1 Stadsnieuws DUITSCHE SPOOR- BILJ. 60% korting V A C A N T I E- ZEEREIZEN 1 GOEDKOOPE REISMARKEN Wat wiU H twen 1 gaait wc Am? Uitslag verkiezingen Prov. Staten, J. v, d. WITTE Wij hebben reeds mas sief gouden verlovingsringen vanal f 6.00 Keizerstraat 103 Weledele Heer, Ook voor Uw vrouw kunnen de Paaschdagen echte feestdagen zijn. Beperkt de dagelijksche beslomme ringen tot een minimum; laat het etenkoken geheel ach terwege. Noodigt haar uit om de Paaschdagen het diner te komen gebruiken in onze nieuw gerestaureerde zalen. A.s. Donderdag publiceeren wij in deze courant de vol ledige menu's. Reserveert tijdig Uw tafel, want wie het eerst komt, krijgt één der beste plaatsen toegewezen. Ons telefoonnummer is 55. Met de meeste Hoogachting Directie Hotel „DEN BURG" N.V. Gemeenteraad Moet U vandaag de deur nog uit? JUWELIER BEEMSTERBOER. TWEFDH BLAD Licht op voor alle voertuigen. pinsdag 16 Al»1 Woensdag 17 19.27 uur 19.29 uur Jl HIl.Kt'M GEKARD WORM. Gisteren was het dertig jaar geleden, dat Gerant Worm te Alkmaar zijn eerste zaak opende. Natuurlijk heeft de firma gemeend even is* ,\%1 t O llihnton otilttnnn i. bij ...V ..S jn (ie Keizerstraat, welke sinds kort hier in pen Helder gevestigd is. ziet er vanwege het Alkmaarsche jubileum feestelijk uit. pe firma heeft ook gemeend, in verband biermede met een bijzondere reclame te moe ten komen, ten einde het Heldersche publiek ook mede te doen deelen in de „feestvreugde", pit zal dan ook ongetwijfeld op prijs worden gesteld. een getuigschrift van bekwaamheid, Zooals per advertentie j.1. Zaterdag reeds werd vermeld, is aan onzen stadgenoot, den bekenden dames- en heerenkapper K. Dol, Vlamingstraat 80, een belangrijke onderschei ding uitgereikt, nJ. door het Antwerpsche instituut Serah Bernhardt een getuigschrift van bekwaamheid als Dames- en Heerenkap per met de hoogste onderscheiding. Tevens werd de heer Dol toegelaten als lid van de Nationale Akademie der Haarkappers van België. busdienst huisduinen—duinoord. Blijkens een Zaterdag opgenomen adverten tie zijn begin- en eindpunt van den busdienst op Huisduinen en Duinoord verlegd naar Stak- jnan Bossestraat hoek Ruyghweg. inschrijvingen handelsregister 9—16 April 1985. Wijzigingen Den Helder. JS. N. Heijligenberg, Keizerstraat 118, handel in motoren. Overgegaan aan: A. v. d. Koogh. J. Schol, Nieuwstraat 57, vischhandel. Thans ook: brandstoffenhandel. C. de Beurs, Breestraat 12, winkel in comes tibles en gedistilleerd. Filiaal gevestigd te Den Helder, Reigerstraat 45. Texel. N.V. Handel Maatschappij Dros en Co., We verstraat 4. grossierderij in kruideniers- en bakkerswaren. Overgegaan aan: P. Dros Albz. OPENBARE AANBESTEDING. Door den anhUect J. J. van der Leek al hier is Maandagmorgen in hotel „Bellevue" aanbesteed het bouwen van een woonhuis met bijkomende werken, aan den Proeftuin- weg, te Julianadorp, voor rekening van den heer P. Kuit, aJdaai; De inschrijving was zonder schilderwerk. De volgende biljetten waren hiervoor in gekomen: B. P. Zeeman, Schagen 3080.J. Mod der A. Couperus 3400.—; E. Zon, Juliana dorp 3650.—; C. T Kwak 3700.—; H. Doorn ƒ3720.fa. Minneboo Walboom 3760. F. G. Reijer J. Vlaming 3765.J. T. v. d. Gulik 3943.—; K. P. J. de Klerk, 4274.Gebr. Veter, Schagerbrug 4310. J. Smit, Wieringen 4475.—; C. Dekker, Wieringerwaard 4616.firma van Voorst Riemers 4793.Voor zoover niet anders vermeld, allen Den Helder. 