ONSf FOTONIEUWS Herenmode-Artikelen HERMAN NYPELS' UI w% 4 KLEDINGMAGAZIJNEN Schoorsteênklok Beemsterboer-Wekker Wieri ngerwaard. Van Ewijcksluis. Schagen. jsm -mm HELDERSCHE COURANT I •jÉ Overhemden - Hoeden - Zelfbinders en Sportpetten Een moderne met bim-bam slag f 11.30 Een prima f 1.20 met radium f 1.73 KEIZERSTRAAT 15 ts-varxz&zutz a Bij de motorwedstrijden om den grootcn prijs van Barcelona won de Duitscher Hans Winkler op D.K.W. in de 250 C.C. klasse, den eersten prgs. Hans Winkler na de fraaie overwinning. in» ïnwiwna Vrjjdag werd de heer M. Ternhout, burgemeester van Middelburg, in verband met zgn 25-jarig ambtsjubileum gehuldigd. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, feliciteert Hr»n jJllWIo"!» l- den jubilaris en zijn echtgenoote. De parafeering van het Fransch-Russische verdrag aan den Quai d'Orsay te Parijs. De Russische gezant zet zijn paraaf; achter hem: minister La val. wwwwmtÊMÊÈÊF t. I fe, A -1 11 1 icilpi - li I 1 Gisteren werd in de zaal van den Dierentuin te Den Haag een cursus voor luchtbescherming geopend. De burgemeester van Dordrecht, de heer P. L. de Gaay Fortman, opent den cursus, De Poolsche gezant, Z.Exc. Babiusky, begeeft zich naar de R.K. Kerk, Parkstraat, den Haag, waar ter gelegenheid der afkondiging der Poolsche grondwet een kerkdienst werd gehouden. Koning Boris ni van Bulgarije in de armenwijk van de stad Plodiv, waar hij cn zijn echt genoote Johanna, geestdriftig door de menschenmenigte werden toegejuicht. In Plodiv bezichtigde de Koning de Intern. Balkan Jaarbeurs. de heer Willemsen en de onderwijzeressen mej. A. de Winter en mej. P. de Wijs. Berekend werd dat thans 600 personen op deze school Kath. onderwijs hebben genoten (ongeveer dus de helft van de parochie). Namens geheel de parochie dankt Z.Eerw. den jubilaris voor de uitstekende Katholieke kern die hij in de kinderen der parochie heeft gelegd. Door tus- schenkomst van den bisschop had men zich ge wend tot Z.H. den Paus, die voor de verdienste lijke wijze waarop de heer Willemsen in 't R. K. onderwijs is werkzaam geweest 't Gouden Kruis Pro Eccl. et Pontifice heeft toegekend. Wat 't onderwijs aan de school be den zijn, de middelmatige leerling doet onge- treft, zei Pastoor v. Ruyven, mogen wij tevre- twijfeld niet onder voor die aan andere scholen in de omgeving. De heer Willemse dankte voor de onder scheiding en wees op de uitstekende ver standhouding die tusschen de verschillende Past. en het onderwijzend personeel op de school steeds heeft bestaan. 18 leerkrachten zijn er aan werkzaam geweest, 't tegenwoor dig personeel heeft den langsten staat van dienst, zei de heer Willemsen, hen vooral dank ik voor de uitstekende verstandhouding op de school. Vervolgens sprak dc heer N. Ran den jubi laris toe namens 't comité van oud-leerlingen en bood hem als blijken van waardeering een fraaie fauteuil en een schilderij (Madonna van Murillo) aan. De heer H. Kievias sprak hamens personeel en oud-personeel en bood een rooktafel, met tinnen rookstel en twee etsen v. Toorop aan. Ten slotte volgde een zeer drukke receptie Waarop 't Gemeente Bestuur werd vertegen woordigd door weth. Parlevliet en den heer Jonker. Ook kwam een deputatie v. d. school test. v. d. Chr. sch. voor Volksonderwijs den jubilaris complimenteeren. In den namiddag werd een kinderfeest ge houden in hotel „De Kroon", waarop o.a. een goochelaar optrad. HOLL. MAATSCHAPPIJ VOOR LANDBOUW. In hótel „De Lindeboom" werd Donderdag avond een vergadering gehouden van de afd. ..Texel" van de Holl. Mij. van Landbouw, die door ruim 30 leden werd bijgewoond. Uit de mededeelingen van den Voorz,, den heer A. Kejjser R.Johz. en voorlezing van de notulen van de gecombineerde vergadering van de ver schillende landbouw-organisaties op Texel, hleek wel dat in deze vergadering voornamelijk adressen in verband met de verschillende ge nomen of nog te nemen crisis-maatregelen behandeld zouden worden. Allereerst werd Voorgelezen een adres over de Melkbeperking, 'h dit adres werd met cijfers aangetoond.dat Ue Melkbeperking op Texel niet geregeld kan Worden zooals bijna overal elders in ons land, omdat de regenval hier in den Zomer zulk een Kr°ote rol speelt. Op dit adres heeft men niets vernomen. De heer S. J. Keper deelde mede at de Melkbeperking hier vermoedelijk over- oen zal komen met den kop van N.