3aótdMimbfmt HKLPERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 20 JULI 1 ]935- Steeds zwaardere belasting druk in de gemeenten. Voor den Alkmaarschen Kantonrechter. Burgerlijke Stand van Den Helder. Stoomvaartberiehten THANS f MAUP k? POND LUCHTVAART Maatregelen van de K.L.M. De Postvluchten van en naar lndië. 700 nieuwe vliegtuigen Gemengd Nieuws. Binnenland. Brand te Amsterdam. Door electrischen stroom getroffen' Kinderen uit het raam gevallen. Ongeluk bij het smelten van parafine- Een kistje met gestolen waarde papieren opgegraven. Poging tot doodslag op zijn vrouw. Koningin en Prinses op bezoek bij de Belgische konings kinderen. Een Italiaan die niet naar Abessinië wilde. De arrestaties te Oss. Wonderbaarlijke redding van een parachutist. De ontvoering van het jongetje Weyerhaeuser* De ontploffing bij Dortmund. Het auto-ongeluk van Schuschnigg. De groote ijver van een jeugdig brandweerman. Aardbeving te Tokio. Tegen bijgeloof en helderziendheid. Oost-Indië. Inlandsche boefjes te Batavia. Visscherijberichten 1 za'm p. stuk nooit een fiets en daarbij, er voor ophangen kunnen jullie mij toch niet, en aan een ver betergesticht of gevangenis heb ik maling, Eenigen tijd geleden werden drie jongens van een jaar of zeven, acht gearresteerd die Pasar Senen onveilig maakten. Zij gapten links en rechts. Ze gingen eenige maanden onge stoord hun gang tot zij op een gegeven mo ment van iemand een beurs met 50 en een fiets stalen. Nu werd het toch te bar en de politie werd er bij gehaald. De jongens werden veroordeeld om in het Landsopvoedingsgesticht te worden opgeno men. Toen de boefjes naar Tangerang zouden worden overgebracht, begon een van hen, een Chineesch jongetje de andere twee waren Inlandertjes leelijke gezichten te trekken. Hij vertelde dat hij verschrikkelijke krampen had. De jongen scheen er werkelijk naar aan toe te zijn en inplaats van naar Tangerang werd hij door een agent naar het ziekenhuis gebracht. Het tweetal ging in de tram. Op Senen sprong de patiënt, die in een hoekje had gezeten, plotseling op en uit de met flinke snelheid rijdende tram. De agent maakte alarm en de tram stopte, maar toen de man eenmaal was uitgestapt, was het jeugdige boefje reeds verdwenen. Tot nu toe is men er niet in geslaagd hem weer op te sporen. Gisteren werd een ongeveer acht-jarig knaapje betrapt, toen hij studie-boeken van zijn oom ter waarde van een gulden of dertig voor 60 cent van de hand deed aan een Chi nees. De jongen verklaarde de boeken gestolen te hebben, daar hij geld noodig had om naar de bioscoop te gaan. Op verzoek van den oom werd de jongen niet vervolgd. MODDERBANDJIRS. Vier dooden en elf vermisten. De dienstdoende resident van Sumatra's Oostkust meldt, dat de kampong Simoeeng in de buurt van Taroena op 19 Juli jl. door een modderbandjir is overstroomd. Vier per sonen zijn gedood en elf worden vermist. Het geheele kampong-terrein zal vermoe delijk moeten worden ontruimd. Aan de klappertuinen is aanzienlijke schade toegebracht. Waar dit noodig is, wordt voed sel verstrekt. DE ONGELUKKIGE WORP. De raad van justitie te Soerabaja heeft mej. P., die in drift een schaar naar een jongeman wierp, waarna deze aan de bekomen verwondingen is overleden, tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was twee maanden onvoorwaardelijk. Overzicht 1935'36 der gemeenten met meer dan 20.000 inwoners over de heffing van opcenten op de ge meentefondsbelasting. Reeds thans publiceert het Centraal bureau voor de statistiek in afl. 6 van zijn maand schrift de gegevens betreffende de gemeente fondsbelasting over 1935/36 in de gemeenten met meer dan 