'verkende vreemdelingen. In de Nederlandsche Staatscourant van 9 April j.1. is opgenomen het koninklijk besluit, waarin is bepaald, dat werkgevers arbeid in den zin van Artikel 1 van de wet van 16 Mei 1934 (Staatsblad 257) zonder schrif telijke vergunning van den directeur van den rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling niet mogen doen verrich ten door vreemdelingen: o.a. in kapperswerk- plaatscn of -inrichtingen, in timmerfabrieken, meubelfabrieken en meubelmakerijen; behan- gerijen en stoffeerderijen, fabrieken of werk- plaasen voor bewerking van metalen, waar onder begrepen machinefabrieken en scheeps werven, in smederijen, bankwerkerjjen enz., als smid, bankwerker, draaier, enz. buiten fabrieken of werkplaatsen; als opticien in en buiten winkels en werkplaatsenin automobiel en motorrijwielfabrieken, rijwielfabrieken, herstelplaatsen enz., in radio-installatie-inrich tingen, als arbeider, monteur of technicus enz., in slagerijen, als handels- en kantoorbediende in en buiten kantoren, magazijnen of pak huizen, als straatmaker, in dameshoeden- fabrieken en modisterijen, in schoenfabrieken en schoenmakerijen, in ingenieurs- en archi- tectenbureau's, als tandarts en tandtechnicus, in fabrieken enz. tot het-vervaardigen of be werken van kunstgraniet. Voor meerdere inlichtingen wende men zie tot de Arbeidsbeurs. noodlanding MARINE-vliegtuig. Zaterdagmorgen heeft het schoolvliegtuig van de marine, S 9, aan den Kortevliet te Koegras, gemeente Den Helder, door het af slaan van den motor een noodlanding maakt. Nadat van het vliegkamp de Kooy assistentie was verleend, is het weer gestart. Het vliegtuig werd niet beschadigd. dit feit te móeten stilstaan en de zaak Wjj hebben geen ca deauzaak. Wjj maken geen woekerwinsten en kunnen op onze prjjzen geen cadeau geven van f 4.50. Graveeren gratis en direct klaar. naar de flora te heemstede. IK' Spoorwegen geven reductie. dicll ^nie,ntentooil8telling te Heemstede. ,loo, menschpn trok, zal zeker ook verbanfi gen°°ten beZ°Cht WOrd™' ln tieÏan mTL6 WUZen W'J °P een adverten- n e Spoorwegen, opgenomen in dit nummer, waarin een belangrijke reductie aan- Rde V°°r ee" dagretoui' «aai' Heem- klDf V0°'' Heemstedc bedraagt 2e creln i f :U0' In P'vjs is be- Heemslei prij'S van Haarlem naar n e," Ue toeganspitls tot de ten- oonsttl'ing. Vo°r gezelschappen is de reduc tie natuurlek aanmerkelijk grooter. De bloemententoonstelling wordt, zooals men weet, gehouden tot 19 Mei. NIEUWS VAN DE STAFMUZ1EK. A.V.K.O.-concert 25 April. Naar wij vernemen, is ons Stafmuziekcoips uitgebreid met een nieuw lid, den heer J. de uiter. Donderdag 25 dezer zal wederom voor 10 .O. een concert worden uitgezonden van des morgens 10.30—12.00 uur. Het programma hiervoor luidt als volgt: 1. Carmen-marsch 2. Rakoczy-ouverture 3. Winterstürme, wals 4. a. Morgenlied b. Merck toch hoe sterek vttI, c. Waer dat men sich al keert of wend Valerius. d. Wij willen Holland houen Spoel e. Holland is een heerlijk land Viotta. No. 4a tot en met e arrangement N. A Bouwman. 5. Piet Hein-rhapsodie van Anrooy. 6. De Vlag-officier Leistiköw ■7. De Luistervinken, concertpolka voor Piccolo (opgedragen aan den heer W. Vogt). Solist Theo Don kers. 8. Fantasie naar motieven uit „La 3ohême" Puccini-Leistikow 9. De officier van den dag (marsch) Hall. Tenslotte deelen wij mede, dat, naai wij verder vernemen, door het Amsterdamsche Concertgebouwbestuur onderhandelingen wor den gevoerd om den heer Leistiköw, kapel meester der Kon. Marinekapel, als gast- directeur in het Concertgebouw te laten optreden. Bizet. Kéler Bela. Fucik. Viotta Valerius. Verkrijgbaar bij REISBUREAU VELTHUIJS t.o. Post brug onttrokken en daardoor is vanzelf flora en fauna daar niet zeer bloeiend meer, hetgeen excursies vaak niet loonend maakt. Maar