haar in moeiliikh den zou brengen. „Ik heb nog een vriendelijk verdoek. Ham mer", vervolgde hij na een korte pauze. „Ik hield er tot dusver een secietaresse op na, een uiterst correcte dame, op wier werk hoe genaamd niets was aan te merken cn die ik nu eigenlyk op straat moet zetten. Zou jy haar niet ergens in het bedrijf hier kunnen onderbrengen „Misschien wel. Stuur haar maar eens by me met een schriftelijke aanbeveling, dan zal dat wel voor elkaar komen", antwoordt Ham mer bereidwillig. Juffrouw Schafer komt thans terug en telt de drieduizend mark in bankbiljetten van honderd mark op de tafel uit. Zij doet dat op een wyze, waaruit blykt, dat dit werk haar ten volle is toevertrouwd en werpt daarby haar chef een ondeugenden blik van ver standhouding toe. Kaiserlien ziet dat, maar verwondert er zich niet over. Vrouwen wa ren immers van oudsher Hammer's zwakke zijde. „Kykt u dien man daar eens goed aan, juffrouw Hansi", schertst nu ook Hammer met haar, „die man is een unicum, die wei gert uit louter idealisme tweeduizend mark maandelijksch salaris! Zoudt u dat ook over uw hart kunnen verkrijgen?" (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 1