ONS EUWS 3kwn Jiotmnotó 3a&tduiwMjio*t Disconto-verhooging in Nederland. Visscherijberichten flELDÊftSCHt fcOURANT De vrees voor devaluatie van den franc is voor vele Franschen aanleiding ge weest, hun papieren geld om te wisselen voor gouden munten of andere waarde volle voorwerpen, welke hun waarde niet verliezen. Ook werden er vele bui- tenlandsehe aandeden gekocht, zoodat de banken fcet met de talrijke transacties zeer druk hadden. De run op de Banque de France, waar spoedig een groot» file stond, zoodat de politie de orde moest handhaven. DeHertog! en Hertogin van York'hebben het Middlese Hospital te Londen officieel van dien datum in werking te doen treden. Het uitzenden geschiedt alle dagen van 's morgens 8 uur precies over Scheveningen Haven golf lengte 1205 meter. Mededeelingen omtrent de radio-uitzending van visscherij-berichten door de Nederlandsche politiekruisers zullen per omroep nader worden bekend gemaakt. Het blijkt, dat de radio-visscherij-omroep een al grooter plaats in het visscherijbedrijf gaat innemen. Steeds meer schepen worden voorzien van een ontvangst-apparaat en men weet van hoeveel nut dat, zoowel voor ree- ders als opvarenden kan zijn. MISHANDELING. Op den avond van Hemelvaartsdag, te on geveer 11 uur, heeft zich een ergerlijk geval van mishandeling voorgedaan in de Pijlsteeg. Mej. M. werd door een zekeren J. B. tot drie maal toe met liet hoofd tegen de straat ge slagen, zoodat zij met een hersenschudding opgenomen werd en naar het hospitaal ver voerd moest worden. De beweegreden van deze daad schijnt een liefdesgeschiedenis te zijn. De toestand van de juffrouw is redelijk wel, tie politie werd echter nog niet in staat ge steld haar een verhoor af te nemen. B. werd gearresteerd, doch later voorloopig op vr^e voeten gesteld. Met een vol procent. Nederlandsche Bank deelt mede, dat zij niet ingang van heden, 1 Juni, haar disconto als mede haar overige rente-tarieven met een vol procent zal1verhoogen. Door deze verhooging zal het disconto, dat i °P 16 Mei was verlaagd van 4 tot 4 if/o, thans 5 bedragen. RESULTATEN VAN HEMELVAARTSDAG. Kampioenschap van Nederland. ge- De resultaten van de Hemelvaartsdag speelde wedstrijden luiden: Ajax—PSV 2—3; Velocitas—DWS 4—1, Het fraaie resultaat van PSV, dat er dus in geslaagd is 2 achtereenvolgende overwinnin gen op Ajax te behalen, heeft voor haar zeer mooie perspectieven geopend. Zij is immers nu drie punten voorgekomen op haar naaste con currente, Go Ahead, en daar er nog slechts drie wedstrijden te spelen zijn, ziet men wel, dat er nog heel wat moet gebeuren, wil men de club van Van Run den titel nog ontnemen. Doch het kan nog! DWS heeft zich, zooals wij steeds veron dersteld hebben, als de zwakste getoond. Zelfs 3.1a zeer zwak. Velocitas was over alle linies beter, al dient hierbij aangemerkt te worden, dat de Amsterdammers ditmaal pefch' met de opstelling van hun elftal hadden. De stand is nu als volgt: P.S.V. 5 4 Go Ahead Ajax Velocicae D.W.S. 19—9 9—9 7—8 9—6 3—15 ZWALUWEN—IIEADING. 31 Mei. Aangebracht door korders: Groote middel ton per kg 0.60 -0.45 Kleine tong 0.40—0.30 SliPS 0.15—0.10 Scho1 p. kist 5.60—3.00 Schar 1.50—1.00 ^00r ha .g. en gc>j*vi3z kers: 40 tal ha :rg p. tal 1.00—0 80 "5 tal geep 7.00—4.50 De Zwaluwen hebben op het Vitesse-ter- rein tè Arnhem een gelijk spel, 00, op de Engelsche prof-club Reading weten te beha len. Sooals men weet Verloor een ander, ster ker Zwaluwen-elftal in de afgeloopen week met 31 van de Engelschen. BELGIE—ZWITSERLA N D. De uitslag van dezen op Hemelvaartsdag gespeelden wedstrijd is 2—2. Kampioenschap N. II. B. Opnieuw boekte het derde IRC-elftal een