in ieder geval: de liefde tot de natuur is er ejn deze Jeugdbond zal haar grooter maken. HET REIZIGERSVEKVOER OP I>E PAASCHDAGEN. Maatregelen van de Nederlandsche Spoorfwegen. Naar wij vernemen, zullen de Nederlandsche Spoorwegen een aantal extra-treinen laten loopen ter gelegenheid van het met Paschen te verwachten drukke reizigersvervoer. Bovendien dat van 19 April tot en met ?4 April vacantiekaarten verkrijgbaar worden gesteld. j i DE NIEUWE RIOOLZUIGAUTO VAN DE GEMEENTEREIMGING. Hoe binnen enkele dagen de Hel dersche „putjesschepper" tot de historie zal behooren Na de Paasch zal het plaatselijke straat beeld een figuur, zij het een mechanische, r|- ker worden, en wel één behoorende bij de nut tige werkzaamheden van het gemeentereim- gings-instituut. Natuurlijk zal het de aan dacht trekken, en aldus hebben wij ons Maan dagmiddag naar het belt-terrein begeven, waar wij in den heer Maas, den directeur, een niet alleen enthousiasten, doch ook begrijpë- lijken gids vonden. Zooals hierboven reeds gezegd: het gaat om den kortelings aangeschaften rioolzuigautp, waarmee men een demonstratie zou geven. Alvorens hier het een en ander over deze proef te vertellen, zullen wij eenige techni sche bijzonderheden over de ontegenzeggelijk, uitermate practische machine geven. In tegenstelling met het bekende Benz-type (de „sproeier") is dit een product van de N.V. Auto Palace uit den Haag, terwijl 't chassjs van Zwitsersch fabrikaat is, en wel van de „Saurer"-fabrieken. De bovenbouw tenslotte NEDERLANDSCHE JEUGDBOND VOOR NATUURSTUDIE. Eenige jaren geleden heeft hier ter stede een afdeeling bestaan van bovengenoemden Bond, die echter, zooals dat dikwijls gaat, door allerlei omstandigheden te niet is ge gaan. Thans hebben eenige jongelui opnieu(v een afdeelnjg.opgeripht. Jaehhen.er al eeni ge berichten over gepubliceerd; Zaterdagavond nu had in een der werklokalen van de Am bachtsschool, daartoe welwillend door de auto riteiten afgestaan, een propaganda-, resp. op richtingsvergadering pJaats. Hierbij was een Haarlemsch bestuurslid, de heer Sweeris, aanwezig om een en ander over den Bond te vertellen, terwijl een Rotterdammer, de heer D. van Sijn, ons een boeiende en interessante filmvertooning gaf van een stuk natuurschoon nabij Hoek van Holland, de z.g. „Beer". Deze Bond voor Natuurstudie vereenigt, de naam zegt het reeds, de jeugdige elemen ten; doel is de jongeren tot de natuur te bren gen door excursies, lezingen, enz. Hij telt op het oogenblik al meer dan 50 afdeelingen. De jaarlijksche kampen vormen wel het hoogte punt van het organisatieleven. Ook worden populaire geschriften uitgegeven; het bonds orgaan heet „Amoeba", een naam die eigen lijk uitstekend den Bond karakteriseert. Im mers, een amoeba is een klein, eencellig we zentje, dat zeer eenvoudig van structuur is en niet aan een bepaalden vorm is gebonden, doch dien naar omstandigheden verwisselt. Welnu, dit is op. dezen natuurbond volkomen van toepassing. De film, die werd vertoond, gaf, zooals we zeiden, opnamen uit het natuurreservaat daar aan den Waterweg, en het was vooral een ge not (e zien met welk een „filmisch oog", om het nu zoo maar eens te noemen, en welken juisten blik voor. het schoone en merkwaar dige, al die opnamen waren geschied. Een vo gel is in 't algemeen gesproken een vogel; maar men kan hem ook waarnemen als le vend en bezield, ja soms zelfs intelligent, we zen. Hoeveel eindeloos geduld deze opnamen hebben vereischt.valt niet te zeggen, maar het was buitengewoon. Waar anders dan op de film kunnen wij, gewone stervelingen, die geen tijd