Zóó Uw teint de dag van extra koopjes HERMAN NYPELS' te beschermen PEPERMUNT Julianadorp. UIT KAMPEEREN! Callantsoog. Breezand, Anna Paulowna. Wieringen. Schagen, Texel. Zaterdag 20 Juli 1935 De Zomer-opruiming in Kledingmagazijnen Land'" T uinbouwnieuws ZWEMMEN. 10 HHLDERSCHE COUP ANT VAN ZATERDAG 20 JULI 1935. i DROGE SIGAREN? *1 .de zeep der jeugd! betekent een aanval op de hoge prijzen Zó goedkoop nog nooit beleefd Zie de étalages! GEZOND EN NUTTIG. w Indien alle ouders hun kinderen als versnapering niets anders gaven dan dan zouden er minder kleine maagjes van streek en minder bleke gezicht jes zijn. Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking TONNEMA. C£ SNEEK nam de telefoon en belde den portier op, zei, dat ik slapen ging, maar dat hij mij om half twaalf moest wekken. Dan zou n.1. de héros Hollandais thuis komen...... Stom, dacht ik, om 'm tóch te laten gaan. In welk café hij zijn biljartkunsten zou ver knopen, hadden ze me niet eens verteld Waar zou Dorus zitten? Ik kroop onder de dekens en door vermoeid heid overmand, viel ik in slaap. Rrring!de telefoon naast mijn bed liep ratelend afSlaapdronken werd ik wakker en greep den hoorn. Minuit monsieur! Le vieux homme n'est pas venu! (Middernacht, meneer, de oude man is niet thuis gekmen!). Wat zei je, roep ik, nu plots klaar wakker. Is die ouwe niet gekomen? Ah, pardon, je ne comprends pas, zegt de nachtportier, die mijn Hollandsch niet ver stondToen gilde ik hetzelfde in de schoone taal van Marianne, maar Stoïcijnsch herhaal de de man zijn boodschap. Ik schoot als de duivel in al mijn kleeren tegelijk, 't Zweet stond op mijn voorhoofd. Zonder van de lift gebruik te maken, holde ik heel ondeftig van de trappen en toen stond ik hijgend voor den portier. De oude is niet thuis gekomen.....s nonpas encoremaar hij kan nog best komenVous savez: It is a long way to Tipperary, it is a long way to go De ellendeling zong 't en lachte veelbetee- kenend. Szei ik nijdig, in onvervalscht Hol landschmaar de Engelsch zingende nacht portier bleef lachen en zei, dat de oude best zou thuis komen, hij zou in geen zeven slooten tegelijk vallenhij had zooveel anderen uit 't water gehaald, dat ie er zich zelf best uit zou redden. Ze zoue 'm heusch niet stelen, die sauveteur Hollandais was toch geen kind! Hij is meer dan een kind, die oude, barstte ik los. Hij is een enfant terrible! Als hij wat in zijn kop heb, voert ie 't uiten waar zit ie? In wélk groot café van Parijs hangen die twee zeelui uit...... Hoe kan ik dat nu weten? 't Wès geen grapje, lezer,^héusch, ik vond 't een p ij n 1 ij k e geschiedenis! Dorus Rijkers met eenige hooge Nederlandsche orden op zijn borstvertegenwoordigde, althans nu in Parijs, een stukje Nederland, waarvoor ik verantwoordelijk was. In gedachten zag ik die twee lui, elkaar steeds rondjes gevende..... zag ik ze uit 't groote caféergens in Parijs wankelenen niet in een sloot, maar in de goot op Montmartre of ergens anders terecht komen...... Proces-verbaal schandaal zou volgen. 't Moet voorkomen worden. Coüte que coüte, zei ik tegen den kellner...... Ik ga 'm zoeken. Wakrzei deze laconiek. In welk café, gaat monsieur. Waar zal hij tusschen de millioenen inwoners van Parijs grand père Dorès Rykêre vinden? Waar? Ik wachtte het vervolg van zijn betoog niet afmaar holde in den kouden winternacht zonder jas, zonder das, blootshoofds de deur uit Om den hoek stonden eenige taxi's. Waarheen? vraagt de chauffeur. Welke zijn de grootste café's van Parijs. Ik moet in een café zijn waar de meeste biljarts staanda&r moet ik zijndaar moet ik iemand oppikken! Stupiede keek de taxi-chauffeur mij aan... 