„DEMON" NIEUWS VAN WILLIGEN Zóó Uw teint te beschermen 25 UUR VAN 1 LITER PETROLEUM. tUS X SUDDEREN EN STOVEN 't Zand. Wieringen. Texel. Laatste berichten. De aankomst van de K 18 te Soerabaia. GEMENGD NIEUWS Ingezonden. Marktberichten. Uit het politierapport. Noodlanding van een Legervliegtuig. Ontslagaanvrage Burg. W. B. Oort. Wat voor weer vandaag? Burgerlijke Stand Een huis te Rotterdam ingestort. Poging tot doodslag op zijn vrouw. Ontijdige explosie bij een sloopwerk te Rotterdam Regens ook in den staat Montana Het vergaan van de Attilio. De overstroomingen in den staat New-York. De overstroomingen in China. de zeep der jeugd! Groote brand en ontploffing. Marineberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG n TI" T „DEMO N" is de eenige petroleumvergasser welke met spaarbrander geleverd kan worden. Nu ook op een „D E M ON". Ook voor reeds gebruikte stel len los verkrijgbaar a 95 ct. Het „DEMON STEL" nog steeds het beste. g Een kwade rakker. Door een bewoner van de Joubertstraat werd aangifte gedaan, dat hij door een hond ia ge beten. Diefstal. Door een bewoonster werd aangifte gedaan van missing van een bedrag van 60.uit haar woning. De recherche stelt een onderzoek in. Rijwieldiefstal. Door een leerling der Zeevaartschool werd aangifte gedaan, dat hij zijn rijwiel vermist. Opgepast. Door een bewoner van den Brakkeveldweg werd aangifte gedaan dat jongens zich toe gang hadden verschaft tot een kleedlokaal van een der voetbalvereenigingen. KIND VAN AUTO GEVALLEN, Dinsdagmiddag is op den Keetenerdijk, bij den viersprong, het plm. 7-jarig zoontje van den heer W. S. alhier van een rijdenden vrachtauto gevallen. Het ventje kwam hierbij met een smak juist op het hoofd terecht, en moest bij omwonenden worden binnengedra gen. Dr. Oterdoom welke werd gewaarschuwd en die vrijwel direct ter plaatse verscheen, oordeelde geen levensgevaar aanwezig. Hoe- wl het hevig braken deed veronderstellen het ventje wel een, zij 't lichte, hersen- adding had opgeloopen. We vernamen later dat het kind nog niet naar het ouderlijke huis kon worden vervoerd doch het overigens naar omstandigheden vrij goed mankte. Het legervliegtuig, gemerkt F. 803 (model F VIIA), komertde uit Soesterberg, dat Woensdagmiddag pl.m. 3 uur, na fotografi sche opnamen boven Drente gemaakt te heb ben, via de Koog naar huis wilde terugkee- ren, kreeg even boven den afsluitdijk nabij Den Oever motorpech aan één der zijmotoren. Vlak daarna weigerde ook de andere motor, zoodat men gedwongen was een noodlandings terrein te zoeken. Hierin is de piloot sergeant vlieger A. J. G. Oostindiën volkomen ge slaagd, Hij en de overige inzittenden, t. w. luit.-waarnemer Kok, en de sergeants War nar, Dijkman en Steenmeyer, konden geheel ongedeerd uit het vliegtuig stappen. Na oriën teering bleek, dat men op een weiland op Smerp (Wieringen-centrum) was geland. Direct was politie aanwezig. Na telefonisch zich met Soesterberg te hebben verstaan, werd besloten dezen nacht hier te blijven. Morgenochtend komt een reparatie-auto uit Soesterberg en zal het toestel, dat slechts zeer weinig schade opliep, ter plaatse gere pareerd worden, waarna men zal trachten-op eigen kracht te vertrekken. Naar wij vernemen heeft de ed.achtb. heer burgemeester W. B. Oort tegen 1 Oct. a.s. ontslag aangevraagd als burgemeester van Texel. De heer Oort is alszoodanig 10 jaar In onze gemeente werkzaam geweest en werd ge ïnstalleerd in de raadszitting van 1 Sept. 1925. Zeer veel heeft de aftredende vooral gedaan voor bevordering van het Vreemdelingenver keer op Texel, dat ondanks de onderlinge ver deeldheid der Texelsche V.V.V. in omvang zeer is toegenomen. Ter gelegener tijd kpmen wij op dit ontslag nader terug. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste barometerstand 769.1 te Valencia. Laagste barometerstand 748.0 te Isafjord. Barometerstand te Den Helder 766.3. Verwachting: Zwakke tot matige Noordelijke tot Ooste lijke wind. Helder tot licht bewolkt Droog weer en warmer. Temperatuur van het zeewater: 19.7" 67.3" van Den Helder Van 9 en 10 Juli 1935. ONDERTROUWD: A. van Assen en A. G. v. Weelde; P. Weijdert en B. ChristiaanseJ. F. v. d. Zwaan en R. E. Huiding. BEVALLEN: H. J. M. Hamersv. Wees, d.; H M. SteinmanSprokkelenburg, d. SOERABAIA, 11 Juli (Aneta). Heden reeds vroeg in den morgen was er groote drukte aan de Oedjong te Soerabaia, waar de marine-etablissementen zijn gevestigd en waar de haven is. De straat van Madura vormt daar een inham in het land. De Marine- Sociëteit „Modderlust" was het centrum der belangstelling. Hier bevonden zich talloozen in afwachting van de komst van de „K XVIH", de onderzeeër die een tocht van 22.600 mijl met tal van moeilijkheden tot een succesvol einde zal brengen. De feestspanning werd verhoogd door een bloemenversiering, het vriendelijk ochtendzonnetje en een frisch verkoelend windje. De straat van Madura was bezaaid met vroolijke versieringen, visschersprauwen. Tegen den helderen horizon teekenden zich de silhouetten af van de „Witte de With", de „Gouden Leeuw" en een 3-tal onderzeeërs, be nevens vele pleiziervaartuigjes, welke de „K XVHI" tegemoet zouden varen, een aantal Dorniersvliegtuigen cirkelden ronkend door de lucht. Te ongeveer 9 uur teekenden zich de silhouetten steeds duidelijker af en daar ver scheen de „K XVHI" met het escorte. Bij het verschijnen van de onderzeeër werd de span ning der wachtenden steeds grooter en inplaats van de vroolijke gesprekken over den fameuzen tocht welke alom hadden weerklonken, volgde nu een doodsche stilte. Het was ongeveer kwart over 9. toen de „K XVHI" voor den ingang van de haven stopte in afwachting van het signaal, waarop de onderzeeër in de Marinehaven zou binnen varen. Toen dit sein was gegeven, voeren eerst de begeleidende onderzeeërs binnen, veir- volgens de „Witte de With", waarop zich tal van autoriteiten bevonden, die de „K XVHI" tegemoet waren gevaren. Het moment, waar op de „K XVIH" de kom binnenvoer, was voor de tallooze belangstellenden het sein voor het doen losbreken van een oorverdoovend gejuich. Allen waren tot het uiterste enthou siast. De sirenes loeiden, de vliegtuigen cir kelden door de lucht. Daar klinken de tonen van het Wilhelmus. Allen staan in de houding en houden het oog gericht op den onderzeeër, waar de bemanning staat opgesteld bij het aanhooren van het Volkslied. Naast de officieren, onderofficieren en ma trozen staat een figuur in burgerkleeding. Het is Prof. Vening Meinesz, Als de laatste klanken van het Wilhelmus zijn weggestor ven, blijft niemand stil. Het is een gewuif en gejoel zonder einde, welke begroetingen aan boord op de hartelijkste wijze worden beant woord. Dit moment van spontane begroe tingen duurt echter maar kort. De „K XVIH" ligt klaar en de bemanning marcheert naar de kazerne van den onderzee dienst, om daar door den vlootcommandant. Vice-Admiraal Van Duim, te worden toege sproken. De kazerne en verder het geheele Marine etablissement dragen alle teekenen van de feestelijkheden; overal zijn versieringen aan gebracht met planten, palmtakken en bloemen. De opvarenden van de K XVHI zién er buitengewoon frisch en monter uit en aan niets is te bespeuren, dat ze zulk een langen en emotievollen tocht achter den rug hebben. Vice~admicaal van Duim Met autobussen worden zij naar de kazerne voor den onderzeedienst vervoerd. Na een hartelijke begroeting stellen zij zich hier op, binnen een carré, door de Marine-troepen ge vormd. Men staat keurig in orde en in af wachting van de komst van den commandant der Zeemacht, Vice-Admiraal van Duim, die spoedig ter plaatse is. Hij onderhoudt zich eerst met