5e koop 5e (m Firma L. BUTER Wz. éf.iïietocfiel Wetsontwerp tot steun aan de scheepvaart ingediend, Met Kosthuis TE HUUR GEMEUBILEERDE ÉTAGE PAKHUIS te huur NAAIWERK. Wie b.z.a. voor het naaien GOEDKOOP EN GOED AANGIFTE VAN LEERLINGEN BINNENLAND Nieuwe organisatie van den V rij willigen Landstorm. BUITENLAND SLAAPKAMER HU8S Bothastraat 3. De oudste tweeling in ons land. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 23 MEI 1935. Uitgetrokken een bedrag van 8.200.000, Noodlanding van een vliegtuig van de Kooy. Diefstal uit het Koninklijke Huisarchief. Kerk en staat in Duitschland. De Zuid-Slavische terroristen in Hongarije. De reconstructie van het Engelsche kabinet. De dienstplichtwet in Duitschland. Uitkeering aan de oudstrijders in de Ver. Staten. Het defensiedebat van het Engelsche Lagerhuis. 1500 vliegtuigen als noodzakelijke eisch van landsverdediging gesteld. PER LUXE AUTO Bijverdienste te huur. Adres: Keizerstraat 96. van 300 nieter stof aan rechte deelen? Dit doek moet GESPANNEN worden door enkele geroutin. vakmenschen.Wil len ook deze zich vervoegen Vrijdagavond van 5—6 uur, Reclame Atelier K. H. WIN- KELS, Joubertstraat 91. AMBONSTRAAT v. GALENSTRAAT BREEWATERSTRAAT VIJZELSTRAAT JONKERSTRAAT CHRIST. SCHOOLVEREEN. „LAAT DE KINDERKENS TOT MIJ KOMEN" Aangifte van Leerlingen EE Nouveautés in ViltCrêpe Georgette Reis- en Sporthoeden EE de laatste mode EE In MantelsJaponnen EE CompletsMantel- EE costumes, Rokken en Blouses enz pr. Ir. M D. Dgt, hoewel geen ondertee- jtenaar van het adres, meende een ernstige waarschuwing te moeten laten hooren, om langer door te gaan met saneering, omdat allcen de slimmelingen in ons land er van hebben geprofiteerd. W(j saneeren niet alleen voor ons land, «el spr., doch ook voor het buitenland en werken sterk in de hand, dat onze cultuur zich naar het buitenland ver plaatst. Spr. haalde daarvan enkele voor beelden aan. Verder deelde de heer D(jt mede, dat het verzoek om een algemeene vergadering van het Hoofdbestuur te verkre gen, van vgf afdeelingen moet uitgaan Xn de afdeeling Bovenkarspel was voorts mot algemeene stemmen besloten, zich vóór afschaffing van de saneeringsmaatregelen pit te spreken. In de vergadering kwamen verder ver schillende voor- en tegenstanders van sanee ring en teeltbeperking aan het woord. De heeren Parlevliet, Vlessing, Lcber, J. List en S. Flens, waren bevreesd, dat, wanneer, nu er zooveel land vrij komt door beperkende maatregelen bij landbouw en veeteelt, wan neer de bollenteelt geheel vrij gelaten mocht, er al heel snel een te veel aan bloembollen zal komen. Wat de verplaatsing van den teelt naar het buitenland aangaat, daarvoor zou opheffing der beperkinga-maatregelen niet baten, omdat de Regeeringen, zooals thans zoo dikwijls geschiedt, toch maat regelen zullen nemen om de zich in hun land ontwikkelde cultuur te beschermen. De heer N. Rijk betoogde o.m., dat aan Sion's en Spurren een groot tekort dreigt te komen. Verder besprak hjj de funeste gevol gen van de roe-heffing, die het gevolg is van saneering. Ten slotte werd het voorstel tot opheffing van saneering in stemming gebracht en met 14 tegen 13 stemmen verworpen. Een voor stel van den heer Parlevliet, om saneering te doen vervangen door teeltbeperking, ver wierf daarna een geringe meerderheid. De heer M. D. Dijt deelde mede, dat hij voor het laatst een waarschuwende stem als econoom en landbouwkundige in deze ver gadering had doen hooren. Besloten werd verder adhaesie te betuigen aan het adres van Bovenkarspel, om zoo spoedig mogelijk een algemeene vergadering van het Hoofdbestuur te verkrijgen. Den Burg. ONTHULLING ESPERANTO-MONUMENT. Op 30 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) heeft te Den Burg op Texel