't Was een gekke vraag, dat moest ik zelf erkennen, maar andere gegevens had ik helaas, niet't Eenige wat ik wist was, dat opa finaal foetsie was! De bloothoofdige, das- en jaslooze passagier, had nu ook de aandacht van een Parijsche politie-agent getrokken, die in een donkeren hoek van Montmartre alles had gadegeslagen. Langzaam en bedaard, zooals een deftig dienaar van den Heiligen Hermandad gewend is, kwam hij naar mij toe. Oiï est votre chapeau et votre cravate et votre redingote (waar is uw hoed en uw das en uw jas) monsieur? Waar diè zijn weet ik heel goed, barstte ik onbeleefd los, diè liggen boven in Mont martre op mijn kamer, maar ik zoek een kameraad, die nu op die kamer moest zijn en diè weet ik niet te vinden! De agent keek weer wantrouwend...... Hij dacht zeker minstens, dat ik mijn kame raad gemold had, want hij haalde zijn bon boekje voor den dag en vroeg op diensttoon, Jieel kort: Votre nom, monsieur? Alle drommels, barstte ik los, loop naar den dmaar plots beheerschtte ik me, want begreep, dat de situatie er nog meer ingewikkeld door zou worden, dus vervolgde ik kalm: Ik woon in hotel Montreal, monsieur, de nachtpotrier zal u mijn naam best opgeven, ben in groote verlegenheid. U moet weten, ik ben hier met een Hollandsche zeeman in Parijs avec Dorès Rykère! Ah, le sauveteur Hollandaisje 1'ai vuzegt de agent nu plots heel gemoede lijken? EnenDorus is foetsie Dorès Rykère est disparuin een of ander groot caféhet grootste van Parijshij is ehehbiljartenVous compre- nez, un marinje suis trés inquièle (ik zit 'm leelijk te knijpen!). Ik begrijp 't, zei de agentHij keek in een zakboekje Het grootste café?hmer zijn wel 30 grootste café's met veel biljarts in Parijs Ik ga ze allen afrijden, zei ikGeeft u maar een bossie café's op aan den chauf feur Eenige minuten confereerden de beide heeren in een sappig Parijsch dialecttoen zei de chauffeur: Alla, stap in monsieur, we gaan dwars door Parijs uw zeeman zoeken... en we rije tot we 'm hebben. (Wordt vervolgd.) (Alle merken en prijzen). Fa. WORMHÖUDT, Spoorstraat 12, bij de Keizerstraat, Tel. 380 Tot de tegenwoordige zeer gewaardeerde vacantie-genoegens behoort in de eerste plaats het kampeeren. Speciaal voor de jongeren zoowel voor de meisjes als de jongens gaat er niets boven de vrijheid, die zoo'n paar daagjes buiten in de altijd weer verrassende natuur te genieten geven. De noodige „uitrustings-stukken" gaan mee: de dekens of de slaapzakken, de onmis bare veldflesschen, maar ook het eetgerei, waaronder de gewoonlijk zeer primitieve keu kengereedschappen. Is de kampeertocht van korten duur, dan schikt men zich gewoonlijk wel zonder war men maaltijd: voor een dag of wat kan men zich dan ook met brood en vruchten desnoods wel behelpen. Wordt echter een langere tocht onderno men, dan doet men de behoefte aan nu en dan warm voedsel zich wel gelden, dan wordt er (op een primus b.v.) pap gekookt of soep of een stamppot zelfs worden er misschien op het open vuur wel eens pannekoeken ge bakken. Hoofdzaak zal wel altijd blijven, dat de maaltijd-bereiding weinig extra corvée-werk vraagt: aardappelen schillen en groente schoonmaken gaan voor een keertje goed, maar op den duur vormen ze een belasting op den vrijen tijd, die zooveel prettiger te ge bruiken zou zijn voor wandelen, fietsen, zwemmen, enz. enz. Ook zonder zoo'n langdurige voorbereiding als het schillen van aardappelen met zich brengt, zijn er wel smakelijke, voedzame maaltijden te koken. Als we b.v. de aard appelen vervangen door rijst of door maca roni, dan schiet het werk veel vlotter op. Van elk dezer mogelijkheden volgt hier een voorbeeld. Poulet met rijst en kerrie (voor 4 personen met flinken eetlust). 