gemengd nieuws Pijn in de ledematen? Julianadorp Callantsoog. 't Zand. Van Ewijcksluis. AKKER.CACHET5 Wieringen. Wieringerwaard. Schagen. Texel. Brutale inbraak. Buitenland, Groote hitte in de Arabische woestijn. IIELDERSCHE COURANT VAN ZATHRDAG 8 JUNI 1935. De daders der inbraken in kasteelen. Menschenroof Cubaansch millionnair ontvoerd. Noodlottige kerkbrand in Spanje Spoorwegongeluk in Duitschland. Een oude moord opgehelderd. De jacht op de ontvoerders van George Weyerhaeuser De aardbeving in Beloedsjistan. De aardbeving in Beloedsjistan. Renoult vrijgesproken. De Postvluchten van en naar Indië. "AKKERTJES" Gemeenteraad Binnenland. ONDER EEN AUTOBUS GERAAKT. Op den Schiedamscheweg te Rotterdam ter hoogte van de van Duylstraat is de 5-jarige J. H. Idserda uit de Hudsonstraat bij het on verwachts oversteken van den rgweg onder een Schiedamsche autobus geraakt. Zwaar gewond is het jongetje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar het na aankomst reeds bleek te zgn overleden. DE TE EMDEN GEARRESTEERDE NEDERLANDSCHE SLEEPBOOT KAPITEIN. Weer op vrye voeten. Op pag. 2 van het eerste blad hebben wij een bericht opgenomen, ontleend aan de Tel., over het aanhouden van een Nederlandschen sleepbootkapitein te Emden. Het blad meldt nu nader, dat de aangehoudene, kapitein Berg man, van de sleepboot Joma, Donderdag weer in vrgheid is gesteld. Ook de sleepboot werd vrijgegeven. Ook de sleepboot Abel, kapitein De Ruijter, werd op weg van Duitschland naar DelfzgL te Emden vastgehouden. Ook deze kapitein werd gearresteerd, doch later weer op vrije voeten gesteld, terwijl men ook de sleepboot ongemoeid liet. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Gisteren zijn door onbekende oorzaak twee boerderijen met schuren, liggende te Ten Arlo gemeente Zuidwolde, bewoond door de huis gezinnen Buter en Prigge, tot den grond toe afgebrand. Van de inboedels kon niets worden gered. Het in de schuren staande landbouw gereedschap, alsmede 4000 pond stroo, ver brandde. De boerderijen, die het eigendom zijn van den heer J. A. ten Heuvel te Alteveer, zijn verzekerd. Ook de inboedels der bewoners zijn verzekerd. Donderdag is op klaarlichten dag op brutale wijze ingebroken bij den heer C. Petiet te Rustenburg, gemeente Ursem, terwijl de man naar zijn werk en de vrouw naar de kerk was. Er zijn veel gouden en zilveren sieraden gestolen, onder andere vijf hypotheekacten ter waarde van 16.000 gulden, een boekje van de boeren leenbank met f 5000 en een rijksspaarbank boekje met 63 gulden. De man was niet tegen inbraak verzekerd. Verdacht worden drie visschers uit Amster dam, wier signalement bekend is. LANDBOUWER DOOR TRAP VAN EEN PAARD GEDOOD. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is de 28-jarige ongehuwde landbouwer J. van Hemmen uit Glimmen, gem. Haren, door een paard, dat in de weide achter zijn boer derij stond, tegen de borst getrapt. Een ge neesheer kon slechte den dood constateeren. Uit Kaïro wordt gemeld; dat duizenden ooievaars en andere trekvogels in de Arabische woestijn van de warmte zijr omgekomen. De lijken dezer vogels liggen overal op het gloei end heete zand verspreid. De vogels, die nog in leven zijn, hebben, vermoeid en ziek, een schuilplaats gezocht in de graanvelden aan den rand van de zandwoestijn. Twee verdachten gearresteerd. De politie' te Parijs heeft twee mannen ge arresteerd. die ervan verdacht worden de daders te zgn van de talrijke inbraken, welke in het afgeloopen jaar zijn gepleegd in een aantal historische kasteelen in verschillende deelen van Frankrijk. In de auto dezer man nen een gestolen wagen vond men-touw- ladders, rubber handschoenen en een volledig stel inbrekers-werktuigen. In het bezit van een der mannen zijn verschillende voorwerpen, die uit een aantal kasteelen gestolen waren, gevonden. Zijn medeplichtige werd in verband met een ander delict gearresteerd en onder gaat thans een gevangenisstraf wegens dief stal met geweldpleging. Ontvoering van den zoon van een Chinees uit Menado naar China. Ontvoering van rijke Chineezen door roovers, met het doel een losprijs te bemachtigen, is in China zeker niet minder gebruikelijk dan in Amerika. Menige vermogende Chinees uit Ned.