HELDERSCHE COURANT OT O-PAGINA Atfiletlek Stokten Voor den Politierechter te Alkmaar. 'n Ongeschikte financier. De 60-jarige arbeider Corn. de W. uit Scha- gen, de vorige week gerequireerd te verschij nen als verdacht van verduistering in kwali teit van penningmeester der afd. Schagen van den bond van Land-, Tuin- en Zuivelarbeiders, was toen zoo vrij geweest om weg te blijven, doch aangezien de Politierechter hem persé spreken wilde, had majoor Helema hem thans medegebracht. Het bleek dat de oude Heer 146.88 aan contributies had zoek gemaakt. Het was 'n zuiver armoe delict, wat door den grijzen delinquent nederig en berouwvol werd erkend. Het rapport luidde gunstig en de officier was geneigd aan te nemen, dat de Bond niet zoo lichtvaardig een dergelijk onge schikt vertrouwensman had moeten aanstel len. Ten slotte werd de gewogen en licht be vonden thesaurier veroordeeld voorw. tot 6 maanden met 3 proefjaren. Flink gedrild tot eerlijkheid. Een 19-jarige dienstbode, Roelofje v. d. H., die in betrekking bij den Heer Kuiper te Schagen, verkikkerd was geworden op een gouden damesklokje en zich dit sieraad had toegeëigend, was eveneens de vorige week niet verschenen en kreeg nu ook majoor Hele ma als cavalier op weg naar de zitting. Het diefachtige kind werd duchtig aan den tand gevoeld, want volgens het rapport van den Heer Wiggers, was zij onverschillig en onbetrouwbaar. Het gouden polsje was niet haar proefstuk in de lange vingersport. Er waren meerdere klachten. Na lang gehaspel en gedelibereer werd de gordiaansche knoop maar doorgezaagd en Roeltje begiftigd met een gecombineerde straf. 2 maanden onvoor waardelijk en 4 maanden voorwaardelijk, ter- wjjl ze, om nu van alle soesah maar af te zijn tevens direct werd ingerekend. De kunstverzamelaar. De huishoudelijke inboedel van den leelijk op zwart zaad geraakten P. te Den Helder was verbrand en de schade zou mtt, den in specteur van de Tielsche geregeld worden. De verzekerde was echter bang dat hii bij het opmaken van den verbranden inventaris niet aan de verzekerde 3000 zou toekomen, en had alzoo opgegeven in 't bezit te zijn ge weest van 3 waardevolle schilderijen van Jozef Israëls. De inspecteur, die zijn pappen heimers echter k^nt, geloofde die opgaaf niet, er werd 'n rechtzaak van gemaakt en heden compareerde de niet zeer snugger uitziende man vooi den Pol rechter, die hem tot een gemêleerde straf, veroordeelde en wel tot 4 maanden voorw. 'én 2 maanden onvoorwaar delijk. .Jl Of alle slakken wordt zout gelegd. De marktkoopman in Sigaren, Hartog Str. te Alkmaar was in het bezit van een partijtje verwaarloosde Kosmos sigaren, officieel voor 12 cents geprijsd en gebanderolleerd, wat erger was. Hij besloot deze overigens geurige flambouwen maar op te ruimen voor 7 cent en had onder meer dit merk geleverd aan de heeren Gebr. Snel te Den Helder, die over de kwaliteit wel tevreden waren. „Ik heb ze op gerookt en ze waren goed", zei Nico Snel moedig op de terechtzitting, toen de arme sigarenkoopman terecht stond, omdat hij si garen had verkocht beneden den prijs van de banderol, wat de fiscus niet toelaat. De goe de man was leelijk in zqn wiek geschoten toen de officier 25 gulden boete vorderde,' maar gelukkig liet mr. Ledeboer de kerk wat in 't midden en strafte niet hooger dan met 5 boete of 3 dagen. 