Okke Visser - Polderweg 34 II Ikèi Huisduinen Woensdag lot 10 uur geopend Stadsnieuws *U?ao4 gaan m ftecnl L hrtppn 11 in nipt qennqp mate doplmatiq opzulniqpn k. xviii.: 35-jarig jubileum van den directeur der gymnastiekve'reeniging O.K.K. BRAND in HOTEL BELLEVUE. Bericht! tweede blad HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 28 MEI 1935. Telefoon 228 wat morgen zal verschijnen. Morgen, Woensdag, 2al hei Advertentieblad te 11 uur ver- schijnendes nam. 1 uur ver- schijnt dan de gewone editie van de Held. Courant in plaats van Donderdag. DIRECTIE. Licht op voor alle voertuigen. Het huldeblijk voor de Wij naderen ras ons doel. Buitengewoon groote belangstelling. Het vuur bleef beperkt tot de bovenverdieping. VEEL WATERSCHADE. Dinsdag 28 Mei Woensdag 29 21.34 uur 21.35 uur Het gaat prachtig met onze actie, steeds vloeien de giften meest kleine, soms af gewisseld door enkele grootere binnen, hetzij op onze giro-rekening, hetzij aan ons kantoor, hetzij op de inteekenlijsten, die wij alom verspreid hebben. Waarlijk, men staat met de daad achter ons plan, dat, zooals wrj ook vertrouwen, de sympathie van onze bur gerij heeft. Trouwens, in het heele land blijkt er voor de prestatie van de „K XVIII" de grootste belangstelling te bestaan. Men heeft natuurlijk geluisterd naar de radio-uitzending van de gesprekken, die de naaste familieleden van de bemanning met hun dierbaren aan boord gehouden hebben. Jammer, als U soms niet geluisterd heeft, doch enkele impressies, die wij Zaterdag op deden, hebben wij gemeend in ons blad te moeten afdrukken, zoodat men elders nog iets kan'meemaken van de treffende wijze waarop vrouwen en kinderenman of vader toe spraken. Het was dikwijls ontroerend! Een enkele maal werd ons nog gevraagd waartoe de plaquette,- warvoor wrj deze gel den inzamelen, eigenlijk diende. Dit hebben, wie in ons eerste desbetreffende artikel uit eengezet, doch wc herkaien-,het:gaarne nog even in het kort, Wij, meenden, dat ,vgn de plaats der inwoning van -.zoovele leden der: bemanning aan boord van Hr Ms. „K XVIII", van de plaats, waaruit de notedop zijn maan denlange reis aanving, van de plaats, waar zoovele bloedverwanten achterbleven, iets bijzonders moest uitgaan bij de voorspoedige aankomst te Soerabaia op 11 Juli a.s. Wij deden het plan den Minister van Defensie voorleggen, die spontaan zijn toestemming verleende. Den Helder nu biedt hare „K VIII" een plaquette van brons aan, die een sym boliek voorstelt aan de hulde van die stad aan de. bemannnig. Op die plaquette is de route vastgelegd, die de boot af te leggen had, als mede de wapens van Nederland en Batavia, geflankeerd door die van Den Helder eri Suri name. Links en rechts worden de namen van de leden der bemanning gegraveerd met hun rangen, terwijl daaronder een duidelijke af beelding van de boot zelf voorkomt. Zoo gauw de plaquette klaar is, zullen wij haar ten toonstellen, niet lang natuurlijk, want ér is haast b(j en 11 Juli moet zij in Soerabaia zijn. Natuurlijk zullen we er ook een foto van in ons blad opnemen. Zooals men ziet, vervolgen wij hier onze verantwoording, die het totaal van de inge zamelde1 gelden op 178.66 brengt. Reeds een respectabel bedrag, maar.....', vie zijn er nog niet. Enkele lijstén zijn nog niet afgetekend, terwijl voorts eenige ideeën rtog niet verwe zenlijkt werden. Maar we komen er. Dat staat vast! Op voor een huldeblijk voor- Hr. Ms. „K XVIII"! Vervolg verantwoording. Vorig totaal: 130.08. S. H. 2.50, de B. 1.—, de B. 0.50,. H 0.50, Sch. 1.—, M. 1.—, V. B. L—K. B. 0.50, H. J. B. 0.25, L. D. 0.25, W. J. D. 0.25, N. N. 0.25, Torp.m. Ie kl. H. A. P. 0.25, D.