-Indie is b.v. door ontvoering van in China ver toevende familieleden daarvan reeds het slachtoffer geworden. Voor zoover wij ons herinneren, is het echter nog niet voorgekomen, dat de roovers hun bedrijf tot in Ned.-Indië uitstrekken. Dat schijnt thans, volgens een Aneta-bericht aan de Indi sche bladen, geschied te zijn. De zoon van een voornaam Chineesch ïnge- tene van Menado is n.1, verdwenen. Men ver moedt, dat hij ontvoerd is en op de Tjisalak op weg is naar China. De politie heeft de zaak in handen. TERECHTSTELLINGEN IN DE VER. STATEN. Zes doodvonnissen voltrokken. Donderdag zijn in de Ver. Staten, zes dood vonnissen ten uitvoer gebracht. Te Boston (Massachusetts) werden de broeders Millen en hun medeplichtige Faber geëlectrocuteerd, die twee politieagenten hadden gedood. Te Columbia (Zuid-Caroline) werd de neger Harris in den electrischen stoel ter dood ge bracht wegens poging tot aanranding van een blanke vrouw. Te Georgetown (Delaware) zijn vrouw Carey en haar zoon opgehangen wegens moord, ge pleegd op een broer van deze vrouw Carey, teneinde te profiteeren van de verzekering op het leven van dien broer. Men zou uit dit lgstje van executies alvast fleze eene conclusie kunnen trekken, dat er kan de afschrikwekkende kracht, die de dood- Itraf heet te bezitten, heel wat ontbreekt, Cubaansche bandieten hebben eenige dagen geleden den millionair Antonio San Miguel ontvoerd en een losgeld van 286.000 dollar geeischt. De familie was bereid dit bedrag te betalen, doch tot nog toe zijn alle pogingen om met de ontvoerders in verbinding te ko men teneinde hun het bedrag te overhandi gen, mislukt. VUt dooden, acht zwaargewonden. Bij een kerkbrand in Lerida zijn vijf men- schen om het leven gekomen en acht levens gevaarlijk gewond. 20 gewonden. De persafdeeling van de rijksspoorweg directie Breslau deelt mede, dat sneltrein 150 Glatz-Breslau op 7 Juni om 14 uur 52 bij het bmnenloopen van het station Wangern met locomotief, bagagewagen en 6 personen wagens uit de rails is geloopen. Twintig per sonen werden licht gewond. De gewonden konden hun reis voortzetten. De materieele schade is aanzienlijk. Door zgn vrouw vergiftigd. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Lands hut (Neder-Beieren) dat twaalf jaar na de daad thans een moord is opgehelderd, die des tijds is gepleegd op den herbergier Koringer te Traundorf bij Mitterkirchen. Thans is gebleken, dat zgn vrouw hem heeft vergiftigd. Reeds na den dood van den her bergier in 1923 heeft men de vrouw verdacht, doch er waren geen voldoende termen om haar te arresteeren. Zij is toen hertrouwd. Toen zij eenigen tgd geleden wegens een ander delict te Traunstein in hechtenis werd genomen, doken opnieuw de geruchten op. De officier van justitie heeft daarop het lgk van den ver moorde laten opgraven en aarde uit het graf chemisch laten onderzoeken. Bij het verhoor gaf de schuldige tenslotte onomwonden toe, dat zg haar man vergiftigd had. Uit Tacona wordt gemeld: In verband met de jacht op de ontvoerders van den inmiddels weer tegen een losgeld van 200.000 dollar in vrijheid gestelden millionnairs- zoon George Weyerhaeuser heeft