Radio-programma Wij combineeren aardige Zitjes UIT ONZEKEUiCiLlECTIE CRAPAUDS en Engeische Fauteuils MiywsnoN Nieuw!.ookv°or HÉLDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG Japan contra China. BINNENLAND De Zuiderzeewerken. Uitbreiding van het Amsterdamsche Stadion. Boter-export naar Duitschland stop gezet. Spoorstraat 49 Tel. Intc. 46 Ter bescherming tegen zonnebrand, tot het verkrijgen van een mooie, bruine teint en voor massage. Ne d e r l a fabrikaa GEMENGD NIEUWS Zwaar weer in Utrecht en Brabant. Buitenland. Aardschokken geregistreerd Het ontvoerde knaapje in Amerika. JAPAN TEGEN UITSTEL VLOOT CONFERENTIE. In Japansche marine kringen verzet men zien tegen elke poging om de groote alge- meene Vlootconferentie, die in 1936 zal wor den gehouden, tot later datum uit te stellen. Van bevoegde zijde wordt verklaard, dat Japan geen bezwaar zal maken tegen deel neming van Duitschland en Sowjet-Rusland aan de Vlootconferentie. Japan begint naar Reuter meldt, weer eens een actio tegen China, en dreigt natuurlijk, bij niet-vervulling van zijn eischen, met mili taire operaties. De Japansche bladen publiceeren eenige eischen, die door den Japanschen militairen attaché te Peiping zouden zijn ingediend, te weten het ontslag van der gouverneur van de provincie Tsjili, onmiddellijke staking van iedere anti-Japansche en anti-Mandsjoerijsche actie in Noord-China en de opheffing van alle geheime genootschappen, die daden van ter- reur uitlokken. Het te Peiping overhandigde document zou voorts de verklaring inhouden, dat, indien de toestand zich niet wijzigt, de Japansche troepen zich genoodzaakt zullen zien, naar den Grooten Muur op te rukken. De Chineesche autoriteiten zijn naar uit Sjanghai wordt gemeld ten zeerste ver ontrust door het gevaar van een hernieuwing der Japansche militaire activiteit in Noord- China. De Japansche actie heeft te meer ver rast, daar zij volgt op het recente vriend schappelijke gebaar van Tokio, bestaande in de bevordering van de Japansche legatie in China tot ambassade. Op het oogenblik zijn nog onderhandelingen gaande tusschen het hoofdkwartier van het Japansche Kwantoenleger en den Chineeschen minister van oorlog Men vreest niettemin, dat Japansche militaristische kringen er op uit zijn, onlusten te provoceeren, met het doel de relaties tusschen Japan en China te ver troebelen, ondanks de vriendschappelijke houding, die de regeering te Tokio heeft aan genomen, aldus Reuter. Te Tientsin verzamelden zich 200 Japansche soldaten met pantserauto's en loopgraafmor tieren voor de bureaux van den gouverneur en losten schoten in de lucht. Men gelooft, dat deze manifestatie verband houdt met de weigering van den gouverneur, een rechter, die anti-Japansch gezind is, te ontslaan. DE LOONEN IN DE VER. STATEN. Na de uitspraak inzake de N.R.A. Reuter meldt uit Washington: De Standard Oil Cy.tof New Jersey en de Tidewter Oil hebben mededeeling gedaan van een loonsverhooging met 5 pet. Dit is een van de gunstige verschijnselen na de ineenstorting van de N.R.A. De National Association of Manufacturers heeft verder bekend gemaakt, dat ongeveer tweehonderd van de grootste fa brikanten den arbeiders hebben medegedeeld, dat voorloopig geen wijzigingen te verwachten zijn. „LASTIGE" KAMERLEDEN. Het communistische Kamerlid Roestam Effendi wilde de vorige week in Ter Apel spreken hetgeen hem belet werd op grond... enfin, dat vindt u allemaal in het onderstaan de bericht. Hjj heeft thans de volgende vragen gesteld aan den minister van Binnenlandsche zaken: le. Is het den minister bekend, dat de com mandant der marechaussee in Ter Apel, op Zondag 26 Mei jJ. aan het kamerlid Roestam Effendi belet heeft op een aldaar gehouden