—K. 0.10, N. N. 0.25, L. W. 0.25, J. 0.10, T. K. 0.10, M. 0.25, K. S. 0.25, C. E. 0.25, H G. 0.25, Mej. v. d. M. 0.25, Mej. A. v. T. 0.20, N. S. 0.25, I. v. d. Z. 0.25, O. de V. 0.25, W. C. 0.30, R. W. H. 0.25, C. B. 0 25, A. en R. H. 0.15, N. N. 0.10, N. N. 0.10, L. S. 0.25, W. N. 0.10, P. W. H. 0.25, T. 0.05, Z. Z. 0.10, W. R. 0.15, Chr. Teh. v. M, 2.50, P. V. D. 2.50, A. d. H. 0.50, I. V. 0 75, W. Y. 0.50, Mej. M. P. B. 0.50, Mw. T. S.—Z. 0.50, P D. 0.25, J. A. C. S. 0.25, C. H. 0.50, H. J B. 0.50. J. H. 0.25, A. B. 0.50, C. A. 0.25, P. N. R. 0.50, C. T. 0.25, Mej. M. B. 0.50, G. K. 0.50, P. J. A. 0.50, D. K. 0.50, H. Z. 0.25, R. T. S 0.50, V. L. 0.10, A. Z. 0.10, Pietje 0.05, A. V. 1— O. K. 0.25, O. Jr. (K I) 1.—, M. A. G. 2.50, IJ. de S. 5.eerste col), pers. fa. Gebr. M. 2.33, H. T. 0.10, V. V. 0.25, P. Q. 0,15, R. C. 0.25, Victor H. 0.10, Noblesse oblige 0.50, Overschotje 0.35, P. H. 0.10, ook een Wimpie 0.10, L. H. S. 0.25, M. H. 0.05, Ik doe mee 0.15, Gerrit T. 0.15, H. H. 0.10, musicus 0.15, W. G. R. 0.05, A. P. 0.10, F. H. 0.25, L. M. 0.15, F. J. 0.10, B. G. 0.20, D. V. 0.25, S. S. 0.15, Sientje K. 0.15, R. H. 0.25, P. J. H. 0.25, Zander P. 0.15, Hulde K XVIII 0.35, P. J. 0.15, S. N. L. W. 0.20, W. G. P. 0.25, „Na Casino" 0.35, Bravo 0.15, R T. 0.25 Moeder H. 0.25, Mej. Gr. 0.25, Henk 0.10, J. S. 0.10, F. E. 0.25, Fr. G. 0.15, G. O. J. 0.20, Jopie G. 015, H. J. 0.15, Pukkie 0.15. Nieuwe totaal 178.56. De heer W. C. J. Brouwer, rijksveld wachter te Den Helder (Huisduinen) wordt met ingang van 1 Juni a.s. overgeplaatst 'naar Doetinchem. PUZZLE RUBRIEK. In onze puzzle van Zaterdag is het nummer 40 (verticaal) niet vermeld geworden. De puzzelaars gelieven daarvoor in te vullen de naam van een zangvogel. ZOMERCONCERT „ORANJE HARMONIEKAPEL", Dir. J. J. W. Hertsworm. Eerste zomerconeert te geven door de Oranje Harmoniekapel op Woensdag 29 Mei iin het Julianapark van 8.30—10.00 uur. I 1. Wilt neden nu irenen Valerius. ;2. Spa monopole, marsch J, Closet. 3. Neptune, ouvert. fant. G. Gadenne. 4. In schoner Maiernacht wals M. Rentzsch. '5. Chanson Russe S. Smith. 6. Au Palais d'Angkoi, famaia.e Fr. Sali. 7. Dornröschen's Brautfahrt, karakter stuk M. Rhode. 8. Piet Hein-marsch A L. Hazebioek. De nummers 3 en 6 worden uitgevoerd op het concours, dat gehouden zal worden op Hemelvaartsdag te Alkmaar. ONTHULLING BORSTBEELD PRINS HENDRIK EN REDDINGMONUMENT. Men verzoekt ons mede te deelen dat de algemeene repetitie (zang en orkest) a.s. Woensdag in het gebouw van den R.K. Volks bond Molengracht, zal plaats hebben precies 'om 9 uur. Zang en orkest worden verzocht om 8.45 zooveel mogelijk present te zijn. KONINKLIJK BEZOEK. In een advertentie in dit nummer verzoeken de Oranjevereénigingen alle vereenigingen, welke daartoe bereid zijn, zich bij het Kon. bezoek met vaandels of vlaggen op te stellen langs den weg, welken de stoët zal gaan. Voor opgave zie men de advertentie. r. LUCHTPOST VOOR DE K XVIII. - - Om de opvarenden van H.M.'s onderzeeboot 'K XVIII. tijdig te Fremantle in Australië te be reiken, kan de voor hen bestemde luchtpost- correspondentie wordén verzonden met de vliegtuigen van den 'luchtpostdienst Amster damBandoeng, die op 30 Mei en 12 Juni van Schiphol vertrekken (aankomst Fremantle 'resp. 20 en 27 Juli). Om in de bedoelde luchtpostzendingen te worden opgenomen, moeten de brieven uiterlijk den dag tevoren, vóór de laatste buslichting welke aansluiting geeft op de nachtposttreinen ter post worden bezorgd. In afwijking van een vroegere bekendmaking zal de verzending van de gewone brievenmaal aan de K XVIII te Fremantle op 31 Mei plaats vinden met den trein van 14.52 uit Amsterdam terwijl de verzending naar Soerabaja op 13 Juni geschiedt met den extra mailtrein van 9.22 uit Amsterdam. