DE VLAGGEN UIT! DE REMAVI Het programma catalogus Hl Zeebad Huisduinen DAT TREFT HERMAN NYPELS MODEMAGAZIJN HOEDEN E„ PETTEN Stadsnieuws J. VAN DE WITTE VERLOVINGS RINGEN VLAK VOOR DE PINKSTER IN ONTVANGEN 7 KISTEN Predikbeurten Massief gouden DERDE BLAD Een extra nummer van de Heldersche Courant" De krant verschijnt Maandag. In verband met de officieele opening van de Remavi op he denmiddag en het Koninklijk bezoek op Dinsdag, zal Maandag a.s. een extra nummer van de Heldersche Courant Verschijnen. Op den gewonen tijd zal dit •nummer uitkomen en bezorgd worden. j Voor onze winkeliers een prach tige gelegenheid hun Remavi* aanbiedingen onder de aandacht van onze lezers(essen) te brengen. 'Tot Maandagmorgen negen uur zullen advertenties voor dit num mer worden aangenomen. Op- en ondergang van Zon en lijd van hoog water (Texel) Lichten op voor alle voertuigen. - De uitslag van onze feuilleton-prijsvraag. HELDERSCHE. COURANT VAN ZATERDAG i JUNI 1935. Het Koninklijk bezoek aan Den Helder. i en Onze stad zal volgende week in feeststemming zijn. De „Remavi" zal zeker eenige duizenden vreemdelingen trekken en vooral Dinsdag zal Den Helder in het teeken staan van de belangstelling van de bewoners uit den kop van N,-Holland. Immers, dan zullen H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana onze stad met een bezoek vereeren. Laat ons de straten een feestelijk aanzien geven, door het uitsteken van de vlag. Niemand, die in het bezit van onze nationale driekleur is, verzuime haar uittesteken en in het bizonder langs de route waarlangs, de koninklijke familie rijdt, moet het rood wit blauw zich boven hun hoofden ontplooien. „REMAVI APE" is vanaf hedenmiddag half vier toegankelijk tegen een entree van 25 et. per persoon. Kinderen 15 ct. van de g e h e e 1 e feest week, tevens van de tentoonstelling is verkrijgbaar aldaar en b. d.. Boekhandel 15 Ct. Geweldige keuze Prijzen voor iedere beurs Komt U nu eens kijken en passen Als de H.W.N. vlag en wimpel hijscht... Zondag 2 Juni reeds vanaf f 6.00 Graveeren gratis en spoedig tyfcar KEIZERSTRAAT 403 r 1 --- Zomertijd. Zon Hoogwater juni op: ""ondT: sm. rianr Z 2 4,46 21.10 10.12 10.32 M 3 4.45 21.11 10.51 U.10 D 4 4.44 21.12., '11.29 11.48 W., 5 4.43. 21.12 0.12 0.32 D 6 4,43- 21:14 0.62 1.00 V 7- 4.42 21,15 1.16 1.38 Z 8 4.42' 21.16 2.02 2.24 Zaterdag 1 Jnfii 21.39 Zondag2 21.40 Maandag 3. .1,,., 21.41 Heel. erg groot was de deelname aan deze prijsvraag niet. 't Geen ons' niet al te zeer Verwonderde, want de beantwoording van de vragen was ook wel een beetje moeilijk. En na des Dinsdags werden geen inzendingen meer aangenomen. 'Iri het nummer van Don derdag is het slot van het feuilleton opgeno men en zagen onze lezers, dat tot het eind toe verrasingen hun niet gespaard bleven. Of was de onverwachte ontpopping van den geheimzinnige» prof. Cinon niet een onver wachte ontknooping, waarop mén niet ge rekend had;? Ja .tóch, één oplosser was er, die de mogelijkheid, dat de professor een detective zóu zijn, in aanmerking had ge nomen, éh het was nog wei, tot eere van ons landelijk stadsdeel moeten wij het hier constateeren, een Julianadorper! Heel erg groot was dus de deelnemers rniet', er kwamen slechts 24 oplossingen bin nen. En helaas moeten wij constateeren, dat hierbij.., niét één goede was! Niemand heeft alle 5 vragen goed beantwoord. Ziehier dus eerst de antwoorden op de ge stelde vragen: i. Uit hoeveel léden bestaat de opliehters- 'bende, welke zich Kaiserlien's bezittingen heeft toegeëigend? Antwoord: Uit zes. 2, Wie was de leider van de bende? Ant woord: Hans Körthe. 