NAAR DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING zelf WEG MEI HET VERMOEIENDE BEDSCHUDDEN 3 m Uit de Pers. Marktberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 9 JULÏ IQ^ Auto over den kop geslagen. Het regeeringsbeleid en de vaste lasten. LUCHTVAART Ter vervanging van de Maxim Gorki. Noodlanding van een Indisch marine-vliegtuig. De twaalf uur van Angers De Postvluchten van en naar Indië. Proeftocht van de Sumatra. Visscherijberichten Wat voor weer vandaag? AARDBEIEN ZIJN NU GOEDKOOP - MAAK AARDBEI EN JAM! A. HILDERING, Het groote Auping-Succes Laat Uw veerenbed 3-deelig maken volgens de nieuwste vinding en vak kundige verdeeling der veeren. Alléén bij M. Klercq Zn. COMPLETE MEUBILEERING SPOORSTRAAT 8—10 O O 3 O O m r 33 (/I Doe mee aan de Westelijke Fordtour op 19, 20 en 21 Juli, 2 Ford V 8 automobielen MAARTSMIT TELEFOON JUL1ANADORP 2. Een vrouw gedood en haar doch tertje ernstig gewond. Op den Rondweg te Almelo nabij de Vio lierenstraat, zijn twee auto's tegen elkaar gebotst, waarbij die van den bakker M. uit Enter over den kop sloeg en op het trottoir terecht kwam. Vrouw de R., stond daar met haar man en vier-jarig dochtertje. De vrouw kwam onder den auto en werd zeer ernstig gewond; zjj overleed na korten tijd. Het meisje is in ernstigen toestand naar het zie kenhuis vervoerd, waar operatief ingrijpen noodzakelijk was. Het Algemeen Handelsblad (lib.) ziet in de thans voorgestelde maatregelen een zeer ge vaarlijk afglijden. Het blad meent, dat het ingrijpen van de overheid op hypothecair gebied eerder ten gunste van een verhooging van den rente voet (immers een daling der obligatiekoer- sen) dan tot een verdere noodzakelijke rente daling werkt. Daardoor vertraagt de aanpassing van bo venaf de nog verder noodige saneering, welke reeds aan den gang was, en die vooral den laatsten tijd in steeds sneller tempo zich ging voltrekken. De Maasbode (r.-k.) schrijft: Uit de klare toelichting blijkt, dat de re geering oog heeft voor de nadeelen, die een dergelijk ingrijpen met zich brengt en dat zij haar maatregelen zoo tracht te richten, dat deze nadeelen tot een minimum worden ge reduceerd. Wil men den weg der devaluatie niet op, dan is aantasting van den druk der vaste lasten volstrekt onontkoombaar, bij 't meten van de nadeelen en gevaren, aan deze aan tasting onvermijdelijk verbonden, houde men dit steeds voor oogen. De Residentiebode (r.-k.): Dat de regeering. al komt zij dan ook niet aan allerverlangens tegemoet, met dit voor stel een belangrijken stap hééft gezet in de richting van verlichting der vaste lasten. De regeering heeft met dit ontwerp de uiterste consequentie aanvaard van haar deflatie-politiek, die gericht is op versobering en aanpassing aan een lager levens-niveau. Verwerpt de Kamerhet bezuinigingsont- werp en het voorstel der vaste lasten, dan zal o.i. slechts als uiterste redmiddel, over blijven de devaluatie, een gevaarlijk experi ment, omdat niemand kan voorzien waar het einde zal zijn. Het Dagblad voor Noord-Brabant (r.k.) besluit: Met dat al zou men toch gaarne de hou ding van de Regeering willen toejuichen, nu zij eindelijk het probleem van de vaste lasten in breeder omvang tot een oplossing bren gen wil. Maar e.fe blijft anderzijds een ernstige reden bestaan om zich onbevredigd te gevoelen en deze is gèlégen in het feit, dat ook weer deze greep van de Regeering naar het mon ster van de vaste lasten niet sterk genoeg is. De voorgestelde verlaging is weer niet voldoende. Het blad toont dit nader aan eh besluit: Het is dan ook wel duidelijk, dat wij op de manier welke de Regeering hier aangeeft niet uit de