HULTAP Karpetten H.V Jb.NIRjERiZOON adio-programma IICLDHRSCnr. COURANT :VA>f ZATHRDAG 8 JUNI 1935- Renteverlaging tweede hypothecaire voorschotten. Eerste Kamer. Begrooting Zuiderzeefonds 1935. GEMENGD NIEUWS Ernstige brand te Losser Doodslag op haar echtgenoot. Nederlandsche sleepboot kapitein te Emden vastgehouden. Een dreigbriefschrijver te Rotterdam. Beschonken wielrijder doodgereden. in extra prima kwaliteit SPOORSTRAAT 49 Tel. interc. 46 Knoeierijen met vleesch INl©€lt! Buitenland. Fransche oud-minister voor de gezworenen. Groote brand te Nanking. Moordenaar ter dood veroordeeld. 468e STAA 3LOTER1J 468e STAATSLOTERIJ )e<len van den bond van coöperatieve zuivel- verkoopvereemgingen, die tot dusverre maan- dSk7 ongev^r 500 000 kg boter naar Duitsehland verzonden dien uitvoer noodg« dwongen hebben moeten staken, d00^a^ nsiee aan de betalingen verbonden, te groo Y Is de minister niet van oordeel, dat het noodzakelijk is, aangezien andere landen dien Hollandschen aanvoer overnemen, dat alles in het werk moet gesteld worden om de be zwaren der exporteurs te ondervangen? 3 I» de minister bereid, met het oog op den noodtoestand in den landbouw hiertoe ten spoedigste het noodige te verrichten en tijde lijk een garantieregeling te treffen als be staan heeft van 27 September 1934 tot 13 Februari 1935? Een circulaire van den minister van sociale zaken aan de gemeente besturen; verlaging van de rijks- voorschotten tot 4 pet. De minister van sociale zaken heeft aan de Gemeentebesturen de volgende circulaire gericht betreffende renteverlaging van tweede hypothecaire voorschotten. Ten einde ook voor de woningen, waar voor uwerzijds tweede hypothecaire geldlee- ningen zijn verstrekt, tot de noodzakelijke verlaging der huren te kunnen komen, is de regeering bereid den rentevoet der uit 's Rijks kas verleende voorschotten tot 4 pet. te verlagen. Het voordeel van deze renteverlaging moet echter geheelvoor huurverlaging voor de desbetreffende woningen worden aangewend. Van dezen eisch kon worden afgezien indien de huur reeds zoodanig is verlaagd, dat deze niet meer toereikend is tot betaling van de exploitatie-uitgaven. Bij inwilliging van verzoeken om rentever- Jaging moet uw college een bedrag vaststel len, waarboven de huur niet mag stijgen. Ten genoegen van uw college zal bij de rentebe taling moeten worden aangetoond dat niet meer huur is bedongen, dan uwerzijds is toe gestaan. Ik vertrouw, dat uw college nauwlettend zal toezien, dat de gestelde voorwaarden wor den nagekomen. Van de toegestane renteverlaging ontvang ik gaarne mededeeling opdat, het noodige kan worden gedaan tot verlaging voor de rente betreffende Rijksvoorschotten. De memorie van antwoord. Verschenen is de memorie van antwoord Op het vooloopig verslag van het ontwerp van de wet tot vastselling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Zuider zeefonds voor het dienstjaar 1935. Wij ont- Jeenen er het volgende aan: In deze memorie merkt de minister op, dat gezondmaking van de Rijksfinanciën niet zal behoeven te beletten, onmiddellijk door te gaan met de uitwerking van de plannen tot inpoldering van den N. O.-polder. Bereids is opdracht gegeven tot het met bekwamen spoed voorbereiden van een volledig uitvoe ringsplan met daarbij behoorende financieel werkprogram. Zoodra de regeering het oogenblik geko men acht, de werkzaamheden ter plaatse aan te vangen, zal de minister niet nalaten ge volg te geven aan de herhaaldelijk gedane toezegging om te komen met voorstellen tot uitvoering van bepaalde werken voor de Noordoostelijke inpoldering. Door de ervaring, opgedaan met de inpol dering van de Wieringermeer, staan thans uitvoerige gegevens ten dienst, die het mo gelijk maken de ramingen op te stellen. Dat in den landbouw, ondanks de onbe vredigende bedrijfsresultaten, nog een groote vraag naar land bestaat, is bij de uitgifte van landerijen in de Wieringermeer duidelijk aan den dag