750 g (1% pond) rijst, 600 g (6 ons) kalfs poulet, 2% 1 water, 4 Maggi's Bouillonblok jes, 80 g (4 afgestreken eetlepels) boter, 4 uien, 1 schrale eetlepel kerrie, ongeveer 1 af gestreken eetlepel zout. Neem voor dit gerecht een pan van min stens 3 1 inhoud. Laat er (op de „primus" b.v.) de boter in smelten, voeg daarbij het gewasschen vleesch, het zout, de kerrie en de gesnipperde uien en laat in de dichtgedekte pan alles met elkaar een goed half uur „smo ren", echter zóó, dat de kleur slechts licht bruin blijft. Strooi er dan ook de gewasschen rijst in eh laat die ongeveer 5 minuten mee smoren; giet er het water bij en laat dit aa.n de kook komen. Doe de Maggi's Bouillon blokjes in een kopje, giet er een deel van het kokende water over en laat ze daarin oplos sen; giet dezen bouillon in de pan en laat het gerecht zachtjes verder gaar worden (nog een goed half uur); roer ten slotte alles door elkaar. Poulet met macaroni en tomaten (4 flink etende personen). 750 g (1% pond) macaroni, bjj voorkeur een dunne soort („spaghetti" b.v.) omdat die vlugger gaar is; 600 g (1 pond) tomaten, 600 g (6 ons) kalfspoulet, 1 ui, 4 Maggi's Bouil lonblokjes, 2 1 water, ongeveer 1 afgestreken eetlepel zout, 80 g (4 afgestreken eetlepels) boter. Laat in een pan, die minstens een inhoud van 3 1 heeft, de boter smelten, voeg er de-ge snipperde ui, de in Stukken gesneden toma ten, het gewasschen vleesch en het zout bij en laat in de dichtgedekte pan op een zacht vuur alles samen „smoren", tot het vleesch gaar is (ongeveer 1 uur). Giet er dan het water bij, laat dit aan de kook komen, los de Maggi's Bouillonblokjes op (in een kopje) met een gedeelte van het kokende water, giet dezen bouillon in de pan en doe er dan ook de in stukjes gebroken macaronie( of „spa ghetti" in. Sluit de pan en laat alles met elkaar koken, tot de macaroni gaar is (voor dikke macaroni ongeveer uur, voor spa ghetti ongeveer een kwartier). Gebruik voor dit gerecht, dat van een brijachtige dikte moet zijn, liefst diepe borden. Macaroni met tomaten (zonder vleesch) 750 g 1% pond) macaroni of spaghetti, 1 kg tomaten, 1 ui, 2 1 water, 80 g (4 afgestre ken eetlepels) boter, ongeveer 2 afgestreken eetlepels zout, 200 g (2 ons) geraspte kaas, 4 theelepels Maggi's Aroma. Laat in een pan van ongeveer 3 1 de boter smelten, voeg er de gesnipperde ui, de in stukken gesneden tomaten en het zout bij en laat alles samen gaar smoren. Vul de pan bij met het water, laat dit aan de kook komen, breek er dan de macaroni in en laat die er zachtjes in gaar worden (dikke macaroni on geveer uur, dunnere spaghetti ongeveer een kwartier). Roer ten slotte alles door elkaar met de geraspte kaas en de Maggi's Aroma. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 8 uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 7.30 uur, Ds. J. Timmerman, van Utrecht. PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. M. van Wichen Zang. Bevestiging van een diaken. VERKOOPING. Op verzoek van de wed. M. Kruithofr Schouten had Vrijdagavond in café Borst, ten overstaan van notaris Van Veen, van Zijpe, de verkooping plaats van een huis met erf, groot 4Are 10 c.A., gelegen aan de Zandvaart. Bij opbod door den heer P. Voorthuysen van Schoorl ingezet op 2100, werd bij afslag