Modepraatje rSSJr-STEE SU-»d«d"s" nut IWmjue M V R AST B RIB C E PAC. 4 ZATERDAG 29 JUNI 1935_ dat ié ikke T JUTTERTJE F.F.v fraai vookjaarsnujdier. Onze lezeressen kunnen kosteloos een nummer aanvragen van het fraaie uitge breide voorjaarsnummer van „Het Practl- sche Modeblad", dat ditmaal wel bijzonder geslaagd ia en behalve tal van mooie af beeldingen en practische werken, de eerste la" van een completen cursus in naaien en knippen bevat. Het blad is ran te vragen bij de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, te 's-Gravennage (Giro 191919 t-n.v. Den Knippatro"endienst) en geett abonné's recht op een gratis knippatroon. AAN ONZE LEZERESSEN. Wij willen nog eens de aandacht vesti gen op het nemen van ie iuis'e maat bij de bestelling van patronen. Het is van groot belang dat dit zéér nauwkeurig ge schiedt, aangezien hiervan voor een groot dee! het slagen der japonnen afhangt. De maten moeten frak genomen wor den, strak gemeten onder de armen door over rug en borst, dus niet over het breedste ceel der buste en 'oor de heup- wijdte wordt de omtrek gemeten, welke 20 c.M. onder de taillelijn 's. Ten overvloede willen wij nog even de maten van rug en borstomtrek aangeven, welke overeen komen met onze maten. omtr. heupen Maat omtrek rug en borst 20 cm onder de taille 42 86 96 44 92 104 46 98 112 48 104 116 50 108 124 52 112 130 Desverkie„end kunnen ook speciale pa tronen besteld worden voor figuren met afwijkende maten, waarvoor wij dan 75 cent tot 1.pl. porto in rekening bren- jren, naar gelang van een min of meer in- gewikkek patroon Bij het bestellen van kinderjurken moet rekening gehouden worden met leeftijd en --lengte welke als volgt zijn: ■Meisjesjurken voor 2 jaar, lengte 40 cm. h ii 4 60 n 1t II H 70 n fi ii ti 80 Mv—- 10 87 13 100 Tenslotte,.willen wij er nog even de aan dacht op vestigen dat aan alle patronen naden aangeknipt moeten worden van 2 cm en tevens zoomen. Thans ltleedzame breipatronen aan de orde. Een van onze bezittingen, die we dik wijls vérwaarloozen is: het vermogen, zelf wat te maken, speciaal onze kleeding. De een is wat handiger dan de ander, maar wij kunnen dat allen zonder onderscheid. En daarvan moeten wij gebruik maken. Het is een dubbel voordeel, want wij pro- fiteeren er niet alleen financieel van, maar ook geestelijk, omdat de vreugde over een vervaardigd kleedingstuk groot is en ons kan heenzetten over veel ver driet en zorg. Vasthouden dus, met beide handen. In „Het Practisch Modeblad" vindt U onmiddellijk de mogelijkheid om wat ik hierboven zeide, in praktijk te brengen. Ze is niet zoo heel groot van omvang, deze mogelijkheid, toch toch wel van zeer veel belang. Geregeld „Het Practisch Modeblad" le zen en daarin gegeven wenken opvolgen is de hoofdzaak. Al doende, wordt ge vaar diger, onder het werken wordt het werk gemakkelijker. ONS JUNI-NUMMER BRENGT VEEL NIEUWS. De uitbreiding van ons modeblad, is zeer goed door de lezeressen ontvangen, zoo goed zelfs, dat onze administratie nauwelijks in staat was de groote toe vloed van nieuwe abonné's te verwerken. Tot slot kunnen wij U mededeelen, dat wij een eigen coupeuse en ontwerpster aan ons blad verbonden hebben, die gaar ne voor U tegen den kostenden prijs elk gewenscht patroon, dat U wenscht te ont vangen, geheel volgens Uw aanwijzingen zal maken. Behalve de reeds genoemde voordeelen zijn er nog vele andere. „Het Practisch Modeblad" is niet alleen practisch, het is ook prachtig en... het brengt de abonné's heel wat voordeel: een schat van lectuur, bespreking van de nieuwste mode, tal van goede en practische raadgevingen, die U laten zien hoe U bezuinigen kunt, schitte rende modellen, een kosteloos knippatroon met fraaie coupe, andere knippatronen voor weinig geld, aantrekkelijke prijsvra gen enz., enz. Een aardig jasje. 1712 Van effen materiaal gemaakt mag zoo'n manteltje ook heel eenvoudig van coupe zijn; het kleedt altjjd goed en is heel -1712 practisch voor koele avonden. Dit mantel tje is een recht model, de kraag heeft een opgestikte bies, welke met bloemmo tieven is geborduurd of waarop we een kleurig galon stikken, dat we dan ook aan de mouwen als opslag nemen. Patro nen verkrijgbaar a 0.48, in maat 42 en 46. Speelpakje. 