-Hol land enj7, zal bedragen. ,i, aarna kwamen de pogingen in bespreking, le men had aangewend om voor Texel een eryroggj® Uitkeering van het z.g. Schapen- PotJe te krijgen. Uit 't ontvangen antwoord DleeI<, dat men vorig jaar Texel eerst heeft Wat zult U spijt hebben elders zoo duur te kopen terwijl wij zo extra laag in prijs voorradig hebben uitbetaald, en dat men nu eerst in andere streken begonnen is. 't Bestuur had nog pogingen aangewend om daarin verandering te brengen, omdat o~ Texel de schapenhouderij een der hoofdbronn^j van het veehoudersbe- drjjf vormt, en men geen andere crisis-tegemoet koming in deze tak van bedrijf ontvangt, doch hierop was nog geen beslissing genomen, omdat, zooals de heer Govers had medegedeeld, de Voorz. van het comité in 't buitenland vertoeft. De Voorz. deelde mede dat in antwoord op de motie, (aangenomen in de vorige vergade ring) betreffende de aanvrage om directe uit- keering van de 12 millioen uit de z.g. „Zuivel- pot", was medegedeeld dat men deze gelden beschikbaar moet houden voor voortzetting van de bestaande steun. Verder werden mede- deelingen gedaan over besprekingen, met Hoofdbestuursleden van de drie Landbouw organisaties en den heer Govers gehouden en voorlezing gedaan van het voorstel tot rege ling van de depreciatie b(j uitkeering van gelden uit het Schapenpotje, samengesteld door de besturen der 4 landbouwvereen. op Texel in samenwerking met 't Gemeente-bestuur; om de zaak niet vooruit te loopen mogen hierover nog geen mededeelingen worden gedaan. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Koorn naar 't karnverbod voor schapenmelk. De Voorz. deelde mede dat daar vorig jaar ontheffing van was verleend. De heer P. Lap besprak de groote schade voor de Landbouw die ondervonden wordt van 't snel toenemend aantal wilde duiven, 't Bleek dat ook in Eier- land daarvan veel schade ondervonden wordt, men zal zich met die afd. in verbinding stellen om maatregelen daartegen te verzoeken. Verder stelde de heer P. Lap voor om aan T. E. S. O. reductie te verzoeken voor 't vervoer van koeien, naar elders, omdat in den kop van Noord-Holland enkele zeer bekende stieren worden gehouden, 't Bestuur zal zyn mede werking hieraan verleenen. De heer S. J. Keijser bracht nog eens de Vereen, voor bestrijding van het rot-kreupel in bespreking; de kosten van het lidmaatschap z(jn gering slechts 1 cent per schaap. Bijna alle aanwezigen gaven zich als lid op. Verder bracht de heer Keyser de gewenschte contante betaling op de marktin bespreking, overal elders bestaat deze wel, en de heer Govers had hem er op gewezen dat op Texel wordt geloerd; vorig jaar hebben reeds 5 personen hier last mee ondervonden, 't Bleek wel dat in deze zaak niet gemakkelijk verandering is te brengen. Een ernstige waar schuwing om voorzichtig te zijn, vooral thans, is voor de komende lammerenmarkten wel gewenscht. Hierna sluiting. „TEXELSCH FANFARECORPS". Woensdag 8 Mei, 's avonds half 9, geeft bovengenoemd corps, onder leiding van den Directeur, den heer Joh. Dol, een concert in het Park. Het programma is als volgt samen gesteld: 1. K.L.M.-marsch, Willy Schootemeger. 2. Madchen an der Spule, ouv. Fr. Suppé. 3. Grande Marche du Cinquantenaire, Edm. Godart. 4. Antigone, ouverture Fern. Rousseau. 5. Kaveewee, marsch, Adr. J. Maas. 6. Carmen Sylva, wals de concert, J. Ivanovie. 7. Fantaisie Ballet Terpsichore, L. Ganne. 8. Finale. No. 3 is het verplicht nummer voor het con cours op Hemelvaartsdag, No. 7 het vrije nr. Verder deelt de voorzitter van het corps ons mede, dat behoudens toestemming van B. en W. op Zaterdag 10 Augustus a.s. een „Festi val" zal worden gehouden, waaraan al de Texelsche muziekcorpsen n.1. „D.E.K.", van Den Hoorn, „Excelsior", van Oosterend, „Vios" van Oost en „Tex. Fanfarecorps" zullen medewerken. TEX. ESPERANTO-VER. In een Donderdag gehouden vergadering van de Tex. Esperanto-vereeniging is de heer Th. Thiessen afgetreden als voorzitter. In zijn plaats is gekozen de heer M. J. Oele. BURGERLIJKE STAND. Van 30 April tot en met 3 Mei. GEBOREN: Coenraad, z. v. Willem Cor- nelis de Rooij en Geertje Bakker. OVERLEDEN: Maarten de Waard, 75 jaar. GEVONDEN. 