3. Maakte Edith Wismuth deel er van uit? Antwoord: Neen. 4, Ina Heldt? Antwoord: Neen. 5. Prof. Cinon? Antwoord: Neen. Het aantal van 6 was goed opgegeven door 5 inzenders. Vraag 2 was goed beant woord door 9 oplossers, vraag 3 door 16, 4 door 12, 5 door 4. Het meeste aantal vra gen dat goed beantwoord was, was 3; hier voor waren 9 inzenders. Deze 9 inzenders kwamen dus in aanmerking voor een prijs, wij besloten de 2 prijzen van 5.— te doen vervallèn en te vervangen door 2 van 2.50, zoodat dus 4 prijzen van 2.50 konden wor den uitgereikt. Bij loting vielen deze ten deel aan dé volgende oplossers: M. C'. van Balle- gooijen, Singel 24, mej. Wies van Sehaik, Laan 60, W. Nieuwerihuizen, Trompstraat 7, Tme Duinker, Óosteinde 313, Voorburg Z.H. Zij kunnen hedenmiddag tot 5 uur hun prijsje afhalen, en krijgen onze hartelijke geiukwenschen er hijaan laatstgenoemde wordt het bedrag toegezonden. Bij een vol gende gelegenheid rekenen wij weer op hen! En 'nu beginnen we. .dan „Voetbal en Liefde"! Daaraan is geen prijsvraag verbon den: het zijn toch altijd goals, die in die branche worden gemaakt! APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tót Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek der firma SnieetsSnel, Weststraat. Van Maandag 3 Juni tot 10 Juni wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door A P. Hoolmans, Spoorstraat. BAKKERS, GROENTENHANDELAREN EN MELK SLIJTERS HOMEN DINSDAG NIET. Huismoeders houdt er rekening mee! De bakkers maken bekend, dat in ver hand met het Konütkljjk bezoek, Dinsdag a.e. geen versch ,brood verkrijgbaar zal zijn. Öe gloentenhandèlarèn zullen dien niet venden, en de melkhandelaren hun me i niet bezorgen, doch in de plaats daarvan Maandag. OECUMENSICHE WIJDINGEDIENST. Zooals reeds enkele malen voor Kerstmis cn Paschen is geschied; zal thans a.s. Zondagen gemeenschappelijke wijdingsdiénst voor Pink fteren plaats vinden. Deze dienst wordt ge houden in de Nieuwe, kerk aan de West straat. Als sprekers zullen optreden: Past. Th Moleman, Ds. F. J. W. v. d. Poel, Ds. P' J. Smits en Ds. M. v. Wichen. De dienst vangt aan tc half acht. Men zie dc advérentie in dit nummer. Be Commissaris van Politie te Den Helder ^uaakt bekend, dat. tijdens het Koninklijk Be zoek ter bijwoning 'van het Marine-defilé en de vlootrevue op 4 Juni a.s. des voormiddags 8.40 uur van den Onderzeedienst (Rijksweg) langs onderstaande wegen zal worden gereden naar het Havenplein: Rijksweg, Binnenhaven, Zuidstraat, Weststraat en Hoofdgracht. Aan komst aldaar ten 8.50 uur. Ten 11.50 uur keert de Koninklijke stoet van de Buitenhaven voor het Paleis langs denzelf- dën weg teriig naai' den Onderzeedienst. Ten 2:35 uur, namiddag rijdt de Koninklijke stoet van den Onderzeedienst langs Rijksweg, Bassingracht, Ruijghweg, Parallelweg, Juliana park, Prins Hendijiklaan, Koningsplein en Kerkgracht naar het Westplein ter onthulling van hét borstbeeld van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik en inwijding van het Monument voor het Néderlandsche ftedcüngwezen. Ten 3.30 uur vertrekt de Koninklijke stoet van het Westplein langs Kerkgracht; Konings plein, Koningstraat, Spoorstraat, Bierstraat, Weststraat, Zuidstraat, Ankerpark en Buiten haven naai- de „Remavi". Na het bezoek aan de tentoonstelling wordt langs Buitenhaven, Ahkerpark, Zuidstraat, Keizerstraat, Julianapark naar het Station ge reden, vanwaar de Koninklijke stoet te 4.45 uur vertrekt. ïii verband met het Koninklijk Bezoek zijn de navolgende maatregelen van