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. - 21—28 Mei 1985. Wijzigingen. Den Helder: Fa. M. G. de Groot, zaak in baby- en dames- i modeartikelen,. Nieuwe, eigenaresse. j Fa. van Leeuwen en Jacobs, Polderweg 14. Assurantiën, hypotheken enz. In liquidatie getreden. N.V. Bouw- en exploitatie, Mij. van onroe rende goederen „Hagebo", Bestuurswijziging, l'exel: Fa. Gebr. Pereboom, Hoogerstroót 16, sla gerij. Uittreding vennoot en wijziging acte. OVERBOORD GEVALLEN. Zondagmiddag viel bij het binnenkomen in de haven van een zeiljacht een dame over boord. De drenkelinge dreef door de eb spoe dig af. Ter hoogte van de „Van Meerlant" gekomen, werd haar een reddingboei toege worpen en sprongen de kwartiermeester Le gestede en de milicien Boutkan te water om hulp te bieden. Zij slaagden er in met de red dingboei de drenkelinge te bereiken. Intus- schen was een roeibootje van het jacht te hulp gekomen en kon dit de dame aan boord nemen, zoodat dit ongeval gelukkig afliep. Een woord van hulde aan de beide redders. Tijdens het vóór en naseizoen, (ook gedurende de wintermaanden) zijn de gemeubileerde woningen te Huisduinen voor belangrijk verlaagde prijs, ook voor plaats genoten te huur. Vraagt inlichtingen bij de directie Spoorstraat 41, Den Helder, of bij den gérant van het Badhotel, en de makelaar F. Nypels, Hoofdgracht en C. J. Bosch, West- straat 100. i Toen wij Zaterdagavond om tien minuten over acht de Casinozaal binnenstapten, was deze reeds eivol en zagen we tusschen vele bekende gezichten van O.K.K.-enthousiasten, er verscheidene van oud-O.K.K.-leden, die voor dit zeldzame jubileum speciaal naar Den Helder waren gekomen. Met eenige spanning wachtten de aanwezigen op het moment, dat de heer Van Loo de zaal zou binnenkomen en toen wij na eenigen tijd de kaarsrechte, nog jeugdige gestalte van dezen eminenten leider, gevolgd door echtgcnoote en zoon, familie leden en bestuur van O.K.K., zagen ver schijnen, barstte een ware ovatie los, die aan hield tot de jubilaris achter de op het tooneel geplaatste tafel had plaats genomen. De heer J. F. v. Loo. De voorzitter, de heer Winter, opende nu dezen feestavond. Het was hem een aangename taak, de aan wezigen, die in zoo grooten getale naar de Casino-zaal waren gestroomd, welkom te heeten. Het stemde tot tevredenheid, dat er zooveel interesse bestond in het wel en wee van den heer Van Loo en O.K.K. W(j zijn daar dankbaar voor. In het bijzonder richt onze dank zich tot het Gemeentebestuur, dat door de aanwezigheid van den loco-burge meester den heer De Boer en den gemeente secretaris, den heer Bolhuis, de belangstelling in ons werk verraadt. Tevens onzen dank aan het bestuur van den Alkmaarschen Turnkring, en van de andere hier aanwezige turnvereenigirigen. De voorzitter geeft dan het woord aan den vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur. Speech loco-burgemeester De Boer. Mijnheer de voorzitter, zeer geachte jubi laris, dames en heeren. Hejt is mij een buiten gewoon groot voorrecht, dat ik dezen avohd hier tegenwoordig mag zijn en de allereerate, ben. dié, ook namens het Gemeentebestuur, den jubilaris mag gelukwenschen. - Het- spijt onzen burgemeester zeer, dat 1# door afwezigheid niet persoonlijk den hoer Van Loo kan huldigen. Want wanneer iemand 35 jaar deelneemt aan een. vereeniging, zoo- als O.K.K. er een is; als de man, die de leiding in handen