ONS FOTONIEUWS r3 Marktberichten Nieuwe Uitgaven Stoomvaartberiehten Marineberichten Spada terechtgesteld HELDERSCHEA COURANT ié Over. eenigen tijd zullen de Belgische koningskinderen bij burgemeester v. d. Mortel te Noordwijk gaan logeeren. Aan het einde- der boulevard Wordt een speciaal gebouwtje ingericht, waarin telefoon ene. komt; Het tweede gedeelte van de montagebrug voor de groote brugoverspanning over de Waal te Nijmegen is gisteren met het op den derden dezer op de hulppijlers gestelde gedeelte, vereenigd. Een overzicht van het werk Op de hulpbrug ziet men een kraan, welke van tevoren daarop was gemonteerd. De werkzaamheden aan de nieuwe spoorbruggen over de Oostelijke doorvaart naar het IJ te Amsterdam. Ondanks tegenslag vordert de bouw van de nieuwe pijlers, waarop de drie nieuwe spoorbruggen komen te rusten, gestadig. Een overzicht van het werk. De leerlingen der zeevaartschool te Rotterdam, waar H.M. do Koningin heden het borstbeeld van Prins Hendrik onthulde, repe- teeren de opstelling der eerewacht, De K.L.M. heeft een aantal stewardessen in dienst genomen, die op de groote luchtlijnen de reizigers van thee, lunches enz. zullen voorzien. Op Schiphol kwamen zij gister aan. Met vijftien autobussen arriveerde gisteren een gezelschap van vierhonderd Zwitsers op der afsluitdijk, welken de buitenlanders hebben bezichtigd. Tegenover het monument hield de leider een lezing over den gigantischen arbeid, EIERVEILING SCHAGEN. 20 Juni. Aangevoerd 80,000 kippeneieren: 54—56 kg 2.30, 56—58 kg 2.45—2.69, 58—60 kg 2.55—2.70, 60—62 kg 2.55—2.80, 6265 kg 2.602.05; 3500 eendeneieren 1.851.95; 5 kalkoeneneieren 4. Alles per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 21 Juni. Schotsehe muizen 6.10—6.80, drielingen 5.80, kleine 4.20, alles per 100 kg. 23 Mei '35 Korpl. torpmr. G. Erwich voor sergeant. Aangewezen voor thuisvaren. Korpl. machinist P. W. Leeger op 12 Juni '35 per m.s. Indrapoera van Priok. Opperschrijver S. Spoelder op 19 Juni '35 per m.s. Slamat van Priok. Ondervolgende schepelingen zijn 11 Juni '35 met het m.s. Johan v. Oldenbarnevelt in Ne derland aangekomen: Serg.-schrijver J. A. Gitz, Matroos le kl. C. Hubregtse, serg.-vliegtmkr. A. J. Daniels, marinier le kl. H. J. v. Zeben, matroos 2e kl. M. Bodde, marinier 2e k.1 L. F. J. v. d. Kraan. gaan haar te doen lijden. Zoek mij niet; ik heb mijn revolver in mijn zak. Vergiffenis aan allen. Vaarwel." Ina Seidel. Waar geen keuze bleef..t Ing. 2.50, geb. 3.50. Van Holkema Warendorf. In dit tweede .werk, dat - van Ina Seidel in Nederlandeche vertaling verschijnt, ontwik kelt de schrijfster met virtuositeit het leven van een kunstenaarspaar, broer en zuster, Manno en Merula. Manuel is violist, (Manno noemt zijn zuster hem); hij lijdt aan nerveuse depressie, en kan het leven niet aan. Als hun redder en raadsman komt dr. Rasmus in hun leven. Hij doet hen inzien hoe de levenswer kelijkheid ligt in net aanvaarden der eigen opdracht en niet in het als rlaap wandelaars volgen van( het spoor van een duister ver leden. Merula bevrijdt zich door haar jeugd herinneringen oj. te schrijven, en Manuel döor den oorlog,die in de laatste dagen van Juli 1914 uitbreekt, waarin dit Werk speelt'. Dezè Oorlog doet j hem zichzelf en al zijn obsessies, vergeten. De roman is geenszins, een oorlogs'- roman, aangezien het gansche verhaal zich juist vóór dén oorlog afspeelt. Maar wel ver andert de oorlog de levensloop van deze men- schen en grijpt hij in hun leven in als een boven menschen uitreikende macht „die geen keuze laat"! Tot zoover dit, door Tony de Ridder uit stekend vertaalde, boek. Ina Seidel heeft blijkbaar ook in ons land nog velen, die gaarne haar boeken lezen, getuige deze vér taling. die U kwelt en hele! te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall PROEFTOCHTEN Hr. Ms. SUMATRA De bij de vorige beproeving ontstane schade aan de turbines van Hr. Ms. Sumatra bleek niet van' ernstigen aard te zijn en zal eind dezer maand weder hersteld zijn. De proeftochten zullen na 1 Juli worden voortgezet, waarbij het schip goeddeels be mand zal worden met personeel van Hr. Ms. Java. Napoleon en Marie-Louise. Brie ven van een keizerlijk echtgenoot. Met een verbindend commentaar door Charles de la Roncière. Ing. 2.90, geb. 3.90. Van Holkema Waren dorf. Charles de la Roncière is hoofd-conscrva- tor van de Bibliothhèque Nationale te Parijs. De ontdekking van deze brieven was een eve nement voor historie-schrijvers. Meer dan 120 jaren hebben zij verborgen gelegen in een Oostenrijksch kasteel. Napoleon schreef deze brieven aan Marie-Louise in de paar jaren, die zijn hoogste glorie scheidden van zijn val. De groote biografen van Napoleon hebben er wanhopig naar gezocht, want zij waren on misbaar voor het vormen van een geheel afgerond geheel over de gebeurtenissen uit dien geweldigen tijd. Men leert hier een ge heel anderen Napoleon kennen dan als veld heer in onze verbeelding staat; hier is hij een teeder bezorgd echtgenoot, die eiken dag schier en onder alle omstandigheden op de slagvelden nog altijd tijd vond voor een har telijk woordje aan zijn goede Louise. Napo leon schreef schier onleesbaar en bovendien moest hij onder de ongustigste omstandig heden zijn kattebelletjes schrijven. Arme Ma rie-Louise, die ze dagelijks moest ontcijferen! Intusschen hebben we ze hier bijen en het is een boeiend, uiterst leerbaar geheel gewor den. Charles de la Roncière voorzag het van i een voorwoord en het boekje 4s verlucht met 132 unieke illustraties, waarvan eenige repro- vin autVont;°ke brieven.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 12