orde getrof fen: le. Afsluiting van wegen voor alle rijver- keer inclusief rijwielen. Afgesloten zijn op 4 Juni a.s. Van 8 tot 9 uur voormiddag: Rijksweg, Bin nenhaven, Zuidstraat, Weststraat, Achter straat, Buitenhaven. Van 8 tot 10 uur voormiddag: Hoofdgracht. Van -11.15 tot-12 uur: Buitenhaven, Hoofd gracht, Weststraat; Zuidstraat, Binnenhaven. Van 2 tot 3 uur 'namiddag: Bassihgracht, Ruijghweg, ParaHelweg, Julianapark, Prins Hendriklaan. Van 2 tot-4 uur namiddag: Koningsplein. -Van 3 tot 4 uur namiddag: Koningstraat, Spoorstraat,- Bierstraat, Weststraat, Zuid straat, Ankerpark .- -Van 3-tot 5 uur namiddag Buitenhaven, Ankerpark, Zuidstraat, Van 4 tot 5 uur namiddag: Keizerstraat, Julianapark, Stationsplein. Vatn 1.30 tot 4.15 uur namiddag Kérk- gracht. -Van 1.30 tot 4.15uur namiddag: Emma- straat (alleen in de richting naar den Polder weg), Wilhelminastraat (alleen in de richting naar den Singel). Van 1.30 tot 4.30 uur namiddag Singel (Westzijde) vanaf Raadhuis tót Langestraat i(óók: voor voetgangers). Het is eveneens verboden gedurende voor melde tijden in bovengenoemde straten te 'par keeren. Het publiek mag zich gedurende de tijden van afzetting op de trottoirs dier straten op houden. Op grachten wordt, met het oog op de veiligheid dér toeschouwers, het publiek slechts op het trottoir langs den huizenkant toegelaten. Opgemerkt' wordt, dat de Kanaalwèg tus- schen Postbrug en,, Westplein van Maandag avond 6 uur af voor alle rijkverkeer zal ge sloten zijn. 2e. In verband niet bovengenoemde afslui ting, zal op 4 Juni a.s. de Texelsche boot, die 7.50 voormiddag van Texel vertrekt en ten 10 uur voormiddag van Den Helder, hier ligplaats kiezen nabij het Havenkantoor, terwijl de dienst van de autobusonderneming Noordhol land, dienst AlkmaarDen Helder, op 4 Juni a.s. als volgt zal worden geregeld: Aankomst Den Hélder: 8.45 uur voormid dag. Route: Rijksweg, Binnenhaven, Anker park, Buitenhaven naar ligplaats Texelsche boot. Aankomst Den Helder: 8.35 uur voormiddag: Route: Rijksweg, Bassingracht, Ruijghweg, Parallelweg, Prins Hendriklaan, Postbrug, Kanaalwèg, Molenplein. Vertrek Den Helder: 8.40 uur voormiddag: Route Buitenhaven (ligplaats Texelsche boot, Ankerpark, Binnenhaven, Rijksweg. Vertrek Den Helder: 9.10 uur voormiddag: Route Molenplein, Kanaalwèg, Postbrug, Prins Hendriklaan, Parallelweg, Ruijghweg, Bassin gracht, Rijksweg. 3e. Op 3 en 4 Juni a.s. is het op alle wegen in de. gemeente, verboden gedrukte of geschre ven _stukken of afbeeldingen te koop aan te bieden, te verspreiden, aan te bevelen, aan te kondigen, of .daarop de aandacht te vestigen qen en ander onverminderd dé bepalingen der Winkelsluitingswet 1930 Stbld. no. 460. Deze bepaling is niet van toepassing op den verkoop van officieele programma's e.d. Den Helder, 31 Mei 1935. De Commissaris van Politie, A. J. van der Hoeven. I Gaarne wordt een 'beroep gedaan op aller, medewerking om den gedenkwaardigen 4en Juni-dag z®o goed mogelijk te doen slagen. llllIllllllllllllllllllllllllllllllIIIIMIIllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllIlllllllllllH Schitterende verlichting. Een vliegtuig van honderdduizend gulden. Het restaurant van den heer Koekehier. Lange Jaap's licht wordt spoedig versterkt van vijl mll- lioen kaars tot negen millioen kaars. Waarons er H.D. op de Heldersche gashouders staat. De'groote loods, waar de Remavi onderge bracht is, heeft nu, één dag vóór het groote moment, dat Z.E. minister Deckers deze be langrijke tentoonstelling zal openen, veel weg van eén mensehelijke