de onthulling van het Esperanto-monument plaats. Ruim een jaar geleden, werd door de Texelsche Esperanto- federatie besloten tot den bouw van dit monument. De benoodigde gelden zijn in den loop van dit jaar, deels uit de opbrengst van kaartenverkoop, deels uit vrijwillige giften bijeengebracht Het monument is thans zoo goed als gereed. Op Hemelvaartsdag zal Texel dus staan in het teeken van de groene ster, want men verwacht vele Espe rantisten, uit alle deelen van ons land en ook buitenlanders. De plaats waar het monument verrezen is, is aan een der drukste verkeerswegen van Texel, namelijk aam den Koogerweg. De onthulling geschiedt door een regee- ringsvertegenwoordiger (vermoedelijk Ir. Isbrticker) die het zail overdragen aan de gemeente Texel. Het geheel wordt gefilmd door de Poly goon filmfabriek voor het Nederlandsch bioscoopjournaal. Aan de onthulling gaat vooraf een bijeen komst van de Noord-Holiand3Che Esperanto- Propagandakring „La Norda Stelo", welke gehouden zal worden in de bioscoopzaal K. Pen. Indien nu het weer meewerkt, zal het zeker een prachtige dag voor TeXel worden. Gisteren 90 jaar geworden. Onder zeer groote belangstelling hebben gisteren de gebroeders C. en H. van Harten, te Mijdrecht, de oudste tweeling tn ons land, hun negentigsten verjaardag gevierd. Van alle huizen in de buurtschap Blokland waar de oudjes wonen, wapperde de vlag en nie mand verzuimde hen te komen feliciteeren. Veel cadeaux en enveloppen met inhoud wer den aangeboden. Boven den weg voor de wo ning was een doek aangebracht, met het op schrift: „Aan het oudste Nederlandsche tweeling broederpaar 1845—1935". Burgemeester Padmos en echtgenoote kwamen den oudjes gelukwenschen. Van den oud-burgemeester van Mijdrecht, den lieer Fernhout, thans burgemeester van Middel burg, werd een telegrafische gelukwensch ontvangen. Een aardige attentie was een gelukstele gram van een tweeling van drie jaar te Am- hem, dat eveneens gisteren jarig was. Gister avond heeft de plaatselijke muziekvereeni- ging een serenade gebracht. Met ingang van I Januari 1936. Bg Kon. 'Besluit is bepaald, dat van 1 Ja nuari 1036 af de Vrijwillige Landstorm zal bestaan uit: A. den staf van den vrijwilligen land storm; B. de vrijwillige land3tormkorpsen motor- dienst, vaartuigendienst, luchtvaartdienst, spoorwegdienst C- den Bijzonderen Vrgwilligen Landstorm, hes taan do uk de in voorkomend geval te Vormen landotormkorpsen, waarbij dienst- en resorveplichtigen en vrijwilligers van den vrfj- wiiijgen landstorm in werkelijketi dienst ko- nien ter handhaving of tot heutel van de openbare orde en rust. samenstelling van den staf en de kotp- genoemd onder A en B, zal nader bij on besluit worden geregeld. gehecle vrijwillige landstorm komt on- °r bevel van den inspecteur van den vrg- "'"'gen luii.torm, die rechtstreeks ressor- ert onder den minister van defensie. Opheffing vooroefeningen» tl tuut. niSniSL,? h6t V00rnemetl het vooroefe- mef S rlla? ?6n ^willigen landstorm - gang van 1 Januari 1936 op te heffen. O vali'vvet Tol tha"3 h6t verwachte ontwerp tèion 8 aau de Bchecpvaart. (Ren- tekKtze voorschotten ten behoeve van de zee scheepvaart.) Een bedrag van 8.200.000 Is uitgetrokken, in de Memorie van Toelichting wordt her innerd aan den noodtoestand, waarin de Nederlandsche scheepvaart verkeert. Meer en meer worden verschillende reederijen met ondergang bedreigd. De oorzaken van dezen bedroevenden toe stand van een bij uitstek nationaal bedrijf, ragen in de eerste plaats een internationaal karakter. De regeering ontveinst zich niet. dat nog vele moeilijkheden zullen moeten worden over wonnen en dat het zaak Is in den tijd, die noodzakelijkerwijze moet verloopen, voor en aleer het internationale overleg vrucht