'n Onbetrouwbare vertegenwoordiger. Mej. C. H. Sturm, 'n Heldersche caféhoud ster die verplicht was zich met vacantie naar elders te begeven, had het beheer harer zaak overgelaten aan den kellner Corn. J. V., die echter dit vertrouwen totaal onwaardig was en kans zag zoo ongeveer tusschen de 100 en 200 pop consumptie-gelden achterover te diukken. Deze diefachtige gérant stond heden terecht, nadat de zaak nog 'n kwartiertje werd uitgesteld, omdat mej. Sturm zoo'n groote mond opzette vanwege het lange wachten. Toen ze later weer voor het schapenhekjê verscheen, was ze totaal ge kalmeerd. Wat den kellner betreft, het bleek, dat men met hem niet veel in de pet had en hij werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Smakelijk was het weer niet. Moeder Anna Maria Rspeelde niet le beau róle in dit politiereehters-repertoire. Zij had haar minderjarige dochter afgericht voor han delingen, die lang niet door den beugel kun nen en ontving heden achter de gesloten deu ren haar verdiende loon in den vorm van 6 maanden gev het maximum dat de Pol. rech ter kan opleggen. Het was weer niet pluis. De 29-ja.rige los-arbeider Agè G. te Den Helder had zich aldaar tegenover een minder jarig meisje vrijheden gepermitteerd die straf baar zijn gesteld bij art. 247 van het straf wetboek. met gevolg dat hij thans buiten tegenwoordigheid van publiek terecht stond en tot 6 maanden gev. met 3 proefjaren werd veroordeeld. Aangename Café-conversatie. De arbeider Pieter E uit Barsingerhorn be vond zich in den nacht van 21 op 22 April in het café van Buisman te Oudesluis, waar rijkelijk het bierglas werd aangesproken. Een en ander bracht Piet in een quaerulante stem ming. waarvan hij uiting gaf door den wel- gedanenCornelis Geel, die in zijn nabijheid zat te pimpelen, 'n tik op zijn gezicht te ge ven. Cornelis was zoo wijs zijn handen thuis te houden en reageerde op die begroeting via den Politie rechter die heden den loshandigen gedelegeerde uit Barsingerhorn veroordeelde tot 15 boete of 10 dagen. TELEURSTELLEND RESULTAAT VAN NEDERLAND TEGEN HONGARIJE. Een vrij groote nederlaag. De Dinsdagavond in het Stadion gehouden landen-athletiek-ontmoeting NederlandHon garije is op een vrij groote teleurstelling voor de onzen uitgeloopen. Niet wat de geboden sport betreft, want deze was dikwijls van zeer goede soort, vooral de gasten lieten fraaie staaltjes ath.etiek zien (loopnum mers). Doch daar was allereerst het geringe aantal toeschouwers (slechts 3000 van de be schikbare 30.000 plaatsen waren bezet) en voorts het gepresteerde van de Hollanders op de meeste nummjrs, dat onder de verwach tingen bleef. Zoo kon Hongarije een groote overwinning behalen, 73% egen 46% punt. Alvorens de uitslagen te vermelden eerst in het kort nog iets over enkele nummers. Tegen de verwachting in werden onze beide sprinters Osendarp en Berger door Sir gesla gen. Twee valsche starts gingen aan de goede vooraf, doch ook nu scheen het of Berger j eerder weg was. iv :n zou het kunnen aanne men uit