crisis kunnen geraken. Het Volk (s.d). schrijft: Dat de regeering er met zoo grooten tendenz toe is overgegaan deze kapitaal- lasten (lasten niet op het kapitaal gelegd, maar dóór het kapitaal geheven) te verla gen, teekent het kapitalistisch karakter van het kabinet. Maar nu dan toch eindelijk en ten langen leste is het wetsontwerp er. Oef! Het heeft moeite gekost, dit aan de reegeering te ont wringen. De toelichting deelt mede waarom „Een verlaging dezer vaste lasten beteekent immers een wettelijk ingrijpen in burgerrech telijke verhoudingen". Met verlof, tegen zulk ingrijpen heeft de regeering toch heelemaal niet opgezien, toen het de arbeidsloonen be trof. Aan allerlei maatregelen betreffende particuliere bedrijven heeft de regeering de voorwaarde verbonden, dat' de 1 particulifere loonen verlaagd moesten worden. Dat was toch ookregeeringsingrijpen iti' private bur gerrechtelijke verhoudingen, vastgelegd in arbeidscontracten, collectief of niet. De gehouden inzameling in de Sovjet-unie heeft ruim 68 millioen roebels bijeengebracht voor den bouw van groote vliegtuigen ter vervanging van het verloren gegane toestel Maxim Gorki. In de bladen wordt thans een besluit van den raad van volkscommissarissen gepubli ceerd volgens hetwelk, in overeenstemming met den door het volk uitgesproken wil, over gegaan zal worden tot deh bouw van 16 vliegtuigen van dezelfde groote als de Maxim Gorki. Deze toestellen zullen genoemd wor den: Lenin, Stalin, Gorki, Kalinin, Molotof, Worosjilof, Ordjonikidze, Kaganowitsj, Ko- slor, Tsjoebar, Mikoyan, Andrejef, Kirof, Froenze, Dzerzjinski en Koejbysjef. Aneta meldt uit Soerabaja: Vrijdagmiddag heeft het Dornier-Wall vlieg tuig 15 van de marine in de Java-zee buiten het lichtschip in het Wester-vaarwater we gens motorpech een noodlanding moeten ma ken. Onmiddellijk na de ontvangst van het radiosein van de Dornler-Wall is om 22 uur n.m. een mijnvcger uitgevaren die onmiddellijk is begonnen hét toestel op te sleepen naar Morokrembangan waar het gistermorgen werd verwacht. DE EERSTE FOKKER CATAPULT- MACHINE VOOR DE RUYTER. De eerste Fokker Catapultmachine, be stemd voor de kruiser de Ruyter, zal Dins dag van de Fokkerfabrieken naar Schelling- woude worden getransporteerd, om daar te worden gemonteerd en beproefd. De machine is voorzien van een Cyclon motor en zal wor den ingevlogen door den heer Meinecke. Om de Catapult te doen starten zal op Schelling- woude een afschiettoestel worden gebouwd. Dit is het eerste van de twee toestellen die voor de Ruyter bestemd zijn en tevens de eerste die in Nederland gebouwd is. Kapitein Puget gedood. Onder groote publieke belangstelling zijn Zondag van 6 uur 's morgens tot 6 uur des avonds de twaalf uur van Angers vervlogen. Deze interessante snelheidsproef zou volko men geslaagd geacht mogen worden, indien niet het uiterst tragische ongeluk plaats had gehad, dat den besten sportvlieger van het Fransche leger kapitein Puget het leven heeft gekost. Nadat Puget en zijn passagier luitenant Guingot, die de leiding hadden, tegen 10 uur 's morgens voor het innemen van brandstof geland waren, maakte het zwaar be'aden Caudron-toestel een valsche start. Hierna poogde de bestuurder ten tweeden male los te komen, hetgeen hem gelukte, doch het toestel kon niet bijtijds voldoende hoogte ne men en werd tegen een boom versplinterd. Luitenant Guingot werd op slag gedood. Kapitein Puget stierf op weg naar het hoso- pitaal. „Lijster" (heenreis) is 8 Juli van Bagdad vertrokken en aangekomen te Karachi. „Maraboe" (heenreis) vertrok 7 JuH van Rangoon en is 8 Juli te Bandoeng aangeko men. „Sperwer" (terugreis) vertrok 