openbare vergadering te spreken, op grond van het motief, dat hij geen bewijs van Neder landerschap kon overleggen en daardoor niet kon worden vastgesteld, dat hij Nederlandsch onderdaan was, hoewel hij zich volledig als lid van de Tweede Kamer kon legitimeeren 2. Is de minister niet van meening, dat hier mede bedoelde commandant, waar hij, ook volgens z(jn eigen erkenning uit de overge legde legitimatie-bewijzen, voldoende overtuigd was, het kamerlid Roestam Effendi tegenover zich te hebben, wat bovendien ook nog door de op de vergadering aanwezigen bevestigd werd, zijn bevoegdheid te buiten is gegaan? 3. Beteekent dit optreden van de mare chaussee in Ter Apel, dat voortaan sprekers op openbare vergaderingen steeds van een be wijs van Nederlanderschap moeten zijn voor zien, en indien dit niet de meening van de re geering is, welke maatregelen denkt dan de regeering te nemen, opdat niet meer, als op bovengenoemde wijze het recht van vergade ring wordt aangetast? Lastig dat sommige Kamerleden z\jn kun nen! Want je kan makkelijker een nieuwe spelling uitprakkizeeren dan een behoorlijk antwoord hierop, dat den vrager voldoet. ADRES TWEEDE KAMER. Inzake bezuinigingen. Het Verbond van Nederlandsche Werk gevers heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, in verband met het wetsont werp tot verlaging van de openbare uitgaven. Het verbond doet een dringend beroep op de Kamer om de regeering bij haar pogingen tot het aanbrengen van bezuinigingen op den openbaren dienst krachtdadig te steunen. Het dringt er met klem op aan, dat ook bij de provincies en met name bij de gemeenten naar verdere verlaging van uitgaven en op het bedrijfsleven drukkende lasten wordt ge streefd. Het Verbond begroet de in uitzicht ge stelde verlaging van lasten en bezuinigingen als een eerste begin van vermindering van op ons bedrijfsleven rustende lasten en ver trouwt, dat de totstandkoming der desbetref fende voorstellen zal worden bespoedigd en door nieuwe belastingverlaging zal worden gevolgd. Het Verbond vertrouwt, dat de Tweede Kamer op de vastgestelde bezuinigingsmaat regelen niet zal afdingen en in elk geval het afwijzen van een concreet onderdeel van het ontwerp zal doen gepaard gaan met een be reidverklaring een andere bezuiniging tot ge lijk bedrag te aanvaarden. TWEEHONDERD TWEE EN VEERTIG. Tweehonderd twee en veertig jonge men- schen zijn op Woensdag vóór Hemelvaartsdag op het Amsterdamsche Stadhuis in den echt verbonden. Honderd een een. twintig huwe lijksvoltrekkingen! Dat is wel trouwerij en gros. Onder deze 121 echtparen was de doch ter van Louis Davids, die trouwde met den heer >ppenheimer. Dc Kleine Man was er natuurlijk zelf en Henriëtte Davids keek glimlachend naar het jonge paar. Honderd een een twintig echtparen op één enkelen Meimorgen! Tweehonderd twee en veertig jonggetrouwden! Ach, ach! is het dan wonder, dat een honderd jaar terug Helne al zong van de wonderschoone Meimaand, toen ook in zijn hart de liefde openging? PRINSES JL'LIANA. De keelontsteking teruggekeerd. Naar wij vernemen, is de keelontsteking van Prinses Juliana op Het Loo weder in lichte mate teruggekeerd Evenals den vorigen keer gaat zij gepaard met een weinig temperatuurs- verhooging. DE WERKLOOSHEID. Een kleine vermindering, - verge leken bij de vorige week. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week 611 Mei 1935 het aantal leden van ingevolge het werkloos heidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 554.500, van wie 79.000 landarbeiders. In de maanden Mei t.m. November worden geen gegevens aangaande .de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders ontvan gen. Dè werkloosheid onder de overige 475.500 verzekerden bedroeg 30.0 pet. In de vorige verslagperiode (2227 April) bedroeg de werkloosheid onder de 554.500 ver zekerden 27.2 pet. Indien echter de landarbei- derst ook in die periode buiten beschouwing waren gelaten, zou het percentage zijn ge weest 29.9. In de eerste verslagweek van Mei in de jaren 1934 en 1933 was de werkloosheid onder scheidenlijk 25.1 pet. en 25.9 pet. Bij 1058 organen der openbare arbeidsbemid deling stonden op 11 Mei 1935 in totaal 377.505 (vorig jaar 322.499) werkzoekenden in geschreven, onder wie 360.243 mannen. Hier van waren werkloos 359.714 personen, onder wie 347.188 mannen. Op 27 April 1935 bedroeg het aantal inge schrevenen bij een ongeveer gelijk aantal orga nen 385.660, onder wie 368.484 werkloozen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is sedert 27 April 1935 vermindert met 8155, het aantal werkloozen met 8315. DEMPING VAN EEN NIEUW GEDEELTE ROKÏN. Het jongste Amsterdamsche Gemeenteblad bevat het voorstel van B en W. tot demping van het Rokin van St. Pieterspoortje tot Lan- gebrugsteeg. B. en W. schrijven erin, dat zij aan de hand van de nieuwste gegevens tot de overtuiging zijn gekomen, dat het wegens de reeds ge bleken en op goede gronden in de naaste toe komst nog te verwachten toeneming van het verkeer en vooral van de behoefte aan par keerruimte onverantwoordelijk zou zijn, het oude, en naar zij meenen reeds verouderde, plan tot uitvoering te brengen, zonder den raad in de gelegenheid te stellen, zich uit drukkelijk uit te spreken over het al dan niet ongewijzigd handhaven van het plan van 1931. In het bijzonder wijzen zij op de toeneming van het aantal auto's, welk aantal nog niet aan „verzadigingspunt" is gekomen:, De toeneming van het verkeei* zal zich vooral doen gelden op het Rokin, als „stam- weg". Vooral echter zal de behoefte aan par keerruimte op het Rokin toenemen. Op 29 Jan. en 5 Februari parkeerden er maximum 880 auto's. Het te dempen gedeelte is zoo ingedeeld, dat langs de drukke zijde een verkeersweg Is ont worpen met een trottoir, ter breedte van 5 m langs de huizen en een rijweg. Tusschen tram baan en trottoirband Westzijde zal een vrije rijwegbreedte van 6 m ontstaan; aan de Oost zijde van de trambaan kan met een vrije weg- breedte van 4 m volstaan worden, omdat aan die zijde geen auto's behoeven stil te staan of te parkeeren. Aan de Oostzijde van dezen ver keersweg kan dan een parkeerplaats worden gemaakt, welke ruimte zal bieden aan 200 auto's. «P NED. BOND VAN GEPENSIONNEERDEN. Een motie van protest. De Ned. Bond van gepensionneerden heeft in zijn onlangs te Enschede gehouden jaarlijk- sche vergadering een motie aangenomen waar in voorgenomen herziening van de pensioenen wordt betreurd en de meening wordt uitge sproken, dat deze niet alleen in strijd zou zijn met het recht, waarop het ontslag is verleend, doch tevens met het standpunt der regeering, die op alle verzoeken om gelijkstelling van de pensioenen van oud-gepensionneerden afwij zend beschikte, omdat deze hadden gekregen, waarop zij recht hadden, uit welke motleven volgt, dat de nieuwe gepensionneerden het recht wat hun hij de wet was verleend, thans zal worden ontnomen. Veranderingen in het geulenstelsel benoorden den Afsluitdijk. De toestand op het meer Flevo. In het jongste Driemaandelijksche Bericht betreffende de Zuiderzeewerken worden me- dedeelingen gedaan over enkele waargenomen vei anderingen in het geulenstelsel benoorden den Afsluitdijk, veroorzaakt door de wijzigin gen, welke tengevolge van den aanleg van dien dijk in de waterbeweging ter plaatse zijn ontstaan. Afgezien van plaatselijke verdiepingen, die tengevolge van de uitvoering in de directe omgeving van de werken zijn voorgekomen, hebben