Ernstige verkeersongelukken, Julianadorp. Callantsoog. Wieringen. Anna Paulowna. Schagen. Texel GEMENGD NIEUWS D. C. DROS f Tal van zaken te Oss tot klaarheid gebracht. Burgerlijke Stand TRAGEDIE, MISDAAD OF ONGEVAL? Boerderij in brand te Sneek. Botsing tusschen motorfiets en auto. De ramp te Quetta. Bandieten bedreigen Peiping Auto-ongeluk. Ontploffing in een goudmijn. Een jeugdige boosdoener. Een orkaan over Delhi. Enorme brand in N.W.-Britsch- Indiè. Overstroomingen in Ohio en hitte te New York Een veerboot op de kade fceloopen. MOTOR-ONGELUK. Zaterdag j.1. begaven de heer en mej. P„ wonende aan den Rijksweg alhier, zich per motorrijwiel naar Assen met de bedoeling al daar de T. T.-races bij te wonen. Tijdens de lit daarheen is mej. P. die op de duo zat onwel geworden. Zij greep zich daarbij aan den bestuurder vast en toen is deze met zijn motor op den weg gevallen. Hierbij kreeg de duo-rijdster tamelk ernstige kwesturen aan haar beenen. Door eenige dokters werd de eerste hulp verleend en met een bus van den dienst LeeuwardenAlkmaar werd zjj naar huis vervoerd. ETALAGEWEDSTRIJD. Zondagmorgen werd door de commissie van het Volksfeest vergaderd met de verschil lende winkeliers om de mogelijkheid te be spreken een étalagewedstrijd of zooiets te or- ganiseeren. Naar ons werd medegedeeld heeft het plan wel kans van slagen. ESPERANTODAG. Zondag j.1. was de gewestelijke propa- gandaclub ,,La Norda Stelo" de gast van de esperantoclub „Ciam Antauen" te Callantsoog. De opkomst van leden en gasten was zeer groot. Tijdens de vergadering welke 's mor gens plaats vond was de fleurig aangeklee- de zaal van Hotel „De Haan" tot in alle hoeken bezet. De voorzitter van „Ciam An tauen" heet alle aanwezigen hartelijk wel kom en spreekt den wensch uit, dat deze dag weer flinke propaganda zal maken voor het Esperanto. Hierna geeft hij het woord aan den heer Roggeveen, voorzitter van „La Norda Stelo". Deze is opgetogen over de groote opkomst. Hij heeft dit niet verwacht. Niet alleen uit Texel, Den Helder, Schagen, Alkmaar en verdere plaatsen in den omtrek, doch zelfs uit Uitgeest en Purmerend zijn esperantisten gekomen. De vergadering had een zeer geanimeerd verloop. Besloten werd, dat gasten van „La Norda Stelo" voortaan, indien de finantiën dit toelaten, iets mogen bijdragen in de kosten van de vereeniging. Ieder blijft echter vrij en is evenals altijd welkom. De data voor de volgende vergade ringen zijn 1 September a.s. in Alkmaar en 6 October a.s. in Den Helder. De leden van „Ciam Antauen" zingen nu eenige esperantoliederen, welker uitvoering zeer op prijs gesteld werd. Na de lunch werd een wandeling gemaakt in de omgeving van Callantsoog en wij kun nen verzekeren, dat deze wandeling een groote attractie is geweest. Na de wandeling zochten velen nog het verkoelend nat, waarna deze schitterend ge slaagde propagandadag tot het verleden be hoorde. H. KRUIS VELD 70 JAAR. Is het iets bijzonders als iemand 70 jaar wordt? Zeker niet! Doch aan den heer H. Kruisveld, Dijkgraaf van den Polder Cal lantsoog en loco-Burgemeester der gemeente Callantsoog, wilden we ter gelegenheid van het bereiken van dien verjaardag op gisteren, eenige woorden wijden. De heer K. is iemand aan wien Callantsoog heel veel te danken heeft. 