8 Juli van Athene en is te Schiphol aangekomen. „Rietvink" (terugreis) vertrok 8 Juli van Rangoon en is te Jodhpoer aangekomen. (Door onzen specialen verslaggever.) Van Nederland naar Chili is slechts één stap. Brazilië ruik je al van verre. Braziliaansche schoonen schenken iedereen gratis koffie. Waar de Helderschen goedkoop kunnen eten en drinken. Het groote merkwaardige Paleis van den Congo. i Tot de naaste buren van Nederland be-j hoortZuid-Amerika, althans op de Brus- selsche tentoonstelling, daar de paviljoens van Chili en Brazilië er vlak bij zijn. Chili heeft een heel mooi, wit gebouw laten optrekken, dat door roode pannen gedekt is, wat een aardig effect geeft. Ik herhaal... nergens beter dan op de Brusselsche Tentoonstelling leer je zoo aan schouwelijk aardrijkskunde. Ik geloof beslist, dat als de jongens en meisjes van de Heldersche scholen, eenige dagen met hun leeraar naar Brussel gingen, de heele aardbol in hun bol zou zitten en het allemaal wereldberoemde aanrdrijkskundige bollen zouden worden. Heel Chili, tot in de finesses overzag ik in één oogopslag. Chili, een lange strook land van 4000 K.M. bij een breedte van 200 K.M., strekt zich al thans inminiatuur in een diorama van 22 Meter lengte voor ons uit. De machtige bergketens, de Cordillera, de Los Andes verheffen zich machtig op den achtergrond. Deze aardrijkskundige kaart maakt werke lijk een verrassende indruk! Deze kaart leeft als het ware. Een duidelijk overzicht van de voortbreng selen van Chili, alsmede de voortbrengselen in natura, verkrijgt men bovendien in het Chileensche paviljoen. Chilisalpeter, guano, wijn en koper daar voor moet je bij de Chilenen zijn én als een verwijt staat op een muur: Chili produceert 320.000.000 liter wijn en België gebruikt maar 1 of 3.000.000 en dat is niet in den haak! Voor een futje kan je den wijn van Chili ook proeven! Aangezien wij ons hoofd niet door zoo'n wilden wijn willen verhitten, veel eer nu we een koel hoofd noodig hebben, ontvlieden wij deze verleiding en vluchten over de grens van Chili naar Brazilië. Je hoeft het niet te zoeken. Op den reuk af kom je er al. San Paulo en Santos hebben het beste wat ze aan koffie in de entrepöts had den opgeslagen, naar dit ruime lichte pavil joen gestuurd. Direct als je binnenkomt sta je voor een hoefvormig buffet en op dat buffet staan allersnoezigste kopjes en suikerpotjes. Je hoeft alleen maar zoo'n leeg kopje op te hef fen en zónder dat je er één cent voor betaald, zweven i er alleraardigste Braziliaansche schoonen met fonkelende blikken naar je toe. Ze nemen een prachtigen koffiepot op en schenken zooveel kopjes fijne Morea-koffie als je maar wilt teuten. En een kwaliteit! Hm! Suiker en melk ook al voor niets. Als men in dit Braziliaansche Paviljoen vraagt: „Wat kost hét, dab hoor je iets wat ze in Den Helder altijd zeggen: „Niks" hoqr, „niks" kost het! Allemaal soorten koffieboonen trekken voorbij je neus en oog, blanke boonen, beige boonen, lichte boonen, bruine boonen, zwarte boonen, allemaal boonen. Als je er lang naar kijkt wordt je zelf haast een boon, zooveel hooge glazen zuilen tot den zolder reikend, vol met boonen, passeer je! Ah vous êtes journaliste, zegt de baas van al die Braziliaansche schoonen en boo nen tot mij. Dequel journal? Heldersche Courant. Wilt U dan in die Heldersche cou rant zetten, dat u hier hebt gedron ken le meilleurs café du monde? Ik ben van de koffiecentrale. Dat spaart je een advertentie uit, vader, dacht ik (Ik zal het er toch maar inzetten want zijn koffie was goed). Ik snap niet, waarom jullie in Brazilië millioenen kilo's koffie verbranden, vernieti