buitenland gemengd nieuws AANBESTEDING. Adverteeren doet Verkaopen VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP !i!ü! Wieringen. Radio-programma Marktberichten. Laatste berichten. Betrekkingen TE HUUR HELDERSCHE COURANT VAN WOENSDAG 5 JUNI 1935^ Fransch Kabinet gevallen. De Engelsch-Duitsche besprekingen. vloot- Staat en kerk in Duitschland. Om het behoud der N. R. A. China zwicht voor Japansche eischen. China en Japan. Het geschil tusschen Italië en Abessinië. Binnenland. Zóó kan men er inloopen Een goede vangst te Krommenie. De onbewaakte overwegen Poging tot diefstal met geweldpleging. j Men deelt ons mede, dat de Wielerolub op iden lsten Pinksterdag zal deelnemen aan de 'grasbaanraces te Medemblik. Anna Paulowna. Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Stoomvaartbenchten Burgerlijke Stand Advertentiën. gevraagd aangeboden tmi' meen te komt. bedraagt ten hoogste 50 pet. der uitkeering en wordt niet verleend voor zoover de uitkeering 70 pet. van het loon over schrijdt of meer bedraagt dan 3.30 per dag. Voorts wordt het subsidie uitsluitend ver- leend In de uitkeeringen aan mannelijke hoof den van gezinnen en kostwinners. Dc Kamer heeft het wetsvoorstel, waarbü aan de regeering volmacht zou worden verleend, verworpen met 264 tegen 262 stemmen. Het minis- terie-Boulsson is afgetreden. Nadat des middags de regeeringsverklaring was voorgelezen, en de Kamer met 390 tegen 192 stemmen voor het vertrouwen in de re geering had gestemd, diende minister-presi dent Bouisson het wetsontwerp inzake de volmacht in. Vervolgens werd de zitting geschorst, ten einde de financieele commissie gelegenheid te geven de quaestie te bestudeeren. De financieele Kamercommissie nam het wetsontwerp, waarbij aan dc regeering vol macht wordt verleend, met 19 tegen 18 stem men aan. De Kamerzitting werd hervat om 17.30 uur. Korten tijd later was het kabinet ten val gebracht. Zeer sterk was de redeneering van Bouisson dat hij de regeering eerst aanvaard had na dat hjj al de groepen van de Kamer geraad pleegd had en van de overgroote meerderheid de toezegging van hun steun had ontvangen. Zich rechtstreeks tot de radicaal-socialisten wendende, herinnerde hij er aan dat, na Her- riot gehoord te hebben, in hun groep met algemeene stemmen op twaalf na, beloofd hadden hem te zullen steunen en hem de ge vraagde volmachten te zullen verleenen. Ge moet nu ook woord houden, voegde hij er aan toe, dat is een quaestie van eerlijkheid. Tevoren had ook Caillaux de volstrekte verzekering gegeven, dat thans zoomin als bij een latere aanpassing van den franc bij gele genheid van een internationale stabilisatie de goudwaarde van de Fransche munt-eenheid zou worden verminderd. Het heeft echter alles niet mogen baten. De afvalligen in de radicaal-socia listische groep zijn te talrijk geweest en met 2 stemmen meerderheid werd ook dit kabinet weer ten val gebracht. La val kabinetsformateur? Vermoedelijk zal thans Laval met de vor ming van een nieuw kabinet worden belast. Maar aangezien dit weer geheel voor de zelfde vraagstukken gesteld wordt, ziet men niet goed hoe die dan moeten worden op gelost. Sir John Simon heeft vanochtend op het departement van buitenlandsche zaken te Londen, de Engelsch-Duitsche vlootbesprekin- gen geopend. De Times merkt naar aanleiding van deze besprekingen op, dat men niet mag vergeten, dat, zoo deze besprekingen door officieele onderhandelingen worden gevolgd, ook de sterkte