heeft, keer op keer, avond aan avond zijn beste krachten hieraan geeft, tot eindelijk 35 jaar zijn bereikt, dan is dit zeker wel een feit, dat herdacht mag worden. Waar sprake is van een zoo groote trouw, plichts betrachting, liefde en toewijding, daar moeten wij toch wel een moment bij stilstaan. V Wanneer men als 16-, 17-jarige komt in een gymnastiekvereeniging, dan leert men daar een tucht, die nergens beter geleerd wordt. Men leert daar, dat men samen moet werken, om iets dergelijks te kunnen bereiken. Het lichaam wordt gesterkt, waardoor men een grooter weerstandsvermogen krijgt, om den levensarbeid te kunnen verrichten. Wanneer wij, mijnheer Van Loo, Uw beelte nis zien in de courant, in een handstand op de barren, dan voelen wij, dat uw lichaam" nog jong is en dat U nog jaren lang deze zware, voor U aangename taak, zult kunnen volhouden. Wij hopen van harte, dat U dit nog jaren moogt doen. Kleine kinderen, die nu reeds vader en moeder zijn, hebben uw lessen bezocht. Ik wensch U en uw echtgenoote van harte geluk met dit jubileum. Nèimens het Gemeente- bestuur bied ik U deze bloemeil aan. Een warm applaus volgt na deze hartelijke woorden aan den jubilaris. :K> De voorzitter aan het woord. De heer Winter, de voorzitter, spreekt hier na den jubileerenden directeur toe. Zeer geachte jubilaris, In. mijn openings woord liet ik reeds uitkomen, dat wij dit jubileum op sobere wijze wilden herdenken.' De bijdragen van de leden noodzaakten ons er gewoon toe, U dezen avond te huldigen, hetgeen wij gaarne deden. Trots slechte tijden, wilde men dit 35-jarig jubileum niet zonder meer laten voorbijgaan. Wat U in den loop der jaren van O.K.K. hebt gemaakt, stemt tot grooten eerbied. In de rij van vereenigingen neemt O.K.K. een plaats in, die genoemd mag worden. Wij hebben gemeend, U een stoffelijk blqk van waardeering te moeten aanbieden. Wanneer straks de lange winteravonden weer aanbreken, hopen wij, dat U deze bij de warmte van een gezelligen haard, die U zeker wel als blijk van onze groote waar- deering voor Uw werk wilt aannemen, moogt doorbrengen. Nogmaals namens alle leden van O.K.K. hartelijk gefeliciteerd met dezen mijlpaal in Uw gymnastiekloopbaan. De 'voorzitter spreekt hierna Mevrouw van Loo toe. Als de huisvrouw het niet goedvindt, is het voor een man 'n heelen toer om 's avonds de deur uit te komen. Mevrouw, wanneer U Uw man niet op alle mogelijke wijze had ge steund, dan had hij het zeker geen 35 jaar volgehouden. U wilt van ons deze kleine bloemenhulde wel aannemen. Mevrouw van Loo ontvangt dan een keu rige bouquet. Op spontane wijze wordt dan jubilaris en echtgenoote door de aanwezigen een „Lang zullen ze leven" toegezongen. Hartelijke gelukwenschen van vcr- Rehlllendo vereenigingen. Bestuursleden en afgevaardigden van diverse vereenigingen komen hierna aan het woord. Als eerste de afgevaardigde van dén j Turnkring Allernaar en Omstreken, die op buitengewoon hartelijke en kameraadschappe lijke wijze den heer Van Loo toespreekt. Wij voelen dat hier iemand staat, die met hart en ziel de gymnastiek toebehoort en die het werk van een collega, die 35 jaar zich voor de 100% gaf, ten volle waardeert. Een bloe menmand in de Alkmaarsche kleuren werd den jubilaris aangeboden. Dan volgen geluk- wenschen van bestuursleden van „De Halter" i uit Alkmaar, „Pro Patria", „Gymnastiekverg. I „Texel", Voetbalvereeniging „H.R.C.", „Turn- lust", een vertegenwoordiger van de Harmo- I niekapel „Winnubst", de kapel die zoo vaak z'n medewerking verleende bij uitvoeringen en tenslotte van den heer Polak, den directeur van „Casino", die op geestige