26 Mei 1936 zal het 30 jaar geleden zijn, dat hij zijn schoon vader, den heer P. J. Zipp, als dijkgraaf op volgde. Een dore, droge polder werd onder hem in goed land herschapen. Nieuwe wegen gelegd; en wat voor wegen! Sedert 24 jaar is de heer Kruisveld onaf gebroken raadslid, waarvan 18 jaar wet houder. Momenteel is hij tevens gedurende de burgemeester-vacature loco-burge meester. Hij volgde 24 jaar geleden zijn vader Jac. Kruisveld, op als raadsveld. De jubilaris verheugt zich nog steeds in een goede gezondheid. Op zijn feestdag heeft het hem niet aan belangstelling ontbroken. Wij hopen, dat hij nog lang in het belang van onze kleine gemeente zal mogen kunnen werken. HINDERWET. Ingevolge de Hinderwet is door de N.V. Ned. Petr. Mij. „Purfina" te Rotterdam ver gunning aangevraagd tot het oprichten van een benzine-installatie op een perceel van den heer J. H. Dekker aan den Koningsweg al hier. Hippolytushoef EEN KEURIGE PRESTATIE VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP". Door bovenstaande gemengde zangvereeni- ging, welke Zondag deelnam aan het Bonds- concours te Santpoort, werd in de Afd. Gem. Koren de eerste prijs behaald met 330 punten. Dit is het hoogste aantal, dat dien dag door deze koren werd behaald. Een compliment voor den ijverigen directeur, den heer Jb. J. Hovenier, uit Bergen, is hier wel op zijn plaats. Den Oever BRAND OP EEN VISSCHERSSCHUIT. Op de visschersschuit van Gebr. Kuyt, lig gende in de visschershaven te Den Oever, ontstond Maandagochtend brand, welke, dank zij doortastend optreden, met eigen middelen spoedig kon worden geblucht. POLITIEBERICHTEN. Door de Rijksveldwacht te Oosterland en Den Oever zijn weder verschillende processen- verbaal opgemaakt wegens het loopen op ver boden grond (forten) en het vervoeren per autobus van personen op Zondag zonder rust- dagkaart. MOTORONGEVAL. Op den terugweg van Assen, alwaar zij de T.T.-races hadden bijgewoond, kwam een heer met duorijdster met zijn motorrijwiel op den afsluitdijk nabij Den Oever te vallen, doordat hij van den straatweg afweek en in den berm terechtkwam, alwaar het motorrijwiel over den kop sloeg. Nadat de verbandmeester van de M.U.Z. VOOR DE T.B.C.-BESTRI J Dl NO. De speldjesverkoop ten bate van het t.b.c.- fonds „Draagt elkanders lasten" heeft 99.18 opgebracht. 0 verschillende hoofdwonden van den berijder, welke ernstig bloedde, had verbonden, kon het onfortuinlijke tweetal den weg vervolgen. De duopassagier kwam er met enkele ontvellin gen af. Het Ned. Herv. Kerkkoor, directeur de heer Jb. J. Hovenier, behaalde op het Concours te Santpoort, uitgeschreven door den „Noord- Hollandschen Zangersbond", een tweeden prijs met 285 punten in de 3e Afd. A Gem. Koren. Aan den heer C. Muntjewerf, tijdelijk assis tent aan de Rijkslandbouwschool alhier, is ontslag verleend wegens bezuiniging. VISCHCONCOURS. Door de Hengelsportvereeniging „de Baars" is besloten tot het houden van een vischcon- cours. Waarschijnlijk zal dit plaats hebben op Zondag 25 Augustus a.s. De jongeheer Joh. Settels alhier is geslaagd voor het toelatingsexamen R.-K. Lyceum te Alkmaar. Voor het M.U.L.O.-diploma A slaagde Trijntje Langedijk te Burgerbrug, leerlinge van de U.L.O.-School alhier. BURGERLIJKE STAND van 68 Juli. GEBOREN: Wilhelmina Jantina, d. v. J. Lubberts en M. Fien; Edith, d. v. S. R. Vel- lenga en C. A. Lempersz; Aleida Jantina, d. v. J. Hessels en M. Hollander; Geertje, d. v. A. Ellen en M. B. C. Glaser. OVERLEDEN: Dirk Cornelis Dros, 70 j., geh. met Marretje Kievit. Na een langdurige ziekte is Zondag, op ruim 70-jarigen leeftijd, een zeer geacht ingezetene dezer gemeente, de heer D. C. Dros, overleden. De heer Dros heeft in den loop der jaren tal van publieke functies alhier vervuld, o.a. was hij langen tijd (van 1903 tot 1925) een zeer actief lid van den Raad dezer gemeente. Aan vankelijk gekozen als vertegenwoordiger van Eierland in dit college, verhuisde hij later naar Den Burg; voor de belangen van de Noord punt van het eiland bleef hij echter altijd op de bres staan. Als Cocksdorper van geboorte maakte hij in zijn jeugd vele strandingen en reddingspogingen in de gevaarlijke Eierland- sche gronden mee. Hij bleef een kind van de zee: het reddingwezen en al wat daarmee verband houdt, lag hem bizonder aan 't hart. Van al de functies die hij, heeft bekleed, ver vulde de heer Dros, die van lid van het be stuur van het Plaatselijk