ter zee van andere mogendheden in aanmerking zal moeten worden genomen. Het zou geen zin hebben met Duitschland een overeenkomst te sluiten, welke de verhoudin gen ten opzichte van andere landen zou ver storen. Dezelfde redeneering geldt voor zui ver politieke vraagstukken, die bij het bezoek van Ribbentrop zouden kunnen rijzen. Velen in Engeland en Frankrijk zien in de Duitsche toenadering tot Engeland een poging om Frankrijk en Engeland tegen elkaar op te zetten. Deze beschuldiging mist ten opzichte van Engeland eiken grond Dit land wenscht geen overeenkomst met eenig land, ten koste van zijn daad van ontrouw jegens een ander. De strijd om de jeugd. Men meldt uit Essen: Een kapelaan van de Michaëlkerk te Keu len is tot een maand gevangenisstraf veroor deeld omdat bij een kerkelijk feest vier leden van het katholieke jeugdverbond in het por taal der kerk fanfares hadden geblazen. Een getuige had dit als openbare betooging van het kath. jeugdverbond beschouwd en er aan gifte van gedaan. Voortzetting op smallere basis. Roosevelt en zijn regeering hebben besloten bij het Congres een buitengewoon wetgevend program in te dienen in zake een verlenging der N. R. A. op smallere basis. Men verwacht, dat Roosevelt dit wetsontwerp onmiddellijk bjj het Congres zal indienen. Naar verluidt zullen deze buitengewone maatregelen niet definitief zijn, maar vermoedelijk zal de pre sident trachten de constitutioneele volmach ten van de New Deal te versterken. De opperbevelhebber in Noord-China. gene raal Joe, is afgetreden. Hij heeft Tientsin per auto verlaten en is te Paotingfoe aangeko men. Het 51ste legercorps zal zich eveneens daarheen begeven. Bovendien is de comman dant van de gendarmerie van Nanking en de directeur van de militaire opleidingsschool af getreden. Daardoor is een deel van de Japansche eischen ingewilligd. Teneinde toezicht te hou den op het uitvoeren van de Japansche eischen is de bevelhebber van de Japansche troepen in Noord-China, kolonel Sakai, gister morgen te Peiping aangekomen. De Japansche eischen groeien. De Japansche militaire autoriteiten hebben Maandag officieel medegedeeld, dat zij van de Chineesche autoriteiten in Noord-China hebben geëischt, dat alle Chineesche ambte naren, die verantwoordelijk zijn voor de anti- Japansche agitatie, ontslagen moeten worden. De Japansche minister van oorlog spreekt voorzichtig. De Japansche minister van oorlog, Hajasji, die een vierdaagschen inspectietocht heeft ge maakt in Noord-Mantsjoerije, waarbij hij per vliegtuig bezoeken bracht aan Charbin en Tsitsikar, is gisterenmiddag te Moekden aan gekomen. In een interview met de journalisten ver klaarde hjj, dat wat betreft de Chineesche schendingen van het wapenstilstandsverdrag van Tangkoe, de commandant van het Japan- sche garnizoen in Noord-China een waar schuwing gezonden had aan de Chineesche autoriteiten, volgens de bepalingen van het wapenstilstandsverdrag, maar dat geen maat regelen overwogen worden voor het uit voeren van een drastische actie door militaire operaties in Noord-China. Weer een aanslag op een spoorweg. 