1713 Spelende kinderen moeten hun gang kunnen gaan en hun kleeding moet ook daarop berekend zijn. Naar hartelust kunnen ze ravotten in dit gemakkelijke speelpak. Het is heel makkelijk zelf te maken en er is voor noodig ongeveer 1 M. katoen van 90 cm. breed, drie knoopen en katoen perlé om de omtrek om te festonneeren met groote en kleine steken. Patronen voor kleintjes van 2 en 4 jaar verkrijgbaar a 0.48. Rok en blouse. 1719 De practische dracht bij uitnemendheid en behalve dat, vlot en aardig. De blouse is in 't midden met knoopen gesloten en heeft een aansluitend kraag je, korte, gladde mouwen en is dus als ge heel weinig bewerkelijk. Tweebaansrok met gladde achter- en een voorbaan, wel ke twee puntig ingezette stukken heeft. Het rechte van deze baan wordt zoo doende wat gebroken. Om 't midden een breede ceintuur van gekleurd leer. Patronen in de maten 42 en 46 verkrijg baar 0.58. Zomer japon uit een stuk. 1720 Weinig werk en weinig materiaal is noodig voor het maken van deze aller aardigste japon. We hebben noodig twee maal de hoogte en zoom en materiaal: b.v. kunstzijde van 85 S. 90 cm. breedte. Linnen en cretonne worden ook aanbevo len mits de stofbreedte voldoende is. 1720 De japon bestaat uit één lengte, die dubbel wordt gelegd. De puntige hals wordt in V-vorm uitgeknipt, terwijl de stof ook aan beide zijkanten in de ver- eischte vorm wordt geknipt. Men heeft niet anders te doen dan het geheel aan de zijnaden dicht te stikken, de onderkant te zoomen en hals en volants af te biezen. Van hetgeen onder de armen weggeknipt wordt, maakt men een vlotte strik. Patronen in de maten 44 en 48 ver krijgbaar 0.58. HUISHOUDELIJKE wenken o( art». B«,»n .1». fy«. de glazen inwrijft met een s rine of zachte zeep en daarna afwrijft met een zacht zeemleeren lapje. Aangesneden uien kan men meerdere dagen bewaren, indien het snijv boter wordt bestreken. Indien men slechts enkele druppels ci troensap noodig heeft voor een °f^er gerecht dan prikt men er met een makkelijk uit. Thee moet altijd in een pot gezet wor den. die vooraf met kokend watar 18 gespoeld, aangezien het aroma ^ch hier door beter ontwikkelt. Steenen of aarde werk theepotten verdienen verreweg voorkeur boven metalen. Indien men in de filtreer door de ge malen koffie een mespunt chocoladepoe der mengt, geeft dit eert pittige smaak aan het extract. Ziet u nou wel; dat ik gelijk heb gehad met die knoopentellerij van de vorige week, toen ik al de knoopen van m'n broek geteld heb om te kijken of d'r nou mooi weer zou komen. Ziet u nou wel, dat ik weer gelijk heb gehad, ik heb geloof ik altijd gelijk en nou zeg m'n vader wel, dat ik een eigenwijs jog ben, maar daar meent hij toch niks van want hij vindt het altijd lollig wanneer ik over de pier begin te kletsen. Nou die pier die is wat, maar ik geloof dat ik ken schrijven totdat ik net zoo'n baard op m'n gezich heb as Dorus Rijkers vroeger had en dan geloof ik, dat we nog geen pier hebben zalle. Het is nou weer zomer en der gaan net zoo als altijd- as het zomer is een hoop menschen naar het strand en maar altijd moeten ze over de kinderhooffies blijven loopen en nou zal je al die Duitschers hooren mopperen, die nou weer naar ons magge toekomen om dat meneer Hitteler gezeg heb datte ze driehonderd gulden magge meenemen. Nou dat zal wat worden en nou hoop ik maar dat ze me net zoo goed kenne ver staan als laatst die matrozen die toen met zoo'n Duitsche boot waren meegekomen en die maar niks anders as bitte, bitte zeien. Nou as dat het eenigste is wat ze lusten dan wil ik ze wel aan wat bieten helpen want m'n moeder heb d'r juist ge wekt. Dat is nou geen. bieten in een wek ker stoppen, maar zoo noemen ze dat as ze bieten en zoo van alles in een flesch stoppen en dan van de winter op gaan eten. Maar ik wil nou maar zeggen dat de Duitschers, as ze hier komen, eerst wel eens een beetje beter Duitsch magge gaan leeren, want ze kennen het nooit ver staan as ze tegen mijn aan het praten zijn. De verkiezingen zijn nou alweer achter de rug hè en nou gaan ze dan weer een tijdje in de raad zitte, kletsen over alles en nog wat, maar ik geloof wel dat ze daar voorloopig geen zin in zalle hebben met die warmte en liever eerst nog eens een paar dagen aan b.et strand wille gaan liggen. Nou van mij magge ze hét wel, want het is nou lekker weer en nou is het maar het vervelendste dat; we nog altijd op school zitten 'en nog geen vacantie hebben. Maar nou heb ik vanzelf alweer een paar weken meer de tijd om voor jeuk poeder te gaan sparen en dan zalle we maar weer hopen dat we