de wijzigingen van den zeebodem een kalm verloop gehad, de geweldige hoeveelhe- den zand, welke bij eenigszins gelangrijke wijzigingen van de geulen in een zoo uitge breid gebied verplaatst moeten worden, kun- nen hiervoor oea verklaring geven. De belangrijkste wijzigingen zijn opgetreden in de buurt van de Balg, het Malzwin cn den mond van het Amsteldiep, rond de oostpunt van Wieringen bij de samenkomst van Doovc Balg en Middelgronden en in het profiel van het Amsteldiep en van de Doove Balg. De strooming tusschen Malzwin en. Wier balg is zeer regelmatig geworden, hetgeen het behoud van de Wierbalg, welke geul van zoo veel beteekenis Is in velband met de loofcing door de sluizen bij Den Oever, wel schijnt te verzekeren. Gebleken is, dat in de geulen be noorden de Wierbalg drempelvorming is ont staan. zoodat hier de meest landwaartsche geul de belangrijkste blijft, een verschijnsel, dat ook elders in de Waddenzee wordt waar- genomen. i De toestand beoosten Wieringen ontwikkelt zich eveneens in een richting, die gunstig schijnt voor het behoud van de Wierbalg. Het dwarsprofiel van het Amsteldiep en de Doove Balg is daarentegen tengevolge van de afsluiting belangrijk veranderd. Het Amstel diep is in de 10 jaren na zijn afsluiting gere geld aanzienlijk ondieper geworden, maar toch verloopt dit proces veel langzamer, dan b.v. eertijds bij het buitengedijkte deel van de hoofdgeul in den Anna Paulownapolder, het Oude Veer, diena enkele jaren was ver dwenen. Dwars over deze geul trok echter de volle stroom van het toen machtige Am steldiep, terwijl dit thans zelf slechts ge kruist wordt door de zwakke stroomen, die over het Balgzand in het Breehom trokken. In het gebied nabij Doove Balg en Middel- gronden hebben tusschen 1931 en 1934 zeer belangrijke wijzigingen in de bödemconfigu- ratie plaats gegrepen. In dit gebied treedt ongetwijfeld de ingrij pendste vreandering in de bodem-configuratie ten gevolge van de afsluiting op en deze zal zich nog wel niet volledig hebben voltrokken, maar zij gaat in een richting, welke gunstig is ten aanzien van de belangen van de scheep vaart naar Harlingen en van de afstrooming door de sluizen van Kornwerderzand. Duitschlands achterstand blijft te groot. Nederlands particuliere boterverkoopers hebben, zooals bekend, reeds eenigen tjjd ge leden den export naar Duitschland moeten stopzetten, omdat de achterstand eiken dag grooter werd. Thans wordt bericht, dat ook alle coöp. boterverkoopvereenigingen, die meer dan 70% van den export in handen hadden, daarmee ophouden. De meeste waren trouwens al opgehouden. En thans durft geen enkele vereeniging meer. Enkele restanten van contingenten zullen worden uitgevoerd, maar deze week nog is alles afgeloopen. Men durft het niet langer te riskeeren. Had de regeering, zoo deelen de exporteurs mee, de regeling, die op 24 September 1934 werd ingevoerd en helaas 13 Februari j.1. is geëindigd, en die zoo goed voldeed, gehand haafd, dan zou het wel gaan, want die rege- Naar de Tel. verneemt, zal in een dezer dagen te houden vergadering van het bestuur van het Nederlandsch Sportpark een voorstel in behandeling komen om het Amsterdam sche Stadion zóódanig uit te breiden, dat het 60.000 toeschouwers zal kunnen bevatten. ZONDAG 2 JUNI. Hilversum, 301 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5 00 VARA, 6.00 VPRO. 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Postduivenherichten. 9.05 Tuinbouwhalfuur S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.40 Th. v. Huystee: Kampeeren. 10.00 Vervolg orgelspel. 10.15 Schaakcuiu,-. 10.35 Gram.pl. 11.00 Uitzending uit het Amstel-ca'baret. 11.15 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 11.30 Gram.pl. 12.00 Klokkenspel en uurslag van het Raad huis te Tholen. 