Redding-Com., zeer zeker met de grootste ambitie. Bij iedere stranding woonde hij het uitvaren der red dingboot bij, tot zijn dood toe had hij zitting in het Plaatselijk Comité. Verder was de overledene jarenlang lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Als zoodanig kwam hij zeer veel in aanraking met de vele leerlingen die in den loop der jaren de Texelsche Zeevaartschool bezochten. Ook was de heer Dros bestuurslid van verschillende landbouworganisaties op Texel. In zijn laatste levensjaren kon men hem vrijwel bij iederen wedstrijd op het Sportter rein te Den Burg vinden. Hij was een enthou siast liefhebber van de voetbalsport en had geruimen tijd zitting in de elftalcommissie van de sportvereeniging „Texel". Hij ruste in vrede. MARKTOVERZICHT. Het martkbezoek was Maandag niet groot. De boeren hebben het thans op de boerderijen te druk om ter markt te gaan. De overvloedi ge grasgroei had blijkbaar op de ontwikke ling der lammeren een zeer gunstigen invloed gehad. De aanvoer (406 stuks) bestond voor namelijk uit zwarp dieren. De handel verliep vlugger dan vorige week. De prijs varieerde tusschen 5 en 7 per stuk. Schapen brachten gemiddeld 10 op, vette pl.m. 12.50. Rundvee werd weinig aange voerd: slechts een tweetal koeien. De prijs was pl.m. 100 per stuk; n. kalveren brachten ge middeld 6 op. Eokkalveren deden prijzen van f 1526. Biggen werden niet aangevoerd; de prijs van slachtvarkens op de boerderij be draagt gemiddeld 17% cent. De eierenprijs aan de veiling leverde bij vorige week slechts weinig verschil op. De middenprijs, eieren van 60 kg, liep van 2.20 2.30 per 100 stuks. Den Burg. EEN SLANG TE DEN BURG AANGETROFFEN. In de nabijheid van de Kaasfabriek „De Eendracht" heeft men Vrijdag een slang aan getroffen van ruim 1 meter lang. Het dier bevond zich op de stoep van een der huizen bij de kaasfabriek. Hoe het dier op Texel is gekomen, is een raadsel; men vermoedt, dat het van de kermis is achtergebleven. Het werd opgemerkt door een postbesteller van Oudeschild. Men heeft getracht het in een ton te vangen, doch het dier vloog tegen een muur op en verdween spoorloos. De slang had een donkergrijze kleur op den rug en ver toonde op den witten buik groote zwarte vlekken. Binnenland. Ook ..Toon de Soep heeft bekend. van Den Helder BEVALLEN: M. L. Schipperde Smit, z.; J. Lugten—Nijhuis, z.; M. S. BuijsFransen, d.; J. H. Stins— Bruin, z.; B. G. Nieuwen- huisTromp, d.; A. E. v. RijnVeldhui zen, z. OVERLEDENM. Pepers, 14 jaar; P. Springer, 71 jaar. Ook „Toon de Soep" heeft bekend. Naar het Hbl. heeft een der voornaamste leden van de Ossche misdadigersbende, A. Hendriks, bijgenaamd Toon de Soep, die reeds sinds 29 Mei in voorloopige hechtenis vertoeft, doch tot nu toe bleef ontkennen, dat hij aan de misdrijven, waarvan hij was verdacht, schuldig was, in de marechaussee- kezerne te Oss een bekentenis afgelegd. Hendriks wordt beschouwd als een van de gevaarlijkste leden van de bende, die aan tal van inbraken, diefstallen en geweldple gingen schuldig is. Zijn bekentenis is van zeer groote beteekenis daar hierdoor vele tot nu toe onopgehelderde zaken tot klaarheid zul len worden gebracht. Als direct gevolg van zijn bekentenis kunnen dan ook binnen enkele dagen nieuwe arrestaties worden verwacht. In het belang van het verder onderzoek, dat thans in vol len gang is, kon men nog geen zijzondeden over de bekentenis van Toon de Soep mede- deelen. Toon bewaarde het geheim van alle misdrjjven In Oostelijk Noord-Brabant. Met betrekking tot de bekentenis van „Toon de Soep" te Oss, verneemt het „Hdbl." nader, dat het hier betreft de oude „Toon de Soep", de man dus, die als de eigenlijke leider van het Ossche milieu kon worden beschouwd. Zooals men zich zal herinneren, is deze man gedurende een jaar door de maréchaussée dag en nacht gevolgd, en werd hij direct na de