kan dragen, de Nederlandsche handelsvloot paraat te houden. De Regeering verwacht niet in de eerste plaats, dat steunverleening aan de scheep vaart tot werkvermeerdering zal leiden; be houd van de noodzakelijke scheepvaartverbin dingen is echter van de grootste beteekenis om verdere inzinking van de werkgelegenheid in Nederland te voorkomen. De steunverleening zal er op gericht zijn, dat deel van onze koopvaardij in stand te houden, dat een vitaal belang voor het Neder landsche bedrijfsleven in het algemeen en voor onze internationale handelspositie in het bij zonder vormt. De beoogde steun zal in den vorm van rentelooze en ongedekte credieten ver strekt worden. De geheele steun zal een voorloopig karakter dragen. Om voor crediet in aanmerking te komen, zal de reederij derhalve niet alleen een Neder landsche onderneming moeten zijn, doch zg zal tevens een voldoend nationaal belang moeten vertegenwoordigen, ter beoordeeling van de regeering; zij zal voorts ook in zoo danige financieele omstandigheden moeten verkeeren, dat met toekenning van steun volgens de nader aan te geven normen haar voortbestaan althans gedurende dit jaar ge waarborgd is, terwijl zij overigens over een vloot moet beschikken, die in zoodanige conditie verkeert, dat op haar behoud moet worden prijsgesteld. Gesteunde reederijen zullen zich in het bij zonder moeten verbinden, mede te werken aan de voorbereiding van een saneering van het bedrijf en zekerheid zal moeten worden verstrekt, dat de steungelden niet zullen strekken tot verscherping van de onderlinge concurrentie in de Nederlandsche scheepvaart. Nederlandsche lgn- en wilde-vrachtreederijen, die aan bovenbedoelde voorwaarden voldoen, zullen, te rekenen van 1 Januari 1935,voor den tgd van ten hoogste één jaar uit 's Rijks kas crediet kunnen ontvangen. Het ligt derhalve in de bedoeling, de nieuwe regeling met terugwerkende kracht, te rekenen van 1 Januari 1935, toe te passen, waarbij een verrekening met de van dien datum af, door de „Benas" verleende gage-credieten zal plaats vinden. Het onderzoek, dat bg de meeste reederijen reeds door de „Benas" geregeld wordt inge steld, zal in 1935 worden uitgebreid over alle, die steun vragen, zoodat tijdig vóór het einde van 1935 kan overwogen of verdere steun moet plaats vinden en in welken vorm deze eventueel moet worden verleend. Als grondslag voor de credietverleening in 1935 wordt aangenomen een vast bedrag per dag, varieerende met de bruto register tonne- maat voor in bedrgf zijnde schepen. Voor de zeesleepvaart zal een afzonderlijke regeling worden getroffen. Het aan een reederij uitgekeerde bedrag zal geheel of ten deele moeten worden terug betaald, als het bedrijf over 1935 winst blijkt te hebben gemaakt. Deze regeling zal bepe-kt worden tot de groote zeescheepvaart en halve niet gelden voor de z.g. kustvaart. In verband hiermede is voor de wilde vrachtvaart de grens be neden welke geen crediet wordt verleend, gesteld op 1000 bruto registerton. Wat de lijnreederijen betreft, bestaat echter wel aanleiding, schepen beneden 1000 bruto registerton onder de regeling te doen vallen, daar deze principieel in gelgke omstandig heden verkeeren als de grootere lijnbooten. Het ligt in het voornemen de „Maatschappij ter behartiging der Nationale scheepvaart- belangen" met de uitvoering der steunregeling te belasten. Geen persoonlijke ongelukken. Dinsdagmiddag heeft een marine-vliegtuig van het vliegkamp „De Kooy", behoorende tot een escadrille van drie toestellen, namelijk de „Z 16", een noodlanding moeten doen op het weiland bij Vakenhuizen aan den Apel- doornschen weg ten Noorden van Arnhem. Het vliegtuig had een defect aan den motor. Bij het uitloopen kwam de machine in aan raking met een