opmerkelijk resultaat in de kampioenscompe- titie. Met een 3—2 zege keerde men uit j Purmerend terug, waar het tweeue elftal der I „Spekhaken" met deze cijfers geslachtofferd werd. Dat gaat veel op een Bondskampioen- schap lijken, roodjes! Promotie-degradatie eerste klasse. Atlas sloeg MLD ten tweede male, ditmaal rr.tt 4—3. Atlas heeft zich dus onbetwist de sterkste getoond in deze competitie: voor MLD daarentegen z en we weinig hoop jn den resteerendeu wedstrijd tegen Racing 4. Seriewedsi rijden C|ir. V. V. „Xxcelsior Excelsior 1 Ambachtsschool 4—0; ADO- Excelsior 2 2-0; STER SMC 1 2 (na ver lenging); SMC -ADO 1 3: Ambachtsschool Exc-dsior 2 4 -0; Excelsior 1ADO 1 26. DE SERIEWEDSTRIJDEN VAN „EXCELSIOR". ADO, Breezand wint den eersten prijs. Het mooie weer heeft er belangrijk toe bij gedragen, dat Excelsor met voldoening terug kan zien op de door haar georganiseerde se- riewedstrijden op Hemelvaartsdag. Het is een gezelige dag geweest met dikwijls goede voet- j balsport. Zooals wij reeds mededeelden zouden de volgende' clubs aan deze wedstrijden deelne- j men. Zwaluwen, Ado, Ambachtsschool, Ster en Excelsior met 2 elftallen. Ter elfder ure had echter tot grooten spijt van de organiseerende vereeniging Zwaluwen afbericht gezonden, hetgeen een belangrijke kink in den kabel ver- I oorzaakte. Het SMC, daatoe uitgenoodigd, j was echter direct bereid de opengevallen plaats aan te vullen en daardoor is het vol- i ledige programma intact kunnen blijven en zeer zeker net zoo interessant gebleven. Alle wedstrijden duurden een uur en wer den'geleid door den heer W. Dol. Om tien uur werd met den eersten wed strijd een aanvang gemaakt. Ambachtsschool kon het tegen Excelsior 1 niet bolwerken en ging na ijverigen tegenstand met 40 ten onder. Een uur later traden ADO en Excelsior 2 binnen de lijnen. De Excelsior-reserves hiel den moedig stand tegen de overmacht en konden een eervol resultaat bereiken door met slechts 20 te verliezen. Voor de middag-pauze stelden Ster en SMC zich nog tegen elkaar op. Dit werd een span nende partij. Beiden gaven elkaar heel weinig toe en toen het uur spelen achter den rug was, was de stand 11. Verlenging was dus noodig en in de eèrste 7'/2 minuut wist SMC op vrij onverwachte wijze het winnende punt te scoren en zich daarmede ook in de win naarsronde te plaatsen. De loting voor de middagpartijen wees het volgende" uit: 2 uur: SMCADO; 3 uur: Excesior 2 Ambachtsschool; 4 uur: Excelsior 1 tegen den winnaar van 2 uur, terwijl Ster direct van Verder spelen werd buitengesloten. Voor Stër was dit ongetwijfeld een tegenvaler, want de club. beschikt over een pittig elftal, dat tegen Ambachtsschool en Excelsior 2 ze ker kans had, gehad als overwinnaar uit het strijdperk te treden. Maar daar het lot nu eenmaal deze beslissing aanwees, moesten de Ster-menSchen zich daarbij necrlegcen. De SMC verweerde zich tegen ADO zoo goed mogelijk maar hef bleek, dat ook hier de Breezanders, die i steeds beter in kwa men, de baas zouden olijven. Lang was er evenwel spanning, want de 11 werd eerst laat gewijzigd i 2—1 e tegen het einde tot 31 opgevoerd De SMC probeer Ie nog van alles, doch de tijd was verstreken voor zij nog een kans kreeg om te doelpunten. Daar mede was SMC in het bezit gekome" van den deden prijs. Om den troostprijs streden de Ambachts school en Excelsior 2. Zoo goed als de Excel- mor-menschen zich des morgens tegen \DÖ te weer hadden geste u. zoo slecht speelden zij nu. Er scheen totaal geen spirit meer in te zitten en de Ambachtsschool had dan ook niet veel moeite om den stand voor de rust op 30 te brengen en na de hervatting tot 40 te doen stijgen, excelsior 2 slaagde er niet in zich een goede kans te scheppen, zoodat met dien stand het einde Kwam. Toen kwam de hoofdwedstrijd van dezen dag. Excelsior 1ADO 1. Fr was lle reden om Excelsior een goede kans te geven. Door de loting was zij sinds 11 uur niet meer in actie geweest, terwijl ADO sindsdien twee wedstrijden had gespeeia. De spanning was er direct in en deze bleef toen ADO het eer ste Uelpunt maak... Het werd een over en weer gaand spel en om beurten .visten de partijen het doel te vinden. 