gen, das toch gek... Vous avez raison, zegt de Braziliaan, maar Brazilië begrijpt niet, waarom ze al die groenten in Holland op de mistbelt gooien... Geslaagd. Aneta meldt uit Batavia: Van 3 tot 7 Juli zijn de machine-installaties bep ^efd. De Sumatra keert vandaag naar van den kruiser Sumatra in de straat Madoera Soerabaja terug. De proeven hadden een gun stig verloop. DE REIS VAN ^E K XVIII. De commandant van de K XVIII sen t: Hr. Ms. K XVIII bevond zich 8 Juli om 12 uur: 11° 5' Zuid, 113o 54' Oost. alles wel. en dan die varkenscentrale... geeft mij dan maar liever de koffiecentrale! Roemenië. Van buiten toont Roemenië ons de lvele soorten religieuze kleedij die in dat land! ge dragen worden. Binnen is het alles zakelijk- en vertellen diagramma's welk een gezocht artikel de Roemeensche nafta is. Ook koor mais en hout is Roemenië een land van be- teekenis. Warm van al dat draven, door die vele landen belanden wij bij een Coca Cola-p. ,yit- joen. In een café, in Holland, betaal je voor zoo'n fleschje 0.30. Hier krijg je een sloel, een glas en een flesch van dat verfrjssclien- de goedje voor 1 frank is... 5 cenb Nu kunnen de a.s. reizigers hun dorst les- schen zonder dat er een aanval op hun beur zen wordt gedaan. Om goedkoop en ,goec te eten, vraagt u? U gaat naar die paviljoens, waar groote firma's hun artikel demonstree- ren. Vlak bij het Paleis der Congo ligt b.v. in geel en blauwe kleur geschilderd, het pavil joen der Imperial sla-olie. Heldersche huismoeders! Ga daan met uw kroost binnen ën eet best en voor'eëft koopje! Een hors d'oéuvre, bestaande Uit: le fijne; zalmsalade 'metmaypnnéise van 'Imperial-olie 2e Een grootebak pétats frites, gebakken in Imperial olie; 3e Eenige broodjes; 4e Een portie poffertjes, 3 X zooveel als op de Hel dersche kermis, alsmede een glas bier .v.oor 6 frans 30 ct. En nu gaan we het bekende liedje zijgen van: En naar de Congo ;f Wie gaat er mee? Allemaal? Goed, maar we laten ons niet te pakken nemen door in het voorpaviljoen een doodgewoon klein banaantje te koopen voor 2 of 3 francs! En voor fleschjes odeur, uit de Congo, bieden we, hoe verleidelijk ze er ook uitzien maar 2/3 van den prijs... Het personeel ziet er hier wel Congo-achtig uit, maar de echte Congoleezen, haal je er toch gauw- genoeg uit. Typisch volk! Die vrouwen en kinderen met hun ebbenhout-kleurig gezicht en die typische rose nagels aan handen en voeten...maar ze spreken keurig Fransch, t om er jaloersch PR te worden! Het Paleis du COngo is voorzekér1 een der' meest belangrijke Paviljoens op deze wereld tentoonstelling. Wie dit schitterende bouw werk niet bezocht, heeft de Tentoonstelling als het waren niet gezien. Een geweldig massaal blok vórmt dit ge bouw. Er voor staat een levensgróote olifant op een voetstuk; de slurf als in aanval,,'is paar boven gericht. Als je in het paviljoen zelf staat, en- je kijkt naar den zolder, dan pas zie je boe ge weldig hoog dit gebouw is. Bij den ingang zie jé de primitieve voort brengselen van de inlanders als krijgswerk tuigen, spietsen, lansen en maskers. Ook hier een diorama dat een levendig overzicht geeft, hoe het eens in de Congo was en hoe het er nu is! In vier groote zalen demonstreert Belgie wat het als koloniale mogendheid voor de Congo deed. Velen denken, dat de Congo nog weinig ge cultiveerd is. Een blik op alles, wat hier ge presteerd is, bewijst ons het tegendeel. Vooral de Katholieke missiën hebben in de Congo prachtig werk verricht. Je ziet aanschouwelijk voorgesteld hoe de geneeskundige dienst in de Congo werkt en ook, dat evenals in ons Indië, er veel voor dep landbouw wordt gedaan. Zoo geeft het Natio nale Instituut van de landbouwstudie in de Belgische Congo, een overizcht van het vele dat op dit gebied is geschied. (Wordt vervolgd.) 