12.05 Aeolian-orkest. 12.50 Gram.pl. I.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Boekbespreking Dr. P. H, Ritter Jr, 2.30 Operaconcert (gram.pl.). 3.45 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. B. Verhey (piano) en H. P. Lowey (cello). 4.45 Sportnieuws. Gram.pl. 5.00 Gram.pl. 5.30 Voetbalnieuws. 5.45 Vaz Dias. 5.55 Gram.pl. 6.00 Installatie Ds. E. D. Spelberg tot Predi kant-Secretaris v. d. VPRO. 6.30 Gram.pl. 7.00 Wijdingsdienst uit de Studio. Spr.! Ds. D. Spelt M.m.v. het A'damsch Vocaal Kwartet o.l.v. A. Adema. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Orgelconcert door P. Palla m.m.v. H Viskil (tenor). 8.45 Causerie door W. Vogt. 9.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9.30 Gram.pl. 9.35 Concertgebouw-orkest o.l.v. Prof, Dr. W. Mengelberg. 10.20 Radiojournaal. 10.35 AVRO-Deeihels o.l.v. E. Meenk, II.00 Vaz Dias. 11.10 AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. 11.3012.00 Grammofoonmuziek. Huizen, 1875 M. 8.30 NCRV; 9.30 KRO; 8.00 NCRV; 7.45 11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. P. N. Kruyswijk. m.m.v. Mevr. F. de Wolf—Wuite (alt)* en F. Kloek (orgel). 9.30 Gramofoonpïaten. 10.30 Hoogmis, 12.15 Orkestconcert en hoorspel. 2.00 Lezing. Gram.pl. 2.50 Schlagermuziek en gram.p!. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Gramofoonpïaten. 5.30 Orgelconcert P. Esselman 6.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Weesp. Spr.: Ds. J. G. Haselager, Orgel: P. Esselman. Hierna: Gram.pl. 7.45 Sportnieuws. Causerie. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Instrumentaal en vocaal concert, en gra mofoonpïaten. 10.15 Gramofoonpïaten. 10.35 Vaz Dias. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Causerie. MAANDAG 8 JUNI. Hilversum, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Voordracht Ed. Palmers. 11.30 Viool-recital B. Lensky. A. d. vleugel: E. Veen. 12.00 Cantabilé-orkest o.l.v. E. Beeckman. 2.00 Orgelconcert P. v. Egmond Jr, M.m.v, W. Herckenrath (zang). 3.004.00 Gram.pl. 4.15 Gram.pl. 4.30 Max Tak: De R.K.O.-Film. 5.30 Het Lyra Trio. 6.20 Gram.pl. 6.35 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7 30 „Rotterdam in nood", toespraak door Mr. P. Drooglever Fortuyn en den heer Enghel- brecht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte, m.m.v. H. Cals (sopraan). 8.45 Voordracht door G. Hagedoorn.. 9.00 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte, m.m.v. M. Flipse (piano). 9.20 Vervolg voordracht. 9.35 Gram.pl. 10.20 De AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. 11.00 Vaz Dias. 111012.00 Ensemble „Lajos Kiss" uit „Haeck" te Scheveningen. Huizen, 1875 M. N CRV-U itzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Grain.pl. 10 30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. Pannebakker, 11.00 Chr. Lectuur. 11.30—12.00 Gram.pl. 2.45 Wenken voor de keuken. 12.15 H.O.V.-Klein-orkest o.l.v. M. Adam en Gram.platen. 2.00 Gram.platen. 3.16—1-3.45 Gram.pl, 4,00 Bijbellezing Ds. E. I. Nawyn, m.m.v. Mej. C. de Jager (sopraan) en C. v. Drieénhui- zen (orgel). 5,00 Solistenconcert en Gram.pl. 6.30 Gram.platen. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram.pl. 7.30 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8,05 Enkrateia-uur (toespraak en concert). 9.05 Ge var. concert (bas-piano-accordeon en orgel) en Gram.pl. 10.15 Orgelconcert L. Blaauw. 10.10 Vaz Dias. 10.4511.30 Gram.pl. DINSDAG 4 JUNI. Hilversum, 301 M. AVRO-Uitzending. 8,00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 John van Briick en zijn orkest. 11.00 Kookpiaatje Mevr. R. LotgeringHille- brand. 11.30 Vervolg John van Briick en zijn orkest. 