den commandant van den onderzeeër, de officieren, onderofficieren en de minderen en richt daarna tot hen het woord. Toespraak van den vloot-commandant, In zijn toespraak huldigde Vice-Admiraal van Duim de schitterende prestatie van de K XVIII, welke zonder convooi een reis van 8 maanden, waarin zulke hooge eischen ge steld werden, heeft volbracht. Deze succesvolle tocht heeft veel bijgedragen tot den goeden naam van de Koninklijke Nederlandsche Marine en beteekent tevens een bevestiging van den band, welke tusschen volk en vaderland bestaat. De Vice-Admiraal van Duim richtte zich verder afzonderlijk tot Professor Vening Meinesz en bracht hem hulde voor de opoffering, welke hij zich ge troost heeft in het belang van de wetenschap. De vlootcommandant beëindigde zijn rede met een perroatie, waarin hij zegt, dat het voorbee'd door de K XVHI gegeven, ons ver sterkt in den vasten wil om ten allen tijd en onder alle omstandigheden pal te staan voor onze Koningin. Hierbij heft hij een driewerf hoera aan, dat door allen wordt overgeno men. Toespraak van den commandant van de K XVIII. De commandant van de K XVIH, Luit. ter zee Hetterschy, houdt daarna een toespraak voor de radio en huldigt hierin de bemanning, welke zich hiervan bewust was, dat een tra ditie moest worden hoog gehouden en daar naar ook handelde. Officieren van de buiten- landsche Marine, die men op den tocht ont moette, verklaarden, dat onderzeebooten van hun land niet in staat zouden zijn een derge- lijken tocht te volbrengen. Hierna sprak Professor Vening Meinesz voor de microfoon, die gewaagde van de wetenschappelijke resultaten en zijn dank baarheid uitte tegenover de marine en tegen over Minister Deckers. die hem in staat stel den deze reis te maken. Vervolgens vertrokken alle opvarenden naar de Marine-Societeit Modderlust, waar alles voor de verdere ontvangst in gereedheid was gebracht. Behalve de Vice-Admiraal van Duim en zijn echtgenoote bevonden zich onder de aanwezigen vele andere militaire en civiele autoriteiten, tallooze vertegenwoordigers van vereenigingen en particulieren. De ontvangst in de Marine-Societeit was buitengewoon enthousiast. Een groot aantal redevoeringen werd uitgesproken, welke telkenmale onder broken werden door daverend applaus en ge juich. Alle sprekers huldigden de koene be manning. welke al dien tijd paraat stond voor hetgeen moest geschieden, terwijl een regen van cadeaux, plaquetten en oorkonden neer daalde. Met de aankomst van de Nederlandsche duikboot K XVHI te Soerabaja heeft de Kon. Ned. Marine in vollen vredestijd een overwin ning kunnen boeken, zooals geen vlootvoogd ooit zal kunnen behalen en die een gulden bladzijde zal vormen in de geschiedenis der Nederlandsche Marine. Donderdagmorgen 11 Juli te 9.24 uur In dische tijd en 3.14 uur Amsterdamsche zomer tijd kwam de K XVIH, omgeven door Marine vaartuigen en geëscorteerd door vliegtuigen, onder het geloei der sirenen en het gejuich der menigte, terwijl het Wilhelmus langs de haven klonk, te Soerabaja binnen. Zij vol tooide daarmee een wereldreis van bijna 23000 mijl zooals nog nooit tevoren een duik boot heeft ondernomen en waarbij alle 5 werelddeelen werden aangedaan. Waarschijnlijk zullen vele radioamateurs in Nederland, die deze belangrijke gebeurte nis niet hebben willen missen, hun nachtrust hebben gemist om de radio reportage die de Nirom, de N. I. Omroep van de aankomst van de K XVIH uitzond te beluisteren en vermoedelijk is deze po ging voor de meeste hunner een teleurstel ling geweest. De korte golfontvangst wis vannacht zeer slecht en aanvankelijk was Ie zender «heelemaal niet te hooren. Toen ein delijk een stem hoorbaar werd, was deze zeer onduidelijk en door storing verbroken. D$.n zakte het geluid geheel weg, om dan weer bij flarden door te komen. Toen de duikboot in