20.000 inwoners, waarbij een vergelijking is gemaakt met den druk der gemeentefondsbelasting over de vier vooraf gaande belastingjaren 1931/32 tot en met 1934/35. Uit deze vergelijking blijkt wel heel duidelijk de als gevolg van de crisis van jaar tot jaar zwaarder wordende belastingdruk. De klasse-indeeling. Het aantal gemeenten boven 20.000 inwo ners, dat zich voor deze belasting in de eerste klasse heeft gerangschikt is gedaald van 35 over 1931/32 tot 27 over 1932/33, 20 over 1933/34, 10 over 1934/35 en verder tot 5 over 1935/36. Daarentegen is het aantal gemeen ten der tweede klasse over hetzelfde tijdvak gestegen van 9 tot resp. 14,18, 18 en 19, waaronder Den Helder, en het aantal gemeen ten der derde klasse zelfs van 2 tot resp. 5, 8, 17 en 21. Alleen over 1931/32 werden in twee ge meenten boven 20.000 inw. (Rheden en Til burg) geen opcenten geheven. Het aantal dezer gemeenten is gestegen van 12 over 1931/32 tot 17 over 1932/33 en 19 over 1933/34, waarop dalingen zijn gevolgd van 17 over 1934/35 en 13 over 1935/36, terwijl het aan tal gemeenten met meer dan 80 resp. 55 opc. (dus boven het gewone maximum) over dezelfde jaren is gestegen van 3 tot resp. 8, 15, 21 en 30, waaronder eveneens Den Helder. Wanneer alle gemeenten gelijk? Over eenigen tijd verschijnen in een afzon derlijke publicatie de gegevens betreffende alle Nederlnadsche gemeenten. Dit pleegt een lijvige publicatie te zijn. Als echter de gang van zaken van de laatste jaren nog eenigen tijd voortduurt, zal het niet zoolang meer duren of het centraal bureau kan volstaan met de mededeeling, dat alle gemeenten zijn gerangschikt in de derde klasse met het maximum aantal opcenten met daarbij een in mineur gestelde beschouwing, welke in het kort hierop neer zal komen, dat het niet slechter meer worden kan en dat de totale nivelleering door de crisis in enkele jaren is bereikt, terwijl men enkele jaren geleden nog maatregelen trof om de grootste verschillen wat glad te strijken. Een grap? Als dit enkele jaren geleden ge zegd was zou het antwoord bevestigend heb ben geluid. Maar nu staat het wel heel anders. Het ziet er voor de gemeenten ernstig uit en de sedert enkele jaren neergaande lijn buigt steeds dieper door, schrijft de „N.R.Ct.". Een interloeaaï verkeersincidentje aan de Langestraat. Een ingezetene uit Den Helder, Corn. Dirk B. veroorzaakte op 10 Juni in de Alkmaar- sche Langestraat een interloeaaï conflict door een bakker uit Heiloo, Piet Jonker, die met zijn vriend rechts van den weg fietste, met zijn auto aan te rijden. De boete bedroeg 12 subs. 6 dagen. Internationale verwikke lingen worden niet verwacht. Van 18 en 19 Juli 1935. 3 GETROUWD: D. v. Boven en A. v. cL Meijden; G. A. D. Dissel en H. Pijl; E. J, Jansen en N. Riesling; H. v. Munsteren en I. C. Lingbeek; R. Scholtemeijer en C. J. Stap pers; A. A. Vijfwinkel en J. Bakker. BEVALLEN: T. Vermeulen—Kikkert, z.[ M. M. ScheelingsGroenewold, d.; M. H. Raatsv. Breugel, z. OVERLEDEN: P. H. Bruins, 9 j. Stoomvaart .vlij. Nederland. Enggano, 18 Juli te A'dam. Joh. v. Oldenbarnevelt, t., 18 Juli te Colombo Johan de Witt, u., 18 Juli te Southampton. Manoeran, t., pass. 17 Juli Gibraltar. Mapiix v. St. Aldegonde, t., 19 Juli v. Algiers. Poelau Laut, t„ 19 Juli te Suez. Poelau Roebiah, t., 18 Juli v. Havre. Poelau Tello, u., pass 16 Juli Gibraltar. Tarakan, 18 Juli v. Eidfjord. Tawali, 19 Juli v. Calcutta. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Amazone, 18 Juli te Oporto. Ariadne, 17 Juli te Kopenhagen. Aurora, pass. 18 Juli Ouessant. Barneveld, u., 17 Juli te Talcahuano. Boskoop, u., 17 Juli te Cristobal, Calypso, u., 17 Juli v. Genua. Ganymedes, 18 Juli v. Volo. Colombia, u., 17 Juli v. Maideira. Hercules, 18 Juli te Piraeus. Hermes, 17 Juli v. Istanboul. Juno, 17 Juli v. Vigo. Nereus, 17 Juli v. Santander. Oberon, 17 Juli v. Bari. Orpheus, 18 Juli te A'dam. Pluto, pass. 19 Juli Holtenau. Stella, 19 Juli te R'dam. Stuijvesant, 19 Juli te A'dam. Styuvesant, 19 Juli te A'dam verwacht. Titus, 18 Juli v. Genua. Ulysses, 18 Juli te Hamburg. Venus, 18 Juli v. A'dam. Vesta, 18 Juli te A'dam. Vulcanus, pass 18 Juli Ouessant. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, 18 Juli v. A'dam. Munster, u., 16 Juli te Pernambuco. Siporok, 17 Juli v. Sandakan. Kon. Paketv. Maatschappij. Bontekoe, 18 Juli v. Lorenza Marqués. Houtman, 17 Juli v. Manilla. Nieuw-Holland, 18 Juli v. Singapore. Siporok, 17 Juli v. Sandakan. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 16 Juli v. Vera Cruz. Boschdijk, 17 Juli v. Boston. Breedijk, 19 Juli ie R'dam. Damsterdijk, 17 Juli v. Liverpool. Dinteldijk, 18 Juli v. Liverpool. Leerdam, 16 Juli v. New Orleans. Lochkatrine 17 Juli te Balboa. Statendam, 17 Juli v. Boston. Tjisalak, 16 Juli v. Hongkong. Volendam, 19 Juli te Napels. JavaNew York Ljjn. City of Eastbourne, 17 Juli v. Belawan. Salawati, pass. 17 Juli Perim. Talisse, 17 Juli v. New-York. Tanimbar, 18 Juli v. Port Said. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, u., pass. 18 Juli Kaap Bon. Indrapoera, 17 Juli v. Spithead. Kota Agoeng, t., 17 Juli v. Port Said. Palembang, t., 18 Juli te Suez. Stoom vaart-Mij. Oceaan. Ajax, 17 Juli te Marseille. Antenor, 16 Juli te R'dam. Eurybates, pass. 17 Juli Gibraltar. Menestheus, 17 Juli v. Hongkong. Peisander, 16 Juli v. Port Said. Perseus, 19 Juli te Penang. Philoctetes, 18 Juli v. Shanghai. Emzelco Lijn. Jonge Elisabeth, pass. 18 Juli Gibraltar, Jonge Jacobus, pass. 28 Juli Gibraltar. Jonge Johanna, 18 Juli te R'dam. Holland©.-Azië Lijn. Gaasterkerk, t., 17 Juli v. Manilla. Grootekerk, t., pass. 17 Juli Gibraltar. Silver JavaPacific Ljjn. Bintang, 16 Juli v. San Francisco. Kota Inten, 17 Juli te Lorenzo Marqués. Madoera, 17 Juli v. Ho Ilo. Silverash, 17 Juli v. Macassar. Silverbeech, 18 Juli v. Cebu. Silverbelle, 16 Juli te Los Angeles. Silvermaple, 16 Juli v. Singapore. Tawali, 17 Juli te Calcutta. HollandAfrika Lijn. Boschfontein, t., 19 Juli v. Genua. Heemskerk, u., 17 Juli v. Antwerpen. Jagersfontein, u., 18 Juli v. Durban. Springfontein, 18 Juli v. A'dam HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, t., 18 Juli v. Havre. JavaChinaJapan Ljjn. Tjibadak, 18 Juli v. Shanghai. Tjisadane, 17 Juli v. Batavia. 1 MStjr au Ik. rx: 3= r tegenwoordig misschien wel in even grooten getale als de mannen, enminstens even goed. Iedereen zwemme, ten profijte van zijn lichaam en tot heil van zijn geest! De Ijjn AmsterdamPraag zal ge heel door Tsjechische vliegers bevlo gen worden. De luchtlijn AmsterdamPraag, die de K. L. M. thans onderhoudt, te zamen met een Tsjechische luchtvaartmaatschappij, waarbij de helft Nederlandsche en de helft Tsjechi sche vliegers zijn, zal binnenkort alleen door Tsjechische piloten bevlogen worden. De Silegtuigen zullen echter 50 procent Neder- landsch en 50 procent Tsjechisch blijven. Deze maatregel is getroffen in verband met het feit, dat de K.L.M. eigenlijk meer ervaren vliegers noodig heeft dan er met het oog op de vele diensten beschikbaar zijn. De ljjn AmsterdamIIiill wordt opgeheven. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, ligt het In het voornemen van de directie van de K.L.M., de lijn AmsterdamHuil aan het einde van deze maand op te heffen. Gedeelte lijk doet men dat omdat de toestand van de vilegvelden in Noord-Engelaiicï niet geheel is, zooals men dien zou wenschen en gedeeltelijk ook omdat van ieze lijn niet zoo veel gebruik wordt gemaakt, als men had gehoopt. De F 36 en de twee F 22-toestellen in reparatie. Het geheele benzinc- voedingssysteem zal herzien worden. Gedurende 6 tot 10 dagen buiten dienst. De vier motorige F 36 het vlaggeschip van de K.L.M. dat plaats biedt aan 32 pas sagiers, zoowel als de beide vier motorige F 22-toestellen Papagaai en Roerdomp zijn alle drie tijdelijk buiten dienst gesteld. Het geheele tegenwoordige systeem van de ben zinetoevoer naar de motoren zal veranderd worden. De ingenieurs van de Nederlandsche Vlieg- tuigenfabriek, in overleg met den technischen dienst van de K.L.M. hebben een geheel nieuw systeem voor de benzinevoeding uit gedacht. Inkrimping van de diensten op Londen en Brussel. De tegenslag, die de K. L. M. de laatste weken gehad heeft, maakt dat er eigenlijk een tekort is aan ervaren vliegers, vooral in verband met het feit, dat in het begin van dezen zomer de luchtdiensten over de geheele wereld sterk uitgebreid zijn. Hierbij komt nog, dat men op het oogenblik nogal wat niet ernstige zieken onder de bestuur ders heeft. Men heeft dan ook besloten de vijfmaal dagelijksche diensten op Londen en ook op Brussel terug te brengen tot viermaal dage lijksche diensten. Een en ander met ingang van Maandag. De „Lijster" (terugreis) vertrok 19 Juli van Rangoon en arriveerde denzelfden dag te Jodhpoer. De „Sperwer" (heenreis) vertrok 19 Juli van Bagdad en arriveerde denzelfden dag te Jodhpoer. De „Perkoetoet" (heenreis) vertrok 19 Juli van Singapore en arriveerde 19 Juli te Ban- «loeng. De legercommissie van het Huis van Afge vaardigden is een campagne begonnen met het doel het Congres te overtuigen van de noodzakelijkheid, dat er 40 millioen dollar worden besteed aan den bouw van tusschen de 600 en 800 nieuwe vliegtuigen. Het departe ment van oorlog heeft de commissie mede gedeeld, dat de Amerikaansche luchtmacht 710 nieuwe vliegtuigen noodig heeft. DE TOCHT VAN BROOK NAAR KAAPSTAD De jonge Yorkshireman H. L. Brook is Don derdagmiddag even voor twaalf uur te Brin- disi aangekomen en na 20 minuten doorge daan naar Athene. Honderd kanarievogels om het leven gekomen. Op een zolder van een perceel in de Spaarn- dammerstraat te Amsterdam, is gisteravond brand uitgebroken. Een werkloos kleermaker had daar een electrischen strijkbout aangezet om zijn pantalon op te persen. Hij heeft ver geten daarna den electrischen stroom weer uit te schakelen. De bout is door de tafel gebrand en het vuur heeft zich meegedeeld aan de omgeving. De zolder is in brand geraakt. De brandweer heeft het vuur met twee stra len spoedig gebluscht. Niet minder dan hon derd kanarievogels en een groot aantal sier- visschen zijn in de vlammen omgekomen. De man was daarvan namelijk een groot verzame laar. Verzekering dekt de schade. Monteur gedood. Gistermiddag kwam de 38-jarige monteur G. Steketee, uit de Kleine Visscherijstraat te Rotterdam tijdens reparatie-werkzaamhe den aan den spanningsdraad over de spoor brug bij Dordrecht met den stroom in aan raking. De man werd bewusteloos opgenomen en naar het gemeentelijk ziekenhuis vervoerd, waar men door middel van kunstmatige ademhaling trachtte de levensgeesten op te wekken, hetgeen niet mocht lukken. Het slachtoffer was gehuwd en had drie kinderen. In de Vlielandstraat te Amsterdam is Don derdagmiddag een kind van 3 jaar uit een raam gevallen. Met een schedelbreuk is het opgenomen en naar het Binnen-Gasthuis ver voerd. In het Wilhelmina Gasthuis is een kind van vjjf jaar