de politie te Portland, in den staat Washington, gisteren vier mannen gearresteerd die naar zij meent bij de ontvoering betrokken waren. De dooden stad voor een gesloten. Naar de speciale correspondent van de „Times" meldt, zou Quetta, de doodenstad voor een jaar geheel worden afgesloten. Van daag wordt het reddingswerk gestaakt. Dit besluit is genomen door de militaire overheid op medisch advies. De stad zal bewaakt wor den om te zorgen, dat geen roover de bezit tingen van de burgers, die nog onder het puin liggen zullen komen weghalen. Over een jaar zullen de bewoners gelegenheid krijgen naar hun eigendommen te gaan zoeken die bij elkaar een waarde van verscheidene crores van roe pijen, een crore 10 millioen roepijen, ver tegenwoordigen. Na een bezoek aan Quetta heeft generaal-majoor Ironside verklaard, dat de schade door de aardbeving aangericht alleen vergeleken kan worden bij de verwoesting van Lens en Yperen in den oorlog. Sir Samuel Hoare, de minister voor Britsch- Indië heeft Donderdag meegedeeld, dat aan het parlement een crediet gevraagd zal worden van 50.000 pd. st., tot steun aan de slacht offers. De Lord Mayor van Londen heeft een inschrijving voor sfeun geopend. Het aantal slachtoffers 60.000. Thans wordt het aantal dooden van de aardbeving in Beloedsjistan opgegeven als 60.000. Het door de aardbeving getroffen ge bied is 200 kilometer lang en 30 breed. Men berekent de materieel schade op ver scheidene millioenen pond sterling. Te Quetta is geen levend wezen meer achtergebleven en rondom de stad is een militaire afzetting geplaatst. Renoult is door het hof van gezworenen vrijgesproken. Terwijl de gezworenen nog over de uit spraak beraadslaagden, drong een groep jongelieden, die klaarblijkelijk tot de Action Frangaise behoorden, de zittingszaal binnen, onder het uitroepen van „Weg met de be driegers". Daarna holden zij, onder het ma ken van veel lawaai, door de wandelgangen van het gerechtsgebouw. Met geweld moesten zij verwijderd worden. De Maraboe op de heenreis is 6 Juni van Medan vertrokken en 7 Juni te Bandoeng aangekomen. De Havik op de terugreis is 7 Juni van Bangkok vertrokken en denzelfden dag te Cal- cutta aangekomen. De Pelikaan is op de terugreis 6 Juni van Marscille vertrokken en te 11 uur 48 minuten te Schiphol geland. Do LU-ster vertrokken. Donderdag is te 6 u. 31 de Lgster met drie passagiers, 324 kg. post. 44 kg. pakketpost en 111 kg. betaalde vracht van Schiphol vertrok ken. Onderweg zal nog een passagier worden opgenomen. DE DIENST VAN BATAVIA OP SOERABAJA PEB DOUGLAS. Met een toestel eiken dag heen en terug? Aneta meldt uit Batavia: In verband met de aanschaffing van nieuwe vliegtuigen, overweegt de K.N.I.L.M. om, te beginnen met Aug., de verbinding Soerabaja- Batavia dagelijks met een Douglas te onder houden. Dit toestel wordt gestationnerd te Soerabaja, vertrekt vandaar om 7 uur v.m., arriveert te 10 uur v.m. te Batavia, vertrekt wederom vandaar om 11 uur v.m. en arriveert te Soerabaja ten 2 uur in den middag. PREDIKBEURTEN. Nod. Herv. Gem. Ie Pinksterdag: 's Morgens 11 uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". Ie Pinksterdag 's Avonds 7.30 uur, de heer H. J. Kraak, van Den Helder. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Martinus, z. v. A. Hoornsman en M. C. Duit. LOOP DER BEVOLKING. INGEKOMEN: A. Keppel en gez. v. A. Paulowna; T. Mooij en gez. v. Schoorl; C. Bakker en echtgen. v. Schoorl; J. Tamis en gez, v. Zijpe; J. Vel en gez. v. Zijpe; E. Weg v. Schagen; W. P. Strooper v. Zijpe; I. Bou- wens v. Zijpe; C. Bakker v. Schoorl; J. P. Noordstrand v. Alkmaar. VERTROKKENTr. Kater n. Anna Paulow na; J. Vader en gez. n. Den Helder; Gr. Vader n. Barsingerhorn; J. C. Vries en gez. n. Den Helder; J. v. d. Vlies en gez. n. Den Helder; W. de Wit en gez. n. Zijpe; D. Geerligs en gez. n. Wieringen; M. Bgvoet n. Wieringerwaard; M. van Woesik en gez. n. Den Helder; A. Saki- nah n. Den Helder; Wed. G. Boontjes en gez. n. Zijpe. OFFICBEELE UITSLAG DER VERKIEZINGEN. Door het Centraal Stembureau zijn de navol gende candidaten voor den gemeenteraad ver kozen verklaard: S.D.A.P.: S. Kooger (aftr.), P. de Haan (met voorkeurstemmen), en J. Weg Pzn, (aftr.). R. K. Partij; J. G. van Graas; V.D.; Partij: H. Kruisveld; M. Vries en G. W. Jimmink (allen aftredend). Het bleek bij het opmaken van den officieelen uitslag, dat indien de S.D.A.P. een stem van de Vrijz. Partij meer verkregen zou hebben, de meerderheid in den nieuwen raad S.D.A.P. zou zijn geworden. De heer De Haan, welke als nummer 4 op de lijst der S.D.A.P. voor komt, had 40 stemmen op zijn naam, en heeft daardoor mèer; dan 50 pet. van den lijstkies- deeler (74'/:i) gehaald, waardoor hij met voor keurstemmen is benoemd. GUNNING ONDERHOUDSWERK GEMEENTE-EIGENDOMMEN. Het onderhoudswerk aan de gemeente eigendommen is door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente gegund aan de laagste inschrijvers t.w. Het timmerwerk aan den heer T. Borst te Groote Keeten. Het schil derwerk aan den heer P. J. Renooij te Scha- gerbrug en het metselwerk aan den heer P. de Vries te Callantsoog. VERLENGING RIJKSSUBSIDIE VOOR DE WERKVERSCHAFFIN G. Door den Minister van Sociale Zaken is verlenging van het rijkssubsidie in de werk verschaffing in deze gemeente toegezegd tot en met 28 September 1935. HINDERWETAANVRAGE. Door de N.V. Bataafsche Import Maat schappij, is vergunning aangevraagd voor het plaatsen van een benzinepomp, systeem „Har- doll" aan de Noordzijde van het dorpsplein tegenover het perceel bewoond door den heer A. Vader en aan te sluiten op de bestaande ondergrondsche benzine-bewaarplaats aldaar. SCHOOLFEEST Algemeene vergadering van de Vereen, tot het houden van een jaariijksch schoolfeest met de kinderen van de O. L. school te 't Zand, gehouden op 5 dezei' bij den heer Schrieken alhier. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat de ontvangsten van de lijsten plus rente bedroeg 133.34. Saldo vorig jaar was 76.24, en de totaal uitgaven waren 95.44. Saldo over 1934 dus 39.90. De boeken worden na gezien door de heeren Kooy en Zwart. De heer Kooy rapporteert, dat alles in de beste orde is. De Voorzitter deelt hierna mede, dat met de kinderen der hoogere klassen dit jaar het reisje naar Amsterdam aan de beurt is. Besloten wordt dit reisje te doen plaats vin den op Dinsdag 25 Juni a.s. 's morgens 8 uur van hier, per autobus met 24 kinderen en 3 geleiders(sters). Het programma luidt: Zoo mogelijk eerst een bezoek aan de bioscoop van het Handelsblad „Cineac", daarna rondvaart door de havens, vervolgens bezoek aan Artis en daarna nog naar de Amsterdamsche lucht haven Schiphol. Men zal zich dus niet behoe ven te vervelen. Met kinderen der lagere klas sen zal daarna op 3 Juli a.s. een reisje wor den gemaakt en wei met auto's van particu lieren. Staande de vergadering geven zich bereids verschillende autobezitters hiervoor op, anderen zullen nog worden gevraagd. Om 8 u. 