eerste onthullingen gearresteerd. Men nam al dadelijk aan, dat hij het ge heim bewaarde van alle misdrijven die gedu rende een lange reeks van jaren in Oostelijk Noord-Brabant zijn gepleegd, want niet slechts onderhield hij relaties met lieden die inlichtingen verstrekten omtrent de plaatsen waar de bende een slag kon slaan, hg werkte de plannen uit, gaf de leden van de bende instructies en verdeelde gewoonlijk de buit. Ongeveer een maand geleden had hij be kend, het paviljoen van de Ossche Wieler baan op verzoek van den directeur in brand te hebben gestoken. In dit geval zou de gewone tactiek van ontkennen onder alle omstandigheden niet hebben gebaat en wel licht vond hij het voor zich zelf gunstiger, dit feit toe te geven. Maar verder kreeg men tot nu toe nog niets uit hem, ofschoon hij afwisselend door de maréchaussée en de ge meentepolitie werd gehoord. Inmiddels ging de maréchaussée voort met bewijsmateriaal tegen hem te verzamelen. Tot Zaterdag j.1. was hij „in behandeling" bij de gemèentepolitie, die echter geen succes met het verhoor had. Daarna werd hij weer over gebracht naar de maréchausséekazerne, waar een beslissend verhoor zorgvuldig was voor bereid. Zondagmiddag begon de oude Toon teeke nen van onrust te geven en het was duide lijk, dat een bekentenis op handen was. In den namiddag gaf hij enkele feiten toe en toen hij eenmaal aan het praten was, kwam er heel wat los. Het zondenregister van den man is echter zóó uitgebreid, dat men Zon dag en gisteren nog niet met hem aan het einde was en dus duurt het verhoor steeds voort. Intusschen heeft Toon reeds zooveel losgelaten, dat nieuwe, zeer opzienbarende onthullingen te verwachten zijn en een groot aantal lieden, waarvan iemand zou vermoe den, dat zij in betrekking tot het milieu heb ben gestaan, zullen worden gearresteerd. De bekentenis van Toon de Soep is dus wel de bekroning van het schitterende werk, dat de maréchaussée in Oostelijk Noord-Brabant heeft verricht. Een overval onder kerktijd. De ..N.R.Ct.1' meldt nog: Van den landbouwer K. op de Zevenberg- sche hei te Oss wisten zij dat hij een aan zienlijk bedrag in huis had en Zondagsmor gens met de oudste kinderen naar de kerk ging, terwijl de vrouw met de jonge kinderen thuis bleef. Op 2 November 1930 drongen zij, nadat K. naar de kerk was gegaan, het huis binnen en bonden de vrouw. De woning werd overhoop gehaald en een bedrag van f 1000 werd buitgemaakt. K. was door het gebeurde volkomen geruïneerd en men heeft nog een collecte voor hem gehouden. De politie heeft indertijd de hand gelegd op de werkelijke daders, doch zij konden een goed alibi op geven. Verschillende betrouwbare personen beves tigden, dat een van hun in de kerk in de buurt van K. heeft gezeten. Thans is geble ken, dat hij onmiddellijk na den overval naar de kerk is gefietst en het grootste gedeelte van den dienst heeft bijgewoond. Op 7 Mei 1933 werd een inbraak gepleegd bij den wijnhandelaar N. L. in het centrum van Oss; bij afwezigheid van de bewoners drongen de dieven aan de achterzijde het huis binnen, waar een brandkast èt la sardine werd opengescheurd. Een bedrag van f 300 werd hieruit meegenomen. Voorts heeft Toon de Soep bekend mede plichtig te zijn aan de inbraak in het gemeen tehuis van Gassel bij Grave in 1933. Hier werd eveneens de brandkast opengebroken en een bedrag van f 400 buitgemaakt. Brandkast op een handwagen ge laden. Daar geen der misdaden aan het licht kwam werd de bende brutaler. Bij een inbraak ten huize van den winkelier van G. te Lange- boom laadde men de brandkast op een hand wagen, bracht die in een boseh in de nabij heid om er daar f 1000 uit te halen. De leege brandkast vond men daarna in het bosch terug. Bjj den overval met roof op den kassier van de Boerenleenbank te Mariaheide, bij Veghel, heeft Dikke Toon de Soep, een krach tig