opgenomen, eveneens met een schedel breuk, dat in de Quellijnstraat uit het raam was gevallen. Vrouw loopt ernstige brandwonden op. In een schuurtje achter zijn woning aan de Westerkade 9 te Gouda was de 30-jarige H. van Harten gistermorgen bezig met het smelten van parafine, welke hij gebruiken wilde voor het waterdicht maken van een tentzeil. Zijn dertig-jarige echtgenoote was hem daarbij behulpzaam. Toen de parafine gesmolten was en van het petroleumtoestel gezet was, goot de man er benzine bij. Op dat moment sloeg een groote vlam uit de pan omhoog. De kleeren van de vrouw raakten in brand en binnen weinig seconden was zij een bran dende fakkel. Luid gillend rende zij naar bui ten, gevolgd door haar man, die trachtte dg vlammen te blusschen; dit gelukte hem niet. Wel kreeg hij ernstige brandwonden aan han den, armen en gelaat en achterhoofd. Buren shelden toe met lappen en dekens en slaag? den erin de brandende kleeren van de vrouw te dooven. De vrouw bleek er ernstig aan toe te zijn, Over het geheele lichaam had zp brandwon den. Met een auto van den geneeskundigen dienst zijn beiden naar het van Iterson-zie- kenhuis vervoerd. De toestand van de vrouw is hopeloos, die van den man zorgwekkend maar niet levens gevaarlijk. Een begin van brand in het schuurtje is door buren gebluscht. Diefstal van twee jaar geleden. Een jongen uit Amsterdam heeft in het Spaanderswoud te Hilversum een kistje opge graven dat o.a. obligaties, een trouwboekje en een spaarbankboekje bevatte. Uit het onder zoek bleek, dat een en ander ongeveer twee jaar geleden te Haarlem is gestolen. Van andere zijde meldt men nader uit Haar lem aan de Nw. Rott. Crt.: Op 18 September van het vorige jaar is op den Koudenhorn te Haarlem ingebroken in de woning van de weduwe V. Er werd o.a. een geldkistje gestolen, waarin 2 spaarbankboek jes, 1 trouwboekje en andere papieren. De Hilversumsche politie heeft aan de Haar- lemsche medegedeeld, dat in het Spaanders woud dit kistje is gevonden. Het geldkistje is naar Haarlem opgezonden. AANVARING TUSSCHEN LOODSBOOT NO. 9 EN EEN ZWEEDSCII STOOMSCHIP. Het Zweedsche stoomschip „Sverre Ner- gaard, van Lysekil naar Rotterdam op weg, en de loodsboot „no. 9", zijn gisterennacht in den mond van den Nieuwen Waterweg (even bui tengaats) met elkaar in aanvaring geweest. Beide schepen zijn met lekkage te Rotter dam aangekomen. Voor de rechtbank te Maastricht heeft Donderdagmiddag terecht gestaan, de 36- jarige nachtwaker P. J. A. M. te Beek, thans gedetineerd wegens poging tot doodslag op zijn echtgenoote. Uit het getuigenverhoor bleek, dat er nog al eens woorden vielen tusschen de echte lieden, dit was ook het geval op Carnaval Zondag 11 Februari 1934. Tijdens de woor denwisseling haalde de man een revolver te voorschijn en schoot zijn vrouw op een af stand van 5 cm een kogel in de linker oksel. Ofschoon de vrouw vier weken in het hospi taal is verpleegd kon de kogel nog niet ver wijderd worden. Gedwongen door den man, had de vrouw een verhaal aan de buren en politie gedaan, dat de kogel bij ongeluk was afgeschoten, toen de man zijn revolver uit zijn overjas wilde nemen. Eerst in October, bjj de voorbereidingen voor de echtscheiding, kwam de vrouw met het ware verhaal van het gebeurde en werd een vervolging inge steld. Het O.M. door mr. Fabius waargenomen, achtte opzet bewezen, en eischte tegen ver dachte, die zich ook nog aan verduistering van 32 had schuldig gemaakt, een gevan genisstraf van vier jaren. Mr. Korn pleitte verzachtende omstandigheden. Uitspraak 1 Augustus. Gisterenmorgen hebben de Koningin en Prinses Juliana om ongeveer 11 uur een be zoek