bijenkorf. Iedereen loopt bedrijvig heen en weer. Overal klinkt geklop en gehamer. De laatste hand aan de stands wordt gelegd. Een goed functionneerende, electrische ver-: lichting in dit gebouw te krijgen, is - zeer: zeker een heele prestatie geweest. Dé fima Westerhaan is er in geslaagd,; deze tot ieders tevredenheid aan te leggen, onder deskundige leiding van Ir. Bijvoet, diei men zeker wat deze lichtvérzorging in 't ge-, bouw betreft, de auctor intellectualis kan noemen. Buiten de enorme loods heeft de Gemeente met de licht-ïnstallatie haar beste beentje; voorgezet. Allereerst de verlichting aan de buiten zijde van het gebouw! Die mag er wezen,j en zal het 's avonds doen. Ook de parkeerplaats van de auto's is in 't kunstzonnetje gezet. j Het is wel goed, even ter vergemakkelij king van de auto-bezitters te melden, dat zij, dié op deze parkeerplaatsen willen vertoeven, de groote loods geheel voorbij moeten rijden en dan rechtsom slaan. Waar licht is, is vreugde, zegt eeri oud spreekwoord, en als dit met de „Remavi" be waarheid wordt, zal er ontegenzeggelijk veel j vreugde zijn, want de mannen van de licht-1 bedrijven, onder leiding van den directeur, den heer Teune, hebben enorm veel werk1 verricht. Duister Helder is nu ver te zoeken! Dank ook de lichtbedrijven, zal de plaats aan j het Bassin, waar de Koninklijke trein dien nacht gestationheerd is en waar gewoonlijk een Egyptische duisternis heerseht, nu door een speciaal aantal aangebrachte lampei), verlicht zijn! De stands beginnen er nu „bewoonbaar" uit te zien. De architectuur wordt verzorgd door de architecten Baanders en Peters. Er zit lijn in alles! Zelfs de letters hoven de stands zijn Mie eenvormig. Een groot wit vliegtuig van Aviolanda j trekt ieders aandacht. Dat is een dingetje dat bijna honderddui zend gulden moet kosten, vertelt ons een in gewijde. 't Is bjj de douane aan inkoopswaar- de voor 60.000 ingeklaard! 't Is hier een goeie boel, zeg ik, en 't ziet er aardig uit. Achter in 't Restaurant daar is 't nog beter, licht de insider in. Daar is 't nu gepeifec- tionneerd! Daar doen ze voor de Restaurants in de groote steden niet onder, en... 't ruikt er zalig! Niet alleen een glas grenadine met een rietje, maar ook de fijnste uitgezochtste lekkernijen en diners kan je daar opgediend krijgen! De liefde van een man, en dat is een reporter toch ook, gaat nu eenmaal door zijn maag! Dies enterden wij insider niet langer, maar gooiden het roer om en stevenden naar het Restaurant. 't Rook erinderdaad verrukkelijk en de kok, alsook banketbakker Boer, was juist bezig óp 't fornuis- tal van lekkernijen klaar te maken. Als één restaurant goed is, moet het dit zijn; daar de eigenaar van dit restau rant den veelzeggenden cullinairon naam Koekenbier draagt, moet zoowel koek als bier, daar geboden,1 voortreffelijk zijn. - De gérant verwacht natuurlijk veel dor stige en hongerige klanten. Ze kunnen er als 't moet van alles krijgen. Champagne, hors d'oeuvre, échte Heldersche snert en zelfs rotmok. Noode verlieten wij dit vol heerlijke-etens- geuren-hangende-Restaurant en begaven ons vervolgens langs de stands naar buiten. Hoog in de balken zat stuurman Eelman, een der mannen van de „Dorus Rijkers", en hij wierp van dén zolder netten neer, die han dig door Coen Bót, de vastberaden schipper van de „Dorus Rijkers" werden opgevangen. De heer Ór. J. Verwëij, directeur van het Zooölogisch station was ook druk bezig, in dezen stand, van de afdeeling der visscherjj Bij de kustverlichting. klampten .wij den op- zichter aan, den heer de