6 Juli. Aangebracht door korders: Groote middel tongen p. kg 0,750.65 Kleine tongen 0.600.50 Slips 0.20—0.10 Tarbot 0.50—0.42 Schol I p. kist 6.00- 4.50 Schol II 2.25—1.50 Schar 1.501.00 Pietermannen 10.008.00 Makreel 2.70—2.40 Haven van Nieuwediep -i 8 Juli 1935 Aangekomen van Harlingen en vertrókken naar Londen, het Eng. s.s. „Leeuwarderi". 8 Juli 1935. Aangekomen van Dover en vertrokken naar Harlingen het Ned. m.s. „Birming- ham". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Roek", De veemarkt, ALKMAAR. 8 Juli 1935. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 71 vette koeien 100205, han del redelijk; 21 vette kalveren 2565, per kg 4065 cent; 63 nuchtere kalveren 5 13; 223 vette varkens 3437 cent per kg. Handel stug. Amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 8 Juli 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 323 vette koeien, le kw. 5458 cent; e kw. 4252 cent, 3e kw. 3038 cent per kg. slachtgewicht; 15 stieren 3240; 105 Melk- en kalfkoeien 4 120160; 262 vette kalveren 2e kw. 3240 cent, 3e kw. 2430 ct. per kg. levend gewicht; 167 nuchtere kal veren 2506; 83 schapen en lammeren resp. 16— 17 en ƒ811; 479 varkens, vleeschvarkens 90110 kg 4142 cent, zw. varkens 3839 cent en vette varkens 3738 cent per kg slachtgewicht; 4 paarden 60 100. Ter veemarkt waren heden 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken aange voerd. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juli 1935. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 250000 kg aardappelen: Schotsche muizen 5 6.30, Schoolmeesters 5.90; Drielingen 50—4; Kleine 1—/ 1.90; 5800 kg Toma ten: A 5.30, B 5.80, C 4.10, CC 2. 7200 kg roode kool 3.804.20. alles per 100 kg; 730 st. Bloemkool 8.10—14.50. 2e s. 3.90; 4000 kg Peen 3.20—3.90; i500 bos 3— 3.20. TEXEL. 8 Juli. 406 lammeren 5-7; 25 schapen 812; 2 koeien 90- 10; 5 graskalveren 1527; 10 nuchtere kalveren 47. TEXEL, 8 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 85.095 eieren: 5862 kg 2.10—2.40, 62—64 kg 2.30—2.50, 64—70 kg ƒ2.40—2.90, 52—56 kg 2.00—2.10. alles per 100 stuks; oude kippen 30 ct. per kg; jonge hanen 0.300.35 per kg. NOORDSCHARWOUDE, 8 Juli. Aanvoer: 68.700 kg aardappelen: Schotsche muizen 56.30, groote 2.503.70, drielin gen 2.503.10, kleine 1—1.30, alles per 100 kg; 225 stuks bloemkool 6.807. PTJRMEREND, 9 Juli. 2092 kg boter per kg 1.301.45; 491 koeien: 215 vette koeien per kg 0.48—0.57, matig; 167 gelde koeien 80140, matig; 75 melkkoeien 110170, stug; 34 stieren per kg 0.32—0.42, matig; 8 paarden 60—130, stug; 85 vette kalveren per kg 0.300.45. matig; 285 nuchtere kalveren: voor de slacht 39, vlug; voor de fok 813, vlug; 113 vette varkens voorde slacht per kg 0.37 0.39, vlug; 19 magere varkens 13.5022, matig; 273 schapen 819, vlug; 18 bokken 311, matig; 355 lammeren 47, stug; piepkuikens per kg 0.550.65. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 2.202.60; eenden eieren per 100 1.55. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste barometerstand 767.8 te Hannover. Laagste barometerstand 742.9 te Reikjavik. Barometerstand te Den Helder 767.2. Verwachting Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk nog droog, behoudens kans op onweer, vooral in. het Zuiden. Warmer. Temperatuur van het zeewater: 17.4° C. 63.5° F. EX-KONINGIN ELISABETH GAAT HERTROUWEN. Met haar secretaris. Koning Carol van Roemenië heeft gisteren een koninklijke familieraad bijeen geroepen teneinde de moeilijkheden uit den weg te ruimen die