op 40 gemijnd door den heer K. Daalder, die dus voor 2140 eigenaar werd. SCHOOLREISJE. Begunstigd door heerlijk zomerweer maak ten de leerlingen der Chr. School te Breezand Donderdag hun jaarlijksch zomerreisje. Om 8 uur vertrokken ze over Petten naar Schoorl, waar de speeltuin een welkome ont spanning bood. De reis werd vervolgens voort gezet naar Bergen, waar de maaltijd gebruikt werd en allerlei attracties den tijd deden om vliegen. Vervolgens gingen ze naar Egmond aan Zee. Het bezoek aan strand en zee was wel een der hoogtepunten van den dag. Hei; water was heerlijk van temperatuur, zoodat allen in zee gingen. De terugreis werd gemaakt over Alkmaar. De Hout, de vogels en apen hadclen natuurlijk aller belangstelling. Heel voldaan arriveerden de kinderen om ongeveer 7 uur weer in Breezand. De firma Naastepad zorgde als altijd voor uitstekend materiaal en dito chauffeurs. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon. 's Middags 3.30 uur. de heer P. Boon. GESLAAGD. H. Jonker Hz. slaagde te Amersfoort voor het staatsexamen B. GEEN WERKLOOZEN. Door het vele werk, dat land- en tuinbouw en bollenteelt nu vrijwel gelijk geven, zijn er behoudens misschien een enkele oude of niet geheel valide werkkracht, thans geen werk- loozen. We vernamen zelfs, dat de Agent van de Arbeidsbemiddeling, die anders zooveel moeité heeft de werkloozen geplaatst te krijgen, nu moeite had geschikte krachten voor bepaalde werkzaamheden te vinden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. DRUK BEZOEK. Zondag 21 Juli a.s., komen 150 personen, een reisgezelschap van de V.A.R.A., een be zoek aan den Wieringermeerpolder brengen. Ook zullen de Zuiderzeewerken bezocht wor den. De lunch zal worden gebruikt in „Het Eigen Gebouw" der S.D.A.P. en N.V.V. aan den nieuwen betonweg, alhier. DE A.S. KERMIS. Men deelt ons mede, dat de a.s. kermis zal worden gehouden op 25, 26, 27, 28 en 29 Juli a.s. Voor deze kermis zijn weer vele staan plaatsen voor verschillende vermakelijkheden en kramerijen gepacht, zoodat het weer druk belooft te worden. Nu nog mooi weer en een goed gevulde portemonnaie (ja, jaRed.) en de kermis zal weer best slagen. DAT MAG NIET. Tegen den broodbakker K. W. is proces verbaal opgemaakt wegens den verkoop van versch brood vóór 10 uur voormiddags en voor de derde keer tegen Jb. O. te De Haukes wegens overtreding der Winkelsluitingswet. SCHOOLREISJE MET DE KINDEREN DER LAAGSTE KLASSEN DER O. L. SCHOOL TE HIPPOLYTUSHOEF. J.l. Vrijdagmiddag werd met de kinderen van voornoemde school een reisje naar Bergen en Bergen aan Zee gemaakt. Het weer hield zich trots de dikke luchten, die er hingen, zeer goed. Op de plaats van bestemming ver maakte de jeugd zich naar hartelust, terwijl ook de heen- en terugreis veel te zien gaf. Voldaan keerden dan ook allen 's avonds weer terug. BURGERLIJKE STAND van 5 t.m. 18 Juli 1935. Geboren: Johannes Nan, z. v. 'tyt. Siemons en C. Bakker; Arie, z. v. Jac. Kerjzer en M. S. Glim; Tjebbe, z. v. Jac Wigbout en M. Wiegman; Leendert Johannes, z. v. L. J. Lanen en A. G. van Ginkel; Pleuntje, d. v. T. A. de Wit en G. B. v. Wijngaarden. Ondertrouwd: S. Lont en G. Doves; J. O. Schilderman en D. Gorter; J. F. M. van Er ven en C. Scheltus. Overleden: Maartje Everts, 87 jr„ wed. van S. Strand. VERLAGING LOONEN. Met ingang van Woensdag j.l. zijn de uur- loonen in de werkverschaffing met 1 cent verlaagd. Het uurloon bedroeg 0.25 terwijl een toeslag werd verleend van 0.03. De korting zal worden toegepast op dezen toe slag. VACCINATIE. In het tweede