getreden. In herinnering moge worden gebracht, dat verleden jaar voor een 40-tal bedrijven zich 190 gegadigden hebben aangemeld, en dat voor een overeenkomstig aantal in November a.s. uit te geven boerde rijen, nog zonder openbare aanbieding, thans reeds 78 nieuwe aanvragen zijn ingekomen. Om aan de vraag naar land tegemoet te komen zal aan uitbreiding van cultuur gronden door inpoldering dan ook de noo- «lige aandacht behooren te worden geschon ken, te meer daar hierdoor langs directen en indirecten weg werkverruiming in zoo belangrijke mate kan worden bevorderd. Hierbij is in aanmerking te nemen, dat indien met de uitgifte van gronden in de Wieringermeer in hetzelfde tempo wordt voortgegaan als thans, di. 2500 tot 3000 H.A. per jaar, te zijner tijd een te lang durige onderbreking daarvan zal intreden, indien niet tijdig cultuurrijpe gronden in den N. O.-polder beschikbaar kunnen wor den gesteld. Binnenland. KINDEREN VERDRONKEN. Donderdagavond is het 1%-jarig zoontje van den heer Hoekwater aan het Dijkje te Bolnes in een onbewaakt oogenblik in een sloot bij de woning gevallen en verdronken. Te Zaandam is Donderdag het 7-jarig zoontje van den caféhouder K. van een zol derschuit gevallen en verdronken. In den afgeloopen nacht ontdekte een nachtwaker, dat er brand was ontstaan in de auto-garage, tevens werkplaats en winkel voor rijwielen, waschmachines en radiotoe- tsellen van den heer Lippenkhoff in de Gro- nausche Straat te Losse. Het vuur dat gre- t.g voödsel vond in de in de garage staande autos breidde zich dadelijk fel uit De ge- lweeP ner'Soêe ,uitgebrand- Vijf autobussen, twee pei sonenauto s, aulo-onderdeelen, fiet sen, radiotoestellen en waschmachines wer den een prooi der vlammen. Niets kon worden gered. De schade die op 16 000 20 000 word geschat, wordt door verzekering gedekt Het pand, dat een oppervlakte var. circa vierk meter beslaat, is geheel verloren ge- gaan. Ontslagen van rechtsvervolging. De rechtbank te Amsterdam heeft van rechtsvervolging ontslagen de 36-jarige naai ster, die zich wegens doodslag, subs. zware mishandeling van haar echtgenoot te verant woorden heeft gehad, overwegende, dat de Vrouw uit noodweer heeft gehandeld. Verdacht van deviezensmokkelarij. De te Delfzijl thuisbehoorende sleepboot Henrica (kapitein Rielsema) kwam Woens dag, naar de Tel. meldt, met eenige schepen op sleeptouw de Eems afzakken op weg naar Delfzijl. Bij de Duitsche uitklaringspost kwa men een paar Duitsche kommiezen aan boord die den schipper bevalen naai Emden op t( stoomen. Aldaar aangekomen werd de kapitein on middellijk gearresteerd als verdacht van deviezensmokkelarij. Eenigen tijd latei werd hij echter weer in vrijheid gesteld, terwijl ook de sleepboot werd vrijgelaten. Ook de te Delfzijl thuisbehoorende sleep boot Joma (kapitein Bergman) kwam Woens dag met eenige schepen achter zich de Eems af, met bestemming Delfzijl. Ook deze sleepboot werd naar Emden geleid, terwijl de kapitein; eveneens verdacht van deviezen smokkelarij, in arrest werd gesteld. De sleepboot werd in beslag genomen. Tot nu toe is kapitein Bergman échter nog niet iri vrijheid gesteld, terwijl ook zijn sleepboot nog wordt vastgehouden. Looze visschertjes hebben den ver- moedelijken dader gearresteerd. Een winkelier, die een zaak drijft in het Westelijke stadgedeelte te Rotterdam, heeft de vorige week een dreigbrief ontvangen. In dezen brief werd geëischt, dat de winkelier een bedrag van 5000 zou deponeeren, om dat de briefschrijver anders bekend zou ma ken, dat de winkelier zijn zaak voor een aan zienlijk bedrag had verkocht en ondanks het feit, dat hij momenteel veel geld onder zich had, steun trok van Maatschappelijk Hulp betoon. De 5000 moesten worden gedeponeerd op een bepaalde plaats aan de Delfshavensche Sehie. Bij den brief was een uitvoerige tee- kening gevoegd, waarop nauwkeurig was aangegeven, waar de brenger van het geld moest komen. Deze plek bleek te zijn