12.30 Gram.pl. I.15 Het Ensemble Lismonde. 2.15 Gram.platen. 2.3® Onthulling v. h. Prins Hendrik Borstbeeld en het Monument der Redders in Bon Helder. 3.304.00 en 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel, 5 00 Voor kleine kinderen. 5.30 De AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. 6.20 Gram.pl. 6.35 Het Renova-Kwintet. 7.30 „Van Reizen gesproken", o.l.v. H. Fel- derhof. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gevar. programma m.m.v. Kovacs Lajos en zijn orkest, H. ToiTani (zang), Les Rim- bas (harmonica en xylofoon), Suzle Klein (zang) en W. Denijs (piano). 9.35 „Een Wanhopige", spel van G. Timmory. Vert.: S. J. G. Premseladen Boer. Leiding: K. Kleyn. 10.00 Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz, m.m.v. M. Rodriguez (cello). II.00 Vaz Dias. 11-1012.00 Jack de Vries en zijn ïnterna- tionales. Huizen, 1875 M. KRO-Programma. 8-009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 12.30 Orkestconcert en gram.pl. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Zang en piano en gram.pl. 3.454.00 en 4.15 Gram.pl. 4.20 Orkestconcert en vioolrecital. 7.15 Lezing. 7.35 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gevar. concert. 9.10 Cursus. 9.20 Zang. 0.40 Grani.pl. 10.10 Orkestconcert (om 1030 Vaz Dias). 37 3012.00 Gram.pl, ling, waarbij, zooals men weet, de heffmg over een langere periode werd verdeeld, was goed. Zij heeft de regeering geen cent gekost. De heffing is compleet binnengekomen. Thans is men genoodzaakt den uitvoer van boter stop te zetten, wegens onvoldoende garantie voor de risico's van betaling. Binnenland. Berichten van zwaar weer komen uit ver schillende plaatsen in de provincies Utrecht en Noord-Brabant (ook in België is het noodweer geweest). Woensdagmiddag heeft zich een zware hagelbui boven Bilthoven ontlast, gepaard gaande met bliksem en donderslag. De hagel bui was zoo hevig, dat het verkeer vertra ging ondervond. Een zeer dikke ijslaag be dekte in korten tijd de wegen. Voetgangers en wielrijders zochten haastig een veilige plaats. De hagelsteenen hadden afmetingen van een duivenei. Veel bladeren aan de hoo rnen werden vernield. Ook boven Oostelijk Noord-Brabant heeft zich dien middag een hevig onweer ontlast. Te Oss ging het gepaard met zwaren hagel slag. Het noodweer hield niet lang aan, doch de hagelslag heeft deniettemin schade toe gebracht aan de te velde staande gewassen. In het naburige Geffen hield het onweer geruimen tijd aan. Ongeveer zes uur sloeg de bliksem in een boerderij die totaal uit brandde. Datzelfde geschiedde te Sprang. Op ver scheidene plaatsen sloeg daar de bliksem in, één woning verbrandde; twee kinderen wer- de.n door den bliksem getroffen, doch liepen geen ernstig letsel op. En te Kootwijk Veluwe) sloeg de bliksem in de school van de gereformeerde kerk. De kinderen bleven zeer kalm en verlieten rus tig, onder toezicht van het personeel, de cshool. De Barneveldsche brandweer kon, bij gebrek aan water, weinig uitrichten, en de school brandde geheel af. Ook van andere plaatsen komen berichten omtrent noodweer. AANSLAG OP DEN FRANSCHEN OUD-MINISTER COT. Woensdagavond .werd een botende vloeistof in het gelaat gespoten van den voorniaügen Minister van Luchtvaart, Pierre Cot, toen hij een lezing hield te Aix-les-Bains over den militairen dienst. Doktoren, die onmiddellijk te hulp schoten, konden constateeren, dat oud-minister Cot het grootste deel van den straal had kunnen ontwijken en slechts lichte brandwonden aan het rechteroor had gekregen. Er ontstond, zooals begrijpelijk, groote consternatie in de zaal. Vijf personen werden gearresteerd. DE WATERHOOS BIJ AMIENS. Omtrent de waterhoos, welke de