kwartaal 1935 werden in deze gemeente 31 kostelooze vaccinatiën verricht. Hippolytushoef POLITIE. Gevonden: een belastingplaatje, beves tigd aan een bandje. Inlichtingen bij den Gemeentebode te Hip polytushoef. Den Oever STRAATPREDIKING TE DEN OEVER. Zaterdagavond a.s. zal er een openlucht samenkomst zijn te Den Oever, om 8 uur, in de Hofstraat en Hoekstraat. Verschillende sprekers zullen het woord voeren. Het zang koor zal voor afwisseling zorgen. VERGADERING BLOEMENVEIIEENIGING „FLORA". Vrijdagavond vergaderde bovengenoemde vereeniging in de concertzaal van den heer J. Lont, ter bespreking van de a.s. Flora feesten. Gerekend naar vorige jaren was de ver gadering niet bepaald slecht bezocht, en toen de voorzitter, de heer C. Tij se n Mzn., open de, waren ongeveer twintig leden aanwezig. Eerst volgen de verslagen van secretaris en penningmeester, welke onveranderd wor den goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester vernemen we dat het saldo over het afge- loopen jaar bedroeg 13.54. De commissie tot het nazien van kas en boeken bestond uit de heeren Heiligenberg en Houwing, welke adviseeren de rekening onder dank zegging goed te keuren. Hierna volgt bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren S. Bruul, C. Kool en S. de Jongh. Na de eerste vrije stemming worden de heeren Bruul en Kool herkozen. Na de tweede stemming blijkt dat de heer P. D. Spaander gekozen is. Alle gekozenen nemen hun benoeming aan. Bespreking 'tentoonstelling enz. Besloten wordt, dat Zaterdag 7 September de Flora feesten geopend worden. Getracht zal worden, evenals vorig jaar, een tent te huren voor tentoonstellingsge bouw. In een dergelijk gebouw komt alles veel meer tot zijn recht dan in de Kapel. Verder wordt besloten aan de feesten wederom een kermis te verbinden. Als Com missie voor de kermis worden benoemd de heeren H. Berghorst, Jb. Tijsen en J. Pop pen. Op Zondag 8 September zullen volks spelen worden gehouden, o.a. fietsrijden met hindernissen en touwtrekken. Deze spelen zullen gehouden worden op het terrein van den heer V. Koorn, aan de Zwinstraat en opgeluisterd worden door de muziekvereeni- ging „Apollo". Maandag 9 September zullen eveneens volksspelen gehouden worden, alsmede een gecostumeerde voetbalwedstrijd voor vetera nen. Aan de costumes zullen prijzen verbon den zijn. Na vele discussies wordt besloten weder om een vuurwerk af te steken. Dit besluit werd zeer toegejuicht door de aanwezigen. Hierna volgt de rondvraag, waarin meer huishoudelijke aangelegenheden worden be- aproken. Sluiting. Misschien interesseert het de lezers ten slotte nog mede te deelen, dat „Flora" onge veer 330 leden telt. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Middags 3 uur, in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef, Ds. G. C. van der Does, van Monnikendam. Doopsbediening. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 'sMorgens 10 uur, de heer O. Deen. Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Cand. J. J. Oranje, 's Middags 2.30 uur, Preeklezen. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Middags 5 uur, Cand. J. Oranje Geref. Kerk. (Slootdorp). 