aan den Oostkant van de Delfshavensche Schie, even ten Noorden van het Schie-kanaal. De brenger van het geld moest daar Maan dagmiddag om 3 uur precies komen, met het geld in een wit linnen zakje, welk zakje hij in de linkerhand moest dragen. De winkelier heeft dadelijk de politie ge waarschuwd en men besloot, dat Maandag middag inderdaad iemand met een wit lin nen zakje op de aangeduide plaats zou zijn. Rechercheurs zouden zich evenwel in de buurt verdekt opstellen. Het terrein in dé buurt is evenwel erg open, zoodat het vrij wel onmogelijk was voor de rechercheurs, om zich in de nabijheid te verschuilen. Zij heb ben toen een Hst verzonnen. Maandagmiddag zaten langs den kant van de Delfshavensche Schie opeens enkele hengelaars te visschen. Aangezien het vischseizoen juist was ge opend zou dit wel geen argwaan wekken, dacht men. Het was deze hengelaars niet om snoek of baars, om voorntjes of bliek, zelfs niet om stekeltjes te doen. Zij aasden op veel grooter wild en hun aas hadden zij niet aan een haakje; het aas droeg een meneer in zijn linker hand; het aas was een wit linnen zakje. Hengelaars hebben groot geduld: re chercheurs hebben een nog grooter geduld. Toen was het een heele dobber, om rustig naar den dobber te blijven kijken, waar het ging om de eventueele arrestatie van den dreigbriefsehrijver of diens handlanger. Ver voor drieën waren de looze visschertjes gaan hengelen, ver na vieren vischten zij nog. Toen werd het duidelijk, dat zij bot hadden gevangen en dat er dien dag van een arresta tie wel niets zou komen. Er had zich niemand om het wit linnen zakje gemeld. Wel was iemand in een kano verschenen en deze had verdacht dicht in de buurt van de visschers rond gepagaaid, maar of deze canovaarder inderdaad om het zakje was gekomen en of hij afgeschrikt was door de aanwezigheid van de hengelaars was niet bekend. Zoodoende moest men onverrichter zake vertrekken. Den volgenden dag ontving evenwel een zwager van den winkelier een dreigbrief, welke vrijwel eensluidend was aan den eer ste. Alleen was deze brief onderteekend met Van O. Opnieuw werd overleg met de politie gepleegd en opnieuw werd besloten op de aangeduide plek en op den vastgestelden tijd gisteravond om 7 uur op dezelfde plaats op wacht te gaan zitten. Evenwel nam een der rechercheurs deze reis de voorzorg om met een motorbootje in de buurt te gaan bggen, voor het geval er weer een verdachte cano-vaarder mocht komen opdag&i. Op het vastgestelde uur verscheen er een jongeman, met een race-fiets aan de hand. j vroeg aan een van de rechercheurs-hen gelaars een beetje vuur, stapte naar de plek, welke op de teekening met een kruisje was aangegeven en vond daar niet een man met een wit linnen zakje, in de linkerhand, maar het witte zakje op den grond liggende, gelaars vischten onverstoorbaar. Hij raapte het zakje op. De hengelaars hengelden vol spanning. Hij stak het zakje in zijn zak en wilde weggaan. Toen stonden de hengelaars op, maakten zich als rechercheurs bekend en hielden den jongeman aan. Het bleek de 19-jarige hoef smid H. R. te zijn. Hij ontkende iets van den dreigbriefschrijver af te weten. In af wachting van de resultaten van het verdere onderzoek is hij opgesloten. (N.R.Crt). KIEZER IN' BADPAK. Een kiezer-winkelier te Muiderberg, -die zoowel materieel als geestelijk getroffen is door het badpakverbod aldaar, ls in het stem bureau, dat door voorstanders van dit verbod bezet was, verschenen met een badpak aan. Daar hij het over zijn costuum had aange trokken, heeft de voorzitter geen proces verbaal doen opmaken. DOODELIJK ONGELUK. Op het terrein van de Amsterdamsche Bal last Mij. te IJmuiden is Woensdag de arbeider van Velse, terwijl hij bezig was een zandwa- gen te repareeren, daaronder gekomen, door dat de wagen kantelde. De man werd zwaar gewond opgenomen en naar het r.k. zieken huis vervoerd, waar hij spoedig is overleden. VOSSEN OP DE VELUWE. Op verschillende