de derde plaats van Osendarp, die bovendien 10.8 noteerde, een tijd, die ver on der zijn kunnen ligt. Op de 200 meter nam de Hagenaar prachtig revanche, Sir had zich laten vervangen door den hordenlooper Ko- vacs. Vrijwel "ikertijd vielen ,eze athle- ten over de finish-lrjn. doch de Hollander was juist iets eerder.' De overige loopnummers waren alle voor de gasten, die in goeden stijl en met een juiste verdeeling der klachten hun rondjes m ''ten. Het optreden van De Bruyn viel ook al 'et mee Hij 3tootte den kogel 14.47 meier, ioch de Hongaar Darany kwam tot 14.83 rreter. Hoe de F 'iyn zich daarop ook inspande, hij kwam er niet boven uit zoodat hij zich met de tweede plaats moest tevreden stelen. Ook Wim Peters I bracht het niet tot het gewenschte resultaat, j daar zijn tegenstander Szirmark evenver als hij sprong, Thans volgen de belangrijkste uitslagen: 400 m: 1. Zoltan Zzitoai (H.) in 49.8 sec.; 2. Vadas (H.) 501 sec.; 3. Klasema Ned 52.9 sec. Hoogspringen: 1. Kesmarki (H.) 1.85 m; 2, 3 en 4: Rovo (H), Jansz (Ned.) en Roe- lofs (Ned.), allen 1.80 m. 100 m: 1. Sir (H.) in 10.6 sec.; 2. Berger (Ned.) 10.7 sec.; 3. Osendarp (Ned. 10.8 sec. Kogelstooten1. Darany (H.) 14.83 m; 2. De Bruyn (Ned.) 14.47 m. 110 m horden: 1. Kovkcs (H.) in 15.1 sec.; 2. W. Kaan (Ned.) 15.2 sec. Hinkstapsprong: 1 en 2. Szirmak (H.) en W. Peters (Ned.), beiden 14.28% m. 800 m: 1. Szabó (H.) in 1 min. 56:6 sec.; 2. Iglói (H.) 1.56.7; 3. Taekema (Ned.) 1.59. 200 m: 1. Osendarp (Ned.) 21.8 sec.; 2. Kovaes (H.) 21.8 sec. Discuswerpen: 1. Oonogan (H.) 45.94 m; 2. Madarasz (H.) 44.02 m; 3. De Bruyn (Ned.) 42.91 m. 5000 meter: 1. Kelen (H.) 15 min. 9.4 sec.; 2. Szilagyi (H) 15.14. 8; 3. Petit (Ned.) 15.57.8. Polstsokhoog: 1 en 2. Csanyi en Zsuffka (beiden Hongarije) 3.80 meter; 3. Oorschot (Ned.) 3.50 meter. 'Estafette 4 X 100 meter: 1. Hongarije (Mi- nai-Pajzs-Kovacs-Sir) 41.9 sec.; 2. Nederland (Berger-Van Beveren-Jansen-Osendarp) 42.4. Totaal uitslag: 1. Hongarije 73% punt; 2. Nederland 46% punt. Er werden tusschen de internationale num mers door nog enkele „nationale" verwerkt. Op één daarvan, de 1000 m hardloopen, slaag de De Ruyter van de Volewyckers erin het Ned. record te verbeteren en te brengen op 2 min. 34.9 sec. DE VIJFKAMP TE AMERSFOORT. Hoe de eerste resultaten waren. Onder ideale weersomstandigheden zijn we Maandagmorgen met zwemmen begonnen. Er bestond zeer veel animo. Opgave was 59 offi cieren en 46 onderofficieren. Op het appèl ver schenen 48 off. en 33 onderoff. De uitslagen voor de marine waren zeer goed. Sergt. Verdurmer plaatste zich no. 1, sergt. Meert no. 3 en majoor Pauw no. 5, luit. ter zee Jhr. Van Geen plaatste zich no. 4. Dinsdagmorgen werd begonnen met het schoeten; de plaatsen waren als volgt: Jhr. Van Geen 4. maj. Pauw 5, sergt. Verduren 7, sergt. Weert 16. Dinsdagmiddag begon het schennen om 1 treffer; alle schermers ontmoetten elkaar. De einduitslag schermen is als volgt: Luit. ter zee Jhr. Van Geen no. 2,Verdurmen no. 7, Meert no. 10 en Pauw no. 13. Geen slecht re sultaat. daar er meerdere profs en hoofd- schermonderwijzers meedongen. Uitslag totaal klassement na deze 3 num mers was als volgt: Sergt. Th. Verdunnen no. 1, majoor A. G. J. Pauw no. 8, en sergt. Th. Meert no. 11. Van luitenant ter zee Jh.