40 dooden, 100 gewonden. Reuter meldt uit Hsinking: Chineesche bandieten hebben bij Toengliao, in Mantsjoerije, een militairen trein tot ont sporing gebracht. De locomotief en negen wagens zijn vernield. Drie Mantsjoerijsche officieren en 34 soldaten zijn gedood, meer dan 100 soldaten zijn gewond, waarvan enke len ernstig. De bandieten zijn in de richting Kailoe gevlucht. Mantsjoerijsche cavalerie is een vervolging begonnen. Het Giornaie d'Xtalia schrijft, dat de moge lijkheid van een vergelijk tusschen Italië en Abessinië steeds problematieker wordt. De schuld daarvan ligt volgens het blad niet bij Italië, doch bij Abessinië, resp. bij de buiten landsche mogendheden, die Abessinië in zijn houding aanmoedigen. De Lavore fascista zegt, dat men tot nog toe Italië imperialistische doeleinden heeft verweten, terwijl thans de keizer van Abes sinië in een interview met de Berlingske Tidende zelf verklaard heeft, dat Abessinië een uitgang naar zee verlangt en dat de Euro- peesche mogendheden moeten afzien van hun politieke en oeconomische belangen in Afrika. Abessinië aldus het Italiaansche blad wil een uitgang naar zee hebben uit militaire en expansionistische overwegingen. Het wil de Europeanen in zee drijven. De oorlog tegen Italië is daarom slechts het voorspel voor een grootere actie, die zich op het geheele zwarte continent zal afspelen. DE RECONSTRUCTIE VAN HET ENGELSCHE KABINET. Nog altjjd onzekerheid over de portefeuille dan buitenlandsche zaken. Men toont er zich in de pers nu zeker van, dat MacDonald .Vrijdag aftreden zal, dat de Koning Baldwin onmiddellijk als eersten mi nister zal aanwijzen en dat deze met zijn plannen nu zoover gevorderd is, dat hij bin nen een paar uur, dat is dus nog Vrijdag, met zijn nieuwe kabinet voor den dag zal komen. MacDonald zal waarschijnlijk met Baldwin van positie verwisselen en dan Zaterdag naar Lossiemouth gaan. Advies van den dokter zou als reden van zijn aftreden opgegeven worden. DE OPERATIE VAN DE PRINCESS ROYAL. De Princess Royal die, gelijk gemeld is, aan een kropgezwel lijdt, is gisterenochtend te Londen met succes geopereerd. Men meldt uit Winterswijk: Eenige dagen geleden meldde een zekere v. d. W. ter secretarie de geboorte van zijn zooveelste kind. Toen de spruit was ingeschre ven en de vader uitgenoodigd werd zijn hand- teekening te zetten, moest hij in gebreke blij ven, omdat hij niet schrijven kon. De zaak kwam toch wel in orde, dat spreekt, maar het andere niet En dat was? Den 19en Mei zoo herinnerde de ambte naar zich had een zekere v. d. W. met zijn handteekening. door de wet vereischt en eigen handig geschreven, gepronkt onder een voor de gemeenteraadsverk.ezing door de commu nisten ingediende candidatenlijst. Het zou wel niet dezelfde zijn, maar je kon nooit weten en dus even gekeken. En jawel, daar liep de candidaatstellende vader-kiezer in de val, of feitelijk niet hij; maar de lijstbezorger, die er geen been in ge zien had in dit bijzondere geval toch eigen lijk een valsche handteeker-ng te plaatsen. De oolitie maakte proces-verbaal op en na gegaan zal worden, of de lijst, die reeds gel dig verklaard was, gehandhaafd kan blijven. De gemeentepolitie te Krommenie heeft vannacht een goede vangst gedaan. In ver band met de inbraken van de laatste maanden was de waakzaamheid verscherpt en werd voortdurend gesurveilleerd langs de kanto ren van de firma Kaars Sijpesteyn. die niet aan den openbaren weg gelegen zijn. Daar zag men vannacht licht branden en twee man nen druk heen en weer loopen. Een der agen ten vatte post bjj een geopend raam, de an dere betrad het kantoor, zoodat de mannen in de val zaten. Toen een van hen aanstalten maakte om te ontsnappen, loste een der agen ten een revolverschot, dat de gewenschte uit werking had. Beide mannen, C. B. uit Krom menie en