plaatsen van de Veluwe werden den laatsten tijd herhaaldelijk spo ren van vossen ontdekt; klemmen werden uitgezet, doch zonder succes. Dezer dagen werd in een dennenbosch tus- schen Schaarsbergen en Otterloo een drijft jacht gehouden. Uit dit bosch, waarin zich anders geregeld veel konijnen ophouden, kwam nu geen enkel konijntje te voorschijn, we! zes vossen, waarvan drie aan een goéd gemikt schot ten offer vielen. Donderdag reed een beschonken wielrijder C. H. wonende te Boskoop, op den Aalsmeer- derdijk in de richting Aalsmeer, te Nieuw Vennep. Hij slingerde over den weg zoodat de bestuurder van een bestelauto van de Am sterdamsche Coop. Sigarenwinkeliersvereeni- ging, na herhaald vergeefsche moeite te heb ben gedaan den van links naar rechts zwen- kenden dronken wielrijder te ontwijken, tenslotte toch niet kon verhinderen, dat de man op een gegeven oogenblik tegen den auto opreed, met het hoofd tegen de voorruit te recht kwam en bewusteloos op den weg bleef liggen. Door te ver naar links uitwijken kwam de auto bovendien gedeeltelijk in de Ringvaart Voor Uitsluitend naar terecht. Dr. Bon te Aalsmeer kon slechts den dood van den wielrijder constateeren. Het lijk is naar het lijkenhuisje te Hoofddorp ver voerd. De auto die nogal beschadigd was is met een kraanwagen weer opgehaald. De chauffeur M. O., wonende te Amsterdam, kreeg geen letsel. Bij een inval in een schuurtje in Zuid- Schalkwijk even over de grens van Haarlem in de gemeente Haarlemmerliede is met medewerking van de Haarlemsche recherche Donderdagavond een tweetal mannen verrast bij het frauduleus slachten van een jong rund. Bij de komst van de ambtenaren van het slachthuis te Haarlem wisten zij te ont komen, doch men heeft hen herkend als degenen, die zich geregeld aan deze praktij ken schuldig maakten. Van de inspecteurs van het slachthuis wordt een voortdurende waakzaamheid ge- eischt. Er zijn n.1. tal van lieden die er hun werk van maken, op de veemarkt ziek vee tegen belachelijk lagen prijs op te koopen en «lat op frauduleuze wijze te slachten. Hun zijn adressen bekend van zekere slachters, die gewetenloos genoeg zjjn om tégen een zoet winstje dit voor de consump tie onbruikbare en gevaarlijke vleesch aan ZONDAG 9 JUNI. Hilversum, 301 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.55 Gramofoonpl. 9.00 Postduivennieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga, 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10.00 Gramofoonpl. 10.30 Kerkdienst Uit de Ver. v. Vrijz. Herv. te R'dam. Voorg.: Ds. G. Westmijse. Orgel: G. de Vries. M.m.v. het Vrijz. Herv, Kerk koor. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de „Petrus Bandenkerk" te Hilverenbeek. 12.05 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Disco-nieuws. 1.00 J. Godefroy: Het schilderij van de maand I.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 „Een Midzomernachtsdroom", blijspel van Shakespeare. Vert.: Dr. I. A. J. Bur- gersdijk. Bew. en regie: K. Kleyn, Muziek van Mendelssohn-Bartholdy. M.m. v. solis ten, Omroeporkset o.l.v. A. v. Raalte, Da meskoor o.l.v. H. v. Wielink. 4.40 Gram.pl. (om 4.45 Vaz Dias). 5.00 Orgelspel C. Steyn. 5.30 Voetbalpraatje. 5.45 H. Wiggelaar (viool) en J. Vogel (piano) 6.15 Sportnieuws. 6.25 „Orvitropia" o.l.v. J. v. d. Horst. 7.00 Gramofoonpl. 7.10 „Orvitropia" o.l.v J v. d. Horst. 7.30 Gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. P. Anders (tenor) en W. Haak (voordracht). 9.10 Orgelconcert P. Palla, 9.30 Causerie W. Vogt. 9.40 Kovacs Lajos en zijn orkest, 10.15 Radio-journaal. 10.30 AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk (om 11.00 Vaz Dias). II.3012.00 Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KR. 6.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. £.30 Gevrijde muziek. 10.20 Xerköienst'uit de Evang. Luth. Kerk te Den Haag. Voorg. Ds. H. C. Zwahler. Or gel: J. R. Gravelotte. Hierna Orgelspel. 