's morgens wordt dan eveneens vertrokken. Hoewel geen vast reisplan werd opgemaakt, ligt het wel in de bedoeling om de dag dan door te brengen te Bloemendaal aan Zee en Duin en te Santpoort en omgeving. Mede door de hooge kosten, welke het reisje naar Am sterdam om de 3 jaar van de kas vergt, werd de hoop uitgesproken, dat op de lijsten, welke eerstdaags weer zullen circuleeren, door een ieder naar vermogen, maar dan toch zoo veel mogelgk zal worden geteekend. Bg de nu vol gende bestuursverkiezing wordt in de plaats van den heer v. d. Oord gekozen de heer Over-" hand, welke zijn benoeming accepteert. De voorzitter spreekt hierna woorden van waar deering voor het werk dat de heer v. d. Oord in den loop van de 19 jaar, dat hij bestuurslid was, voor de Vereen, heeft gedaan. Van de gelegenheid tot rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Hierna sluiting. DE VERSPREIDING DER CIIINEESCHE WOLHANDKRAB. Meerdere malen heeft men reeds in onze krant en in verschillende groote bladen be richten kunnen lezen waaruit bleek, dat de verspreiding van de gevreesde Chineesche wolhandkrab zich steeds verder uitbreidde. In Maart j.1. werden hier in de Waddenzee op het Balgzand de eerste Chineesche krab- gen gezien, terwijl einde Mei ook een eerste exemplaar in 't Amstelmeer bij Oostpunt is gevangen. Gevreesd mag dus worden, dat de verspreiding zich thans ook in de Noord-Hol- landsche binnenwateren zal voortzetten, het geen met enkele jaren een aanzienlijke ver hooging van onkosten voor de binnenvis- scherij met zich zou kunnen brengen. DE SNOEKBAARSTEELT IN HET AMSTELMEER. Zeer gunstig schijnt het dit jaar met de snoekbkaarsteelt in het Amstelmeer niet te zullen verioopen. Evenals vorig jaar doet zich het eigenaardige feit voor. dat op de „nesten", welke in dit water zijn neergelaten, om aan de snoekbaars gelegenheid te geven zich een ideale broedplaats voor hare eieren te kiezen, gedurende enkele dagen wel zeer veel broed is aangetroffen, doch dat dit weer spoedig (al te spoedig) was verdwenen. Schreven wij dit vorig jaar toe aan mogelijke afgrazing der hesten door een aan de vlookreeften ver want waterdiertje, meer bekend onder den naam „snei", dat toen ook in groote aantallen in deze nesten was binnengedrongen, terwijl ook de mogelijkheid werd opengelaten, dat de aal, die zich gaarne met vischbroed voedt en waarvan ook een paar exemplaren in de nesten werden aangetroffen, hieraan mogelijk schuldig kon zijn, de vlugheid, waarmee thans het snoekbaarsbroed van de nesten is ver dwenen leidt er toe, dat naar andere oorzaken wordt gezocht. Het koude weer in Mei van dit jaar was oorzaak, dat van deze maand reeds meer dan de helft was gepasseerd, eer de eerste eieren werden waargenomen. Het waren er toen nog maar betrekkelijk weinig. Dit bleef gerui- menj tijd zoo, tot op Woensdag 29 Mei (de laatste contróle daarvoor was twee dagen eerder gehouden), bij hernieuwde contróle zich op alle nesten een zeer groot aantal eieren, bleek te hebben verzameld. Er waren nesten bg, waarop de eieren in tienduizend tallen voorkwamen. Op Zaterdag 1 Juni was de bezetting eveneens nog zeer groot al leek toen reeds het aantal te zijn verminderd. Maandag 3 Juni echter waren verschillende nesten vrijwel leeg, op andere kwamen er nog wel jroor, maar in zeer sterk verminderd aan tak De normale periode voor het uitkomen der eieren is 9 h 10 dagen. De verdwijining ging dus veel te vlug. Bovendien lieten de nog acht< rgebleven eitjes bij even spoelen van het wate vrijwel onmiddellijk los. Inwendige in- Die scheuten in Uw schouder, in Uw arm of been, neem daarvoor s nu eens wat van die wondervolle ('a k k r 1 Vo/geni recept »on Apotheker Dumont BURGERLIJKE STAND van 24 Mei tot en met 6 Juni 1935. GEBOREN: Reinder Pieter Homme, z. v. P. Hummel en R. Bakker. Cornelis Johannes, z.v. P. C. Dietvors en P. v. Dongen. Jacoba Petronella, d. v. J. Doves en A. Kreyger. GEHUWD: T. C. de Koning en J. Verbiet. H. Westerbeke en M. Kingma. OVERLEDENDieuwina Gerda Klare, 7 jr., d.v. J. Klare en G. Vos. E. Rotgans, m., 32 jr., ongeh. Sijtske Kingma, 6 