Jong. Ik heb een geheimpie, zeide deze, maar u wii ik het wel vertellen. Onze vuurtoren heeft nu nóg een licht sterkte van 5.000.000 kaars, maar 't zal niet zoo Heel lang meer duren, of „Lange Jaap" zal een van - de Sterkste vuurtorens van 't vaste land zijn, dan krijgén we op Huisduinen een lichtsterkte van 9.0Ö0.000 kaarsen. Arme verliefde paartjes, die in de vergetel heid éen dijkie maken, zuchtte ik meewarig. ,Ze kunnen nu net zoo goed jn 't volle zon netje wandelen... maar jullie worden zoo- doende een goéde klant van de gasfabriek, Dat zijn'wé nu al hernam de opzichter, maar de heer Teuné, die toevallig kwam aiinioopen en die als goéd directeur .van' de gasfabriek nooit 'tevreden' "mag zijn,'.kuchte maar ;matig tevreden. 1 Èen goedé klant is de vuurtoren zekér van ons, maar de beste nog lang niet, hoewel de toren,dat moet gezegd, 22.000 Kilowattuur per jaar gebruikt.. Vlak bij dezen stand staat een vreemsoor- tig apparaat. Dit is bestemd voor neonver lichting, vertelt 'de directeur van de gas fabriek. Langs dé heele route Amsterdam—Parijs worden ze geplaatst. Het doel is, de vlieg machines des nachts, een bepaalde veilige lijn aan te geven. Ze kunnen zich dan mak kelijk oriënteeren. 't Is één rij vuurbakens op land! Er wordt tegenwoordig in dit op zicht veel gedaan, vertelt onze zegsman vér der. De meeste Helderschen weten b.v. niet dat boven op onze groote gashouders over de heele breedte twee dik geverfde letters staan H. D. Dit is ook voor de vliegmachines. Ze weten dan precies bij welke plaats ze zich bevinden. Wij; twijfelen niet, of op .de Remavi zullen yele menschen hun kennis verrijken. Het korte oogenblik dat wij er vertoefden, was althans voor ons zeer leerzaam. ONTHULLING BORSTBEELD PRINS HENDRIK EN REDDINGMONUMENT. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de slotrepetitie op het Westplein a.s, Maandag precies ten 8.30 u. zal aanvangen. Zangeressen, zangers en orkest worden ver zocht ten 8.15 u. aanwezig te zijn waar hen de zangpartijen zullen worden uitgereikt. De bestuursleden der zangvereenigingen welke zich belasten met het aanwijzen der plaatsen, zullen ten 8 u gaarne worden ver wacht. Voor allen is de toegang langs den Kanaal- weg. AANVULLENDE LIJST ATTRACTIE VERHOOP „DE TTENDAAGSCHE'. Nog hebben zich opgegeven voor deelname aan den attractieverkoop „De Tiendaagsche"; J. Bruim, Van Galenstraat 20. Fa. T. C. Govers, Kanaalwèg 149. J. Verfaille, Spoorstraat. H: Mazairac, Keizerstraat 110.' Fa. Spruit, Bierstraat, E. Holifelder, Joubertstraat 7. W. Smit, Emmastraat 40. H. J. Burgers, Middenstraat 32. Fa. Querelle, Kanaalwèg 151. Fa. C. de Beurs, Breestraat 12. Fa. De Boer—Korver, Spoorstraat 14. Fa. Baan, Keizerstraat 117. C. Buis, Spoprgracht.- J. Dunselman, Bassingracht 10. H. P.- Uipkes, Brakkeveldweg (Tuindorp). D. van Amesfoort, Bierstraat 1. Tijdens het vóór en naseizoen, (ook gedurende de wintermaanden) zijn de gemeubileerde woningen te Huisduinen voor belangrijk verlaagde prijs, ook voor plaats genoten te huur. Vraagt inlichtingen bij de directie Spoorstraat 41, Den Helder, of bij den gérant van het Badhotel, en de makelaar F. Nypels, Hoofdgracht en C. J. Bosch, West straat 100. DE REMAVI-ETALAGE VAN TTELEMANS' WIJNHANDEL. Dezer dagen staat de etalage van boven genoemde wijnhandel In het teeken der Remavi en men kan de van het affiche bekende drietal schepen op de imitatiegolven zien dobberen. De uitvoering is alleraardigst en zal de belangstelling van het publiek wel trekken. Ook het filiaal in de Sluisdijkstraat heeft men een Remavi-karakter gegeven. „ORANJE HARMONIEKAPEL". Directeur: J. J. W. Hertsworm. Onder prachtige weersomstandigheden heeft de „O.H.K." op Hemelvaartsdag deelgenomen aan het concours te Alkmaar, Nadat om 2 uur een aubade was gebracht aan het Gemeente bestuur van Alkmaar, waaraan de korpsen hadden deelgenomen en waarvan duizenden menschen getuigen waren, begon de marsch- wedstrijd. Ook hier stonden duizenden men schen te luisteren. De politie had de zaak échter keurig geregeld. De O. H. K. kreeg hier een 2e prijs toege kend. 