hebben de natuur in te trekken en haar waar te nemen, broedende kieviten bij voorbeeld waarnemen Waar anders dan op de film krijgen we te zien een familie visch- diefjes, die de jongen aan 't voederen zijn met visschen, die veel en veel te groot voor hen zijn, zoodat de zich in de maag bevindende kop eerst verteerd moet zijn en den weg ge gaan van alle vleesch, alvorens de nog in de lucht hangende staart kan worden verwerkt? En de schitterende stormopnamen. Het stuifzand, de jagende wolken, de opkomende vloed, heel die prachtige natuur, die hier, in dit natuurreservaat te vinden is. Met kennis van zaken, smaak en humor lichtte de heer D. van Sijn, die voor de opname van deze filrii vele nachten opofferde want soms moest men al vóór zonsopgang op de plaats zijn waar men de vogels hoopte te vinden een en ander toe. Na de filmvertooning kwam Jo Schendelaar, die ons het verhaal deed hierboven reeds vermeld over het bestaan der vorige af deeling, en die dit met humor en verve deed. Van alles kwam er aan te pas: Herman Löhns, de kerkvader Augustinus, een verhan deling over de wreedheid in de natuur en ten slotte waren er een tiental jongelui die zich reeds dadelijk voor het lidmaatschap opgaven. Zeker zullen dezer dagen wel nadere mede- deelingen worden gedaan over bestuur en verdere samenstelling dezer afdeeling. Laat ons hopen, dat zij een langer bestaan heeft dan de vorige. Helaas zijn de natuuromstan- digheden hier, zooals de Voorzitter, Jb. Koot- ker, al in zijn inleiding' had gezegd, niet erg gunstig meer; aan de duinen is veel water Alle inlichtingen bij: REISBUREAU VELTHUIJS t.o. Postbrug Morgenavond en -nacht zal de uit slag van de Verkiezingen van de Prov. Staten op ons publieatiebord bekend worden gemaakt. In verband met de verkiezingen, op Woens dag, voor de Provinciale Staten, zal ons i bureau wederom den geheelen avond en een deel van den nacht geopend zijn. Zoo spoedig mogelijk na sluiting der stembussen, hetgeen zooals men weet, te vijf uur namiddags ge schiedt, zqllen wij van elk stembureau hier ter plaatse, den uitslag geleidelijk op ons groote publieatiebord vermelden. En naar mate de cijfers van de verschillende kieskrin gen binnenkomen, zullen wij ze publiceeren. Vergadering van den Raad dézer gemeente, •.op Maandagavond 8 uur, ten raadhuize. Afwezig de heer Bot. Voorzitter de Burgemeester. Ingekomen stukken. Prov. Blad inzake de jaarwedden van Bur gemeesters, Secretarissen en Ontvangers, als mede adres van den Bond van Nederlandsche i brouwerijen betreffende het maximum-aantal voor verloven A, welke beide conform advies voor kennisgeving worden aangenomen. Dr. Fee.nstra Kuiper vindt het zon derling, dat ten aanzien van de Secretarissen de bepaling geldt, dat de volledige diensttijd .in, aanmerking komt bij de periodieke verhoo- ...gingen. ,,Dat is nu precies alsof men voor een hoofd- commies bij de vaststelling van zijn salaris opk de jaren zou doen gelden, dat hij gewoon j commies was. ,1, De Voorzitter merkt op, dat voor zoo ver hem bekend is, deze regeling steeds heeft gegolden. Vergoeding penningmeester Woning stichting. Voorstel tot het vaststellen, van de vergoe- tcom- racl^t 1, dat werd in elkaar gezet in Hannover bij Schöi» ling. De wagen heeft een vermogen van 80 P.K. geleverd door een 6-cylinders binzinemotor, terwijl de snelheid maximum 50 km. be draagt. Wordt tot het leegzuigen van een put over gegaan, dan drijft de motor een luchtcoi pressor van groote capaciteit aan. De kracl welke ontwikkeld wordt is van dien aard, zoowel groote als kleine putten zonder moeite geledigd worden, iets, dat