11, 21, 22, 32, maar plotseling, toen er nog 10 minuten te speler was. tortte de Excelsior-veste on der den hoogen druk ineen 2n zij het met enkele vraagteeken'Kcit'ge doelpunten wist ADO dén strijd met 62 in haar voordeel t.e beslisser!. Hiermede waren de wedstrijden ten einde en des avonds vond in het Geheelonthouders hotel, Spoorgracht de prijsuitreiking plaats, welke geschiedde, wegens verhindering van den voorzitter Excelsior, door den secre taris, dén heer H. J. Mallet. Hij dankte o.a. 1 de vereénigingen voo. haar deelname en bracht nog een bijzonder woord van dank aan het MSC, dat zoo welwillend was direct haar spelers bijeen te roepen. De voorzitter van 1 ADO sprak icn woord van dank aan de orga- J niseerende vereeniging e» hoopte, dat de ban- den tusschen beide clubs nog steeds in sterkte zullen mogen '-enemen. De Ambachtsschool dankte voor de uitnoodiging en den prijs. De Kaiel Lo sy van oe SMC dankte eveneens met eeriige hartelijke woorden. Als laatste spreker wilde hij bijzorder hulde brengen aan den fluitist van den dag, den hec- w. Dol, die alle.wedstrijden op zoo'n goeie wjjze heeft berecht. Een driewerf hoera werd op den heer Dol uitgebracht, een hulde, die on getwijfeld oo haar plaats was. Hiermede was ook deze plechtigheid ten einde en behoorden de eerste seriewedstrijden van Excelsior tot het verleden. Zooalr bekend br* cht Excelsior 1 het tot den tweeden prijs. Excelsior brengt op deze plaats nogmaals dark aan allen, die een prijs beschikbaar stel den en ook aan hen, die dezen dag maakten tot een mooien. goeden sportdag an een zeer vriendschappelij- karakter. Alcmaria-Comb.Texel I 43. Ondanks een voorsprong van 30 met de rust, heeft Texel I Zondag van de Alcmaria- comb. met 43 verloren, en de eerste helft gaf Texed ongetwijfeld beter spel dan de Alkjnaarders; de Texelsche voorlinie was echter wat al te langzaam, waardoor na de rust dan ook geen enkel doelpunt werd ge maakt. ,i 't Was geen mooie wedstrijd, er lag gedu rende den gehealen match een zekere loomheid over de spelers, die alleen eens over obg tot meer krachtig spel a's voer de doelen onmid dellijk gevaar dreigde. De uitslag gaf vrijwel de juiste verhouding weer. I Wieringen. SUCCES-NIEUWS. Voor Zondag 2 Juni a.s. zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: V.m. 10 uur: Succes ABKC A. V.m. 11 uur: Succes BBKC B. Succes 1 naar N, Niedorp 1, vertrek 1.15 u. Succes 2 naar N. Niedorp 2, vertrek 11.45 u. SCHOOLV OETBAL. Woensdag j.1. werden op het Succes-terrein de laatste wedstrijden gehouden van den jaarlijkschen schoolwedstrijd. Allereerst kwamen in het veid Hippo 2 tegen Westerland voor de verliezersronde. Voor rust was het een vrijwel gelijkopgaande strijd; na de pauze had Westerland het wind- voordeel en was dan ook bijna voortdurend in den aanval. Het einde kwam met een 41 overwinning voor Westerland. Hierna werd de laatste wedstrijd voor de winnaarsronde gespeeld en speelde Hippo 2 tegen R.K. School. In 't be.m wogen de par tijen vrijwel tegen ilkaar op, doch langzamer hand nam Hippo het spel in handen, er werd dan ook somtijds heel aardig gespeeld. Rust brak aan met een 40 voorsprong