'Daarna begon de concert-wedstrijd in den muziektuin. Ook hier waren weer zeer veel belangstellenden. De O. H. K. zag haar prestatie beloond met 55 punten, zoowel voor vrij- als verplicht nummer, en had een len prijs. Een woord, van hulde past hier voor den kranigen directeur, den heer Hertsworm. Vreugde en strijd op de wateren van het A rastel meer. Het was eén veelbelovend lentezonnetje, dat Donderdagmórgen al wat dien dag er op Uit pleegt te trekken (en dat zijn er gewoonlijk nog al wat!), tegenlachte. Daarbij was de lucht vrij betrouwbaar én zelfs oude en be varen waterrotten verzekerden ons, dat het dien dag wel in orde kwam. En dat kwam niét in de laatste plaats de heerën zeilboot-, motor- en cano-bezitters ge legen, welke aangesloten zijn bij de H.W.N. Het programma vermeldde niet minder dan de feestelijke opening van het seizoen en dé jachthaven, door het hjjschen van vlag en wimpel, met daarbij een tocht naar het Am- stelmeer, teneinde dé onderlinge krachten van dit sportieve gezelschap Weer eens voor de zooveelste maal te meten. U kent natuurlijk dat gezellige aspect van een jachthaven met éenige dozijnen zeilreeë schuiten. Sommigen hebben hun vaartuig kleurig gepavoiseërd. vlaggen en wimpels accentueeren het toch al feestelijke karakter en bij dat alles is een geblink van Koper eh nikkel, een monter gepraat en geroep ovér het water en een chaotische mengeling van allerlei dames- en heeren-sporteostuum- modes Enfin, we zullén er niet al te zeer over uit weiden. Plus minus 9 uur verscheen de Voorzitter voor het forum van zijn, zoowel jeugdige, als bejaarde leden, en heette dezen welkom. Hij deelde mede, dat dit jaar alles bü het oude gebleven was, dat er geen nieuwbouw of ver bouw te releveeren was en dat het met de levensvatbaarheid der HW.N. puik gesteld was. Dat zij non-stop groeit en dat het ideaal van heden bestaat uit den wensch naar een eigen clubgebouw. De heer Coolhaas geeft nog enkele tech nische wenken en vertelt, dat het balspel voor de motorbooter, helaas niet kan doorgaan. Burgemeester Driessen, Overste Vreede en de heer Bottema worden speciaal welkom ge- heeten, de tweede als vertegenwoordiger van den Schout-bjj-Naeht, terwijl nog even de ver diensten van den laatste, ten opzichte van de HW N genoemd worden. Saar &clcU En danja dan is het meest officieele moment aangebroken, dat men zich maar denken kan: het hjjschen van vlag en wimpel. In 4 seconden zijn ze boven en vroodljjk blaast een stevige Noord-Ooster er in. Wij embarkeeren en verlaten de Jutterij. En daarna repte alles zich zoo vlug mogelijk naar zijn schuit, om te vertrekken naar het wedstrijdterrein, hetwelk, zooals wij bereids Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Wesistraatï 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. v. d. Poel. s Avonds 7.30 uur, Oecumenische dienst. Pinksterwijding met Ds. van Wichen, Ds. Smidts, Past. Moleman en Da v.d. Poel Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein), Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar s Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meynen Gerei. Kerk (Rehoboth-Kerk). •e Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5,30 v, Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur 's middags B uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth Gent. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. C. C. G. Visser van Rotterdam Doopsbediening Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Na den dienst: Ledenvergadering vad .Liefde Sticht". Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u„ Ds. A. G. H. v. Hoogen- huyze, van Amsterdam. Gebouw Crocusstraat 60. j Donderdagavond 7.30 uur, Bijbellezing Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78) 'e Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatlegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers Bijeenkomst 's avonds 8 uur. V, Verschillende sprekers. Leger des Heils. J 10 uurv.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluehtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. UITZENDING VAN DINERS Dagelijks Billijk tarief, KONIJN, Spoorstraat 98. Telef. 339. SCHETSEN UIT JUTTERLAND DOOR WEL DLAWNURG. Heden ziet opnieuw een verzameling novel len van onzen medewerker Yvel Dlawnurg het licht, Het is ditmaal een bundel diverse pakkende verhalen over: REddingwezen MArine VIsschersleven De geheele netto winst komt <Sen goede aan de voor ons Vaderland zoo zegenrijk werkende Reddingmaatschappjjen „De Noord- en Zuid- Hollandsche, wier dappere bemanning het na doet met de meest geperfeetionneerde red dingsmiddelen, met dezelfde dapperheid, als eens de oude garde het deed met de meest primitieve middelen! Wij twijfelen niet of het boekje zal op en om, en tjjdens de „Remavi" grif gekocht worden, zoodat door den uitgever een flink bedrag voor de beide Redding-Maatschappijen kan worden beschikbaar gesteld. Vermelden wij nog, dat ook aan het bureau van ons blad deze novellen tegen den luttelen prijs van slechts dertig cent te verkrijgen zjjn. vermeldden, 't Amstelmeer was. Ook wij zochten een vaartuig op en zjjn op de „Jarmy" van den heer Bot scheep gegaan. Nu ja, wij wisten het wei, de eigenaar heeft niet zoo heel veel op met aanhangers van het verslag- geverlijk gilde, althans... hij vindt deze cate gorie nogal geschikt buiten boord. Maar... je kunt ook iemand weer niet zonder meer weigeren, en aldus geschiedde het, dat wij met een 14 kilometer vaartje de Binnenhaven uitsnorden, om daarna de meer blanke wateren van het Noord-Hollands Kanaal op te gaan. Dat was begrijpelijkerwijs heel gezellig. Wij in de boot en zij aan den kant (dat waren de fietsers en autorijders) riepen eikaar toe, dat het O.K. was enhet was O.K. Totnogtoe. Wat een aardig gezicht was dat, al die zeilers en motorbootjes in 't Kanaal. Vooral in de eersten konden de heeren hun zeil kunsten bereids toonen, om tegen den Noord- Ooster op te tornen. Doch er was meer: De „Coenraad Pieter", Nieuwedieps fameuze puf- schuit, lag weggedoken ónder het gewicht van een stuk of 12 caho's, plus een équipage van een 40 man. Ook daar was het aan boord in orde, dank zij een gramofoon en 'n enorme stemming. Het was een sehooné dag voor de „Coenraad Pieter", nietwaar...... van puf- transportvaartuig tot „berger-van-gènoodig- den"!! En zoo laveerden en tuften we maar door, wrj voor ons er af en toe over mijmerend, dat het leven toch voorwaar zoo slecht nog niet is...... Bij de Kooy werden we vlug geschut en via Balgkanaal ging het naar 't Arostei-

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9