bij het met de hand ledigen, tot de idealen behoorde. Een van de meest practische bijzonderhedi n van den auto is, dat het bij de modder opg:- zogen water, tijdens het zuigen weg kan vloe i- en, zoodat dus in den ketel alleen de vaste substantie overblijft. Wat het ledigen van dezen ketel betreft, dit geschiedt eveneens mechanisch, en zeer snél. Hierover direct meer. Meeimalen gebeurt het dat de substantie jn de putten zoo compact is, dat zelfs groote zuigkracht niet instaat is het te absorbeeren. Hier- wordt in dat geval bij 't opzuigen water in de modder vermengd, met als gevolg, det men dunner, en dus licht te verwerken mate riaal krijgt. Doch ook op ander terrein dan op dat dér gewone straatputten zal deze wagen arbeid verrichten, en wel inzake het ledigen van faé- caliënputten. Dit zal absoluut reukloos plaats hebben, daar door middel van een apart toe stel kamferpatronen in werking Worden gezet, zoodat men van de bekende odëuren 'géén ïaét meer zal ondervinden. Door middel van olie afscheiding tenslotte wordt het hinderlijk roo- ken tegengegaan. Dit zijn dan zoo ongevet r de „goede getuigen" van dit nieuwe type, epi zullen wij U vertellen van haar werkzaam heden, die wij Maandagmiddag' ééns critisci beschouwd hebben. Op het beltterrein zijn putten in overvloed, en een drietal was aangewezen op deze m< - deme wijze leeggezogen te worden. Het resultaat was verbluffend. In een min - mum van tijd vlogen de onsmakelijke „ke - dertjes" leeg, ondanks het feit, dat mén voer deze gelegenheid Óe inhoud extra „zwaai" had gemaakt, met allerlei ongerechtigheden. Liep dus het zuigen op uitstekende wijze van stapel, het ledigen van het reservoir (waarvan de inhoud 1800 liter vloeistof ei 650 liter vaste substantie kan bevatten) gin» 'nog iets sneller. En hier is het vooral, dat me profijt heeft van het willekeurig te regelei vacuum en den druk. Even schakelt men' den druk in of het deksel springt aan de achter zijde open, en als een lawine vliegt de inhoud eruit. Even naspoelen met een straaltje water en het interieur is weer brandschoon. Van dezen auto, welke men pas in enkele plaatsen van ons land in gebruik heeft, vaR de buitengewoon stevige bouw op, terwjjl tocji de cabine, een zeer comfortabele indruk maakt. De heer Maas, die persoonlijk diversie veranderingen liet aanbrengen welke volgens hem een nuttiger effect zouden sorteeren, is vol vertrouwen over de resultaten, alhoewel ook hij het betreurt dat een zoo geziene ver schijning op 's heeren wegen als onze „putjes-' scheppers" tot de historie zal gaan behooren, en in de toekomst wellicht zal gaan luisteren naar de zakelijker benaming, bijv. „put-machié nist"... Het geen door de laatsten zeer zeker niet betreurd zal worden... Verkrijgbaar bij REISBUREAU VELTHUIJS t.o. Postbrug ding van den penningmeester van de Woning stichting. De heer Biersteker stelt voor de voor dracht voor één jaar te aanvaarden in ver band met de voorgenomen reorganisatie. De Voorzitter heeft daartegen be zwaar omdat hierdoor ook de reorganisatie Wordt verdaagd. Ook wethouder Smits begrijpt niet waar voor deze beperking noodig is. Als een reor ganisatie tot stand komt,vervalt vanzelf de oude regeling. De heer E ij 1 d e r s Komt er inderdaad een reorganisatie De Voorzitter: Neen, er is alleen wel eens over de mogelijkheid gesproken. De heer Biersteker protesteert tegen deze voorstelling van zaken. Er is een offi- cieele aanschrijvnig aan de Fin. Commissie om een reorganisatie te overwegen. De Voorzitter blijft het ongewenscht achten een eventueele reorganisatie op deze wijze tegen te