C. Y. uit Krommeniedrjk, werden ge arresteerd en opgesloten. In het kantoor en daarbuiten werden de inbrekersinstrumenten gevonden. De politie hoopt met deze arrestatie de hand te hebben gelegd op de mannen, die eenige weken geleden een inbraak hebben gepleegd in de sigarenfabriek van de firma Schots. Me de worden zg verdacht van de inbraak in de blikfabriek, waar B. vroeger heeft gewerkt. De beide gearresteerde inbrekers, ook schuldig aan de inbraak bij de Ver. Blik- fabrieken. Het blijkt dat met de arrestatie van C.B. en C.Y. een goede vangst is gedaan. Men ver moedde dat zij ook bij de Ver. Blikfabrieken aldaar Zaterdagnacht j.1. hadden ingebroken. Beider handen vertoonden sporen van brand wonden, die vermoedelijk veroorzaakt waren door ondeskundig omgaan met het acetyleen- toestel dat bjj die inbraak was gebruikt. Bij een huiszoeking bij B. werd veel verdacht materiaal in beslag genomen en bij Y. was ie buit nog veel grooter. Onder meer werden 300 sleutels, waaronder een groot aantal Ioopers, aangetroffen. Ook een dertig sleutels, door de inbrekers uit de Blikfabrieken meegenomen, kwamen hier te voorschijn, zoodat deel hebben aan deze inbraak vaststaat. Aangezien vermoed wordt dat het zondenre- gister van de heeren nog uitgebreider zal zijn, wordt het onderzoek met ijver voortgezet. Het ongeluk te Wychen. De vrouw, die Maandagmiddag op den spoor wegovergang in de Woezikschestraat bij den Teersdijk onder Wychen is overreden door een trein uit Nijmegen en zwaar verminkt naar het Canisiusziekenhuis is vervoerd, is daar Maan dagavond overleden. Zij bleek te zjjn mej. J. G. Gijsberts uit Batenburg, die zich 's ochtends per rijwiel naar Nijmegen had begeven en daar inkoopen had gedaan, blijkens een in haar tasch aanwezig betalingsbewijs, dat het mogelijk maakte na te gaan wie zij was. Op eigen broer. De bouwvakarbeider N. van T., thans ged., heeft terecht gestaan wegens poging tot dief stal met geweldpleging. Verdachte was op 22 Febr. j.1. gekomen in het kolenpakhuis van zijn broer aan de Molstraat, alwaar hij, na dien broer, den groentenhandelaar M. van T. met 'n gewicht van 2 kg. eenige slagen op het hoofd te hebben toegebracht, getracht heeft hem te berooven van een bedrag van 125, dat zijn broer in een portefeuille in den zak droeg. Deze als getuige gehoord, verklaarde, dat de verdachte op genoemden dag bezig was met kolenscheppen, toen hij op een oogenblik, dat getuige gebukt stond, plotseling eenige slagen op het hoofd kreeg, waardoor hij kwam te vallen, waarna hij de kluts kwijt raakte. Toen getuige tot bewustzijn kwam werd hij opnieuw aangegrepen en voelde hij een hand op de borst, waarna zijn broer naar de porte feuille greep. Ook werd hij door zijn broer bij de keel gegrepen. Getuige trachtte zich zoo goed mogelijk te verweren tegen verdere aan vallen. Getuige gaf eenige inlichtingen omtrent zijn broer, die, wanneer,het hem goed gaat, een aangenaam mensch is, doch sinds hij zonder werk is, hoe langer hoe moeilijker in den om gang werd, alhoewel de familie hem zooveel mogelijk steunde, zij het in mindere mate dan de verdachte graag wilde. Verdachte, die het feit bekende, zeide, dat hij zijn broer slechts één slag had toege bracht. Bij de politie heeft hij verklaard, dat hij tot deze daad is gekomen, omdat hij op dat oogenblik tot eiken prijs in het bezit var geld wilde komen. Requisitoir. Mr. P. R. Blok betoogde, dat de lezing, die de verdachte van zijn optreden geeft, in