man. den kassier in bedwang gehouden, terwijl zijn medeplichtige ca. f 1600 buit maakte. Dikke Toon de Soep heeft verder gezamen lijk met G. brand gesticht in de boerderij van den landbouwer v. D., aan den Berghemschen- weg te Oss, die in de asch werd gelegd. Tijdens de ontstane verwarring werd in een nabijgelegen huis ingebroken. Verder bekende hij zijn medeplichtigheid aan de berooving van een varkenskoopman v. d. C. uit Herpen, dien hjj in een café had meegelokt, op sterken drank had getracteerd, waarna Toon en zijn trawanten hem van f 700 beroofden. Ofschoon de politie hem aanhield slaagde Toon de Soep er in, den dans te ontspringen. De versterking van de maréchaussée te Oss. die de leden van de bende voortdurend scha duwde, bracht de heeren er toe het operatie- terrein naar elders te verleggen. Te Loon op Zand, op 50 km afstand van Oss, drongen vier gemaskerde bandieten in den nacht van 8 op 9 Februari 1934 bij den 64-jarigen alleenwonenden B. Verhoeven binnen. Na een worsteling bonden zij den ouden man vast en door hem te mishandelen slaagden zij erin hen de plaats te doen aanwijzen waar zijn geld was geborgen. Zij lieten hem in den kouden nacht gebon den op de vliering van zijn woning liggen. De wreede wijze, waarop deze overal was ge pleegd, heeft destijds groote verontwaardiging gewekt. Toon de Soep is waarschijnlijk nog niet aan het einde van zijn bekentenissen gekomen en men voorziet, dat er binnenkort nog meer personen in handen van de politie zullen vallen. Rotterdammer heeft twee maanden dood op zijn bed in een kelder gelegen. De Rotterdamsche recherche heeft een eigenaardige zaak te ontraadselen, waarvan op het oogenblik nog niet uit te maken is of men hier met misdaad dan wel met een sterf geval door de een of andere toevallige oorzaak te maken heeft. Zondag in den vooravond hebben jongens, die op het Ungerplein, nabij de Schie, aan het spelen waren, ontdekt, dat in het sousterrain van perceel 14 een man dood op bed lag. Zij konden dat van de straat af zien door de vor men. Het trok de aandacht van den portier van het nabijgelegen flatgebouw, dat zich zooveel kinderen daar verzamelden. Toen lüj ging kijken en van buiten niet alleen den man kon zien liggen, maar ook kon constateeren, dat er groote wanorde in 't vertrek heerschte, heeft hij de politie gewaarschuwd. Met den oofficier van Justitie, mr. Beumer, heeft commissaris Roszbach van het bureau Pauwensteeg, onmiddellijk een onderzoek in gesteld. Nadat een agent over een schutting aan de achterzijde geklommen was, kon hjj via het aangrenzende perceel pand 14 betreden. Uit den staat, waarin de man gevonden werd, bleek, dat hij daar reeds lang gelegen had, want het lijk was geheel vergaan. Bij navraag bleek, dat de buren den man, die W. H. D. Suringar heet en 58 jaren oud is, in geen twee maanden hadden gezien. Aandacht hadden zij daaraan niet geschonken. De be woner van no. 14 was een zonderling, die al leen woonde, met niemand omging en vaak zonder kennis te geven de stad verliet. Ook de werkster, die eenige malen in de week den boel kwam schoon maken, had niets bijzonders bespeurd. De heer Suringar zei haar als hij uit de stad ging, dat hij niet wist wanneer hij terug kwam en dat zij af en toe maar eens moest komen kijken of hij terug was. Het huis werd Zondagavond geheel gesloten gevonden, zoodat een raam geforceerd moest worden. Ondanks den staat van ontbinding, waarin het lijk verkeerde, kon vastgesteld worden, dat de man een wond boven het oog had. De aard van deze verwonding is nog niet vast gesteld. Inhuis heerschte een groote wanorde, doch op een misdaad wijst dat niet. De man was volledig aangekleed. Roof moord lijkt ook uitgesloten. De man was welgesteld. Van beroep was hij assuradeur, doch hij deed geen zaken meer en leefde blijkbaar van wat hij bezat. In de woning werd een