houden. De heer m e ij e r vraagt inlichtingen over den pensioengrondslag bij aanvaarding van een tijdelijke benoeming.' Over dit punt wordt nader van gedachten gewisseld; de Raad blijkt het op verschillende punten ten deze oneens te zijn. Desgevraagd zegt de heer Biersteker zijn voorstel niet te zullen, handhaven; de betrok ken functionaris kan nu wel zien, dat de thans gemaakte regeling vatbaar is voor verande ring. .Dr. Feenstra Kuiper vraagt om in geen geval den heer Smith, oud-administrateur van den Bond v. m. m. "p., in deze functie te \yillen benoemen. De heer De N ij s begrijpt niet het verband tusschen deze opmerking en de bijlage. De Woningstichting is een volkomen auto noom lichaam, gerechtigd tot zelfstandig aan stellen harer ambtenaren. De Voorzitter merkt op, dat de ge maakte opmerking thuis hoort in het College. De voordracht wordt vervolgens aange nomen. Rioleering lïassfraat c.s. De heer Ran,: Een goed jaar geleden is die post al gevoteerd. Is de thans voorgestel de regeling nu afdoende? De Voorzitter meent van wel en licht dit toe, Spr. heeft de overtuiging, dat hier een nog wel niet ideale, maar toch afdoende oplossing is ontstaan. Na eenige discussie omtrent het al of niet afdoende dezer regeling, waaraan verschil lende leden deelnemen, wordt de bijlage aan genomen. Verplichte aansluiting Schoolartsen- dienst. Voorstel in zake verplichte aansluiting van de bijzondere Fröbelscholen bij den schoolart- sendienst. •Vastgesteld. Grondverkocp. Voorstel tot verkoop van grond aan F. W. Schreuder. Aangenomen, ALLE GOEDE WINKELS Ontheffing bouwverordening. Voorstel om ontheffing te verleenen van het bepaalde bij art. 18 van de Bouwverordening' ten aanzien van het bouwplan Stationsstraat no. 1. Aangenomen. Bestrating te Huisduinen. Voorstel tot het verbeteren van de bestra ting van een gedeelte van de Badhuisstraat, den Tuintjesweg en den Duinweg. Ingevolge 's Raads besluit van 22 Maart 1934, hebben B. en W. eenige terreinen grond te Huisduinen verkocht aan A. Volker en IJ. Grimijser, die daarop 49 woningen zullen bou wen, Van dit aantal zijn bereids 12 gereed ge komen, teiwijl op dit oogenblik de bouw met 6 woningen wordt voortgezet. Genoemde hee ren vragen thans o.a. trottoirs aan te leggen langs den Tuintjesweg en de Badhuisstraat. Wanneer aan dit verzoek wordt voldaan, is het bij de Badhuisstraat tevens noodig, de strook gelegen tusschen de bestaande bestra ting en het nieuwe tro. ir, eveneens te be straten. Bij den Tuintjesweg komt het trot toir te liggen naast den ouden rijweg. Deze weg is zoodanig versleten, dat het noodig is hem tegelijk te vernieuwen. Het beste is, aldus B. en W., niet weder een puinverharding aan te brengen, maar een bestrating' te maken. Tegelijk kan dezen weg dan van een riolee ring worden voorzien, waardoor bij het maken van een rioleering ten behoeve van Huisdui nen, de nieuwe straat niet behoeft te worden opgebroken. Verder dient ook voor het gedeelte van den Duinweg de bestaande wegverharding te wor den verbreed voor het verkrijgen van een goe de aansluiting bij het te maken trottoir. De kosten dezer werken worden geraamd op f 6000.