buurt van Amiens geteisterd heeft, wordt gemeld, dat in strijd met het aanvankelijke vermoeden geen menschenlevens verloren gegaan zijn. Slechts in de laagste gedeelte van de buitenwijken vindt het water geen uitweg, zoodat de fabrie ken en huizen daar soms twee meter diep in het water staan. De spoorwegverbinding op een van de locale lijnen zal nog eenige dagen verbroken blijven. Epicentrum op Java? Het seismografisch instituut van de Aca demie van wetenschappen te Tasjkent heeft Woensdag zes aardschokken geregistreerd op een afstand van 6560 K.M. Vermoedelijk be vindt het epicentrum van de aardbeving zich op Java. Nieuwe ramp op Formosa? In hetzelfde gebied, dat op 21 April j.1. door een ontzettende aardbeving is getroffen, heeft zich Dinsdagmorgen vroeg een nieuwe hevige aardbeving voorgedaan. Vooral de ste den Taisjoe en Sjintsjikoe zijn zwaar getrof fen. Door een paniek aangegrepen, vluchtte de bevolking uit de huizen. De straatver lichting doofde uit, zoodat de steden in duis- tenis waren gehuld. Tot dusver wordt niets gemeld omtrent dooden of gewonden, doch uit Tokio wordt bericht, dat na ontvangst der eerste tele grammen de verbinding met Taihokoe ver broken werd, zoodat men vreest, dat zich opnieuw een catastrofe heeft voorgedaan. Omtrent de ontvoering van den jeugdigen George Weyerhiiuser zijn thans nieuwe bij zonderheden hekend geworden, die misschien een vingerwijzing voor de politie zullen blij ken te zijn. Men heeft in het platgetreden gras nabij een weggetje, dat de ontvoerde jongen na schooltijd meestal volgde, een zak doek gevonden, met de letter G. gemerkt. Het doekje bleek Inderdaad het eigendom te zijn van George Philip Weyerhiiuser. Ook hebben verschillende getuigen de po- htie medegedeeld, dat zij een verdachten auto hebben gezien, die misschien met dit ontvoeringsgeval in verband staat. Zoo heeft een jongen verteld, dat hij een Sedan-auto had gezien, waarin een jongen zat, die op George Weyerhauser leek. De overige inzit tenden, drie mannen en een vrouw, hadden hem naar den weg naar Lake Crescent ge„ vraagd. Verschillende andere personen ver. klaren ook een soortgelijken wagen te heb. ben gezien, gemerkt met een nummerplaatje gelijk de auto's in Califomië hebben. Do politie zoekt thans langs alle hoofdwegen van de Noord-Westelijke Staten naar genoemden Sedan-wagen. Merkwaardig is een advertentie, die dezer dagen in de bladen is verschenen. Daarin richt June Robles, het meisje, dat eenigen tjjd geleden ontvoerd werd, zich tot den thans ontvoerden George om hem instructies te ge. ven, waarop men zich moet gedragen als men in handen van ontvoerders beland is. nj0 moet vooral niet huilen", zoo luidt de adver tentie. „Doe maar alles wat de menschen je vertellen. Je moet werkelijk dapper zijn en alles öten wat ze je voorzetten, ook al is het niet zoo lekker als thuis". Thans wordt de tekst gepubliceerd van de instructies, welke de ontvoerders met de on- derteekening „Egoïst" aan de ouders hebben doen toekomen. Het epistel is wat groot voor onze courant, maar het is merkwaardig om zijn brutale toon. DE JONGE GEORGE WEYERHAUSER i NOG NIET BIJ ZIJN OUDERS TERUG. Men vreest, dat hij niet meer ia leven is. Hoewel de familie Weyrhauser heeft be- kend gemaakt, dat zij bereid is de geëischto 200.000 dollar losgeld te betalen, is de 9-jarige George nog niet bij zijn ouders teruggekeerd. Opnieuw hebben de ouders een beroep gedaan op de politie, om toch vooral niets te doen, wat den ontvoerders angst zou kunnen aan jagen en de onderhandeingen zou kunnen doen mislukken. De politie heeft zich dan ook den geheelen dag op den achtergrond ge houden. De ouders beklaagden zich er over, dat elke brief, die door de leden der