mnd., d.v. Y. Kingma en H. F. v. Miihlau. Hendrik Bos boom, 8 mnd., z.v. H. Bosboom en R. Blouw. PRINSES JULIANAFONDS. De gemeente Wieringen werd bg loting aangewezen voor de uitzending van een be hoeftig kind voor rekening van het in 1909 opgerichte Prinses Julianafonds naar een van de koloniehuizen van het Centraal genoot schap voor kinderherstellings- en vacantie- kolonies te Egmond aan Zee of Bergen aan Zee, ter verpleging gedurende een vijftal we ken ir den zomer van 1935. De afdeeling Wieringen van het Centraal Genootschap voornoemd, aan wie de keuze voor uitzending werd overgelaten, zal zeker geen gemakkelijke taak hebben gehad. Het dochtertje van den heer B. werd voor uitzen ding aangewezen. Een dezer dagen is het kind naar Bergen aan Zee vertrokken. Wij brengen u even in herinnering, dat het fonds hiervoor bedoeld, is gesticht om jaar lijks uit een vijftal bij loting daartoe aange wezen gemeenten van Noord-Holland elk een kind aan zee te doen verplegen. Het ligt voor de hand, dat de gemeente Wieringen, die ditmaal tot de gelukkigen be hoorde, de geboden gelegenheid met beide handen heeft aangegrepen. Hippolytushoef JAARVERGADERING DER VOETBAL- VEREENIGING „SUCCES". Donderdagavond hield genoemde vereenl- ging haar jaarlijksche vergadering in „Con- cordia". Jaarverslag van den penningmeester. Namens de kas-commissie doet de heer J. Slikker verslag van de contröle-werkzaam- heden, waaraan wij het volgende ontleenen: Ontvangsten3.308.87 Uitgaven 3.659.23 spectjie der nesten wees uit, dat thans van een „snel"plaag niet kon worden gesproken. Slechts enkele exemplaren werden hiervan aangetroffen. Men vermoedt nu, dat wegens het gure weer van dit voorjaar, de snoekbaars later heeft gepaaid, dan met de natuurlijke aan drang overeenkomt en daardoor de eieren overrijp zijn geweest en hunne kleefkracht hierbij hebben ingeboet wat weer tot gevolg heeft gehad, dat ze geleidelijk van de nesten zijn afgespoeld. Dit kan voor het broed funest worden, indien de eitjes op een slikkerigen bodem terechtkomen. Komen ze echter op zandgrond terecht, zóó dat zij niet door slik worden overdekt, dan is de mogelijkheid van het uitkomen volstrekt niet uitgesloten. Toch zou de mogelijkheid van het in leven blijven veel beter gewaarborgd zijn geweest, als het broed op de nesten was blijven zitten. Nu hangt dit geheel van het toeval af. Toch behoeft dit nog niet tot ontmoediging te leiden. Ook vorig jaar wij memoreerden dit reeds was een groot gedeelte van het broed hoewel niet in zoodanige mate als thans van de nesten verdwenen en toch' zijn dit voorjaar vrij talrijke eenjarige snoek baarzen opgemerkt. Men behoeft dus ook nu de hoop op een gunstige uitkomst nog niet op te geven. ONDERWIJZEND PERSONEEL. i Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. Schooi te Westerland, ter vervanging van Mej. A. Boerendans, aan wie ziekteverlof is verleend, is benoemd de heer C. v. d. Kolk te Wierin gerwaard. ROODVONK. Bij 2 kinderen van den heer R. te Hippo- lytustioef is roodvonk geconstateerd. NIEUWBOUW. Nasjr wij vernemen is de heer Alb. Klein, caféhouder te Oosterland, voornemens op de kruising van den Akkerweg met den nieuwen betonweg 'n nieuw restaurant te bouwen. De plannen bevinden zich reeds in vergevorder den staat van voorbereiding, zoodat het is te verwachten, dat spoedig met den bouw zal worden aangevangen. Architect Klein van Slootdorp is met de voorbereidingen belast. WERKLOOSHEID. Het aantal tewerkgestelde arbeiders bij de werkverschaffing in de Wieringermeer be droeg 1 Juni jl. 368. Bovendien staan bij den Agent van de Arbeidsbemiddeling nog een tiental arbeiders als werkzoekend te boek. POLITIE. Verloren; een