omheining, waardoor een van de vleugels werd afgerukt. De inzittenden, de officier-vlieger W. van Prooyen, en de luitenant ter zee-waarnemer D. B. van Heuven liepen geen letsel op. Het toestel is gedemonteerd en naar Nieuwediep teruggebracht. Een arrestatie te 's-Gravenhage. De Haagsche politic heeft gearresteerd ze keren De Rdie een ondergeschikte betrek king bekleedt bg het Koninklijke Huisarchief in Den Haag. H-j wordt verdacht van d.efsta van een groot aantal voorwcrpen u.t da archief, voornamelgk boeken en platen, in het algemeen geen stukken echter van gioote historische waarde. Bjj boekverkoopera en antiquairs maakte hij deze stukken te gelde. Van heling van de zijde van de opkoopera is echter niets gebleken. De R. heeft bekend, zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het totale bedrag, dat hij voor z(jn gestolen waar heeft ontvan gen, is niet bekend. De diefstallen zouden over drie vier jaren hebben geloopen. De synode van «te Bolgdeiiiskerk gaat uiet door. Naar Reuter uit Berlgn meldt is de rgks- synodo van de (oppositioneele) evangelische Belijdeniskerk afgelast, aangezien de bisschop pen Meier (Beieren), Wurm (Wurtenberg) en Mahrarens (Hannover) 't niet geraden achten uitdagend tegen de regeering op te treden. Zij zijn namelgk nog in onderhandeling met den rijksminister van binnenlandsche zaken en heb ben de hoop op een vergelijk over de positie van rijksbisschop Muller nog niet opgegeven. De geestelijken van den „Pfarrer Notbund", de sterke oppositioneele organisatie in Prui sen achten deze houding zwakheid en over wegen een Pruisische synode te beleggen met bisschop Kors van Oeynhausen als voorzitter. Eren» rapport voor den Raad van den Volkenbond zal vermoedelijk de zaak uit de wereld helpen. Naar de Engelsche draadlooze dienst meldt, zou tengevolge van besprekingen tusschen Anthony Eden, Fotisj, den Zuid-Slavischen volkenbondsgedelegeerde, en von Kanya, den Ilongaarschen minister van buitenlandsche zaken, een overeenkomst bereikt zijn ten aan zien van de terroristische actie met de moor den te Marseilte. Het rapport, dat Eden den raad zal over leggen omtrent de verantwoordelijkheden voor deze moorden, schijnt den nadruk te leggen op de politieke beteekenis van de resolutie van den raad van 10 December, welke de ter roristische acties veroordeelt, maar tevens acte nemen van de maatregelen, welke de Hongaarsche regeering steeds heeft genomen tegen eenige harer ambtenaren en dringt er op aan. dat er geen verdere stappen zullen worden ondernomen, daar Hongarije zich zal verbinden verdere terroristische actie op zijn gebied te beletten. Men verwacht dat Eden's rapport in dezen vorm 'oor beide landen aanneme lijk zal zijn en dat daarmee dit incident, dat zoolang de betrekkingen tusschen Hongarije en Zuid-Slavië heeft vertroe beld, voorgoed uit de -rereld zal zijn ge holpen, Baldwin premier? Inzake de verwachte reconstructie van het kabinet, schrijft de Daily Telegraph: In parlementaire kringen acht nien het thans aan geen twijfel meer onder hevig, dat MacDonald een minder in- spannenden post zal gaan bekleeden en dat Baldwin zijn opvolger wordt. Het karakter van het huidige kabinet wil men echter handhaven. In de wandelgangen van het Lagerhuis wijst men er op, dat vol gens algemeene verwachting, de lijst van titels en onderscheidingen, welke op 3 Juni, den verjaardag des koning», gepubliceerd wordt, de namen van ten minste twee leden van dit kabinet zal bevatten, n.1, van Cun- liffe Lister, den minister van koloniën en van Gilmour, den minister van binnenland sche zaken, die beiden pairs zullen worden en daarmede automatisch in het Hoogerhuis komen. Hieruit volgt de conclusie, dat de hervor ming van kabinet zal geschieden tijdens