12.15 Orkestconcert, lezing en gram.pl. 3.00 Kooreoncert en lezing. 4.00 Gramofoonpl. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Pauluskerk) te Oegstgeest. Spr. Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Orgel: D. J. v. d. Reek. Hierna: Gewijde muziek. 7.45 Causerie. 8 05 Gramofoonpl. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Gevar. Programma. 9.15 Orkest- en koorconcert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonpl. 10.4011.00 Epiloog. MAANDAG 10 JUNI '35. Hilversum, 301 M. 9.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 VARA. 9.00 Orgelspel J. Jong en gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 10.30 Kerkdienst u.d, Prot. Bond te Laren. Voorg. :Ds. A. Trouw. 12.00 Orvitropia, o.l.v. J. v. d. Horst. 12.45 De Zonnekloppers, ol.v. C. Steyn. 1.15 De Flierefluiters, o.l.v. E. Walis. 2.00 Causerie en zang door „De Wielewaal", o.l.v. P. Tiggers. 2.45 Zang door J. Hekkert—Van Eysden (so praan). 3.15 Declamatie C. Rijken. 3.30 De Notenkrakers, o.l.v. D. Wins. 4.30 Kinderuurtje. 4.45 Orgelspel C. Steyn. 5.30 Gramofoonpl. 5.45 E. Walis en zijn orkest. 6.30 Rep. v. d. wielerbaan „De Raayberg" te Bergen op Zoom, 7,10 Astronomische lezing J. de Jager. 7.30 N. de Klijn (viool) en J, Jong (orgel). 8.00 Herh. S.O.S.-ber. 8.03 Vaz Dias. 8.10 „De avonturen der eerste Hollandsche Luchtschippers", spel van Falkland, bew. van Duin. m.m.v. VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen en Jan Musch. In de pauze gra mofoonpl. 10.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 11.0012.00 Pianorecital I. Rossican en gra- mofoonmuziek. Huizen, 1875 M. 8.30—9.30 NCRV. 10.30—12.00 KRO. 12.15— 12.00 NCRV. 8.309.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. A. P. Ba- rendregt, m.m.v. zang en orgel. 10.30 Hoogmis. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orgelconcert J. Zwart. 2.003.45 NCRV-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk en gramofoonpl. 4.00 Zang door A. Woud (alt), aan den vleu gel: E. van Eden. 5.00 Orgelspel M. E. Bouwmeester. 6.00 Gramofoonpl. 7.00 A. de Vries: Oude Pinkstergebruiken. 7.30 Gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Arnhemsche orkestvereeniging o.l.v. K. v. d. Griend. 9,00 Declamatie J. van de Ree. 9.45 Vervolg concert m.m.v. Rosa Spier (harp) Om 10.15 Vaz Dias. 10.5012.00 Gramofoonpl. DINSDAG 11 JUNI '35. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Francis Ketli. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vervólg ensemble Francis Keth. 11.00 Mevr. L. LotgeringHillebrand: As perges en Aardbeien. 11.30 Orgelconcert Fr. Haselaar, m.m.v. Boris Lensky (viool). 12.30 Gramofoonpl. I.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 3.004.0.0 Knipcursus. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Voor de kleine kinderen. 5.30 Het Lyra-trio. 6.15 De AVRO-decibels o.l.v. E. Meenk. 7.00 Causerie over Veilig Verkeer. 7.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Dr. A. J. M. Wanders: Wat weten wij van de zon. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en z$n orkest, de AVRO- girls, „The Blackbird Singers" en Louis Noiret. 9.30 Studenten zingen clubliederen van hun roeivereenigingen. 9 45 A. Plesman: De ontwikkeling van het Luchtvaartverkeer naar het Oosten. 10.00 Carillonconcert door W. Creman v. d. Groote Toren te Zwolle. 10.30 Fransche chansons (gr.pl II.00 Vaz Dias. 11 1012 00 uit Palermo, Scheveningen: John van Brück's orkest. KRO-uitzending. Huizen, 1875 M. 8 009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Sehlagermuziek en Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00—4.00 Pianorecital en gramofoonpl. 4.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 6.40 Lezingen. 8 05 Vaz Dias. 8.10 Populair concert. 9.00 Sport. 9.15 Zangvoordracht. 9.25 Gramofoonpl. 9.40 Koor- en orkestconcert. (Om 10.30 Vaz Dias). 