wijze een op rijm i gezet huldigingswoord sprak tot Van Loo en Co. Het tooneel was intusschen herschapen in een waar lusthof van bloemen, aangeboden door de diverse vereenigingen. De gymna- stiekvereeniging „Texel" bood een modernen ■r tijdschriftenstandaard aan, de directie van f „Casino" een mooi koperen haardstel. De voorzitter leest hierna verschillende schriftelijke felicitaties voor, die ondertus- schen zijn binnengekomen, w.o. een felicitatie van het K.N.G.V., het stedelijk muziekcorps, 'r voetbalvereeniging „Helder" en van verschil- t lende buiten Den Helder wonende oud- O.K.K.-ers. De jubilaris bedankt. -Geacht bestuur, dames en heeren. In de ji eerste plaats bedank ik Wethouder de Boer, die mij namens Burgemeester en Wethouders toesprak, voor zijn hartelijke woorden en ver- volgens bestuur en leden van O.K.K. voor i het schitterende cadeau, dat zjj mij offreer den. Ik hoop, dat het m|j nog jaren gegeven j mag zijn aan het hoofd van O.K.K. te staan. Het is mij onmogelijk alle vereenigingen bij I name te bedanken, maar ik dank U allen voor de sympathie mij en mijn vrouw be toond. Een donderend applaus en een „Lang zul len ze leven" volgt op deze woorden. De heeren van O.K.K. geven hierna zonder de leiding van hun uitmuntenden directeur, een vrije oefening en wel de oefening die in 1936 voor de I.T.O.S.A. te Amsterdam gehou- den zal worden. Ook de dames-afdeeling geeft een vrije oefening. Wij kunnen niet nalaten even een blik te werpen op den jubilaris, die nu zijn pupillen hun oefening onder een andere leiding dan de zijne ziet maken. En wij zien, hoe hij voor overgebogen op zijn stoel, terwijl zijn lippen tellen en zijn hand de bewegingen mede- maakt,, met de grootste aandacht ieder gebaar en iedere wending volgt. De oefeningen verloopen vlot en worden keurig uitgevoerd. De avond wordt verder gevuld door den humorist Max van Laarhoven, die grooten bijval van het publiek oogst. Een bal onder leiding van genoemden humorist besluit den avond. Wij zijn overtuigd, dat deze huldiging een onvergetelijke zal zijn voor den heer Van Loo en zijn huisgezin, en dat allen steeds met het grootste genoegen aan dezen, zoo uitstekend geslaagden avond zullen terugdenken. Donderdag (Hemelvaartsdag) zullen onze magazijnen den ge- heelen dag GESLOTEN zijn.' goochelaar Professor Antonini, die met zijn uitgebreid repertoire de aanwezigen in ver rukking bracht. Ook later op den avond, toen de prof. als buikspreker optrad, oogstte hij grooten bijval. De humorist Max van Laar hoven, die ook Zaterdagavond optrad, ver maakte de aanwezigen weer met zijn geestige liedjes. De vrije oefening der dames- en heeren- afdeeling en vooral de knotsoefening der dames, die op uitstekende wijze werd uitge voerd, viel in den smaak van het publiek. De I jongeren keken hun oogen uit en hoopten natuurlijk later hetzelfde te kunnen, welke toekomstmuziek onder een leider als den heer Van Loo zeker wel verwezenlijkt wordt. Belde avonden, die door de familie Van Loo hun leven lang wel niet vergeten zullen wor den, behooren weer tot het verleden. De bui tengewone belangstelling en de sympathie, niet alleen van leden, maar ook van buiten staanders, zullen zeker voor den heer Van Loo een aanmoediging zijn om op denzelfden voet en met dezelfde liefde voor zijn werk, voort te gaan met het vormen van een jeugd tot mannen en vrouwen, in een maatschappij, die behoefte heeft aan menschen met een gezon den geest en een sterk lichaam. De kranige 64-jarige heer v. Loo maakt een handstand op de brug. Huldiging door de adspiranten. Gisterenavond had in de Casinozaal, die