de Pinkstervacantie van het parlement, welke in dezelfde week begint. De Duitsche dienstplichtwet van 21 Mei 1935 bepaalt in art. 1, dat iedere Duitsche man en iedere Duitsche vrouw verplicht is tot prestaties voor het vaderland. Art. 2 bepaalt, dat de weermacht de wapen- draagster en de militaire school van het Duit sche volk is. Zg bestaat uit het leger, de oor logsmarine en het luchtwapen. Art. 3 wijst als opperbevelhebber van de weermacht den Leider en Rijkskanselier aan. Onder hem voert de rijksminister van oorlog het bevel over de weermacht. De wet bevat voorts de volgende bepalin gen: De dienstplicht duurt van het 18de tot het 45ste jaar. De dienstplicht wordt door den „weerdienst" vervuld. De weerdienst omvat den actieven weerdienst en den weerdienst met verlof, weer onder te verdeelen in de reserve, de vervan gende reserve en de landweer. De ingeval van oorlog als uitzonderingsmaatregelen ook boven het 45ste jaar opgeroepen lichtingen vormen den landstorm. Artikel 8 bepaalt, dat de Leider en Rijks kanselier den duur van den actieven dienst plicht voor de dienstplichtigen vaststelt. De dienstplichtigen worden in het jaar, dat zij hun twintigste levensjaar eindigen, opge roepen. Vrijwillige vroegere toetreding tot de weermacht is mogelijk. De vervulling van de arbeldsdienstplicht is een noodzakelijke voor waarde voor den actieven weerdienst Art. 35 bepaalt, dat arische afstamming een voorwaarde voor den actieven weerdienst is. Of en in hoeverre uitzonderingen mogelijk zijn, bepaalt een onderzoekingscommisaie volgens richtsnoeren, aan te geven door den rijksminis ter van binnenlandsche zaken, in overleg met den rijksminister van oorlog. Personen behoorende tot den actieven of niet actieven weerdienst, die van arische af stamming zgn, mogen geen huwelijk aangaan met niet-ariera, 0- KooNevelt spreekt zijn veto uit in het Congres. Roosevelt heeft gisteren persoonlijk, gelgk aangekondigd was, in de vereenigde zitting van de beide huizen van het Congres mede- deeling gedaan van zgn veto tegen de wet- Patman tot het betalen van de bonus-uitkee- ringen aan de oud-strijders, en de redenen, welke hem tot dit veto aanleiding hebben ge geven. Gelijk men weet, is dit de eerste maal dat een president van de Vereenigde Staten in het Congres zgn veto komt uitspreken, waardoor deze zitting een historisch karakter werd verleend. De 2200 millioen dollar van het deficit van dit oogenblik zal de Vereenigde Staten nog tot het staatsbankroet leiden, zeide de presi dent, maar er zal geen enkele zekerheid meer zijn indien wij toegeven aan de groepen, die het Congres dwingen met hun bijzondere wen- schen rekening te houden. Roosevelt herinner de er voorts aan, dat tot het einde van het laatste belastingjaar reeds 7800 millioen dol lar is uitgegeven voor de oud-strijders, nog afgezien van alles, wat zij in den vorm van algemeene hulp hebben ontvangen. De Kamer van afgevaardigden heeft met 322—98 stemmen, ondanks het veto, de wet-Patman wederom aangenomen. De rede van Hitier stond op den voorgrond in de verklaring, die de plaatsvervangende premier Baldwin gistermiddag in het Lager huis over de Engelsche defensiepolitiek en het verband daarvan met den internationalen toe stand, heeft afgelegd. De verklaring van Bald win duurde ongeveer een uur. Onmiddellijk in het begin van zijn uiteen zettingen ging Baldwin in op eenige der door Hitier genoemde 13 punten. Hij zeide daarbij o.m. het volgende: 1. De verklaring van Hitier, dat Duitsch land in de lucht gelijkheid eischt met de ande re afzonderlijke staten, is een bevestiging van de basis waarop het Engelsche plan gegrond vest is. 2. Het Duitsche standpunt, dat Duischland niet alleen bereid is tot een verhooging. maar ook tot een verlaging van zijn bewapenings niveau, is een zeer belangrijke gedachtengang. 