strijd is met de feiten, zooals die zijn komen vast te staan. De officier zeide, rekening te willen houder met alle omstandigheden, die hier naar vo ren zijn gekomen (de getuige had buiten te genwoordigheid van den verdachte inlichtin gen omtrent zijn broer gegeven) en vroeg ten slotte acht maanden gevangenisstraf. Uitspraak 18 Juni. Hippolytushoef VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN GETROUW SCHOOLBEZOEK TE HIPPOLYTUSHOEF. Alweer „Remavi". Deze vergadering, welke gehouden werd in: hotel Kaan, trok slechts een 6-tal belang stellenden. Nadat de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen, doet de penningmeester rekening i en verantwoording van zijn beheer. Alles werd in goede orde bevonden en den penningmees ter dank gezegd. Als punt 3 stond op de agenda de verkie zing van een bestuurslid. De heer Croos, welke herkiesbaar was.j wordt bij acclamatie wederom in zijn functie gehandhaafd. Punt 4. Bespreking van het Schoolfeest. Het ligt in de bedoeling om de kinderen dei- hoogste klasse een reisje te laten maken naar Bergen en Schoorl. De datum zal alsnog wor den vastgesteld. Eveneens wordt besloten, om met ruim honderd kinderen der hoogste klas sen een excursie te maken naar Den Helder-' Eén en ander zal groepsgewijze geschieden en op drie verschillende dagen Bezocht zullen worden: vliegveld De Kooij, het monument, dat door H. M. de Koningin onthuld werd; en als klap op de vuurpeil, een bezoek aan de Remavi. Wat de jongere kinderen betreft, zal over hun feest nog nader worden gesproken. Dezer dagen zullen de bekende steun-lijsten voor dit doel rondgaan. Wij moedigen de inteekening daarop aan, temeer, waar zoo'n uitstapje voor de meeste kinderen een gebeurtenis is, welke maar zel den voor hen voorkomt. algem. vergadering voetbalver. „succes". Naar wij vernemen, houdt voornoemde ver- eeniging op Donderdag 6 Juni a.s. des avonds 8% uur in haar clublokaal „Concordia" haar algemeene jaarvergadering. Wielerclub „wieringen". r t I i verkooping. Ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter, had Dinsd.avond in ,,De Vlas- en Korenbeurs" j de verkooping plaats van een nieuw huis met j bollenschuur, erf en bouwland, gelegen aan i den Nieuwenweg, te zamen groot 51 a. 5 ca I en eigendom van den heer M. J. Rozenbroek. Door den heer A. van Duin in bod gebracht op 2900.werd bij afslag op 30.ge- mijnd door den heer P. J. Zoete, die dus voor 2930.eigenaar werd. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 4 Juni 1935. Uitspraken vorige zitting. Willem G. F., handelsreiziger, Den Helder, bedriegelijke bankbreuk, 6 maanden gev. Dina Gez. B., huisvr. C. S., Den Helder, zedenmisdrijf 250 bis, 6 maanden gev., doch voorw. met 3 proefjaren. Jan Nic. L., schilder, Den Helder, gedeti neerd, valschheid in geschrifte en oplichting, 10 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. De eerste verdachte Bakker overleden. Op 30 April j.1. moesten terecht staan de heeren Jan B. en Adolf St., beide bewoners van Wieringen, die zich hadden vergaloppeerd aan diefstal van botnetten, eigendom van den visscher A. Poepjes. De zaak werd toen aan gehouden, omdat Jan B. ziek was, maar Jan bleef ziek en zal ook nooit meer door de aardsche gerechtigheid worden getroffen, aangezien hij inmiddels is overleden. Zijn collega, Dolf T., draaide er nu alleen voor op en kreeg een dubbele portie te verwerken. De mortuis nil nisi bene (van de dooden slechts goeds), maar volgens