—. De Commissie van bijstand voor de Pu blieke Werken en Plantsoenen kan zich met de uitvoering van deze werken vereenigen. B. en W.. stellen thans voor hun een crediet tot genoemd bedrag te verleenen. De gronden zijn voor den bouw der 49 wonin gen aldus verkaveld, dat het terrein door een tweetal straten doorsneden zal worden met in het midden een pleintje. Voor het aan leggen van deze straten zullen den Raad na dere voorstellen worden gedaan als de bouw zoover gevorderd is, dat aanleg dier straten noodig is. Daarmede zal mettertijd nog een bedrag van ongeveer 9000.gemoeid zijn. Voorts deelen B. en W. nog mede, dat thans uitvoering zal worden gegeven aan het raadsbesluit van 11 April 1933, waarbij o.m. een crediet van 3450.werd toegestaan voor het verleggen van de beide waterleiding buizen van perceel B 751 (volkstuintjes) naai den Tuintjesweg. Den heer Biersteker valt de wijze waarop daar wordt gebouwd, tegen. Het oor spronkelijke plan betrof een open bebouwing, terwijl thans een gesloten is ontstaan, waarbij de keukens aan elkaar grenzen. De Voorzitter: Deze bebouwing' is overeenkomstig de aanvrage. Dit wordt uit den Raad ontkent. Ieder ander plan zou wederom aan den Raad ter goedkeuring worden aangeboden, aldus was toegezegd. De Voorzitter kan daarop niet direct antwoorden, doch meent, dat althans de bouw van de keukens gelijk is aan het eerste plan. De heer B i e r s te k er vindt het beter den Tuintjesweg niet te bestraten teneinde het landelijk karakter te handhaven. De Voorzitter licht dit toe. De kosten voor bestrating zijn vrijwel gelijk aan die voor macadamiseering en het punt zal nader in de Commissie voor Publ. Werken worden over wogen. De voordracht wordt hierop aangenomen. Indeeling gronden. Voorstel tot het indeel ;n van gronden aan den Brakkeveldweg en de Boerhaavestraat in klassen. Aangehouden in verband met ingekomen bezwaren van een der bewoners. Wijzigingsbegrooting. Voorstel tot het vaststellen van de zevende Wijzigingsbegrooting der gemeente en der begrootingen voor het Grondbedrijf, de Gas fabriek en de Waterleiding voor 1935. Aangenomen. Kohier Wegenbelasting. Vaststelling van het kohier der Wegenbe lasting voor 1935. Vastgesteld. Erfpachtgronden, enz. Overzicht van gedurende het eerste kwar taal 1935 in erfpacht uitgegeven en van ver kochte gronden van het Grondbedrijf. In totaal zijn over het 1ste kwartaal 1935 verkocht 11267 m2 voor een totaalprijs van 78.838.86. In erfpacht zijn uitgegeven gedurende het lste kwartaal 5745 m2 voor een totaal canon per jaar van 1.931.25. Winkelsluitingsverordeniug. Alsnog is ter tafel van den Raad ingekomen een Bijlage betreffende een aantal wijzigin gen, door den Minister van Economische Zaken aangebracht in de Winkelsluitingsver ordening, zooals die in de vergadering van 2 April door den Raad werd vastgesteld. De voornaamste van deze wijzigingen be treffen een redactie-wijziging van art. 2 en 4 Feuilleton i t Buitenlandsch Overzicht De onbewaakte overwegen. Moeder van twee kinderen gedood bij Ticl De Entjelsche begroot in g ingediend. Een optimistisch geluid Op 20 Mei zal te Rome een Donau- Conjerentie worden gehouden Oude vrouw te Amsterdam op tragi sche wijze door brand om het leven gekomen Afschuwelijke misdaad op Schier monnikoog. Be jaarde man vermoord om in het bezit te komen van zijn huizen Het K. L M.-vliegtuig Pelikaan heeft pech te Calcutta De ontvoering van Berthold Jacob. Duitschland weigert uitlevering aan Zwitserland Een scherpe brief van den kardinaal aartsbisschop B er tram tegen een nieuw heidendom in Duitschland Het vliegtuig .Rclikaan'' heeft pech. De „Oehoe" neemt passagiers en mail voor Holland over De bioscoopbrand te Hilversum. De twee missionarissen voor de Amster damsche rechtbank De verplaatsing van Urker visschers naar Noordzeehavens. Vragen ran het Kamerlid v. d. Zaal 4 t •j a tt Omtrek-meuws Marktberichten Marineberichten Sportnieuws i 0 8 8 7 Dinsdag 16 April. Abonnementst'oorstelling Madeleine's Mis- duad", Casino, 8.30 uur, Vrjjdag 19 April. Lezing