11.30—12.00 Gramofoonpl, 8 J ti n i. De „Normandië", het nieuwe Fransche reuzenschip, is met de eerbewijzen die dit wonder van Fransche scheepsbouw kunst, ten volle verdient, door de Amerika nen ingehaald. Een "vriend, die de reis heeft meegemaakt en beloofd had. onmiddelijk verslag te doen van zijn indrukken, kabelt het volgende. „Het was een onvergetelijke reis. Niet al leen dit de boot heerlijk vast lag, zoodat -ik de zee niet heb gevoeld, ik heb haar zelfs niet g ez i e n. Ik zou haar trouwens niet heb ben kunnen vinden, want zóó gauw leert men den weg niet op een schip als dit. Ik ben met mijn eigen auto aan boord gereden, door den specialen overdekten overweg, en parkeerde mijn wagen in het 68ste dek van boven, In de eigen garage van de „Folies Bergère'Op dezelfde wijze ben ik in New-York aan land gegaan. Toch zou ik den Oceaan uit de verte hebben gezien, als de Normandie piet den ho rizon verduisterd had. „Van de garage der Folies Bergère weid ik naar de lift gebracht door een koor van snoezige figurantjes, iie als engeltjes om me heen dansten. Toen ik op mijn eigen dek aan kwam stond ei weer een achtal verleidelijke koristjes klaar dat mij geleidde naar den spoorweg, die mij voeren zou naar de hoofd straat, waarop de zijstraat uitkomt, waarin de hutten van mij en een paar duizend andere reizigers gelegen waren. „Hutten is maar een manier van zeggen Mijn derde klasse hut, (de eerste en tweede klasse waren geheel ter beschikking van ge- noodigden gesteld) bevatte o.a. een tennis veld van normale afmetingen, een gymnas tieklokaal, een particulier zonnedek, een bil jartkamer en een balzaal. Absoluut ongelo felijk. Van de balzaal hebben mijn vrouw en ik eenmaal gebruik gemaakt. Wij voelden er ons volkomen verloren in. Het diner duurde den heelen avond en het ontbijt den heelen dag. Wij hadden dan ooR geen idee van den tijd en het meest verbaasde ons, dat wij na 4 dagen, 2 uur en 12 minuten al in New-York aan waren. We hadden min stens gedacht, dat we nog een kwartier te varen hadden. We hielden de Amerikaansclie vliegtuigen, die ter verv. 'koming boven ons hoofd cirkelden wij zagen dit op het scherm boven onze bedden per televisie, want de weg naar het bovendek was versperd door duizenden man personeel en de liften waren gereserveerd voor de zevenhonderd journalis ten dan ook oorspronkelijk voor Fransche vliegers aan, die ons uitgeleide deden! „Het grootste moment was het passeeren van het midden van den Oceaan. In iedere hut kwam een orkest spelen en er werd een speciaal diner van 177 gangen opgediend, waarbij alleen al 18 desserten waren. Op dat oogenblik kreeg de Fransche minister van Handel, die als eeregast aan boord was, juist toevallig bericht, dat hij was afgetreden, waarop hij onder groote vroolijkheid over boord werd gezet. „Men fluistert, dat Amerika wil trachten, de Normandië te overtroeven. Eén van de plannen moet zijn,, de stad New York als passagierschip in te riohten en daarmee een tegenbezoek aan Frankrijk te brengen. Zoo als bekend, heeft New /erk zich tot nu toe slechts met de grootste moeite drijvende kun nen houden, maar men zal alles In het werk stellen om een veiligen overtocht te waar borgen. menschen met een smalle beurs te verkoopen. Al deze mogelijkheden dragen er toe bij, dat deze voor de volksgezondheid misdadige praktijken nog altijd kunnen voortwoekeren. Het stempel op de huid van het in beslag genomen rund wees uit, dat het dier afkom stig was van de veemarkt te Purmerend. Bij onderzoek van het in beslag genomen kadaver bleek dat het rund aan ernstige ettervergiftiging leed en op het slachthuis onvoorwaardelijk zou zijn afgekeurd voor de consumptie. Hooge honoraria. De president van het Hof van assiescn, waarvoor de gewezen minister van justitie, René Renoult, om de Donderdag door ons in herinnering gebrachte redenen terecht staat, heeft in de zitting van gisteren de exhorbi- tantc honoraria ter sprake gebracht, waar mede Renoult zich voor zijn bijstand aan Stawisky heeft laten betalen. Alleen