rijksveldwachter De Jong stond de overledene, bijgenaamd de Luieman, minder gunstig bekend dan zijn knecht Dolf. De officier achtte thans het bewijs tegen dezen verdachte niet geleverd en requireerde vrijspraak. Weer eens 'n doodeljjke aanrijding op den Helderschen weg voor de groene tafel. Wanneer Dr. Hulst, d- bekende gerechte lijke lijkschouwer, zich onder de getuigen be vindt, kunnen wij verzekerd zijn, een doode- lijke aanrijdingszaak te moeten meemaken. Ook thans was zulks het geval naar aan leiding van het ernstig feit, dat in den nacht van 3 op 4 Maart j.1. op den Helderschen weg onder de gemeente Zijpe een wielrijder, zekere Tobias K., uit Stroet, 'n muzikant uit een dans-band, op zoodanige wijze werd aange reden door den 21-jarigen kruidenier Klaas H. uit St. Maartensvlotbrug, dat hij tenge volge van een schedelbasisfractuur en nog vele andere ernstige wonden, al heel spoedig overleed. Dr Hulst had op last van de justitie op het lijk de sectie verricht en gaf thans Verslag van zijn bevindingen, waardoor de doodsoorzaak zou kunnen worden vastgesteld. De verdachte werd verdedigd door Mr. C. A. de Groot, die zijnerzijds bij de 7 gedagvaarde getuigen k charge, 6 getuigen k décharge had opgeroepen. Eisch 150 subs. 60 dagen. Mr. de Groot, de verdediger, sprak bij den aanvang van zijn pleidooi een woord van diepe deernis voor de nagelaten vrouw en kinderen van het slachtoffer en gewaagde, dat ver dachte niets onbeproefd had gelaten, den nood van de nagelaten betrekkingen te lenigen, en pleitte vrijspraak, subs. een lichte geldboete. Uitspraak 11 Juni. VRIJDAG 7 JUNI. Hilversum, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 100 VARA. 8.00 Orgelspel J. Jong. 8.30 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie Janny van Oogen. 10.35 Pianorecital A. Rubinstein. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 Gramofoonpl. 12 00 Gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gram.pl. 2.10 Pianorecital D. v. d. Stan. 2.30 Voordracht J. Hess. 3.00 Gramofoonpl. 3.10 AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Orgelspel C. Steyn. 5.00 Voor de kleintjes. 5.30 VARA-orkest o,l.v. H. de Groot, 6.00 Declamatie F. Nienhuys. 6.15 Vervolg concert. 7.00 Lezing Jan de Roode. 7.20 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 7.50 Vaz Dias. SOS-berichten. 8.00 Ds. F. Dijkema: De Profeten. 8.50 Carel v. Leeuwen Boomkamp (cello) en Henr. Bosmans (piano). 9.20 Lezing Dr. C. J. Bleeker. 9.50 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Voordracht. 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. verzorgd door de Algemeen Programma, NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. Nauta. ^1.00—12.00 Orgelconcert G. Snijders. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Chr. lectuur. 3.003.45 Concert (alt, viool, piano). 4.00 Vervolg concert. 5.00 Gramofoonpl. 5.45 Cellorecital J. Aerts. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. T.30 Causerie Drs. P. J. Meertens. 8.00 Vaz Dias. 8.05 NCRV-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 9.00 Causerie Dr. J. H. Krnkamp. 9.30 Vervolg concert m.m.v. F. de Nobel (piano). Om 10.00 Vaz Dias, 10.3011.30 Gramofoonmuziek. Stoomvaart .tljj. Nederland, Saleier, t., 4 Juni te Genua. Tarakan, t., pass. 2 Juni Gibraltar. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Hebe, 3 Juni v. Danzig. Ulysses, 4 Juni te Bourgas. Van Rensselaer, t., 4 Juni v. Havre. HollandAmerika Lijn. Statendam, 3 Juni te New-York. Veendam, pass. 3 Juni Lizard. JavaChinaJapan Lijn. Tjimanoek, 2 Juni v. Batavia. Tjisalak, 2 Juni te Shanghai. JavaNew York Lijn. Adrastus, 3 Juni te Belawan. Myrmedon, 3 Juni te Port Said, Siantar, 1 Juni v. New-York. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, u., pass. 3 Juni Ouessant. Silver JavaPacific Lyn. Manoeran, 3 Juni te Port Natal. Silvermaple, 1 Juni te Soerabaja. Silverwillow, 2 Juni te Kaapstad. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Dlomed, 2 Juni te Hamburg. Perseus, 1 Juni v. Kobe. Philoctetes, 4 Juni v. R'dam. Rhesus, pass. 3 Juni Perim. Theseus, 4 Juni v. A'dam. HollandAfrika Lijn. Meliskerk, u., pass. 3 Juni Perim. HollandO.-Azië Lijn. Grootekerk, t., 4 Juni te Shanghai. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtkamp, 2 Juni v. P. Natal. Roggeveen, 3 Juni v. Tamatave. Aardappelen p- 100 kg f,»», beien per 100 ,oos H—0; aard' 100 doos 26; andijvie ner inn ftal,bessen Per 4.30; asperges l-20- kool le s. 6.50—10.50, 2e s f a bloem" 100 stuks; druiven pér too rUuT5£° per kropsla per 100 stuks i 8 fn i cenl; nier per 100 stuks 4-9.50- nrei ko"jk°m- 3.80; pieterselie per 100 bos 2 fin 1)08 per stuk 4—8 cent; postelein p. bakle'm"1^ cent; peulen per 100 pond 35—39. T23 1^4. raapstelen 0.50-1.20, raéijs o vn 2.90 en selderie 1.90—3.60 per ion hl spinazie per 100 bak 1671 cent- sniiK^T per 100 pond 26; tomaten per ï'oo pom? 9; wortelen per 100 bos 3—8 50 PURMEREND, 4 Juni. Gem. kaasbeurs. Verhandeld 19 partiien «m. ftend, ^57,000 kg. Handel matig. Hoogste 'prijs 17 stuks kleine boerenkaas 16.50 en t stuks Goudsche 15 en volvette 14 ner ion kg; 2460 kg boter 1.35-1.50 en weiboter 1.15—1.35 per kg. eiooter 479 koeien: 210 vette koeien per kg 0 52— 0.57, stug; 159 gelde koeien 80—135 stug; 75 melkkoeien 110—175,; 35 stieren' per kg 0.320.42; 34 paarden 60—140 stug; 118 vette kalveren per kg 0.300 50 stug; 560 nuchtere kalveren: voor de slacht 3—10, stug; voor de fok 9—14, stug- 208 vette varkens: voor de slacht per kg 0 32 0.34, matig; 23 magere varkens 13—23" stug; 296 biggen 7—13, matig; 38 bokken 311, matig; 824 lammeren 38, matig* 512 schapen 7—17, matig; piepkuikens ner kg 0.421/2—0.47%. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 2.10—2.30; eenden eieren per IOC 1.65. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juni. Aangevoerd: 16,600 kg tomaten: A 10 20 —14.70, B 10.10-11.50, C 9.10, CC 4.ló_" 4.30; 5950 kg aardappelen: Schotsche muizen f 13.2016.20, drielingen 15.6016.70 kriel 0.60—12.90. van Den Helder. van 4 Juni. GETROUWD: Th. J. A. de Hair en J. M. Th. Heiligenberg; W. v. Emmerik en A. G. D. v. Emmerik. BEVALLEN: C. v. Galen-den Heijer, d. OVERLEDEN: J. M. Mostert-ten Hoope, 55 j.; P. Waker, 72 j. BEZOEK TORPEDO-ATELIER RIJKSWERF DOOR HARE MAJESTEIT. Tijdens den rondrit over 's Rijkswerf, door Hare Majesteit gisteren verricht, heeft de vorstin een bezoek gebracht aan het torpedo- atelier en aldaar, onder het geleide van den Commandant van den Torpedodienst, Over ste Klaassen, een rondwandeling gemaakt en de verschillende inrichtingen met belangstel ling bezichtigd. VERKLARING VAN MINISTER LAVAL. Na zijn onderhoud met president Lebrun, waarin hij had voorgesteld Bouisson opnieuw met de kabinetsformatie te belasten, gaf Laval de volgende verklaringen aan de pers: Ik betreur de stemming van de Kamer. Ik blijf toegewijd aanhanger van de Democrati sche instellingen