familie wordt ontvangen of verzonden, nauwkeurig door de politie wordt onderzocht, dat elk telegram door de politie wordt onderschept en ieder telefoongesprek afgeluisterd. Nog voortdurend komen op het politie bureau mededeelingen binnen van personen, die den ontvoerden jongen in gezelschap van een of anderen man zouden hebben gezien. Deze berichten komen meest uit Vancouver en ofschoon ze uitermate vaag zijn, wordt toch ieder spoor door de politie gevolgd, in de hoop, dat men; er in zal slagen den jongen aan zijn wanhopige ouders terug te geven. DE CANADEESCHE VIJFLING VOOR DE RADIO. Ja, ja, voor de radio: vijftien millioen Amerikanen hebben geluisterd naar de rede voeringen, die de Canadeesche vjjfling voor de radio heeft gehouden. De kindertjes zijn namelijk een jaar oud en zouden nu optre den voor de radio. De eerste begon direct maar met voldoening.,uit te spreken over het besluit van het Hooggerechtshof inzake dö yolmachten van Rooseveit, nummer twee had het over het mooie weer, nummer drie oveJf den finantleelen toestand van Frankrijk, ter wijl nummer vier... j Hier maakt de zetter er ons attent op, dat wij den boel dooreenhaspelen en dat een éénjarige vijfling weinig anders doet dan kraaien en blèren, zelfs als-ie voor de mi crofoon optreedt. Ach ja, 't is waar ooks maar er is zooveel op een redactiebureau, dat een redacteur er wel eens mee in de war raakt, 't Is waar, de zusjes Dionne zoo heeten die vijf kinderen, hebben in 't bad gelegen toen ze de radio inschakelden en toen konden de vijftien millioen Ameri kanen hooren hoe ze plasten en schater, den. Misschien hebben ze ook wel kleine boertjes gelaten, maar zulke dingen zet je niet in de krant ,hè? Tenslotte zijn ze alle vjjf in slaap gevallen. Dat kon de radio niet weergeven, want eenjarige kindertjes snur ker., meestal nog niet. En nu weten we ook dat al wee! KON ZIJN SCHOENEN NIET DICHTRIJGEN. Rheumatisehe pijnen nu volkomen verdwenen. Hier hebt ge het voorbeeld van een ma», wiens been gezwollen en uiterst pijnlijk was. In één maand waren zijn krachten volkomen verdwenen. Ziehier zijn brief: „Uw Kruschen Salts heeft mij meer goed gedaan dan eenig ander middel. Mijn rechter been deed mij steeds pijn, soms meer, soma minder en dat bleef zoo gedurende de laatste 5 jaren. Mijn been was gezwollen en steeds pijnlijk, maar na één maand Kruschen Salts gebruikt te hebben, voelde ik mij een andef mcnsch. De pijnlijkheid verdween, tegclijl* met dé zwelling. Voordat ik met Kruschen Salts begon, kón ik mijn schoenen niet dicht* r'jgën, terwijl ik er na een maand niet de minste last meer mee heb. Ik schrijf U om U te zeggen, dat ik Kruschen Salts als het beste middel beschouw, dat ik ooit genomen heb." G. A. P. Wanneer ge snelle en afdoende verlichting van uw rheumatische pijnen wenscht, begin® dan morgen, of beter nog vandaag, niet Kiuschen Salts. De 6 verschillende zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, zorgen door de aansporende werking op lever, nieren en ingewanden, dat urinezuur en andere opgc" hoopte afvalstoffen, die het bloed veront reinigen en de ooizaak der pijnen zijn, langs de natuurlijke kanalen volkomen uit kb® lichaam worden verwijderd. Met het wegne- men der oorzaak verdwijnen tevens dé pijnen, terwijl tegelijkertijd Uw geheele ge zondheidstoestand enorm zal verbeteren. Weg de rheumatische pijnen en stralende gezond heid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten h 0.90 e° 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen* Let op, dat op het etiket op de flesch zoowé als op de buitenverpakking, de naam Rown* tree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv*/'

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 2