** Van Geen was het nog niet bekend. Heden is het 400 meter hardloopen op de Leusderheide. wat met dit weer een zeer zwaar nummer belooft te worden, Hedenmiddag volgt het laatste nummer en wel handgranaten werpen. 1 NAT. VIJFKAMP TE AMERSFOORT VOORTGEZET. Resultaten van het pistoolschieten. Onder ideale weersomstandigheden werden Dinsdag de wedstrijden van den nationalen Vijfkamp voortgezet. Op draaischijven, die telkens drie seconden zichtbaar en 10 sec. onzichtbaar waren, moesten vier series van vijf schoten worden afgegeven. Als minimum eisch was gesteld 15 treffers niet 135 punten. Ofschoon c1 resultaten niet slecht te noemen waren, voldeden verschillende deelnemers niet aan de eischen. Voo ieder onderdeel van dien Vijfkamp krijgt iedere deelnemer een volg nummer. Het totaal der volgnummers in de vijf wedstrijden bepaalt den uitslag. De uit slagen van het pistoolschieten waren: Officieren: eerste groep. 1. It. v. d. Bosch, 20 treffers, 186 punten; 2. lt. v. d. Horst, 20, 185; 3. lt. Feith, 20, 181; 4. lt. ter zee Van Geen, 20, 181; 5. kap. Dulfer, 20, 174; 6. lt. De Bruine, 19, 169; 7. lt. Serré, 19, 166; 8. off. van gez. Bakker Schutt, 19, 166. Officieren: tweede groep. 1. lt. Straver, 20 treffers. 186 punten; 2. res.-lt. Serré, 20, 179; 3. lt. Wagenvoorde, 20, 176; 4. lt. Vergouwen, 19,169; 5. kap. De Visser, 19,152; 6. res.-lt. Bolken, 18,165; lt. Paling, 17, 135; 8. kap. Hofman, 17. 135; 9. lt. De Koek, 16, 135. Onderofficieren: eerste groep. 1. wachtm. Souer, 19, 170; 2. adj.-o.o. Kelder, 18, 137; 3. wachtm. Leek, 17, 156; 4. wachtm Quik. 16, 142. Onderofficieren: tweede groep. 1. adj.-o.o. Berlemon, 19, 164; 2. serg. Haarden, 18, 160; 3 .adj.-o.o. Sneyers, 18, 157; 4. serg. Huiszoon, 18, 150; 5. s.-m.-i. Pauw, 18, 148; 6. wachtm. Vinsent, 18,143; 7. serg. Van Durmen, 17, 150; 8. serg. Ter Burg, 17, 147; 9. serg. V. D. Bongard, 17, 141. De overige deelnemers voldeden niet aan den minimum-eisch. Beb van Klaveren, die op net oogenblik nog in Amerika vertoeft, uit tegen den Duitscher Gustax Eder, in welken kamp de titel van Europeesch kampioen weltergevieht op het spel staat, terwijl tevens deze ontmoeting geldt als voorwedstrijd voor het wereldkam pioenschap. Verder staan drie wedstrijden iu het zwaar gewicht op het programma, n.1. Max Schme- ling, (Duitschland) tegen Max Baer (Ame rika), Primo Carnera (Ita.ië) tegen Walter Neusel (Duitschland) en Pierre Charles (Bel gië) tegen den Zuid-Amerikaanschen kam pioen Brescia. De besprekingen over de vraag, in welke stad van ons land deze bokswedstrijden zullen plaats vinden, zijn nog gaande, doch dezer dagen zal de definitieve beslissing vallen. SPEELTUIN VER. OUDE HELDER—ELTO 3. Vrijdag a.s. zal een treffen plaats vinden tusschen de korfbalclub van den Ouden Heider en Elto 3. De (titanenkamp vangt aan om half acht op het terrein van de Speeltuinver. Oude Helder in de Jreestraat. VAN KLAVEREN—EDER. Europeesch ka mpioenscha p Weltergewieht. Naar wij vernemen, aldus het A. N. P., zijn de onderhandelingen inzake de organisatie van een viertal