gebracht aan de Belgische konings kinderen, die te Noordwijk aan Zee vertoeven. Bij den ingang van het pad, dat naar het paviljoen leidt, werden de Koninklijke be zoeksters ontvangen door den burgemeester, den heer Van de Mortel. De Koningin en de Prinses hadden een groote gummi speelpop meegebracht, waarmede de kinderen zich uitstekend vermaakten. Ongeveer half één verlieten zij het paviljoen, luide toegejuicht door de talrijke badgasten, die langzamer hand waren toegestroomd, om weer naar den Ruigenhoek terug te keeren. Met het Spaansche s.s. Biscaye is dezer da gen uit Huelva als verstekeling in de Rotter damsche haven aangekomen de 24-jarige B. S, stoker van beroep. De kapitein van het schip zag iets in den jongeman en gaf hen) dan ook niet bij de rivierpolitie aan, maar monsterde hem voor de verdere reis, die naar Genua gingWoensdagmiddag vertrok de Biscaye uit Rotterdam. Nabij de Berghaven te Hoek van Holland is de Italiaan toen over boord gesprongen en naar den wal gezwom men, Hier werd hij door de politie aangehou den, die hem aan den Vreemdelingendienst overgaf. De Italiaan deelde mee, dat hij vreesde, dat hij te Genua dienst zou moeten nemen, voor Abessynië, waarvoor hij niets gevoelde en dat hij daarom van het schip was gesprongen. BOERDERIJ DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Donderdag is tijdens een onweer de blik sem geslagen in de boerderij van den land bouwer W. K. te Huisselingen (N.-Br.) zon der evenwel brand te veroorzaken. Het voor huis van de boerderij werd gedeeltelijk ver nield. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. VERDRONKEN. De schipper van de Enkhuizer motorbotter nr. 24, K. Lub, oud 34 jaar, is gisteren tus? schen Stavoren en Medemblik bij het over? halen van het kornet in een touw verward geraakt, overboord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw en drie jonge kinderen achter. Donderdagmiddag ca. kwart over vjjf is de 10-jarige Mina Slofstra te Assen in sluis I te water geraakt en verdronken. Een bekentenis inzake den overval in 1930 gepleegd. De 29-jarige F. B. uit Oss, die verdacht werd van medeplichtigheid aan den in 'fifeö gepleegden overval met roof op mej. Kuipers op de Zevenbergsche heide onder Oss, en döor de Kon. marechaussee gearresteerd was, is tenslotte gezwicht voor de vele aanwijzingen. Gisterenmorgen is hij tot een volledige beken tenis overgegaan. Thans hebben twee van de drie verdachten n.1. de Dikke Toon de Soep en F. B. hun medeplichtigheid aan dezen over val bekend. Buitenland. Een parachutist van het Russische leger is op wonderbaarlijke wijze gered toen bjj een parachutesprong zijn valscherm onklaar raakte. Twee parachutisten sprongen' na elkaar uit hetzelfde toestel. De vlieger Krasikof sprong het eerst, gevolgd door Noskof, die de fout maakte, onmiddellijk het valscherm open te trekken, waardoor het doek aan het vliegtuig bleef haken en geheel kapot scheurde. Noskof viel en kwam terecht op het reeds geopende scherm van Krasikof, die kans zag hem om het middel te grijpen. De beide man nen waren te zwaar voor het eene valscherm, zoodat Noskof probeerde zijn kleiner reserve valscherm open te trekken, wat echter niet gelukte, waarop op het laatste moment Krasi kof kans zag zijn eigen reserve valscherm open te trekken en beiden behouden op den grond terecht kwamen. Uit Tacoma, in den staat Washington, wordt gemeld, dat Margaret Waley, die terecht stond wegens medeplichtigheid, met haar man aan de ontvoering van het 9-jarig knaapje, George Weyerhauser, het zoontje van den houtkoning, schuldig is bevonden en tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Haar