3. De Duitsche uitlatingen over een lucht- pact op de basis van het verdrag van Locarno zijn des te meer van waarde, daar Hitier zeide, dat een zoodanig luehtpact begeleid moet gaan door een limiteering van de luchtbewapenin- gen. 4. Passages in de rede van Hitier toonen, dat hij de Engelsche meening over de bescher ming van de civiele bevolking tegen aanvallen uit de lucht deelt. 5. Engeland begroet de bgdrage van Hitier als hulp voor een algemeene regeling tn den zin van de protocollen van Londen. 6. Baldwin verklaart, dat hij niet zou refo- reeren aan de uitlatingen van HiUer over de Oost-Europeesche pactplannen, daar dit niet in direct verband stond tot de debatten over do defensie van heden. 7. De Engelsche regeering overweegt liet plan van een coördineering der Engelsche mi nisteries van defensie. 8. Wat de Engelsche plannen inzake uit breiding van de bewapening betreft, deed Baldwin onder luiden bijval van het Huis een beroep op het Lagerhuis en het volk, iedere paniekstemming te vermgden. „W(j willen do fouten van het verleden niet herhalen. Teveel kostbaar bloed is vergoten". 9. De sluier, die ligt over de handelingen van de drie autoritaire staten in Europa is in Duitschland voor een deel opgelicht. Laat ons hopen, aldus spr., dat hij geheel zal worden verwijderd, opdat wij opgeruimd zullen kunnen zijn. De mogeljjkheid van het sluiten van een Iuchtconventie is door de rede van Hitier Wij ven bestaan en in zoover stemt dit feit ook do Britsche regeering tot voldoening. De plicht om de civiele bevolking te bescher men tegen luchtaanvallen, blgft echter on verminderd, zoolang een internationale con ventie niet geteekend is. De uitbreiding, die de regeering thans voor de luchtvloot voorstelt, is echter meer dan het inhalen van een achterstand. Zij is een dwingend belang van natio nale zelfverdediging. Ten slotte zal een sterke Engelsche lucht vloot ook preventief werken ten opzichte van ften die toch een mogelijken aanval van plan Zouden zijn. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel/ minimum Mei voorulibet15 ct. p. regel 40 en 60a ■fr 3 Zondag naar Don Haag of Rotterdam f 3.50 p.p. Retour. Inl.: Joubertstraat 50. aangeboden aan energieke PERSONEN. Adres: Bureau v. d. blad Net persoon 32 jaar, klein postuur,vaste betrekking, zoekt kennismaking met eenvoudige juffr. of weduwe, 25 j. a 30 j. Liefst met eigen home. Brieven met foto onder No. 273, Bureau van dit blad. Op do Kerkgraclit verloren een CAMEE broche met gouden rand. Tegen belooning terug te bezorgen, Laan 34. gevraögd liefst bg dame alleen. Brieven onder No. 277, aan het Bureau van dit blad. Gevr. f BOOO le Hyp. solied pand, overwaarde t SOOO. Brieven onder No. 278, aan het Bureau van dit blad. Alleenst. Jongeman, 30 jaar, wenscht (kennismaking met Juffrouw, geschikt v. winkel, liefst niet onbemiddeld. Brieven onder No. 265, aan het Bureau van dit blad. Net Kosthuis aangeboden, met vrije slaapk., geen beroeps Adres: Bureau v. d. blad. Nette Kostganger gevraagd, 17.per week. Adres: Bureau v. d. blad. BEHANGEN, 25 ct. per rol ©n per rand. Behangerêj „DE SNIP" Stationsstraat 03. Vooruitbetaald: 10 ct.p.regel I Mei voorulibet: 15 ct.p. regel minimum 40eu60i Flinke Jongen, 22 j., b.z.a. voor alle voorkomende werk zaamheden, ook voor halve dagen, loon nader overeen te komen. Brieven onder No, 272, aan het Bureau van dit blad. NAAISTER vraagt WERK. Jlaponnen vanaf f 1.50 tot f3.50 Ook verstellen, keeren en vermaken, alles met 253 dagen klaar. Adres: L. v. Berkstraat 7, achter Gasfabriek. gevraagd te huur gevr. Omtr. Ruijghw. Brieven met prijsopg, onder No. 276, aan het Bur. v.d.blad. aanyabwim Vooruitbetaald: 10ct. p. regel minimum Niet voorulibet15 ct. p. regel40en60e, Te koop wegens omstandigheden CAFÉ-BiLLARD, mooiestar.d, voor weinig geld. Brieven onder No. 268, aan het Bureau van dit blad. Te koop moderne Huizen, Krugerstraat 10 en Hertzog- straat 36. Vaste wascht. en bad kamer. Kooppr. zeer billijk. Inl.: LONDON, Makelaar, Hertzogstraat 52. Te koop het mooie Woonhuis Bassingr. 