evenals Zaterdag weer tot in de hoeken ge vuld was, de huldiging plaats door de adspi- rantleden van O.K.K. De voorzitter, die allen hartelijk welkom heette, bracht in zqn openingswoord nog eens de groote verdienste van den heer Van Loo als leider van deze groote vereeniging naar voren. Vooral ook bij de jongere leden is de heer Van Loo zeer gezien. Men kon een kind niet erger straffen, dan hem zijn gymnastiekles te onthouden. Ook de jongeren, mijnheer Van Loo, zoo eindigt de voorzitter, wenschen niet achter te blijven in het betuigen van hun sympathie voor Uw persoon. Met een stoffelijk blijk van waardeering gaat hun dank vergezeld. Het huiskamerameublement, dat zij U toe dachten, zal de gezelligheid en huiselijkheid van Uw woning nog verhoogen. Na nog eenige hartelijke woorden tot mevrouw Van Loo, die door een van de klein tjes een keurige bouquet wordt overhandigd, besluit de voorzitter zijn openingswoord. De heer Van Loo bedankt hierna, ook namens vrouw en zoon, voor de bijzondere verrassing, die de adspirant-leden hem be reidden, door hun kostbaar geschenk. Spreker hoopt nog lange jaren in staat te mogen zijn de leiding van O.K.K. op zich te nemen. Het Casino-orkest speelde hierna „Lang zal hij leven", dat door alle aanwezigen, maar vooral door de kinderen hartelijk werd mee gezongen. De avond werd verder gevuld door den Zondagnamiddag, tegen den t|jd van het diner, liep het vol in Hotel Bellevue. Jammer genoeg voor den energieken hotelhouder, den heer Schouten, waren het ditmaal echter geen gasten, die van zijn gerenommeerde spijzen kwamen genieten, doch tal van hulp vaardige stadgenooten, die onder leiding van de politie poogden te redden wat te redden viel van den hotel-inventaris. Er was brand uitgebroken op debovenste verdieping! Een Irand, die zich eerst heel ernstig liet aanzien. Zware rookwolken gulp ten uit het dak van dén linkervleugel van het hotel, gelegen tegenover het Station. De Heldersche politie, actief als altijd, was reeds enkele minuten nadat zij gealarmeerd was, met den slangenwagerl' tér plaatse en direct werd het vuur energiek aangepakt. Slangen werden haastig uitgelegd door gan gen, kamers en via de trappen naar de boven ste verdieping opgesjord. Hier was de haard van het vuur. De vlam men knetterden en sisten onheilspellend en grepen snel om zich heen. Een verstikkende rook hing door de gangen en de verlaten hotelkamers, maar onvervaard werd met de bestrijding van het vuur aangevangen. Krachtig offensief van de brand weer. Groote hoeveelheden water werden nu op den gloeienden vuurhaard geworpen. Niet alleen van de binnenzijde via de gan gen en trappen werd het offensief geopend, doch ook aan de buitenzijde van het hotel was men in drukke actie. Langs de brandladder van Bellevue liepen de spuitgasten snel naar het dak. Een oogen- blik later kletterden de dakpannen omlaag op het glazen dak van de serretoen be gon ook van hier af de bestrijding van het vuur. Boven, in de gangen van het hotel, langs de verlaten hotelkamers, stroomde het hlusch- water, dat vanaf de trappen, als een water val, vol geruisch naar beneden kletterde. De politie en brandweerlieden stonden niet gewoon in den drup, maar in een voortdu rend stroomenden regen van warm water!' 