aanslagbiljet in de vermogensbe lasting gevonden. In de kast werd geld ge vonden, o.a. opgepotte gouden tientjes. Overal in huis lagen kleeren verspreid. De heele situatie wijst er op, dat de man een zonder ling was, maar positieve aanwijzingen geven de vele bijzonderheden, waardoor dat vast te stellen is niet. Van braak is niets te be speuren. Bij daglicht heeft de Rotterdamsche politie gisteren in het perceel Ungerplein 14 de situa tie nader overzien. Sporen van misdrijf zijn Ook nu niet gevonden. Op het lijk zal waar schijnlijk heden ter plaatse sectie worden ver richt. Wat aanvankelijk als een wond boven het oog was aangezien, blijkt met geweld niets te hebben uit te staan. Er werd in huis een briefje gevonden, door den bewoner zelf geschreven en onderteekend, waarin hij mede- in deelde aan eventueele inbrekers, dat er in het geheel maar 50 in huis was. Dat geld kunnen jullie meenemen, maar haal mijn boel niet overhoop, stond er in het briefje. Deze 50 zijn ook gevonden. Verder waren er in het huis nog gouden sieraden, die voor het grijpen lagen. Van roof kan dus in geen geval sprake zijn geweest. Licht in deze geheeimzinnige zaak is nog niet gebracht. Wel is nu gebleken dat de over ledene een levensverzekeringspolis had loopen voor een hooge uitkeering, een bedrag tus schen de 200.000 en 300.000. De man was ongehuwd. Zijn familie woont voor een deel in het buitenland. Gisterennacht omstreeks half twee is brand ontstaan in de kapitale boerderij van den heer J. Hoogland, in Uitwellingerga te Sneek. Voordat de motorspuit aanwezig kon zijn was de geheele boerderij met hooi en in boedel reeds verbrand. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat de bewoners met achterlating van alles in nachtgewaad moes ten vluchten. Er zijn 90 wagens hooi ver brand. Huis en inboedel waren verzekerd. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. EEN NATUURWONDER. Bij den landbouwer G. H. Doornink te Sin- deren bij Varsseveld, bracht een koe een kalf ter wereld dat slechts drie pooten heeft. Het dier kan zich evenwel goed voortbewe gen. I!en houdt het dier als bezienswaardig heid in het leven. Twee dooden bij motor-ongeluk. Op den rijksweg VenloNijmegen onder het dorpje Velden bjj Venlo is Zaterdagavond een ernstig motor-ongeluk gebeurd, dat twee personen het leven heeft gekost, terwijl een 20-jarige juffrouw ernstig is gewond Omstreeks half tien werd de ruim 70-jarige J. Clabbers uit Velden bij het oversteken van den rijksweg, toen hij zich naar de woning van zijn zoon wilde begeven, door een niotoï - rijwiel, dat met zeer groote snelheid uit de richting Nijmegen naderde, gegrepen. De oude man die hardhoorend was werd tegen den grond gesmakt en beef bewuste loos liggen. Het motorrijwiel schoot nog een eind door. De bestuurder, de 30-jarige mijn werker B. Glaser uit Brunssum, werd van het voertuig geslingerd en kwam met een geweldigen smak met het hoofd tegen een boom terecht. De 20-jarige mej. A. Jüritsch uit Brunssum, die op de duo zat, werd tegen den muur van een nabijgelegen woning ge slingerd. Twee geestelijken uit Velden waren weidia aanwezig. In allerijl waren ook twee doktoren gewaarschuwd. Dr. Thielen uit Arcen en dr. Poulussen uit Venlo waren spoedig ter plaatse. Nadat het eerste verband was ge legd, zijn de slachtoffers per ziekenauto naar het St. Josephziekenhuis te Venlo vervoerd. Op weg naar het ziekenhuis is de timmerman Ciabbers overleden. Glaser, die een zware schedelfractuur had opgeloopen. is, zonder tot bewstzijn te zijn gekomen, Zondagmiddag overleden. De toestand van mej.. A. Jüritsch is zeer ernstig. Motor met zijspan legen een boom gebotst. Tengevolge van het springen van een voor band is Zondagavond op de Eeuwige laan te Bergen (N.