121, m. gr. tuin, geen erfpacht. Adres: Loodsgracht 35. Te koop Divan met Kleed, I HO.—tevens „SINGER"' Trapnaaimachine. Adres: Ooievaarstraat 86. aajicuzhcdzi*. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel t F minimum Niet voorulibet: 15ct. p. regelt 40en60c. Te huur een net Woonhuis De Ruijterstr. 91, p. w. f 5.50, electr., closet, water vrij. Adres: Emmastraat 88. Te huur HUIS Singel 120, badk. compl. 3 sl.k., huurprijs f 37,50 per maand. Adres: R. KOOTSTRA, Makelaar, Rugghweg 70. Te huur aan Singel en Javastraat mooie HEEREN HUIZEN, voor lagen huurprijs. Te bevr.: Singel 170. Te huur Burgerwoonhuis, in de Vischstraat 53, f 4.SO per week, waterl. inbegr. Adres: Violenstraat 59. Adres: Polderweg 59. Te huur Woonhuis, Klaas Duitstraat 15. Voorz. v. gas en clectr., w. v. Huur f5.— p.w. Adres: Keizerstraat 23. Te huur droog PAKHUIS met ruim Erf, vlak bij Station. Te bevr.: Kerkgraclit 41. Te huur het groote Heerenbovenhuis Kanaalweg 178. Te bevragenden Heer P. SCHRA A, 2e Vroonstraat 12. Te huur AdresKrugerstraat 32. TE HUUR het prettige Woonhuis Hert zogstraat 31, bev.: kamers en suite met schoorsteenen, closet, keuken, boetje, boven flinke voor- en achterkamer, overal electrjsch licht, huur p. m. I 25 water inbegrepen en ruim Heerenhuis Dijkstraat 1 p. m. slechts f 35. Te bevragen: F. NIJPELS, Hoofdgracht, ingang Torensteeg 3. Telef. 300 Te huur nette SLAAPKAMER, voor 2 vrienden. Adres: Breewaterstraat 75. AANLEG ELECTRICiTEIT, solide en concurreerend. J. M.OORTMUNDT, 2de Vroonstraat 85. Mdxehkingm amepbodm Vooruitbetaald 10ct. p. regel j minimum Niet voorulibet15 ct. p. regel 40 en 00c, Gevraagd FLINKE HULP in de Huis houding. Adres: Sc.hagenstr. 64. Gevr. een net MEISJE voor halve dagen. Vrijdag den ge- heelen dag. Brieven met opgaaf van leef tijd en verlangd salaris, onder No. 274, aan het Bureau van dit blad. Net Dienstmeisje gevraagd niet beneden de 18 jaar. Aan melden na 6 uur. Adres: GOVERS, 2e Vroonstraat 54. Appelmoes K.G.'s blik 2 pak vlugwerkend waschmiddel, ver- vangt Persil en Radion 1 Uterflesch Atnonia 1 literfL Zonnegloor B!e:k water, extra sterk 3 pondspakken Zeep poeder No. 1 25 4 pak vonkrrfje Lucifers 25 3 ponds pot Jam 25 55 2 ponds pot Appelstroop 28 1 Liter blik gele- of blauwe Pruimen 30 2 Blik Leverpastij 15 2 pot Mosselen in zuur of gelei 25 2 Liter pot Augurken 25 Brandspiritus per flesch 15 pond Haagsche leverworst 10 ct. pond Fantaslehain 20 ct Leverkaas per ons 12 ct. voor deu cursus, welke 3 SEPTEMBER e.k. aanvangt, kan plaats hebben dagelijks aan de scholen, na eiken schooltijd. Uloschool, Kolensteeg, Hoofd de Heer E. H. BOS Opleidingsschool id. idem Gew. Lagere School, Koningstraat, Hoofd de Heer S. DE BöCK. idem Keizersgracht, Hoofd de Heer A. LEVER. Aan de opleidingsschool is voor de klassen 5 en 6 een cursus in de Fransche taal verbonden. De kinderen moeten vóór 1 Sept. 6 jaar geweest zijn. Namens het Bestuur der Vereen., G. J. EIJLDERS, Voorzitter, J. BOMMEL, Secretaris. Onze enorme hoedenvoorcaad toont U naast een bijzondere sorteering in Stroohoeden ook de laatste in alle moderne kleuren Een Hoedje uit onze collectie garandeert U het eerst is onze sorteering hier ter stede ongeëvenaard Komt U ook eens kijken U slaagt zeker Prijzen voor iedere beurs fKwhgóitaat Sb-90

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11