nog bestaan voor het voorgeno men huwelijk van zijn zuster ex-koningin Elisabeth van Griekenland, wier echtschei ding. van ex-koning George van Griekenland land juist dezer dagen is uitgesproken, met haar secretaris, den wegens zijn in den oor log getoonde verdiensten in Griekenland be roemd geworden officier Alexander Szanavy In. plaats van kaarten. E; NIEtJWENHUIS en B. Gr. NIEUWENHUIS— Tromp geven metblijdschapkennisvan de geboorte van een Dochter, C0RNELIA ADRIANA Julianadorp, 6 Juli 1935. Langevliet 12. Heden gaf in 't Gesticht Joannes Baptiste te 's Her- logenbosch, na een leven rijk aan offers en na een 30-jarig geduldig lijden, CORNEUA ANNA ZIJM hare ziel aan haar Schepper terug, gesterkt, door de H.H. Sacramenten, in den ouderdom van 68 jaar. Familie KOLSTER- zljm. Den Helder, 8 Juli 1935. De gezongen Uitvaart zal plaats hebben in de St. Jozefstichting te Bergen (N.-II.) den llen Juli, des morgens 8 uur, waarna de begrafenis. 1 DANKBETUIGING. Öndergeteéltënde betuigt, langs dezen weg, mede namens de familie, haar hartelijken dank voor de goede behandeling en verpleging, in het bijzonder aan de Weled. Zeergel. Heeren Dr. van Dribl, Chirurg, Dr. Rienks en verplegend perso neel van zaal 12. N. KOOI.J MAN-Kroon Den Helder, 8 Juli 1935. Basstraat 44 DANKBETUIGING. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, onder vonden bij het plotseling over lijden van onze lieve Vrouw en Moeder ANNA CORNELIA v. ES- v. LEEUWERDEN. In 't, bijzonder aan de Directie en Personeel van de Gemeente Gasfabriek alhier. Namens de Familie, S. v. ES. '■■•■>-*) J. V. ES. Den Helder, 9 Juli 1935. Keizersgracht 70. Voor de vele Wijken van belangstelling, bij ons huwe lijk ondervonden, zeggen wij, mede namens wederzijdsche Ouders, hartelijk dank. G. OELJEE Jr. E. S. OELJEE—Boogaard. Den Helder, Juli 1935. Weezenstraat 45. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijk» n van belangstelling, bij ons StHjarig huwelijk onder vonden. R. J. DE VREE. A. DE V REE- la stdrager. Spoorgracht 4. Nederlandsche Spoorwegen Een dag op reis voor hal ven prijs! T.m. 10 Sept. verkrijgbaar Zomer Dagretours van Den Helder naar Amsterdam eiken Woensdag en Zondag en van Den Helder en Schagen naar Den Haag en Rotterdam eiken Dinsdag en Zondag Vraag even strooibiljet Aardbeien in overvloed! Volrijpe, geurige, sappige aardbeien. Nu zoo goedkoop! Maak er zelf jam van, de geurigste, gezondste, zuiverste jam die U ooit hebt geproefdMet Opekta, het snelle natuurgeleermiddel van vruch- tenpectine, dat U uren kooktijd en kilo's fruit bespaart. Bovendien ge bruikt U minder suiker voor dezelfde hoeveelheid jam als vroeger. Eisch de echte Opekta! In flesschen 70 cent. In pakjes 15 cent. Dubbele pakjes 28 cent. Hoed U voor teleurstellende namaak. ALLE GOEDE KRUIDENIERS, DROGISTEN COMESTIBLESZAKEN ENZ. HEBBEN OPEKTA. N.V. Nederlandsche Opekta Mij., Singel 400, Amsterdam. Telefoon 37059. eJkg B ajouren, plisseeren Wtf Iv en cordonneeren, maken lange en ronde knoops gaten en fabriceeren stof- knoopen. Spoorstraat, hoek Palmstr. V Bedden-, matrassen-, meubelmakerij- en eigen stoffeerinrichting. Alles onder garantie. Laat door ons Uw kapokmatrassen bijvullen en opnieuw opmaken. Auping's „Stroomlijn" Type 1935 (zonder klink* nagels) is nu zóó goed* koop, dat iedereen thans op'norigineele Auping- matras met „ingeweven" naam kan slapen. Prijzen Poarsmerk: 1 pers. vlakt 10.50 op beugelf 12.— 2 n „14.25 „15.75 of op één van deze dagen, en U heeft al een prachtkans om waardevolle prijzen te winnen, waarbij Inlichtingen worden gaarne verstrekt door

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3