en de openbare vrijheid Ik heb reeds verscheidene maanden de buiten landsche politiek van Frankrijk geleid. Op dit gebied meer dan op eenig ander moet Frankrijk sterk blijven. De leiders der buiten landsche politiek zullen slechts over het hoogste gezag beschikken, wanneer het open bare crediet van het land niet aangetast wordt. Europa is onrustig, de vrede is on zeker en al mijn streven is er op gericht om een vaste basis te geven. De politieke basis in ons land is verzwakt. Voor de handhaving van het gezag van Frankrijk blijft niemand geschikter dan mijn vriend Bouisson om de regeering op zich te nemen. Ik begrijp de aarzeling van het parlement om afstand van zijn voorrechten te doen, doch het parlement moet inzien, dat het zich na deze dubbele crisis niet langer onttrekken aan zijn verplichtingen. Tenslotte heeft Laval opnieuw aangedron gen om Bouisson met de kabinetsvorming te belasten. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven, dat na een korte ongesteldheid van 2 dagen is overleden ons geliefd Zoontje JOHANNES MARlNUS, in den jeugdigen leeftijd van 8 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, J. J. A MI ABEL. P. M. AMIABEL— Duijvelshoff. Den Helder, 4 Juni 1935 Ooievaarstraat 37. Wegens buitenlandsche familie betrekking eerst heden geplaatst Heden overleed, rustig en kalm, na een lang durig doch geduldig ge dragen lijden, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. JOHANNA MARIA MOSTERT- TEN HOOPE, in den ouderdom van 55 jaar. Uit aller naam, J. MOSTERT. Den Helder, 3 Juni 1935. Parallelweg 24. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 6 Juni a.s., des namidd. 12.30 u., vanuit Parallelweg 24. Verzoeke geen bloemen. De ondergeteekende is voor nemens namens den heer J. DE WIJN, alhier, op Woensdag 12 Juni a.s., v.m.11 u., in het „Kegelhuis" aan te besteden: het bouwen van een woon huis aan de Binnenhaven no. 74 te Den Helder. De inschrijving geschiedt: a. metsel-, timmerwerken, enz. b. glas-, schilder-en behzngwerk. Bestek en teekening verkrijg baar onder a. f 2.50 per stel, onder b. f 2.00 per stel. Restitutie respect, per stel a. en b. f 1.00. Aanwijzing volgens bestek. J. J. VAN DER LEEK, Architect. %amoó1 Weet U dat wij aan de Spits staan met onze Permanentwave en Water golf. Permanentwave- Speciai f2.50 Oliebehandeling f3.50 Bespreekt tijdig dag en uur "Salon 3dman, Koningdwarsstraat 27, Tel. 582 Gevraagd een MEISJE, niet beneden 18 jaar (noodhulp). Adres: Van Galenstraat 69. JONGENS gevaagd voor Wiedwerk. Adres: Langevliet 5, Julianadorp. Te huur. Ankerpark No. 13, voor zeer lage huur. Te bevr.„Het Woning-Bureau", Weststraat 100 of Koninginneweg No. 32r. Haarlem. Te huur de WONING Krugerstr. no. 81, f 4.85 p. w., water vrij. Adres: Ie Goversdwarsstr. 2. Te huur een keurig ingericht en mo derne WONING Torendw.8tr.7. Huurprijs f 5.50 p. w., water vrij. Adres: „Het Woning-Bureau Weststraat 100. Verzoeke geen geld of goederen af te geven op mijn naam, daar door mij niets betaald wordt. G. STAM, Laan 4. 65. Flip en Wip keken met stomme ver bazing naar dit tafreeltje. Flip was erg ver ontwaardigd. Hoe durfden de kraaien deze koninklijke vogel zoo aan te vallen. Dat ging a'le perken te builen. 66. „Zoek jjj wat stenen op, zei hjj tegen Wip, dan zal ik dat brutale volkje eens leren. Weldra suisde de eerste steen door de lucht en trof juist de aanstoker van de vechtpartij.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 4