Bouwarbeidersbond over Werkfonds 193i", Bondsgebouw 8 uur. Zaterdag 20 April. Soirée Korfbalclub „Tuindorp", Musis, 8 uur, Soirée Boksschool „S.N.Ar', Casino, 8 uur, Breng dan tegelijk even Uw oplossing voor de GOUD PRIJSVRAAG l ij: Het is een kleine moeite, die U mis schien een prijs bezorgt. (Zondagsregeling voor sigarenwinkels), van art. 5 (id. voor melk en room); alsmede een wijziging in art. 6. De Minister wil niet de opening der winkels toestaan op den Zondag, die op 3, 4 of 5 December valt, doch vindt het voldoende, dat üe winkels van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 December des avonds tot 10 uur open zijn. Behalve nog redactie-wijzigingen van enkele andere artikelen wil de Minister, blijkens de opmerking terzake bij art. 10 dezer nieuwe verordening, niet meer toestaan, dat de Israëlieten in den zomertijd de winkels des Zaterdags later dan 10 uur thans is het tot 11 uur open hebben, mede omdat de Israëlieten voortaan hun winkels op Zondag onbeperkt mogen openhouden met toestem ming van Burgemeester en Wethouders tot 4 uur, tegen vroeger tot 2 uur. Hieromtrent wordt door B. en W. gezegd: Deze afwijking is destijds toegestaan, mede in verband met hetgeen aan andere soort gelijke gemeenten was toegestaan en wel, om dat de wettelijke compensatie-regeling ten aanzien van de winkeliers, bedoeld in art. 5 der wet, niet geheel toereikend geacht kon worden. Nu de Winkelsluitingswet thans een niet onbelangrijke verruiming van deze com pensatieregeling inhoudt, acht de Minister geen aanleiding meer aanwezig, om afwijkin gen als de onderhavige te handhaven, in ver band waarmede hij er prijs op stelt, dat dit artikel wordt ingetrokken. Vorenstaande opmerkingen betreffen hoofd zakelijk wijzigingen van redactioneelen aard. Wij hebben daaraan dan ook niet veel toe te voegen. Slechts de opmerkingen gemaakt ten aanzien van de artikelen 6 en 10 der ver ordening, zijn van eenigszins meer ingrijpen den aard. Aangezien de bestaande winkel sluitingsverordening echter heden ophoudt ta gelden, meenen wij dat het aanbeveling zal verdienen aan de door den Minister van Economische Zaken kenbaar gemaakte wen- schen met betrekking tot de onderwerpelijke verordening gevolg te geven, opdat deze zoo spoedig mogelijk kan worden goedgekeurd. Zij geven den Raad daarom in overweging^ de Verordening met inachtneming van de vorenstaande opmerkingen in haar geheel op nieuw vast te stellen. Conform besloten. Rondvraag. De heer Bogaard Een bewoner van den Ruijghweg heeft gevraagd, nu de competitie wedstrijden achter den rug zijn, of de matten aldaar niet kunnen worden verwijderd. De Voorzitter meent, dat de matten óók voor de bescherming van boomen enz. dienen. De zaak zal worden onderzocht. De heer Bogaard bespreekt het duinpad in aanleg; het is bijna gereed en men meent, dat men er loopen mag, dóch verschillende personen zijn verbaliseerd. Kan dit niet vóór; Paschen in orde komen? Zoo gauw niet, zegt de Voorzitter, die de zaak zal on derzoeken. De heer Speur dringt aan op bespoedi ging van de rioleering te Julianadorp. De heer Dol heeft óók gezien, dat velen zijn bekeurd in de duinen. De heer Van der Veer critiseert het hek, dat thans geplaatst is om het speelter rein te Julianadorp en waarvoor de Raad gel den heeft gevoteerd. Voorts vraagt spr. om soepelheid in de toepassing der verordening op de precariorechten voor vrachtauto-onder nemingen. Wethouder Van der Vaart licht dit laatste punt toe. De heer Eglders heeft gezien, dat een paar jongens boomen aan 't vernielen ware»

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9