zicht kwam, was de, omroeper even te verstaan en ook toen juj om 3.14 aankondigde, dat de K XVIII op dit oogenblik binnenkwam. Binnenland. Dinsdagmiddag is het pand 9 aan den Ha ringvliet Noordzijde te Rotterdam ingestort Geen persoonlijke ongelukkën. I De instorting strekt zich uit naar de eerste en de tweede verdieping en de zolder van l{et pand. De ruimten zijn in gebruik bij de firma Mulder, uit de Witte de Withstraat, die hier een partij regeeringserwten, groot een nrfil- lioen kilo, de inhoud van ongeveer 10.000 zak ken, heeft gestort. Omstreeks 2 u. 15 stortten de tweede vèr- dieping en de zolder in. Daarna bezweek de voorgevel, die een deel van het dak meesleurde, zoodat groote stukken muurbalken, het pla fond tusschen tweede verdieping en zolder, i m hun geheel en de gansche massa erwten met donderend geraas op de straat stortten. Een sleeperswagen, die voor het pand op straat was geplaatst, werd onder een en an der bedolven en vernield. Men verkeerde oor- spronKelijk in de veronderstelling, dat zich onder de ruïne, die de hoogte van een kleinen heuvel had, ook het paard bevond. Dit bleek niet het geval te zijn. V In den erker van de tweede verdieping aan den voorkant zat een typiste voor haar schrijf machine te werken. De typiste is met erker en al naar beneden gekomen in de erwten massa. Zij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar bleek dat zij geen letsel had gekregen. Op de gelijkvloersche verdieping is gevestigd de Ver. Oliën, vetten en teerproducten handel, directeur de heer de Ree, voorts is daar éen graanfactory. De stucadoor J. C. de R. te Tilburg, had zijn vrouw een messteek in den rug toegebracht. De vrouw was reeds een paar maal weggeloo- pen, omdat de man te lui was om te werken en het geld, dat hij verdiende op de fabriek, verdronk. De rechtbank te Breda had verd. veroor deeld tot 10 maanden gevangenisstraf. De Adv. Gen. bij het hof te 's Hertogenbosch eischte 3 jaar gevangenisstraf. Drie mannen gewond, van wie één zeer ernstig. Gistermiddag is op een terrein aan den Honingerdijk te Rotterdam, bij het verrichten van een sloopwerk, een dynamietpatroon on tijdig geëxplodeerd. Drie mannen werden door brokstukken van een betonnen vloer, dien men liet springen, getroffen; een van hen is in zeer zorgwekkenden toestand in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. LIJK OPGEHAALD. Bjj Haarlem. Gisterenmorgen is uit de Leidschevaart te Haarlem het lijk van een tot nog toe onbe kend gebleven persoon opgehaald. Op het lijk werden geen papieren of voorwerpen gevon den waaruit de indenciteit kon worden vast gesteld. De verdronkene kan 50 tot 55 jaar oud zijn geweest. VERSTORING VAN EEN OEFENING. Door den leider van Het Gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de straf- zaak tegen A. J. M. te Oisterwijk, door de rechtbank te Lreda veroordeeld tot 100 of 50 dagen, wegens het verstoren van de gods dienstoefening in de R.K. kerk te Lepelstraat, gem. Halsteren, waar verdachte onder de preek, terwijl de kapelaan vermaande tot het niet bezoeken van fascistische bijeenkomsten, geroepen heeft: De kerk is een huis des ge- beds, maar gij maakt er een politiek roovers- hol van. Het gerechtshof vernietigde het vonnis en, opnieuw recht doende, veroordeelde verdachte tot 25 boete of 10 d_gen hechtenis met vrij spraak van wat méér is ten laste gelegd. Buitenland. 80 dooden, 400 gewonden. Uit Helena, in den staat Montana wordt ge meld, dat bij Wheeler, in dien staat tenge volge van zware regens overstroomingen heb ben plaats gevonden, waarbij 80 dooden en 400 gewonden waren te betreuren. 