voor zijn bereidverklaring Stawisky te verdededigen, heeft hij op 25 Mei '26 50.000 frank in biljet ten van 1000 frank ontvangen. Renoult heeft dit geld niet van Stawisky direct, maar door bemiddeling van een tusschenpersoon ontvan gen. De president stelde o.m. aan Renoult de vraag, of hij zich had afgevraagd waar dit gekl vandaan kwam. Kan een advocaat van uw gezag, zeide de president, die nog drie maanden tevoren minister van justitie was, op zich nemen een cliënt te verdedigen, dien hij niet ontmoet, die voortvluchtig is en die hem niet persoonlijk om zijn bijstand heeft gevraagd Renoult antwoordde van oordeel te zijn, dat hij in niets zijn plicht als advocaat had te kort gedaan. 600 hulzen vernield. y.1.1 Sjanghai wordt gemeld, dat een reus achtige brand te Naninking meer dan 600 huizen heeft vernield. Fritz ,1S U°nderdag de 40-jarige rechtbanknn tercchtg<^el«, cl ie door de cchtbank aldaar wegens moord in drie ge vallen en poging tot moord in 17 gevallen ter dood was veroordeeld. lei 19T? ,Tlr!JT Werden in het voorjaar van d°0r <Je ledea van den illegalen Rooden frontstrydersbon.l óndei leiding van Schulze bedreven ën waren speciaal tegen natjonaal- sociabsten gericht. Een der vermoorden was een lid der Hitler-jeugd. Verscheiden andere leden der genoemde organisatie zijn reeds vroeger terechtgesteld. (Niet officieel) 5de klasse. 16de lijst Trekking van Donderdag 6 Juni 19$5 Hooge Prijzen 31000.— 12026 1000.8908 13706 19231 i 200.- 50743 73504910354 10610 10828 16493 19299 20305^ gm 143H 16288 18026 19582 19614 20084 Prijzen van 70.— 173 250 251 810 1199 1204 1476 1539 1762 1885 1985 2039 2158 2177 2315 2358 2362 2410 2552 2779 2877 3050 3091 3450 3608 3621 3691 3716 3811 3874 3912 3968 4007 4052 4069 4081 4177 4215 4218 4255 4350 4353 4396 4570 4672 4698 4815 4830 4900 4960 5000 5190 5253 5262 5456 5479 5671 5763 5773 6288 6475 6865 6924 7061 7089 7266 7267 7285 7323 7336 7385 7421 7598 7672 7683 7900 7941 8010 8017 8048 8094 8154 8419 8428 8459 8483 8710 8721 8844 8874 8885 8890 8954 8999 9006 9012 9030 9164 9191 9363 9436 9448 9456 9539 9637 9683 9722 9808 9853 9851 9888 10037 10050 10073 10133 10140 10282 10384 10537 10646 10653 10692 10702 10718 10722 10859 10970 11034 11116 11174 11362 11387 11432 11615 11745 11778 11894 11920 11976 12009 12039 12046 12514 12563 12744 12830 12971 13026 13038 13092 13128 13215 13233 13267 13341 13481 13497 13521 13570 13627 13710 13942 14136 14181 14299 14610 14635 1''676 14686 14822 14895 14970 14978 15139 15233 15251 15279 15296 15372 15405 15707 15729 16068 16156 16369 16397 16509 16624 16789 16948 17001 17041 17055 17149 17165 17172 17243 17330 17437 17472 17529 17660 17742 17812 17929 18197 18232 18302 18303 18450 18667 18769 18839 19039 19163 19201 19205 19207 19292 19442 19447 19459 19470 19516 19559 19617 19674 19698 19720 19798 19837 19868 19880 20107 20426 20427 20445 20457 20468 20572 20593 20623 20626 20657 20707 20864 20869 20872 20935 35 61 95 284 334 367 535 650 556 756 826 843 Nieten 128 183 216 229 274 413 425 431 437 476 557 577 606 693 710 890 907 950 987 1018 1021 1032 1047 1146 1209 1227 1228 1240 1262 1274 1284 1286 1369 1376 1424 1504 1603 1606 1655 1673 1713 1714 1730 1806 1833 1836 1840 1847 1851 2050 2067 2157 2163 2187 2219 2228 2233 2234 2277 2279 2284 2346 2347 2424 2442 2461 2479 2482 2529 2577 2591 2655 2684 2717 2753 2769 2781 2793 2829 2839 2857 2864 2882 2902 2942 2952 2977 2981 2994 3014 3018 3067 3075 3107 3131 3257 3323 3347 3375 3380 3464 3495 3496 3504 3519 3525 3550 3605 3623 3658 3663 3687 3751 3881 3982 4062 4064 4083 4109 4145 4170 4185 4247 4319 4347 4387 4492 4493 4514 4542 4543 4545 4584 4680 4701 4753 4774 4797 4802 4813 4824 4838 4839 4852 4903 4925 4973 5048 5086 5106 5128 5136 5138 5264 5270 5300 5304 5501 5504 5576 5622 5675 5744 5739 5832 5845 5846 5851 5940 5964 5971 5973 5988. 