venters-portemonnaie, inhoudende pl.m. dertig gulden. Inlichtingen bg den gemeentebode. Nadeelig saldo 350.26 hetgeen hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in de onkosten welke besteed zijn voor verbete ring van het terrein. Het begin-saldo was 592.77; het eindsaldo dus 242.51. Bestuursverkiezing. De heeren C. Duynker, J. Bosker Ozn. en G. v. d. Wal worden wederom herkozen. Elftal-commissie. Bij de verkiezing van de elftal-commissie werden allen herkozen met uitzondering van den heer A. Zwanink, waarvoor de heer G. Blom in de plaats komt. Gekozen worden voor de kascommissie de heeren D. Kuiper, J. Koom Szn. en L. Mon- tulet. Bestuursvoorstellen. Aangenomen wordt het voorstel, dat wer kende leden, spelers of reservisten tijdens de werkloosheid slechts 0.25 per maand be talen. Contributie-wgziging gehuwde leden. Deze bedroeg voorheen 4.per jaar en 1.40 bondscontributie. Gewijzigd in 10 cent per week plus 1.40. Dan wordt voorgesteld een tribune te bou wen, daar de bestaande niet meer aan de eischen voldoet. Aangenomen. Rondvraag. De heer J. Lont zou gaarne zien, dat het Bestuur tracht meer adspiranten te winnen. Zal gedaan worden. Het bestuurslid de heer Duynker deelt het resultaat van den afgeloopen feestavond mede. Ontvangsten 248.uitgaven 227. Saldo f 21.Hierna sluiting. PAARDENKEURING. Uitslag der gisterenmiddag vanwege de Prov. Comm. tot bevordering der Paarden fokkerij in Noord-Holland en het Ned. Paar denstamboek gehouden paardenkeuring. a. Veulens, aangeboden 4 stuks; goedge keurd 3, van de heeren Jb. Lont Cz., S. Bak ker Sijbr.zn. en S. C. Lont Vet. b. Éénjarige merriën, aangeboden 4 stuks; goedgekeurd één van den heer N. Johs. Rot gans. c. twee-jarige merriën, aangeboden en tevens goedgekeurd één van den heer J. Kooij Cz. d. drie-jarige merriën, aangeboden 4 stuks, waarvan geen enkele goedgekeurd. e. Vierjarige en oudere merriën, aange boden 4 stuks, goedgekeurd 3, van de heeren Jb. Dekker Pz., Willem Mostert Sz. en S. C. Lont Vet. Voor opname in het stamboek werd goed gekeurd de 4-jarige merrie van de heeren Gebr. Dekker. De keuringscommissie bestond uit de hee ren L. Zijlmans te Hoofddorp; M. G. van Baaien te Asperen en J. C. Colder te Alblas- serdam. Voor de premiekeuring de heeren M. A. Noordam te Heemstede; C. Bulk te Nieuw- Vennep en A. W. Heidema te Den Haag voor de Stamboekkeuring. De toegekende geldpremiën worden later bekend gemaakt. Trots den stroomenden regen trok de keu ring veel publiek. Den Oever. ZIJ LEEREN HET NOOIT. Donderdag zgn door de Rijks veld wacht al hier niet minder dan 18 processen verbaal opgemaakt tegen overtreders van de rijwiel- belaslingwet. In de meeste gevallen droegen de overtreders het plaatje niet zichtbaar bg zich. Door schade en schande schijnt men slechts wijs te worden. SCHOOLFEEST. Het jaarlijksche schoolfeest is Woensdag j.1. niettegenstaande voor den middag een paar regenbuien als spelbrekers probeerden op te treden, in alle opgewektheid gevierd. Des morgens stonden om een uur of negen twee en twintig auto's gereed om de jeugd te ont vangen. Allen voorzien van een zakje zuur tjes, hadden ze spoedig hun plaatsen gevon den. Als eerste halte als gewoonlijk het wrak bij Kamperduin. De eerste groote halte was Bergen waar in den speeltuin van Duinver- maak en het bijbehoorende zandgat een paar uur met spelen werd doorgebracht. Bergen aan Zee heeft maar een kort bezoek mogen ontvangen, 't Weer was nog te koud om lang „pootje te baden". In Alkmaar het gewone bezoek aan hertenkamp en apenkooi, waar een uur ook zoo om is. Te half 8 kwam de lange rg behouden weer thuis. Dat onderweg geen honger geleden is, behoeft geen betoog! Na tuurlijk