's Middags 2.30 uur, Cand. J. Oranje BURGERLIJKE STAND van 1118 Juli Geboren: Maria, Johanna, d. v. P. Panne keet en A, B. Ligthart; Alida, d. v. N. C. Slikker en G. Bas. Ondertrouwd: S. K. Atsina en M. Blaau- boer; P. G. de Beer en J. Blokker; H. C. Schneides en P. G. E. Meereboer. Overleden: Cornelis Slijkerman, 63 jaar. POLITIE. Gevonden: geld, een portemonnaietje, een zadeltaschje. Verloren: een portemonnaie met rijbewijs. MARKTOVERZICHT. Over 't ge heel genomen waren er Don derdag j.l. beste koeien aangevoerd. De han del was vrij goed. De duurste koe werd ge kocht door slager J. Korver, Den Helder, af komstig van den heer A. Stins, te Barsinger- horn; prijs 210, werd 27 ets. De handel in kalf- en geldekoeien was ma tig. Geen pinken aangevoerd. Er waren beste paarden aangevoerd door den heer L. Vader, Zijpe. Prijs 300350 gld. De handel in nuchtere kalveren iets stug ger; in graskalveren vrij goed. De vette kalveren werden goed verkocht; de aanvoer was belangrijk. Gebr. Kweldam kochten de beste van de markt voor 52% gld., afkom stig van den heer G. Borst alhier. De prijzen liepen van 3052% gld. De handel in vette schapen was matig, in magere schapen kalm en in lammeren stug. Voor de slacht werd niets gekocht. Vette varkens handel vlug 19 ets. Biggen iets minder. Op de kippenmarkt was het stil. ...Si dat het steeds frisch, jeugdig en aantrekke lijk blijft, is Uw plicht! Een plicht die, door 's morgens en 's avonds Palmolive zeep te gebruiken, gemakkelijk is na te komen. Want Palmolive is mééf dan een zeep: zij is een schoonheidsmiddel van verzachten den, verjongenden invloed, dank zij de groote hoeveelheid olijfolie die bij haar bereiding wordt gebruikt. Palmolive bevat geen dierlijke vetten of kleurstoffen. Haar groene kleur is het natuur lijke gevolg van de vermenging harer be- standdeelen: de olijf- en palm-oliën. Twintigduizend schoonheids-experts over de geheele wereld raden nadrukkelijk het regel matige gebruik van Palmolive aan, als de beste dagelijksche huidverzorging. Volg dien raad op. Gebruik steeds Palmolive óók voor Uw bad. Koop vandaag nog Uw voorraad Palmolive HPll BURGERLIJKE STAND. van 16 tot en met 19 Juli 1935. GEBOREN: August Wilhelm, z,v. Ernst Wilhelm Zinn en Neeltje Eelman. ONDERTROUWD: Wilhelm Ernst Briicher en Martha Dekker. POLITIE. Gevonden: 1 benzinedop, 1 verrekijker, 1 horloge, 1 portemonnaie. EXAMEN. Mej. S. K. Klimp slaagde dezer dagen voor examen Art. 38 (bevoegdheid voor lesgeven in paedagogiek). CONCERT TEXEL'S FANFARECORPS. Evenals altijd, trok ook gisterenavond het concert, dat Tex. Fanfarecorps in 't Park te Den Burg gaf, veel publiek. Het weder werkte ditmaal mee; 't was een waar genot, onder het hooge geboomte naar de goede muziek van ons corps te luisteren. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u„ Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Hoek, van Wilp. Extra coll. v.d. zending. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., de Eerw. Heer D. Haspels, Cand. t/d. H. D. Zuid E i e r 1., n.m. 4 u., Cand. Haspels. Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte. De Koog, v.m. 9 uur, Ds. van 'tHooft Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Daalder, van Veendam. Den Hoorn, v.m. 10.30 u. Ds. Smidts. Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Preeklezen. Gereformeerde Kerk Den Burg, (geb. Fanfare) 's avonds 7.30 uur, Ds. v.d. Leer. Oosterend, v.m. 10 en 3 uur. Ds. van der Leer De Koog. VAN EEN PAARD GEVALLEN. Een geneesheer uit Utrecht, die in onze ge meente met vacantie vertoefde, viel gister middag van een paard te De Koog. Hij be kwam daarbij zulk een ernstige beenbreuk, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk was. De boot moest daar voor een extra reis maken. e n DE MOEILIJKHEDEN TEN OPZICHTE VAN DE KAASPOSITIE ETC. De groote moeilijkheden, welke zich voor doen ten aanzien van de Nederlandsche kaas- en