6000 6004 6052 6135 6146 6183 6184 6236 6237 6268 6304 6320 6382 6454 6487 6512 6538 6669 6704 6709 6729 6831 6833 6884 6886 6891 6951 6955 6964 6970 6987 7010 7037 7048 7070 7132 7144 7148 7163 7166 7221 7248 7462 7501 7549 7607 7616 7647 7648 7662 7824 7826 7850 7880 7903 7934 7950 7957 8047 8070 8098 8109 8122 815^ 8209 8259 8277 8289 8342 8401 8494 8525 8541 8545 8583 8647 8660 8678 8716 8723 8730 8740 8747 8769 8787 8817 8867 8921 8952 8960 8970 8989 901Ê» 9064 9078 9083 9090 9217 9235 9260 9278 9299 9303 9306 9327 9329 9331 9343 9357 9397 9473 9587 9600 9609 9651 9695 9715 9742 9848 9911 9933 9934 9970 9993 10005 10008 10025 10029 10031 10042 10068 10081 10118 10233 10280 10301 10359 10380 10395 10403 10407 10432 10436 10497 10499 10552 10568 10608 10633 10685 10704 10737 10740 10801 10809 10818 10827 10843 10863 10864 10878 10880 10892 10925 10929 10946 11000 11052 11083 11099 11109 11139 11150 11179 11286 11308 11346 11377 11400 11412 11437 11501 11504 11522 11531 11545 11606 11629 11648 11674 11677 11692 11730 11750 11767 11773 11830 11848 11917 11930 11940 11956 11964 11983 12017 12036 12139 12170 12194 12220 12237 12264 12266 12286 12287 12299 12320 12356 12358 12362 12363 12372 12386 12388 12502 12555 12700 12842 12851 12900 12932 12942 12962 12977 12991 13016 13035 13137 13149 13151 13162 13166 13169 13175 13179 13201 13239 13243 13253 13257 13262 13269 13280 13286 13294 13362 13446 13453 13464 13479 13500 13545 13568 13573 13596 13622 13625 13634 13644 13741 13754 13777 13852 13861 13868 13906 13912| 13935 13965 14011 14013 14035 14082 14120 14134 14136 14187 14241 14256 14272 14328 14349 14350 14364 14415 14419 14462 14473 14482 14504 14512 14528 14535 14561 14574 14623 14685 14705 14714 14717 14725 14764 14864 14874 14916 14923 14953 14994 14995 15040 15064 15071 15085 15123 15172 15195 15203 15215 15277 15314 15319 15348 15390 15412 15413 15466 15527 15529 15546 15589 15621 15626 15638 15658 15679 15714 15726 15752 15754 15811 15815 15852 15873 15881 15909 15940 15946 15958 16005 16009 16097 16100 16165 16172 16181 16208 16229 16236 16257 16263 16306 16313 16354 16442 16483 16595 16613 16663 16700 16710 16739 16790 16830 16845 16885 16887 16896 16902 1694Q 16956 16970 17009 17039 17066 17082 17099 17105 17110 17121 17128 17142 17153 17174 17255 17278 17290 17309 17317 17331 17398 17415 17458 17464 17522 17525 17539 17549 17553 17604 17606 17614 17619 17648 17661 17692 17748 17755 17763 17766 11801 17822 17827 17861 17885 17913 17930 17938 17941 17971 17985 17988 18002 18025 18081 18089 18110 18141 18204 18217 18246 18265 18273 18288 18305 18327 18330 18537 18575 18609 18610 18613 18629 18636 18653 18688 18689 18718 18730 18754 18773 18789 18801 18826 18841 18843 18848 18876 18392 18907 18928 18941 18969 19073 19088 19145 19204 19229 19291 19295 19358 19390 19439 19467 19502 19511 19606 19608 19641 19642 19706 19734 19746 19752 19779 19780 19816 19876 19882 19914 19932 19935 19955 19968 20049 20065 20098 20114 20149 20169 20196 20279 20377 20414 20462 20505 20508 20522 20524 20548 20639 20643 20659 20668 20690 20702 20827 20922 20926 20934 20946 20960 Verbet. 5de kl. 10de lijst: 17402 70— m. Z- 17402 100.—. Verbet. 5de kl. 15de lijst: 2482 m. z. 2483 15393 m. z. 15393 met 70.—; 5321 ontbreekt. (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 7 Juni 1935 Hooge Prijzen 19462 met premie 3000. Prijzen van 70. 69 1036 3827 4336 5898 6123 7050 9555 9713 9980 11565 11608 13412 13578 14872 lU°2 17819 18582 19902 19991 20795 20912 70 1208 3152 6697 8011 10475 14202 16073 17826 19870 154 1241 3651 6974 8128 11066 15131 16246 17883 20234 332 1298 3782 7051 8290 11916 15150 16293 18216 20364 Nieten 539 722 1619 4503 7564 8682 1607 3958 7130 8356 12008 12423 15421 15468 16529 17061 18328 18350 20759 20780 853 919 2075 2292 5717 6501 7694 7728 8938 9259 «■- 13877 14145 141*6 15508 15586 5684 17173 17403 g 18439 18818 191 1045 2516 6590 7796 9730

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 2