belangrijke bokswedstrijden op het oogenblik in een dergelijk stadium ge komen, dat men definitief mag aannemen,' dat op 8 Septemer in ons land een internatio naal boksprogramma van den eersten rang zal plaats vinden. In de eerste plaats komt onze landgenoot VINES NAAR ONS LAND. HoJ Hbl. meldt: Zooals wij reeds eerder bericht hebben, wer den er pogingen gedaan om Vines en Tilden in ons land te laten spelen. Wij kunnen nu melden dat Vines inderdaad komtr Met hei., komen de sterke Franschen P'aa en Ramillon. Tilden komt niet Die gaat ee~ andere toer laktn. Vines zal in een wedstrijd van Nederland- sche profs tegen Fransche profs aan Neder- landschen kant spelen en dus tegen den ster ken Plaa uitkomen! De Nederlandsche L. T. B. heeft toestem- ming gegeven aan den B. T. O N. om dezen wedstrijd op de banen van de Noordwijksche Sportvereeniging te houden op Zaterdag 27 en Zondag 28 Juli. POSTD. VER. .VICTORIA'. Bovengenoemde vereeniging hied 1.1 Zon dag haar eerste wedvlucht jonge duiven, vanaf Dordrecht, 128 km. Gelost 8 uur met W. wind; in concours 335 duiven. Voor onze vereeniging was er een nieuwigheid en wel met hokme ing, stelsel Michels. De prij zen werden behaald als volgt: P. Ham 1, 3, 4, 13; M. de Boer 2, 16; A. Bunck 5, 9; A. Brian 6, 17, 22; L. v. d. Werf 7, 25; J. Kramer 10 14; A. dé Ruiter 12; L. Bak 15: W. v. Leeuwen 18, 21; J. C. Duinker 19, 20. 23; H. Rietvelc. 24; Bruin 8, 11. De eerste vogel vloog met een snelheid van 863.46m en de 25e of laatste prijswinnaar nog met 826.22 m per min. A.s. Zondag wordt vanaf Roosendaal ge vlogen, waarvoor a.s. Zaterdag van 3—4.30 uur zal worden ingekorfd, klokken moeten om drie uur aanwezig zijn. 16 Juli inkorven voor Bordeaux van 6..1O tot 7.30 uur, voor onze laatste oude duiven vlucht. De Hertog van Kent, die benoemd n tot com- mandeerend kolonel van het „Royal West Kent Regiment", inspecteerde deze week zyn troep te Shornclifte De nieuwe klok voor de groote kerk te Purmerend, die Woensdag is opgeheschen, wordt door den heer Vincent, beiaardier van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, gekeurd De Fransche posterijen moderniseeren. De nieuwe wijze van verzending welke vooi het binnenland thans ook per vliegtuig geschiedt, is Woensdag aan gevangen Hoofdinspecteur C. Snethlage (links), chef van het Haagsche Verkeerswezen, is Woensdag gehuldigd in verband met zijn zilveren ambtsjubileum V!/ Het eerste catapult-vliegtuig. bestemd voor den kruiser „De Ruyter", is naar het marine-vliegkamp Schellingwoude vervoerd, waar het gemonteerd wordt In het vermakelijkheidspark var» de Wereldtentoonstelling te Brussel heeft een felle brand gewoed. Vijf etablissementen werden vernield Een lestoestel van de Nationale Luchtvaartschool is Woensdag nabij het vliegveld Waalhaven door het afslaan van den motor bij het starten over den kop geslagen en vernield. De leerling-piloot bleef ongedeerd In gezelschap van twee trouwe vier voeters spelen de Belgische konings kinderen, Kroonprins Boudewijn en Prinses Joséfine Charlotte aan het strand te Noordwijk met de kinderen van burgemeester Van de Mortel

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 12