consumptiemelk-moeilijkheden en het ondermelkvraagstuk hebben den Minister van Economische Zaken aanleiding gegeven een Commissie in te stellen, welke tot taak heeft de moeilijkheden, welke zich daarbij voor doen te onderzoeken en den Minister voor» stellen te doen, welke tot verbetering zou den kunnen strekken. De leiding van deze Commissie is opgedragen aan den Heer Ir. S. L. Louwes, Regeeringscommissaris voor den akkerbouw en veehouderij, terwijl de na volgende Heeren deel van de Commissie uit maken: J. Anema te Leeuwarden, G. J. Blink te Wassenaar, L. Bückmann te 's-Gravenhage, J. A. Geluk te 's-Gravenhage, H. M. Thiel Groenestege te Nijmegen, C. H. W. Heus- dens te Gouda, T. J. Huisman te 's-Graven hage, U. Kooistra te Leeuwarden, A. N. Vaandrager te Rotterdam. J. Veldstra te Op meer en A. van Wijnen te Gouda. De Commissie is heden geïnstalleerd en heeft terstond haar werkzaamheden aange vangen. A. Tordoir Bzn. schrijft in „Het Kompas"{! „Ieder Nederlander zwemmeris de leus van welke men zich de laatste tijd, bij de propaganda voor het zwemmen, nog al eens bedient. Inderdaad, wat zou het prachtig zijn als in ons waterrijk vaderland ieder burger en bur geres deze gezonde en nuttige sport beoefende, Ik ken geen gezondere sport dan het zwem men. Alle spieren zijn er bij In beweging, ook dezulken welke in het gewone leven eigenlijk maar weinig uitvoeren. De borstkas verwijdt, de longen balen diep de zuivere lucht naar binnen en onze huid, die zoo vele maanden lang heelemaal ingebakerd is geweest, viert het feest van haar vrijheid Gezondwelke zwemmer kent niet dat haast tintelende gevoel van groote behaag lijkheid, als men na dat verrukkelijke bad met veerkrachtige tred zijn wandeling maakt, vol blijheid in het hart en met nieuwe moed om 's levens zorgen tegemoet te tredenWant de invloed van het zwemmen is niet. alleen gunstig voor het lichaam, ook de geest pro fiteert er van op de meest nuttige wijze. Dit alles zou al genoeg zjjn om iedereen, die er maar even gelegenheid toe heeft, te doen besluiten zich het zwemmen eigen te maken. Wie zijn levensduur zoekt, te verlen gen, wie in opgewektheid oud wenscht tö worden: hij zwemme. Maar er is nog meer ter aanbeveling van het zwemmen aan te voeren. Deze sport heeft een zijde, die elke andere sport mistzijn groote nut voor de veiligheid, in een water rijk land als het onze. Hoevelen leven en werken niet aan of op het water. Dit toeven, hetzij kort of lang, bi) en aan onze sloten, onze rivieren, onze plassen, onze zeeën brengt een groot risico mee voor ieder, die het zwemmen niet verstaat. Er be hoeft maar een klein ongeluk te gebeuren of we raken van den wal in het water, we strui kelen over een loopplank, we nemen onzen draai verkeerdVoor den zwemmer betee- kent zoo'n klein ongelukje niets. Een paar ferme slagen en hij bevindt zich weer aan den veiligen kant. Voor hem of haar, die <je zwemkunst niet machtig is, beteekent elk zoo ongeval een kans om het kostbaarste bezit) dat we hebben, te verliezen: ons leven. Dat dus ieder Nederlander zwemme. Het is een ideaal, waaraan op het oogenbnk nog wel het een en ander ontbreekt, 111 aa^ voor welks verwezenlijking wjj toch wel eenig hoop koesteren. Als we den toestand van nu met dien va vroeger vergelijken, zijn we in Nederland met reuzenschreden vooruitgegaan. :Nee®. alleen maar eens het zwemmen van de vróu Wat 40 of 50 jaar geleden gold als ietsbaa onfatsoenlijks, is thans geworden heelema vanzelfsprekend en de vrouwen zwèmW

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10