dan als we va cantie hebben er een goed gébruik van kenne maken. De kriesis is een ding die krijgt ook van alles de schuld hè en zoo gaat het nou ook met de zonnevlekkies, want die krij gen nou de schuld eerst van het leelijke- weer en nou het mooi weer is, nou hebben die vlekkies op de zon het ook al weer gé- daan. Gek he. d'r schijnt altijd iets of iemand te zijn die van- ajles de schuld krijgt en daarom ben ik toch maar weer blij dat die dingen juist op tijd gekomen zijn want anders had ik het misschien weer gedaan. Maar met al die geschiede nissen ben ik nou nog met de K 18 bezig en die zitten daar nou ergens in Australië en misschien gaan ze nou ook nog wel kijken bjj die burgemeester met de wan delstok-die Parmentier en die anderen zoo fijn uit de modder heb helpen trekken en de kermis komt nou ook weer en je mag d'r nou geen kermis tegen zeggen omdat dan die meneeren die 'm eerst afgeschaft hebben de bibberasie krijgen en daarom zeggen ze er maar reestweek tegen en of je nou oliebollen met rolmops en zuurtjes van een feestweek eet of van een kermis dat zal nou we! krek hetzelfde blijven hè daarom zal ik maar doodgewoon kennis dertegen zeggen- Ik heb die heele kermis al in een tijdje niet meer gezien want weet u wel, net toen hel het vorig jaar feestweek of kermis was toen lag ik me m'n gebroken poot;)e in het ziekenhuis te Maastricht en toen heb die meneer Yvel Dlawnurg mij ook nog opgezocht en toen heb ie ooit nog dat mooie verhaal over me geschreven en nou doet ie dat over Dorus Rijkers en zoo en d'r heeft ook een stukkie over.die groote tentoonstelling in Brussel in de krant ge staan en nou visch ik natuurlijk weer achter het net vant ik heb d'r heelemaal niet over gedroomd en dat vmd ik jammer. Nou ze zalle van die nieuwe reisvereeni- ging die ze nou opgericht hebben ook wel eens naar Brussel gaan en ik geloof dat dat stuk zwager van me ook mee gaat. Nou as die ook mee moet, dan kenne ze d'r lol van hebben, want as die een tijdje in de bus zit dan wordt ie al zeeziek dus as die goed en wel in Brussel is dan zal ie ook wel zoo wat een haring zijn en meneer Avenarius gaat nou ook van school af. Die heb nou z'n heele leven lang de kin deren van alles en nog wat geleerd en nou gaat ie weg. Ik wou dat ze onze meester nou ook maar vast pensionneerden want de vorige week schreef ik ook al dat ie zoo lastig was en zoo is het nou ook met de warmte en ik geloof dat ik bjj hem zoo n beetje voor zonnevlek spelen moet want nou krijg ik overal de schuld van. Maar weet u wat ik gaan doen, ik hou op„ want anders geven ze mij straks ook nog de schuld dat ik de komkommers gebruik om m'n brieffies vol te krijgen tn dat mag niet, hè, want die meneer van de krant zeg altijd, dat as ik later groot ben en ik schrijf dan nog altijd in de krant dat ik dan nooit geen komkommets gebruiken mag. En daarom hou ik dan maar weer op en geef u allen dan een ste vige vijf van Brussel, Woensdag. In het Internationale Bridge-tournooi hebben de Hollanders de eerste dagen nogal met pech te kampen. Om te beginnen was de Hr. Einhom, zonder de andere afgevaardigden te kort te doen, toch één der sterksten, wegens ziekte verhinderd deel te nemen. De mo gelijkheid is gelukkig niet uitgesloten, dat Hr. Einhom vandaag weer kan meedoen, het is echter te betwijfelen of de ont stane achterstand dan nog kan worden ingeloopen Na de vijfde ronde had Neder land nog slechts 2 wedstrijden gewonnen. De eerste ronde moest tegen Zweden worden gespeeld, het land waarvan in 1934 met klein verschil verloren werd, waardoor Nederland tweede inplaats van eerste werd. Gespeeld werd door de Heeren Mr. F. W. en Mr. E. C. Goudsmit in de eene en door baron van Palland en Hr. Nietsch- man in de andere kamer. De Hollanders begonnen goed en hadden bij de pauze de leiding, daarna werd goed gevolgd, zoo dat reeds op een overwinning werd gere kend, toen twee voor de Hr. gebr. Goud smit juist goed verloopen spellen door een begane vergissing in de andere kamer, werden geannuleerd. De hierdoor verlo ren gegane punten bedroegen juist zoo veel, dat Zweden met een heel klein ver schil winnaar werd. Het eerste geanimeerde spel was: S. x H. h.lO.xx R. h.v.b.lO.xx K. b.x Mr. F. W. G. S— N. S. h.xx H. a.v.b.xxx R. x K. a.v.xxxx a- K. h.xx Mr. E. C. C. S. a.v.b.lO.xxxxx H. x R. a. K. xx W. O. H R. xxxxx Z. t

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 8