't Was daar boven een zielig gezicht. Het vuur heeft vele hötelkamers niet erg bescha digd, 't water echter des te meer. De bed den lagen als verdronken onder vuil, drabbig water, dat zwart van verkoold hout meèdoo- genloos door de zoldernaden lekte. Kostbaar linnen en bed-overtrekken, helder gespreide lakens waren een gore, vieze massa geworden. Onverwachtsche Zondagsdienst. Ondanks den Zondagmiddag waren de auto riteiten spoedig ter plaatse. Op het terrein merkten wij op burgemees ter Driessen. De commissaris van politie, de heer Van der Hoeven, geassisteerd door de heeren in specteurs, gaf boven, waar de brand het he vigst woedde, op kalme rustige wijze zijn be velen. De heer Dokter, opperhrandmeester, alsook de heer Teune, directeur van de Water- en Lichtbedrijven, bevonden zich ook op de plaats waar het vuur het hevigst was. 't Was zonde van de vele goede Zondag- sche uniformen en costuums, die ongetwij feld door het vieze water bedorven z|jn. Buiten het hótel, stonden duizenden nieuws gierigen, die door de politie op een beschei den afstand werden gehouden. Het corps had hier, op een der drukste verkeerspunten, de handen vol... maar het liep alles op rolletjes. Een aantal matrozen van Hr. Ms. Wacht schip, verleenden assistentie, zoowel op den beganen grond, als bij de spuitgasten op het dak. Uitdragerij in den tuin. In den tuin van Bellevue, onder de bloeien de kastanjes was 't als één groote uitdrage rij geworden. Stoelen, boeken, tafels, bedden, piano's, kopjes, schotels, borden, champagne glazen, alles lag hier pêle-mêle door elkaar. Beneden, in de keuken van het hótel was ook een heele groote vuurhaard; hiervan nam de politie en brandweer echter weinig notitie. Eenzaam en verlaten lag de keuken van het hótel. Op de aanrecht stonden tal van spijzen en dranken, gereed om opgediend te worden. Op het gloeiend fornuis stonden pot- Woensdag 29 Mei tot en met Zondag 2 Juni. Jubileum-Tentoonstelling goorder Kunst kring", Musts Sacrum, 310 uur. ten met kippensoep, groentensoep te sudde ren in een braadpan lag een biefstuk zwart te schroeien en de eens malsche en blanke kalfscotelet was diep-donkerbruin.... Er was niemand in die keuken; de kok was gevlucht die zat nu wellicht ergens op het dak bij dien anderen vuurhaard, die dreigdé dit oude hótel te verwoesten... Gelukkig is het zoover niet gekomen en hopen w\j, dat de eigenaar, de lieer Schou ten spoedig er in zal slagen, althans het grootste deel van zijn zaak weer voor het publiek open te stellen. TENTOONSTELLING „NOORDER KUNSTKRING". Hedenavond opening. Bovengenoemde tentoonstelling zal heden avond voor donateurs en werkende leden officieel geopend worden. Wethouder de Boer zal namens het Gemeentebestuur de opening verrichten. Er zal een feestelijk karakter aan den avond gegeven worden: goede muziek, theeDe twee zalen, nu als één geheel, zullen met keurig gearrangeerde voortbreng selen der kunst' een voortreffelflken indruk maken. De zomertijd zorgt, dat men lang van het daglicht kan genieten. Maar een speciale bi-arlita verlichting zorgt, dat de werken ook b|j kunstlicht zoo min mogelijk van hui; schoonheid verliezen. Als aanvulling van hetgeen in het Zaterdag- nnmmer van dit blad reeds wérd vermeld moge dienen, dat ook beeldhouwwerk geëxposeerd zal worden, n.1. van Biesiot" uit Den Haag, die een viertal jaren geleden met z|jn schitterend beeldhouwwerk reeds zooveel naam heeft gemaakt. Wie er werken 1 Terwijl wij dit schrijven, zijn een aantal menschen, die in hun vrijen tijd vaak teeken- stift en penseel hanteeren, bezig met hamer en duimstok, met krammen, haken en draad om alles in gereedheid te brengen voor het publiek, dat, naar wij hopen, in stroomen komt opdagen! Om te zien,"hetgeen nu jaar-ir jaar-uit, steeds met wisselend aspect, wordt geboden door die kleine groep, die het stand punt huldigt, dat schoonheid een rijkdom in het leven brengt; dat het een leegte vult, die door niets anders is te vullen. En