voor Hippo. Na de pauze werd er oijna steeds op de R.K. School-helft gespeeld en gaven en kele spelers er somtijds de brui aan. Nog 9 maal zag hun keeper den bal achter zich ver dwijnen en kwam het einde met een 130 overwinning voor Hippo 2, welke alle wed strijden gewonnen heeft en evenals verleden jaar weer in het bezit komt van de plaquette. O.L. School Den Oever ontvangt den 3en prijs, R.K. School den 3en prijs, terwijl Wes terland winnaar werd in de verliezersronde en alzoo den 4en prijs ontvangt. andere woorden: onze Hollandsche renners zullen den snellen Duitscher eiken c.m. grond bestrijden met al hun macht, met al hun kunnen en ze zullen alles van hun machines vergen. Behalve deze seniores zullen een 12-ta( juniores en 8 nieuwelingen hun rondjes draaien en waar zij zoo snel mogelijk willen promoveeren, zullen ook zij volop strijd ge ven. De rest is als altijd. DE UITSLAGEN VAN DE VAKSITV, De winnaars van de regatta, die op Hemel vaartsdag te Amsterdam gevierd werd, zijn de volgende: Jonge vier: Triton. Stuurmanlooze vier: Nereus. Jorge twee: Njord. Ovcrnaadsche twee: Nereus. Ou'-e vier: Nereus. Skiff: Njord. Overnaadsche vier: Njord. Jonge acht: Njord. Anna Paulowiia. MOTORRACES TE ALKMAAR. Een programma dat zeer veel strijd lian bieden. Buttler geeft de Hollanders kans op revansclie. Zondag middag om half twee valt het startschot voor de Alkmaarsche motorwed strijden. Want AIcmaria V. V. V., dat steeds de grasbaanwedstrijden in Alkmaar georgani seerd heeft, is een week geleden haar derde lustrum ingegaan. En om dat feit op een goede manier te herdenken, heeft het be stuur het wedstrijdprogramma met zeer veel zorg samen gesteld. Niet alleen is er een speciale lustrumwedstrijd ingelascht, maar de gehcele dag zal in het teeeken staan van ge zonde en vooral boeiende motorsport. Buttler komt. En de snelle Duitscher geeft zlj.i Hollandsche concurrenten dezen keer vol op gelegenheid om revanche te nemen. Met Bij de wedvlucht van „Altijd Verder" ge houden vanaf Chalons sur Marne (afstand 439 km) waren 45 duiven in concours. Om 8 uur in vrijheid gesteld, werd de eerste duif om 4 u. 40 m. 15 sec. geconstateerd en de laatste prijswinnaar om 6 u. 18 m. 38 sec. De snelheid van de eerste duif was 844 m per min., van dé laatste 710 m. Prijzen behaalden: J. A. van Steijn 1, 2 en 12, J. Waiboer 3 en 5, W. Blaauboer 4 en 11, N. Spigt 6 en 8, G. v. d. Berg 7, J. Peute 9, 10 en 13. O.K.K. IN ENKHUIZEN. Enkele successen. Bij den op Hemelvaartsdag gehouden Sportdag te Enkhuizen heeft onze plaatselijke gymnastiekvereeniging O.K.K. eenige mooie successen weten te behalen. Verwerkt wer- j den gymnastiekwedstrijden, personeel toe- stelturnen pn vrije oefeningen voor dames 1 en heeren, een marschwedstrijd, athletiek- wedstrijden,' een koppelrace voor wielrenners en een voetbalwedstrijd West-Frisia— K.F.C., i welke door de Koogsche met 20 gewonnen werd. Te den Helder is heden de Remavi offi cieel geopend. Zelfs een duikboot ont breekt niet. De Australische leeraar L. Bryant heeft zich te Darjeeling bij de 4e Mount Everest-expeditie aangesloten, Zondag is de „Koetilang" het eerste Douglastoestel in den geregelden dienst AmsterdamBatavia te Bagdad aangekomen, onder zeer Gisterenmiddag brachten vele binnen- en buitenlandsche autoriteiten een bezoek aan het groote belangstelling van de zijde der bevolking. Het vliegtuig tijdens het tanken van olie en benzine op het vliegveld. nieuwe Haagsche Museum. V.l.n.r. Mevr. Colijn, Z.Exc Dr H Colijn, Z.Exc Minister Slote- maker de Bruine en Dr. van Gelder, directeur van het Museum. Ju-O ai

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11