21 menschen vermist. Wij hebben reeds gemeld, dat het Italiaan- sche schip „Attillio", dat 900 ton meet en geladen was met graan, voor de kust van Bengazi (Tripoli) is vergaan. Van de 30 leden van de bemanning worden er, naar nader wordt gemeld, 21 vermist. Volgens latere berichten uit Albany (staat New-York) neemt de overstroo- mingsramp grooteren omvang aan. Reeds worden twintig dooden gemeld. Talrijke dijken hebben de watermassa's niet kunnen weerstaan en zijn doorgebroken. Ettelijke plaatsen zijn door verbreking der verbindingen geheel van de buitenwereld af gesloten. Vele duizenden menschen zijn dakloos. In enkele gevallen werden de bewoners mee de huizen door het water meegesleurd. In Bing- hamton steeg het Chenogo-kanaal zeven me ter. De watermassa's sloegen twee bruggen weg, vernielden vele gebouwen en over stroomden een groot gedeelte der stad. Duizenden arbeiders en employés moeten in de zakenwijk blijven, daar de bruggen, die naar de woonwijken leiden, zoodanig door het water bedreigd worden, dat de politie ze heeft afgezet. In Binghamton alleen reeds wordt de ma- terieele schade op meer dan een millioen dol lar geschat. De schade reeds meer dan 10.000.000 dollar. De overstroomingen in den staat New-York zijn erger dan men sinds menschenheugetiis heeft meegemaakt. Het aantal dooden be draagt tot dusver reeds 33, terwijl nog meer dan 100 personen worden vermist; de mate- rieele schade Wordt op meer dan 10 millioen dollar geraamd. De regens en windhoozen, die het land sedert Zaterdag teisteren, hebben het water in onrustbarende mate doen stijgen In de laatste vijftien uur is er meer dan 20 cm regen gevallen. Het peil van het Se- necameer, dat een oppervlakte van 191 vierk. km heeft, is sinds Zaterdag 43 cm gestegen. De'overstroomingsramp, die den staat New- York heeft geteisterd, is de grootste, die nog ooit in deze streek is voorgekomen. Dertig veertig bruggen zijn weggerukt en honderden villa's zijn vernield Tal van zie kenhuizen waren zonder drinkwater, terwijl de watervoorziening van vele steden werd bedreigd. Over afstanden van kilometers zijn van verschillende spoorwegen de rails weg gespoeld, terwijl tengevolge van de verwoes ting van wegen vele plaatsen zonder verbin ding met de buitenwereld zijn. De overheid heeft alle beschikbare krachten gemobili seerd, terwijl het Roode Kruis op de meeste plaatsen de eerste hulp verleent. Naar wij vernemen zrfn ten gevolge van de overstroomingen in den staat New-York 56 personen om het leven gekomen, terwijl nog 8 werden vermist. f Naar uit Albany (in den staat New-York) wordt gemeld, is het water in het overstroo- mingsgebied Dinsdag reeds weer wat gezakt. In verscheidene plaatsen probeerden de be woners in hun huizen terug te keeren en ont dekten daarbij, dat een sliklaag van aanzien lijke dikte in hun woningen was achterge bleven. Het totaal aantal dooden bedraagt thans 40. In drie overstroomde plaatsen brak Dinsdag brand uit, die vele gebouwen ver nielde en groote schade aanrichtte. De brand weer moest de branden uit booten bestrijden. President Roosevelt heeft verzocht, dat het Roode Kruis alle maatregelen zal nemen om hulp te brengen aan de slachtoffers der over strooming in het Westen en Noorden van den staat New-York. Volgens de jongste berichten zijn er in die, streken thans 37 dooden, 10 ver misten. Bovendien zijn er 2000 dakloozen. Ook de provincie Kiang^si geteisterd. 4400 huizen verwoest. De door den zwaren regenval veroorzaakte overstrooming in het stroomgebied van de Jang tse kiang heeft ook de provincie Kiang-3i zwaar getroffen. Deze provincie is voor vrij wel de helft overstroomd. Uit alle gebieden komen vluchtelingen in Nantsjang aan, waar de provinciale autori teiten de noodige hulpmaatregelen hebben ge nomen. Het peil van de Jang tse kiang is nog even hoog. Volgens een bericht uit Hankou zijn I reeds 4400 huizen verwoest, waardoor 20.000 j menschen dakloos zijn geworden. Het spoorwegverkeer Hankou-Peiping moest j gestaakt worden, omdat een spoorbrug was i ingestort. 