slechts wie met volkomen belangstelling die schoonheid zoekt, kan er ten volle van genieten. Het ligt nu aan het Heldersche publiek om te toonen, dat deze belangelooze arbeid van de leden van den Noorder Kunstkring wordt gewaardeerd. DE FIRMA LAGEMAAT OP DE ZUIDSTRAAT. Van deze firma, die juist tegenover de „Schorpioen" op de "Zuidstraat hai-e muren verheft, is natuurlijk bekend, dat zij „in fiet sen" doet. Vooral de Marine klinkt deze naam bekend in de ooren, want vrijwel alle leveran ties op rijwielgebied aan haar geschiedt door deze firma. En dat in haar nog maar l1^-jarig bestaan, hetgeen er op wijst, dat hier iets goeds tegen lagen prijs geleverd wordt. Begon de heer Li met enkele fietsen, thans heeft hij er ruim 80 staan. Dat was niet mogelijk geweest als hij niet eerst het interieur van zijn zaak had laten veranderen. Dit is thans ge schied, de muur, die werkplaats en winkel scheidde, werd neergehaald en zoo ontstond een prachtige rüimte van 9% m diepte en 3.30 m breedte. Deze ruimte staat vol met rijwielen, want ofschoon de heer Lagemaat ook motor fietsen (D.K.W.) verkoopt, is de fiets toch het hoofdartikel. Hij heeft de alleen-vertegen woordiging in Den Helder van de bekende merken: „Nederlandsche Kroon"; „Raleigh" en „Humbug", merken, die het alle uitstekend doen. Ook levert de heer Lagemaat stofzui gers (T.W.E. „The Electric Wonder") en race fietsen. Een en ander is duidelijk tentoonge steld in genoemde winkelruimte. Dan beschikt de heer Lagemaat nog over zooveel ruimte achter den winkel, dat hij ge makkelijk stalling kan verleenen. Waarvan dan ook reeds lang, door de bemanning van de „Schorpioen" gebruik gemaakt wordt. En dan vindt men nog heel achter in het groote pand de werkplaats, waar- Lagemaat de reparaties uitvoert. Zooals men ziet een geduchte ult+ breiding die er op wijst, dat deze rijwielzaak er wezen mag en nog zal toonen voor nog meer uitbreiding vatbaar te zijn. PER AUTOBUS NAAR ANTWERPEN EN BRUSSEL. In het nummer van Zaterdag kondigde Garage Prins een tocht aan per autobus naar Antwerpen en Brussel (wereldtentoonstel ling), op den eersten Pinksterdag. Gaarne willen wij hieraan herinneren en naar be doelde advertentie verwijzen. GEORGE PICKARD AND HIS BAND. Hemel vaa rl sdag, Donderdag (Hemelvaartsdag) komt George Pickard met zijn uitgebreide Band van 19, 's middags en 's avonds in „Casino" zijn veel zijdig repertoire ten gehoore brengen. Hoewel George Pickard en z|jn orkest geen onbekenden voor Den Helder meer z|jn, laten w|j voor hen, die deze Band nog niet mochten hooren, eenige van de vele enthousiaste persbeoordee- lingen volgen. Zoo schrijft „Het Vaderland": George Pickard and his Band, die zich ook hier in voortdurende populariteit mogen verheugen. Z|j brachten ook thans weer het publiek in vervoering en hadden aan het einde van den avond een ware ovatie in ontvangst te nemen. De „Utrechtsche Courant" schrijft: „De Band van George Pickard heeft zich doen kennen als een ensemble van uitstekende kwaliteiten, samengesteld uit prima krachten, die hun instrumenten beheerschen op een wijze, die respect afdwingt". „Utrechtsch Nieuwsblad": George Pickard's Band speelt met een routine en geestdrift, boven alle lof verheven. Het enthousiasme in de zaal, zoowel als op het podium, steeg voortdurend! Deze Band heeft ook ccn uit stekende ladycrooner aan zich wptep te ver binden: Pat Miller, die virtuoos en. met ge voel zingt." Uit bovenstaande kunnen de dana|ustigen weer concludeeren, dat Casino Donderdag weer iets goeds brengt op Jazz-gebie<L

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 5