-H.) een motor met zijspan tegen een boom gebotst. De berijder, de duo-passa gier en een dame, die in het zijspan was gezeten, werden gewond. De bestuurder, de heer P. Bos uit Velsen, heeft een hersen schudding; de duo-passagier, de heer K. van Essen uit Bloemendaal en mej. T. Bergman uit Haarlem hebben ernstige vleeschwonden gekregen. Alle drie zijn opgenomen in het centraal ziekenhuis te Alkmaar. Motor tegen auto gereden) twee militairen gewond. Gisterenochtend heeft nabij de Vechtbrug bij Bussum een ernstige aanrijding plaats gehad. Een melkauto uit Amsterdam, be stuurd door J. M. Versteeg, wilde rechts afslaan naar Weesp. HU stak echter links den arm uit. Twee militairen, W. Nieuwhof en H. F. Moolhuyzen, op een motor gezeten, wil den dus rechts passeeren. Juist echter zwenk te de auto naar rechts. De botsing was onver mijdelijk. De motor sloeg over den kop. Beide militairen werden ernstig gewond aan hoofd en ledematen. Zij z(jn eerst naar een zieken huis te Amsterdam vervoerd en van daar naar het militaire gasthuis te Amersfoort, waar zij in garnizoen liggen. De motor was volkomen vernield. Drie gewonden. Bu Voorthuizen reed Zaterdagavond 6 uur de heer H. W. Demmers, chauffeur te Soest, per motorrijwiel achter een vrachtauto. Toen hij die wilde passeeren, kwam van de andere zijde een personenauto met 6 personen. Een hevige botsing volgde, waarbij de auto over den kop sloeg. De motorrijder werd ernstig verwond, evenals de chauffeur van den per sonenauto en een der inzittenden. Zij werden naar het ziekenhuis te Amersfoort gebracht De toestand van den motorrijder, die gehuwd is, is zeer ernstig. De motorfiets was geheel vernield en ook de personenauto is zwaar be schadigd. De andere passagiers kregen slechts lichte kwetsuren. I MOTORRIJDER VERONGELUKT. Zaterdagavond is op den straatweg naar Zwolle even ten zuiden van Meppel de 23- jarige ongehuwde A. Timmermans uit Den Haag, die per motorfiets van de T.T.-races huiswaarts keerde, door te krachtig en plot seling remmen over den kop geslagen. De jongeman werd deerlijk aan het hoofd ver wond. Dr. Dhont constateerde onder meer een schedelfractuur en achtte onmiddelijke overbrenging naar het ziekenhuis noodzake lijk. Even na aankomst is hü daar overleden. VERKEERSONGELUK IN DUITSCHLAND. Een Nederlander overkomen. De heer E. J. Haanschoten, arts te Utrecht, verloor Woensdag, in de buurt van Kylburg (Eifel), door een nog niet verklaarde oor zaak de macht over zijn stuur, zoodat de auto, waarin ook zijn vrouw was gezeten, te gen een boom botste. Mevrouw Haanschoten kreeg een minder zware verwonding, doch haar echtgenoot werd werd vrij ernstig aan de knie gekwetst. Beiden zgn door Duitsche doktoren zoo goed mogelijk verzorgd en daarna per auto naar Maastricht vervoerd, alwaar zij in het gesticht Calvarienberg zijn opgenomen. Buitenland. 900 overlevenden te Southampton. Te Southampton zyn 900 overlevenden der aardbevingsramp te Quetta aangekomen. Voor het meerendeel zijn het bloedverwan ten van Engelsche vliegers en militairen, die bij de aardbeving om het leven zijn gekomen. Tweeduizend bandieten, waaronder de aan stichters van het incident van Fengtai zich bevinden, bedreigen Peiping. Zij zijn verzameld op dertig km van de stad in de gedemilitariseerde zone bU Tsjaufenghai. De militaire overheid te Peiping heeft alle maatregelen genomen om een aanval af te slaan. Er zijn troepen geconcentreerd in de NoordelUke wijken van de stad. Vier dooden. Een automobiel, bestuurd door een genees heer uit Grenoble, is Zondag in het voorbij rijden in volle vaart in botsing gekomen met; een anderen auto. De medicus en drie zijner familieleden wer den op slag gedood, terwgl een vijfde persoon in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zestig slachtoffers. In een goudmUn te Mysore heeft een ont ploffing plaats gehad, waarbij een zestig personen om het leven zUn gekomen, EEN AUTOMATISCHE VERKEERSAGENT. De