1 sleutel en 1 regenjas. UITVOERING MANNENKOOR „CON AMORE". Het R.K. Mannenkoor „Con Amore" gaf Donderdagavond een uitvoering in hotel „De Zwaan", die een flink bezoek ten deel viel. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer J. v. Swinderen, die een bijzonder woord van welkom richtte tot pastoor v. Ruyven en kapitein V. Schijndei. Het deed spreker verder zeer veel genoegen, dat 't jubileerend hoofd der R.K. school present was. Op laatstgenoemde werd spon taan een driewerf hoera door de aanwezigen uitgebracht. Het zangkoor bracht op zeer verdienstelijke wijze een achttal zangnummers ten gehoore, waarvan opviel de goede uitvoe ring van 't driestemmig „Jesu Dulcis" van Theo Bijl. Het programma werd aangevuld door het optreden van den humorist „Schra- ma", die vooral veel succes .oogstte met zijn „Muzikale Kool"; ook gaf de veelzijdige artist Korver verschillende interessante num mertjes ten beste. Met een gezellig bal werd de avond besloten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente, Den Burg, 's av. 7 uur, Ds. Moen. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. Waal, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft. extra collecte. Den Hoorn. v.m. 10 uur, Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm. Zuid Eierl., n.m. 3 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Doopsgezinde Gemeente. Waal, v.m. 10 uur, Ds. Vis. Gereformeerde Kerk Den Burg, (geb. Fanfare) 's av. 7.30 u. Ds. v. d. Leer Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 uur, Ds. van der Leer 1 Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en 3 uur. Ds. Buskes. IIOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Afdeeling Wieringerwaard. Algemeene vergadering van deze afdeeling op Donderdagavond, ten huize van den heer v. d. Woude. Aanwezig 15 leden. Wegens afwezigheid van den heer P. Visser Azn., wordt de vergadering geleid door den vice-voorzitter, den heer D. Rademaker. Deze opent met een kort welkomstwoord. Hierna volgt voorlezing der notulen door den secretaris, welke onveranderd worden goedgekeurd. Punt 3 der agenda bevat mede deelingen, o.m. het bedrag dat voor landerijen kan worden opgegeven voor de vermogensbe lasting. Het bestuur heeft een verzoek gericht aan den Inspecteur van de Directe Belastin gen, of het bedrag, dat reeds het vorige jaar is opgegeven gehandhaafd kan blijven. Daar hier nog geen antwoord op ontvangen is, meent de voorzitter, dat: wie zwijgt stemt toe. De norm was voor weiland van 1500 tot 1900, voor bouwland van 1300 tot 1600 behuizingen inbegrepen. De heer Kaan vindt dat dit verzoek wel een beetje vaag is; spr. stelt de vraag, of het niet juister geweest was een paar afgevaardigden te sturen. Ook de heer K. Schenk kan er zich niet mee vereeni gen en vindt, dat het bestuur wel eerst een oordeel der algemeene vergaderingen had kunnen raadplegen. De heer Koster zegt, dat die belangen zeer uitenloopen, maar vestigt er de aandacht op, dat de cijfers zeer bruik baar zijn, en meent, dat het bestuur hier een goed oordeel over heeft geveld. Na nog eenige besprekingen wordt dit voorstel gehandhaafd. Bij de behandeling der ingekomen stukken is een uitnoodiging ontvangen van den Nat. Bond van Landbouw en Maatschappij om een vergadering bij te wonen te Alkmaar, welke zal worden gehouden op 17 Mei a.s. De heer Kaan licht hierbij toe, dat deze ver gadering zeer belangrijk is; er zal door ver schillende sprekers het woord gevoerd worden, o.a. door de heeren J. Smid te Voorburg, advi seur Nat. Bond oud-ref. dep. van landbouw, de rijks zuivelspecialist te Knijpe en Welleman, akkerbouwdeskundige, Krabbendijke. Spr. doet een beroep op alle leden der af deeling om deze vergadering vooral bij te wonen. De voorzitter dankt den heer Kaan voor zijn toelichting. Punt 5. Behandeling van den Beschrijvings brief voor de op 18 Mei a.s. te houden alge meene vergadering te Amsterdam. De ver schillende agendapunten worden door den voorzitter voorgelezen. Hierover volgt een uitvoerige bespreking en toelichting van het Hoofdbestuurslid, den heer Koster. Bij de rondvraag spreekt de heer De Wit den wensch uit, dat men zich kan vereenigen met de genomen besluiten van het Bestuur. De heer Kaan doet het verzoek om de be- noodigde erwtenruiters via de aankoopveree- niging te bestellen. Door den secretaris wordt medegedeeld, dat zij, die hier belang bij hebben, de bestellingen kunnen doen via het secretariaat der aankoop- vereeniging. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de vice- voorzitter de vergadering. „GETROUW SCHOOLBEZOEK". Vrijdagavond hield de Vereeniging „Getrouw Schoolbezoek" hare jaarlijksche vergadering in het café van den heer Van Woude. Aan wezig 8 leden. De Voorz., de heer Sieswerda, opent met een kort woord. Na de notulen volgt rekening en verantwoording door de penningmeesteresse, Mej. E. Schild. Namens de commissie belast met het nazien der be scheiden werd door den heer J Saai rapport uitgebracht. De ontvangsten waren met in begrip saldo vorig jaar 273.92, de uit gaven bedragen 258.765, batig saldo aldus 15.155. Op de Boerenleenbank zijn nu ge plaatst de ontvangen gelden over het jaar 1935, wat in totaal bedraagt met het batig saldo 1934 228.29, een achteruitgang van 30 gulden vergeleken bij het vorig jaar. Dan is aan de orde: bespreking Schoolfeest. Op voorstel van den voorzitter wordt bespro ken een bezoek aan de „Flora" te Heemstede. Als datum wordt vastgesteld Dinsdag 14 Mei, eerst 's morgens naar Heemstede en als daar een paar uur is vertoefd, naar Amsterdam om bij mooi weer een bezoek te brengen aan Schiphol. Bij ongunstig weer zal het Rijks museum worden bezichtigd. De reis zal wor den gemaakt per autobus en ook zal door de 28 kinderen een maaltijd worden gebruikt. Voor het kleine schoolfeest wordt het plan vastgesteld zooals dat van de vorige jaren: een uitstapje naar Schoorl, Bergen en Bergen aan Zee. Als datum wordt vastgesteld: Ding» dag 4 Juni a.s Voor de commissie worden benoemd: da dames en heeren V. de Wit en echtgenoote, Mevr. BlaauboerJansen, Mevr. T. Saai Vethman, C. R. Blaauboer en Mevr. A. Mooij» Waiboer. Tot slot volgt bestuursverkiezing wegens aftreding en niet herkiesbaar zijnde van de heeren A. Tjallema en C. van Zandwijk. Ge» kozen worden de heeren K. Zander en V. de Wit. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter, met den wenscht, dat het schoolfeest wederom zal slagen deze vergadering. OVERTREDING UNIFORMVERBOD T 1 Ter gelegenheid van den 1 Mei-dag hadden enkele ingezetenen hier Woensdag een roode vlag uitgehangen. In den namiddag zijn hier» van een drietal door de politie verwijderd en in beslag genomen. Bij navraag is ons gebleken, dat de politie deze inbeslagneming heeft gedaan, daar zij de opvatting had, dat hier een overtreding van het uniformverbod plaats vond. Een order tot inbeslagneming was haar niet gegeven. Ook te Kleine Sluis moet een dergelijke inbeslagneming zijn geschied. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Henricus Jozef, zoon van M. W, Gielens en G. M. Schouten; Jan Gerrit, zoon van G. Mooij en M. Bakker. Verloren: 3 rijwielplaatjes, een portemon- naie met eenige geld, een ring met sleutel tjes. POLITIE. Gevonden: een mand waschgoed, een springtouw, een portemonnaie, een sleutel, een zak lijnkoeken, een portemonnaie met eenig geld. SCHAGER MARKTBERICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. trekkend, evenals dat ook elders het geval was. De beste koe werd gekocht voor niet minder dan 205, hetgeen een prijs beteekent van 27 cents. Een flinke collectie kalfkoeicn was ter markt aanwezig. Hierin onstond een goede handel. Aan den stuggen kant was de handel in geldekoeien. Oorzaak zai wel het koele weer zijn. Pinken goed, evenals pinkstieren. Met de vette kalveren had het wel beter kunnen zijn. Nuchtere kalveren vlotte handel. Oude vette schapen tot f 21. Handel hierin matig. Overhoudcrs tot 14. Eveneens matig. Weinig vette varkens waren aangevoerd. Handel evenwel vlug. Hoogste noteering 19 cents. Biggen vrij goed. Hoogste prijs 16. Van schrammen was die 24. In bokken en geiten was weinig of niets te doen en ook op de kippenmarkt was het stil.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11