dank aan allen, niet het minst aan de autobezitters, die wederom hun wagens belan geloos beschikbaar hebben gesteld. BENOEMD. In plaats van mej. A. Boontjes, aan wie eervol ontslag is verleend als kookdame van het Prov. Electrisch Bedrijf in Noord-Hol land, is benoemd mej. J. Boontjes alhier. INBRAAK. In den nacht van Woensdag op Donderdag is er ten huize van den heer J. Kweldam, slager aan de Hoogzijde alhier, ongewenscht bezoek geweest. Een bedrag van ongeveer f 180.werd als buit medegenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. BOUWEN. De bouw van een woonhuis met kantoor aan de Oudeslotstraat alhier, voor rekening van den heer K. Roggeveen alhier, is onder hands gegund aan; G. Koning: metsel en timmerwerk. G. Bregman: schilderwerk. A. Reesman: sanitair. C. H. Zwart: lood- en zinkwerk. H. v. Weelde: electriciteit. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Jan Pieter van Wijk en Aagje Boontjes. GETROUWD: Johannes Antonius Muider en Alida Engelina Trap. Thijs van der Hoek en Epke Hoiema. OVERLEDEN: Cornelia Bos, 81 jaar; Gerbe Snippe, 49 jaar; Cornelis van der Oord, 65 jaar. POLITIE. GEVONDEN; een doosje met eenig geld, een dop, Sleutel van een auto, een duif, een autoband met velg. VERLOREN: een rijwielplaatje, een porte- monnaie met eenig geld. SCHAGER MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1, goed (28 ct.). De koeien, welke er aangevoerd werden, werden wei verkocht, op één na. De prijzen van kalfkoeien was iets lager, de beste golden f 155.—. Geldekoeien, handel matig. De handel in pinken was traag. In nuchtere kalveren kalm. In paarden was niet veel handel, mooie aanvoer en beste beesten. De handel in vette schapen stug. Lammeren voor de slacht, geen vraag, voor de weide zeer matig. Vette varkens werden vlug ver kocht, hooge noteering 36 ct. per kg. Jonge vette schapen, kale of geschoren tot f 12.De handel in bokken en geiten was goed. Kippen en konijnen gewoon. De handel in biggen en schrammen stil. ZENDINGSDIENST. Op den tweeden Pinksterdag zal in de duin vallei achter de Koog, Texel, de 23ste Texelsche Zendingsdag worden gehouden, waarbij als sprekers zullen optreden de WelEerw. Heeren Ds. Moen, N. H. Predikant te den Hoorn en Ds. S. R. Hermanides, idem te Oog bij Ngmegen, Bg ongunstig weder zal deze bgeenkomst ge houden worden in de N. Herv. Kerk te den Burg. Voor nadere bijzonderheden verwgzen we naar de advertentie in dit nummer. BURGERLIJKE STAND. 4 tot en met 7 Juni 1935. GEBORENDirk, z.v. J. Roeper en G. Mantje. Joannes, Petrus Marie, z.v. J. Buisman eu C. C. M. Broekhoven. GEHUWD: Jan Kiljan en Aafje Jellema, Teunis Koopman en Rona Madacsai. OVERLEDEN B. L. Spigt, 40 jaar, geh. m. F. Meyer. POLITIE. Gevonden; 1 gebr. kinderbroekje, 1 rijwiel- plaatje, 1 manteltje. Afwezig met kennisgeving de heer H, Leber. Notulen. Ingekomen stukken. Een adres van Burgemeester en Wethou ders van Alkmaar, waarin wordt verzocht aan de Regeering het verzoek te richten bg samenvoeging van K. en F. te Alkmaar en Hoorn als plaats van vestiging Alkmaar aan te wijzen. De heer Lap wijst er op, dat het aantal ingeschreven bedrijven bij de Kamer te Alk maar 10272 bedroeg op 1 Mei j.1., en bij die te Hoorn 5643, en dus ook uit dien hoofde Alkmaar het meest aangewezen is. Zonder hoofdelijke stemming wordt beslo ten aan het verzoek te voldoen. Adressen C. Boon. Een tweetal brieven van C. Boon, betref fende aanleg electrische kabel, afsluiting van wegen, bouwverordening, politieverordening, overdracht van gronden, waarvan voorlezing geschiedt. Op voorstel van den Voorzitter worden de brieven voor kennisgeving aangenomen.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11