plaatsvervangende chef van de politie te Boedapest heeft een automatischen ver keersagent uitgevonden, die dienst zal doen op de gevaarlijke kruispunten. Deze „robot politieagent" heeft een electri- sche lamp in zpn hand, terwUl aan zijn arm een richtingaanwUzer hangt. Op zijn rug is een telefoon aangebracht, die in verbinding staat met het dichtstbijzijnde politiebureau en eersten hulpdienst. In zijn zakken heeft hij autokaarten in ver schillende Europeesche talen, alsmede ver keersregels. De uitvinding is reeds gepatenteerd. In een villa in het Westen van Berlijn heeft een 16-jarige jongen, wien het niet aanstond dat de kelderverdieping aan een jonggehuwd paar verhuurd was, gepoogd de beide kinde ren van dit echtpaar (een meisje van 14 maanden en een ander van 6 weken) door gasvergiftiging om het leven te brengen. De moeder keerde onverwacht in de woning terug en de kinderen konden gered worden. De jon gen is gearresteerd en heeft bekend uit wraak gehandeld te hebben omdat de echtgenoot zijn fiets onbruikbaar zou hebben gemaakt. Dehli is door 'n hevigen orkaan geteisterd In de voorsteden zijn talrijke hutten Ietter- lijk weggeblazen. Onder de puinen van een der hutten zijn de lijken van een uitzeven lijkweggeblazen. Onder de puinen van een derhutten zijn de lijken van een uit zeven Meer dan 1000 huizen afgebrand. Gemeld wordt, dat Vrijdag de stad Abot- tabad (provincie Hazara), welke ten Noor den van Rawalpindi is gelegen, door een enormen brand ernstig is geteisterd. De geheele Indische wijk, waarin meer dan 1000 huizen stonden, een Hindoe-tempel en een moskee zgn een prooi der vlammen ge worden, Tweeduizend woonhuizen en win kels verbrand. Reuter meldt uit Simla: De brand te Abottabad heeft volgens de meer volledige berichten, die inmidels zijn binnengekomen, een nog veel grooteren om vang aangenomen, dan men aanvankelijk vreesde. In de inboorlingenwljk zijn in totaal ongeveer 2.000 woonhuizen en winkels ver brand. De materieele schade wordt op 5 mil- Iioen roepijen (ongeveer 2.700.000 gulden) geschat. De schade in het slechts gedeeltelijk door het vuur geteisterde Europeesche kwartier kan nog bij lange na niet overzien worden. Hoewel het vuur intusschen kon worden ge lokaliseerd, zullen de blusschingswerkzaam- heden waarschijnlijk nog verscheidene dagen in beslag nemen. Militairen hebben de afgebrande stadswijk afgezet om plunderingen te voorkomen. Ongeveer de geheele Indische bevolking heeft den nacht onder den blooten hemel moeten slapen. Het huisraad, voor zoo ver dit niet door het vuür is vernield, wordt met militaire vrachtauto's weggevoerd. De brand kon reeds direct zulk een gewel digen omvang aannemen, daar Abottabad geen vaste brandweer heeft en daar de brandspuiten door tot nu toe niet opgehel derde oorzaak* niet functioneerden. HierbU kwam nog dat er een lichte bries woei, zoodat het vuur zich van de door de hitte uitgedroogde houten huizen met ont- zaglUke snelheid meester kon maken. Het aantal slachtoffers zou 500 bedragen. Te Columbus in den staat Ohio hebben wolkbreuken groote schade veroorzaakt. Te Columbus overstroomden geheele wijken, waaronder de markt. Ook buiten de stad staat het land mUlen in den omtrekt onder water. De schade door het water aan oogst en gebouwen toegebracht wordt geraamd op een millioen dollar. Te New York werd Vrgdag de hoogste thermometerstand van dezen zomer geno teerd. Bij een temperatuur van 12 graden C. werd de atmosfeer al buitengewoon onaan genaam door den hoogen vochtigheidsgraad van de lucht. Vele personen werden door de warmte onwel en enkele overleden. Duizen den overnachtten op de daken, in de par ken en aan het strand. 17 zwaar gewonde"' Reuter meldt uit Kopenhagen: Zondagmiddag is aan de westkust var 1 land een scheepsongeluk gebeurd, dat

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 6