man had reeds een vonnis van 45 jaar. De oorzaak. Het onderzoek naar de oórzaak van de ont ploffing in de mijn Hansemann bij Dortmund heeft uitgewezen dat zij ligt in een plaatse lijke ontploffing van mijngas, gevolgd door ontbranding van kolenstof. De mijngassen zijn tengevolge van bergtril- lingen onverwachts in groote menigte opge treden en waarschijnlijk tot ontploffing ge bracht door overspringing van een vonk van een in de derde afdeeling aanwezigen lift- kabel. Het onderzoek. Geen sabotage. De persdienst van de politie te Linz meldt dat het onderzoek naar de oorzaak van het auto-ongeluk van bondskanselier Schuschnigg is afgeloopen. Het heeft uitgemaakt dat aan den auto geen beschadigingen zijn opgemerkt die door vreemde handen kunnen zijn ontstaan Sabotage acht de politie te Linz ten eenen male uitgesloten en technische gebreken aan den auto zijn niet gevonden. Te Remiremont hebben in den laatsten tijd kort na elkaar vier branden gewoed, die ver moedelijk door brandstichting waren ontstaan. De politie stelde een onderzoek in en ontdekte dat de branden waren gesticht door een 22- jarigen brandweerman, die pas in het brand weercorps was opgenomen en op deze wijze gelegenheid had willen scheppen zijn kunnen te toonen. Inderdaad had hij zich bij de blus- sching der vier genoemde branden door groo ten ijver onderscheiden. Hij bekende dat hij, behalve de vier geslaagde branden nog vier mislukte pogingen tot brandstichting had ge daan. Hedenochtend vroeg is te Tokio en om streken, vooral in noordelijke richting naar Sendal, een hevige aardbeving waargenomen. De bevolking verliet de huizen, uit vrees voor noodlottige gevolgen, doch tot nu toe wordt nog geen melding gemaakt van ern stige schade. De beving duurde, met korte tusschenpoozen ongeveer 20 minuten. DOOR BRAND VERNIELD. Te Henley aan de Theems is gisteren brand uitgebroken in het prachtige woon schip Adventure, dat gebouwd was voor rekening van wijlen Comelius Vanderbilt, en dat van uiterlijk en inrichting een der mooi ste woonschepen van de Theems was. ENORME TENTOONSTELLINGSHAL IN LONDEN. Plaats voor 25.000 personen. Op het Londensche tentoonstellingsterrein Earls Court zal binnenkort een der grootste tentoonstellingshalls ter wereld gebouwd wor den. De grondoppervlakte van het gebouw, dat 1 Januari 1937 gereed moet zijn, zal drie maal zoo groot zijn als Trafalgar Square, het groot ste plein in Londen. De grootste hall zal plaats bieden aan 25.000 personen en een geweldig stadion vormen, dat gebruikt zal kunnen wor den voor massa-vergaderingen, boksmatches, enz. MILITAIRE GEOEFENDHEID VAN DE ITALIAAN SCHE JEUGD. Van 832 jaar. Ingevolge de nieuwe wet op de voor- en na- militaire opvoeding van de jeugd, geboren in de jaren 1915, 1916 en 1917, zullen er dit jaar meer dan 500.000 jonge Italianen geoefend worden in twee reeksen van cursussen. De voor-militaire opvoeding is toevertrouwd aan de fascistische militie; de athletisch-sportieve opvoeding wordt in handen gelegd van de ge- vechts-fascio's der jongeren. De cursussen worden op Zaterdagmiddagen en -avonden ge geven. De Duce heeft goedgekeurd dat er een persoonlijk rapport wordt uitgegeven over den physieken toestand en de militaire opleiding van burgers van 8 tot 32 jaar. Overwogen wordt in elke gemeente een oefen- en aanvalsterrein op te richten. De nat.