1 m dat het steeds frisch, jeugdig en aantrekke lijk blijft, is Uw plicht! Een plicht die, door 's morgens en 's avonds Palmolive zeep te gebruiken, gemakkelijk is na te komen. Want Palmolive is méér dan een zeep; zij is een schoonheidsmiddel van verzachten den, verjongenden invloed, dankzij de groote hoeveelheid olijfolie die bij haar bereiding wordt gebruikt. T '-i-W Palmolive bevat geen dierlijke vetten of kleurstoffen. Haar groene kleur is het natuur lijke gevolg van de vermenging harer be- standdcclcn: de olijf- en palm-oliën. Twintigduizend schoonheids-experts overde geheele wereld raden nadrukkelijk het regel matige gebruik van Palmolive aan, als de beste dagelijksche huidverzorging. Volg dien raad op. Gebruik steeds Palmolive - óók voor Uw bad. Koop vandaag nog Uw voorraad Palmolive! Twee dooden. Reuter meldt uit Sofia: Maandagavond brak in een groothandel in wapens in de Zuid-Bulgaarsche stad Tatar Pasardjik een brand uit, die in korten tijd het geheele gebouw aangreep en oversloeg naar een pakhuis met ontplofbare stoffen. Toen de brandweer aankwam om het vuur te bestrijden vloog het kruitmagazijn in de lucht. Twee brandweerlieden werden op slag ge dood en zeven andere levensgevaarlijk ge wond. Een politie-agent, die zich op het oogen blik der ontploffing in het gebouw bevond, wordt vermist. Vele andere personen werden nog licht ge wond. Eerst laat in den avond kon de brand wor den gebluscht. SPORTDAG VOOR HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. Den 14en Juni heeft er een sportdemon- stratie plaats op het „Helder"-terrein, door de Gymnastiekver. „O.K.K.", met medewer king van nog andere gymnastiek- en voetbal vereenigingen. Het geheel zal worden opgeluisterd door het „Sted. Muziekkorps" en de Harmonie- kapel „Winnubst". Dat deze sportdag gehouden wordt, is op zichzelf al de aandacht waard, maar dat deze plaats heeft ten behoeve van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantiekolonies, maakt de zaak nog belang rijker. Immers, het genoemd Genootschap zendt arme zwakke kinderen naar buiten om ze door frissche lucht en goede verzorging gezond te maken. Het behoeft geen betoog, dat de Vereeniging de beste resultaten kan bereiken, als ze niet in geldzorgen verkeert. Weliswaar wordt dit genootschap door de gemeente goed gesubsidieerd, maar vooral door de tijdsomstandigheden is het aantal aanvragen voor uitzending enorm toegenomen en moet de kas, die het vorig jaar ondanks bioscoopvoorstelling en vlaggetjesdag uit de reserve is aangevuld, nog op een andere ma nier versterkt worden. Het Genootschap zon op middelen en besloot ook dit jaar weer een vlaggetjesdag te houden. Het bestuur van O.K.K. kwam dit ten gehoore en bood ons een turnfeest aan, hetwelk allengs uitgroeide tot een sportdag. Immers, ook de Gymnastiek - vereen. „Texel" en de Voetbalvereenigingen „Helder" en „Texel" waren bereid op dezen dag mede te werken. Is het niet een buitengewoon mooi idee, dat gezonde jeugd zijn kracht en lenigheid too- nende in de buitenlucht, dit mag doen ten bate van het minder goed bedeelde zwakke kind Hoeveel bleekneusjes door deze uitvoering opgenomen kunnen worden, hangt af van de burgerij van Den Helder. Deze moet in dichte drommen naar het „Helder"-terrein en des avonds naar het „Casino" (evenals het Helder-terrein belan geloos afgestaan voor dit goede doel), waar de dag besloten wordt met nogmaals een gymnastiek-uitvoering en bal na. Verder worden door de dames-leden van O.K.K. op Zaterdag 13 Juli in de stad vlaggetjes ver kocht, tevens Zondag 14 Juli op het terrein en tijdens den optocht. De route van dezen optocht is als volgt: Vertrek des middags 2 uur vanaf het gymnastieklokaal aan de Weezenstraat. Ver volgens door de Vosstraat, Keizerstraat, via Keizersbrug, Weststraat, Kerkplein, Bier straat, Spoorstraat, Koningstraat, Konings plein, Polderweg en Middenweg naar "het Helder -terrein. Nogmaals, de tijden zijn moeilijk, laten alle inwoners, die het beter hebben dan deze kin deren, hun penningske voor dit goede doel offeren. Dr. S. VAN HEERDE, Voorzitter Centraal Genootschap. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik, on der bevel van den kap. ter zee J. T. Furstner, is gisteren te Bergen aangekomen. DETACHEERING VAN EERSTE- LUITENANTS DER INFANTERIE BIJ HET KORPS MARINIERS. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat twee eerste-luitenants der infanterie voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd kunnen worden bij het korps mariniers. Alleen die eerste-luitenants kunnen daarvoor worden bestemd, die tijdens detacheering niet in aan merking komen voor bevordering tot kapi tein. Verzoeken, om voor detacheering in aanmerking te komen, worden vóór 15 Augustus a.s. bij het departement van defen- sier ingewacht. Te Haarlem is, 85 jaar oud, overleden de heer G. C. Mirandolle, oud-kapitein der ma riniers. De overledene was ridder in.de orde van de Eikenkroon. De begrafenis zal morgen om 3 uur op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage ge schieden. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 11 Juli de luit. ter zee 2e kl. J. J. Buhre aan boord Hr. Ms. Van Speijk; met 17 Juli de luit. ter zee 2e kl. R. Stuffken ter beschikking gesteld; met 27 Juli de luit. ter zee 2e kl. C. A. Jeekel bij den onderzeedienst te Willemsoord; met 1 Augustus de luit. ter zee 2e kl. G. Kruijs aan boord Hr. Ms. Friso; met 12 Augustus de le luit. der mariniers H. O. Romswinckel bij de Marinekazerne te Am sterdam de 2e luit. der mariniers C. J. K. Hamei bij de Marinekazerne te Willemsoord; de 2e luit. der mariniers E. J baron Leuve van Aduard bij de afdeeling mariniers te Rot terdam; met 2 September de cff. van iea M.S.D. le kl. S. G. Barendregt te Amsterdam. Amsterdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 10 Juli 1935. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Noordhollandsche muizen 6(47 cent, Pur- merender muizen 66(4 cent, Westlandsche muizen 77 >4 cent, Hillegommer muizen 8 8(4 cent, Kleine muizen 44(4 cent, Bonken 55(4 cent en Malta's 11(412 cent per kg. Aanvoer 271.200 kg. Amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 10 JULI 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 136 vette kalveren, le kw. 4248 cent, 2e kw. 3440 cent en 3e kw. 2833 cent per kg levend gewicht; 71 nuchtere kal veren 36; 249 varkens vleeschvarken3, wegende 90110 kg 4243 cent, zware var kens 3940 cent en vette varkens 3839 ct. per kg slachtgewicht. Ter veemarkt waren heden 3 wagons geslachte runderen uit Dene marken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juli '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 380000 kg. aardappelen: Scliotsche muizen 5 6.10, Drielingen 2.504: per 100 kg.; Roode kool 2.90 ƒ4, per 100 kg.: 1300 bos wortelen 2.503.20 en 800 stuks Bloem kool 13.50—16.10. PURMEREND, 9 Juli. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 53,000 kg. Hoogste prijs 11.50. Kaas: kleine boeren 11.50 en volvette 13 per 100 kg; 2092 kg boter 1.30—1.45; wei- boter 1.05 per kg. NOORDSCHARWOUDE. 10 Juli. Aangevoerd: 165,000 kg aardappelen: Schotsche muizen 2.505.70, groote 3.50 —3.90, drielingen 2.503.10, kleine 1.50 2; 150 kg zilvernep 5.90; 75 kg tuinboonen 2; 800 kg witte kool 4.10, alles per 100 kg. 11 Juli 1935. SCHAGEN, 11 Juli. 4 paarden 200350; 34 geldekoeien' (ma gere) 80130; 78 nuchtere kalveren 6 12; 30 schapen (magere) 8—13; 762 scha pen (vette) 1417.50; 21 lammeren 5 8.50; 25 varkens (vette) per kg 0.360J8; 97 biggen 1015; konijnen 0.50flfeO; kippen f 0.30—0.50; haantjes 0.15—0.50.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7