-soc. beweging zet den strijd tegen bijgeloof, kaartleggers, telepathen en helder zienden, die naar gebleken is, in de groote steden nog meer slachtoffers maken dan op het platteland, onverdroten voort. Eenigen tijd geleden hervatte de Duitsche pers een artikel over experimenten met telepathie, welke zou den zijn uitgevoerd door het psychologisch instituut der universiteit te Bonn." Zekere dr. Bender zou daar bij een studente in de filosofie verschijnselen van helderziendheid hebben waargenomen. Het bureau van de afdeeling Brandenburg, dat zich speciaal met de volksvoorlichting bezig houdt, heeft de zaak onderzocht en een dezer dagen in een persconferentie te Berlijn een uiteenzetting over deze kwestie gegeven. Als spreker trad op de experimentator Kisten- macher, die tal van geleerden citeerde om aan te toonen, dat de wetenschap het occultisme als niet bewezen wraakt. Desgevraagd hadden tal van geleerden, die zich sedert een men- schenleeftijd met het onderwerp hebben bezig gehouden, als hun meening te kennen gegeven, dat de wetenschappelijke waarde van de proef nemingen van dr. Bender te Bonn sterk in twijfel moet worden getrokken. Aan het einde van zijn betoog gaf Kisten- macher een paar staaltjes van zijn kunst die oppervlakkige menschen in de grootste bewon dering zouden hebben gebracht. Na afloop der proeven legde hij ze uit en toen bleek, dat ze op gewone goochelkunstjes berustten en niet het minste met waarzeggerij of helderziend heid uitstaande hadden. Zeven en acht jaar. Men heeft den laatsten tijd nogal eens k.un- nen lezen van wandaden van de Europeesche jeugd. Van misdadigheid onder de Inlandsche jeugd en waar de Inlander eerder als volwassen wordt beschouwd, is het ook het Inlandsche boefje jonger dan het Europeesche geeft het Bat. Nbl. eenige staaltjes, die wij hier onder laten volgen: Zoo heeft de politie te Batavia een Inlandsch jongetje van ongeveer zeven fi acht jaar ge arresteerd wegens diefstal van een gouden broche. Het boefje was het huis van een buurvrouw binnengeslopen, had daar een op tafel liggen de gouden broche gestolen en deze vervolgens aan een Chinees voor de somma van 8 ver kocht. Het kereltje was natuurlijk aan een verhoor onderworpen en vertelde vrijmoedig, dat hij de broche had gestolen, omdat hij geld noo dig had om een fiets te koopen. Hij had zijn ouders reeds meermalen om een rijwiel ge vraagd en daar zij het niet voor hem konden koopen had hjj besloten er zelf dan maar voor te zorgen. Toen hem er op gewezen werd, dat wat h(j gedaan had toch slecht was, antwoordde hij: Slecht, waarom Ik word toch zeker gedwon gen te stelen. Als ik het niet doe krijg ik 18 Juli. Aangebracht door korders: Groote middel tongen p. kg. Kleine tongen Slips Schol I p. kist Schol II Schar Makreel 19 Juli. Aangebracht door korders: Groote middel tongen p. kg Kleine tongen Slips Tarbot Schol I p kist Schol II Schar Makreel Anna Faulowna. De laatste wedvlucht met oude duiven werd door „Altijd Verder" gehouden vanaf Valence (afstand 887 km). De 19 duiven, die in con cours waren, werden bij kalmen Oostenwind om 5 u. 50 in vrijheid gesteld. Waarschijnlijk tengevolge van het warme weer kwam niet één duif op den dag van vertrek op het hok terug. Eerst den volgenden dag kwam de eer ste om 3 u. 59 m. 10 sec. bij W. Blaauboer, de tweede om 4 u. 4.3 m. 35 sec. bij N. Spigt; de derde om 5 u. 59 m. 10 sec. bij J. A. van Steyn en de vierde om 6 u. 25 m. 17 sec. even eens bij W. Blaauboer. Den tweeden dag na het vertrek, om 4 u. 37 m. 9 sec. arriveerde de vijfde bij J. A. van Steyn. Vele beste vogels zqn tot heden nog niet teruggekeerd van deze rampvlucht. Zondag a.s. wedstrijd voor jonge duiven van Ouden bosch, 0.85—0.S0 0.60—0.50 0.34—0.08 6.20—5.00 1.75—1.25 „2.25—1.75 3.75—3.20 0.85-0.70 0.55—0.45 I, 0.320.12 0.550.45 7.50—5.50 2.00—1.25 2.20—1.50 4.50—4.30 16.00

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11